تعداد مطالب : 10394
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 6ساعت و 13دقيقه قبلدر راستای تنوع بخشی به خدمات میادین میوه و تره بار و پاسخگویی به نیازهای شمار بیشتری از شهروندان، انواع محصولات منجمد نیمه آماده با قیمت‌های به مراتب پایین‌تر از سطح شهر در این مراکز خدماتی عرضه می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ از جمله محصولاتی که در این راستا در میادین میوه وتره بار ارائه می‌شود، بِیبی کورن (بچه بلال) با قیمت هر کیلوگرم 8 هزار تومان، انواع سبزی منجمد به قیمت هر کیلوگرم 6500 تومان و آلبالوی با هسته و بی هسته به قیمت هر کیلوگرم 15 و 21 هزار تومان است.
بر اساس این گزارش، بادمجان کبابی با قیمت هر کیلوگرم 5500 تومان، باقلای دان شده (باقلا قاتق) با قیمت هر کیلوگرم 11 هزار تومان و بامیه با قیمت هر کیلوگرم 10 هزار تومان از جمله محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار است، ضمن اینکه بلال با غلاف به قیمت هر کیلوگرم 6 هزار تومان، ذرت شیرین به قیمت هر کیلوگرم 14 هزار تومان و پیاز و سیب زمینی خرد شده (خلالی و نگینی) به قیمت هر کیلوگرم 4 و 8 هزار تومان به فروش می‌رسد.
این گزارش می‌افزاید، در میادین میوه و تره بار قیمت هر کیلوگرم تره فرنگی خرد شده 5 هزار تومان، هر کیلوگرم توت فرنگی 11 هزار تومان و هر کیلوگرم سبزیجات مخلوط (شامل نخود، ذرت و هویج) 13500 تومان است و سیر حبه‌ای هر کیلوگرم 10 هزار تومان، غوره هر کیلوگرم 7 هزار تومان و فلفل دلمه‌ای سبز و فرنگی هر کیلوگرم 5 و 7 هزار تومان نرخ‌گذاری شده‌اند.
قیمت دیگر محصولات منجمد نیمه آماده که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، کرفس خرد شده هر کیلوگرم 5 هزار تومان، کنگر بخارپز شده هر کیلوگرم 15 هزار تومان، گل کلم خرد شده هر کیلوگرم 5 هزار تومان، لپه باقلای زرد هر کیلوگرم 7 هزار تومان، لپه باقلای‌ سبز هر کیلوگرم 32 هزار تومان، لوبیا سبز خرد شده هر کیلوگرم 6 هزار تومان، نخود فرنگی هر کیلوگرم 14500 تومان و هویج خرد شده هر کیلوگرم 5 هزار تومان است.
گفتنی است، سایر محصولات منجمد نیمه آماده بسته بندی شرکتی دارای قیمت مصرف کننده با 12 درصد تخفیف در میادین میوه و تره بار به فروش می‌رسند.

دوشنبه 29/7/1398 - 18:43

 

با حکم مهندس نظام الدین وفا مدیر عامل شرکت سایپا یدک حسینی پور عضو موظف هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت همراه خودروی سایپا شد.
شرکت همراه خودرو متعلق به شرکت بازرگانی سایپا یدک با هدف ایجاد و توسعه سهم بازار قطعات خودروهای تولیدی گروه سایپا در سال 1390 تاسیس و شروع به کار کرد .
این شرکت کلیه قطعات خودرو با برند سیپارت را به بازار عرضه و به منظور ایجاد حس اعتماد و تصور ذهنی مناسب در مصرف کنندگان , بسته بندی اختصاصی با برند یاد شده طراحی و مورد استفاده قرار گرفت .
هم اکنون نیز با شبکه توزیع گسترده در سراسر کشور و عرضه قطعات اصلی پرمصرف و دارای استاندارد کیفی , توسعه شبکه فروش , سهم بازار و ارتقاء برند و تنوع قطعات را در دستور کار دارد .
گفتنی است حسینی پور پیش از این بعنوان بخشدار بخش خاوران شهرستان ری ،مدیریت دربخشهای مختلف شرکتهای زیر مجموعه گروه خودرو سازی سایپا ،عضو موظف هیئت مدیره شرکت توسعه صنایع خودروی سایپا (ایدکو) را عهده دار بوده است .

