تعداد مطالب : 1412
تعداد نظرات : 426
زمان آخرین مطلب : 3066روز قبل
    1 - همسرتان را به عنوان یك مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.
    2 - همسر خود را به چشم یك شی‌ء مسؤول ننگرید. بلكه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید.
    3 - جنبه یا بخش‌هایی از شخصیت شوهرتان را كه باعث تمایز او از سایرین می‌شود مورد توجه و تحسین قرار دهید.
    4 - برای این كه همسرتان با شما روراست باشد سعی كنید او را درك كرده و برای افكار و احساساتش ارزش قایل شوید. اگر حرف‌ها و گفته‌های او مطابق میل شما نیست از خود واكنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در زندگی خود می‌كارید.
    5 - وقتی همسرتان با شما درد دل می‌كند و راز دلش را با شما در میان می‌گذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید كه اسرار درونش ناخوشایند و بی‌رحمانه است‌.
    6 - به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نكنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می‌شود كه شوهرتان از شما فاصله بگیرد.
    7 - او را به درك نكردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نكنید. زیرا او درك كردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه نشان می‌دهد.
    8 - نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید. این امر اتفاق نمی‌افتد مگر این كه همسرتان این نیازها را باز گوید و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیازهایش از وی سؤال كرده و دیدگاههای واقعی وی را نسبت به خود و زندگی‌تان دریابید و در نهایت جوابی را كه شوهرتان می‌دهد بدون انتقاد و جبهه‌گیری بپذیرید.
    9 - زمانی كه همسرتان با شما صحبت می‌كند به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید زیرا عدم توجه شما به گفته‌های او عدم علاقة شما را نشان می‌دهد.
    10 - هیچ وقت از كارهایی كه همسرتان برای جلب محبت شما انجام می‌دهد انتقاد نكنید برای مثال وقتی او به شما محبت می‌كند، آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوة خود ابراز محبت می‌كند.
    11 - او را به شیوه خودتان دوست نداشته باشید بلكه به وجود او نیز اهمیت بدهید. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هدیه‌ای به او می‌دهید سعی كنید از قبل در مورد هدیة مورد علاقه‌اش اطلاعاتی به دست آورید.
    12 - از همسر خود انتظار نداشته باشید كه با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افكار شما موافق باشد و آنها را تحسین كند. واقع بین باشید و به او اجازه دهید كه نظرش را هر چند كه برخلاف میل شما باشد، بیان نمایید.
    
