تعداد مطالب : 12781
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 2ساعت و 2دقيقه قبل


براساس نرخنامه جدید سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت ۱۲ محصول از جمله انواع خربزه، انواع گیلاس و سیب گلاب در میادین میوه و تره بار کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی  سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران ، این کاهش قیمت محدود به این سه محصول نبوده و شامل لیموتُرش، شلیل، شبرنگ، آلبالوی پیوندی و ملون نیز می شود ، ضمن اینکه قیمت محصولاتی همچون انگور یاقوتی، آلبالوی رسمی، آلو، زردآلو و هندوانه نیز ثابت مانده است.
۱۲ محصولی که قیمت آن‌ها در میادین میوه و تره بار کاهش داشته است، به شرح زیر اعلام شده است.
۱- آلبالوی پیوندی با ۴۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۲۵۰۰ تومان
۲- خربزه آناناسی (دستنبو) با ۳۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۳۵۰۰ تومان
۳- خربزه گرمساری با ۲۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۴۵۰۰ تومان
۴- خربزه مشهدی با ۷۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۴۷۰۰ تومان
۵- سیب گلاب با ۵۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم
۶- شلیل با ۵۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان
۷- شبرنگ با ۵۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان
۸- طالبی، گرمک و جانا با ۳۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۴۳۰۰ تومان
۹- گیلاس تک‌دانه و ممتاز با ۳۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۹۴۰۰ تومان
۱۰- گیلاس قرمز و سیاه با ۵۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۴۸۰۰ تومان
۱۱- لیموتُرش مینابی با هزار تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۱۲۵۰۰ تومان
۱۲- ملون با ۴۰۰ تومان کاهش قیمت؛ هر کیلوگرم ۳۴۰۰ تومان

سه شنبه 17/4/1399 - 13:47


 
 

محمد صادق افراسیابی معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز تولید نخستین سریال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع سواد رسانه ای و فضای مجازی به نام « چای نت» با همکاری معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما به تهیه کنندگی امیرحسین طالبی کاشانی و کارگردانی آرش تیمور نژاد خبر داد

.وی افزود: سریال چای نت یک سریال 20 قسمتی است که عمده مباحث مطرح شده در این سریال با زبان طنز، مهارتهای مورد نیاز مردم در فضای مجازی را آموزش میدهد. 

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امیدواریم همان طوری که  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این برنامه پیش قدم شده و بحث سواد رسانه ای را مطرح کرده است، دیگر دستگاهها هم در این حوزه مشارکت کنند تا این سریال ادامه دار باشد و در قسمتهای بعدی به مهارتهای مورد نیاز مردم در حوزه استفاده از خدمات فضای مجازی پرداخته شود، چرا که این 20 قسمت بیشتر به موضوع مهارتهای تحلیل محتوای تبلیغات و پیام های رسانه ها در فضای مجازی توجه کرده‌است.

وی با بیان اینکه اتاق فکر برنامه 20 موضوع مرتبط با سواد رسانه ای را که مخاطب در زندگی روزمره خود به آنها نیاز دارد را شناسایی کرده و در اختیار تیم برنامه ساز قرار داده است، خاطر نشان ساخت: مدیریت مصرف، رده بندی سنی، حفاظت از داده ها و اطلاعات شخصی، صیانت از کودکان و نوجوانان، شیوه های تشخیص اخبار و اطلاعات جعلی، آسیب های بازنشر مطالب ناامید کننده و شایعات و مهارتهای تحلیل و تولید محتوا از جمله موضوعات این 20 قسمت است. 

افراسیابی تاکید کرد: متاسفانه گاهی در فضای مجازی با محتواهای فریبنده و گمراه کننده ای روبرو هستیم که سواد رسانه ای می تواند مخاطب را در این زمینه راهنمایی کند و نمی شود صرفا به فیلتر و سانسور اکتفا کرد چون برخی از مخاطبان بالاخره دسترسی هایی به رسانه ها دارند و هر طور شده به رسانه ی مد نظر خود دسترسی پیدا میکنند.

