تعداد مطالب : 201
تعداد نظرات : 137
زمان آخرین مطلب : 2959روز قبل
با موس كرزر را روي عكس ببريد. كليك راست موس كنيد. روي properties رفته و كليد موس را رها كنيد. در صفحه properties ، آدرس جلوي URL را در جعبه آدرس مرورگرتان بنويسيد (مثل حالت قبل) و enter كنيد، اگر عكس آمد، كه آمد اگر نه كاري نمي توان كرد.
يکشنبه 4/6/1386 - 17:56
بسياري از افراد هنگام مواجهه با صفحات فارسي اي كه در آنها بجاي حروف درست فارسي اشكال عجيب غريب ديده مي شوند، به سرعت سايت را ترك مي كنند. البته اين را ه مناسبي براي تنبيه طراحان صفحات وبي است كه در صفحه وب خود اين مشكل را دارند. ولي چنانچه بخواهيد مي توانيد، احتمالا صفحه را درست كنيد. كليك راست موس را فشار دهيد، از صفحه باز شده، گزينه encoding را انتخاب كنيد. براي درست ديدن صفحات فارسي، يكي يكي گزينه هاي زير را انتخاب كنيد تا ببينيد، كداميك جواب مي دهد: Windows (Arabic) Windows (Western) UTF-8 يعني ابتدا از گزينه، encoding، windows(Arabic) را انتخاب كنيد، اگر صفحه درست شد كه هيچ ولي اگر درست نشد،‌ مجددا كليك راست كرده encoding و سپس windows (western) را انتخاب كنيد، اگر صفحه درست شد كه هيچ ولي اگر درست نشد، گزينه سوم (يعني UTF-8) را امتحان كنيد. اگر هيچكدام نشد،‌ ببينيد (احتمالا در صفحه اول سايت) آيا صفحه فارسي با قلم خاصي نوشته شده در نتيجه از شما خواهش شده كه : "ابتدا قلم ما را نصب كنيد"؟ در اينصورت مجبوريد ابتدا آن فونت را به شكل زير نصب كنيد:1ـ فونت را دانلود كنيد.2ـ در پنجره control panel روي fonts دوبار كليك كنيد تا پنجره مورد نظر باز شود.3ـ گزينه Install new font را از منوي File همان پنجره Fonts انتخاب كنيد.4ـ مسير فونت مورد نظر را از پنجره هاي ليست Folders، Drives همان پنجره مشخص كنيد. سپس فونت شما در پنجره كوچك list of fonts ظاهر مي شود.5ـ حال آن را انتخاب و ok بزنيد تا فونت مورد نظر روي سيستم نصب شود. پس از اين با زدن refresh صفحه وب مورد نظر،‌ مي توانيد آن را به راحتي بخوانيد. ولي اگر باز مشكل داشتيد، روي صفحه وب،‌كليك راست كنيد و در encoding گزينه User defined را انتخاب كنيد. قاعدتا با refresh كردن بايد بتوانيد صفحه را بخوانيد
يکشنبه 4/6/1386 - 17:55
وقتي شما به لينكي بر مي خوريد (مقصود همان كلمات يا عباراتي است كه عموما آبي رنگ هستند و "كرزر" با رفتن بر روي آنها، به "دست" تبديل مي شود) مي توانيدآن را در همان پنجره باز كنيد و يا اينكه آن را در پنجره جديدي باز كنيد. بهتر است هميشه لينك ها را در پنجره جديد باز كنيد، براي اين كار بجاي اينكه به راحتي روي لينك رفته كليك چپ كنيد، روي لينك برويد و سپس كليك راست كنيد، بعد از آن روي open in a new window برويد و در مرحله آخر كليك راست را رها كنيد. با اين كار لينك در پنجره جديدي باز مي شود. اين كار چه مزيتي دارد؟ با اين كار شما در حالي كه مشغول خواندن صفحه دانلود شده هستيد، صفحات ديگر دانلود مي شوند، يعني سريعتر كارها انجام مي شود. مثلا وقتي توسط "ابزار جستجويي" كلمه اي را جستجو مي كنيد و سپس نتايج ظاهر مي شود، هر كدام از نتايج كه مورد علاقه شما بود، "در صفحه جديد باز كنيد" با اين كار در حالي كه مشغول خواندن نتايج سرچ هستيد، صفحات مورد علاقه شما در حال دانلود شدن هستند. مثلا وقتي كه مي خواهيد به صفحه بعدي نتايج سرچ برويد (و مثلا كليد next را مي زنيد) مي توانيد در حاليكه صفحات بعدي نتايج جستجو در حال دانلود شدن هستند، برگرديد و صفحات كاملا دانلود شده خود را، از صفحات مورد علاقه انتخاب شده از ميان نتايج جستجو، مطالعه كنيد. توجه:1. 1. بعضي از سايتها اين امكان را مي دهند كه با زدن كليدي ، تمامي لينكها در پنجره جديد باز شوند.2. 2. بعضي از لينكها طوري آماده شده اند كه خود بخود در پنجره جديد بازشوند. با اين كار (يعني زدن كليك راست و سپس انتخاب حالت open in a new window) ممكن است اعلان "صفحه يافت نشد" پديدار شود. در اينصورت كافي است همان كليك چپ را بزنيد تا لينك در پنجره جديد باز شود.3. 3. شما براي باز كردن لينك ها در پنجره هاي جديد، محدوديت داريد. اگر تعداد زيادي پنجره باز شود ممكن است باعث "هنگ" كردن برنامه مرورگرتان شود. بنابراين بطور همزمان، حدود 10 تا 15 پنجره بيشتر باز نكنيد.
يکشنبه 4/6/1386 - 17:55
گاهي راهي وجود دارد. البته ابتدا بايد گفت هدف طراحان از تقسيم يك مقاله واحد در چندين صفحه ، قرار دادن تبليغات زياد در هر صفحه است كه خواننده مجبور باشد تمام آنها را بخواند. گاهي در صفحه اول و عموما در صفحه آخر اين مقالات كليدي وجود دارد به نام printer friendly يا عبارات مشابه، با زدن اين كليد تمامي مقاله در يك صفحه ظاهر مي شود و مي توانيد آن را به راحتي پرينت بگيريد يا save كنيد. بنابراين در برخورد با چنين مقالاتي ابتدا به صفحه اول و صفحه آخر مراجعه كنيد و ببينيد آيا چنين كليدي وجود دارد يا نه، اگر وجود نداشت كه مجبوريد يكي يكي صفحات مقاله را دانلود كرده و آنها را بخوانيد و saveكنيد يا پرينت بگيريد
يکشنبه 4/6/1386 - 17:54
روش كار را در دو جستجوگر google و AltaVista توضيح مي دهم.فرض كنيد مي خواهيم ببينيم كلمه IRAN در سايت www.bbbb.com آمده يا نه ، الف) در جستجوگر google در جعبه جستجو تايپ كنيد: Site: www.bbbb.com iran (يك فاصله خالي بين آدرس و كلمه Iran ايجاد كنيد) سپس enter را بزنيد. صفحاتي از سايت www.bbbb.com را كه داراي كلمه IRAN است را مي آورد.ب) در جستجو گر Altavista در جعبه جستجو تايپ كنيد: URL:www.bbbb.com+iran (يك فاصله خالي بين آدرس و كلمه +iran اعمال كنيد) سپس enter را بزنيد.
