تعداد مطالب : 10059
تعداد نظرات : 46
زمان آخرین مطلب : 1روز قبل


در راستای ارتقاء کیفیت محیط زیست شهری فعالیت ها و پروژه های محیط زیستی منطقه 13 بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، در راستای ارتقاء کیفیت محیط زیست شهری، خدمات، فعالیت ها و پروژه های منطقه 13 شهرداری تهران از جمله نیروگاه ها و آبگرمکن های خورشیدی، سوله بازیافت، ایستگاه میانی زباله و فعالیت های فرهنگی آموزشی سرای محلات در زمینه محیط زیست مورد بررسی و نظارت محیط زیستی قرار گرفت.
در این بازدید، پروژه نگرش تغییر رفتار در خصوص تفکیک پسماند خشک در محله نیروی هوایی بعنوان یکی از اقدامات شاخص این منطقه بررسی شد.
قابل ذکر است تفکیک پسماند از مبدا علاوه بر کاهش هزینه های شهری نسبت به جمع آوری آن نقش مهمی در مسائل زیست محیطی خواهد داشت به طوریکه درآمد مازاد آن را می توان در ایجاد فضای سبز و تغییر مبلمان شهری هزینه نمود.
بر این اساس، تشکیل کارگروه های مردمی در خصوص تفکیک پسماند خشک از مبدا، برگزاری همایش های آموزشی جهت تفکیک صحیح پسماند، جمع آوری پسماند خشک و تحویل به اداره بازیافت و کسب درآمد از بازیافت و هزینه آن برای بهبود کیفیت خدمات به مردم از جمله اقداماتی است که توسط مدیریت محله نیروی هوایی با همکاری شهرداری ناحیه 2، اداره بازیافت منطقه و اداره محیط زیست از سال 1393 صورت گرفته و تاثیرات موثری در فرهنگسازی این امر به همراه داشته است.
لازم به ذکر است نظارت های میدانی و کارشناسی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار در سطح مناطق 22گانه همچنان ادامه دارد.

شنبه 16/6/1398 - 17:34

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران با تاکید بر ضرورت ساماندهی دیوارنگاری های سطح شهر تهران، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی و مطالعات انجام شده قرار است در یک بازه زمانی 5 ساله تمام دیوارنگاری‌های یادمانی شهر تهران را بازنگری کنیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ سید مجتبی موسوی با اشاره به ورکشاپ 2 روزه ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا که در عمارت عین الدوله برگزار شد، گفت: سالهاست که در سازمان در خصوص بحث دیوارنگاری‌های یادمانی به خصوص موضوع شهدا و انقلاب اسلامی فعالیت‌هایی انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه آثار بسیار زیادی در خصوص یادمان شهدا طراحی، خلق و اجرا شده است، افزود: حتی 2 دوره از دوسالانه دیوارنگاری شهری تهران را به دلیل اهمیت یادمان شهدا به این موضوع اختصاص داده‌ایم.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران در ادامه با تاکید بر اینکه ضرورت دارد تا دیوارنگاری‌های سطح شهر تهران را ساماندهی کنیم، تصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی و مطالعات انجام شده قرار است در یک بازه زمانی 5 ساله تمام دیوارنگاری‌های یادمانی شهر تهران را بازنگری کنیم.

به گفته موسوی همه آثاری که نیازمند بازسازی و مرمت هستند را مجدد ترمیم خواهیم کرد. همچنین آنهایی که نیاز به طراحی و اجرای مجدد دارند را دوباره طراحی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه باید در بسیاری از نقاط شهر آثار جدیدی به مجموعه دیوارنگاری های شهر اضافه کنیم، عنوان کرد: نیاز به ارائه الگوهای جدید در زمینه طراحی نقاشی دیواری شهدا داریم. به دلیل ضرورت این موضوع در شورای هنری به صورت مفصل در خصوص آن بحث‌هایی انجام شده است.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران ادامه داد: در نهایت با بحث و گفتگوهای صورت گرفته، برگزاری یک دوره ورکشاپ ایده پردازی و طراحی دیوارنگاری یادمانی شهدا از سوی شورای هنری پیشنهاد شد.

