دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور طی اطلاعیه‌ای توضیحاتی در مورد فیلم منتشرشده در مورد تاثیر نیش زنبور عسل در درمان کرونا منتشر کرد.

دفتر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی را در مورد فیلم منتشر شده در مورد تاثیر نیش زنبور عسل بر درمان کرونا ویروس به شرح زیر منتشر کرد:

اخیرا کلیپی در شبکه‌های مجازی درخصوص تاثیر نیش زنبور عسل بر درمان بیماری‌های مختلف و از جمله کرونا ویروس توسط دکتر عظیم اکبرزاده خیاوی منتشر شده است که ایشان وابستگی علمی خود را انستیتو پاستور ایران اعلام کرده است.

به استحضار می‌رساند نامبرده عضو هیات علمی بازنشسته این انستیتو بوده و ادعا‌های صورت گرفته در این ارتباط، در انستیتو پاستور ایران مورد بررسی و تایید قرار نگرفته است.

بررسی تاثیر درمانی هر دارو یا مداخله پزشکی بر کروناویروس و بیماری‌های مشابه باید پس از بررسی پروپوزال مربوطه در شورای پژوهشی مراکز تحقیقاتی و دریافت مجوز از کمیته‌های اخلاق پزشکی صورت بگیرد و تا زمانی که این مراحل انجام نشود و نتایج احتمالی درمانی مطالعات به تایید مراجع ذی صلاح در کشور نظیر سازمان غذا و دارو نرسیده و به پروتکل‌های درمانی کشور وارد نشود، این روش‌های درمانی، ادعا‌های اثبات نشده بوده، مورد تایید نیست و توصیه نمی‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 7:6
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

بیگلری با اشاره به اینکه مدت زمان حدود ۵ تا ۱۰ سال برای ساخت واکسن نیاز است، گفت: این فرآیند زمان بر و هزینه‌بر است.

علیرضا بیگلری رئیس انستیتو پاستور ایران با حضور در برنامه طبیب شبکه سه سیما با اشاره به اینکه در علم فناوری واکسن زمان آیتمی مهم محسوب می‌شود، بیان کرد: ساخت واکسن زمان بر و هزینه‌بر است.

او با اشاره به اینکه باید مراحل آزمایش مختلفی را از حیوانی تا چهار مرحله انسانی برای ساخت واکسن در نظر گرفت، افزود: در برخی از واکسن‌ها پس از مدتی دیده می‌شود که کاربرد ادعایی را ندارد و لذا واکسن را تکامل می‌دهند.

بیگلری با تاکید بر اینکه حداقل ۵ تا ۱۰ سال در یک بازه زمانی معمولی باید وقت گذاشت تا واکسن تولید شود، بیان کرد: از چندین سال پیش روی دو عضو خانواده این ویروس یعنی مرس و سارس اقداماتی صورت گرفته بود، به طوری که برخی کشور‌ها ساختار‌های این ویروس‌ها را در تولید واکسن کرونا در پیش گرفتند.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه ۷ میلیارد جمعیت دنیا به این واکسن احتیاج دارد،  گفت: حتی اگر ۱۰۰ شرکت تولیدکننده اقدام به تولید واکسن کنند کفاف تولید مورد نیاز دنیا را نمی‌کند.

برای ساخت واکسن راه‌های مختلفی در دنیا طی می‌شود
او با اشاره به اینکه برای ساخت واکسن راه‌های مختلفی در دنیا طی می‌شود، اظهار کرد: همه راه‌هایی که دنیا برای ساخت واکسن می‌روند در کشور ما هم نمونه آن در انستیتو پاستور و در سایر مراکز علمی انجام می‌شود.

بیگلری تصریح کرد: در تحریم هستیم، ولی دانش فنی خوبی داریم، حتی اگر نتوانیم زودتر واکسن بسازیم، افرادی را داریم که بتوانند انتقال تکنولوژی را سریع به کشور انجام دهند و لذا انتقال تکنولوژی در صنعت واکسن‌سازی ایراد نیست.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه واکسن با هزینه زیادی ساخته می‌شود، اما ممکن است کارایی نداشته باشد، گفت: هنوز مطمئن نیستیم واکسنی که ساخته می‌شود بتواند به صورت دائم ایمنی ایجاد کند.