 

دوشنبه 29/7/1398 - 17:49


وزیر امور اقتصادی و دارایی با همراهی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک ملت از توانمندی های این بانک در حوزه فناوری اطلاعات بازدید کرد.
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر فرهاد دژپسند در این بازدید اظهار داشت: بانک ملت به عنوان یکی از بانک های خصوصی شده و پیشتاز در پذیرش ریسک، با استمرار و افزایش تلاش های علمی و پژوهشی و فعالیت های نوآورانه، می‌تواند بستری مناسب برای اجرای کارآمد سیاست های پولی و مالی کشور فراهم سازد.
وی با اشاره به آشنایی خود با فعالیت های این بانک از سالیان گذشته، تاکید کرد: یکی از ویژگی های شاخص بانک ملت در نظام بانکی کشور این است که همیشه در حوزه ریسک پذیری پیشتاز بوده و هست.
دکتر دژپسند با تاکید بر این نکته که بانک ملت ریشه و پایه های قوی دارد، تصریح کرد: این ویژگی باعث شده است که این بانک بتواند فعالیت ها و کارهای شاخصی را انجام دهد و در راهی که در پیش گرفته است شاخص باشد و در عین حال، انتظارات و توقعات بیرونی را هم افزایش داده است.
وی با بیان این نکته که بانک ملت در زمینه کاهش هزینه ها، تعدیل شعب، اعطای تسهیلات و ... بسیار خوب عمل کرده است و این موارد جزو نقاط قوت این بانک خصوصی شده محسوب می شود، اضافه کرد: خوشبختانه بانک ملت در زمینه فناوری اطلاعات و بانکداری دیجیتال رتبه خوبی دارد و شرکت های زیرمجموعه آن به جایگاهی رسیده اند که می توانند مورد توجه رقبا قرار گیرند.
دکتر دژپسند با اشاره به این نکته که بانکی در مسیر بلوغ است که هم ابزارها و روش ها و هم خدمات بانکی را نو کند، ادامه داد: در بانکداری هوشمند فقط ابزارها،نوین نمی شوند بلکه خدمات نیز تغییر پیدا می کنند و نو می شوند. به عبارت دیگر رابطه انسان و خدمات بانکی و تکنولوژی ها کاملا تغییر می کند.
دکتر دژپسند ادامه داد: بانکداری هوشمند، بسیار فراتر از بانکداری دیجیتال است و فقط ابزارها و تکنولوژی نیست که در آن تغییر می کند، بلکه سرویس ها و خدمات به مشتریان و میزان رابطه  انسان با سیستم بانک نیز تحول پیدا می کند.
وی با بیان این نکته که بانک ملت با وصل کردن خود به منابع علمی، دانشگاه های داخلی و خارجی می تواند خود را بیمه کند، اظهار داشت: این موضوع از دو راه امکان پذیر است یکی ارتباط مستمر با دانشگاه ها و استفاده از بهترین نتایج علمی و پژوهشی آنها و دیگر برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان در خارج از کشور.
دکتر دژپسند تاکید کرد: بانک ملت با عمل به این توصیه ها در آینده ای نزدیک، مثال زدنی خواهد شد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در پایان بازدید خود با نوشتن جملاتی، دفتر یادبود بانک ملت را امضا کرد.
 
مدیرعامل بانک ملت خبر داد:طراحی 23 کلان پروژه و 126 پروژه در زمینه بانکداری دیجیتال
 