موسوی اضافه کرد: پس از این پیشنهاد قرار شد ما با هنرمندان به گفتگو بنشینیم و سیاست‌ها و رویکردهای جدیدی مشخص کنیم تا در سایه توصیه‌ها و نظارت شورای هنری بتوانیم فاکتور خلاقیت را در زمینه طراحی اینگونه آثار ارتقا و افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال استفاده از ظرفیت هنرمندان برای خلق و ارتقاء کیفیت آثار بودیم، گفت: می‌خواهیم تجربه‌ای که از این ورکشاپ به دست آمده را با دیگر هنرمندان در این حوزه هم در میان بگذاریم. در آینده ورکشاپ‌های دیگری نیز در خصوص مباحث مختلف برگزار می‌شود و هنرمندان رشته‌های گوناگون می‌توانند در آنها شرکت کنند.

معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران تاکید کرد: با مشاهده آثار هنرمندان به نظر می‌رسد که تا حد قابل توجهی به هدفی که از برگزاری این ورکشاپ داشتیم، رسیده‌ایم.

شنبه 16/6/1398 - 17:32

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران از آغاز ساخت 3500 واحد مسکن امید در زمین های شهرداری از فروردین 99 خبر داد.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، اواخر سال‌96 بود که خبرهایی درباره طرح دولت برای خانه‌دار‌شدن شهروندان منتشر شد و مسکن امید نام گرفت. از آن زمان تا کنون به غیر از یک دوره در دهه فجر 96 و در زمان شهرداری نجفی، ساخت مسکن امید شهر تهران را همزمان با 7 کلانشهر کلنگ زد، اقدامات قابل توجهی صورت نگرفت تا اینکه سرانجام دولت اواخر فروردین امسال نخستین طرح مسکن امید شهر تهران را در قالب ۳۲۴ واحد مسکونی و ۶۳ واحد تجاری در مجاورت بافت فرسوده منطقه ۱۸ شهر تهران و با عنوان پروژه بهاران شرقی به بهره برداری رساند.البته انتظار می رفت حالا که دولت طرح جایگزینی را برای نوسازی بافت فرسوده آورده ، با مشارکت شهرداری تسهیلات خوبی را هم برای اجرای آن درنظر بگیرد. این در حالی است که با توجه به سخنان برخی مدیران شهری ، دست کم بخشی از وعده های دولت تاکنون رنگ عمل به خود نگرفته؛ با این حال مدیریت شهری تهران به تازگی از آغاز طرحی خبر می دهد که ساخت 3500 واحد مسکن امید را در زمین‌های شهرداری تا فروردین 99 عملیاتی می‌کند؛ طرحی که اجرای پروژه های محرک بازآفرینی شهری و نوسازی بافت فرسوده را در سراسر کشور و تهران نشانه رفته و قرار است معضل چندین ساله بافت‌های فرسوده را با همکاری دولت و شهرداری و مشارکت انبوه‌سازان برطرف کند. به ویژه این که همسو شدن دولت و شهرداری بیش از هر زمان دیگر، زمینه بازآفرینی بافت های ناکارآمد و فرسوده پایتخت را فراهم خواهد کرد؛ موضوعی که تا کنون آنطور که لازم است محقق نشده و شهرداری در انتظار عمل دولت به وعده هایش درزمینه طرحی است که خود آن را ارائه و تدوین کرده است.


