تعداد مطالب : 12781
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2ساعت و 8دقيقه قبل

 

 هفته سوم مدرسه تابستانی تهران صبح پنجشنبه نوزدهم تیرماه با تدریس حبیب احمدزاده نویسنده دفاع مقدس در زنگ موفقیت آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، با ادامه مدرسه تابستانی تهران که به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در حال برگزاری است، روز پنجشنبه هفته جاری با حضور حبیب احمدزاده در زنگ‌ موفقیت، سومین هفته مدرسه تابستانی کلید می‌خورد.

احمدزاده که سابقه حضور در دفاع مقدس را دارد، فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تهران است و آثار موفقی مانند فیلمنامه تحسین شده «اتوبوس شب» و رمان «شطرنج با ماشین قیامت» که در هر دوی آنها قهرمان اصلی نوجوانان هستند را در کارنامه خود دارد.

در زنگ‌های موفقیت مدرسه تابستانی تهران سعی می‌شود تا افرادی که در حوزه‌های مختلف موفقیت کسب کرده‌اند با حضور در این دوره‌ها تجربیات خود را در اختیار مخاطبان نوجوان قرار دهند.

همچنین در کنار تهیه محتوای آموزشی فرهنگی و هنری خاص رده سنی نوجوانان در زنگ حقوق شهروندی به آموزش مفاهیم شهروندی می‌پردازد.

در مدرسه تابستانی تهران علاوه بر آموزش‌های دوره‌ای که روزهای شنبه تا چهارشنبه در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود، روزهای پنجشنبه به دو موضوع مهارت‌های شهروندی و موفقیت اختصاص پیدا کرده است که در زنگ‌های مهارت‌های شهروندی سعی شده با استفاده از کارشناسان و صاحبنظران برخی از مفاهیم پایه‌ای شهروندی به نوجوانان آموزش داده شود که شامل حمل و نقل عمومی، پسماند، محیط زیست و تکالیف حقوق شهروندی است.

در زنگ حقوق شهروندی مدرسه تابستانی تهران که پنجشنبه عصر منتشر می‌شود آیه حمداوی بلاگر حوزه محیط زیست که زندگی بدون پسماند را به مخاطبان آموزش خواهد داد.

هدف از برگزاری این زنگ در مدرسه تابستانی تهران آشنایی این رده سنی با مفاهیم لازم مسائل مربوط به شهرنشینی و حقوق شهروندی است تا از این طریق اطلاعات و همچنین مشارکت آنها در امور شهروندی افزایش یابد.

جدا از  زنگ‌های حقوق شهروندی که روزهای پنجشنبه منتشر می‌شود، در طول دوره‌های فرهنگی و هنری که روزهای شنبه تا چهارشنبه در حال برگزاری است نیز مدرسان طی آموزش دوره تخصصی خود به بیان نکاتی در خصوص مسائل مهم حقوق شهروندی از جمله اهمیت محیط زیست می‌پردازند.

همچنین از روز شنبه آینده هفته سوم مدرسه تابستانی با دوره‌های طنز و انیمیشن ادامه می‌یابد.

پس از پایان دوره‌های سینما و داستان‌نویسی در مدرسه تابستانی، هفته آینده مدرسه تابستانی با دوره طنز با تدریس ناصر فیض و فرهاد حسن‌زاده و انیمیشن با بهرام عظیمی و مهدی خرمیان ادامه می‌یابد.

در مدرسه تابستانی تهران ویدیوهای آموزشی شامل بازیگری تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی، طنز، داستان‌نویسی، قرآن و فیلم‌سازی آسان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و در مجموع حدود ۶۰ جلسه ویدیوی آموزشی در نظر گرفته شده که هر هفته ۱۲ ویدیو منتشر می‌شود.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:20


تفاهم نامه مشترکی بین شرکت بهره برداری متروی تهران و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه امضا شد.