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت نیز در سخنانی با اشاره به تشکیل کمیته ای در این بانک برای تهیه نقشه راه بانکداری دیجیتال، اظهار داشت: زیرساخت های موردنظر برای استقرار این نوع بانکداری پیش بینی شده و برای 6 ستون اصلی بانکداری دیجیتال، پروژه تعریف شده است.
وی از طراحی 23 کلان پروژه و 126 پروژه در زمینه بانکداری دیجیتال خبر داد و افزود: آموزش این نوع بانکداری نیز در سطح مدیران و کارکنان صف و ستاد بانک شروع شده است و تا پایان آذرماه، نقشه راه بانکداری دیجیتال بانک ملت به عنوان نخستین بانک در کشور، رونمایی خواهد شد.
دکتر بیگدلی در عین حال پروژه Core2را از یکی از زیرساخت های اصلی بانکداری دیجیتال در بانک ملت خواند و یادآور شد: فاز نخست این پروژه با 20 محصول به بهره برداری رسیده است و در سال 99 به صورت کامل عملیاتی خواهد شد.
مدیرعامل بانک ملت  به تدوین سند چشم انداز افق 1400 بانک ملت در ابتدای سال 97 اشاره کرد و گفت: این سند که به عنوان راهنمایی برای پیشبرد اهداف بانک ملت مطرح است، در 9 محور تدوین شده که یکی از آنها بانکداری دیجیتال است و خوشبختانه بانک ملت طبق برنامه حرکت کرده و به نتایج خوبی هم دست یافته است.
وی  با اشاره به این نکته که از روز نخست تصدی مسوولیت مدیریت عاملی بانک ملت، شفاف سازی را در اولویت کاری خود قرار داده است، تصریح کرد: این شفاف سازی نتایج خوبی را  برای این بانک در پی داشته است. وی با بیان این نکته که بانک ملت در دو سال گذشته، هیچ گونه سود واهی را شناسایی نکرده است، اضافه کرد: حتی در بحث تسعیر نرخ ارز نیز اجازه تسعیر دارایی های ارزی را که در دسترس نبوده است نداده ایم.
دکتر بیگدلی تصریح کرد این بانک در دوسال گذشته حتی یک روز هم اضافه برداشت از منابع بانک مرکزی نداشته است و در حوزه فناوری اطلاعات نیز حرف نخست را در بین بانک های کشور می زند.
دکتر بیگدلی همچنین گزارشی از عملکرد این بانک در بحث منابع، مصارف، مطالبات معوق، فروش املاک مازاد و .. ارائه کرد.
بر اساس این گزارش، دکتر عباس مرادپور مدیرکل امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی، علی عبدالهی مدیرکل حوزه فناوری اطلاعات، دکتر مجتبی خالصی رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی و امیرتقی تهرانی مدیرکل دفتر وزارتی وزارت امور اقتصادی و دارایی به اتفاق هیات همراه در این بازدید، دکتر دژپسند را همراهی می کردند.
در حاشیه این جلسه، مدیران عامل شرکت های فناوری اطلاعات بانک ملت، خدمات و محصولات خود را برای وزیر اقتصاد، تشریح کردند.

دوشنبه 29/7/1398 - 16:49پویش "دوشنبه های ورزشی" با حضور شهردار منطقه9، سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، مدیران شهری، قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی و شهروندان در میدان آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان شهردار منطقه9 ضمن تبریک هفته تربیت بدنی اذعان داشت: تقارن "دوشنبه های ورزشی" با هفته تربیت بدنی مجالی است تا با حضور شهروندان ورزشکار در ایستگاه های تندرستی و بوستان ها بتوان در راستای توسعه ورزش همگانی و سلامت جامعه قدم برداشت.
وی افزود: سه شنبه های بدون خودرو نیز از دیگر فعالیت های ورزشی اجتماع محور است که با هدف کاهش آلودگی هوا و سلامتی جامعه، با درایت مدیریت ارشد شهری هر سه شنبه در پایتخت برگزار می شود که می تواند زمینه روحیه نشاط و شادابی را در جامعه و خانواده ها ایجاد کرد.
شهردار منطقه9 روز تربیت بدنی را ریشه در تاریخ و مذهب ایران زمین عنوان کرد و بیان داشت: همواره در مذهب و تاریخمان به ورزش های همگانی از جمله سوار کاری، تیر اندازی و شنا توصیه شده است و این نشانگر روحیه ورزشی در میان ایرانیان عزیز و جامعه اسلامی می باشد.
مفاخریان به اجرای برنامه های متنوع ورزشی اجتماع محور در میدان آزادی اشاره و عنوان کرد: برج آزادی به عنوان نماد مدرنیته تهران، ظرفیت و پتانسیل های خوبی برای برگزاری برنامه های اجتماع محور شهروندی را دارد و می توان از این ظرفیت ها برای ترغیب شهروندان به ورزش های همگانی استفاده کرد.
شهردار منطقه9 در پایان ضمن تشکر از سازمان ورزش شهرداری تهران برای همکاری در اجرای پویش "دوشنبه های ورزشی" اظهار داشت: حضور ورزشکاران در این کمپین می تواند زمینه برقراری سلامت جامعه را بیش از پیش فراهم کند.
شایان ذکر است در پایان این مراسم از 4نفر از خانواده های معظم شهدای ورزشکار منطقه9 توسط مدیران شهری تقدیر به عمل آمد.

