تعداد مطالب : 1227
تعداد نظرات : 535
زمان آخرین مطلب : 3002روز قبل

انسان هنرمند هیچگاه خود را محدود به دنیای مادی نمیکند و برای بروز هنر خویش دست به خلاقیت هایی میزند که چشم هر بیننده ای را...

يکشنبه 27/10/1388 - 16:26

مدیر عامل موسسه مالی اعتباری شهر گفت: مرحله سوم فروش متری مسكن در شعبه‌های موسسه مالی اعتباری شهر آغاز شد.

احمد درخشنده افزود: متقاضیان خرید متری مسكن می‌توانند با مراجعه به شعبه‌های موسسه مالی اعتباری شهر، به صورت متری در جنوب تهران مسكن خریداری كنند.
وی با اشاره به اینكه هر متر زمین 900 هزار تومان به فروش می‌رسد، گفت: افراد باید حداقل 5 متر زمین و حداكثر هر چقدر كه می‌خواهند، مسكن متری خریداری كنند.
مدیر عامل موسسه مالی اعتباری شهر افزود: بعد از یك ماه هر كس تمایل داشت می‌تواند پول خود را با سود حداقل 18 درصد علی الحساب پس بگیرد.
درخشنده تصریح كرد: در آخر دوره دوباره سود قطعی محاسبه و به فرد داده می‌شود.
مدیر عامل موسسه مالی اعتباری شهر خاطرنشان كرد: مدت زمان ساخت این دوره از فروش متری مسكن 2 ساله است.

يکشنبه 27/10/1388 - 16:25
با اینكه حضور زنان آتش نشان در شهرداری تهران منتفی شده است اما زنان داوطلب دست بر دار نیستند. آنها راه میان بری پیدا كرده‌اند...
كلانشهر تهران با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت حدود 100 ایستگاه آتش‌نشانی دارد و در تمام این ایستگاه‌ها مردان مشغول به فعالیت هستند؛ اما در یك مقطع زمانی قرار شد زنان نیز به عنوان آتش‌نشان در شهرداری تهران مشغول به فعالیت شوند.
شهرداری تهران مدت‌ها بر روی موضوع آتش‌نشانان زن مانور داد؛ ولی مسعود كرباسیان، معاون سابق خدمات شهری شهرداری تهران آب پاكی را روی دست خبرنگار فارس ریخت و گفت: نباید نگاه جنسیتی به این موضوع داشت.
محمدرضا حاجی‌بیگی، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی نیز درباره علل منتفی شدن حضور زنان در آتش‌نشانی، گفت: شرایط جامعه ایران به گونه‌ای است كه نمی‌توان از زنان و مردان به طور همزمان در چنین مشاغلی استفاده كرد. علاوه بر این داشتن "توانایی جسمی لازم " نیز یكی از دلایل عملی نشدن این طرح است.
استفاده از آتش‌نشانان داوطلب از جمله مواردی است كه در تمام كشورهای پیشرفته دنیا به آن توجه شده است؛ در حال حاضر درصدی از آتش‌نشانان در شهرهای بزرگی همچون توكیو، رم، لندن، نیویورك، ملبورن، تهران و غیره داوطلب هستند.
در تهران استفاده از آتش‌نشانان داوطلب با دو رویكرد و هدف اصلی پیگیری می‌شود. هدف اول اینكه در مواقع بحرانی و هنگام بروز حوادث بزرگ، آتش‌نشانان داوطلب می‌توانند بخشی از امور ایمنی را انجام دهند و هدف دوم نیز اشاعه فرهنگ ایمنی در میان عموم شهروندان است.
بخشی از آتش‌نشانان داوطلب را زنان تشكیل داده‌اند؛ زنان آتش‌نشان بیشتر از اینكه در حوادث شركت كنند در آموزش‌ها فعالیت می‌كنند.
آتش‌نشانان زن داوطلب بدون دریافت ریالی به كمك حادثه دیدگان البته به صورت كمكی می‌شتابند.
این افراد بالا رفتن از نردبان‌های 30 متری، پرتاب از بلندی، راپل و غیره را آموزش دیده و تقریباً برای حضور در عملیات‌‌ها آماده هستند.
زنان آتش‌نشان داوطلب در گروه‌های10 نفره هر روز در تنها پایگاه خود به‌ صورت آماده‌‌باش حضور دارند تا درصورت نیاز در برخی از مأموریت‌های ویژه شركت كنند. آنها در مدت اقامت خود در پایگاه تمرین‌های لازم را انجام می‌دهند.
زنان آتش‌نشان داوطلب در تدریس، آموزش اصول ایمنی در مدارس، ارائه آموزش‌های ایمنی عمومی در نمایشگاه‌ها و همایش‌ها و حوادثی كه نیاز به حضور آنها باشد، شركت می‌كنند.
البته نباید از این نكته غافل شد كه زنان آتش‌نشان تهرانی به تنهایی نمی‌توانند در عملیات‌ها حضور داشته باشند و باید در كنار مردان در حوادث شركت كنند.

