تعداد مطالب : 10055
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 31دقيقه قبل

 

نشست تخصصی "صنعت و سکونت؛ هم نشینی پنجاه ساله" در منطقه21 با حضور بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار این منطقه در ابتدای نشست تخصصی "صنعت و سکونت؛ هم نشینی پنجاه ساله" با اشاره به این نکته که منطقه21 پیشگام تشکیل "شورای پژو هش" در بین مناطق 22گانه است، گفت: دیگر نمی توان کلانشهری مانند تهران را به روش سنتی اداره کرد، به همین علت یکی از عمده دلایل تشکیل این شورا، مبحث نوآوری و خلاقیت است تا بتوان با بهره گیری از روش های نوین گره از سر راه مشکلات برداشت.

وی همچنین با بیان اینکه اجرای تمامی طرح های نوآورانه در منطقه21 حاصل خروجی های اتاق فکر هستند، افزود: منطقه21 چهارمین منطقه شهر تهران به لحاظ وسعت است و در این پهنه، تلفیقی از صنعت و سکونت در مجاورت یکدیگر مشاهده می شود؛ همچنین از نقطه نظر انجام پروژه های عمرانی و تحقق درآمد در منطقه21 موفقیت های چشمگیری حاصل شده است.

شهردار منطقه21 در ادامه صحبت های خود در زمینه اجرای طرح های نوین در این منطقه، به مواردی از جمله تعامل مطلوب با صنایع در راستای تحقق بحث مسئولیت های اجتماعی آنها(CSR)، تعیین دانش آموزان به عنوان سفیران مدیریت شهری و آموزش رباتیک با محوریت تفکیک پسماند از مبدا در مدارس، آغاز پروژه پژوهشی طراحی و اجرای "ربات هوشمند تفکیک پسماند" با همکاری دانشگاه شهید رجایی، طراحی و بهره برداری از خودروی مخزن شوی با آب گرم با استفاده از نیروی حرارتی مازاد موتور خودرو، انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه صنعتی شریف جهت پیشبرد کارها و ... اشاره کرد.

بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه این نشست تخصصی با تاکید بر این نکته که 13کمیته پژوهشی در تهران داریم، گفت: پیرو تاکیدات شهردار محترم کلانشهر تهران، برای نخستین بار تشکیل کمیته های پژوهشی در مناطق 22گانه را برپایه هشت رویکرد اصلی در دستورکار ویژه قرار داده ایم.

وی در همین خصوص تصریح کرد: منطقه21 به عنوان یک فرصت جدی برای آینده شهر تهران مطرح است به واسطه اینکه در محدوده این پهنه شهری تلفیقی از صنعت و سکونت دیده می شود و با بهره گیری مطلوب از بستر فعلی این منطقه می تواند نمایشگاه دستاوردهای صنعت در تهران را راهبری کرده و به معرض نمایش همگان بگذارد.

بوچانی همچنین تاکید کرد: نوآوری، صرفا استفاده از تکنولوژی نیست؛ کار اصلی ما در "کمیته های پژو هش" شنیدن و به کاربستن روش های نوآورانه از مجموعه هایی است که به صورت تخصصی این کارها را انجام می دهند و نوآوری ثمره تلاش های شبانه روزی آنهاست.

لازم به ذکر است؛ در پایان نشست تخصصی "صنعت و سکونت؛ هم نشینی پنجاه ساله" در منطقه21، احکام اعضای "شورای پژوهش و نوآوری" ورودی غربی پایتخت اهدا شد.