دوشنبه 29/7/1398 - 16:33

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: تعداد نصب کنندگان نرم افزار جمع آوری پسماندهای خشک  و اپلیکیشن بهماند در منطقه چهار به 10 هزار نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "حمیدرضا رشیدی فرخی" در این باره گفت: با توجه به اطلاع رسانی و  ترویج فرهنگ تفکیک از مبدا  در راستای  جلب مشارکت شهروندان و معرفی هرچه بیشتر نرم افزار اپلیکیشن بهماند در سطح مراکز دولتی، خصوصی، سازمانها، مجتمع ها  و ... ساکنان منطقه چهار اقدام به نصب و استفاده از اپلیکیشن بهماند از طریق نرم افزار اینترنتی بازار  و بصورت رایگان کرده  و در حال حاضر 10 هزار نفر از شهروندان از این برنامه استفاده می کنند.

وی با اشاره به روند جداسازی زباله در سطح منطقه گفت: با کاهش تولید زباله و جداسازی زباله های خشک و تر در خانه یا محل کار و استفاده از اپلیکیشن بهماند، اولین و ساده ترین قدم برای کمک به محیط زیست برداشته می شود.

فرخی با اشاره به معضل تفکیک زباله در شهر گفت: یکی از معضلات فعلی که همواره جزو دغدغه‌های مدیریت شهری  است موضوع زباله بوده که ما اعتقاد داریم حلقه گمشده ماجرا در اختیار شهروندانی است که می بایست با روش‌های مختلف میزان تولید زباله را کاهش و تفکیک زباله در مبداء را افزایش دهند.

معاون خدمات شهری منطقه چهار پیرامون مشخصات این اپلیکیشن گفت: کارآیی اپلیکیشن بهماند به صورتی است که پس از نصب نرم افزار مذکور بر روی گوشی های تلفن همراه افراد و استفاده از این برنامه ،یک کد کاربری به شهروندان اعطا شده و هنگامی که شهروند، سازمان و شرکت ها اعلام کنند که پسماند خشک دارند با تعیین زمان مناسب از سوی شهروندان، این پسماند توسط نیروهای اپلیکیشن جمع آوری می شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین اهدف این اپلیکیشن حذف خودرو‌های ملودی است که در گذشته  برای جمع آوری زباله‌ها از درب منازل مشکلاتی را برای شهروندان از لحاظ زمانی و بی نظمی‌های احتمالی ایجاد کرده بود، حال آنکه این اپلیکیشن با نظم و مقررات دقیق در اختیار شهروندان قرار گرفته و اجرا می‌شود.

 

دوشنبه 29/7/1398 - 16:28

 

با توجه به اهمیت موضوع کارآفرینی و نقش آن در توسعه اشتغال و اقتصاد کشور و ضرورت آموزش های حوزه های کارآفرینی و مدیریت، چهارمین نشست کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها و مشاغل خانگی در منطقه21 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، "نشست هم اندیشی کارآفرینان مشاغل خانگی" با هدف رشد و توسعه اقتصاد محلی، گسترش اشتغال و درآمد پایدار در تمامی اقشار جامعه و همچنین رونق کسب و کارهای کوچک و زود بازده و همفکری در بخش های مختلف در جهت بهبود فضای کسب و کار با حضور انصاری مدیر توسعه کسب و کار خدمات حوزه اشتغال سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در منطقه21 برگزار شد.

 

در این نشست انصاری مدیر توسعه کسب و کار خدمات حوزه اشتغال سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: طرح حرکت، با تجمیع ظرفیت های درون و برون سازمانی و حامیان کسب و کارهای کوچک مشاغل خانگی گام های موثری در افزایش انگیزه و ارتقای سطح کیفی زندگی عموم شهروندان برداشته و چشم انداز نویدبخشی را در رابطه با گسترش مشاغل خانگی و کسب و کار های محلی ترسیم کرده است.