به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران حومه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ظهر امروز ۱۶تیرماه ۹۹ در راستای افزایش آگاهی مردم در زمینه پیشگیری از وقوع جرم تفاهمنامه مشهرک امضا کردند.
در این مراسم که با حضور قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد.
فرنوش نوبخت اظهار کرد این تفاهم نامه در راستای ارتقای همکاری هرچه بیشتر و اگاهی بخشی به شهروندان منعقد می شود.
وی با بیان اینکه شرکت متروی تهران یکی از شرکتهای زیرمجموعه شهرداری تهران است که بیشترین ارتباط را با شهروندان داردافزود: پیش از شیوع ویروس کرونا مسافران مترو حدود دو میلیون نفر بودند که بعد از کرونا به کمتر از یک میلیون مسافر کاهش یافت. اما با این وجود اقدامات زیادی برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شهروندان انجام شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: با این تفاهم نامه شهروندان مشکلات و پاسخ پرسشهایی که در موضوعات مختلف دارند را با همکاری معاونت اجتماعی قوه قضائیه بگیرند و اطلاعات مفیدی در اختیارشان قرار میگیرد.
وی با اشاره‌به اینکه هرچه آگاهی مردم افزایش یابد از وقوع جرم ها پیشگیری خواهد شد گفت: می توان از ظرفیت مترو برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان استفاده کرد.

*تولید110 هزار ثانیه تولید محتوا در راستای آگاهی بخشی

افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی های عمومی معاونت اجتماعی قوه قضائیه نیز در این مراسم گفت: 110 هزار ثانیه تولید محتوا در راستای آگاهی بخشی به شهروندان تهیه کرده ایم که انها را به صورت رایگان در اختیار شرکت بهره برداری مترو قرار می دهیم که به صورت زیرنویس در ایستگاه های مترو مورد استفاده قرار گیرد و شهروندان در طول مسیر سفرشان انها را ملاحظه کنند.
‎قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه نیز در مراسم انعقاد این تفاهم نامه گفت: همکاری بین قوه قضاییه و شهرداری از قبل وجود داشته و تفاهم نامه امروز یک سند همکاری مشترک است تا با کمک یکدیگر به هم افزایی برسیم.

‎رضا مسعودی فر با بیان اینکه اگر به دنبال شهری پاک، هوشمند و عاری از آلودگی هستیم باید جرم نیز در این شهر کاهش یابد، افزود: به نظر می‌رسد که شهرداری‌ها و قوه قضاییه رسالت مشترکی در راستای بهبود اوضاع دارند که در راستای رسیدن به این رسالت امروز این سند مشترک امضا شد.
‎وی با بیان اینکه پیشگیری از جرم موضوع جدیدی نیست اما سال‌ها مغفول مانده، تاکید کرد: پیشگیری از جرم یک کار فراقوه‌ای است و معتقدیم که همه دستگاه‌ها باید در این زمینه همکاری کنند.
‎قائم مقام معاونت اجتماعی قوه قضائیه با بیان اینکه در شهرداری تهران ظرفیت‌های بالای در پیشگیری از وقوع جرم وجود دارد، گفت: یکی از این ظرفیت‌ها مترو است چرا که کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که تاثیر محیط بر وقوع جرم بسیار مهم است و می‌توانیم از ظرفیت مترو برای آگاهی بخشی استفاده کنیم.
‎وی با اشاره به تاثیر طراحی محیط، فضاهای بی دفاع شهری در وقوع جرم، خاطرنشان کرد: در گذشته پارک‌ها دیوار و نرده داشتند اما حالا از آنها خبری نیست و برخی درختان هم مانع از دید کامل در پارک می‌شوند و حتی در مکان‌های روشنایی پارک کافی نیست که این مسائل می‌توانند زمینه ساز وقوع جرم باشد.
‎مسعودی فر با بیان اینکه شهرداری‌ها نقش بی بدیلی در پیشگیری از وقوع جرم دارند، تصریح کرد: معاونت اجتماعی قوه قضائیه در حوزه آموزش و اطلاع رسانی آمادگی کافی دارد و در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل شهری نیز پروژه‌های مشترکی را دنبال می‌کند که یکی از آنها بحث ساماندهی موتورسواران‌ است که داده‌های اولیه جمع آوری شده اما وضعیت غیر قابل قبول است به گونه ای که در تهران شاهد هستیم که این افراد معمولا ضوابط تردد را رعایت نکرده و بررسی‌ها نشان می دهد که ۷۰ درصد موتورسواران فاقد گواهینامه بوده و طبیعتا بیمه شخص ثالث نیز ندارند که این مسئله سبب می‌شود در صورت تصادف برخورد مجرمانه با آنها صورت گیرد.
‎وی ادامه داد: ۲۵ درصد فوتی‌ تصادفات مربوط به موتورسواران است که در این زمینه با حوزه تصادفات درون شهری با پلیس راهور تعاملاتی داشتیم و سه مسیر پر تصادف را انتخاب کردیم تا با برنامه‌های متعدد تصادفات را کاهش دهیم.
‎قائم مقام معاونت اجتماعی قوه قضائیه با اشاره به فعالیت کودکان در مشاغل کاذب در شهرها نیز گفت: این تفاهم نامه می‌توانند شروع به کار خوبی برای همکاری های بعدی باشد و آماده هر گونه همکاری در حوزه پیشگیری با شهرداری‌ها هستیم.
‎تشکیل کمیته مشترک برای حل مشکلات حمل ونقلی با قوه قضاییه

