تعداد مطالب : 680
تعداد نظرات : 576
زمان آخرین مطلب : 2685روز قبل
گوش راست افراد پذیرای عذرخواهی شما است!
گفتن "متاسفم" همیشه برای کسب بخشش از جانب افراد کافی نیست اما تحقیقات جدید نشان می دهد اگر این پیام را از گوش راست فرد به او انتقال دهیم شاید تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان در دانشگاه والنسیا دریافته اند زمانی که انسان عصبانی است، گوش راست نسبت به صوت پذیرش بیشتری از گوش چپ از خود نشان می دهد. کشفی که می تواند به تایید نظریه استفاده از گوش راست بیماران برای مکالمه موفقیت آمیز با آنها منجر شود.

این نتیجه پس از انجام آزمایش شنوایی بر روی 30 مرد جوان خشمگین به دست آمد که طی آن به داوطلبان مطالب خصومت آمیزی داده شد که پس از مطالعه موجب عصبانیت آنها شد. طی مطالعه این مطالب دانشمندان علائمی مانند ضربان قلب، فشار خون و افزایش سطح تستسترون را تحت نظر گرفتند.

نتایج تستهای شنوایی نشان داد گوش راست این افراد زمانی که به درجه ای از عصبانیت می رسند، نسبت به صوت حساسیت زیادی از خود نشان می دهد و در عین حال در گوش چپ هیچ نوع تغییری به وجود نمی آید. گمان می رود این پدیده به این دلیل رخ می دهد که سمت چپ مغز آواهایی را پردازش می کند که از گوش راست دریافت کرده است. به بیانی دیگر در زمان عصبانیت، آوا از سمت راست و نه سمت چپ با دقت و شدت بیشتری وارد مغز می شود.

بر اساس گزارش تلگراف، مطالعات پیشین نیز نشان داده بود در صورتی که فردی قصد کسب رضایت از فردی دیگر برای انجام کاری را دریافت کند باید تقاضای خود را در گوش راست وی بگوید
 منبع : خبرگزاری مهر
سه شنبه 20/11/1388 - 15:42

یكی از كتابخانه‌های عمومی هلند برای مقابله با نژاد‌پرستی، افرادی از گروه‌های اقلیت نژادی را همانند كتاب به مشتریان خود قرض می‌دهد.
به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی «داج ویلز»، كتابخانه‌ عمومی منطقه آسملو در هلند اعلام كرده است: همه‌ شهروندان این منطقه می‌توانند با مراجعه به این كتابخانه و در ازای پرداخت هزینه‌ قهوه برای یك نفر، یكی از اعضای گروه اقلیت نژادی این منطقه را به مدت یك ساعت با خود به یك قهوه خانه ببرند و هر سؤالی كه دارند از او بپرسند.
«جان كرول» مدیر این كتابخانه معتقد است كه اگر این افراد به مدت یك ساعت با یكی از این اقلیت‌های نژادی و دیگر اقلیت‌ها در محیطی دوستانه كه او را به قهوه دعوت كرده‌اند سخن بگویند دیگر از خود احساسات نژادپرستانه بروز نخواهند داد.
او اعلام كرده است: برای این خدمات نیازی به كارت كتابخانه نیست و افراد غیر از برخوردهای تند و غیر اخلاقی و یا سخنان نژادپرستانه، در انتخاب موضوع سخن خود با افراد ارائه شده از سوی كتابخانه آزاد هستند

منبع : خبرگزاری فارس

سه شنبه 20/11/1388 - 14:37

قابل توجه داوطلبان کنکور ، رشته چاقو سازی در زنجان به زودی تدریس خواهد شد . البته بنا به ادعای معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی این استان در حاشیه این رشته سایر صنایع فلزی هم آموزش داده می شود . حتی دانشگاه علمی کاربردی هم مجوز برگزاری این رشته را از وزارت علوم دریافت کرده است ، با این حساب باید منتظر ظهور رشته های جدیدی باشیم .