وی با بیان اینکه فضای مجازی، تهدید نیست به شرطی که هنر استفاده از آن را داشته باشیم، افزود: بهره گیری درست و آگاهانه  از فضای مجازی میتواند ثروت آفرین و کارآفرین باشد. 

معاون مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال با اشاره به سوابق تهیه کننده و کارگردان سریال چای نت اضافه کرد: آقای امیرحسین طالبی کاشانی کارنامه درخشانی در تلویزیون دارد و تهیه کننده برنامه های پرمخاطب زیر آسمان شهر و دستپخت بوده است. همچنین آرش تیمور نژاد در گذشته کارگردان سریال اینترنتی نفوذ، نخستین سریال اینترنتی کشور با موضوع فضای مجازی بوده‌است که توانست مخاطب زیادی کسب کند و در سال 1390 مورد تقدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفت.

افراسیابی ادامه داد: خوشبختانه بازیگران این سریال از بهترین هنرمندان کشور انتخاب شدند که ویژگی خاص این هنرمندان، مبرا بودن آنان از آسیب های فضای مجازی است این درحالی است که متاسفانه برخی از سلیبرتی ها، گاهی اوقات تحت تاثیر احساسات زودگذر و یا برخی اخبار جعلی واکنش های نامناسبی از خود بروز داده اند که این موضوع به کشور ضربه هایی را وارد کرده‌است. 

وی با اشاره به زمان 15 الی 20 دقیقه ای قسمت های این سریال خاطرنشان کرد: زمان  کوتاه این سریال می تواند از  نقاط قوت آن محسوب شود چرا که بسیاری از برنامه ها و سریالهای تلویزیون قابلیت بازپخش در فضای مجازی را به دلیل طولانی بودن زمان سریال ندارند اما سریال چای نت می تواند از طریق وی او دی ها مجددا پخش شود و حتی می توان  گزیده ای ازبخش های  این سریال را به صورت  5 دقیقه ای تدوین و از طریق صفحات اجتماعی بازنشر داد.

به گفته وی، سریال چای نت پروژه مشترک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما است که متناسب با ویژگی های کاربران فضای مجازی در حال تولید است و این امید وجود دارد که محتوای این سریال در فضای مجازی توسط کاربران بازنشر شود.

افراسیابی در پایان از تشکیل کارگروهی به نام «کار گروه اقدام سواد رسانه ای» در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: این کارگروه، هفت پروژه برای افزایش سواد رسانه ای طراحی شده است که یکی از این پروژه ها تولید محتوای سواد رسانه ای است. بر همین اساس در سال 98 از محل بودجه بند (چ) ماده (37) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، سه اقدام مشترک با سازمان صدا و سیما طراحی شد که یکی از این اقدامات طراحی سریال «چای نت» با همکاری معاونت فضای مجازی سازمان صدا و سیما است. اقدام دیگر طراحی برنامه «بین خطوط» با همکاری شبکه 2 سیما است و برنامه سوم، تولید 35 تا 50 موشن گرافی است که 14 مورد در سال 98 تولید شد و بقیه آن امسال تولید خواهد شد. 

وی افزود: فارغ از همکاری های مشترک با سازمان صدا و سیما، در سال 99 بنا داریم علاوه بر این موارد با همکاری موسسات فرهنگی و فعالان تولید محتوای شاغل در بخش خصوصی، 300 محتوای سواد رسانه ای تولید کنیم و با همکاری پلت فرم‌های حوزه ی نشر آنها را در فضای مجازی منتشر نماییم.