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیزپیشنهاد داد جهت کاهش مشکلات حمل و نقلی در تهران کمیته‌ای مشترک بین معاونت اجتماعی قوه قضائیه و این معاونت تشکیل شود.
‎دکتر سید مناف هاشمی با بیان اینکه شهرداری و موسسات عمومی غیردولتی هستند، گفت:ابرشهرهایی همچون تهران ویژگی‌های خاصی دارند که باید سازوکار و راهکارهای خاصی برای کاهش مشکلات آن‌ها و ناهنجاری‌های ناشی از زندگی شهری داشته باشیم.
‎وی با بیان اینکه مباحث عدم وقوع جرم به همه حوزه‌های شهری برمی‌گردد اما امروز این توفیق را داشتیم که تفاهمنامه ای بین قوه قضائیه و شرکت مترو باشد، افزود: همه حوزه‌های شهرداری در کنار قوه قضائیه هستند و سعی می‌کنیم که در سطح شهردار تهران تفاهمنامه همکاری منعقد شود.
‎معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد وظایف شهرداری‌ها به معاونت حمل و نقل برمی‌گردد گفت: طبیعتا مسائل و مشکلاتی که در حوزه تاکسی، مترو، پایانه‌ها و غیره وجود دارد می‌توانند از این روش پیگیری شود.
‎به گفته وی، مترو امن ترین و پاک ترین وسیله حمل و نقلی است و سعی کردیم شرایطی را فراهم کنیم که مردم با آرامش تردد کنند اما اگر از همین فضا با دقت مراقبت نکنیم ممکن است تبدیل به فضایی برای وقوع جرم شود و حالا خوشحالیم که مترو در زمینه پیشگیری و آگاهی‌رسانی پیش قدم است و به‌طور قطع این نگاه را در سایر زیر مجموعه‌های خود دنبال می‌کنیم.
‎هاشمی خاطرنشان کرد: مترو تهران با ۱۲۷ ایستگاه در حالی فعال است که با راه اندازی خطوط ۶ و ۷ میزان مسافران به حدود ۵ میلیون مسافر در روز می رسد که باید از این بستر در زمینه اطلاع رسانی مسافران استفاده کنیم.
‎هاشمی با بیان اینکه سال گذشته ۶۰۰ نفر جان خود را در حوادث ترافیکی تهران از دست دادند، اظهار کرد: در حوزه حوادث ترافیکی تنها در حوزه عابر و خودرو براساس آخرین آمار سال گذشته، ۶۰۰ نفر جان باختند و این درحالی است که مردم باید از حق و حقوق خود دفاع کنند.
‎به گفته وی، مشکلاتی در حوزه حمل و نقل از جمله وانت بارها، خودروهای تک سرنشین، بی انضباطی در طرح ترافیک و غیره وجود دارد که می‌توان کمیته مشترک بین معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و معاونت اجتماعی قوه قضاییه ایجاد کرد تا با کار مشترک این مشکلات را از پیش رو برداریم.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:19

 

سرویس های بهداشتی در معابر سطح منطقه21 شهری جانمایی می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رضا بابازاده رئیس اداره زیباسازی این منطقه، با اشاره به نیاز شهروندان به سرویس بهداشتی در معابر شهری، از احداث سرویس بهداشتی در کنارگذر بزرگراه شهید لشگری، ابتدای خیابان قباد خبر داد و افزود: احداث این سرویس بهداشتی با همکاری سازمان زیباسازی و معاونت فنی و عمرانی منطقه21، در 8 چشمه از سال 98 آغاز شده و هم اکنون با تکمیل و رعایت استانداردهای لازم تا یک ماه آینده به بهره برداری می رسد.