*فرمانده عملیات آتش‌نشانان زن؛ مرد است

باید به زنان در عرصه‌های مختلف اجازه رشد و شكوفایی داده شود تا آنها بتوانند به بهترین شكل ممكن فعالیت كنند.
یك مزدای دو كابینه تنها خودروی است كه زنان آتش‌نشان با آن در عملیات‌ها شركت می‌كنند. نكته جالب توجه این است كه راننده این خودرو كه زنان را به محل اعزام حادثه می‌كند؛ مرد است.
زنان آتش‌نشان فرمانده عملیات زن ندارند و مردان فرماندهی عملیات آنها را برعهده دارد.

*زنان آتش‌نشان داوطلب در كنار مردان به عملیات‌ اعزام می‌شوند

علیرضا فرخاك، رئیس ایستگاه 77 آتش‌نشانی به خبرنگار فارس در این‌باره می‌گوید: در حال حاضر نخستین ایستگاه آتش‌نشانان زن داوطلب راه‌اندازی شده و یك تا دو ماه آینده در هر 5 منطقه آتش‌نشانی ایستگاه‌هایی كه زنان در آن مستقر باشند، راه‌اندازی می‌شود.
فرخاك می‌گوید: در هر شیفت حداكثر 10 زن آتش‌نشان داوطلب وجود دارد كه در صورت وقوع حادثه در كنار مردان به كمك حادثه دیدگان می‌شتابند.
رئیس تنها ایستگاه‌آتش‌نشانی كه زنان در آن مستقر هستند، در پاسخ به این پرسش كه زنان آتش نشان داوطلب به صورت شبانه‌روزی مشغول به فعالیت هستند، می‌گوید: نه. فقط ساعت اداری 8 تا 16 مشغول به فعالیت هستند.
رئیس ایستگاه 77 آتش‌نشانی به استفاده از آتش‌نشانان داوطلب زن در استخرهای زنانه اشاره می‌كند و می‌گوید: در جاهایی كه مردها نمی‌توانند به كمك حادثه دیدگان بشتابند؛ زنان آتش‌نشان داوطلب اقدامات لازم را انجام دهند.

* برخی از مردها نمی‌گذارند، آتش‌نشان مرد به همسرشان در حادثه كمك كنند

وی به حادثه‌گیر كردن پای زنی در میان جداول خیابان اشاره می‌كند و می‌گوید: آتش‌نشانان مرد به كمك این زن شتافتند. با وجودی كه آتش‌نشانان مرد دستكش در دست داشتند، همسر این زن نگذاشت آتش‌نشانان پای همسرش را از گاردیل خارج كنند.
همسر این مرد معتقد بود نباید دست آتش‌نشانان مرد به پای همسرش برخورد كند.
فرخاك با اشاره به اینكه در هر هفته آتش‌نشانان زن داوطلب در یك یا چند حادثه حضور پیدا می‌كنند، می‌افزاید: زنان نسبت به مردان كمتر در حوادث شركت می‌كنند.

