تعداد مطالب : 12794
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 17ساعت و 26دقيقه قبلمنطقه ۲۱ به عنوان اولین منطقه در کلانشهر تهران با کسب رتبه اول در حوزه کاهش تعداد فوتی ها به هنگام وقوع تصادفات، مورد تقدیر دکتر حناچی شهردار پایتخت قرار گرفت.
به گزارش شهر به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، دکتر حناچی شهردار تهران طی نشستی صمیمی با سالمی معاون حمل ونقل ترافیک منطقه ۲۱، کاهش میزان تصادفات و تلفات انسانی در هنگام رانندگی را نمونه بارز خدمت به شهروندان عنوان کرد و از معاونت حمل ونقل ترافیک منطقه ۲۱ به منظور تلاش و اهتمام ویژه در به حداقل رساندن میزان تصادفات در سطح این منطقه تقدیر کرد.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر اهمیت انضباط بخشی اجتماعی و ترافیکی در سطح مناطق، اجرای دقیق و مقتدرانه قوانین شهری و همچنین تسهیل عبور و مرور شهروندان، خواستار تلاش مجدانه و سعی و کوشش بیشتر مناطق درخصوص کاهش تلفات و تصادفات شد.

لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست، از محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل ترافیک منطقه ۲۱ با اهدای لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

دوشنبه 16/4/1399 - 13:42

 

همزمان با برگزاری چهارمین رخداد و جشنواره ملی بررسی مسائل و چالش‌های روابط‌عمومی، شركت بهره برداری متروی تهران و حومه طبق رای هیات داوران در حوزه مقابله با کرونا موفق به كسب جایزه مسئولیت اجتماعی شد.
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ این مراسم، صبح روز یكشنبه 15 تیرماه سال1399 در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی (سازمان مطالعات و بهره وری نیروی انسانی) برگزار شد. 
در این رخداد حجت الاسلام و المسلمین  سید سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و دکتر کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط‌عمومی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی در خصوص "روابط‌عمومی در شرایط اضطراری؛ ارتباطات انسانی و مسئولیت اجتماعی در شرایط کرونا" و "چالش‌ها و فرصت‌های اطلاع‌رسانی در حوزه کرونا" سخنرانی کردند.
در پایان این مراسم از روابط عمومی‌های ساعی در حوزه مقابله با کرونا با اعطای نشان روابط‌عمومی و مسئولیت اجتماعی تجلیل بعمل آمد و از محسن محمدیان مشاور مدیرعامل و مدیرارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان روابط‌عمومی‌ ساعی در حوزه مقابله با بیماری کرونا  در حوزه مسئولیت اجتماعی با اهدا لوح  تقدیر شد. 
گفتنی است از  جلد اول کتاب "روابط‏‌عمومی در عصـر کـرونا" نیز در این جشنواره رونمایی شد.

 

 

 

 

يکشنبه 15/4/1399 - 20:9

 

معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با توجه به الزام استفاده از ماسک در فضاهای سرپوشیده از امروز یكشنبه ۱۵ تیر ماه ۹۹ از حمل و نقل عمومی (مترو) بازدید كرد و گفت : در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد مسافران مترو از ماسك استفاده می كنند.
 
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران و حومه، مناف هاشمی در  حاشیه بازدید از متروی تهران در ایستگاه امام خمینی(ره) افزود: همه مسافران حمل و نقل عمومی  ملزم به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک هستند و باید الزامات ایمنی و بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینكه ازابتدای اسفند ماه سال گذشته تا به امروز تمامی عزیزان ما د رحوزه حمل و نقل عمومی( مترو، اتوبوسر انی و تاكسیرانی) تلاش كرده اند تا بهترین خدمات رسانی را به شهروندان ارائه دهند تصریح كرد: بر اساس  آخرین وضعیتی كه رییس جمهور ابلاغ كرده كه هیچ فردی بدون ماسك اجازه ورود به حمل و نقل عمومی را ندارد ما نیز سخت گیری ها را بیشتر كرده ایم ضمن اینكه  از اجرائیات و پلیس نیز استفاده كرده ایم .
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران گفت: سعی كرده ایم كارهای فرهنگی نیزانجام دهیم مدیران عامل شرکت بهره برداری مترو، اتوبوسرانی و تاكسیرانی نیز امروز به طور جداگانه بازدید داشتند تا از نزدیک شرایط را رصد کنند.
 وی با اشاره به اینکه همه درشرایط سختی هستند افزود:باید با همراهی هم  باید این شرایط را طی كنیم چرا که به لحاظ اقتصادی و معشیتی مردم مشكل دارند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: تقاضای سفر در دست ما نیست،  شهروندان از سفرهای غیر ضروری خوداری كنند ما تنها می توانیم خدمات ارائه دهیم .
 وی در ادامه گفت: تعطیل كردن سیستم حمل  ونقل عمومی از نظر اقتصادی سیاسی و اجتماعی مقدور نمی باشد و باید  شهروندان سفرهای غیر ضروری خود را كاهش دهند.

