تعداد مطالب : 10055
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 31دقيقه قبل

 

 

خیابان "امیر سهیل تبریزیان" در بلوار میردامادکه با "مشکلات ترافیکی" و " تداخل دو لاین" مواجه بود با احداث "رفیوژ میانی جداکننده"، ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، وجود کاربری های خاص در محدوده خیابان تبریزیان از جمله ورودی مترو میرداماد، برج تجاری و اداری رز و پمپ بنزین و همچنین در نظر گیری دو خط تاکسی سبب شده بود خط عبور کندرو شرق به غرب در خیابان میرداماد در محدوده خیابان تبریزیان با کندی حرکت و بعضاً مسدود شدن خط عبور و توقف های زیاد مواجه باشد. بدین منظور پس از انجام بازدید های میدانی توسط کارشناسان  و برداشت موانع و معارض و همچنین تهیه نقشه وضع موجود توسط گروه نقشه برداری، مطالعه و در خصوص اعمال تغییرات مورد نظر صورت پذیرفت.

شناسایی و ایمن سازی نقاط حادثه خیز مناطق نقش به سزایی در ایجاد امنیت و آسایش شهروندان به ویژه عابرین پیاده دارد و تا حد زیادی از وقوع حوادث ناگوار رانندگی جلوگیری می‌کند.

برای ایمن سازی نقاط حادثه خیز، توسط متخصصین و کارشناسان ترافیکی این منطقه به طور مستمر از معابر و خیابان‌های مناطق بازدید می‌کنند و با شناسایی این نقاط، طرح‌های اصلاحی  مورد نیازشان را اجرا می کنند

این اقدام با هدف فراهم آوردن زمینه حمل و نقل آسان و افزایش ضریب ایمنی عابرین پیاده صورت گرفته و  بدون شک با اجرای این طرح ها آمار تصادفات در این محدوده به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

همچنین در راستای مناسب سازی مسیر تردد عابرین پیاده، معابر منتهی به مساجد و تکایا از جمله: مسجد الغدیر و ... و معابر میرداماد، سهیل تبریزیان و .... مرمت و لکه گیری شد

يکشنبه 24/6/1398 - 15:17

 

اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری با استفاده از مواد بازیافتی، به منظور فرهنگ سازی و آموزش تفکیک پسماند به شهروندان و کمک به تغذیه این حیوانات در بوستان قیطریه نصب شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک رضا عبدالملکی معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: باتوجه به سیاست های شهرداری تهران در راستای کاهش تولید و تفکیک پسماند خشک وکم حجم سازی بطری های بازیافتی و همچنین ارتقاء سطح دانش وفرهنگ حفاظت از محیط زیست و کمک به تغذیه حیوانات شهری با آلودگی کمتر وجلوگیری از انتقال بیماری، با همکاری اداره بازیافت و تفکیک پسماند شهرداری منطقه یک اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد.
معاون شهردار منطقه یک در خصوص نحوه کار این دستگاه گفت: در کنار این دستگاه آموزشگری مستقر است تا به شهروندان نحوه کار با دستگاه را آموزش دهد بدین روش که با انداختن هر بطری خالی آب و مایعات به محل مشخص شده روی دستگاه از طریق سنسور مقداری غذا برای حیوانات آزاد و در ظرف انتهای دستگاه وارد می شود و حیوانات شهری می توانند از آن استفاده کنند.
عبدالملکی تصریح کرد: شهروندان می توانند آب مانده در ته بطری خود را نیز در محل مشخص شده خالی کنند تا آب کافی نیز کنار ظرف غذای حیوانات قرار گیرد.
وی افزود: بوستان قیطریه بدلیل وجود تعداد زیادی از حیوانات شهری از جمله گربه ها ، پرندگان و... بهترین مکان برای جانمایی این دستگاه در نظر گرفته شده است .
این مقام مسئول افزود: این دستگاه با انرژی خورشیدی کار می کند و گنجایش 240 لیتر را دارد و با توجه به مشارکت شهروندان و پر شدن مخزن بازیافت ،مسئول مربوطه اقدام به تخلیه و فضاسازی مجدد دستگاه می کند.
وی گفت: این طرح به صورت پایلوت در بوستان قیطریه اجرا شده و در صدد هستیم با توجه به مشارکت و استقبال شهروندان با تولید کنندگان این دستگاه ها مذاکره کنیم تا ساخت آنها به تولید داخلی برسد

