تعداد مطالب : 12794
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 17ساعت و 9دقيقه قبل

 


در راستای آمادگی لازم در زمان وقوع شرایط بحرانی زلزله، مخازن دفنی تامین آب شرب شهروندان در محله های منطقه ۲۱ احداث می شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، رحمانی شهردار منطقه با نوید این خبر گفت: در زمان بروز بحران از جمله زلزله، یکی از مشکلات اصلی شهروندان تامین آب شرب بوده که ایجاد مخازن دفنی، راه برون رفت از مشکل نبود آب شرب پس از بحران است.

او افزود: در پروژه ای مهم با همکاری شرکت آب و فاضلاب اجرای طرح احداث مخازن بتنی تأمین آب شرب آغاز و مقرر شده، این مخازن در همه محله ها و اغلب در بوستان های سطح منطقه ۲۱ ایجاد شوند.

 رحمانی افزود: با نصب شیرهای یک طرفه در این مخازن در زمان تکان های زلزله، شیرها یک طرفه عمل کرده و آب در داخل آنها ذخیره می شود. مخازن، ورودی و خروجی جداگانه دارند و جریان آب مانع از گندزدایی آنها می شود.

 شهردار منطقه ۲۱ در پایان گفت: طرح مذکور، هم اکنون در محله پاسداران این منطقه آغاز شده و امیدواریم با تکمیل آن در سایر محله های منطقه ۲۱، گامی موثر در راستای آمادگی هرچه بیشتر برای رویارویی با شرایط بحرانی برداشته شود.

 

شنبه 21/4/1399 - 13:20پاساژ تجاری توحید در منطقه ۱۹ به منظور تأمین امنیت جانی شهروندان، رفع  مخاطرات احتمالی وگره ترافیکی تخریب شد.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی شهردار منطقه با اشاره به قرار داشتن پاساژ توحید در مجاورت بازار بزرگ احسانی و طرح تعریض خیابان شکوفه گفت: با تخریب این پاساژ ضمن تسریع در بازگشایی این معبر بعد از ۳۰ سال انتظار، از وقوع اتفاقات مشابه همچون ساختمان پلاسکو و کلینیک سینا اطهر که منجر به جان باختن تعدادی از همشهریان شد، پیشگیری شده است.

شهردار منطقه افزود: از آنجاییکه تعدادی از کسبه این پاساژ دارای حق سرقفلی بوده اند، بنابراین برای انجام و تحقق موضوع فوق سعی کردیم طی برگزاری جلسات مشترک به توافقات لازم طی هماهنگی با سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای مردمی شهرداری تهران و اخذ مصوبه در راستای جذب سرمایه گذار و انجام توافقات و بهره مندی از واحدهای نوسازی شده بعد از تخریب پاساژ برسیم که جا دارد در این راستا از آن دسته از کسبه ای که با شهرداری منطقه همکاری داشته اند تشکر و قدردانی کنیم.

توکلی به بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها درخصوص رفع خطر از ساختمان های واقع در معابر عمومی اشاره و ادامه داد: در همین راستا کمیته رفع خطر تشکیل و رأی بر تخریب ساختمان پاساژ صادر شد.

به گفته او طی مکاتبات و گزارشات اعلام شده از سوی دستگاه های مسئول و نظارتی، سازمان های مدیریت بحران و آتش نشانی شهرداری تهران و همچنین مؤسسه ژئوتکنیک و مهندسین مشاور درخصوص مخاطرات پاساژ توحید، این مکان فاقد ایمنی و خطر آفرین بود و به دلیل داشتن قدمت زیاد و احتمال ریزش امکان بازسازی به هیچ عنوان وجود نداشت.

در همین راستا باتوجه به رای کمیته رفع خطر مبنی بر تخریب پاساژ و با توجه به مستندات مذکور، منطقه اقدام به اخذ مصوبه شورای تامین شهرستان تهران و موافقت آن نهاد با اجرای رای کمیته رفع خطر و متعاقباً اخذ دستور قضایی از دادسرای ناحیه ۳۷ تهران کرد.

از سوی دیگر فرماندهی انتظامی پلیس راهور فاتب نیز طی مکاتبه با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، تقاضای تخریب این پاساژ را به دلیل گره های ترافیکی ایجاد شده در محدوده داشته است.

شهردار منطقه با اشاره به صدور سه مرحله اخطار به کسبه پاساژ از بهمن ماه سال گذشته گفت: با تخریب و نوسازی پاساژ توحید ضمن بازگشایی خیابان شکوفه و تسهیل تردد شهروندان بویژه خودروهای امدادی، امنیت جانی کسبه، مراجعین و شهروندان نیز تأمین شد.