 
 مناف هاشمی افزود: رعایت فاصله احتماعی در مترو و بی ارتی در بعضی ساعات پیك امکان پذیر نیست در همین راستا پیشنهادی به ستاد ملی مبارزه با كرونا داده ایم  تا  بعضی شغل ها شناور شود.

وی در خصوص لغو طرح ترافیك نیز گفت:  هیج چیزی مهم تر از سلامت شهروندان نیست اما با لغو طرح ترافیک نیازی كه شهروندان می توانند در محله خود بر طرف کنند به مركز شهر می رسد  و همین سفر ها مشكلاتی  برای مردم به وجود می اورد و 30 درصد به سفرهای مركز شهر  اضافه می شود.

 مناف هاشمی افزود: ما برای لغو طرح ترافیک تابع شورای عالی ترافیك هستیم .
 وی با بیان اینکه طبق امار بعد از باز شدن تمامی مشاغل در حوزه مترو و اتوبوسرانی بین 5 تا 10 درصد افزایش مسافر داشتیم  گفت: طبق آمار هفتگی که طی یک ماه گذشته داشتیم در بعضی ساعات  ۹ تا ۱۰ درصد افزایش مسافر داشته ایم  اما در مقابل آن استفاده مردم از ماسك در مترو  نسبت به قبل 20 درصد افزایش یافته  و وضعیت خوب است همچنین در بخش اتوبوس های تك كابین و تاكسی ها  نیز شرایط بهتر شده است.

 

 

 

 

 

 

 

يکشنبه 15/4/1399 - 19:50


 
 
 


 
براساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، در حال حاضر خرید 16 کیلوگرم انواع میوه فصل با پرداخت مبلغی کمتر از 100 هزار تومان در میادین میوه و تره بار، امکان‌پذیر است. 
 


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ با فراوانی میوه‌های نوبرانه در بازار، قیمت انواع میوه به صورت نسبی در میادین میوه و تره بار کاهش داشته است.
به موجب این گزارش، 16 کیلوگرم میوه فصل که با پرداخت 99 هزار و 100 تومان تهیه آنها از میادین میوه و تره بار امکان‌پذیر است، به شرح زیر اعلام شده‌اند.
1- موز ممتاز، یک کیلوگرم 10900 تومان
2- هلوی ممتاز، یک کیلوگرم 9400 تومان
3- گیلاس صورتی، یک کیلوگرم 12 هزار تومان
4- زردآلوی شکرپاره، یک کیلوگرم 12500 تومان
5- شلیل و شبرنگ، یک کیلوگرم 11500 تومان
6- یک عدد طالبی 2 کیلوگرمی 9200 تومان
7- یک عدد خربزه 3 کیلوگرمی 16200 تومان
8- یک عدد هندوانه 6 کیلوگرمی 17400 تومان

يکشنبه 15/4/1399 - 15:19 

فضای جمعی رها به مساحت 700 متر مربع با کاربری مرکز محله با حضور رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در محله نعمت آباد به بهره برداری رسید.
به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، آئین بهره برداری از فضای جمعی رها با حضور محمد سالاری ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، علی توکلی شهردار منطقه 19 و جمعی دیگر از مسئولان در محله نعمت آباد به بهره برداری رسید. 