* زنان، آتش‌نشانانی كه صخره نورد و كاراته‌كار هستند

به گفته فرخاك، 375 آتش‌نشان داوطلب وجود دارد و 60 نفر آنها در شیفت‌ها شركت می‌كنند.
رئیس ایستگاه 77 آتش‌نشانی به برگزاری كلاس‌های مربیگری برای این افراد اشاره می‌كند و می‌گوید: این كلاس‌ها بسیار مفید است.
وی رده سنی زنان آتش‌نشان داوطلب را زیر30 سال عنوان می‌كند و می‌گوید: بیشتر آنها صخره نورد، كاراته‌كار و ورزشكار رشته دو میدانی هستند.
فرخاك با اشاره به اینكه این افراد دوره آموزشی 80 ساعته می‌گذرانند، خاطرنشان می‌كند: ‌این آموزش به صورت عملی و تئوری است.
وی می‌گوید: آتش‌نشانان سازمان، 900 تا هزار ساعت آموزش می‌گذرانند.
به گفته فرخاك، آتش‌نشانان داوطلب زن دستگاه تنفسی 17 تا 22 كیلوگرمی را به راحتی حمل و به كمك حادثه دیدگان می‌شتابند.
وی می‌گوید: دوره راپل كه یكی از دوره‌های مشكل است كه آتش نشانان داوطلب زن آن را گذرانده‌اند.
رئیس ایستگاه 77 آتش‌نشانی با اشاره به اینكه مدت كوتاهی است، آتش‌نشانان زن داوطلب مشغول به فعالیت شده‌اند، می‌گوید: این افراد به تنهایی به محل حادثه اعزام نمی‌شوند؛ بلكه به همراه مردان به كمك حادثه دیدگان می‌شتابند.
فرخاك می‌گوید: برخی از كارها از دست زنان برنمی‌آید و معمولاً این افراد در كنار مردان فعالیت می‌كنند.
وی با تأكید بر اینكه این افراد هیچ حقوقی دریافت نمی‌كنند، می‌گوید: كاملاً داوطلب هستند و در هر ساعتی از روز كه به آنها نیاز داشته باشیم، حضور می‌یابند.
رئیس ایستگاه 77 آتش‌نشانی با اشاره به اینكه این افراد زیر 3 دقیقه به محل حادثه می‌رسند، می‌افزاید: چندی پیش خانمی در آسانسور گرفتار شده بود، آتش‌نشانان داوطلب در كنار مردان عملیات كرده و این زن را نجات دادند.
فرخاك می‌گوید: تماس مستقیم با آتش‌نشانان زن داوطلب صورت نمی‌گیرد؛ بلكه ستاد فرماندهی به مردان اطلاع و آنها نیز زنان را در جریان قرار می‌دهند.

*حضور زنان در آتش‌نشانی به صورت كامل منتفی است

مسعود كرباسیان، معاون سابق خدمات شهری شهرداری تهران در این‌باره به خبرنگار فارس می‌گوید: حضور زنان آتش‌نشان به صورت كامل در شهرداری تهران منتفی شده است.
وی می‌افزاید: اینكه بخواهیم ایستگاه‌های جداگانه‌ای برای زنان درست كنیم یا اگر حادثه‌ای رخ داد، منتظر شویم آنها بیایند اصلاً درست نیست؛ به دنبال این هستیم كه زودتر به محل وقوع حادثه برسیم و به آسیب‌دیدگان كمك كنیم.
معاون سابق خدمات شهری شهرداری تهران می‌گوید: در آتش‌نشانی اولویت كاری توسعه ایستگاه‌های آتش‌نشانی، آموزش نیروها، به روز كردن تجهیزات و امكانات و رعایت استاندارهای ایمنی است.

*مأموریت‌های ویژه‌ای برای زنان آتش‌نشان در نظر گرفته شد

محمدرضا حاجی‌بیگی، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در این باره می‌گوید: مأموریت‌هایی كه زنان می‌توانند در آن شركت كنند؛ در شرایط عادی شامل ارائه هشدارهای ایمنی منزل به منزل و فرهنگ‌سازی در جامعه می‌شود.
وی می‌گوید: مأموریت‌های ویژه‌ای مانند استفاده از آتش‌نشانان داوطلب زن در پارك‌ها و فضاهایی كه احتمال وقوع حریق‌های كوچك وجود دارد یا در مناطقی كه برای تردد آتش‌نشانان مرد محدودیت‌هایی وجود دارد، زنان می‌توانند انجام وظیفه كنند.