 

 

شنبه 16/6/1398 - 15:49


براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران همزمان با آغاز محرم، قیمت 13 قلم میوه از جمله انواع انگور، سیب و هندوانه در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، براساس نرخنامه جدید این سازمان، قیمت یک سوم انواع میوه‌های عرضه شده در میادین میوه و تره بار کاهش یافته و قیمت دو سوم میوه‌ها ثابت مانده است و همین کاهش و ثبات قیمت‌ها، در افزایش قدرت خرید میوه از این مراکز خدماتی را برای شهروندان تهرانی به ویژه اقشار آسیب‌پذیر موثر بوده است.
براساس این گزارش، میوه‌هایی که قیمت آنها کاهش پیدا کرده‌اند، به شرح زیر اعلام شده است.
1- انبه با 2100 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 14900 تومان
2- انجیر سیاه با 800 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 6700 تومان
3- انگور کندری با 300 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 6900 تومان
4- سایر انواع انگور از جمله رطبی، عسگری، پیکانی و ... با 800 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 5700 تومان
5- سیب دو رنگ با 1500 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 5900 تومان
6- سایر انواع سیب از جمله سیب سبز، گلاب و گالا با 200 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 5700 تومان
7- عناب تازه با هزار تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 15 هزار تومان
8- گلابی اسپادانا و بیروتی با 200 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 9300 تومان
9- گلابی سیبری و دُم کج با هزار تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 7 هزار تومان
10- لیموتُرش سنگی جنوب با 300 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 6200 تومان
11- هلو هسته جدا با 400 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 7500 تومان
12- هلو انجیری با 1200 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 6700 تومان
13- هندوانه با 60 تومان کاهش به قیمت هر کیلوگرم 690 تومان
گفتنی است، قیمت 27 قلم میوه از جمله انجیر زرد، انگور بی دانه سفید، آلبالو، انواع آلو، آناناس، پسته تازه، خربزه، دستنبو، انواع خیار، زغال اخته، طالبی، گرمک، گردوی تازه، موز، نارگیل و هلوکاردی در میادین میوه و تره بار ثابت مانده است.

سه شنبه 12/6/1398 - 17:34

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند خبر داد: در راستای پیشبرد اهداف طرح جامع وانجام بهینه مدیریت پسماند، آنالیز فیزیکی پسماند شهر تهران به منظور کاهش آثار سوء محیط زیستی در دستور كار این سازمان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ صدر الدین علی پور در تشریح این طرح خاطر نشان کرد: در این طرح که توسط مجری پروژه تدوین طرح جامع مدیریت پسماند و با همکاری آموزشگران مناطق 22 گانه صورت می پذیرد، تعیین ترکیب فیزیکی و شیمیایی پسماند مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.دکتر علی پور با اشاره به اهمیت تعیین خصوصیات فیزیکی پسماند بعنوان یکی از مهم ترین و اساسی ترین روش های انتخاب مدیریت پسماند شهر و به روز رسانی روش های جاری گفت: آنالیز فیزیکی و تعیین خصوصیات پسماندهای شهری تهران در دهه گذشته صورت پذیرفته بود.

او با اشاره به تولید روزانه حدود 6 هزار تن انواع پسماند شهری در تهران و حومه و ضرورت مدیریت صحیح و بهینه آن خاطر نشان کرد: طی سال‌های اخیر و با عنایت به پیگیری های اعضای محترم شورای اسلامی شهر تهران، تهیه و تدوین دومین طرح جامع مدیریت پسماند تهران در دستورکار شهرداری و سازمان قرار گرفت و از آنجایی که یکی از مراحل مهم درتدوین طرح جامع مدیریت پسماند، شناسایی و مستند سازی وضعیت موجود است، این سازمان برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را برای انجام مجدد آنالیز فیزیكی پسماند شهری در مناطق 22 گانه طی چند ماه گذشته انجام داده است.
او در ادامه به انجام منظم و فصلی این طرح تا رسیدن به نتیجه نهایی اشاره کرد و افزود: برای داشتن یک مدیریت اصولی و موثر نیاز به داشتن اطلاعات پایه و داده های مناسب است و لازمه این مدیریت انجام آنالیزفیزیکی پسماندهای تولید شده و شناسایی اجزاء آن است تا بتوان برای هر بخش برنامه های خاص خودش را اجرا کرد.