محمد سالاری، ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در حاشیه این مراسم متذکر شد: یکی از اولویت های جدی مدیریت شهری در دوره پنجم، توجه به بازآفرینی شهری و تأمین سرانه های خدماتی با اولویت سرانه های عرصه ها و قلمروهای عمومی و پاتوق های محلی در مناطق و محلات غیر برخوردار و دارای بافت فرسوده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با بیان این که عملیات عمرانی پروژه مرکز محله رها 6 ماه به طول انجامیده است، اصلی ترین هدف از اجرای این پروژه را فرآهم آمدن بستری برای افزایش تعاملات اجتماعی، ایجاد سرزندگی و ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان عنوان کرد و یادآور شد: پیشتر این محدوده به فضایی بلااستفاده، متروک، ناامن و محلی برای تجمع معتادان تبدیل شده بود.

علی اکبری با اشاره به قرارگیری این فضا در مجاورت یک بلوک مسکونی، گفت: فضای جمعی رها با مساحت تقریبی 700 متر مربع باعث می شود ساکنان محله این فضا را به عنوان یک حیاط بزرگتر و عمومی تر از حیاط خلوت خانه های خود و به مثابه محلی جهت انجام گفتگوهای روزانه در رابطه با موضوعات محله بدانند؛ از طرفی دیگر همجواری با مسجد، قابلیت تبدیل شدن این فضا به جلوخان شهری مکان مذهبی را دارد.

يکشنبه 15/4/1399 - 15:15


شهردار منطقه ۱۳ از اجرای طرح های ترافیکی با هدف افزایش ایمنی ، روان سازی ترافیک و نیز خدمت رسانی بهتر به شهروندان در نواحی چهار گانه این منطقه خبر داد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده با اشاره به ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه و پیاده راه گفت : توسعه مسیر های ویژه دوچرخه سواری به منظور ارتقای فرهنگ دوچرخه سواری بین شهروندان با محوریت خیابان پیروزی به طول ۴ کیلومتر آغاز شده و در سایر نقاط از جمله اتوبان شهید دوران نیز در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه توجه به طراحی‌های انسان‌محور در فضاهای شهری دارای اهمیت فراوانی است، افزود : پیاده راه سازی در محدوده بازارچه شهرستانی در ناحیه یک و همچنین خیابان دهقان در ناحیه دو از دیگر طرح های ترافیکی است که به زودی اجرایی می شود.
وی اظهار داشت : تقویت زیرساخت‌های ترافیکی و توجه به اصول ایمنی نقش بسزایی در تامین ایمنی تردد شهروندان دارد که بر این اساس ، معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه ۱۳ ، خدمات مختلف ترافیکی اعم از ترسیم خط کشی ها ، نصب تجهیزات ترافیکی ، احداث سرعتگاه ها و اجرای پروژه‌های اصلاح هندسی در معابر مورد نظر و منتج از مطالعات ترافیکی از جمله تقاطع خیابان امامت و مسیل منوچهری ، تقاطع پیروزی – امام علی (ع) ، بزرگراه شهید یاسینی و محدوده پل شهید باقری ارائه می دهد.
شهردار منطقه ۱۳ همچنین ساماندهی شبکه معابر و تنظیم جهت حرکات را یکی از ابزار های مدیریت ترافیک برشمرد و ادامه داد : به منظور رفع معضلات ترافیکی، و ایجاد تسهیل در تردد وسایل نقلیه، با هماهنگی پلیس راهور منطقه ۱۳جهات حرکتی معابر در نواحی دو و سه تحت بررسی و اصلاح قرار دارد.

يکشنبه 15/4/1399 - 15:13 

کلنگ آغاز عملیات اجرایی میدانگاه خورشید (راگا) با حضور ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در منطقه 20 به زمین خورد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کلنگ آغاز عملیات اجرایی میدانگاه خورشید (راگا) با حضور محمد سالاری ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، حسن خلیل آبادی عضو کمیسون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، فرهاد افشار شهردار منطقه 20 و جمعی دیگر از مسئولان در محله شیخ صدوق منطقه 20 به زمین نشست. 

بر اساس این گزارش میدانگاه خورشید (راگا) یکی از پروژه های بهسازی محیطی سازمان نوسازی شهر تهران است که در زمینی به مساحت 7500 متر مربع با کاربری فضای باز شهری به منظور ارتقاء سرانه های خدماتی در منطقه 20 احداث خواهد شد.