يکشنبه 24/6/1398 - 14:45

 

عمارت 120 ساله "گلستانه" در خیابان قزوین از سوی شهرداری منطقه 11تهران در حال مرمت و بازسازی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11، عمارت گلستانه توسط فردی به نام سید محمد علی بیگم گلستانه معماری و ساخته شده است و در سال 1358 به شکل موروثی به مالکیت فرزندش سید حسین بیگم گلستانه درآمد.

فیض الله حسینی پیرمرد نقاش ساختمانی که مدعی است 50 سال پیش برای نقاشی ساختمانی به دعوت سید حسین گلستانه وارد عمارت شده است در تشریح معماری ساختمان می گوید: حدودا 50 سال پیش به این عمارت رفتم تا ساختمان ویژه مهمانان را رنگ و نقاشی کنم و زمانی که وارد ملک شدم در بدو ورود به خانه، گچ بری های بسیار زیبای سقف با طرح های اساطیری و انبوه درختان کاج و حیاط سبز عمارت که به خوبی از پنجره های بلند و کشیده سالن پذیرایی مشخص بود؛ توجه مرا به خود جلب کرد و بی شک یکی از خاطره انگیز ترین خانه هایی بود که در طول مدت فعالیت کاریم دیدم.

به گفته برخی سکنه قدیمی محله قلمستان سید محمد علی بیگم گلستانه مالک اولیه و سازنده اصلی ملک گلستانه، از جمله مردان بنام و مومن محله قلمستان بودکه مردم به او احترام ویژه ای می گذاشتند و معتقدند این ملک در زمان قاجار توسط معماران مشهورآن دوره با بهره گیری از طرح های گچبری اصیل ایرانی ساخته شده است و در سال 1387 که سید حسین گلستانه در سن 80 سالگی از دنیا می رود، عمارت  گلستانه بر حسب توافق قانونی بین وراث، به عبدالله و ملیحه گلستانه می رسد.

از سرگذشت سکنه این ملک می توان به گفته های علی حسن پنجه بند که 82سال سن دارد و مالک مغازه خراطی مجاور ملک گلستانه است و بیش از 70 سال ساکن این محله است استناد کرد که می گوید: سید حسین گلستانه فرزند سیدمحمد علی بیگم گلستانه مردی بلند قامت بوده است که همچون پدر به صداقت و کردار شایسته در میان مردم محله شهرت داشته و اغلب میانجیگری مشکلات محله و مردم  می کرد و زمانی که اختلافی بین مردم پیش می آمده طرفین را به حل دعوی در خانه گلستانه دعوت می نمود.

حسین علیمردان نیز از دیگر کسبه محله قلمستان در نزدیکی ملک گلستانه است که به شغل آهنگری مشغول است.

علی مردان می گوید: سید حسین گلستانه در بازار تهران در زیر پله مسجدامام(ره)  که به بازار بین الحرمین معروف است، مشغول فروش کتاب و لوازم التحریر بوده که فرزند ارشد او نیز همراه پدر به این شغل اشتغال داشت و ما هر صبح اورا میدیدیم که برای رفتن به محل کار از درب چوبی و قدیمی ملک گلستانه خارج می شد.

حسین علیمردان که به آهنگر محله قلمستان معروف است در ادامه توضیحاتش از سرگذشت سکنه ملک گلستانه گفت : پس از مرگ دو فرزند سید حسین گلستانه به مدت چند شبانه روز در خانه گلستانه مراسم عزاداری برپا بود که به علت شهرت این خانواده همه مردم محل در مراسم حضور پیدا کردند و در حیاط قدیمی به عزاداری مشغول شدند.