صدرالدین علی پور اظهار کرد: تعیین خصوصیات فیزیکی پسماند شهر تهران سبب می گردد بتوانیم شاخص های مدیریتی مناسبی برای پسماند درمبدا و مقصد نهایی آن تعیین کنیم تا نوع و روش مدیریت پسماند که باید بکار بگیریم از قبیل احداث نیروگاه زباله سوز با در نظر گرفتن ارزش حرارتی بر حسب درصد وزنی و رطوبت ، میزان تبدیل پسماند به کمپوست، میزان بازیافت آن و... مشخص شود.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در انتها در خصوص ارتباط میزان تولید پسماند و سطح درآمد جوامع مختلف گفت: ترکیب پسماند متاثر از عوامل مختلف از جمله فرهنگ، سطح توسعه اقتصادی، آب و هوا و منابع انرژی می باشد که معمولاً سهم پسماندهای آلی و تجزیه پذیر کشورهای با درآمد پایین به مراتب بیشتر از میزان این پسماندها در کشورهای توسعه یافته و با درآمد بالاست. در مقابل کاغذ، پلاستیک و سایر اقلام غیر آلی بیشترین سهم را در پسماندهای تولید کشورهای توسعه یافته دارند.

سه شنبه 12/6/1398 - 17:31

 

حریم بانان کوچک با عضویت در کمپین صیانت از محیط زیست حریم منطقه 5  با شعار " من حریم را دوست دارم " به کمپین حافظان حریم پیوستند. 

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5 ، فرهنگ سازی آشنایی با حفظ محیط زیست حریم با مشارکت اداره حریم معاونت شهرسازی ، معاونت امور اجتماعی وفرهنگی واداره محیط زیست منطقه برای کودکان پیش دبستانی انجام شد.  

 براساس این خبر، این تور نیم روزه آموزشی از فرهنگسرای فردوس آغاز و با بازدید و پیاده روی کودکان در مجموعه گردشگری کوهسار ادامه یافت .

در این برنامه ، کودکان با مفاهیمی نظیر شیوه های حفظ طبیعت ، نگهداری از فضای سبز بکر حریم، آشنایی با مفهوم حریم، جلوگیری از ریختن زباله در طبیعت و آسیب نرساندن به درختان آشنا شدند و به آن ها آموزش داده شد که حفظ طبیعت بکر و نگهداری از آن، از وظایف ما است و این منابع، امانتی در دست انسان های امروز برای تحویل به نسل آینده است . 

حمید رضا مقیمی رئیس اداره حریم منطقه، با اشاره به وسعت 105 کیلومتر مربعی حریم منطقه که شامل روستاها و فضاهای سبز است، بر لزوم این فرهنگ سازی اشاره کرد و خواستار همکاری والدین در صیانت ازحریم منطقه و جلوگیری از ساخت و ساز در طبیعت بکر حریم شد.   

 وی افزود : بدون شک این بستر سازی در منطقه مستمر بوده و کودکان سرمایه هایی هستند که می توان برای حفظ منابع طبیعی ،مورد آموزش قرار بگیرند تا در خانواده ها نماینده حفظ محیط زیست باشند تا بستر برای "حریم دوستی" و صیانت از باغات و فضای سبز در منطقه فراهم شود. 

والدین یکی از کودکان شرکت کننده در این برنامه ، اقدام شهرداری منطقه را برای آشنایی کودکان با مفاهیم حریم و حفظ محیط زیست ارزنده خواند. 
 