*سارا: باید پایه یك رانندگی بگیرم

سارا بیات، یكی از آتش‌نشانان داوطلب به خبرنگار فارس می‌گوید: پدرم آتش‌نشان است و از كودكی با این حرفه آشنا هستم.
وی با تأكید بر این موضوع كه وجود آتش‌نشانان زن بسیار ضروری است، می‌افزاید: در مكان‌ها كه برای زنان حادثه‌ای رخ می‌دهد، آتش‌نشانان زن به راحتی می‌توانند به كمك حادثه دیدگان بشتابند.
سارا به گذراندن دوره‌های تئوری حریق و ایمنی اشاره می‌كند و می‌گوید: ‌این دوره‌ها برای هر فرد نیاز است تا بتواند ایمنی خود و اطرافیان را فراهم كند.
وی در ادامه می‌گوید: دوره‌های عملی را در ایستگاه یاد گرفته‌ایم.
این آتش‌نشان داوطلب 25 ساله با اشاره به اینكه عملیات نردبان، آب‌رسانی، خاموش كننده‌ها و تجهیزات خودروها را یاد گرفته‌ایم، می‌افزاید: حتی برای لوله بازكردن زمان گرفته تا این عملیات را با سرعت و دقت انجام ‌دهیم.
این دانشجوی مدیریت با بیان اینكه به حرفه آتش‌نشانی بسیار علاقه‌مند است، می‌گوید: باید عشق داشته باشیم تا بتوانیم این كار را به خوبی انجام دهیم.
وی با اشاره به اینكه زنان آتش‌نشان داوطلب اكثراً ورزشكار هستند، می‌گوید: زنان آتش‌نشان داوطلب بدن‌های ورزیده‌ای دارند و به راحتی می‌توانند در عملیات‌ها شركت و به كمك حادثه دیدگان بشتابند.
سارا كه می‌خواهد پایه یك رانندگی بگیرد، در ادامه می‌گوید: باید همه كار بلد بود تا بتوانیم در عملیات‌ها به راحتی شركت كنیم.
به گفته سارا، آتش‌نشانان زن بیشتر از اینكه در عملیات‌ها شركت كنند، پیشگیری از حوادث را یاد می‌گیرند.

* برخی آتش‌نشان زن قبلاً حتی نمی‌توانستند بالای چهار پایه بروند

سارا در ادامه می‌گوید: برخی از زنان آتش‌نشان داوطلب، در گذشته حتی نمی‌توانستند، بالای چهارپایه رفته و یك چوب پرده نصب كنند؛ اما همین افراد پس از آموزش دیدن از نردبان‌های عظیم برای عملیات‌ها بالا می‌روند.
سارا می‌گوید: وقتی احساس می‌كنیم جان آدم‌ها در میان است دیگر ترسی به دل راه نمی‌دهیم.

* مشكل استخدام و بیمه زنان آتش‌نشان داوطلب را برطرف كنند

رسول‌نیا یكی دیگر از آتش‌نشانان زن داوطلب كه به بچه‌های مهد كودك آموزش می‌دهد، می‌گوید: آموزش دادن به كودكان كار سختی است چرا كه ابتدا باید با آنها ارتباط برقرار كنیم.
وی ادامه داد: ولی زمانی كه با آنها ارتباط برقرار می‌كنیم، آنها می‌توانند اصول ایمنی را در خانه‌ها به خوبی منتقل كنند.
این آتش‌نشان زن جوان می‌گوید: زنان آتش‌نشان داوطلب بیشتر از اینكه در عملیات‌ها شركت كنند در آموزش‌ها حضور دارند.
رسول‌نیا می‌افزاید: آتش‌نشان داوطلب حقوقی دریافت نمی‌كند و حتی بیمه نیستند، بهتر است مسئولان شهری این مشكل را برطرف كنند.

