تعداد مطالب : 10055
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 31دقيقه قبل
 مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پذیرش 153 هزار و 689 نفر شب مددجو در گرمخانه‌های پایتخت طی شش ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، سید نجم‌الدین محمدی ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه آمارها نشان می‌‌‌دهد که در شش ماه نخست امسال، گرمخانه خاوران بیشترین تعداد مددجویان را پذیرش کرده است، گفت: از 153 هزار و 689 نفر شب مددجو، 63 هزار و 500 نفر در مددسرای خاوران پذیرش شده‌‌اند.
وی ادامه داد: نکته مهم این است که 5 هزار و 620 نفر از مددجویان برای نخستین بار در گرمخانه ها پذیرش شدند و پس از آن به طور مرتب در این مراکز حضور پیدا کرده اند.
مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به پذیرش بیست هزار و 366 نفر شب مددجوی زن در گرمخانه منطقه 12 و 22 اظهار داشت: قاعده پذیرش در گرمخانه‌‌‌‌ها این است که افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۵۰ سال به دلیل سن پایین یا کهولت به مراکز بهزیستی ارجاع داده شوند. در نتیجه از میان گروه‌‌‌‌‌های سنی موجود، زنان و مردان ۳۵ تا ۵۰ سال بیشترین فراوانی مددجویان در گرمخانه‌‌ها را تشکیل می‌‌دهند.
محمدی افزود: به طور معمول 14 گرمخانه دائمی ذیل نظارت شهرداری تهران فعالیت می‌‌کنند که در شب‌‌‌‌های سرد پاییز و زمستان در کنار این مراکز، 4 گرمخانه‌ی اضطراری در مناطق 1، 6، 13 و 14 نیز مددجویان را پذیرش می‌‌‌کنند. تلاش مدیریت شهری این است تا هیچ یک از افراد بی‌‌خانمان شب را در خیابان سپری نکنند.

چهارشنبه 20/6/1398 - 13:5 مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کاهش چشمگیر ظروف یکبار مصرف جمع شده در معابر و خیابان ها نسبت به سال های گذشته خبر داد و گفت: ۳ هزار پاکبان به همراه 500 دستگاه خودرو از ابتدای دهه اول محرم  در حالت آماده‌باش بودند.صدرالدین علی پور در گفت‌و‌گو با  شهرنوشت با اشاره به آماده باش 3000پاکبان به همراه 500 دستگاه خودرو از ابتدای محرم اظهار کرد: این آماده باش به مناطق 22 گانه ابلاغ شد و پاکبانان به رفت و روب، نظافت و جمع آوری پسماندهای جمع شده در خیابان‌ها به‌ خصوص اطراف تکیه‌ها، مساجد، هیات‌ها و حسینه‌ها پرداختند.

وی به اجرای کمپین «پس از این» اشاره کرد و گفت: امسال متعاقب شکل گیری این کمپین، پویش‌های اجتماعی دیگری هم شکل گرفت که شهروندان را به استفاده نکردن از ظروف پلاستیکی و جمع آوری آنها دعوت می‌کرد، همچنین با حضور برخی از تشکل‌های مردم نهاد شاهد جمع آوری زباله توسط اعضای تشکل‌ها و البته افزایش ضریب مشارکت اجتماعی بودیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از کاهش چشمگیر ظروف یکبار مصرف جمع شده در معابر و خیابان ها نسبت به سال های گذشته خبر داد و عنوان کرد:خوشبختانه کمپین «#پس از این» و اقدامات فرهنگی که در این زمینه انجام شد نقطه عطفی در ارتقای سطح فرهنگی مردم به خصوص متولیان هیات ها و گروه های متولی به شمار می رود.

علیپور تاکید کرد: امسال به طور کلی وضعیت نسبت به سال‌های قبل متفاوت بود؛ به این معنی که ناظران در سطح مناطق 22گانه حضور داشتند و چهره شهر مثل سال‌های گذشته نبود.

چهارشنبه 20/6/1398 - 13:0

جایگاه پروانه تخصصی شركت‌های حمل ونقل دانش آموزی در نظام سازمان تاکسیرانی شهر تهران ارتقا یافته است.
به گزارش شهرنوشت و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاكسیرانی در كارگاه آموزشی پیمانكاران و رانندگان سرویس های حمل و نقل دانش آموزی كه با مشاركت پلیس راهور تهران بزرگ برگزار شد، از تغییر نوع نگاه و رویكرد این سازمان به شركت های پیمانكار حمل و نقل دانش آموزی خبر داد.