اختصاص 14 قطعه زمین از سوی شهرداری

کاوه حاجی‌علی‌اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران در این‌باره به همشهری گفت: «شهرداری تهران حدود 76 قطعه زمین را شناسایی کرده که عمدتا متعلق به آموزش و پرورش، بنیاد، وزارت نیرو و... بود. از بین این زمین‌ها در نهایت 14قطعه زمین را شناسایی و معرفی کردیم. به‌خاطر اینکه همه این 76 قطعه به لحاظ پهنه‌بندی، کاربری و نوعیت، قابلیت نقد‌شوندگی نداشتند، 14 قطعه زمینی که از این‌ قابلیت برخوردار بوده‌ و اولویت اول ما به شمار می‌آیند، انتخاب شدند تا طرح مسکن امید در این زمین‌ها ساخته شود. در گام بعد، سازندگان و توسعه‌گران این اراضی شناسایی و قراردادهای مشارکتشان منعقد شد. به‌طور کلی، در زمینه اجرای مسکن امید، ظرفیتی حدود 3500 واحد مسکونی به قرارداد مشارکت رسیده و حجم سرمایه‌گذاری آنها دست‌کم هزار میلیارد تومان خواهد بود. البته سازندگان بعد از انعقاد قرارداد مشارکت، در حال اخذ مجوزها از کمیسیون ماده ‌7، کمیسیون ماده‌‌5 و گرفتن پروانه و مواردی از این‌دست هستند. به هر حال، تلاش می‌کنیم تا پایان سال همه این واحد‌ها را وارد چرخه ساخت‌وساز کنیم.» او همچنین افزود: «به‌رغم اینکه دولت هنوز زمینی را تخصیص نداده، اما شهرداری در این زمینه پیشگام بوده و زمین‌هایی را در این زمینه اختصاص داده است. خوشبختانه از ابتدای سال، دولت هم امکان اعطای تسهیلات با سود 9 درصد به سازندگان را فراهم کرده و به یکی از مطالبات مردم در 5سال گذشته پاسخ داده است. البته در این حوزه انتظار می‌رفت بحث تخفیف و تقسیط انشعابات هم اتفاق بیفتد که تا امروز منابع مالی آن فراهم نشده است. به هر حال امیدواریم این تسهیلات هم برای ساکنان مناطق مورد نظر محقق شود تا این طرح را‌ به‌خوبی پیش ببریم.»


اسکان شهروندان ساکن بافت در مسکن‌های امید

کیوان خلیجی، معاون هماهنگی و امور مناطق سازمان نوسازی شهر تهران سال ‌97 هم در تشریح آیین‌نامه مسکن امید، گفت: آیین‌نامه اجرایی برای حمایت از مشارکت‌کنندگان در این طرح نوشته شده و کار به اجرا رسیده است. ایده اولیه این بود که زمین داخل این بافت‌های دولتی بارگذاری شود و بعد جابه‌جایی صورت بگیرد؛ یعنی شهروندان ساکن ساختمان‌هایی که داخل بافت فرسوده هستند، در این خانه‌ها مستقر شوند و ‌بعد بافت فرسوده را نوسازی کنند . اما به هر حال ممکن است این طرح مورد اقبال ساکنان بافت فرسوده قرار نگیرد و آنها راغب به جا‌به‌جایی نباشند؛ به همین دلیل این ایده در خلال طرح تلطیف و قرار شد آنهایی هم که ملکشان در معبر یا طرح قرار دارد و اجازه خرید، فروش یا ساخت و تعمیرات ندارد، بیایند و ملک‌شان را با این خانه‌ها جابه‌جا کنند؛ آن هم با سازوکار تشویقی.
 

او با اشاره به افتتاح نخستین طرح مسکن امید تهران شامل 324 واحد مسکونی و 63 واحد تجاری در 9 بلوک در مجاورت بافت فرسوده منطقه 18 تهران، گفت: ما از این مجموعه برای جابه‌جایی پلاک‌هایی در محور زینبیه در منطقه ‌18 و طالقانی در منطقه ‌19 استفاده می‌کنیم و با جابه‌جایی برخی واحدها توانستیم به توسعه معابر و فضای سبز در این منطقه کمک کنیم. تا امروز برای 3500 واحد مسکونی قرارداد بسته‌ایم و شرکت‌های مختلف هم برای سرمایه‌گذاری پای کار آمده‌اند.

سهم 10 هزار واحدی تهران از مسکن امید

کاوه حاجی‌علی‌اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران: پروژه مسکن امید که از سوی دولت و برای سال‌های ‌98 و 99 مطرح شده، ساخت 100 هزار واحد را در‌بر‌می‌گیرد که سهم تهران از این تعداد، 10 هزار واحد است. طبق پیش‌بینی‌ها قرار شده که 8 هزار واحد آن به‌صورت خودمالکی و 2 هزار واحد دیگر از طریق ساخت در اراضی متعلق به دولت محقق شود.