*فاطمه: از ارتفاع 20 متری خود را به پایین پرت كردم

فاطمه احیا، یكی دیگر از آتش‌نشانان زن داوطلب به خبرنگار فارس می‌گوید: چندی پیش حریقی رخ داد. به محل حادثه اعزام و با خاموش‌كننده‌ حریق را اطفا كردیم.
این زن جوان می‌گوید: ما به راحتی می‌توانیم عملیات كنیم؛ باید به ما اعتماد كنند.
احیا با بیان اینكه از ارتفاع 20 متری خود را به پایین پرتاب كرده است، می‌گوید: وقتی در مانوری این كار را انجام دادم آقایان نیز تعجب كرده بودند.
وی به برخی از حوادث كه آتش‌نشان زن داوطلب مصدوم شده‌اند، اشاره می‌كند و می‌گوید: مثلاً در یكی از حوادث پای من لای میله گیر كرد و به شدت آسیب دید.

* خانوادگی در این كار هستیم

طاهره، یكی دیگر از آتش‌نشانان زن می‌گوید: دوره راپل را گذرانده‌ایم، این دوره بسیار سخت است. در این دوره باید از چاه پایین رفته و یا اقدامات دیگری در این زمینه انجام دهیم.
سمیرا، آتش‌نشان زن دیگری كه دوره راپل را گذرانده است، می‌گوید: راپل طنابی است كه از سقف آویزان می‌كنند و باید با طناب حركت كنیم.
زهرا، یكی دیگر از آتش‌نشانان زن می‌گوید: با راپل از یك ساختمان 4 طبقه به سمت پایین حركت كردم تا بتوانیم یكی از مصدومان را در مانور نجات دهیم.
زهرا كه خانوادگی در این كار هستند، می‌افزاید: شوهرم، برادر همسرم همه در این كار هستند، آتش‌نشانی یكی از شغل‌های هیجان انگیز است.

واكنش‌های جالب مردم به آتش‌نشان زن

رضا كه حدود 30 ساله است، درباره حضور زنان آتش‌نشان در عملیات‌ها می‌گوید: اگر حریقی رخ دهد، نخستین كسانی كه فرار می‌كنند همین زنان آتش‌نشان هستند. مگر آتش‌نشان شدن، شوخی است.
وی در ادامه می‌گوید: بهتر است این كارها به مردان واگذار شوند و زنان دخالتی در این امور نكنند.
مریم 25 ساله‌ در این‌باره به خبرنگار فارس می‌گوید: در موقع حادثه دیگر مهم نیست چه كسی به كمك می‌آید؛ مهم این است كه فقط نجات پیدا كنید.
مرد 23 ساله‌ای كه كارمند است در این‌باره، می‌گوید: در حال حاضر به آتش‌نشانان زن اعتماد ندارم. همان طور كه زنان راننده نشدند؛ نمی‌توانند آتش‌نشان هم شوند.
وی در ادامه می‌گوید: این افراد تجربه كافی ندارند و شاید نتوانند به موقع كمك رسانی لازم را انجام دهند.
مرد 33 ساله‌ای كه كارمند است، در این‌باره می‌گوید: امیدوارم هیچ وقت اتفاقی رخ ندهد؛ ولی در موقع بحران فرقی نمی‌كند چه كسی به كمك بشتابد و جنسیت معنا ندارد.
وی می‌افزاید: در مرگ و زندگی این حرف‌ها معنا ندارد. برخی مواقع زنان بهتر می‌توانند امداد رسانی كنند.
شهناز 23 ساله در این‌باره می‌گوید: آتش‌نشانی شغل مردانه است و زن‌ها نمی‌توانند آن را به خوبی انجام دهند؛ مدیریت بحران توسط مردان همیشه بهتر انجام شده است.
وی خاطرنشان می‌كند: سرعت عمل مردان در هنگام بروز حوادث بیشتر از زنان است.
این دختر جوان با اشاره به اینكه اصلاً‌ به زن‌های آتش‌نشان اعتماد ندارد، می‌گوید: مردها بهتر می‌توانند حریق را خاموش كنند؛ تا زنان بخواهند آتش را خاموش كنند، تمام زندگی بر باد رفته است.
آتش‌نشانان داوطلب زن بعد از گذراندن دوره‌های تئوری و عملی آتش‌نشانی هنوز به صورت كمكی در كنار مردان به عملیات‌ها اعزام می‌شوند. آیا این زنان آتش نشان داوطلب حضور واقعی در صحنه دارند یا حضور آنان نمادین است؟
يکشنبه 27/10/1388 - 16:24
جبار كوچكی نژاد اظهار داشت: البته قیمت بنزین وابسته به قیمت فوب خلیج فارس است و با تغییر قیمت نفت، قیمت بنزین نیز تغییرخواهد كرد.
وی تصریح كرد: دولت هفته گذشته برنامه پنجم را به مجلس ارائه داد كه این برنامه دارای حدود 266 ماده است و البته بر خلاف برنامه چهارم جداول مالی و اعتباری در برنامه پنجم جایگاهی ندارد.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تقسیم بندی بودجه دولت، گفت: دولت بودجه را به دو بخش درآمدها و هزینه‌های دولتی تقسیم می‌كند كه مجلس نیز به طور دقیق این دو بخش را مورد بازنگری و تصویب قرار می‌دهد.
وی افزود: واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی یكی از منابع مهم درآمدی دولت در سال 89 است.
كوچكی نژاد در خصوص هزینه‌های مصرفی دولت گفت: با توجه به سفرهای استانی دولت در دوره سوم، دولت به بخش فرهنگی اهمیت زیادی اختصاص داده است كه باید بودجه كافی نیز به این بخش اختصاص یابد تا تمامی برنامه‌ها محقق شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امكان تطابق لایحه بودجه 89 با برنامه پنجم، گفت: یكی از مشكلات موجود همین بحث است، وقتی بودجه و برنامه پنجم همزمان ارائه می‌شود، این دو با یكدیگر هماهنگی لازم را ندارند.
نماینده مردم رشت راهكار خود در این زمینه را ارائه داد و گفت: برای این كه بودجه 89 با برنامه پنجم تطبیق یابد، لازم است برنامه چهارم یك ماه تمدید شود و یك كمیسیون تطبیق برای بررسی برنامه پنجم تشكیل شود.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:22