او عنوان کرد: علم پزشکی در صد سال گذشته همه‌گیری جهانی مثل این ویروس را تجربه نکرده بود و لذا نادانسته‌های ما در مورد این ویروس بسیار زیاد است به طوری که هر چه جلوتر می‌رویم می‌بینیم دارو‌هایی که گفته می‌شد مؤثر است تأثیر چندانی ندارد و پروتکل‌ها تغییر می‌کنند.

بیگلری با اشاره به واکسن روسی گفت: با دانشمندان روسی به صورت مرتب جلساتی به شیوه ویدیو کنفرانس داریم و لذا کاملا می‌دانیم پایه کار آن‌ها چیست و چه روش‌هایی را دنبال می‌کنند، کارایی این واکسن قابل پیش‌بینی نیست این موضوع را حتی خودشان هم اذعان می‌کنند، واکسن بر اساس ژنتیک و شرایط بدنی و محیطی بر روی افراد مختلف واکنش‌های متفاوتی دارد لذا اگر واکسنی وارد کشور شود باید روی گروه‌های خاصی که داریم تست شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 7:1
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

بهمن اسمی متخصص بیهوشی کرمانشاه به علت ابتلا به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت

بهمن اسمی متخصص بیهوشی در کرمانشاه که اخیرا به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانی در تهران بستری شده بود، ساعاتی پیش به فیض شهادت نائل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:50
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

وزیر بهداشت گفت: ارتباط جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه برای ما بسیار حائز اهمیت است و هر دو کشور تحت فشار تحریم های ظالمانه آمریکا با مشکلات خاصی امور را اداره می کنیم.

سعید نمکی وزیر بهداشت در گفت و گوی تصویری با  آلوارز وزیر بهداشت نیکاراگوئه اظهار داشت: علیرغم تحریم‌های طولانی مدت علیه ایران، اما در مسائل بهداشتی و درمانی در شرایط مطلوبی قرار داریم. در حال حاضر حدود ۹۷ درصد از دارو‌های مورد نیاز کشور در داخل ایران ساخته می‌شود و برای تولید سه درصد داروی وارداتی توسط شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های داروسازی ایرانی تلاش می‌کنیم تا از واردات دارو بی نیاز شویم.

او افزود: در پاندمی کووید ۱۹، دستاورد‌های بسیار خوبی در عرصه‌های بین المللی داشتیم. در مرحله ورود این بیماری به ایران علیرغم مشکلات ناشی از تحریم ها، توانستیم آزمایش‌های تشخیصی را با کیت ساخت داخل انجام دهیم و در حوزه کیت تشخیصی، دستگاه ونتیلاتور، ماسک و سایر اقلام مورد نیاز گرچه در روز‌های اول مجبور به واردات بودیم، اما در کمتر از ۵۰ روز به یک تولید کننده مقتدر در سطح منطقه تبدیل شدیم.

تولید دارو‌های فاویپیراویر و رمدسیویر در ایران
وزیر بهداشت ادامه داد: دارو‌های معروفی که علیه کووید ۱۹ در جهان مصرف می‌شوند مانند فاویپیراویر را سریعا در کشور تولید کردیم و حتی داروی رمدسیویر که جدیدترین داروی ضد ویروس است در دو شرکت ایرانی تولید می‌شود و از هفته آینده در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.

 نمکی افزود: در ایران توانستیم با بسیج ملی علیه کرونا، درمرحله اول با استفاده از پرونده الکترونیک، سلامت ۷۸ میلیون نفر را غربالگری کنیم و در این راستا افراد را در مراحل اولیه تست مثبت شناسایی و ایزوله کنیم و تحت مراقبت قرار دهیم و بار بیمارستان‌ها در این شرایط، به شدت کاهش پیدا کرد و با جمعیت بیش از ۸۰ میلیون نفری، هرگز نیاز به تخت اضافه در بیمارستانها، پیدا نکردیم.

او یادآور شد: در حال حاضر علیرغم اینکه در پیک جدید کووید ۱۹ در ایران بعد از بازگشایی مشاغل، صنایع و اصناف قرار داریم، اما همه چیز تحت کنترل است و در استان‌هایی که مشکل داریم در حال مهار بیماری هستیم.