البته شرایط ما در تهران با این پیش‌بینی کمی متفاوت است. در روش خودمالکی فقط در سال ‌98 قرار است تعداد 15 هزار واحد در بافت‌های فرسوده تهران از طریق مالکان، ساکنان و سرمایه‌گذاران پروانه ساخت بگیرند و وارد مرحله ساخت شوند. اما درخصوص اراضی متعلق به دولت متأسفانه تاکنون برای اجرای این طرح در شهر تهران، دولت هیچ زمینی را برای این ‌منظور اختصاص نداده است. البته حدود یک ‌ماه پیش دستوری را از رئیس‌جمهوری گرفتیم که دولت 14 قطعه زمین را برای این منظور اختصاص دهد که هم‌اکنون، این موضوع در وزارت راه و شهرسازی و وزارت اقتصاد در حال بررسی است‌ و امیدواریم دولت هم در اجرای طرحی که خودش آن را ارائه کرده، بیشتر مشارکت کند.»

شنبه 16/6/1398 - 17:28

 

با تأکید شهردار منطقه ۱۳ فرآیند احیاء، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری محلات ناحیه یک در دستور کار مدیران قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده در جلسه شورای مدیران با اشاره به بازدیدهای میدانی انجام شده مدیر کل دفتر شهردار تهران از منطقه ۱۳ گفت: املاکی که ضرورت دارد به قید فوریت تملک شود، شناسایی و اقدامات بعدی جهت نوسازی بافت های فرسوده در این ناحیه به عنوان اولویت نخست در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین در این جلسه ضمن تقدیر از همکاران خود در اجرای طرح جمع آوری بساط گران خیابان پیروزی، بر رفع سد معبر وانت ها در معابر تأکید کرد و افزود: نقاط دارای سد معبر وانتی در سطح نواحی شناسایی و با هماهنگی پلیس راهور این نقاط نیز ساماندهی شوند.

مرتضی رحمان زاده در عین حال خواستار حضور و بازدید مستمر شهرداران نواحی ۴ گانه از سطح محلات شد و تصریح کرد: شهرداران نواحی مسئول اصلی شناسائی مشكلات و معضلات ناحیه خود هستند و اقدامات مثبت نواحی موجبات رضایتمندی شهروندان را فراهم می کند.

توجه به موضوع نگهداشت شهر، شناسایی فضاهای شهری برای افزایش سرانه های فضای سبز، انجام پروژه های رنگ در شهر با بهره گیری از ظرفیت دانش آموزان، تعامل با شهرداری مناطق و تبادل تجربیات برای پیشبرد بهتر خدمت رسانی به شهروندان و هماهنگی لازم برای اسکان نیروهای خدمات شهری برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز خسروی و... از جمله مهمترین بخش های سخنان شهردار منطقه ۱۳در این جلسه بود.

شنبه 16/6/1398 - 17:26نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از خدمات ویژه مترو به دانش آموزان و دانشجویان همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه فرنوش نوبخت گفت: دانشجویان و دانش آموزان می توانند روز دوشنبه یكم مهرماه ۹۸ در خطوط یک، دو، سه، چهار، پنج، شش و هفت از خدمات رایگان مترو استفاده کنند.
وی تصریح كرد: از دیگر تسهیلات شركت بهره برداری متروی تهران و حومه همزمان با بازگشایی مدارس ارائه کارت بلیت الکترونیک تخفیف دار ویژه دانش آموزان و دانشجویان است.
مدیرعامل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینكه دانش آموزان و دانشجویان می توانند با ورود به سامانه.eticket.tehran.ir برای ثبت نام كارت بلیت های دانش آموزی  و دانشجویی اقدام و  از ۵۰ درصد تخفیف بهره‌مند شوند. 
وی هدف از اعطای کارت بلیت های الکترونیکی تخفیف دار به دانش‌آموزان و دانشجویان را ترغیب افراد به استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی بیان كرد.