 

مصطفوی مدیر مرکز خدمات اجتماعی منطقه21 نیز در این نشست، ضمن برشمردن اهمیت موضوع کارآفرینی در شاخص های کلان اقتصادی و اثرات اجتماعی آن، بر تداوم این آموزش ها تاکید کرد و افزود: ضرورت تحول در چارچوب تصمیم گیری مدیران کارآفرین و ایجاد نگاهی نو به مفهوم کارآفرینی با توجه به تحولات قرن حاضر و گسترش شبکه های مجازی از اولویت های مدنظر مسئولین امر کارآفرینی است.

 

 

دوشنبه 29/7/1398 - 16:24شهردار شب تهران، شب گذشته از پاکسازی نهایی مسیر 17 کیلومتری پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی (ع) بازدید کرد و گفت: با اهتمام مدیریت شهری و تلاش بی وقفه نیروهای خدمات شهری، مسیر 17 کیلومتری پیاده روی جاماندگان اربعین که روز گذشته میزبان انبوه عاشقان سرور و سالار شهیدان بود، ساعاتی بعد از مراسم پیاده روی به صورت کامل پاکسازی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اشاره به اینکه در آماده‌سازی و پاکسازی مسیرهای پنج‌گانه پیاده روی جاماندگان، شهرداری‌های اغلب مناطق و نیروهای خدماتی آنها مشارکت داشتند، افزود: در محور میدان امام حسین (ع) تا شهر ری، نیروهای مناطق 7، 12، 16 و 20 بیشترین تلاش را برای پاکسازی مسیر در کمترین زمان ممکن به عمل آوردند.
وی که در بازدید میدانی خود، روند توزیع میوه در میدان مرکزی میوه و تره بار که بخش اعظم آن در ساعات شب انجام می‌شود را مورد سرکشی قرار داد و ضمن گفت‌وگو با فروشندگان و خریداران این مرکز عمده‌فروشی میوه، از نظرات آنها درباره وضعیت بازار خرید و فروش عمده انواع میوه و محصولات فرنگی مطلع شد.
راد با بیان اینکه امسال با توجه به وضعیت مناسب اقلیمی و بارندگی‌های فراوان، خوشبختانه شاهد فراوانی فرآورده‌های کشاورزی در سطح کشور هستیم، تصریح کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی مراجع مربوطه در خصوص افزایش 20 درصدی تولید، انتظار می‌رود شاهد کاهش قیمت‌ انواع میوه باشیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در پایان خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به عمل آورده‌ایم تا با متعادل نگه داشتن قیمت‌ها، نسبت به عرضه انواع میوه و محصولات فرنگی در میادین میوه و تره بار و حفظ این فرآورده‌های سالم و مغذی در سبد خرید خانواده‌ها اقدام کنیم و بر همین اساس، در حال حاضر قیمت میوه در این مراکز به طور متوسط 46 درصد از میانگین قیمت‌های سطح شهر ارزان‌تر است.

يکشنبه 28/7/1398 - 15:34

 


مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اقدامات انجام شده در مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، دکتر صدرالدین علیپور با اشاره به اقدامات این سازمان در مراسم جاماندگان اربعین، اظهار کرد: نظافت، پاکسازی، رفت و روب، شست و شوی معابر و جمع آوری پسماندهای رها شده در معابر و خیابان ها قبل، حین و بعد از مراسم با مشارکت مناطق انجام شد.
او اضافه کرد: سازمان مدیریت پسماند ۵۰۰ مخزن ۲۴۰ لیتری، دو تن کیسه زباله و دو هزار کارتن پلاست به همراه ۴۵۰ نیروی انسانی و ۲۰۰ دستگاه ماشین آلات به عنوان پشتیبان مناطق معین اعزام کرد و با مشارکت مناطق نسبت به پاکسازی و رفت و روب کل خیابان ها در کمترین زمان اقدام کرد.
علیپور با اشاره به حضور شهرداران مناطق ۱۵ و ۱۶ و جمعی از مدیران و معاونان سازمان در این مراسم، تصریح کرد: مصطفی کاظمی_ مدیرکل دفتر شهردار و مجتبی یزدانی_معاون خدمات شهری نیز با حضور در ایستگاه اطلاع رسانی و صلواتی سازمان مدیریت پسماند در مقابل درب معاونت امور خودرویی و خدمات شهری از اقدامات این سازمان حمایت و پشتیبانی کردند.