وی افزود: با توجه به نیاز شهروندان و افزایش رضایت مندی آنها، احداث سرویس های بهداشتی معبری در دستور کار مدیریت شهری این منطقه قرار دارد.

رئیس اداره زیباسازی منطقه21 در خاتمه، ساخت سرویس های بهداشتی در معابر را مستلزم عدم وجود سرویس بهداشتی در 500 متری محل مورد نظر و مشخص بودن انشعابات آب و برق دانست.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:16

 

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه15 از برگزاری آیین اختتامه طرح کار ویژه هنری در کوچه ی طوطی و صفایی محله مظاهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری با اعلام این خبر گفت: این طرح با هدف جلب مشارکت اجتماعی زنان از منظر هنر، شناسایی و تقویت ظرفیت های هنری منطقه، تعامل با مراکز حرفه ای هنری در سطح منطقه به منظور توانمندسازی هنری زنان و ارتقای سهم هنر زنان در حوزه هنر عمومی در شهر به همت اداره امور بانوان و با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران به اجرا درآمد.

او به اقدامات انجام شده در این طرح اشاره کرد و افزود: اطلاع رسانی از طریق پرتال محله ها، نصب پوستر به منظور ارسال طرح های هنری شهروندان، برگزاری جلسات هم اندیشی با دانشگاه ولیعصر(عج)، دفاتر نوسازی محلات و ادارات مربوطه، داوری طرح های دریافتی، انتخاب طرح نهایی، اجرای کارگاه های آموزشی با موضوع ساخت گلدان پلاستیکی از مواد دور ریختنی و کارگاه تفکیک پسماند از جمله اقداماتی بود که در این طرح انجام شد.

مختاری با اشاره به انتخاب طرح گروه "حس یک نگاه " از میان آثار ارسالی افزود:  گروه برگزیده طرح خود را که شامل اجرای نقاشی دیواری، طرح های بازی و سرگرمی و نصب گلدان بود ، با مشارکت دختران و بانوان  ساکن کوچه طوطی و صفایی محله مظاهری اجرا کردند.

معاون اجتماعی و فرهنگی گفت: طرح کار ویژه هنری از اواخر بهمن سال گذشته آغاز شد که به دلیل شیوع کرونا و به منظور اجرای فاصله گذاری اجتماعی و سلامت شهروندان متوقف و مجددا از 13 خرداد طرح به فعالیت خود ادامه داد.

مختاری اضافه کرد: عصر امروز آیین اختتامیه کار ویژه هنری در محله مظاهری برگزار و از 9 بانوی مشارکت کننده در این طرح با اهدای لوح تقدیر می شود.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:14

 

 

جمعی از شهروندان و شورایاران ساکن در محدوده ناحیه 6 شهرداری منطقه 4 طی نامه ای از اقدامات پیشگیرانه این منطقه در کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز قدردانی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، عدم تمکین به قانون توسط برخی از افراد سودجو، نبود ابزارهای لازم برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، نبود اطلاع لازم توسط برخی از شهروندان و خرید و فروش غیر مجاز املاک فاقد مجوزهای قانونی از جمله عواملی است که منجر به افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز در محلات کم برخوردار است.

 

خوشبختانه با پیگیری مدیریت شهری منطقه چهار و تعامل بسیار مطلوب مراجع قضایی و عوامل انتظامی از ابتدای سال جاری ساخت و سازهای غیر مجاز در محلات گلشن، تهرانپارس شرقی و جوادیه کاهش قابل توجهی داشته است.

 

شهرداری منطقه چهار ضمن هشدار به افراد سودجو که با استفاده از خلع های قانونی و عدم اطلاعات مکفی شهروندان به صورت شبانه اقدام یه ساخت و سازهای غیر مجاز کرده و نظم عمومی شهر را با اختلال مواجه می کنند، اعلام کرد: با هرگونه ساخت و ساز فاقد مجوز با جدیت برخورد می شود.