یادآوری می شود که سریال چای نت به تهیه کنندگی امیر حسین طالبی کاشانی و طراحی و کارگردانی آرش تیمور نژاد با نگارش گروه نویسندگان می باشد که برخی از دست اندرکاران تولید این سریال عبارتند از:

تصویر برداران : حسن زارعی ، بابک نعمتی

طراح چهره پردازی : اشکان وثوقی

صدا بردار: علیرضا پاک نهاد

طراح صحنه و دکور : هومن اشکبوس

طراح لباس: کینوش ایزدی 

مدیر تولید: بیژن محرمی

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: کتایون درخشان 

مشاور رسانه ای : مجید بهره مند

مدیر تدارکات: ایرج رجب زاده 

دستیار دوم کارگردان : مجید معافی – ارسلان تیمور نژاد، منشی صحنه : الناز کوتی ، دستیار صحنه : احمد لطفعلی زاده ، دستیار لباس : سارا سعادت – هدیه سواد زاده ، اجرای گریم : آزاده دانایی ، عکاس و تصویر بردار پشت صحنه : سارا پوست پرداز،  دستیار تدوین : اسرافیل قاسمی ، دستیار تصویر : رسول حیدری زارعی - بهزاد کاظمی ، دستیار صدا : اشکان مزین فر

بازیگران اصلی : غلامرضا نیکخواه ، عباس محبوب ، یوسف صیادی ، فاطمه هاشمی ان اشتیاق و بیتا خردمند 

 

بازیگران مهمان: ساعد هدایتی ، سینا رازانی ، سامان گلریز، نسیم باقریان ، مرجان علیزاده نیا، یاسمن قلی زاده ، مجید معافی ، ژیار محمد زاده و...

سه شنبه 17/4/1399 - 13:31 

عملیات تملک املاک معارض و بازگشایی کوی زینبیه در منطقه ۱۸ با حضور محمد سالاری ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، سید محمد فیاض شهردار منطقه 18 و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در این مراسم کلید آپارتمانهای نوساز به عنوان معوض به ۳ نفر از مالکان املاک معارض واقع در این طرح، اعطا و تخریب این بناهای فرسوده آغاز شد.

لازم به توضیح است کوی زینبیه با نام سابق کوچه تنگه در محله ولیعصر جنوبی به طول 817 متر و عرض حداقل 2.5 متر حد فاصل دو خیابان شهید برادران بهرامی و پژاند واقع شده است که در طرح تفصیلی مصوب شهر تهران این کوچه به عنوان یک خیابان 16 متری در نظر گرفته شده و برای بازگشایی آن می­بایست 27پلاک  تملک شود.

مدیریت شهری به منظور بازگشایی کوی زینبیه به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی خود، طرح کلید به کلید را اجرا کرده و سازمان نوسازی شهر تهران نیز با واگذاری واحدهای نوساز مجتمع­های مسکونی بهاران به عنوان مسکن معوض، مجری طرح مذکور می­باشد.

بر اساس این گزارش از مجموع پلاک­های نیازمند تملک تاکنون 4 پلاک تخریب و 7 واحد آپارتمان تحویل مالکان کوی زینبیه شده است. مذاکره با مالکین 23 پلاک­ باقیمانده در این طرح نیز توسط دفتر توسعه محله ای شهید رجایی، صادقیه و ولیعصر جنوبی و شهرداری ناحیه 2 منطقه 18در حال انجام است. 

در همین راستا و در اواخر سال گذشته نیز با رفع معارض یک ملک، ورودی این خیابان جهت تردد خودروها بازگشایی شده بود.

سه شنبه 17/4/1399 - 13:28

 

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رونمایی 40 خودروی نوسازی شده ناوگان حمل پسماندهای بیمارستانی در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، صدرالدین علیپور با اشاره به تجربه موفق این سازمان در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع ویروس کرونا گفت: در ماه های گذشته و همزمان با اوج گیری شیوع ویروس کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود 70 تن به 110 تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آن ها عفونی تلقی شده و در سایتی مجزا دفن می شدند، کار بسیار دشواری بود.

وی ادامه داد: با وجود سختی امور، سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی 150 بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع آوری و دفن کند. همین امر هم موجب شد در اوج شیوع ویروس هیچ دغدغه ای از سوی مسئولان و مردم در مورد پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه تجربه سخت کرونا، بحث ضرورت نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، گفت: در ماه های گذشته از طریق رایزنی با پیمانکاران، آن ها را مجاب کردیم علی رغم نوسانات ارزی 40 دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی کنند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این بار به موضوع نصب سیستم جلوگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است.