    13 - اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نكته را زمانی كه وی عصبانی است بیشتر مراعات كنید. در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست و اصرار زیاد شما منجر به مخالفت شدید او می‌شود.
    14 - برای همسر خود نقش یك زن حساس و شكننده را بازی نكنید. زیرا این حالت شما باعث می‌شود كه همسرتان فكر كند شما ضعیف و بی طاقتید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش‌تان می‌شود. بنابراین سعی می‌كند كه ارتباط كلامی كمتری داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی شما می‌گردد.
    15 - سعی كنید كه در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یك زن و همسر حفظ كنید. زنی كه توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تمام شود به خود و روابطش صدمه می‌زند. زیرا این مسئله باعث می‌شود كه وی خود را بخشنده‌تر و دوست داشتنی‌تر از شوهرش ببیند و فكر كند كه همسرش بی‌نهایت خودخواه و ناسپاس است‌. مردها با زنی به عنوان همسر در ارتباط دایمی باقی خواهند ماند كه هویت مستقل و قوی خود را حفظ كند.
    16 - اگر احساس می‌كنید كه در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخوردارید و میل دارید كه او را وادارید تا در این زمینه به شما كمك كند كه از احساس خوبی برخوردار شوید اشتباه می‌كنید. این مسئله مشكل شماست شخصاً روی آن كار كنید و در صورت لزوم از یك روان‌شناس كمك بخواهید.
    17 - زمانی كه همسرتان از فشار عصبی رنج می‌برد سعی نكنید از لحاظ احساسی به او نزدیك شوید. زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیك شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی‌تر كرده و از خود دور می‌كنید. زمانی كه استرس او كم شود به حالت عادی خودش بر می‌گردد.
    18 - در زندگی زناشویی خویش سعی كنید خود را مسؤول خوشبختی خود بدانید. زنی كه مسؤولیت خوشبختی زندگی مشترك را فقط بر عهده شوهرش می‌گذارد یك همسر آزرده و افسرده به بار می‌آورد.
    19 - او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نكنید. زیرا وی اعتقاد دارد كه شریك زندگی‌اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش او را متهم به چیزی می‌كنید كه در موردش صدق نمی‌كند و این مسئله موجب كدورت در روابط می‌شود.
    20 - وقتی شما در می‌یابید كه در ایجاد مشكلات زندگی خود سهم داشته‌اید و آن را به همسرتان بگویید عشق و محبت بار دیگر در زندگی‌تان شكوفا می‌شود. زیرا بعد از آن همسرتان نیز سهم خود را می‌پذیرد و با كمك شما درصدد رفع مشكل بر می‌آید.
چهارشنبه 1/3/1387 - 16:21
به مردان قدرت دهید، تا صمیمیت فوران كند، مرد موجودی عاشق قدرت است‌. مرد از این كه قدرتمند باشد حظ می‌كند. در آسمان اوج می‌گیرد و شما را نیز همراه خود می‌برد. از این كه توانا باشد و یا احساس توانایی كند، لذت می‌برد. تا وقتی به گشتن این احساس در مردان مشغولید، بدانید كه تنها می‌توانید خواب خوشبختی را ببینید.
    اگر قدرت مرد را نادیده بگیرید و یا از آن انتقاد كنید بدانید كه دیگر پری رویاهایش نخواهید بود. او به دنبال كسی است كه به قدرت هایش ایمان داشته باشد و حتی ضعف‌هایش را در جهت تقویت توانایی‌هایش مثبت جلوه دهد. پس مراقب باشید و بدانید كه‌:
    1 - اگر خودتان دارای درآمد هستید.
    هرگز درآمد و پولتان را به رخ همسرتان نكشید. حتی اگر درآمد بیشتری دارید هرگز به روی خودتان هم نیاورید. بگذارید همسرتان احساس كند كه همه چیز در دست اوست و اداره امور مالی خانواده به دست قدرتمند همسرتان اداره می‌شود.
    2 - مطلقاً او را با كسی مقایسه نكنید:
    نگویید شوهر خواهرم دوتا خانه دارد. فلانی اینقدر درآمد دارد و تو همیشه مثل گداهایی‌. اگر واقعا به بهبود اوضاع مالی فكر می‌كنید او را برای تلاش بیشتر تشویق كنید. انتقاد دشمن صمیمیت است‌.
    3 - تو بی‌عرضه‌ای‌! فاتحه خواندن بر صمیمیت است‌.
    تو بی عرضه‌ای‌! یعنی فرو ریختن مرد. یعنی به دست خود خانه را خراب كردن‌. هر مفهوم مشابه تو بی‌عرضه‌ای فاتحه‌ای بر صمیمیت و عشق متقابل مرد است‌.
    4 - شوهرِ خود را حلال مشكلات بدانید.
    مشكل را به او بگویید و از او بخواهید آن را حل كندو تأیید كنید كه تنها او قادر به حل این مسئله است‌.
    5 - به مردان اندرز ندهید و نصیحت نكنید.
    مردها دوست دارند كه مشكلاتشان را به تنهایی حل كنند و اگر به شما چیزی نمی‌گوید یعنی به تنهایی قادر است موضوع را حل و فصل كند و در صورت لزوم با شما در میان می‌گذارند. با نصیحت نكردن‌، زندگی خود را عاشقانه كنید.
    6 - سكوت مردان را نشكنید.
    این اشتباه خانمهاست كه وقتی مرد ساكت است‌، مدام به سمت آنها می‌روند و با آنها حرف می‌زنند. اگر او ساكت است به سكوت نیازمند است و احترام به این سكوت یعنی صمیمیت بیشتر. سكوت طولانی در زنان ممكن است به معنی آزرده خاطر بودن باشد اما در مورد مردها این طور نیست‌.
    7 - به مردان فضا بدهید.
    گاهی شوهر خود را رها كنید تا با خود خلوت كند. با دوستانش به ورزش برود و به خانوادة خود تنها سر بزند! مدام دنبال او نباشید فضای رها شدن‌، این چیزی است كه آنها گاهی به آن نیاز دارند. اگر به آنها این فضا را هدیه كنید، آنها نیز به شما عشق می‌ورزند.
    8 - مرد دوست دارد كه از او قدردانی شود.
    تشكر به مرد قدرت پرواز می‌دهد. از هر كار كوچكی كه برای شما انجام می‌دهد. تشكر و قدردانی كنید تا او نیز بی حساب به شما عشق بورزد.
    9 - مرد باید تأیید شود.
    توانایی‌های همسرتان را تأیید و مدام تأكید كنید او صاحب بهترین توانایی‌ها و شایسته‌ترین شوهر است و تأیید مردها یعنی فوران صمیمیت‌.
    10 - باید مورد اطمینان باشد.
    به او اعتماد كنید. با اطمینان خاطر به این كه او می‌تواند و شما نیز می‌توانید به راحتی بسیاری از كارها را به او بسپارید.
    11 - مردها را تشویق كنید.
    مرد عاشق تشویق است‌. كف زدن‌ها را فراموش نمی‌كند و پشت او زدن به علامت تشویق را حس می‌كند. مرد، آفرین شما را تا عمر دارد به خاطر می‌سپارد.
    من نیز لبخند شما را بعد از اجرای این قوانین طلایی‌، تا همیشه به خاطر دارم‌!
چهارشنبه 1/3/1387 - 16:20
فقط آقایان بخوانند...
    