وی در این  كارگاه،  ناوگان حمل و نقل دانش آموزی را از دو جهت  در حوزه حمل و نقل شهری حائز اهمیت دانست و گفت: نكته اول آن كه در شروع سال تحصیلی و آغاز پیك اصلی ترافیك شهری، شركت های حمل و نقل دانش آموزی، نقش بسیار مهم و موثری در کاهش ترافیك شهری دارند. و نکته حائز اهمیت دیگر، مسافرین آنهاست كه نسبت به مسافرین معمولی از اهمیت بالاتری برخوردارند.

قنادان با اشاره به اینكه نوع نگاه سازمان طی سال های اخیر به شركت های پیمانكاری تغییر كرده است و دورنمای فعالیت سازمان تاكسیرانی در حوزه حمل و نقل دانش آموزی حركت به سمت ارتقا سطح كمی و كیفی خدمات شركتهای حمل و نقل دانش آموزی با پروانه تخصصی و به رسمیت شناختن نقش این شركت ها به عنوان اركان حمل و نقل شهری خواهد بود این نكته را عنوان كرد: در حال حاضر پروانه های این شركت ها به عنوان یك پروانه تخصصی شناخته می شود.


مدیر عامل سازمان تاكسیرانی با اشاره به پیشرفت در حوزه عملكردی شرکت های حمل و نقل دانش آموزی نسبت به سال های گذشته، گفت: برای اولین بار در نیمه شهریور ماه حدود 50درصد از ناوگان رانندگان صلاحیت سنجی شده اند و برچسب های آنان در هفته آینده طی مراسمی با حضور فرماندهی محترم نیروی انتظامی و پلیس راهور، فرماندار تهران و مسئولین آموزش پرورش  رونمایی  خواهد شد. نكته حائز اهمیت آن است كه امسال درخصوص ارائه برچسب ها سختگیری بیشتری اعمال خواهد شد.

قنادان درخصوص ارائه خدمات رفاهی سازمان تاکسیرانی به رانندگان ناوگان حمل و نقل دانش آموزی خبر داد و گفت: امسال سازمان تاكسیرانی خدمات جدیدی مانند ارائه لاستیك به نرخ دولتی، بهره مندی از مزایای  بیمه درمان  تكمیلی و استفاده از برخی تسهیلات باشگاه رفاه تاكسیرانان را برای رانندگانی كه برچسب سرویس مدرسه دریافت می نمایند، در نظر گرفته است.


در پایان قنادان با اشاره به رویكرد حمایتی و پشتیبانی ناوگان حمل و نقل دانش آموزی از سیستم آموزشی كشور، از مسئولین شركت های پیمانكاری خواست تا حساسیت های فرهنگی و تربیتی دانش آموزان را درك کرده و اخلاق و رفتار رانندگان حمل و نقل دانش آموزی، الگویی مناسب برای دانش آموزان باشد.

چهارشنبه 20/6/1398 - 12:58

 

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 19 از ارائه آموزش های تئوری و عملی مباحث ترافیکی به شهروندان منطقه در دو بخش کودکان و بزرگسالان در منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علیرضا مرآتی در تشریح این خبر گفت: عبور و مرور ایمن، دوچرخه سواری و آموزش های شهروندی در راستای ارتقای دانش ترافیکی شهروندان در دو گروه سنی کودکان و بزرگسالان، صبح ها و عصرها، در پارک ترافیک منطقه آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: پارك ترافیك با هدف آموزش حضوری مستقیم و با درآمیختن آموزش نظری و عملی، در چهار محور «عابرپیاده»، «دوچرخه»، «خودرو» و «علائم» به شهروندان آموزش داده می شود و با تجسم واقعیت در كنار آموزش، بر بعد تفریح و سرگرمی نیز تمركز شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه گفت: روزانه بالغ بر150 نفر از شهروندان منطقه از این آموزش ها بهره مند می شوند که با بازگشایی مدارس بر این تعداد افزوده خواهد شد.