پلیس فدرال آمریكا برای شناسایی بهتر رهبر شبكه تروریستی القاعده، تصاویر بازسازی شده‌ای از وی را منتشر كرد.

به نقل ازهفته نامه آلمانی "اشپیگل "، پس از ابراز ناتوانی مداوم آمریكا از یافتن "اسامه بن لادن "، پلیس فدرال آمریكا (اف بی آی) با همكاری وزارت امور خارجه این كشور اعلام كرد به دنبال تلاش ها برای یافت بن لادن، تصاویر قدیمی وی را بازسازی كرده تا به این وسیله نشان دهد كه چهره بن لادن هم اكنون چگونه می تواند باشد.
بر اساس این گزارش در صفحه اصلی پایگاه اینترنتی اف بی آی می توان تصاویری كه چهره كنونی بن لادن به صورت فرضی در انها نشان داده شده است را مشاهده كرد. در این پایگاه اینترنتی برای معرفی بن لادن جایزه نقدی كلانی نیز در نظر گرفته شده است.
علاوه بر بن لادن، تصاویر 18 مظنون به دست داشتن در عملیات تروریستی از جمله "سیف العادل " مرد شماره 3 پیشین القاعده نیز در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده است.
مقامات آمریكایی نسبت به نتیجه بخش بودن این راهكار ابراز امیدواری كرده اند با این حال این كه فناوری مزبور تا چه حد می تواند به یافتن بن لادن كمك كند، مسئله ایست كه مورد تردید است.


يکشنبه 27/10/1388 - 16:20
صاحب یك مغازه در جنوب غرب تهران صبح هنگام باز كردن مغازه فروش لوازم یدكی خود، متوجه شد سارقان نیمه شب با تخریب قفل ورودی مغازه به اموال او دستبرد زده و حتی خودروی او را كه در بیرون از محل متوقف شده بود، با استفاده از سوئیچ به سرقت برده و متواری شده‌اند.

با شكایت مرد مالباخته و تشكیل پرونده‌ای در این ارتباط در كلانتری 119 مهرآباد، هنگام تحقیقات محلی یكی از ساكنان محل با مراجعه به ماموران گفت، نیمه شب فرد مشكوكی را كه اطراف مغازه مرد مالباخته پرسه می‌زده، مشاهده كرده است.