    زنها را درك كنید تا صمیمیت فوران كند. تنها حسی كه این موجود آسمانی را هراسان می‌كند عدم درك متقابل از سوی همسرش می‌باشد. همانقدر كه مردان از عدم شایستگی می‌ترسند، زنان از این كه احساسات و عواطف‌شان درك نشود، بیمناك هستند.
    اگر می‌خواهید شوهری نمونه باشید، باید بدانید كه‌:
    1 - زنان را درك كنید.
    نیازها، عواطف و حضور همسرتان را درك كنید. شما باید شادی‌، ناراحتی‌، سرزندگی و كسالت و همة حالات آنها را درك كنید.
    2 - زن باید حرف بزند، تا راحت شود.
    زنان باید صحبت كنند، آنان با صحبت كردن آرام می‌شوند. همین كه شروع به تعریف كردن می‌كنند، انگار كه آن مسئله به بهترین شكل حل شده است‌. هرگز او را از تعریف كردن و صحبت كردن‌، باز ندارید.
    3 - گوش كنید.
    فراوان و فراوان به حرفهایش گوش دهید. وانمود نكنید كه می‌شنوید بلكه با دقت به حرفها و درد دلش گوش كنید. گوش كردن به صحبت هایش بذر صمیمیت را در دل شكنندة او می‌كارد. هنگامی كه صحبت می‌كند صمیمانه نگاهش كنید و گوش دهید.
    4 - راه حل ندهید.
    سریع پیشنهاد و راه حل ندهید. زن نمی‌گوید كه شما مشكل را حل كنید. او می‌گوید چون تنها می‌خواهد كه گفته شود و نمی‌خواهد مسئله حل شود. اگر می‌گوید: سرم درد می‌كند. نگویید برو دكتر. بگذارید به صحبتش ادامه دهد.
    5 - زن به توجه شما نیاز دارد.
    به او توجه كنید. به نیازهایش به لباسهایش‌، به صورتش و آرایش جدیدش‌. به فعالیتهای روزانه‌اش و به تمام صبوری‌هایش‌. وقتی وارد خانه می‌شوید، نگاهش كنید. به مهمانی كه می‌روید بین مردم غرق نشوید و هراز گاهی به دنبال او نیز بگردید. هم توجه كنید و هم به آنها فضا بدهید. او كفش تازه خریده و به شما می‌گوید، چطوره‌؟ و شما می‌گویید: خوبه‌! او خودش هم می‌داند كه كفش خوبی خریده است‌. چیزی بیش از اینها می‌خواهد. او باید بشنود كه‌: به پاهای تو فوق العاده است‌.
    6 - زن دوست دارد مرد مقتدر باشد.
    مرد نباید ضعیف باشد. زنان از تماشای قدرت همسرشان لذت می‌برند. مقتدر باشید. دست كم نشان دهید كه مقتدرید. تلاش كنید. با شخصیت و محترم باشید. ورزش كنید. خرابی‌های خانه را سریع تعمیر و اصلاح كنید. مسؤولیت‌پذیر باشید.
    7 - زن دوست دارد كه به او احترام بگذارید.
    به او احترام بگذارید. تنها خدا می‌داند كه احترام گذاشتن به او چقدر برایش لذتبخش است‌. مرد و زن در جلوی در ایستاده‌اند. زن كیف می‌كند اگر شما بگویید: اول خانمها و او جلو برود. هرگز زن را جلوی دیگران خرد نكنید. پیش بچه‌ها، فامیل و حتی غریبه‌ها با او خیلی محترمانه صحبت كنید.
    8 - زن به اعتبار نیاز دارد.
    تنها شما می‌دانید كه می‌توانید اعتبار مورد نیاز خانمها را به آنها بدهید. زن را یكی از معتبرترین و شاید دقیقاً معتبرترین فرد خانواده معرفی كنید. البته بدون لطمه زدن به شخصیت خودتان‌.
    9 - به همسرتان قوت قلب دهید.
    به او اطمینان دهید. به او بگویید كه دوستش دارید. بگویید كه همیشه حمایتش می‌كنید و تنهایش نمی‌گذارید. بگویید كه او یك كانون محبت است و خانه بدون او روح ندارد. قوت قلب‌، یك بمب صمیمیت است‌.
    این قوانین بسیار ساده‌، اما مهم را اجرا كنید، خواهید دید كه صاحب بهشت روی زمین خواهید شد! 
    