 
 
 
 

چهارشنبه 20/6/1398 - 12:55

 

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: امشب کلمات و جمله‌های مربوط به مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی روی دیوارهای میدان ولی‌عصر پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ برزین ضرغامی با اشاره به نورپردازی میدان ولی‌عصر به مناسبت شب تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه نورپردازی لیزری روی ساختمان ایرانیان و سینما آفریقا آغاز و تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آنچه روی دیوارها پخش می‌شود کلمات و جمله‌های مربوط به مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران تصریح کرد: نورپردازی با ابعاد ۲۵ در ۲۵ متر روی این ساختمان‌ها انجام می‌شود.همچنین لازم به ذکر است که تولید محتوا بر اساس برنامه‌ریزی انجام می‌شود.

ضرغامی یادآور شد: از ۸ شهریورماه ۴۰ اثر گرافیکی مختص ماه محرم در سطح شهر تهران اکران شده است.

يکشنبه 17/6/1398 - 19:39

 

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به گام های موثر این مجموعه برای کاهش آثار منفی زیست محیطی و بهداشتی پسماندهای الکترونیکی، اعلام کرد: این سازمان با شناسایی شرکتهای واجد صلاحیت و دارای مجوز برای بازیافت اصولی این پسماندها، جمع آوری و خرید پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داد و اجرایی کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، صدر الدین علی پور به همکاری پیمانکاران بازیافت مناطق وشرکتهای بخش خصوصی اشاره کرد و ادامه داد: پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی شامل کالاهای برقی مصرفی خانگی، همچون یخچالها ، اجاقهای مایکروویو ، تلویزیون ، کامپیوتر ، ابزارآلات دستی دیجیتالی ، تلفنهای همراه و اسباب بازیها ، لامپ وانواع باتریها و... بوده که توسط مصرف کنندگان آن دور ریخته می شود .

علی پوربا اشاره به میزان یک درصدی پسماند الکترونیک در پسماند های شهری تهران خاطر نشان کرد: امروزه پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی بیشترین رشد را دارد بطوریکه بیش ازپنج درصد از تولید پسماندهای جامد شهری را در بر می گیرد، که معادل 50-20 میلیون تن در سال در سطح جهان برآورد می شود.
وی با تاکید بر ضرورت تفکیک این دسته از پسماند ها گفت: خروج گازهای سمی و نشت ترکیبات خطرناک مانند سرب، جیوه و سایر فلزات سنگین در محیط اطراف محل دفن، یکی از دلایل اصلی تفکیک این دسته از پسماند ها بوده که در نهایت سبب آلوگی خاک، هوا وکمپوست تولیدی خواهد شد.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در خصوص دیگر آلودگی های حاصل از مخلوط شدن این پسماندها با سایر زباله ها افزود: از این موارد می توان به عامل انتشار تنوع گسترده ای از ترکیبات خطرناک در اتمسفر حین سوزاندن، نشت ترکیبات خطرناک از طریق خاکسترهای باقیمانده به زمین و سفره های آبی اشاره کرد.
به گفته علیپور؛ استفاده از محصولات الکتریکی و الکترونیکی با عمر مفید بیشتر و تعمیر راحت تر و مدیریت پسماندهای تولید شده با استفاده از روشهای بازیافت و امحا‌ در بهترین شرایط ممکن برای کاهش اثرات منفی آنها بر سلامت انسان و محیط زیست از فواید تفکیک پسماند های الکتریکی از سایر پسماند ها است .

او در ادامه با تاکید بر اقدامات درون و برون سازمانی در راستای مدیریت مطلوب پسماند های الکتریکی و الکترونیکی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره آموزشی نحوه امحا و آشنا کردن کارکنان با تعاریف پایه وتكنولوژی های بازیافت و جنبه های زیست محیطی و اقتصادی این نوع پسماند ها و شیوه های آموزش و فرهنگ سازی شهروندان، نصب بنر قیمت واطلاع رسانی بر روی غرفه های بازیافت مناطق وآغاز به خرید این پسماندها از شهروندان، انتشار سه مرحله فراخوان شناسایی سرمایه گذار وشرکتهای فعال در امر بازیافت پسماندهای الکتریکی والکترونیکی، اخذ گزارشات ماهیانه از مناطق 22 گانه و ورود اطلاعات آماری توسط مناطق در سامانه آماری شهرداری از ماه تیر به بعد، بخشی از اقدامات این سازمان در این زمینه است.