به گفته علیپور؛ مراسم رونمایی از 40 دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا در روزهای گذشته حجم پسماندهای کرونایی در تهران افزایش یافته است، تصریح کرد: در روزهای اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا با افزایش 10 درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یک ماه گذشته رو به رو بوده ایم. در حال حاضر نیز 50 خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله های عفونی را برعهده دارند.

سه شنبه 17/4/1399 - 13:19
 شهردار تهران لایحه دو فوریتی «اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران» که به این نهاد مجوز می دهد تا سقف یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان معاملات انجام دهد را تقدیم شورا کرد.
به گزارش  شهر، پیروز حناچی، شهردار تهران صبح سه شنبه-۱۷ تیر- در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: ناوگان اتوبوسرانی تهران ۵ هزار و ۸۰۰ اتوبوس فعال دارد که ۶۰ درصد آنها فرسوده است.  برای توسعه این ناوگان و ایجاد توافقات بیشتر با دولت نیازمند مجوز شورای شهر هستیم چرا که این توافقات از حدود اختیارات شهرداری بالاتر است.

او با اشاره به لایحه دو فوریتی «اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران» گفت: این لایحه با هدف افزایش اختیارات شهرداری در مورد اتوبوسرانی تنظیم شده است.

او ادامه داد: با اینکه به لحاظ حقوقی فکر می کردیم نیازی به لایحه وجود ندارد اما نیازمند لایحه دو فوریتی دیگری درباره طرح تفصیلی منطقه ۲۲ نیز هستیم که روز یکشنبه آن را به صورت دو فوریت ارایه می دهیم. از نظر ما لایحه دو فوریتی است که هر روز تاخیر کنیم به ضرر منطقه ۲۲ است.

حناچی گفت: امروز مجمع عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی برگزار و  پیشنهاد شد در فاز نخست خطوط اتوبوس تندرو زین الدین - میدان صنعت و بخش دوم از میدان صنعت تا منطقه ۲۲ راه اندازی شود. در فاز نخست اتوبوس ها توسط شرکت اتوبوسرانی و در فاز دوم از سوی بخش خصوصی نیاز ناوگان تامین شود.

بنا بر این گزارش، لایحه دو فوریتی که امروز شهردار تهران به شورای شهر تقدیم کرده است در راستای تامین بودجه برای تقویت ناوگان اتوبوسرانی تهران و کسب اختیارات شهرداری است.

لایحه «اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران» که بر اساس آن به شهرداری تهران اجازه داده می شود برای تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران نسبت به انجام معاملات تا سقف پانزده هزار میلیارد ریال از طریق انعقاد قرارداد با تولید کنندگان، تامین کنندگان داخلی خودرو از محل اوراق مالی اسلامی و همچنین ردیف های اعتباری ابلاغی بر اساس آیین نامه معاملاتی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با رعایت قوانین و مقررات اقدام کند.

سه شنبه 17/4/1399 - 13:2۵ هزار و ۴۰۰ متر مربع از اراضی شمال تهران با هدف باز پس گیری املاک متعلق به شهرداری با تلاش و پیگیری مدیریت شهری منطقه یک رفع تصرف و آزاد سازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک؛ سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با اعلام خبر فوق گفت: آزاد سازی زمین مذکور در راستای صیانت از اموال عمومی و ساماندهی املاک متعلق به شهرداری منطقه یک انجام و در پی آن نسبت به احصا و کشف اسناد مالکیت متعلق به شهرداری در خیابان بوکان، خیابان کوهستان که از سالیان گذشته در اختیار افراد غیر بوده و قصد دریافت اسناد مالکیت به نام خودشان را نموده بودند اقدام شد.

موسوی اظهار داشت: پس از بررسی اسناد مالکیت و نقشه‌های هوایی و اخذ استعلامات مربوطه و اطمینان از مالکیت شهرداری نسبت به تخلیه و آزاد سازی اراضی متعلق به شهرداری به مساحت ۵ هزار و ۴۰۰ متر با حضور نیروهای اجرایی این منطقه اقدام شد.