 

شایان دکر است با توجه به اذعان اعضای شورایاری محله جوادیه و شهروندان ساکن در محدوده ناحیه 6، کنترل ساخت و سازهای غیر مجاز که از مهمترین چالش های شهروندان در طول سنوات گذشته محسوب می شود، هم اکنون شاهد کاهش چشمگیر این معضل هستیم.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:13


   

 

تهران (پانا) - مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از اختصاص اعتبار برای ارتقا زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی آرادکوه از سوی شورای شهر خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در حاشیه بازدید از نقاهتگاه آرادکوه با تأکید بر ظرفیت نقاهتگاه و پناهگاههای سگ های بی صاحب برای جذب گردشگر گفت: ایجاد مناطق گردشگری شهری با رویکرد حمایت از حیوانات می تواند از جاذبه‌های توریستی پایتخت قلمداد شود اما در حال حاضر چنین فضایی نه تنها در تهران بلکه در سطح کشور وجود ندارد.

وی به لزوم تامین زیرساخت برای کاربری گردشگری در نقاهتگاه اشاره کرد و گفت : برای این کار باید استانداردهای مشخصی در نظر گرفته شود تا از ظرفیت سگ‌های بدون صاحب استفاده کرد .

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در خصوص ارائه آموزش‌ها برای همزیستی انسانها و حیوانات شهری تصریح کرد: در نقاهتگاهها بعد از درمان و واکسیناسیون سگ‌ها میتوان از ظرفیت آنها برای دهکده حیوانات، مهربانی با کودکان، کودکان اوتیسمی ، موضوعات آموزشی مورد استفاده قرار داد. توالی آموزش و استفاده شهروندان جاذبه گردشگری ایجاد می‌کند.

مفاخریان ادامه داد: به طور مثال نحوه غذا دهی به حیوانات که اکنون به شکل نادرستی با ترحم در حال انجام از سوی شهروندان را می‌توان با کمک این مراکز اصلاح کرد تا از آسیبهای آن به اکوسیستم کاست.

وی با اشاره به لزوم تامین برخی تجهیزات برای کلینیک درمانی در نقاهتگاه آرادکوه عنوان کرد: بر اساس قول مساعد مهندس میلانی به عنوان رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اعتباری برای تامین زیرساخت های بهداشتی و تجهیز کلینیک های درمانی اختصاص پیدا می‌کند و تا پایان سال جاری اقدامات لازم درخصوص آن انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در پایان خاطرنشان کرد : همین‌طور حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان تهران می تواند با معرفی مناطقی را که امکان آزاد سازی و رها سازی حیوانات در آن وجود داشته باشد، در مساله مدیریت حیوانات شهری کمک زیادی کنند

دوشنبه 16/4/1399 - 17:11

 

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر کنترل کیفیت انواع محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار پایتخت، گفت: نمونه‌های این محصولات در آزمایشگاه‌های معتبر و معتمد بررسی شده و صحت و سلامت آنها به طور دقیق مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه علاوه بر این، ناظران کیفی بر روند توزیع محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار نیز نظارت می‌کنند، افزود: اگر چه مسئولیت تولید، کنترل کیفیت و پایش سلامت محصولات بر عهده سایر دستگاه‌هاست اما سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، خود را در حفظ سلامت شهروندان مسئول دانسته و به سهم خود در مورد کیفیت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، نظارت لازم را دارد.
وی با تاکید بر اینکه ملاک و معیار سلامت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، شاخص‌های سازمان ملی استاندارد ایران است، خاطرنشان کرد: هر چند سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار مسئولیت قانونی در این مورد ندارد اما کیفیت محصولاتی که در میادین عرضه می‌شوند را مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌دهد.
براساس این گزارش، هفته گذشته انتشار یک گزارش دانشجویی در یکی از رسانه‌ها تحت عنوان «محصولات پرمصرف میادین میوه و تره بار چه قدر نیترات دارند؟» نشان داد که نیترات موجود در سیب ‌زمینی، پیاز و گوجه فرنگی در چند بازار‌ میوه و تره بار یکی از مناطق پایتخت به مراتب کمتر از حد مجاز تعیین شده از سوی سازمان ملی استاندارد بوده و این محصولات از کیفیت بالایی برخوردارند.
گفتنی است، در این تحقیق، میزان نیترات سیب ‌زمینی عرضه شده در دو بازار میوه و تره بار 27 تا حداکثر 67 بوده، در حالی که حد مجاز آن بر مبنای اعلام سازمان ملی استاندارد ppm 170 است، میزان نیترات پیاز 57 تا حداکثر 80 بوده، در شرایطی که حد مجاز آن ppm 90 است و میزان نیترات گوجه فرنگی نیز 37 تا حداکثر 74 بوده، در صورتی که حد مجاز آن ppm 120 است.