پیش بینی می شود احداث این میدانگاه تا پایان دی ماه سال جاری به اتمام رسیده و قابل بهره برداری برای ساکنان محله باشد.

يکشنبه 15/4/1399 - 15:5

 

معاون حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران صبح امروز ١٥ تیر ماه با حضور در ایستگاه هاى مترو و اتوبوس سطح شهر تهران از نزدیك استفاده از ماسك را در ناوگان عمومى پایتخت رصد كرد.

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران؛ "سید مناف هاشمى " در حاشیه این بازدید میدانى با تاكید بر اینكه از امروز سختگیرانه تر با استفاده از ماسك در ناوگان عمومى پایتخت برخورد میشود تصریح كرد: این اقدام به منظور حفظ سلامت شهروندان صورت میگیرد و انتظار داریم شهروندان عزیز نیز همراهى لازم را با شهردارى تهران داشته باشند.
معاون شهردار تهران از شهروندان خواست برای حفظ سلامتی خودشان فاصله های اجتماعی را رعایت کنند و همكاری لازم را نیز در استفاده از ماسك در ناوگان عمومى شهر داشته باشند.

هاشمى ادامه داد: از زمان اجباری شدن استفاده از ماسک در ناوگان عمومی پایتخت ( اوایل اردیبهشت تاکنون )٣ میلیون و٢٠٠ هزار  ماسک در ایستگاه های مترو توزیع شده است.

به گفته معاون شهردار تهران ، ٩٣ هزار ماسک نیز در ۴ پایانه ی برون شهری نیز به منظور استفاده شهروندان توزیع و خریداری شده است.

يکشنبه 15/4/1399 - 14:52


وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بانک ملت همواره در حوزه بانکداری دیجیتال در نظام بانکی کشور پیشرو بوده است و می تواند به معتبرترین برند بانکداری الکترونیک در کشور تبدیل شود .
 
 