استفاده از زیرساخت‌های ارزشمند کشور برای مقابله با کرونا
وزیر بهداشت گفت: برای مقابله با کرونا از ظرفیت زیرساخت‌های ارزشمند کشور از جمله ۱۸ هزار خانه بهداشت در روستاها، بیش از ۱۰ هزار مرکز خدمات جامع سلامت در شهر‌ها و حاشیه شهر‌ها و ۸۰۰ بیمارستان در شهر‌ها استفاده کردیم. از سوی دیگر خوشبختانه تحقیقات گسترده‌ای در مورد کووید ۱۹ در بیش از ۶۰ دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال انجام است و دستاورد‌های بسیار خوبی در پروتکل‌های درمانی و اثربخشی دارو‌های جدید داشته ایم و به نتایج خوبی هم رسیده ایم.

تلاش حداقل ۵ گروه برجسته ایرانی برای ساخت واکسن در کشور
 نمکی تاکید کرد: در حال حاضر حداقل ۵ گروه بسیار برجسته ایرانی بر روی ساخت واکسن در ایران کار می‌کنند و خیلی زود قرار است که مطالعات بالینی این واکسن‌ها بر روی انسان، آغاز شود. همچنین در طول پاندمی کرونا در جهان، در ایران بر روی بیماری‌های غیرواگیر مانند بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و سایر بیماری‌های شایع، کار گسترده‌ای در نظام ارائه خدمات در حال انجام است.

وی یادآور شد: در ایران مراکز درمانی ارائه خدمات به بیماران کرونا از سایر خدمات مجزا هستند و تمام خدمات درمانی و پیشگیرانه و مراقبت‌های مورد نیاز گروه‌های مختلف جامعه از جمله واکسیناسیون و مراقبت از مادر و کودک به خوبی ارائه می‌شود.

آماده انتقال تجربیات به نیکاراگوئه هستیم
وزیر بهداشت اظهار داشت: آمادگی داریم که تمام تجربیات خودمان را در اختیار دولت نیکاراگوئه قرار دهیم. همچنین در زمینه تفاهم نامه‌های قبلی نیز کاملا پایبند هستیم و آمادگی داریم که تفاهم نامه‌ها را ادامه داده و علاوه بر مسائل مورد توافق، در سایر حوزه‌ها از جمله صادرات دارو و انتقال دانش فنی نیز آماده همکاری هستیم.

 نمکی اظهار کرد: خوشحالیم که نیکاراگوئه پیشرفت‌های خوبی از سال ۲۰۰۷ تا کنون در حوزه سلامت داشته و بدون شک هرگونه سرمایه گذاری در بخش سلامت می‌تواند بقیه بخش‌ها را حمایت کند. در دولت دکتر روحانی نیز با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اتفاقات بسیار خوبی در سال‌های اخیر رخ داد.

او افزود: در دولت دکتر روحانی بیش از ۴۰ هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت کشور اضافه شده، بیمه سلامت، همه شهروندان را تحت پوشش قرار داد، پرداخت از جیب بیماران به شدت کاهش یافت، برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، مشوق‌هایی ایجاد شد و سهم بخش سلامت از GDP از حدود ۶ درصد به حدود ۹.۵ درصد رشد پیدا کرد.

با تکیه بر توان داخلی و بردباری می‌توان بر فشار‌های تحریم‌ها غلبه کرد
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در ایران ستاد ملی مقابله با کرونا تشکیل شد و تمام دستگاه‌های اجرایی مهم با محوریت وزارت بهداشت و مسئولیت رئیس جمهور، به طور مرتب جلسات هفتگی برگزار می‌کنند. تردید نداریم که ملت ایران و نیکاراگوئه با تکیه بر توان داخلی و بردباری می‌توانند بر فشار‌های ناشی از تحریم‌های آمریکا، غلبه کنند.

استبداد و زورگویی به ملت‌ها قطعا محکوم به شکست است
نمکی اظهار کرد: هیچ استبداد و زورگویی به ملت‌ها در جهان دوام نیاورده و قطعا محکوم به شکست است. ایران آمادگی هر کمکی به دولت نیکاراگوئه را دارد و برای تداوم همکاری‌های گذشته و همچنین انتقال دانش فنی، آموزش و دانش پزشکی با توجه به وجود ۶۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی در ایران، تربیت متخصص در همه رشته‌ها و دارو و تجهیزات پزشکی آمادگی کامل داریم.