دوشنبه 16/4/1399 - 15:9

 

طرح حمایت از مدارس با توجه به تسریع در رفع مشکلات عمرانی و تجهیزی مدارس، با اولویت مدارس محلات محروم شمال تهران با اجرای عملیات ساماندهی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید عباس سجادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهار داشت: اولویت اجرا و تعیین اعتبارات در بخش حمایتی شهرداری در امور مدارس توسط اداره آموزش های شهروندی، شامل مدارس موجود در محلات پر جمعیت، محروم، مدارس با فرسودگی بالا و قدیمی و مدارسی است که علاوه بر کارکردهای آموزشی دارای کارکردهای اجتماعی، فرهنگی هستند و به ارتقاء سرمایه ها و کسب مهارت های زندگی توجه بیشتری می کنند.

وی افزود: به همین منظور تا کنون در ۶ مدرسه دخترانه خانسفید، سعیده، گلهای انقلاب، چمران، ۲۲ بهمن و فرزانه فعالیت های عمرانی در قالب اقداماتی همچون ترمیم ایزوگام پشت بام، بازسازی نمازخانه و سرویس های بهداشتی و کتابخانه ها، کمک به بازسازی آبخوری، رنگ آمیزی فضای بیرونی و درونی مدارس، نصب حفاظ پنجره ها، کمک به بازسازی و تعمیر تاسیسات الکتریکی، استانداردسازی نور و روشنایی فضای داخلی کلاس ها، تجهیز و نصب وسایل اطفاء حریق و...انجام شده است.

سجادی تصریح کرد: هدف از اجرای طرح حمایت از مدارس و کمیته اجرایی آن، ایجاد الگوی مدیریت واحد و عادلانه در حمایت مدارس به منظور ارائه ارتقاء سطح خدمات آموزشی، اجتماعی، بهداشتی به دانش آموزان، ارتقاء همکاری در وضعیت تجهیز، بهسازی، ایمن سازی، مناسب سازی مدارس و کیفیت محیطی و بازسازی مدارس و توسعه همکاری شهرداری و آموزش و پرورش به منظور آموزش حقوق و تکالیف شهروندی به دانش آموزان و فرهنگیان است .

 

دوشنبه 16/4/1399 - 14:52

 

با حضور شهردار تهران از معاونین حمل و نقل و ترافیک برتر شهرداری تهران در زمینه «کاهش تصادفات فوتی» تقدیر شد

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران ؛در نشستى با حضور "پیروز حناچی"شهردار تهران ، "سید مناف هاشمی "معاون حمل و نقل و ترافیک و جمعی از مدیران سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل شهری تهران، از معاونین برتر حمل و نقل ترافیک مناطق ۲۲ گانه كه در زمینه " كاهش تصادفات فوتى در سطح مناطق شهر تهران " اقدام كردند تقدیر شد.

"سید مناف هاشمى" در این جلسه مساله ایمنی ترافیک را یکی از معیارهای اصلی و مهم ارزیابی وضع ترافیک در شبکه های حمل و نقلى و مقوله ایمنی دانست و افزود: در سال های اخیر موضوع نقاط حادثه خیز که شامل تعریف، شناسایی، اولویت و رفع مشکلات این نقاط می شود به عنوان یکی از راهکارهای ارتقا و بهبود سطح ایمنی شبکه راه ها مورد توجه قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیك تصریح كرد: با شناسایی نقاط حادثه خیز پایتخت و عوامل موثر در وقوع حوادث، مشکلات این نقاط رفع و ایمن سازی آنها انجام می شود.