يکشنبه 28/7/1398 - 15:19رویداد بین المللی کلیماتون با مشارکت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، اول و دوم آبان ماه 1398 برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، رویداد بین المللی کلیماتون به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای بین المللی محیط زیست شهری است که هرساله در بیش از صد شهر دنیا به صورت همزمان برگزار می گردد و امسال شهرداری تهران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اول و دوم آبان ماه در ستاد سمن های شهر تهران میزبان این رویداد جهانی خواهد بود.
گفتنی است محوریت این رویداد بین المللی که با مشارکت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، سازمان مدیریت پسماند و ستاد سمن های شهر تهران برگزار می شود، کاهش تولید پسماند است و بیش از 100 نفر از متخصصین دانشگاهی، سمن های محیط زیستی، دانش آموزان و دانشجویان و کانونهای محیط زیستی در آن شرکت دارند.
لازم به ذکر است این برنامه با حضور مدیران شهری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، متخصصین حوزه پسماند و همچنین آیه حمداوی از شهر شیراز که به عنوان خانم پسماند صفر در کشور شناخته می شود، برگزار می شود و در انتهای مراسم به شرکت کنندگان رویداد بین المللی کلیماتون گواهینامه بین المللی اعطا خواهد شد.
قابل ذکر است در روز دوم این برنامه کارگاه ایده پردازی و مشاوره توسط مربیان و متخصصین برگزار می گردد که ایده های برتر در مسابقه ایده پردازی این رویداد بین المللی با دیگر کشورها به رقابت خواهند پرداخت و در صورت برنده شدن، جایزه 10 هزار یورویی دریافت می کنند.

يکشنبه 28/7/1398 - 15:15


رسول کشت پور شهردار منطقه ۲از آغاز اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان «اپلیکیشن آچاره» در سطح منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲،رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر و با بیان اینکه توجه نکردن به بهینه سازی موتورخانه ها،آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهر های کشور بدل کرده است که هر واحد آن می تواند سالانه ۵۰تن آلاینده تولید کند گفت:امروزه یکی از منابع تولید آلودگی هوا در کشور، منابع ثابت مثل موتورخانه های گرمایشی، بخاریها، آبگرمکنها و نیروگاهها هستند که متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرند و در حالی که تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از منابع مهم آلودگی هوا در کلانشهر ها بویژه تهران به شمار می روند،عمده تمرکز منتقدان به آلایندگی ناشی از خودرو ها معطوف شده است.
شهردار منطقه۲ اظهار کرد: برابر آمار منتشر شده متوسط مصرف سالانه گاز در ساختمانهای اداری و تجاری معادل ۲۶متر مکعب به ازای هر متر مربع است که با احتساب یک هزار متر مربع برای یک واحد اداری و تجاری، مصرف سالانه متوسط موتور خانه یک ساختمان معادل ۲۶هزار متر مکعب گاز است؛ بنابراین میزان آلایندگی ناشی از فعالیت هر موتور خانه معادل ۵۰تن درسال است که رقم قابل توجهی است.
رسول کشت پور با تاکید بر اینکه اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان اپلیکیشن آچاره علاوه بر « کاهش مصرف انرژی» توام با کاهش آلودگی زیست محیطی است افزود:بنابراین اقدام شهرداری منطقه ۲که توسط اپلیکیشن آچاره و به منظور افزایش کارایی موتور خانه های مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب صورت می گیرد،گامی موثر در کاهش آلودگی هوا برداشته می شود.
شهردار منطقه ۲با اشاره به اینکه مشارکت شهروندان ساکن درمنطقه در طرح افزایش کارایی موتورخانه ها می تواند نقش موثری در کاهش آلاینده های زیست محیطی داشته باشد خاطر نشان کرد: آثار زیست محیطی این طرح بخصوص در ایام سرد سال به دلیل کاهش انتشار آلاینده ها و کاهش وارونگی هوا دیده خواهد شد.
گفتنی است این طرح در مرکز آموزشی نیمروز واقع در کوی نصر گیشا و با حضور اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،مسعود زندی معاون مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران،رسول کشت پور شهردار منطقه ۲و جمعی از معاونین و مدیران آغاز شد .

يکشنبه 28/7/1398 - 14:53