 

سرنخ

در پی این اظهارات، ماموران با بررسی مشخصات ارائه شده از سوی مرد همسایه، سرنخ‌های لازم را در این ارتباط به دست آورده و ردپای یك سارق معتاد سابقه‌دار به نام غلامرضا، 31 ساله را در این سرقت شناسایی و وی را دستگیر كردند.

با تحقیق از متهم در واحد تجسس كلانتری و دستور قضایی از سوی بازپرس یوسف وند در شعبه 10 دادسرای ناحیه 10 تهران، متهم با اعتراف به سرقت از مغازه شاكی، 3 همدست خود به نام‌های یوسف (37 ساله)‌، یعقوب (45 ساله)‌ و وحید (45 ساله)‌ را معرفی كرد كه این سه متهم نیز دستگیر شدند و پرونده برای ادامه تحقیقات به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارسال شد.

در تحقیق بعدی از متهمان مشخص شد از 4 متهم دستگیر شده 2 نفر سارق‌اند و 2 متهم دیگر نیز خریدار اموال مسروقه (مالخر)‌ هستند كه در بازرسی از مغازه 2 خریدار اموال مسروقه، مقادیری از لوازم مسروقه كشف و ضبط شد.

باند سرقت

با به دست آمدن اموال مسروقه ، متهمان4 سارق دیگر را نیز به پلیس معرفی كردند و این سارقان هم از سوی ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی دستگیر شدند و مشخص شد سركرده این باند یك سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام اصغر است كه پس از اطلاع از دستگیری همدستان خود، متواری شده است.

سرهنگ عباسعلی محمدیان، رئیس پلیس آگاهی تهران در ارتباط با پیگیری‌های بعدی پلیس آگاهی گفت: ماموران پایگاه پس از شناسایی محل سكونت سركرده باند، آنجا را در ساعات پایانی شب به محاصره خود درآورده و با همكاری ماموران تجسس كلانتری، متهم را كه با مشاهده پلیس قصد فرار از بام خانه را داشت، دستگیر كردند. با دستگیری سركرده باند و اعتراف سارقان به سرقت 10 مغازه در چند ماه اخیر، مالباختگان نیز شناسایی شدند.