او در پایان ضمن تشکر از حضور فعال عوامل شهرداری این منطقه و نیروهای یگان حفاظت مرکز در اجرای رأی تخریب پاساژ توحید گفت: این پاساژ بعد از سال ها انتظار سرانجام بامداد روز پنجشنبه ١٩ تیر تخریب و مسیر برای تردد خودروها هموار شد.

شنبه 21/4/1399 - 13:11

 


دومین مرحله طرح غربالگری سلامت کارکنان شهرداری منطقه ۱۵ همزمان با شیوع مجدد کرونا با همکاری شرکت شهر سالم آغاز شد.
به گزارش   روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، مرتضی اصغری معاون توسعه منابع انسانی منطقه با اعلام این خبر گفت: طرح غربالگری سلامت به منظور اطمینان و مراقبت از سلامت کارکنان، جلوگیری از بیمارشدن و قطع زنجیره بیماری، بیماریابی و اتخاذ پروتکل های درمان برای بیماران شناسایی شده اجرا می شود.

او با اشاره به اینکه مرحله نخست این طرح در فروردین سال جاری اجرا شد، افزود: در مرحله دوم نیز همچون مرحله نخست کلیه پرسنل منطقه اعم از کارمند، کارگری، رانندگان موتوری و کارکنان شهربان براساس جدول زمانبندی تعیین شده غربالگری می شوند.

اصغری اضافه کرد: مرحله دوم طرح از دوشنبه هفته گذشته آغاز شده است که تاکنون ۴۰۸ پرسنل غربالگری سلامت شده اند و براساس نظر پزشک نیز از ۱۵۸ نفر تست PSR گرفته شد.

معاون توسعه منابع انسانی منطقه با اشاره به اینکه اجرای این طرح در چهار مرحله و بر اساس رویه های تشخیصی و درمانی وزارت بهداشت و شرکت شهر سالم  اجرا می شود، افزود: مرحله نخست شامل سنجش تب و تست اکسیژن خون و مرحله دوم نیز معاینه توسط پزشک و دریافت شرح بالینی که در صورت مشکوک بودن ارجاع توسط پزشک مستقر برای آزمایش خون  است.

او ادامه داد:  در صورت اعلام شرکت شهر سالم، کارکنان مشکوک به کووید ۱۹ به منظور ادامه مسیر غربالگری  و انجام اسکن ریه و سایر مراحل تشخیص به کلینیک شهرداری منطقه ۵ معرفی می شوند

 

شنبه 21/4/1399 - 13:5


شب گذشته به دلیل نقص فنی و خروج یک بوژی از ریل، سرویس دهی در خط ۶ متوقف شده بود.
 ‎به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه ؛ ضمن عذر خواهی مجدد از شهروندان و مسافران بخاطر اختلال پیش آمده به اطلاع می رساند در ساعت 19:50 رو چهارشنبه 18 تیرماه 99یکی از قطارهای خط 6 مترو، حدفاصل ایستگاه های میدان امام حسین (ع) و میدان شهدا دچار نقص فنی شد و یک دستگاه بوژی از ریل خارج شد.
این مشکل باعث شد سرویس دهی در خط 6 متوقف شود اما با توجه به شرایط کنونی جهان و وجود پروتکل های بهداشتی بلافاصله تیم‌های کارشناسی فنی با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی در کمتر از دو ساعت مشکل خط را در نیمه جنوبی برطرف کرد تا حجم مسافران در ایستگاه ها افزایش نیابد و سرویس دهی در حد فاصل ایستگاه میدان شهدا و دولت آباد انجام شد.
مسافرگیری در خط 6 مترو امروز 19 تیرماه 99 نیز بدون هیچ محدودیتی انجام می شود. و اعزام قطارها بر اساس جدول زمان بندی حرکت قطارها اجرا و پذیرش مسافر از ابتدای ساعات بهره برداری مترو همانند روزهای گذشته انجام می شود.
علت بروز حادثه حادثه شب گذشته خط ۶ مترو طبق نظریه اولیه کارشناسان فنی به دلیل باز بودن یکی از سوزن‌ها بوده اما برای مشخص شدن علت اصلی تا برگزاری جلسه کمیسیون سوانح نمی توان دقیق اظهارنظر کرد و پس از بررسی همه جوانب دلیل حادثه مشخص خواهد شد.
در این حادثه با توجه به اینکه در ساعات پایانی بهره برداری بودیم با انسداد طولانی خط رو برو نبودیم و هیچ گونه خسارت جانی رخ نداد و خوشبختانه تمامی مسافران با سلامت کامل از شبکه مترو خارج شدند .