بر اساس این گزارش شهرداری منطقه11 در راستای صیانت از خانه های واجد ارزش معماری طی عقد قرارداد با مالک فعلی موفق به خریداری این ملک ارزشمند شده و در سال 1398 بخش شمالی عمارت گلستانه که در مالکیت شهرداری منطقه11 قراردارد در طرح مرمت و بازسازی اماکن تاریخی قرار گرفت و بر اساس جزییات این طرح، مرمت و بازسازی ملک گلستانه در بافت تاریخی حصار ناصری طهران قدیم آغاز شد.

 

يکشنبه 24/6/1398 - 14:29

 

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه چهار از راه اندازی و رونمایی «سامانه جامع معاملات »در منطقه چهار خبر داد و گفت: پیاده‌سازی فرایند کلیه معاملات  متوسط و تالار معاملات در قالب «سامانه جامع معاملات» درمنطقه چهار کلید می خورد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار " محسن یوسفی " بابیان این مطلب گفت: با راه اندازی این سامانه تمامی مناقصه ها، مزایده ها ،ارایه پاکات ، استعلام ها  واطلاعات قراردادها و انتشار سیستماتیک اطلاعات قراردادهای متوسط و کلان شفاف سازی می شود.

وی با اشاره به اینکه منطقه چهار به عنوان منطقه پایلوت اجرای این سامانه انتخاب شده، افزود: منطقه چهار به عنوان بزرگترین منطقه شهرداری تهران از این انتخاب استقبال کرده تا با همکاری اداره کل امور مالی و سازمان فن آوری اطلاعات بتواند در شفاف سازی قراردادهای منطقه گام موثری بردارد و انجام فرآیند برگزاری مناقصات بصورت کاملا مکانیزه از دستاوردهای دیگر این سیستم خواهدبود.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری منطقه چهار تهران همچنین افزود: با برقراری «سامانه جامع معاملات »بسیاری از مسیر فرآیند انعقاد قراردها کوتاه تر شده و از فعالیت های موازی و اضافی کاسته و ممکن است برخی فعالیت ها اضافه شود که در مجموع رویکرد مثبتی خواهد داشت.

یوسفی درپایان افزود: امید است با آموزش های لازم به همه کاربران حوزه های اجرایی  و همکاری سازمان فن آوری اطلاعات بتوانیم نسبت در شفاف سازی قراردادهای منطقه گام موثری برداریم.

 

يکشنبه 24/6/1398 - 14:23

 

 

فضای سبز 12 مدرسه منطقه 15 در  طرح استقبال از مهر و در آستانه بازگشایی مدارس بهسازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، علی اکبرکریمی پور معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه با اعلام مطلب فوق گفت:  در طرح استقبال از مهر عملیات کندوکوب، هرس، نظافت باغچه ها و فضای سبز 12 مدرسه به همت اداره فضای سبز و به منظور ارتقای سیما و منظر شهری، جلوه های بصری شهر و ارتقای روحیه نشاط و شادابی شهروندان انجام شد.

به گفته وی، در این راستا فضای سبز مدارس بنی هاشم، عراقی، علامه امینی ، صیاد شیرازی، الغدیر، لقمان، نور علم، جواد موفقیان، هنرستان آل محمد، نجمه، احرار و جواد الاُئمه علف زنی، ترمیم تشتک، حذف پاجوش و تنه جوش شد و ضمن نظافت و خشکه زنی، به آفات و بیماری های آنها رسیدگی شد.

کریمی پور با اشاره به بهسازی فضای سبز معابر اطراف مدارس و مراکز آموزشی گفت: همچنین عملیات علف کشی و کندوکوب و کاشت درخت در 15 متری سوم و چهارم،  15 متری اول نبش خیابان18،  بین 15 متری اول و بزرگره افسریه انجام شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست اضافه کرد:  بازدید از مدارس سطح نواحی نیز با اولویت انجام و در صورت نیاز فضای سبز آنها بهسازی شد.