شنبه 16/6/1398 - 16:39

 

در جلسه هماهنگی طرح "استقبال از مهر" که با حضور شهردار منطقه9، مدیران شهری، روسای ادارات و پلیس راهور برگزار شد؛ پیرامون موضوعات ترافیکی، خدمات شهری، عمرانی تبادل نظر شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با اشاره به طرح "استقبال از مهر"، اجرای آن را در سطح مناطق شهری برای هماهنگی سازمان های ذیربط مناسب دانست و گفت: برگزاری جلسات طرح "استقبال از مهر" فرصت مناسبی برای هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری مراسم مربوط به بازگشایی مدارس در آغازین روز ماه مهر است که منجر به ارائه خدمات بهینه به دانش آموزان و خانواده های آنها می شود.
وی با اشاره به انجام اقدامات مد نظر توسط مجموعه شهری در حوزه های ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری افزود: ایمن سازی معابر، استفاده از تابلوهای ترافیکی مرتبط در حریم مدارس، خط کشی محوری، لکه گیری آسفالت معابر منتهی به مدارس، زیباسازی محیط پیرامونی مدارس و کاشت نهال در معابر و محوطه مراکز آموزشی از جمله اقدامات ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری در سطح منطقه است.
شهردار منطقه9 با تاکید بر انجام اموری که در فصل بازگشایی مدارس سبب کاهش ترافیک در سطح منطقه می شود اشاره و اظهار کرد: هماهنگی لازم به منظور انتقال سرویس مدارس به فضای آموزشی مربوطه سبب کاهش ترافیک در زمان خروج دانش آموزان از مدرسه می شود، همچنین همکاری مدارس در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از آن و انتقال مباحث آموزشی ترافیکی با همکاری آموزش و پرورش از طریق شهرک آموزش ترافیک منطقه سبب مدیریت ترافیک در آغازین روزهای فصل شروع مدارس در مهر ماه می شود.

شنبه 16/6/1398 - 16:35

 

در جلسه هماهنگی طرح "استقبال از مهر" که با حضور شهردار منطقه9، مدیران شهری، روسای ادارات و پلیس راهور برگزار شد؛ پیرامون موضوعات ترافیکی، خدمات شهری، عمرانی تبادل نظر شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 9، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با اشاره به طرح "استقبال از مهر"، اجرای آن را در سطح مناطق شهری برای هماهنگی سازمان های ذیربط مناسب دانست و گفت: برگزاری جلسات طرح "استقبال از مهر" فرصت مناسبی برای هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص برگزاری مراسم مربوط به بازگشایی مدارس در آغازین روز ماه مهر است که منجر به ارائه خدمات بهینه به دانش آموزان و خانواده های آنها می شود.
وی با اشاره به انجام اقدامات مد نظر توسط مجموعه شهری در حوزه های ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری افزود: ایمن سازی معابر، استفاده از تابلوهای ترافیکی مرتبط در حریم مدارس، خط کشی محوری، لکه گیری آسفالت معابر منتهی به مدارس، زیباسازی محیط پیرامونی مدارس و کاشت نهال در معابر و محوطه مراکز آموزشی از جمله اقدامات ترافیکی، عمرانی و خدمات شهری در سطح منطقه است.
شهردار منطقه9 با تاکید بر انجام اموری که در فصل بازگشایی مدارس سبب کاهش ترافیک در سطح منطقه می شود اشاره و اظهار کرد: هماهنگی لازم به منظور انتقال سرویس مدارس به فضای آموزشی مربوطه سبب کاهش ترافیک در زمان خروج دانش آموزان از مدرسه می شود، همچنین همکاری مدارس در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و استفاده از آن و انتقال مباحث آموزشی ترافیکی با همکاری آموزش و پرورش از طریق شهرک آموزش ترافیک منطقه سبب مدیریت ترافیک در آغازین روزهای فصل شروع مدارس در مهر ماه می شود.