چهارشنبه 1/3/1387 - 16:18
احساس پشیمانی همیشگی از گذشته‌ها و احساس نگرانی از اتفاقات احتمالی آینده از مخرب‌ترین احساسات منفی به شمار می‌آید. سطح انتظار شما از زندگی راز دستیابی به سلامت روحی است‌. اگر آرزومند شادی‌، تندرستی و آرامش خاطر هستید، ذهن خود را به آن سمت متوجه كنید تا با نیروی حاصل از آن فكر زیبا، مردم‌، اتفاقات و اوضاع و شرایط مناسب را برای تجلی این نیكویی‌ها به خدمت خود دعوت كنید. كسانی كه به قضاوت اطرافیان گوش می‌دهند از این حقیقت غافلند كه با صرف نیروی خود در این زمینه‌، خودشان را از آرامش و صفای روح محروم می‌كنند. هر كس به دیگری زیان برساند، و یا ضربه‌ای به كسی بزند بیشترین زیان را خودش خواهد دید چرا كه هر كس در دادگاه عدل الهی در برابر اعمال ناروای خودش مسؤول است‌. از طرفی دیگر آرامش روحی خود را نیز از دست می‌دهد و تمام موانعی را كه در برابر دیدگانش به وجود آورده است باعث می‌شود كه افق‌های روشن آینده را خوب نبیند. احساس رشد در بین انسانها و سایر موجودات فرق بین مُرده و زنده است‌. پس همیشه زنده باشید و احساس سرزندگی و نشاط را در اطراف خود پخش كنید و قبل از مرگ خود نمیرید.
    از مهمترین كارهایی كه به عنوان یك فرد بالغ می‌توانید انجام دهید، بازگشت گاه به گاه به دوران شاد و پرانرژی كودكی است‌. در درون همة ما گنجینة بیكرانی از عشق و شادمانی و نعمت وجود دارد كه می‌تواند آنچه را كه در آرزوی آنیم برایمان فراهم كند. هرگاه خود را مسؤول تصمیمات خود بدانید از هر جهت اختیار دنیای خود را به دست گرفته‌اید. شما همیشه با خویشتن خویش تنهایید. اما تنها زمانی خود را بی‌كس و غریب احساس می‌كنید كه خودتان را دوست نداشته باشید. عشق شما در قلبتان لانه دارد. این عشق از آن شماست‌. شما می‌توانید خود را از عشق و محبت لبریز كنید و دلپذیرترین و رضایت‌بخش‌ترین احساسات را در دل پرورش دهید. هنگامی كه شاد و مثبت و با حوصله هستید واكنش‌های شیمیایی بدن شما با زمانی كه مضطرب و منفی و هراسانید به كلی فرق دارد، نحوه تفكر شما نیز به طرز چشمگیری بر ترشح غدد بدن تأثیر دارد و بر روی جسم‌تان نیز مؤثر است‌. در باطن انسان معجزه‌هایی وصف‌ناپذیر نهفته است‌. برای این كه شگفتی‌های دلخواه خود را در زندگی بیافرینید باید در نهفته‌ترین عمق وجود خود به سراغ این طلاهای ناب رفته و آنها را از معدن‌های پر رمز و رازشان استخراج كنید.
    موفقیت و شادمانی هر كسی در زندگی كاملاً تابع فرصت‌ها و امكاناتی نیست كه در دسترس ماست‌، بلكه متكی به باورهایی است كه در اعماق وجود ماست و ما به آن اعتقاد داریم‌. اگر كارها بر وفق مرادتان نیست از خود بپرسید چه كرده‌ام كه با چنین سختی هایی روبه‌رو شده‌ام‌؟ چگونه باید خودم را از این تنگنا نجات دهم‌؟ هر رویدادی كه در زندگی با آن روبه‌رو می‌شویم پیش نیاز دست یافتن به مرحله بعدی زندگی و نشان دهنده رشد است‌، پس خسته نشوید و مبارزه كنید. محدودیت‌های ما منحصر به جسم ماست‌. در دنیای اندیشه و ذهن ما مانع و محدودیتی وجود ندارد. تمام اشیأ، اموال و امكانات زندگی عطایای هستی برای خدمت به شماست نه برای آن كه شما در خدمت آنها باشید.