وی به اقدامات اداره زیباسازی در طرح استقبال از مهر اشاره کرد و افزود: اكران تبلیغات محیطی، اجرای  عملیات رنگ پوششی و پاكسازی دیوارهای بیرونی مدارس و جداره مسیرهای منتهی به مدارس سطح منطقه،
 اجرای عملیات حذف زوائد معابر منتهی به مراكز آموزشی به منظور كاهش خطرات احتمالی توسط نواحی از جمله این اقدامات است.

يکشنبه 24/6/1398 - 14:21


در راستای بهره برداری از ظرفیت های موجود و جذب توریست، نشست توسعه گردشگری ورزشی با حضور شهردار منطقه9 و جمعی از مدیران شهری و ورزشی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان با اعلام این خبر گفت: در کلان شهر تهران ظرفیت های خوب اقتصادی در حوزه گردشگری و توریستی وجود دارد که می توان از آن برای جذب توریست استفاده کرد که این امر نیازمند معرفی امکانات و فضاهای مربوطه به علاقمندان می باشد.
وی برج آزادی را در منطقه9 به عنوان نماد مدرنیته پایتخت تلقی کرد و گفت: علی رغم اینکه سازه برج میلاد سال ها پس از برج آزادی ساخته شده، اما تنها بعد از سه سال یعنی در سال 53 ثبت میراث فرهنگی شد و تا به امروز به عنوان یک اثر ماندگار و هویت بخش معماری ایران اسلامی عنوان می شود.
شهردار منطقه9 در ادامه اذعان داشت: با اطلاع رسانی مناسب و ارائه ساز و کارهای لازم با کمک دستگاه های ذیربط، متناسب با بافت طهران قدیم می توان زمینه را برای جاذبه های گردشگری تقویت کرد تا اماکنی نظیر برج آزادی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
مفاخریان در خاتمه تاکید کرد: شهر تهران پتانسیل لازم را در راستای جذب توریست و گردشگری داراست که نباید از آن غافل شد تا با استفاده از ظرفیت های گردشگری موجود در آن به عنوان یکی از کلان پایتخت های دنیا بتوان آن را به دیگر کشور های جهان معرفی کرد.

شنبه 23/6/1398 - 18:7رسول کشت پور شهردار منطقه 2 در جلسه ممیزی تمدید گواهینامه HSE-MS منطقه که توسط نماینده شرکت QMS ایتالیا و مدیران ارشد سامانه مدیریت HSE شهرداری تهران برگزار شد گفت: به منظور حفظ ایمنی و جان شهروندان از تیم ممیزی HSE می خواهیم که با دقت و سخت گیرانه شرایط ایمنی ، بهداشت و محیط زیست این منطقه را ارزیابی کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با بیان این که شهرها کانون توجه مردم و مرکز توسعه و پیشرفت هستند و شهروندان نیزگاهی از پیامدهای منفی رشد و توسعه رنج می برند گفت: از مهم ترین مسایل شهری موضوع ایمنی و سلامت شهروندان به ویژه در محیط های عمومی شهری مانند پارک ها، محوطه های بازی کودکان در پارک ها، محوطه های و زمین های ورزشی، محیط های کارگاهی ، معابر خیابان ها و... است که مدیریت و مسئولیت حفظ و نگهداری این محیط ها با شهرداری است .
شهردار منطقه 2 با تاکید بر لزوم ارزیابی و بررسی دقیق و سخت گیرانه رعایت الزامات HSE توسط تیم ممیزی در سطح منطقه 2 اظهار کرد: حفظ ایمنی و جان شهروندان در محیط های شهری از مهمترین اولویت ها و وظایف مدیریت شهری است و همه مدیران در تمامی سطوح مدیریت شهری منطقه در حفظ ایمنی و جان تک تک شهروندان و جلوگیری از بروز هر گونه آسیب و حادثه ای که در حیطه نظارت آنهاست مسئولند.
رسول کشت پور با تاکید بر اهمیت و لزوم پیاده سازی مدیریت یکپارچه ی ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) در سطح مناطق افزود: ایجاد امنیت در فضاهای عمومی شهر سرزندگی و پویایی را در جامعه به دنبال خواهد داشت و شهروندان با خیال آسوده می توانند در محیط های شهری حضور یابند .
وی با بیان اینکه جلوگیری از بروزآسیب ها و حوادث ناشی از چاله و گودال های موجود در معابر و خیابانها و یا ایمن نبودن محیط های کارگاهی از مهمترین وظایف مدیریت شهری است گفت: پیاده سازی الزامات ایمنی باید به عنوان یک باور انسانی در ذهن مدیران ما باشد و هر کدام به نوبه خود در کم کردن مشکلات مردم با تمام توان بکوشند.
گفتنی است فرایند ارزیابی و ممیزی شهرداری منطقه 2 توسط 3 تیم جداگانه با روش HSE-MS ، طی یک روز در سطح منطقه انجام می شود .