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر فرهاد دژپسند در آیین بهره برداری از سامانه هوشمند تسهیلات فرا بانک ملت اظهار داشت: بانک ملت به عنوان یکی از بانک های خصوصی شده و پیشتاز در بانکداری دیجیتال، با استمرار و افزایش تلاش های نوآورانه و تکمیل محصولات خود در این حوزه، می‌تواند به معتبرترین و بزرگ ترین برند بانکداری الکترونیک در نظام بانکی کشور تبدیل شود.
وی با اشاره به افزایش ارزش سهام بانک ملت تاکید کرد: این میزان رشد سهام بانک نشان دهنده این است که بانک ملت در جهت درستی حرکت می کند و باید اذعان کرد که بخش بزرگی از این افزایش مدیون مدیریت متهورانه و نو آوری در این بانک خصوصی است .
دکتر دژپسند با بیان این نکته که بانک ملت در سال های اخیر نشان داده است که استعداد و توانایی بسیار خوبی در تحول سیستم های خود دارد اظهار داشت: اگر این بانک با سرعتی بیشتر از گذشته به سمت بانکداری الکترونیک و دیجیتال پیش برود می تواند با وجود اینکه از نظر بزرگی و اندازه، بانک اول کشور نیست اما به عنوان برند برتر بانکداری در ایران شناخته شود. 
وزیر اقتصاد با اشاره به زیر ساخت های مطلوب بانک ملت تصریح کرد: اگر تمام خدمات و محصولات این بانک بتواند در همراه بانک نیز پیاده سازی شود موجب تکمیل چرخه محصولات بانک شده و همین تنوع باعث پیشتازی برند بانک ملت خواهد شد.
وی درباره لزوم ارایه یک بسته کامل محصولات و خدمات هوشمند به مشتریان نیز گفت: تنها در این صورت است که یک مشتری عادی تبدیل به یک مشتری وفادار می شود و هرگز بانک شما را ترک نخواهد کرد زیرا تمامی خدمات و محصولاتی که او نیاز دارد در این بسته به او ارایه می شود.
دکتر دژپسند با اشاره به روند خوبی که بانک ملت در حوزه بانکداری دیجیتال در پیش گرفته است تاکید کرد: امروز که بانک ملت، این سیستم هوشمند پرداخت تسهیلات را ارایه کرده است می توان گفت برای اولین بار در کشور نشانه هایی از ظهور  CREDIT CARDدر نظام بانکی مشاهده می شود و این نشان دهنده پیشرو بودن بانک ملت در این حوزه است.
وزیر اقتصاد با توجه به لزوم پرداخت وام قرض الحسنه در شرایط کنونی به اقشار آسیب پذیر جامعه، از مدیران بانک ملت خواست تا نسبت به ارایه این خدمت از طریق این سیستم جدید اقدام کنند.
معاون وزیر اقتصاد: بانک ملت یک بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال است
دکتر عباس معمارنژاد معاون وزیر اقتصاد نیز در سخنانی با بیان این نکته که همیشه یکی از مشکلات در زمینه پرداخت تسهیلات در نظام بانکی، وابستگی این تصمیمات به قضاوت های شخصی افراد در ارکان اعتباری بانک ها بوده است، گفت: بانک ملت به عنوان یک بانک پیشرو در حوزه بانکداری دیجیتال توانسته است سیستمی را طراحی کند تا افراد حقیقی و حقوقی در آن بر اساس اطلاعات موجود در نظام بانکی و پولی کشور به صورت آنلاین اعتبارسنجی و به هریک از آنان یک رتبه اعتباری اختصاص داده شود و سپس بر اساس آن رتبه تسهیلات پیشنهادی بدون وثیقه و ضامن به مشتریان پرداخت شود.
مدیرعامل بانک ملت خبر داد:
اعطای سیستمی و آنلاین چهارنوع تسهیلات در بانک ملت
دکتر بیگدلی، مدیر عامل بانک ملت نیز در این مراسم با اشاره به تاکیدات وزیر اقتصاد در مقاطع مختلف درباره سیستمی کردن عملیات بانک ها در حوزه های مختلف اظهار داشت: پیرو این تاکیدات، تصمیم به راه اندازی این سیستم هوشمند پرداخت تسهیلات گرفتیم زیرا در بانک ملت، حوزه اعتباری بیشتر از همه بخش ها درگیر عملیات دستی در فرآیندهای خود است.
به گفته وی، سامانه تسهیلات فرا بانک ملت سامانه ای برای پرداخت تسهیلات به صورت غیر حضوری به مشتریان است که در جهت رضایت و بهبود تجربه مشتریان طراحی شده است.
مدیر عامل بانک ملت به دو مزیت بزرگ این سیستم اشاره کرد و گفت: مشتریان می توانند با استفاده از این سامانه، تسهیلات مورد نیاز خود را بدون نیاز به مراجعه مکرر به شعب بانک دریافت کنند و فرآیند تصمیم گیری های اعتباری نیز مانند گذشته به قضاوت افراد در بدنه اعتباری بانک بستگی ندارد و همه اعتبار سنجی ها و محاسبات از طریق سیستم انجام می شود.
دکتر بیگدلی با اشاره به این نکته که در فاز نخست، بانک ملت چهار نوع تسهیلات را در قالب این سامانه به مشتریان ارایه می کند تصریح کرد: بانک ملت در نظر دارد در آینده، فازهای دیگر این سیستم را در جهت تحول و تکمیل سبد محصولات خود راه اندازی کند.
مدیرعامل بانک ملت یکی از مزایای بزرگ این سیستم را سرعت عمل در پرداخت تسهیلات به مشتریان برشمرد و عنوان کرد: با استفاده از این سیستم مشتریان می توانند تسهیلات مورد نیاز خود را بین سه تا شش روز دریافت کنند و تمامی استعلام ها به صورت آنلاین انجام می گیرد.
هادی سپانلو، مدیر امور طرح و برنامه بانک ملت نیز با اشاره به این نکته که این سیستم برای نخستین بار از سوی بانک ملت در نظام بانکی کشور طراحی و راه اندازی شده است، به ارایه توضیحاتی در مورد روند ثبت نام و تکمیل اطلاعات از سوی مشتریان در سامانه مذکور اقدام کرد.
در پایان این آیین، از پوستر سیستم هوشمند فرا بانک با حضور جمعی از مدیران ارشد وزارت اقتصاد و بانک ملت از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی شد.