پنج شنبه 19/4/1399 - 16:37


به علت نقص فنی یکی از قطارها سرویس دهی در خط ۶ متروی تهران تا پایان ساعت بهره برداری امشب متوقف شد.
 به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن عذرخواهش از تمامی شهروندان و مسافران مترو به اطلاع می رساند به علت نقص فنی پیش آمده برای یکی از قطارها در ساعت ۱۹:50 روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ حدفاصل ایستگاه های میدان امام حسین (ع) و میدان شهدا سرویس دهی در این خط تا پایان ساعت بهره برداری امشب میسر نمی باشد.با عنایت به هماهنگی انجام شده با شرکت اتوبوسرانی ازتمامی مسافران می خواهیم از این وسیله برای رسیدن به مقاصد خود استفاده کنند. خوشبختانه در این اتفاق هیچ یک از مسافران محترم متروی تهران آسیب ندیده اند.

چهارشنبه 18/4/1399 - 21:16

 

پیام های فرهنگی و تصویری "الزام استفاده از ماسک" از سوی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در پایانه ها و تاکسی های پایتخت اکران شد.  

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ به دنبال مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و الزام استفاده از ماسک در محیط های عمومی، اطلاع رسانی و تبلیغات محیطی با مضمون ترغیب شهروندان به استفاده از ماسک در پایانه ها و ناوگان تاکسیرانی شهر تهران انجام شد.

جلب مشارکت همگانی و همیاری شهروندان از مهمترین اهداف این اقدام است که با استفاده از طراحی های انیمیشنی و مفهومی برای انتقال آنی مفاهیم در قالب نصب پوستر در تاکسی ها، نصب بنر در پایانه ها و انتشار بروشورهای آموزشی در شبکه های اجتماعی در حال اجراست.

توزیع اقلام بهداشتی رایگان بین تاکسیرانان، فعالیت پایگاه های عرضه ماسک ویژه مسافران، پایش سلامت تاکسیرانان از دیگر اقدامات سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای پیشگیری و مقابله با موج دوم کرونا است.  

 

چهارشنبه 18/4/1399 - 18:35

 


معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهر تهران از آماده‌باش تیم‌های عملیاتی با رویکرد ارشادی و اعمال ثبت تخلف برای تاکسیرانان بدون ماسک خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهر تهران،  سیدامیر هنجن با بیان این مطلب گفت: اطلاع رسانی در خصوص الزام استفاده از ماسک با استفاده از فضاهای تبلیغاتی مجازی و همچنین محیطی در بیش از ۵۰ پایانه تاکسیرانی پایتخت برای تاکسیرانان و مسافران در حال انجام است تا عزم سراسری برای پیشگیری و مقابله با موج دوم بیماری کرونا با مشارکت و همیاری شهروندان شکل بگیرد.

وی  افزود: علاوه بر ترویج فرهنگ استفاده از ماسک، روزانه بیش از ۴۰ تیم عملیاتی نیز پایانه های تاکسیرانی و تاکسی های گردشی شهر تهران را تحت رصد دارند.

هنجن ادامه داد: دستورالعمل اجرایی تیم های نظارتی بر مبنای ارشاد و تذکرهای لسانی به تاکسیرانان و مسافران است که در صورت مقاومت و یا عدم اجرای طرح الزام استفاده از ماسک از سوی تاکسیران، منجر به اعمال ثبت تخلف برای وی خواهد شد.

وی به تداوم توزیع محلول های ضدعفونی دست و خودرو بین تاکسیرانان شهر تهران اشاره کرد وگفت: طرح توزیع رایگان محلول ضدعفونی از نخستین روزهای شیوع بیماری کرونا شروع شده و همچنان ادامه دارد و تاکسیرانان می توانند این موضوع را از منطقه تاکسیرانی مربوط به حوزه فعالیت شان پیگیری کنند.

معاون نظارت و امورمناطق تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به توزیع رایگان ماسک ویژه تاکسیرانان یادآور شد: پایگاه های عرضه ماسک واقلام بهداشتی نیز در پایانه های پرتردد پایتخت همچنان مستقر و فعال هستند تا مسافران برای تهیه ماسک مورد نیاز خود دچار سردرگمی نشوند.