شنبه 23/6/1398 - 17:21با ابلاغ دستورالعمل HSE از سوی مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، اصول ده‌گانه بهداشت، ایمنی و محیط زیست در این سازمان اجرا می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار با هدف ایجاد تسهیلات لازم در امر تهیه و توزیع فرآورده‌های کشاورزی، محصولات خام دامی و سایر مایحتاج شهروندان ایجاد شده است، گفت: این سازمان همزمان با حمایت از تولیدکنندگان، از شهروندان به عنوان مصرف‌کنندگان نیز حمایت می‌کند تا از طریق مدیریت فرآیند توزیع، زنجیره محصولات را نیز از تولید تا مصرف با اصول صحیح، هدایت و ساماندهی کند.
وی با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت میادین، تبعیت از قوانین و مقررات بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی را وظیفه خود می‌داند، افزود: این سازمان در جهت تکریم و رضایتمندی شهروندان و در راستای تحقق شعار محوری تبدیل تهران به شهری برای همه از طریق بهبود مداوم و ارتقای مستمر عملکرد بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی مراکز تحت پوشش خود، مبتنی بر اصول HSE و استانداردهای ایزو 14001 که در این سازمان مستقر و اجرا شده است، تلاش می‌کند.
بر اساس این گزارش، به موجب خط مشی ابلاغی، سازمان مدیریت میادین، ضمن استقرار مدیریت یکپارچه بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی در تمامی فعالیت‌ها و خدمات خود و تبعیت از قوانین و الزامات مربوطه، نسبت به شناسایی، حذف، کاهش یا کنترل مخاطرات حوزه HSE تا حد ممکن و نیز ترویج فرهنگ و ارتقای آگاهی‌های بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی، متعهد شده است.
همچنین بر مبنای این خط مشی، ضمن استفاده بهینه و پایدار و صرفه‌جویی در مصرف انرژی و الزام پیمانکاران به اجرای الگوی مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست، بهره‌مندی از فن‌آوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات در عرضه و توزیع محصولات، رعایت اصول بهداشتی، ایمنی و محیط زیستی در انتخاب و مکان‌یابی مراکز جدید، نوسازی و ایمن‌سازی مراکز قدیمی، اعمال مدیریت تغییر، ارزیابی و بازنگری در سیستم HSE و افزایش آمادگی و واکنش به موقع و اثربخش در مقابل شرایط اضطراری، مورد تاکید قرار گرفته است.

شنبه 23/6/1398 - 14:54

 

به دلیل درخواست مکرر هنرمندان مجسمه ساز در خصوص تمدید مهلت ثبت نام نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، براساس اعلام قبلی مهلت ثبت نام در سمپوزیم بین المللی مجسمه سازی تهران تا روز چهارشنبه ۲۰ شهریور بود اما به علت استقبال و همچنین درخواست شرکت کنندگان این زمان تمدید شد.