علیپور در پایان از تمام شهروندان ومدیران ادارات دولتی وشرکتهای خصوصی دعوت کرد، با جداسازی پسماندهای الکترونیک و الکتریکی وتحویل آن به هر کدام از 450 غرفه بازیافت در سطح شهر، خدمتگزاران خود در شهرداری را در اجرای مطلوب تفکیک این پسماند ها یاری کنند.

يکشنبه 17/6/1398 - 19:34

 

میادین و بازارهای میوه و تره بار شهرداری تهران در روزهای دوشنبه 18 شهریور و سه‌شنبه 19 شهریور مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) تعطیل هستند.
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، ضمن عرض تسلیت به مناسب فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارش، اعلام کرد: با توجه به حضور کارکنان میادین و بازارهای میوه و تره بار در مراسم عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، این مراکز در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) تعطیل می‌باشند.
گفتنی است، در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه‌ هفته جاری، میادین و بازارهای میوه و تره بار مطابق روال معمول، آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

يکشنبه 17/6/1398 - 18:21شهردار منطقه ۱۳ در جلسه ستاد استقبال از مهر با اشاره به راهبرد های ابلاغی شهردار تهران بر لزوم هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر دستگاه ها و نهادهای مرتبط با ستاد استقبال از مهر تأکید کرد.

در جلسه ستاد استقبال از مهر که صبح امروز تحت عنوان "مهر قلم" با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از معاونان و مدیران شهری منطقه برگزار شد، ضمن ارائه گزارش برنامه‌ها و فعالیت‌های طرح استقبال از مهر توسط معاونین، بر لزوم هماهنگی و همکاری هر چه بیشتر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با ستاد استقبال از مهر تأکید شد.

مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه ۱۳ در این جلسه ضمن استماع گزارشات مربوط به موارد پیش بینی شده و در حال اجرای طرح استقبال از مهر، بر لزوم حمایت از خانواده های کم بضاعت با بهره گیری از ظرفیت خیرین تاکید کرد و افزود: با هدف حمایت بیشتر از ایتام و خانواده های بی بضاعت و ایجاد هم افزایی میان شهروندان، بر اساس نیازسنجی آموزش و پرورش منطقه، لیست یکسانی از اقلام تحصیلی تهیه و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) در میان این خانواده ها توزیع شود.

هماهنگی و همکاری در جهت برگزاری جشن مهر در مراکز تحصیلی و آموزشی، افزایش سطح همکاری و تعاملات میان بخشی دستگاه‌های مختلف مرتبط با مدیریت شهری در زمینه مسایل آموزشی و مراکز تحصیلی و آموزشی، روان‌سازی و ایمن‌سازی ترافیک شهر، تأمین امکانات بهداشتی در مراکز تحصیلی آموزشی، اقدامات فرهنگی، اجتماعی، عمرانی خدماتی، و دیگر الزامات اجرایی از جمله دیگر تاکیدات شهردار منطقه در این جلسه بود.

وی همچنین خواستار کاشت تک درخت میوه از نوع نارنج، خرمالو، و پرتقال در سطح معابر و کوچه های فرعی منطقه شد و گفت: نگهداری از این درختان که موجب احیای فضاهای سبز و زیباسازی محیط های شهری می شود بر عهده شهروندان خواهد بود تا در حفظ و احیای فضاهای سبز موجود با شهرداری مشارکت نمایند

يکشنبه 17/6/1398 - 18:7


مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، حضور شهردار تهران در اتریش و آلمان را سبب گسترش دیپلماسی شهری عنوان کرد و گفت: زیرساخت‌های اقتصادی ایران به خصوص شهر تهران می تواند در حوزه مبادلات اقتصادی نظر شهرداران کلانشهرهای بزرگ دنیا را جلب کند.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل نمایشگاه شهرآفتاب،محمدرئوف قادری در گفت‌وگو با خبرنگار شهرنوشت، با اشاره به سفر شهردار تهران به اتریش و آلمان و تاثیر آن بر گسترده‌ شدن روابط میان کشورها در حوزه برگزاری نمایشگاه‌ها اظهار کرد: آلمان مهد برگزاری نمایشگاه‌ها و به اعتقاد بسیاری، مادر نمایشگاه‌های جهان است. حضور و فعالیت آلمانی‌ها در برگزاری و ایجاد نمایشگاه‌های مختلف در سراسر جهان می‌تواند آیتم بسیار مهمی در حوزه اقتصاد، انتقال تکنولوژی ها و صادرات و واردات کالاها باشد.