وی یادآور شد: پیشنهاد بنده این است که برای تداوم و تقویت همکاری‌های دو کشور، یک نفر از سوی وزارت بهداشت نیکاراگوئه به همراه سفیر ایران در آن کشور و دکتر اسدی لاری از سوی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و سفیر نیکاراگوئه در ایران، در تعامل باشند و گزارش‌ها را مرتب به ما ارائه کنند.

علاقه مندیم از پیشرفت‌های فناوری و تکنولوژی ایران استفاده کنیم
 آلوارز وزیر بهداشت نیکاراگوئه نیز در این گفت و گو با اشاره به تلاش‌های کشورش برای پیشگیری و رسیدگی به درمان بیماران کووید ۱۹، گفت: بین جمعیت ۶ میلیون نفری نیکاراگوئه و بیش از ۸۰ میلیون نفری ایران، تفاوت زیادی وجود دارد، اما علاقه‌مند هستیم که از پیشرفت‌های فناوری و تکنولوژی ایران استفاده کنیم.

او یادآور شد: دولت نیکاراگوئه از سال ۲۰۰۷ تا کنون اقداماتی را برای تقویت نظام سلامت به ویژه در حوزه تقویت زیرساخت ها، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های سیار انجام داده تا خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز به نقاط دوردست کشور نیز ارائه شود. جمعیت نیکاراگوئه حدود ۸ درصد از جمعیت ایران است و تعداد جمعیتی که باید به آن‌ها خدمات ارائه کنیم، خیلی کمتر از ایران است، اما برای تقویت نظام سلامت کشورمان در حوزه پیشگیری و درمان تلاش‌های زیادی کرده ایم.

آلوارز گفت: در حال حاضر ۷۳ بیمارستان مجهز، ۱۴۳ مرکز درمانی، یک هزار و ۳۳۳ خانه بهداشت، دو هزار و ۸۴۸ مرکز درمانی در محلات مختلف در شبکه‌ای شامل دو هزار و ۷۷۶ نقطه، ارائه خدمات درمانی را تقویت و اجرا کردیم. پرسنل وزارت بهداشت نیکاراگوئه حدود ۳۳ هزار نفر هستند، اما با حمایت مردم و شبکه‌ای محلی با مشارکت بیش از ۴۲ هزار نفر از داوطلبان، خدمات مامایی، پزشکی و سایر خدمات پیشگیری و درمانی را ارائه می‌کنیم.

وزیر بهداشت نیکاراگوئه افزود: یکی از بحث‌های مهم از سال ۲۰۰۷ تا کنون، آموزش و ارتقای پرسنل بود و در این مدت، سه هزار پزشک جدید را در ۲۵ تخصص تربیت کردیم و یکی از تخصص‌هایی که کمتر به آن توجه می‌شد و جدیدا به آن توجه شده، تربیت نیرو برای بخش‌های ICU بوده است.

تشکیل کمیسیون بین وزارتی در نیکاراگوئه برای مقابله با کرونا
او ادامه داد: برای مقابله با کرونا در نیکاراگوئه، کمیسیون بین وزارتی تشکیل شد که ریاست آن بر عهده رئیس جمهور است و همه فعالیت‌ها برای مدیریت کرونا توسط این کمیسیون انجام می‌شود. پروتکل‌های پاسخگویی و رسیدگی به موقع و همچنین مراقبت‌های تقویت شده در این حوزه را تعریف و اجرایی کردیم.

وابستگی نیکاراگوئه به واردات و مشکلات آن
آلوارز یادآور شد: نیکاراگوئه بر خلاف ایران برای واکسن مستقیما عمل نکرده، اما با حمایت موسسه سنت پترزبورگ روسیه کار بر روی واکسن را انجام می‌دهیم و در این زمینه کار‌هایی را شروع کرده ایم، اما متاسفانه به واردات خارجی وابسته هستیم و وابستگی به واردات باعث شده که قیمت برخی از تجهیزات و وسایل مورد نیاز بسیار بالاتر رود و از آنجایی که کشور ما تحت فشار و محدودیت است، کمیت خرید کاهش و قیمت‌ها افزایش می‌یابد که بر روی مردم و دولت ما فشار وارد می‌شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:44
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

تدروس ادهانوم گفت: شاید هرگز سلاح جادویی در مقابله با این ویروس وجود نداشته باشد.