منبع : خبرگزاری اکونیوز

سه شنبه 20/11/1388 - 12:34

شهر فروشی

درباره انواع حراجی ها شنیده بودیم الا فروش یک شهر آن هم توسط خود دولت ، ماجرا از این قرار است که دولت لتونی شهر اسکروندا را که پس از عقب نشینی نظامیان شوروی سابق و روسیه از این کشور بدون سکنه مانده بود در یک حراجی غیر عادی به بهای سه میلیون دلار به یک شرکت روسی فروخت

سه شنبه 20/11/1388 - 12:10
با فرارسیدن فصل پاییز، انتظار می‌رفت موج گسترده‌ای از آنفلوانزای نوع آ سراسر جهان را فرا بگیرد، اما همه‌گیری بسیار خفیف‌تر از انتظار دانشمندان روی داد. به‌تازگی چنین استدلال شده که احتمالا ابتلا به سرماخوردگی معمولی، فرد را در برابر آنفلوانزای نوع آ مصون نگاه می‌دارد. مجید جویا:ویروسی که سبب سرماخوردگی معمولی در افراد می‌شود، شاید بتواند افراد از ابتلا به آنفلوآنزای نوع آ، مصون نگه دارد. اگر صحت این نظریه فریبنده به اثبات برسد، آنگاه دلیل این‌که چرا موج پاییزی آنفلوآنزا در برخی از کشورها کند شده است، مشخص می‌شود و همین امر می‌تواند راهگشای روش‌های جدیدی برای مقابله با این نوع آنفلوآنزا گردد. 
سه شنبه 20/11/1388 - 11:31

فارس: داور اسپانیایی بازی را به خاطر سرقت رها كرد.

یك داور فوتبال در اسپانیا به علت رها كردن قضاوت بازی، هیاهو زیادی به پا كرد.

مادریگال سوریا كه دو روز قبل قضاوت دیدار تیم های جومیلا و پوئنتا در لیگ آماتوری اسپانیا را برعهده داشت، د راواسط بازی وقتی خبر‌دار شد كه خودرویش مورد سرقت قرار گرفته است، قضاوت بازی را نیمه كاره رها كرد.

این گزارش حاكی است مادریگال وقتی در حین بازی وقتی از طریق بلندگوی ورزشگاه شماره خوردو خود را كه در پاركینگ ورزشگاه قرار داشت، شنید به سرعت از زمین خارج شد و با چهره‌ای مضطرب خود را به محل سرقت رساند. در این حال او متوجه شد شیشه خودرویش شكسته شده و سارق یا سارقین، تلفن همراه وی را دزدیده‌اند.

این داور پس از حدود 10 دقیقه بار دیگر به محل انجام بازی برگشت و به كار ادامه داد.
دوشنبه 19/11/1388 - 16:41

شمار مردانی که طنز می‌پردازند در همه کشورها بسیار بیش از زنان است. آیا واقعا زنان طنزپرداز نیز وجود دارند؟ و یا دست کم زنانی که تلاش می‌کنند طنز بپردازند؟

اشپیگل آنلاین گزارش داد:

چرا بیشتر طنزپردازان مرد هستند؟ چه چیز سبب می‌شود زنان به شوخی و طنز کمتر علاقه نشان دهند؟ چرا در جوامع بسته، جوک و طنز به یک واکنش فراگیر و گسترده تبدیل می‌شود؟ آیا در این جوامع که اساسا نیز «مذکر» هستند، هورمون مردانه «تستوسترون» فعالیت «سوپاپ سیاسی» را تنظیم می‌کند؟ به ویژه اگر به این نظر کارشناسان توجه داشته باشیم که «طنز به خودی خود جنبه‌ای از نابودی دیگری را در خود نهفته دارد و آدم می‌خواهد با طنز طرف مقابل را از نظر اجتماعی نابود کند».

هورمون های مردانه  آدم را شوخ می‌کند. این نتیجه بررسی‌های یک پژوهشگر انگلیسی بر اساس مطالعه بر روی رهگذران یک شهر کوچک در بریتانیاست. بنا بر این پژوهش، طنز رابطه تنگاتنگی با خشونت دارد که راه خود را در بیان شفاهی می‌جوید.

شمار مردانی که طنز می‌پردازند در همه کشورها بسیار بیش از زنان است.برای نمونه در آلمان در برابر یازده مرد طنزپرداز تنها به نام چهار زن می‌توان برخورد که دو تن از آنها تبار آلمانی ندارند

دوشنبه 19/11/1388 - 15:24

 نکات جالب در مورد استفاده از میوه ها

برای شکستن نارگیل به این صورت عمل کنید: ابتدا الیاف آنرا کاملاً از نارگیل جدا کنید، بر روی نارگیل لکه هایی مانند چشم وجود دارد آن قسمت را سوراخ کنید و شیره داخل نارگیل را کاملاً از آن خارج کنید.سپس نارگیل را داخل تابه قرار داده به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه گذاشته تا با حرارات ْ۳۵۰ بپزد بعد از این زمان بگذارید تا پوست آن سرد شود. سپس با یک ضربه چکش پوست نارگیل را از آن جدا کنید

نکته ای در مورد گرفتن آب میوه

در نظر داشته باشید که وقتی می خواهید آب میوه بگیرید به مقدار مصرف تهیه کنید. زیرا مثلا اگر آب هویج بماند، تلخ و اگر آب سیب مدتی بماند سیاه می شود

پوست کندن گردوی تازه

اگرمی خواهید پوست گردوی سبز را از آن جدا کنید و دستتان سیاه نشود ، داخل ظرف پر از آب، پوست گردو را بکنید.