سه شنبه 12/6/1398 - 17:26مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه ای که به منظور بررسی طرح تأمین مسکن اجتماعی در پایتخت برگزار شد، از افزایش نرخ حاشیه نشینی در پایتخت و انتقال ناگزیر برخی از گروه های اجتماعی و اقتصادی شاغل در تهران به سکونتگاه های پیرامون شهر خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری در جلسه بررسی طرح تأمین مسکن اجتماعی در شهر تهران، عنوان کرد: در حالیکه رشد جمعیت در شهر تهران به حدود 1% رسیده و در حالت تعادل قرار گرفته است، اما این امر در سکونتگاه های اطراف تهران از جمله اندیشه، پرند، هشتگرد، آبیک، رباط کریم، رودهن و بومهن رشد قابل توجهی داشته است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران عنوان کرد: افزایش رشد جمعیت در سکونتگاه های حاشیه شهر تهران حاکی از پدیده مسکن نایابی و انتقال ناگزیر برخی از گروه های اجتماعی و اقتصادی شاغل در تهران به سکونتگاه های پیرامون شهر است و این امر تأثیر بسزایی در بحث حمل و نقل و ترافیک، آلودگی هوا، اتلاف وقت و ایجاد سایر پیامدهای اجتماعی و اقتصادی دارد.
علی اکبری متذکر شد: طبق آمار بانک مرکزی، نرخ استیجار در شهر تهران به حدود 50% رسیده و به نظر می رسد جهش قیمت مسکن در یکسال گذشته موجب دشوار شدن خرید مسکن، افزایش تقاضا در بازار اجاره و در نتیجه حادتر شدن بحران افزایش جمعیت حاشیه نشین در شهر تهران شده است.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با طرح این سؤال که آیا می توان به ایده ای برای تأمین مسکن برای گروه های اجتماعی مذکور در داخل شهر تهران رسید، تصریح کرد: با توجه به بند 21 ماده 55 قانون شهرداری ها مبتنی بر تأمین مسکن برای گروه های کم برخوردار، شهرداری تهران اعلام آمادگی کرده است که به عنوان پایلوت می تواند با همکاری وزارت کشور، پیشنهاد و طرحی را در این خصوص آماده نماید تا در نهایت در قالب آئین نامه به تصویب هیأت محترم وزیران برسد.
علی اکبری با بیان این که مطالعات و پژوهش هایی در رابطه با تأمین مسکن اجتماعی در پایتخت توسط گروه های مختلف انجام شده، اظهار داشت: مطالعات و نمونه های مشابه جهانی در این خصوص گردآوری و بررسی شده اند و همچنین مصاحبه و گفتگوهایی نیز در این باره صورت گرفته که بر مبنای آن پیشنهاد اولیه ای تهیه شده است.
در ادامه این جلسه گزارشی از طرح پیشنهادی تأمین مسکن اجتماعی در شهر تهران ارائه شد و مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت.
گفتنی است این جلسه با حضور عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، سید مناف هاشمی مشاور شهردار در امور منابع مالی پایدار، لعل رحیمی مشاور شهردار در امور دولت، حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران و خانی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری سازمان نوسازی شهر تهران برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد تدوین ضوابط جامع معماری ( ازجمله پارکینگ، مساحت واحدها، الگوی استقرار )، تدوین ضوابط برنامه ریزی (کاربری و تراکم زمین های هدف طرح، پراکنش محدوده ها در شهر و ...) و تهیه بسته های تشویقی جهت کاهش قیمت تمام شده واحدهای موضوع طرح (شامل عوارض، زمین و ...) در طرح تأمین مسکن اجتماعی در شهر تهران مورد توجه قرار گیرد.
لازم به توضیح است مسکن اجتماعی به واحدهای مسکونی اطلاق می شود که در قالب برنامه های حمایتی تولید و عرضه مسکن برای گروه های کم درآمد و اقشار ضعیف جامعه احداث می شود و مسکن تملیکی، استیجاری و اجاره به شرط تملیک از انواع آن می باشد.

سه شنبه 12/6/1398 - 17:24

 

 


معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات صورت گرفته در راستای بهسازی بوستان پردیسان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: بوستان پردیسان که در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست کشور قرار دارد، منطقه ای طبیعی است که با مساحت حدود 200هکتار در شمال غرب تهران و در محدوده منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است.