يکشنبه 15/4/1399 - 14:49
شهر: شهرداری تهران اجازه پلمب کردن ندارد و فقط می تواند اخطار دهد تا جایی که ۷۲ هزار اخطار در کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد که رسیدگی نشده است.
پیروز حناچی در حاشیه نشست شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که چرا ساز و کاری اجرا نمی شود که طبق آن ضمانت اجرا برای ساختمان های نا ایمن وجود داشته باشد، گفت: این ساختمان (کلینیک سینا)  چهار اخطار دریافت کرده بود اما خلا قانونی در استفاده از ساختمان مسکونی برای کاربری های دیگر وجود دارد. این ساختمان ها برای آتش سوزی و فرار طراحی نشده اند، ضمن اینکه لوازمی در مجموعه بوده که آتش را بیشتر کرده است.

حناچی گفت:خلا قانونی در این باره وجود دارد که لایحه ای در این باره در دست بررسی است. یک راهکار، بیمه اجباری برای ساختمان هایی است که مردم استفاده می کنند . اگر مجموعه مقررات ملی را اجرا نکند مبلغ بیمه افزایش می یابد و در صورت بروز حادثه  بیمه هزینه را پرداخت نمی کند.

حتاچی ادامه داد: متاسفانه مسئولیت دستگاه ها و بهره برداران برابری نمی کند و اگر از این حادثه درس نگیریم در آینده خسارت بیشتری متحمل می شویم.

او گفت: پیرو  تجربه  پلاسکو ۳۳ هزار پلاک در معرض خطر شناسایی و به آنها اخطار داده شده که اگر پشتیبانی حقوقی را فراهم کنیم به نتیجه می رسیم.

او توضیح داد: در این حادثه همکاران آتش نشان به سرعت سر حادثه بودند، نگرانی هایی برای کپسول اکسیژن ومخزن هلیوم وجود داشت که به موقع رفع شد.انفجار دو کپسول و موج ناشی از آنها، نفوذ دود و آتش به اتاق عمل باعث شد که تعدادی از شهروندان که اغلب کادر پزشکی بودند جانشان از دست بدهند.

حناچی گفت: تلاش حقوقی در حال انجام است البته نمی توان گفت در شهر آتش سوزی نمی شود اما باید تا جای ممکن از آن جلوگیری کرد. باید از ساختمانی که مسکونی است استفاده مسکونی شود نه تجاری هر چند در قانون این خلا وجود دارد.

او درباره سهم شهرداری در این حادثه بیان کرد: به نسبت بقیه حوادث همکاران جایی که لازم بوده ورود  کردند. ما اجازه پلمب کردن نداریم. اجازه اخطار داریم  که رونوشت آن موجود است، ۷۲ هزار اخطار در کمیسیون ماده ۱۰۰ وجود دارد که رسیدگی نشده است. بعضی ها معتقدند که اگر شهرداری ضابط قضایی داشته باشد بهتر عمل می کند، من نمی توانم سهم تعیین کنم اما ما اقدام لازم را انجام دادیم.۴ اخطار داده شده که جدی گرفته نشده است مثلا در مورد کپسول ها.

حناچی درباره پویش ساختمان نا ایمن که در فضای مجازی ایجاد شده است بیان کرد: برخی مسایل حاکمیتی است، اگر شهرداری اعلام کند که یک ساختمان نا ایمن است اما  اقدامی انجام نشود بی فایده است. بهترین کار این است که ذینفعان ساختمانهای خود را ایمن کنند و شهرداری هم بستر را فراهم کند.

شهردار تهران گفت: اینکه دل مردم را خالی کنیم شاید خیلی موثر نباشد. البته مبحث ۲۲ قانون نظام مهندسی درباره ایمنی ساختمان ها نیز مغفول مانده که باید به آن رسیدگی شود.

حناچی درباره شایعه جلوگیری از ورود او به هیات دولت گفت: دعوت نامه های هیات دولت را با پیامک دریافت می کنم، ممکن است اختلاف نظرهایی وجود داشته باشد اما فکر می کنم هدف هم از سوی ما و هم دولت اجرای قانون است.

يکشنبه 15/4/1399 - 14:45