هاشمی با تاکید بر تلاش مدیریت شهری برای ایجاد مسیر تردد ایمن برای شهروندان، تصریح کرد: به این منظور اقدامات متعددی به اجرا گذاشته شده است .

وی با اشاره به بررسى كاهش تصادفات كه بصورت مشترك از سوى پلیس راهور و شهردارى تهران صورت گرفته است اظهار داشت: براساس آمار ، طی سال ٩٧ و ٩٨، شاهد كاهش ١٠ كاهش تصادفات در شهر تهران بوده ایم .

معاون شهردار تهران ادامه داد: تعداد فوتى ها در تصادفات در سطح مناطق ٢٢ گانه ٦٥ نفر كاهش داشته است.

بنا بر این گزارش ، خانم مریم نخعی پور معاون حمل و نقل و ترافیك منطقه ۲۲، محمد رضا سالم معاون حمل و نقل و ترافیك منطقه ۲۱ و علی وفقی معاون حمل و نقل و ترافیك منطقه ۳ به عنوان معاونین برتر مناطق ۲۲ گانه در زمینه « کاهش تصادفات فوتی در سطح مناطق شهر تهران» انتخاب و از سوی دکتر حناچی شهردار تهران تقدیر شدند.

دوشنبه 16/4/1399 - 14:43


شب گذشته سازه موقت و نا ایمن محوطه تئاتر شهر در بوستان دانشجو به دلیل شکایت شهروندان و احتمال خطر آفرینی با دستور مقام قضایی از سوی شهرداری منطقه 11 برچیده شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11 تهران، سازه نا ایمن محوطه بوستان دانشجو که با مصالح کانکس در سال 1382احداث شده بود؛ به دلیل رفع خطرات ناشی از نقص ایمنی و شکایت های متعدد شهروندان به دستور مقام قضایی و با حضور ناظرین قضایی و مدیران شهرداری ناحیه یک منطقه11 برچیده شد.
علی اصغرطاهری شهردار ناحیه یک منطقه11 با تاکید بر موضوع اهمیت حفظ ایمنی اماکن و سازه های سطح شهر که کاربری های اجتماعی و عمومی دارند؛ گفت: سازه مذکور در سال 1382 بر اساس تفاهم نامه امام جماعت مسجد ولیعصر(عج) و شهرداری ناحیه یک با مصالح کانکس به منظور کاربری موقت اقامه نماز تا زمان ساخت مسجد در این محدوده احداث شد.
طاهری افزود: در حال حاضر با ساخت مسجد و مجموعه فرهنگی حضرت ولی عصر(عج) در مجاورت تئاتر شهر و امکان اقامه نماز در آن ، سازه موقت بوستان دانشجو عملا کار آیی خود را از دست داده و به محل توزیع و طبخ غذای بیرون بر و دریافت هزینه از گروه های مردمی برای کاربری سالن نشست های فرهنگی تبدیل شده بود که این موضوع ناقص تفاهم اولیه بوده و با عدم رعایت ایمنی و بهداشت توسط ذی نفعان اداره می شد.
او همچنین بیان کرد: پس از پایان ساخت مسجد حضرت ولیعصر(عج)، تذکرات و هشدار های متعددی برای جمع آوری سازه و رعایت موارد ایمنی ابلاغ شد که متاسفانه توجهی به این موضوع نشد.
شهردار ناحیه یک منطقه 11 یاد آور شد: به منظور رفع خطرات ایمنی سازه، رسیدگی به شکایت های متعدد بهداشتی و شهروندان مبنی بر تجمع حیوانات موذی در محدوده و ایجاد آزار برای شهروندان، پس از پیگیری های متعدد به دستور مقام قضایی با حضور نمایندگان قانونی، شهروندان و مدیران شهری، سازه مذکور در بوستان دانشجو برچیده شد.
طاهری در انتها گفت: تفاهم نامه اولیه ایجاد کانکس برای اقامه نماز تا زمان اتمام ساخت مسجد ولیعصر(عج) بوده است که هم اکنون شهروندان برای اقامه نماز می توانند به محل مسجد در ضلع جنوبی مجموعه تئاتر شهر درخیابان ولی عصر (عج) مراجعه کنند.

دوشنبه 16/4/1399 - 14:32