او با بیان اینکه حضور آقای حناچی در این کشورها با توجه به نقش تهران از دید کشورهای اروپایی می‌تواند بسیار حائز اهمیت داشته باشد، گفت: تهران نه فقط پایتخت سیاسی بلکه یکی از پایتخت‌های بزرگ اقتصادی در آسیا و حتی جهان است. همین فعالیت‌های اقتصادی، سبب افزایش اهمیت شهرها می ‌شود.

به گفته مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب؛ زیرساخت‌های اقتصادی ایران به خصوص شهر تهران می تواند در حوزه مبادلات اقتصادی نظر شهرداران کلانشهرهای بزرگ دنیا را جلب کند.

قادری اظهار کرد: گوشه‌ای از نگاه شهردار تهران در مذاکرات و دیدارهایی که با بخش های مختلف داشت، به حوزه اقتصادی و بحث مبادلات حوزه مدیریت شهری با این کشورها بوده است. طبیعتا در این حوزه باید به اقتصاد شهری توجه ویژه شود و برگزاری نمایشگاه صرفا یک مدیریت حوزه اقتصادی در اقتصاد شهری است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه می تواند در بحث مبادلات نمایشگاهی، گفت وگوهای اقتصادی و تبادلات تجاری و تکنولوزی موثر باشد، گفت: در عین حال می‌تواند منبع درآمد پایدار بسیار مهمی در اقتصاد شهری باشد. عموما شهرداری‌های کلانشهرها به درآمد پایدار نیاز دارند که یکی از این منابع درآمدی می‌تواند نمایشگاه ها باشد.

او اظهار امیدواری کرد که سفر پیروز حناچی سبب شود تا نگاه کشورهای اروپایی به خصوص در صنعت نمایشگاهی به ایران جدی تر شود.

قادری این را هم اضافه کرد که هم اکنون جی ام پی آلمان مشاور عالی نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب  است و بیشتر نمایشگاه های بزرگ دنیا را این شرکت ساخته است. حدود یکسال پیش چهار نمایشگاه صرفا تخصصی با مدیریت شرکت های آلمانی در شهرآفتاب برگزار شد. نمایشگاه «اشتوتگارت» حدود ۳۵۰ و نمایشگاه «دوسلفدورف» توانست نزدیک به ۱۵۰ شرکت را به ایران بیاورد.

او ادامه داد: متاسفانه تحریم ها اثرات منفی بر رشد برگزاری نمایشگاه‌ها گذاشته؛ اما نگاه آلمانی ها به ایران و به خصوص به نمایشگاه شهر آفتاب مثبت است. به طوری که شرکت‌های آلمانی اگر بخواهند در ایران نمایشگاه برگزار کنند، ترجیحشان میزبانی نمایشگاه شهر آفتاب است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، گفت‌وگوهای شهردار تهران در آلمان را کاربردی توصیف کرد و گفت: این گفت‌وگوها می‌تواند در حوزه تبادلات اطلاعات شهری و انتقال تکنولوژی‌ها و مدیریت نوین اداره شهرها به تهران کمک کند و از سوی دیگر ما هم می‌توانیم تجربه خودمان را در اختیار دیگر کشورها قرار دهیم.

به گفته قادری؛ حضور شهردار تهران در کشورهای دیگر و گسترش دیپلماسی شهری، می‌تواند حضور مدیران کلانشهرهای دنیا را در تهران تقویت کند و در حوزه جلب سرمایه گذاری‌ها و تبادل تجربه اطلاعات شهری و ایجاد اقتصاد پایدار شهری بسیار اثر بگذارد.