شنبه 16/6/1398 - 16:35

 

قابلیت Eye Comfort در گوشی‌های هوآوی به شما کمک می‌کند تا با حذف نور آبی نمایشگر، خستگی

چشم به حداقل برسد. در این مطلب به معرفی این قابلیت مفید و نحوه فعال‌سازی آن در گوشی‌های هوآوی می‌پردازیم

 

در روزگاری زندگی می‌کنیم که از کودکان تا افراد سالمند، هرکدام به نحوی با اسمارت‌فون‌ها سر و کار دارند. اگرچه استفاده از اسمارت‌فون‌ها توانسته بخش‌هایی از زندگی را آسان‌تر کند، اما دردسرهایی را نیز برایمان ایجاد کرده‌اند. از جمله این موارد می‌توان به خستگی و آسیب به چشم‌ها اشاره کرد.

وابسته‌تر شدن به اسمارت‌فون‌ها به معنای استفاده بیشتر و در نتیجه خستگی بیشتر برای چشمان است. در این میان کاربرانی هم هستند که با الگوهای نادرست استفاده، آسیب‌های جبران ناپذیری را به بینایی و سلامت چشمان خود وارد می‌کنند.

احتمالاً بارها خستگی چشم ناشی از استفاده‌های بلندمدت از گوشی و خیره شدن به نمایشگرها را تجربه کرده‌اید. اما برای کاهش خستگی و آسیب به چشم‌ها چه باید کرد؟ دلایل خستگی ناشی از استفاده از اسمارت‌فون‌ها چیست؟

به طور معمول عواملی نظیر خیره‌شدن‌‌های طولانی مدت به نمایشگر که منجر به کاهش روند پلک زدن طبیعی می‌شوند، استفاده از فونت‌های ریز که نزدیکتر کردن گوشی به چشم را به دنبال دارند و استفاده از درجه روشنایی نامناسب برای نمایشگر که خستگی چشم‌ها را دوچندان می‌کند، می‌توانند باعث آسیب به چشم‌ها شوند.

موارد بالا اگرچه از جمله عوامل اصلی خستگی چشم‌ها هستند، اما با اعمال تغییراتی کوچک در الگوی استفاده، قابل پیشگیری هستند. مورد دیگری که در این زمینه باید به آن توجه شود، خستگی دو چندان چشم‌ها در اثر تماشای نور آبی است که تقریباً همه کاربران را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

به همین دلیل هوآوی با ارائه قابلیتی تحت عنوان «Eye Comfort» تلاش کرده تا با استفاده از رنگ‌هایی گرم‌تر و به حداقل رساندن نور آبی ساطع شده از نمایشگر، آسیب و خستگی ناشی از استفاده طولانی از اسمارت‌فون‌ها را به حداقل برساند.

 

قابلیت Eye Comfort هوآوی حتی گواهی محافظت از چشم موسسه TÜV Rheinland را نیز دریافت کرده‌است. TÜV Rheinland موسسه‌ای پیشرو و مستقل در حوزه بازرسی تکنولوژی است که بر اثرات سلامتی کالاهای ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت دارد.

چگونه از قابلیت Eye Comfort گوشی‌های هوآوی استفاده کنیم

برای فعال‌کردن قابلیت Eye Comfort ‌کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1.      منوی Settings را باز کنید.

2.      گزینه Display را انتخاب کنید.

3.      در صفحه باز شده گزینه Eye Comfort را پیدا و آن را فعال کنید.

روش دیگر به این صورت است:

1.      با سوایپ رو به پایین «نوتیفیکیشن سنتر (مرکز اعلان)» را باز کنید.

2.      از میان میان‌برهای موجود قادر خواهید بود Eye Comfort را فعال یا غیرفعال کنید.

هوآوی در راستای کارآمدتر شدن قابلیت Eye Comfort، تنظیماتی مفیدی را نیز به آن اضافه کرده‌است. با مراجه به منوی Settings، بخش Display، قسمت Comfort و انتخاب گزینه Scheduled قادر خواهید بود زمان شروع و پایانی را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید و از Eye Comfort به صورت زمان‌بندی‌شده (به طور مثال در ساعات شب) استفاده کنید.