یزدانی در ادامه افزود: با توجه به رویکرد مدیریت شهری در سال 1396 و پیگیری های سازمان بوستانها و فضای سبز در شانزدهم مهرماه سال 96تفاهم نامه ای مابین شهرداری تهران با سازمان حفاظت محیط زیست منعقد گردید و مقرر گردید بهسازی بوستان مذکور براساس مفاد تفاهم نامه به شهرداری تهران واگذار گردد و پس از آن اقدامات اجرایی و لازم در این راستا آغاز شد.

وی اضافه کرد: جلسات مستمری با حضور مشاوران و مسئولین سازمان محیط زیست به منظور انجام هماهنگی لازم و پیشبرد روند نگهداری از بوستان برگزار شد.

یزدانی به اقدامات صورت گرفته در زمینه فضای سبز این بوستان اشاره کرد و گفت: انجام عملیات به زراعی در سطح پارك، آبیاری مستمر درختان موجود با توجه به گونه های گیاهی، حذف سرشاخه های خشك، جمع آوری ضایعات فضای سبز باقی مانده از سنوات گذشته و حمل و انتقال آن به خارج از مجموعه، ترمیم شبکه آبرسانی و... از جمله اقدامات صورت گرفته در این بخش بوده است. همچنین در راستای حفظ و نگهداشت فضای این بوستان نیز مخازن زباله در سطح بوستان جانمایی شد.


وی به دیگر اقدامات انجام شده در بوستان پردیسان در سال 98 اشاره کرد و گفت: نصب ست های ورزشی جهت استفاده شهروندان، نصب المانهای پارکی مانند نیمکت ، سطل زباله و...، انجام عملیات آسفالت ریزی رینگ پیرامونی بوستان، استقرار نیروهای آتش نشان جهت جلوگیری از بروز هر گونه آتش سوزی در بوستان، ترمیم و بازسازی خطوط انتقال برق، پایه چراغها و روشنایی آنها، اجرای طرح شناسایی فلور گیاهی بوستان پردیسان با همکاری دانشگاه تهران و... از جمله این اقدامات می باشد.

سه شنبه 12/6/1398 - 17:21

 

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از تشکیل  چهار کارگروه حقوقی، آموزشی و فرهنگی، نظارتی و فنی به منظور کنترل جمعیت سگهای بدون صاحب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست وتوسعه پایدار شهرداری تهران اولین جلسه بررسی نظارت تخصصی جمعیت سگهای بدون صاحب با حضور مدیر کل محیط زیست وتوسعه پایدار ، مشاور محیط زیست معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، نماینده شرکت ساماندهی و مشاغل شهر تهران و با حضور سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق حیوانات جهت تعامل و همکاری های مشترک در بحث نظارت بر عملکرد جمعیت سگهای بدون صاحب برگزار شد.

شینا انصاری مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار در این نشست  خاطر نشان ساخت: بدون تردید مشارکت حامیان حقوق حیوانات و نقش سازمانهای مردم نهاد به عنوان یک اهرم نظارتی می تواند بر عملکرد کنترل جمعیت سگهای بدون صاحب تاثیر گذار باشد و پاسخگویی به شهروندان را افزایش دهد.

 مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار خاطر نشان ساخت: در فرایند آتی چهار کارگروه حقوقی، آموزشی و فرهنگی، نظارتی و فنی تشکیل خواهد شد که هرکدام از سازمانهای مردم نهاد بنا بر تخصص و علاقمندی خود می توانند جهت فعالیت در آن ها عضو شوند.

انصاری خاطر نشان ساخت این نشست به طور مستمر تا رسیدن به نتیجه نهایی برگزار می شود.

لازم به ذکر است فرایند نظارت تخصصی بر کنترل جمعیت سگ های بدون صاحب با حضور نمایندگان سازمانهای مردم نهاد بررسی شد و هر کدام از نمایندگان در این خصوص به اظهار نظر پرداختند.

سه شنبه 12/6/1398 - 17:19

 

 

 شهردار تهران صبح امروز در حاشیه حضور در نشست «بازاندیشی در نوآوری شهری» با دبیر کل شهرهای اروپایی دیدار کرد.