چهارشنبه 1/3/1387 - 16:10
گوشی‌های "نوکیا" Nokia و "موتورولا" Motorola جیبهای ما را اشغال کرده است؛ موسیقی از ام‌پی‌تری پلیرهای "آی پود" IPod به گوش ما می‌رسد؛ سی‌پی‌یوهای "اینتل" Intel تجارت و اقتصاد و فرهنگ و سیاست ما را می‌گرداند و اطلاعات آنها را پردازش می‌کند؛ پرینترهای "اچ‌ پی" HP مطالب ما را به چاپ‌ می‌رساند؛ اوقات سرگرمی‌مان با فیلمهای هیجانی "هالیوود" Hollywood که در کمپانی بزرگ "فاکس قرن بیستم" Fox 20 Century  تولید شده، پر می‌شود و برای کودکانمان کارتون‌های معروف "والت دیزنی" Disney را با تلویزیونهای "پایونیر" Pioneer  نمایش می‌دهیم؛ در هنگام سفر این دوربین‌های "کوداک" Kodak  هستند که لحظات زیبای ما را ماندگار می‌کنند؛ این مجریان اخبار شبکه "سی‌ان‌ان" CNN و خبرنگاران مجله هفتگی "تایم" TIME هستند که اخبار دنیا را به گوش ما می‌رسانند؛ بچه‌هایمان با شیرخشک‌های خوشمزه‌ی "سرلاک" Cerelac بزرگ می‌شوند و شکلات‌های "مگی" Maggi و "کیت‌کت" KitKat و "اسمارتیز" Smarties می‌خورند؛ بعد از وعده‌های غذایی‌مان هیچ‌چیز به اندازه نوشابه‌های "کوکاکولا" Coca Cola و "پپسی" PEPSI و "فانتا" Fanta و "میریندا" Mirinda  نمی‌چسبد و آنچه که خستگی را بعد از یکروز کاری از تن آدم به‌در می‌کند یک "نسکافه"ی Nescafe  مخلوط با "کافی‌میت" Coffee Mate است. البته ناگفته نمی‌ماند که مسواک‌هایمان "اورال بی" Oral-B است، سیگار "مارلبرو" Marlboro بر گوشه لبمان نشسته و خودکار "بیک" BIC و روان‌نویس "پارکر" Parker در جیبمان یافت می‌شود؛ و البته بگذریم از تیشرت‌های رنگ و وارنگ "باس" BOSS که گاهگاهی به تن می‌کنیم و بارانی‌های خوش‌دوخت "نایک" Nike که بدن ما را از برف و باران حفظ می‌‌کند و کفشهای خوش‌پای "تیمبرلند" Timberland  که در گرما و سرما همراه ماست و لباسهای ورزشی "چامپیون" Champion که ما را در افتخارات ملی و محلی همراهی می‌کند؛ و...دیگر نگوییم چرا شعار مرگ بر اسرائیل اثر ندارد! دیگر نگوییم چرا این همه اعلامیه و قطعنامه و تظاهرات به ثمر نمی‌نشیند؛ تا وقتی که مسئولین ما قراردادهای نفتی را با شرکت چند ملیتی "شل" Shell امضا می‌کنند و فروشگاه‌های زنجیره‌ای پوشاک "بنتون" Benton مد را به ما عرضه می‌دارند و محصولات غذایی "نستله" Nestle در یخچال‌های ما جاخوش کرده‌اند اوضاع همین است که هست.... شاید بگویید چرا؟به گواهی اسناد و مدارک، هر ریالی که بابت خرید و مصرف این محصولات می‌پردازیم گلوله‌ای می‌شود در قلب کودک فلسطینی، و بمبی بر سر خانه‌اش، و عاملی برای ویرانی سرزمین و آوارگی هموطنان او؛ و بگذریم از اینکه ریال‌های ما، بودجه سالانه دولت اسرائیل را افزایش و موجبات رفاه زندگی شهروندان آن را فراهم و روزگار را به کام مردم آن می‌گرداند.