 

فعال‌شدن قابلیت Eye Comfort به دلیل فیلتر کردن نور آبی، رنگ‌های تصویر را دست‌خوش تغییر می‌کند. در این حالت، کاربران می‌توانند با جابه‌جایی نشانگر نوار دمای رنگ موجود در تنظیمات بخش نمایشگر، رنگ‌های به نمایش درآمده را مطابق با سلیقه خود تنظیم‌ کنند.

شنبه 16/6/1398 - 16:30عزاداری های سالار شهیدان برگرفته از اعتقادات اصیل مردمی است و شهرداری در حفظ اصالت این عزاداریها مسئولانه تلاش می کند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در بازدید از تکایای قدیم تجریش ضمن تسلیت و تعزیت ایام سوگواری سیدالشهداء- امام حسین (ع)- و تاسوعا و عاشورای حسینی در جمع متولیان هیئات و ائمه جماعت و خانواده شهیدان اسماعیلی با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: عزاداری در ایام محرم و شور حسینی در شهر برگرفته از باورهای دینی اصیل و راستین مردم است و ما در مجموعه شهرداری منطقه یک تلاش می کنیم اصالت این مراسم در مساجد، هیئات و مراکز مذهبی سطح منطقه حفظ و تقویت شود.

وی گفت: در حوزه اجتماعی و فرهنگی بر این باوریم تا مراسمی که فرهنگ عاشورایی را با همه جوانب آن به شهروندان و به خصوص جوانان و آینده سازان نشان می دهد، اجرا و مورد حمایت قرار دهیم، در حوزه خدمات شهری ، حمل و نقل و ترافیک نیز کلیه امکانات در جهت به حداقل رساندن مشکلات ترافیکی، نظافت ، رفت و روب شهرو حفظ آراستگی محیط زیست به خصوص در نقاط پرجمعیت در دهه محرم بسیج خواهد شد.

موسوی افزود: مخازنی در اختیار کلیه مساجد ،تکایا و هیاتهای عزاداری فعال قرار داده می شود تا جمع آوری پسماندهایشان و حفظ نظافت محیط شهری به نحو مطلوب و به سهولت صورت پذیرد.

گفتنی است دو تکیه بالا و پایین محله تجریش با قدمت بیش از صد سال از قدیمی ترین تکایای شهر تهران محسوب می شوند که تکیه بالا همجوار امام زاده صالح (ع) و در ابتدای ورودی بازار بزرگ تجریش و تکیه پاین نیز در کنار مسجد اعظم تجریش واقع شده است.

شنبه 16/6/1398 - 16:25

 

همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، اقدامات فرهنگی در راستای حفظ محیط زیست و طبیعت در منطقه 19 انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، سعید صالح محمود رباطی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این مطلب افزود: همزمان با ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان و توزیع نذورات از سوی هیئات مذهبی، توجه به اصول زیست محیطی و سلامت شهروندان امری ضروری است. به این منظور اداره زیبا سازی منطقه به منظور جلب مشارکت شهروندان در پاکی محیط زیست و پاکسازی پسماند از معابر، بنرهای پرتابلی را با مضامین استفاده کمتر از ظروف پلاستیکی، استفاده از کیسه های پارچه ای، خودداری از اسراف در نذورات و مشارکت در پاکسازی معابر، در منطقه نصب کرده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه یادآور شد: اطلاع رسانی محیطی در نقاط پر تردد منطقه از جمله، میدان ثارالله، میدان باران، میدان بخشنده، شقایق و مقابل درب شماره 1 و 2 بوستان ولایت و مقابل مساجد، تکایا و حسینه ها انجام شده است.

رباطی توزیع 200 کیسه تجزیه پذیر،40 مخزن پسماند خشک، برگزاری 14 کلاس آموزشی توسط کانون های محیط زیست ویژه مسئولین هیئات مذهبی، اطلاع رسانی محیطی توسط اعضای کانون های محیط زیست، اطلاع رسانی در فضای مجازی و پیوستن مدیران خدمات شهری به کمپین «پس از این» را از دیگر اقدامات این حوزه برشمرد.

 
 
 
 

شنبه 16/6/1398 - 16:23