يکشنبه 17/6/1398 - 18:3شهردار منطقه 2 از برگزاری دوازدهمین رویداد استارت اپی حمایت از بانوان توانمند منطقه با معرفی 3 اپلیکیشن جدید کارا، با سلام و مجد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: دوازدهمین رویداد استارت اپی در منطقه 2 با هدف حمایت از کسب و کارهای نوآروانه و هوشمند برنامه ریزی شد و از آنجائیکه مدیریت شهری این منطقه توانمند سازی و ایجاد فضای مناسب اشتغال برای زنان سرپرست خانوار را از جمله مسئولیت های اجتماعی خود می داند، از این بانوان دعوت شد تا در این رویداد حضور یابند که با معرفی 3 اپلیکیشن جدید کارا، با سلام و مجد فضای جدیدی برای عرضه محصولاتشان در اختیار آنان گذاشته شود.
شهردار منطقه 2 با بیان اینکه یکی از کارهایی که برای حمایت از زنان سرپرست خانوار می توان انجام داد تقویت مشاغل خانگی و کارآفرینی برای آنهاست افزود: با ثبت نام این بانوان توانمند در اپلیکیشن های جدید کارا و با سلام این بانوان می توانند غرفه های مجازی عرضه محصول خود را داشته باشند و با عرضه محصولات خود به تمامی نقاط ایران کسب و کارشان را رونق بخشند.
رسول کشت پور با تاکید بر نقش موثر اپلیکیشن های کارآمد در بهبود زندگی شهروندان اظهار کرد: همانند گذشته از هر نوع ایده جدید و کسب و کار نوآورانه و خلاقانه حمایت می کنیم تا شرایط بهتری را برای زندگی تمامی شهروندان فراهم کنیم.
در این جلسه پس از معرفی اپلیکیشن های کارا، با سلام و مجد شهردار منطقه 2 از محصولات و هنرهای دستی بانوان توانمند سرپرست خانوار دیدن کرد و پس از شنیدن مشکلات آنان در خصوص در اختیار قراردادن فضا و امکانات لازم برای کار و برگزاری بازارچه و غرفه های فروش تولیداتشان به آنها قول مساعدت داد.
در این رویداد استارت اپی اپلیکیشن کارا با شعار " کارو به کارا بسپارید" حضور یافته بود، این اپلیکشن هر نوع خدمتی که شما به آن نیاز داشته باشید در اختیارتان می گذارد و از جستجو در سایتهای مختلف و اپلیکشین های گوناگون بی نیازتان می کند. اگر نیاز به یک متخصص تاسیسات یا برق کار، نقاش ساختمان و... داشته باشید کافیست این اپ را دانلود کنید و پس از دیدن نظرات سایر افرادی که از سرویس مورد نظر شما استفاده کرده اند در صورت تمایل آن را انتخاب کنید تا در سریع ترین زمان ممکن آن خدمت را دریافت نمایید. همه افرادی که دارای کسب و کار شخصی خود هستند و زنان سرپرست خانوار که توانمندی یا هنری دارند نیز با ثبت نام در این اپلیکیشن می توانند به عرضه خدمت یا ارایه محصول خود بپردازند.
اپلیکیشن سودمند دیگر معرفی شده در این رویداد "با سلام " بود که از حدود دوسال پیش با ایده عرضه تولیدات و محصولات روستاییان به سایر نقاط کشور ایجاد شده است. در این اپلیکیشن همه می توانند صاحب غرفه شخصی فروش خود باشند و محصولات و تولیدات خود را بی واسطه به دیگران عرضه کنند.به همین منظور نیز این اپ به زنان سرپرست خانوار معرفی شد تا با ثبت نام در این اپلیکیشن مفید بتوانند غرفه های خود را داشته و محصول و هنرهای دستی شان را به فروش برسانند.
و سومین اپلیکیشن این رویداد، اپ مدیریت جابه جایی دانش آموزان " مجد" در آستانه آغاز سال تحصیلی به شهروندان معرفی می شود و پدر و مادر ها بی دغدغه می توانند فرزندانشان را با سرویس به مدرسه بفرستند. با استفاده از این اپ والدین می توانند از مسیر حرکت سرویس مدرسه و زمان تقریبی رسیدن فرزندانشان به منزل مطلع شوند و یا در صورت تمایل گزارش حرکت، توقف،محدوده جغرافیایی و سرعت غیر مجاز و یا حتی مسیرهای پیموده شده در روزهای قبل را دریافت کنند.

يکشنبه 17/6/1398 - 17:48