این تازه اول قضایاست و اگر نگاهی به تورات و تلمود و قباله(کتابهای مقدس یهودیان) و  پروتکلهای 24 گانه صهیونیسم بیندازید خواهید فهمید که قضایا پیچیده‌تر از این حرفهاست و اسرائیل این پدیده شوم قرن بیستم نه تنها داعیه‌دار حکومت بر سرزمین فلسطین و بعد از آن کل منطقه خاورمیانه است، بلکه مدعی حکومت بر تمامی جهان می‌باشد. گلدامایر نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی می‌گفت "هر جا که یک یهودی هست آنجا مرزهای اسرائیل بزرگ است".

در کتاب قبّاله می‌خوانیم "1- کشتن غیر یهودی و غصب کردن و دزدیدن مال او بر یهودی، در صورتیکه مقدور باشد، جائز، بلکه واجب است. 2- برای آنکه سلطنت و آقایی تنها برای یهودیان باقی بماند، لازم است هر فرد یهودی، تمام نیرو و امکاناتش را صرف بدست آوردن مال و ثروت، و منع دیگر ملتها از اندوختن زر و سیم و سیادت و آقایی نماید. 3- از آنجا که افراد یهودی در عزت الهی با هم شریک و مساوی هستند، پس دنیا و مظاهر آن مال آنهاست و حق بهره‌برداری از آنها را دارند و دزدیدن مال یهودی برای همکیشان او جائز نیست، ولی دزدیدن مال غیر یهودی مانعی ندارد بلکه اصلا نام دزدی نباید روی آن گذارد؛ این عمل در حقیقت استرداد مالی است که در دست دیگران است و دین آنرا برای یهودی مباح ساخته است؛ اموال غیر یهودی مانند اموال بی‌صاحب یا ریگهای کنار دریا است که هر کس زودتر دست روی آنها بگذارد، مالک آنها خواهد شد. بنی اسرائیل در مثل مانند زنی است که در خانه نشسته و شوهرش از راه کار و کوشش، مال و ثروت فراهم می‌کند و او بدون آنکه در رنج کارگری با او شریک باشد، با مرد سهیم است و حق بهره‌برداری از دست‌رنج او را دارد. 4- برای یهود سوگند دروغ خوردن مخصوصا هنگام معامله با دیگر ملتها جایز است، زیرا اصل سوگند برای از بین بردن نزاع قرار داده شده ولی درباره غیر یهودی که عبارت باشند از حیوانات ناطق این سوگند اعتبار ندارد!"...بگذارید دیگر اشاره‌ای به پروتکلهای صهیونیسم که مجموعه قوانین مصوب نزد علمای قوم یهود است نکنم، که هوش را از سرتان خواهد برد؛ بگذارید نگویم که رژیم خبیث صهیونیستی معتقد است غیر یهودی، اعم از مسلمان و مسیحی و زرتشتی، همگی حیوانات ناطقی هستند که خداوند برای بهره‌کشی قوم یهود از آنان، خلق کرده است و انسان برتر فقط و فقط یهودی‌ها هستند؛ بگذارید نگویم که غاصبان فلسطین جان و مال و ناموس غیر یهودی را بر خود مباح می‌دانند؛ و... (توصیه می‌کنم حتما پروتکلهای 24 گانه یهود را مطالعه بفرمایید)