به گفته رئیس پلیس آگاهی تهران، 9 متهم دستگیر شده كه 2 نفر از آنها خریدار اموال مسروقه هستند همگی به مواد مخدر اعتیاد دارند و آنها گاهی اوقات نیز از یكدیگر سرقت كرده‌اند. با جمع‌بندی اعترافات متهمان، شهروندانی كه امسال از مغازه یا منازل آنها در محدوده جنوب غرب تهران سرقت شده است می‌توانند برای پیگیری شكایت‌های خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی مراجعه كنند.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:17
حجت الاسلام"جعفر شجونی"،روزشنبه درهمدان افزود:به علت متوازن نبودن اعمال موسوی درقبل و بعداز انتخابات 13 میلیون آرایی که به این شخصیت داده شد همگی تقلبی است.
وی باذکر اینکه نفاق واقعی در وجود موسوی سایه افکنده است اضافه کرد: این شخص قبل از انتخابات و در زمان تبلیغ خود را مطیع ولایت فقیه می دانست ولی رفتار و بیانیه های وی چیزی جز این را نشان داد.
وی گفت: هم اکنون این نامزد شکست خورده انتخابات به چهره منفور کشور تبدیل شده است.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز کشور با ذکر اینکه این شخص در بیانیه اخیر گفته است "خود را برای شهادت آماده کرده ام" گفت: حرکت اخیر این شخص بیانگر عقب نشینی وی در برابر انقلاب است.
وی افزود: موسوی هم اکنون تنها مانده و از ترس اینکه مردم بلایی را که سر کروبی آورده اند بر سر وی نیز بیاورند اقدام به عقب نشینی کرده است.
وی اظهار داشت: این شخصیت هر چه قدر بیانیه بدهد یا ندهد نمی تواند از منفور بودن خود در ذهن مردم بکاهد.
حجت الاسلام شجونی اظهار داشت: اگر رای گیری تکرار شود به طور حتم به خاطر افعال نادرست موسوی در جریان های اخیر و بیان مطالب نادرست در خصوص ولایت فقیه و قانون اساسی، شورای نگهبان وی را رد صلاحیت می کند
وی افزود: در صورت فاکتور گرفتن از این موضوع تنها به غیر از 500 تا 600 ضد انقلاب و خانواده افیونی و سیلی خورده از انقلاب، کسی به وی رای نمی دهد.
وی همچنین در خصوص علت زندانی نکردن این اشخاص گفت: اگر این ها زندانی می شدند خود را قهرمان ملی معرفی می کردند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز افزود: این اشخاص آزاد باشند خیلی زود ماهیتشان برای ملت ایران آشکار می شود تا به زندان بروند.
وی اضافه کرد: اگر این اشخاص این ادعاها را در داخل اسراییل که هم اکنون حامی آنها شده، بر علیه آنها مطرح می کردند رژیم غاصب اسراییل آنها را بیش از 10 سال زندانی می کرد.
وی بیان کرد: سیاست نظام اسلامی بر خلاف رژیم پهلوی زندان زدایی است.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:15
به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، پرونده این محكومین در صورت اعتراض به دادگاه تجدیدنظر ارسال می‌شود كه اگر احكام صادره تایید شود اسامی این افراد اعلام خواهد شد.
این 6 نفر در احكام صادره جداگانه به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت، اهانت به مسئولین ارشد نظام و اخلال در نظم عمومی حسب مورد به حبس و جزای نقدی محكوم شده‌اند.
همچنین دادگاه در مورد 2 نفر دیگر از متهمان این پرونده‌ها نیز پس از انجام محاكمه اتخاذ تصمیم خواهد نمود.
این گزارش اضافه كرد: در پی اتمام رسیدگی به اتهامات محسن صفایی فراهانی، رای محكومیت نامبرده توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران صادر شده است كه مراتب به وی ابلاغ و در صورت اعتراض، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال خواهد شد.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:13
این رفع توقیف در شرایطی اتفاق می افتد که چندی پیش مخملباف در یادداشتی سخیف ترین اتهامات را علیه مقامات نظام  منتشر کرده بود و چند سالی است با پناهنده شدن در کشور فرانسه، رسماً علیه نظام جمهوری اسلامی فعالیت می کند.

این فیلم را محمد احمدی کارگردانی کرده و در آن  بازیگرانی چون لیلا حاتمی، محمد اسكندری، فرزین محدث، صابر ابر، هوشنگ قوانلو، فرامرز هاشم‌زاده، احمد مهران‌فر و اقبال فتحعلی‌زاده به ایفای نقش پرداخته‌اند.

گفتنی است در روزهای گذشته، در راستای سیاست «رفع توقیف» از فیلم‌های ایرانی، فیلم‌هایی نظیر صد سال به این سال‌ها، تسویه حساب،‌ نامزد آمریكایی من،‌ محفل ایكس و شبانه‌روز رفع توقیف شده بودند.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:7

وی در گفتگویی با شبكه بی بی سی فارسی،در اظهاراتی حرمت شکنانه با بیان این که حتی یک دلیل برای وجود امام زمان (عج) وجود ندارد،اندیشه مهدویت را برگرفته از مسیحیت خواند و مدعی شد كه هیچ دلیلی مبنی بر وجود امام زمان(عج) وجود ندارد.گنجی همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه مدعی شد كه ائمه شیعه نه معصوم و نه واسطه فیضند بلكه تنها آدم های عالم و دانشمندی بوده اند!

این اظهارات گنجی در حالی صورت می گیرد که عطاء الله مهاجرانی چند روز پیش در مصاحبه ای تاكید كرد فاصله میان این 5 نفر(گنجی ، مهاجرانی ، سروش ، كدیور و بازرگان) با میرحسین موسوی ،فاصله میان ابوذر و علی(ع) می باشد ! با این تفسیر مهاجرانی در حقیقت ادعاهای اكبر گنجی ،سخنان میرحسین موسوی بوده که توسط یكی از ابوذر های وی بیان شده است.

يکشنبه 27/10/1388 - 16:6