مغز گردوی سالم

اگر می خواهید مغز گردو را سالم از پوست آن جدا کنید، گردوها را یک شب تمام، داخل آب نمک خیس کنید، سپس به آرامی پوست آن را شکسته و مغزگردو را بیرون بیاورید.

تشخیص طالبی رسیده

دستتان را بر روی پوست طالبی بکشید اگر زبر بود طالبی رسیده است

تشخیص هندوانه رسیده

برای تشخیص هندوانه رسیده می توانید از دو روش استفاده کنید:

۱- دو دستتان را در دو طرف هندوانه قرار دهید، و فشار دهید اگر صدایی از آن بگوش رسید هندوانه رسیده است.

۲- با انگشت به هندوانه ضربه بزنید اگر صدای طبل مانند و بلندی داشت هندوانه رسیده است

رسیده شدن هلوی نارس

اگر می خواهید هلوی کال به سرعت رسیده شود ، هلوها را در جعبه ای که با روزنامه آن را پوشانده اید ، قرار دهید . به این ترتیب گازهای متصاعد خارج نشده و باعث رسیدن سریع هلو می شود

 

دوشنبه 19/11/1388 - 13:37

مثلث خوشبختی

این مثلث برای کسانی به کار می رود که احساس رئیسی و قدرت در خانه می کنند (مرد یا زن فرقی نمی کند) 

در یک رابطه دو طرفه دونفر حضور دارند که با یک خط فرضی به هم متصل می شوند : از من به تو !

طبیعی است که با این تقسیم بندی یا من هستم یا تو !

حالا یک مثلث را تصور کنید با سه ضلع متساوی و مقابل هر راس ، این کلمات را به ترتیب قرار دهید  : من ، او ، تو

ساده است می بینید که برای رسیدن از من به تو باید از مسیر (( او )) عبور کرد .

حالا هر زمان که می خواهید برای شریک زندگی تان کاری انجام دهید یا حرفی بزنید باید ((او )) را هم در نظر بگیرید . این طوری دیگر مهم نیست چه کسی حرف اول را می زند مهم آن است که چه کسی حرف حق را آنگونه که (( او )) می پسندد، بگوید .

با آرزوی خوشبختی برای تمام زوج ها : fn - 400

دوشنبه 19/11/1388 - 10:24

بزرگترین قرآن چوبی ساخته می شود

یک هنرمند سوری بزرگترین کتاب قرآن جهان را با استفاده از فناوری‌های جدید می‌سازد

به گزارش روزنامه الحیات، ریاض نواف الراضی برای انجام این کار تحقیقاتی با کمک کارشناسان متخصص انجام داده است. او در این باره گفت: این کار هنری- اسلامی دو و نیم سال دیگر به پایان می‌رسد، بدین ترتیب صفحه جدیدی برای افراد دیگری که عربی صحبت نمی‌کنند، گشوده خواهد شد تا کتاب خدا را بشناسند

همچنین میلیون‌ها گردشگر برای مشاهده این کتاب جذب خواهند شد که آیات قرآنی را در اندازه‌های استاندارد های قیاسی، همراه با فناوری‌های جدید و به چند زبان مختلف نشان خواهد داد.

این کتاب 15 تنی، 304 صفحه چوبی دارد و ضخامت آن به 6 متر می‌رسد. آیات قرآنی در صفحات این کتاب به خط عثمانی حک شده و از دو سو تزئین شده است. طول هر کدام از صفحات 2 متر و 56 سانتی‌متر و عرض آن 1 متر و 56 سانتی‌متر و ضخامت آن نیز 2 سانتی‌متر است. این کتاب قرآن بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین کتاب در جهان به شمار می‌رود و اولین کتابی است که کاملاً با چوب ساخته شده است. در این کتاب هنر کار دستی همراه با فناوری دیچیتالی به صورت ابداعی تلفیق شده که میلیون‌ها نفر از نقاط مختلف جهان از آن دیدن خواهند کرد.


 

يکشنبه 18/11/1388 - 17:6