نتیجه آنکه هر ریالی را که بابت خرید و مصرف کالاهای صهیونیستی پرداخت می‌کنیم، در واقع با دست خود گوری برای خویش کنده‌ایم... .
چهارشنبه 1/3/1387 - 16:1
آیا میدانستی که،طول قد هر انسان سالم برابر هشت وجب دست خود اوست
آیا میدانستی که،زرافه تار صوتی ندارد و لال است و نمیتواند هیچ صدایی از خود در آورد
آیا میدانستی که،موشهای صحرایی چنان سریع تكثیر پیدا میكنند ،كه در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یك میلیون فرزند داشته باشند.
آیا میدانستی که،جنین بعد از هفته هفدهم خواب هم میتواند ببیند.
آیا میدانستی که،زرافه ایستاده وضع حمل می‌كند و نوزادش از فاصله 180 سانتی متری به زمین می افتد.
آیا میدانستی که،1300 كره زمین در سیاره مشتری جای می گیرد.
آیا میدانستی که،سریعترین پرنده شاهین است و میتواند با سرعت 200 كیلومتر در ساعت پرواز کند
آیا میدانستی که،اولین اتوموبیل را مظفرالدین شاه قاجار وارد ایران كرد
آیا میدانستی که،قدرت بینایی جغد 82 برابر قدرت دید انسان است
آیا میدانستی که،در شیلی منطقه ی صحرایی وجود دارد كه هزاران سال است در آن باران نباریده است
آیا میدانستی که،وزن اسكلت انسان بالغ سیزده تا پانزده كیلوگرم است
آیا میدانستی که،زرافه میتواند با زبانش گوشهایش را تمیز کند
آیا میدانستی که،خرگوش و طوطی تنها حیواناتی هستند كه می‌توانند بدون برگشتن اشیاء پشت سر خود را ببینند
آیا میدانستی که،اگر همه یخهای قطب جنوب آب شود بر سطح آب اقیانوسها هفتاد متر اضافه می شود و در این صورت یک چهارم خشکیهای کره زمین زیر آب میرود.
آیا میدانستی که،كبد یا جگر تنها عضو داخلی بدن است كه اگر با عمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد میكند
آیا میدانستی که،اگر در یك سال هیچ یك از نسلهای یك جفت مگس نر و ماده از بین نروند ، حجم مگسهای متولد شده با حجم كره زمین برابر میشود
آیا میدانستی که،رودی در كامبوج شش ماه سال ازشمال به جنوب و شش ماه دیگر سال از جنوب به شمال جریان دارد
آیا میدانستی که،سریع ترین عضله بدن انسان زبان است
آیا میدانستی که،بدن انسان پنجاه هزار كیلومتر رشته عصبی دارد.
آیا میدانستی که،در برج ایفل دو میلیون و نیم پیچ به كار رفته است.
آیا میدانستی که،طول رگهای بدن انسان پانصد و شصت هزار كیلومتر است.
آیا میدانستی که،هشت پا با وجود داشتن بدنی بزرگ میتواند از سوراخی به قطر پنج سانتیمترعبور كند.
چهارشنبه 1/3/1387 - 15:56
برای پیدا کردن راه حل بعضی مسائل و مشکلات انسان نیاز است تا موضوع مورد بررسی را در قالب سئوال د ر بیاورد  یا اینکه ما در جامعه هر روز با مشکلاتی روبرو هستیم که فکر می کنیم عیب از دیگران و یا از قانون است در حالیکه شاید خود ما مقصر باشیم حالا با سئوالات ذیل فکر کنید مشکل کجاست .پاسخ بعضی از ناهنجاریها در خود سوال آمده است.چرا بعضی از خانم ها کار های مستحبی را نسبت به واجب ارجح قرار میدهند؟ چرا بعضی باغداران  هنگام بار گیری میوه، میوه های نارس، ریز و زیر درختی را در ته جعبه قرار میدهند ؟جرا بعضی از بار فروشها میادین میوه و تره بار شهرداری میوه ها را جعبه به  جعبه  میکنند تا میوه های درشت در زیر جعبه قرار گیرد تا موقع ریختن روی پیشخوان بار ریزها در زیر بار قرار بگیرد و درشت ها در روی بار ؟چرا تعدادی از رانندگان شرکت واحد هنگام رانندگی با سرعت زیاد رانندگی می کنند و تعدادی حال رانندگی را ندارند؟ چرامیادین میوه و یا میوه فروشان و مغازه ها و ... درماه اول افتتاحیه در ارائه جنس  وبرخورد با مشتری خوب برخورد میکنند  و رفته  رفته نه جنس  خوب به مشتری میدهند ونه برخورد خوب و قیمت ها هم چندان تفاوت با بازار سیاه  ندارد؟ چرا زمانی که یک بیمار در بیمارستان دولتی  بستری است اگرخواسته بجایی داشت بعضی از پرستاران ناراحت میشوند و یا بعلت عدم رسیدگی شکوه می کند میگوید این بیمارستان دولتی است بروید خصوصی. که این موضوع در خیلی از جاهای دیگر بکار میرود که حرف درستی نیست مگر کارمندان و یا ارائه کنندگان خدمات در ان مرکز حقوق یا مزد دریافت نمی کنند؟چرا کوچکترین برخورد نامناسب افراد یک اداره یا جامعه را به کل جامعه و یا ادارات  و دولت ربط میدهیم. ؟