وی خاطر نشان کرد: ارزش تقریبی این ملک ۲ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که اسناد آن به نام شهرداری منطقه یک تهران است.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:54

 

همزمان با هفته عفاف و حجاب نمایشگاه پوشش اقوام ایرانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در منطقه 19 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی معاون امور اجتماعی و فرهنگی با اعلام این خبر افزود:

این نمایشگاه توسط اداره امور بانوان این حوزه و با مشارکت  پایگاه بسیج ناحیه ابوذر و دانشکده شریعتی در محوطه مدرسه شهید مفتح محله عبدل آباد در قالب بیش از 20 غرفه محصولات عفاف و حجاب از 21 تا 28 تیر برپا خواهد شد.

در این نمایشگاه ضمن ارائه محصولات پوشش اقوام ایرانی، غرفه های آموزش دوخت چادر و بستن روسری و مشاوره مذهبی برپا می شود.

همچنین کودک خلاق،آرزوهای صورتی، آشنایی با مستبصرین، چادری ها فرشته اند، صورت و سیرت و غرفه سقوط تا هبوط از دیگر عناوین غرفه های نمایشگاه پوشش اقوام ایرانی هستند.

او درتشریح سایر برنامه های مناسبتی هفته عفاف و حجاب گفت: برگزاری مسابقات قرآنی وکارگاه های آموزشی همراه با تجلیل از بانوان محجبه، نشست صمیمی با دختران با موضوع حجاب در سراهای محلات با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، ارسال پیامک با مضامین عفاف و حجاب، فضاسازی و تبلیغات محیطی و تهیه و توزیع بروشوراز دیگر برنامه های فرهنگی این هفته هستند.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:37


معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت: به منظور حفظ سلامت نیروهای خدمات شهری و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح غرباگری پاکبانان و کارگران خدمات شهری در حال انجام است
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ با اشاره  به اینکه پاکسازی محیط های شهری و تخلیه زباله جزو مشاغل پرخطر در برابر بیماری های واگیردار به شمار می رود گفت: مدیریت شهری منطقه ۲ در راستای  حفاظت سلامت پاکبانان ونیروهای خدمات شهری  که در  حفظ بهداشت عمومی شهر نقش آفرین هستند ، طرح پایش سلامت و غربالگری آنها را اجرا می کند.
وی افزود: طرح غربالگری 700 کارگر خدمات شهری و پاکبانان منطقه  با همکاری شرکت شهر سالم به مدت دو هفته اجرا می شود.
وی افزود: با توجه به موج دوم شیوع ویروس کرونا، حوزه خدمات شهری ایجاد شرایط ایمن در محل اسکان های کارگری  از جمله نظارت بر تغذیه، شرایط انجام کار و در اختیار قرارگرفتن اقلام بهداشتی را در دستور کار قرار داده و شستشو و ضدعفونی مراکز اسکان کارگری به صورت مستمر در حال انجام است.
به گفته معاون شهردار منطقه۲،  در راستای ایمن سازی کلیه پاکبانان و نیروهای خدمات شهری در برابر بیماری کوئید19، استفاده از دستکش و ماسک الزامی شده است.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:27طرح پیمایش محلات منطقه9 که مرحله اول آن به صورت پایلوت در 36محدوده به مرحله اجرا در آمد؛ با حضور کاظمی مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران، موسوی شهردار منطقه9 و مدیران شهری در شهرک آموزش ترافیک رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهردار منطقه9، مصطفی کاظمی مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران که با حضور در شهرک ترافیک در مراسم رونمایی از طرح پیمایش محلات منطقه9 شرکت کرده بود، گفت: اجرای طرح مذکور فرصتی است تا در یکی از مناطق کم برخوردار، همکاران با اجرای آن در راستای خدمت به شهروندان حرکت کنند.
او افزود: رفع مشکلات و مسائل شهری با مشارکت شهروندان و ارتباطی از جنس شهروندی با اجرای طرح هایی نظیر پیمایش محلات که به صورت پایلوت در منطقه9 به مرحله اجرا درآمده امکان پذیر است.
مشاور عالی و مدیر کل حوزه شهردار تهران تاکید کرد: امروز و با بحران هایی ناشی از ویروس کرونا و فشار تحریم ها، مجموعه شهری متاثر از شرایط حاکم بر کشور دچار معضلات اقتصادی می باشد که با همدلی می توان گره از کار شهروندان بازکرد.
کاظمی همچنین گفت: منطقه9 شروع کننده خوبی در راستای اجرای این طرح شهروند محور بوده که این حرکت می بایست در مناطق دیگر شهری به منظور ایجاد تهران شهری برای همه و افزایش رضایتمندی شهروندان اجرایی شود.
و در بخشی از صحبت هایش با اشاره به اجرای پروژه های کوچک مقیاس در مناطق شهری عنوان کرد: یکی از مفاهیم برنامه ریزی استراتژیک این است که امروز و با توجه به وضعیت خاص اقتصادی از پروژه های بزرگ و کلان به سمت پروژه های کوچک و زود بازده که قابل تحقق است حرکت کرده که به این منظور 2000 میلیارد تومان در سال 99 اعتبار برای پروژهای کوچک مقیاس در نظر گرفته شده است.