به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی شهردار تهران که برای شرکت در اجلاس بین المللی رهبران شهرها به وین سفر کرده، با «آنالیسا بونی» دبیر کل مجمع شهرهای اروپایی دیدار و بر لزوم گسترش روابط در زمینه های مختلف شهری تاکید کرد.

در این دیدار که در حاشیه اجلاس «پلی برای شهرها، پیوند میان شهرها از طریق انقلاب صنعتی جدید» برگزار شد طرفین درخصوص وضعیت شهری، چالش ها و ظرفیت ها گفتگو و به طور اصولی توافق کردند که در حوزه های مختلف شهری همکاری کرده و به تبادل تجربیات بپردازند.

شهردار تهران درباره ظرفیت ها و اقدامات صورت گرفته در تهران توضیحاتی را ارائه داد و طرف مقابل اعلام آمادگی کرد که برای گسترش رابطه پایتخت های اروپایی با تهران از ظرفیت های موجود استفاده کند.

شهردار تهران در این ملاقات از دبیر کل شهرهای اروپایی برای بازدید از تهران و آشنایی با ظرفیت های پایتخت دعوت کرد. 

این اولین ملاقات شهردار تهران در جریان سفر سه روزه‌ی وی به اتریش است.

حناچی در این سفر، ملاقاتی با مدیرکل یونیدو نیز خواهد داشت و طی این ملاقات، تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد در زمینه فناوری‌های نوین شهری نیز به امضاء خواهد رسید.

ملاقات شهردار با برخی همتایان از کشورهای دیگر و ملاقات های تخصصی اعضای هیأت با بخش های مختلف یونیدو نیز در دستورکار این هیات قرار دارد.

علاوه بر شرکت در اجلاس و ملاقات با مدیرکل یونیدو، شهردار تهران براساس دعوتی که از سوی شهردار وین صورت گرفته است، با وی و برخی مسئولان محلی شهر وین نیز دیدار خواهد داشت. همینطور، در این سفر حناچی بازدیدهایی را از مهم‌ترین پروژه های مدیریت شهری وین در حوزه شهر هوشمند، مدیریت پسماند، سیستم‌های امداد و نجات و آتش نشانی شهر و سیستم های حمل و نقل عمومی انجام خواهد داد.

حناچی دیشب در راس جمعی از مدیران حوزه های تخصصی شهرداری تهران، وارد وین شد و در نخستین میزگرد تخصصی اجلاس شهرداران درباره اقدامات شهرداری تهران در حوزه نوآوری و هوشمندسازی، سخنرانی کرد.

اجلاس «پلی برای شهرها، پیوند میان شهرها از طریق انقلاب صنعتی جدید» از امروز آغاز و به مدت دو روز ادامه خواهد یافت. در این اجلاس شرکت‌کنندگان پیرامون راهکارهای مختلف درباره اجرای اهداف توسعه پایدار از جمله برنامه جدید شهری رایزنی خواهند کرد.

هدف از برگزاری این نشست ارائه یک دیدگاه گسترده تر در مورد چگونگی برخورد شهرها با فناوری‌های پیشرفته و راه حل‌های جدید صنعتی برای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان با کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی، ایجاد مشاغل جدید و جذب نیروی کار ماهر و توانمند است.

سه شنبه 12/6/1398 - 16:55

 