چرا بعضی از کم کاریهای خودمان رادر بعضی کارها قبول نمیکنیم و به دیگران ربط می دهیم . ؟چرا استانه تحمل مردم نسبت به گذشته کاهش یافته است؟ چرا عابرین پیاده برای گذر از خیابان از پل عابرپیاده که در نزدیکی محل وجود دارد استفاده نمی کنند؟چرا با توجه به اینکه یقین داریم استعمال دخانیات و مواد مخدر برای انسان زیان آور است باز هم از آنها استفاده مورد استفاده قرار میدهیم؟چرا بعضی رانندگان به تابلو توقف ممنوع و ایستگاه اتوبس توجهی ندارند و خودرو را پارک میکنندچرا معتادها که به جامعه ضر و زیان میرسانند د رجامعه رها هستند ؟چرا بعضی  افراد خیابان وکوچه های اطراف نزدیک خانه یا مغازه شان  را جزو مایملک خود می دانند  و نمیگذارند کسی ماشین بگذارد ؟چرا یک مغازه 3 متری 6 متر از خیابان را اشغال میکنند؟چرا هزینه مکالمه تلفن همرا اینقدر بالاست ؟؟چرا برعکس کشورهای پیشرفته که در ایام تعطیل خدمات شهری (مترو وشرکت واحد )ارزانتر و بیشتر هست  در کشور ما اینقدر ضعیف عمل میشود ؟.چرا زمانیکه قسمتی از یک پارک خراب میشود تعمیرات صورت نمیگیرد تا طرح جدید ی اجرا شود؟ چرا بعضی از مغازه ها اجناس خود را ارزانتر از عمده فروشی ها  وفروشگاههای  بزرگ عرضه میکنند؟ چرا یک ماشین تاکسی یا ماشین آژانس بنزین خود را در بازار آزاد می فروشد ؟چرا بعضی مرگ خود را از خدا میخواهنند؟چرا خانها در مجالس عمومی مساجد که شرکت میکنند اینقدربا هم صحبت می کنند؟چرا بعضی از مردم از مرگ فرار میکنند؟چرا بعضی در ایستگاههای مترو و اتوبوس بلوتوس تلفن همراهرا روشن و ویروسها را انتقال میدهند؟چرا با توجه به تذکرات فراوان و لازم در اتوبوس های شرکت واحد مبنی بر عدم پرداخت وجه نقد بعضی از مسافرین پول میدهنند و بعضی از راننده ها هم از خدایشان است که پول نقد بگیرند؟چرا فروشگاههای شهر وروستا که تقریبا اجناس را با قیمت مناسب عرضه میکردند تعطیل  شدند؟چراجوانان شیشه باجه های تلفن و لامپ پارک ها و لامپ پل های عابرین پیاده را میشکنند در صورتیکه از جیب مبارک خودشان غیر مستیم پرداخت میشود؟ چرا در بعضی از محله ها و مناطق چندین خیابان موازی با هم را یکطرفه میکنند و ساکنین آن محله برای رسیدن به مغازه یا خانه خود کیلومترها باید راه بروند و یا باعث تخلفات پی در پی شوند؟ چرا خوردن و آشامیدن برای روحانیون در بعضی شهرها و محله ها خوب نیست؟چرا پلیس و دستگاه قضائی در برخورد با قاچاقیان ضعیف عمل میکند و اگر خوب عمل میکند مشکل کجاست  ؟چرا خلافی ساختمان شما با پرداخت جریمه به شهرداری  دیگر خلاف محسوب نمی شود؟ چرا مدیران ضعیف و مورد دار که از یک پست حذ ف  میشوند بعدها  یک پست مهمتر میگیرند؟چرا یک نفر سه متر فضای محل میوه فروشی دارد یک نیسان هم جلوی مغازه با میوه قرار میدهد ده تا پانزده متر جا را متصرف میشود و مردم ناچارند از وسط خیابان عبور کنند؟
چهارشنبه 1/3/1387 - 15:54
آورده اند که خداوند متعال به حضرت موسی ( ع ) وحی فرمود که :
شش چیز در شش جا قرار دارد و مردم آنها را در جای دیگر می طلبند و هرگز نمی یابند .
من آسایش را در بهشت قرار دادم و مردم آنرا در دنیا می جویند ؛
علم را در گرسنگی نهادم و آنها در سیری می طلبند ؛
عزت را در بیداری شب قرار دادم و مردم آنرا در دربار پادشاهان جستجو می کنند ؛
رفعت و بزرگی را در فروتنی قرار دادم ؛ مردم آنرا در تکبر می جویند ؛
استجابت دعا را در غذای حلال نهاده ام و مردم آنرا در سر و صدا می جویند ؛
بی نیازی را در قناعت قرار داده ام ؛ مردم آنرا در زیادی مال می طلبند که هیچ گاه نخواهند یافت.
کاش بتوانیم برای دستیابی به هر چیز ارزشمند راهی را بپیمائیم که لازمه دستیابی به آن است
چهارشنبه 1/3/1387 - 15:53

کنار شب نشستم

 
 

    بوی چشمان توبه مشامم رسید

چهارشنبه 1/3/1387 - 15:50
شاید

 

      نباید

 

           بنویسم...

 

 

 

سکوت چه رنگی ست؟

 

شاید رنگ کبودی لبهای دم هم فشرده شده

 

سکوت دردی است که با شکستن آرام می شود

 

سکوت مرگ لحظه هاست

 

و مرگ سکوت دائمیست

 

می گویند آب حیات دوای مرگ است!

 

اما دوای سکوت چیست؟

 

چهارشنبه 1/3/1387 - 14:27