يکشنبه 4/6/1386 - 17:53
تركيبات WinKey : خود WinKey باز شدن منوي Start در ويندوز. WinKey+E باز كردن My Computer در حالت Folders. WinKey+R باز كردن پنجره Run. WinKey+U باز كردن پنجره Utility Manager. WinKey+D نمايش دسكتاپ معادل Show Desktop WinKey+F جستجو. WinKey+Ctrl+F جستجوي يك كامپيوتر در شبكه. WinKey+L قفل كردن كامپيوتر .يا رفتن به حالت Swich User WinKey+M تمامي پنجره هاي باز را Minimize مي كند. WinKey+Shift+M تمامي پنجره هاي Minimize شده را Restore مي كند. =================== سید محمد حسینی
شنبه 3/6/1386 - 19:25
خطبه144 جـايگاه اهـل بيت خداوند پيامبرانش را با ويژگى وحى برانگيخت و آنان را بر آفريدگانش حجّت قرار داد تا بهانه و عذرى براى مردم نمانَد، پس آنان را به زبان راستىِ پيامبرى به راه حق فراخواندند. بدانيد كه نهان و اسرار آفريدگان نزد آفريدگار آشكار است و او از كائناتشان آگاهى دارد. نه آنكه بندگان اسرارشان را از خدايشان پوشند و نهانشان را در پرده نگه دارند و او از آن بى خبر مانَد، بلكه تا آنها را بيازمايد كه كدام يك خوش كردارترند تا نيكان به پاداش نيك رسند و كيفر، بهره بدكاران گردد. كجايند آنها كه خود را در مقابل ما اهل بيت استوانه هاى دانش پندارند؟ كه بر ما دروغ بستند و حريم ما را محترم نشمردند. خداىْ ما را بلندمرتبه گردانيده و آنها را بى مقدار ديده است، ما را مورد عطاى خويش قرار داده و در خلوتسراى قربش پذيرفته است ولى دست رد به سينه آنها زده و از درگاه خويشش رانده است. آرى، به وسيله ما درهاى هدايت را گشوده و پرده هاى كورى را بالا زده است. بى ترديد پيشوايان راستين از قريش اند كه از شاخه بنى هاشم ريشه گرفته اند، و شايستگى جز آنان را نباشد و رهبرى تنها به ايشان مى برازد. دنياى زودگذر را برگزيدند و زندگى جاويد را وانهادند، آب پاك و زلال را از دست دادند و گندابه را نوشيدند. چنين مى بينم كه بزهكار با منكرات همنشين گشته و با آن انس و الفت گرفته و آن را پذيرا شده است تا گرد پيرى بر سرش نشسته و رنگ گناه اخلاقش را دگرگون ساخته است، و آنگاه كف بر لب چون امواج خروشان حمله كند و از غرق و هلاكت هيچ كس باكى به خود راه ندهد و يا چونان شعله اى سركش كه در انبار كاه افتد، بى دريغ همه چيز را به كام آتش كشد.
شنبه 3/6/1386 - 19:24
خطبه141 بدگويى از ديگران را نشـنويد اى مردم، كسى كه برادرش را به ديندارى و درست انديشى بشناسد نبايد بدگويى ديگران را درباره او بشنود، چه بسا تيرانداز تيرش به خطا رود و سخن از مرز حق درگذرد، و خداوند شاهد و شنواست. بهوش باشيد كه ميان حقّ و باطل جز چهار انگشت فاصله نباشد. از امام ـ درود خدا بر او ـ معناى اين كلام را پرسيدند، آن حضرت انگشتهاى مبارك را به هم آورد و ميان گوش و چشمش نهاد، آنگاه فرمود: باطل آن است كه بگويى «شنيدم» و حق آن است كه بگويى «ديدم».
شنبه 3/6/1386 - 19:24
خطـبه 14 رابطـه عوامل جغرافيايى و فرهنگى سرزمينتان آب زده و از آسمان دورافتاده، خردهاتان به پستى گراييده، و افكارتان نابخردانه است. پس شمايان هدف هر تيرانداز، و لقمه هر خورنده، و شكار هر صيّاديد
شنبه 3/6/1386 - 19:23
خطـبه 13 در نكوهش بصره و بصريان سرزنش مخالفانشمايان لشكريان آن زن بوديد، و از شتر او فرمانبرى كرديد، و به نعره آن زبان بسته پاسخ داديد، و آنگاه كه از پاى افتاد گريختيد.اخلاقتان ناپسند، پيمانتان سست، آيينتان دورويى، و آبتان شوراب8. آن كس كه بين شما مانَد، كيفر گناهى است كه بيند و آنگاه كه كوچ كند، دوباره مشمول رحمت خدا گردد.گويى مى بينم كه مسجدتان در سيلاب فرو رفته و جز بلنداى آن چونان سينه كشتى چيزى نمانده است، و خداوند از فراز و نشيب بر آن عذاب فرستاده و آنجا هرچه هست در آب شده است. و در روايت ديگر: سوگند به خدا، شهرتان در آب رود، گويى مسجد آن را چونان سينه كشتى يا شترمرغ خوابيده مى بينم. و در روايت سوم: بسان سينه پرنده در ميانه دريا.
شنبه 3/6/1386 - 19:23