در بازدید از حریم منطقه ۱۵، نحوه رسیدگی به پرونده های پروژه ۲۴۰ هکتاری خاوران مشخص شد. در این بازدید که شکری مدیرکل اداره حریم شهرداری تهران،تقی زاده معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران و محمدی انارکی شهردار منطقه ۱۵ حضورداشتند، به موضوع تعیین تکلیف پرونده های پروژه ۲۴۰ هکتاری شهرک صنعتی خاوران رسیدگی شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیر کل حریم با بیان اینکه این بازدید پس از جلسه بازآفرینی زیرساخت انجام شد، گفت: جلسات بازآفرینی زیرساخت به ابتکار استانداری تهران در مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار می شود و در مناطق دارای حریم، اداره کل حریم به منظور رسیدگی به مسائل مرتبط با این مناطق حضور دارد.
وی افزود: شهرک صنعتی خاوران با ۲۴۰ هکتار مساحت،محل استقرار ۴ هزار صنف مختلف است و در مجموع ۳۰ هزار نفر در این اصناف به کار اشتغال دارند.
شکری گفت: در این بازدید چگونگی رسیدگی به پرونده های این ۴هزار صنف تعیین شد.
وی افزود: بر مبنای یک تصمیم اولیه مقرر شد حدود ۳۵۰۰ واحدی که فرآیند ساخت و ساز خود را شروع کرده اند برای گرفتن پایان کار، عدم خلاف یا سایر موضوعات اداری از طریق شهرداری منطقه ۱۵ اقدام کنند.
مدیر کل حریم تأکید کرد: رسیدگی به این مسأله نزدیک به دو سال متوقف مانده بود و این اصناف برای پیگیری مسأله شان بلاتکلیف بودند و نمی دانستند به کجا باید مراجعه کنند.
تقی زاده، معاون استاندار تهران نیز در این باره گفت: طی بازدیدی که از مجموعه حریم منطقه ۱۵ داشتیم یک موضوع تداخلی با شهرداری قیامدشت بررسی شد.
وی افزود: چون شهرک صنعتی خاوران از مدتها قبل درحریم شهرداری قیامدشت و منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار داشته است، تعدادی از پروانه های ساخت و ساز آن در شهرداری تهران صادر شده است.
تقی زاده تأکید کرد: گرچه صدور این پروانه ها در زمان خود به لحاظ قانونی به درستی اتفاق افتاده است، اما اکنون با تغییرات صورت گرفته موضوع عدم خلاف، پایان کار و هم چنین صدورپروانه های جدید یا نوسازی و بازسازی ساختمان هایی که نیاز به تخریب و نوسازی دارند، محل اختلاف نظر بودکه برای حل این مسأله تصمیمی کلی در این باره گرفتیم.
تقی زاده افزود: بر اساس این تصمیم مقرر شد رسیدگی به هرگونه ساخت وساز جدید توسط شهرداری قیامدشت انجام بشود و پایان کار و عدم خلاف ها توسط شهرداری منطقه ۱۵ پی گیری شود.
وی گفت: البته شیوه اجرایی کردن این تصمیم به انجام یک کارگروهی در استانداری تهران وابسته است.
شهردار منطقه ۱۵ نیز گفت: با همکاری استانداری و اداره کل حریم شهرداری تهران قرار شد بر اساس ضوابط و مقررات، اقدامات لازم جهت حل مسأله خاوران انجام شود.

سه شنبه 12/6/1398 - 16:48


در نخستین اجلاسیه روساء و دبیران شورا‌های احیاء امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان تهران، شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان شورای برتر سال ۱۳۹۸ معرفی و به مهندس نوبخت نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل تندیس و لوح یادبودی اهدا شد.
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه نخستین اجلاسیه روسا و دبیران شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان تهران همزمان با هفته احیاء امر به معروف و نهی از منكر با شعار نهضت حسینی، مطالعه گری و مسئولیت اجتماعی با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران به میزبانی سازمان تامین اجتماعی روز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه نود و هشت در سالن جلسات بیمارستان شهید لبافی نژاد برگزار شد.
در بخشی از متن این لوح سپاس؛ ضمن ارج نهادن به زحمات و اهتمام آن شورای محترم در احیاء فریضتین الهی در راستای تعامل، همكاری و هماهنگی های فی مابین ستاد امر به معروف و نهی از منكر استان تهران و در چارچوب قوانین و شیوه نامه های مصوب مراتب قدردانی و تشكر خود را ابراز می نماید.

سه شنبه 12/6/1398 - 16:44