 

 

چهارشنبه 18/4/1399 - 18:34


آرامش و ثبات قیمت و تنوع و فراوانی انواع سبزیجات و صیفی‌جات، بازار محصولات فرنگی را در روزهای داغ تابستان، گرم کرده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ در تازه‌ترین نرخنامه این سازمان، قیمت محصولاتی همچون انواع خیار، بادمجان، سیب زمینی، غوره، کاهو رسمی، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی و لیموتُرش کاهش داشته و قیمت سایر محصولات فرنگی تغییری نکرده است.
براساس این گزارش، در حال حاضر با مبلغ 50 هزار تومان، خرید 15 کیلوگرم انواع سبزیجات و صیفی‌جات از جمله محصولات پرمصرفی همچون پیاز، سیب زمینی، خیار، گوجه فرنگی و سبزی جور در میادین میوه و تره بار امکان‌پذیر است.
15 محصولی که شهروندان می‌توانند با پرداخت مبلغ 50 هزار و 200 تومان، آنها را از میادین میوه و تره بار خریداری کنند، به شرح زیر اعلام شده است.
1- یک کیلوگرم بادمجان؛ 4300 تومان
2- یک کیلوگرم پیاز زرد؛ 2200 تومان
3- یک کیلوگرم پیاز سفید؛ 2300 تومان
4- یک کیلوگرم خیار کوتاه؛ 3500 تومان
5- یک کیلوگرم خیار رسمی؛ 3900 تومان
6- یک کیلوگرم سبزی دسته‌ای جور؛ 3400 تومان
7- یک کیلوگرم سیب زمینی؛ 3700 تومان
8- یک کیلوگرم کاهو پیچ سالادی؛ 4400 تومان
9- یک کیلوگرم کاهوی پاک کرده؛ 2900 تومان
10- یک کیلوگرم کدو مسمایی؛ 4900 تومان
11- یک کیلوگرم کرفس؛ 2500 تومان
12- یک کیلوگرم گل کلم؛ 2500 تومان
13- یک کیلوگرم گوجه فرنگی بوته‌ای؛ 2800 تومان
14- یک کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه‌ای؛ 3200 تومان
15- یک کیلوگرم هویج؛ 3700 تومان

چهارشنبه 18/4/1399 - 14:16

 


سید علی مفاخریان،مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرگفت:لایحه بهره برداری از پیاده رو ها هیچ منفعت قانونی را از بین نخواهد برد بلکه مربوط به بهینه سازی استفاده از ظرفیت های میدان ها و پیاده روهای شهر می‌شود.

 

در حال حاضر ظرفیتی در پایتخت برای مکث مردم وجود دارد ولی مسائلی برای عبور و مرور شهروندان یا صاحبان واحدهای صنفی به بار بیاورد اما ساماندهی آن می تواند ضوابطی برای برخورداری بی ضرر از این ظرفیت فراهم کند.

 

دستورالعمل های دقیقی برای بهره‌برداری پیاده‌روها در حال تدوین است که علاوه بر ایجاد رونق شهری و رضایت شهروندان، واحدهای صنفی هم از اجرای این لایحه استقبال کنند.چهارشنبه 18/4/1399 - 14:11


 
مدیر روابط عمومى معاونت حمل‌و نقل ‌وترافیک شهرداری تهران تاکید کرد در حال حاضر طرح‌های ترافیکی پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ اجرا می‌شود و در این میان، یک بار خروج از محدوده ى طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا‌ از ساعت ١٤.٣٠ آزاد است.


به گزارش روابط عمومى حمل و نقل و ترافیك شهردارى تهران؛ " على عالى"تصریح كرد: به رقم انتشار اطلاعیه‌ هاى متعدد در خصوص نحوه ى اجراى طرح ترافیك و حتى اطلاع رسانى از طریق سایت " تهران من" همچنان شهروندان بسیارى در این خصوص اظهار بی اطلاعى میكنند از اینرو بار دیگر اعلام میكنیم از روز هفدهم خرداد ٩٩، طرح‌های ترافیکی ( طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا ) در پایتخت از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ برقرار است .

به گفته ى مدیر روابط عمومى معاونت حمل و نقل و ترافیك با توجه به تماس شماری از شهروندان گرامی، مجددا تاکید می‌شود؛ یكبار خروج از محدوده طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا از ساعت ١٤.٣٠ رایگان خواهد بود.


عالى با بیان اینكه در روزهای پنج شنبه نیز صرفاً طرح کنترل آلودگی هوا و از ساعت ٨.٣٠ تا ١٣ اجرا می‌شود. تاكید كرد: تغییر ساعت اجراى محدوده طرح ترافیك و طرح كنترل آلودگى هوا صرف جهت رفاه حال شهروندان و كارمندان صورت گرفته است كه ترددشان در محدوده هاى فوق مشمول عوارض نشود.

وی در پایان اظهار داشت: شهروندان محترم می‌توانند برای دریافت اخبار و اطلاعات بیشتر در خصوص طرح ترافیک به سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir مراجعه فرموده، یا با شماره ١٣٧ کد ٥ تماس بگیرند.

چهارشنبه 18/4/1399 - 13:50