شهردار منطقه9: رفع مشکلات محلات با ارتباط چهره به چهره
در ادامه موسوی شهردار منطقه9 گفت: در طرح پیمایش محلات منطقه9 که دور اول آن به صورت پایلوت انجام شد، منطقه به 36محدوده تقسیم شد به گونه ای که بتوان در بازه زمانی 2ساعته آن محدوده را به صورت پیاده طی و کم و کاستی ها را رصد کرد.
و افزود: در این طرح که با هدف بررسی مشکلات محلات و رفع موارد مرتبط با نگهداشت شهر انجام شده، از نزدیک و به صورت چهره به چهره با شهروندان صحبت می شود.
شهردار منطقه9 تاکید کرد: در پیمایش های روزانه از وسیله حمل و نقل پاک به منظور ایجاد فرهنگ دوچرخه سواری در بین شهروندان استفاده شد، همچنین مناسب سازی معابر برای معلولین با استفاده از ویلچر در بازدید های میدانی مد نظر بوده است.
وی عنوان کرد: در طرح مذکور با انتخاب تعدادی از همکاران در نواحی و برگزاری یک سری از دوره های آموزشی، مسئولین محدوده ها تعیین و مقرر شده تا روزانه نسبت به رصد معضلات و رفع آن برای شروع پرقدرت در دور دوم طرح پیمایش محلات منطقه9 اقدام شود.
لازم به ذکر است اجرای دور اول طرح پیمایش محلات منطقه9 که از 6فروردین تا11تیر ماه 99 انجام شد، سبب کاهش محسوس پیام های 137 شده که در این میان منطقه9 را در رده مناطق برتر شهرداری تهران از حیث کاهش پیام های 137 و افزایش رضایتمندی شهروندان شده است.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:25معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در برنامه سه‌شنبه‌های بدون خودرو این بار تا محل کار خود، رکاب زد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ همچون برنامه هر سه‌شنبه بدون خودروی شهردار تهران، این بار «سید مناف هاشمی» به همراه «پیروز حناچی» با دوچرخه به محل کار خود رفت.
صبح امروز 17 تیر ماه، به روال سه‌شنبه‌های بدون خودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با همراهی جمعی از مدیران این حوزه در مسیر میدان توحید تا خیابان ایرانشهر را رکاب زدند.
پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو، کمپینی است با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین، تا شهروندان، دست‌ کم در روزهای سه‌شنبه به‌جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه‌های مفیدتری مثل دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی و وسایل حمل و نقل عمومی را برای انجام کارهای روزمره خود جایگزین کنند.

سه شنبه 17/4/1399 - 12:22