برهمین اساس ثبت نام در این سمپوزیم تا روز چهارشنبه ۲۷ شهریور به مدت یک هفته تمدید شد.علاقه مندان برای حضور در این سمپوزیم باید هرچه سریعتر برای تکمیل ثبت نام خود اقدام کنند.

تاکنون هشت دوره از سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تهران برگزار شده و آخرین دوره آن هم سال 1396 بوده است. با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سال گذشته این سمپوزیوم برگزار نشد و برگزاری مرحله نهم آن به زمان دیگری موکول شد تا بتوانیم با بودجه مناسب و برنامه ریزی بهتری آن را برگزار کنیم.

موسوی معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهرداری تهران گفته بود: سمپوزیوم تهران به علت نوع برگزاری و همچنین سطح بین‌المللی آن و تعداد هنرمندانی که در آن حضور پیدا می‌کنند مورد استقبال خوبی قرار می‌گیرد. در مدت زمانی هم که سمپوزیوم برگزار نشد و به تعویق افتاد پیگیری‌هایی از طرف هنرمندان خارجی داشتیم که می‌خواستند اطلاع پیدا کنند سمپوزیوم تهران برگزار می‌شود یا نه. این اتفاق برای ما جای خوشحالی دارد که سمپوزیوم‌ مجسمه سازی تهران توانسته در بین سمپوزیوم‌های دنیا جایگاه خودش را پیدا کند و از اعتبار خوبی برخوردار شود به همین علت انگیزه ما برای برگزاری دوره نهم سمپوزیوم بیشتر است و امیدوارم زودتر این اتفاق بیفتد و وقفه بیشتری نداشته باشیم.

آثار سمپوزیوم‌های قبلی به جز دو دوره اول که مجسمه‌ها در فضاهای مختلف پخش شدند از دوره سوم به بعد سیاست بر تجمیع نصب مجسمه‌ها قرار گرفت، بنابراین از دوره سوم تا هشتم در یک مکان به طور مشخص در پارک‌ها قرار گرفت. https://t.me/khadamatdarshahr:red_circle:مهلت ثبت نام در نهمین سمپوزیم مجسمه سازی تمدید شد

شنبه 23/6/1398 - 14:51


با عنایت به تدابیر شهردار تهران و نظر به مصوبه جلسات ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران ، کلیه امور و ماموریت های مربوط به مرز خسروی به شهرداری منطقه۱۳ محول شده است ، در این راستا این منطقه با استفاده از ظرفیت های موجود و پتانسیل دستگاه ها ، شهرداری ها و ادارات مستقر در منطقه مرزی و مسئولین محلی و جلب مشارکت خیرین و شهروندان در جهت ارائه خدمات شایسته به سوگواران و زائران ابا عبدالله الحسین (ع) با تمام قوا گام برداشته است .
شایان ذکر است ، علاوه بر حضور مستمر شهردار و مدیران منطقه ۱۳ در کرمانشاه و تعامل با مسوولان این شهر، ستادی برای برنامه ریزی و هماهنگی اقدامات و تقسیم وظایف در مورد فعالیت منطقه در مرز خسروی در ایام اربعین با تاکید بر مدیریت هزینه در جلسات مختلف تشکیل شد .
علاوه بر تجهیز و آماده سازی ملزومات و تجهیزات و آماده باش نیروی خدماتی و فراهم کردن محل اسکان ، نسبت به مناسب سازی و ساماندهی فضای سبز ، زیبا سازی و سرویس های بهداشتی محدوده تعیین شده ، آماده باش کارگران برای نظافت مسیر ، استقرار مخازن زباله و توزیع کیسه زباله در بین مواکب در سایت مرزی و....اقدام می شود.

شنبه 23/6/1398 - 14:47