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: دولت‌ها و شهروندان باید تمرکز خود در مبارزه با ویروس کرونا را بر روی انجام تست، ایجاد فاصله گذاری اجتماعی، ردیابی و قرنطینه بیماران و نیز استفاده از ماسک در اماکن عمومی قرار دهند.

او افزود: امیدواریم به تعدادی واکسن موثر که بتواند از ابتلای افراد به ویروس کرونا جلوگیری کند، دست یابیم. در حالی که امیدهای زیادی درباره ساخت واکسن «کووید-۱۹» وجود دارد، باید این را در نظر داشت که شاید هرگز سلاح جادویی در مقابله با این ویروس وجود نداشته باشد.


ادهانوم تصریح کرد: در حال حاضر، توقف شیوع بیماری تنها به مسائل ابتدایی مانند بهداشت عمومی و کنترل بیماری محدود شده است. از همه می‌خواهم که به توصیه‌های پزشکان عمل کنند.

تاکنون بیش از ۱۸ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند. از این میان، ۶۸۹ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. سازمان جهانی بهداشت تاکید دارد تا زمانی که واکسن موثر برای این بیماری کشف نشده است، مردم در اماکن عمومی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:41
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

فرانسوی‌ها روش جدید و سریعی را برای تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ با استفاده از تنفس افراد کشف کرده‌اند.

محققان فرانسوی به روشی آسان و سریع برای پی بردن به ابتلای افراد به ویروس کرونا رسیدند.

بر این اساس، دانشمندان مرکز تحقیقات پزشکی لیون فرانسه از دستگاهی ویژه استفاده می‌کنند که قطرات تنفسی افراد پس از بازدم را مورد سنجش قرار می‌دهد و می‌تواند در زمانی کوتاه ابتلای فرد به کرونا را تایید یا رد کند.

سرعت این تست و در عین حال روش خاص آن بزرگترین مزیت این دستگاه به شمار می‌رود. برخلاف واکنش زنجیره‌ای پلیمراز، این تست می‌تواند به وسیله متخصصان بالینی برای تشخیص ابتلای افراد به کووید ۱۹ مورد استفاده عمومی قرار بگیرد.


محققان اعلام کردند در سه ماه گذشته آزمایشات اولیه این دستگاه بر روی ده‌ها نفر در بیمارستان لیون با موفقیت انجام گرفته است. کریستین جورج، مدیر این پروژه در این باره گفت: ما مطمئن هستیم که در مسیر درست قرار گرفته ایم. با این حال، هوشیاری و دقت لازم را در استفاده از این روش خواهیم داشت.

تاکنون ۱۸۸ هزار تن در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، بیش از ۳۰ هزار تن جان خود را از دست داده اند. فرانسه جزو یکی از کشور‌های اتحادیه اروپا بود که در موج نخست شیوع این ویروس شاهد تلفات و مبتلایان گسترده بود. مقامات فرانسوی امیدوارند با کشف روش‌های سریع برای تشخیص مبتلایان به ویروس کرونا، روند شیوع ویروس در کشور را کند کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:37
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )

به نقل از دیلی میل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با پایگاه خبری آکسیوس در شبکه «اچ بی او» در اظهاراتی عجیب مدعی شد کرونا در آمریکا تحت کنترل است و کشورش پایین‌ترین نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا را در سطح جهان داراست.

ترامپ در مصاحبه با پایگاه خبری آمریکایی «اکسیوس» در شبکه «اچ بی او» که سه شنبه هفته گذشته ضبط شده بود، اما شب گذشته پخش شد، با وجود آمار میانگین روزانه ۶۵ هزار ابتلای جدید و یک‌هزار فوتی در آمریکا مدعی شد کرونا ویروس در سراسر آین کشور به خوبی تحت کنترل است.

مجری این برنامه در حالی که از سخنان ترامپ تعجب کرده بود، خطاب به وی گفت: «چطور؟ روزانه هزار آمریکایی دارند می‌میرند؟»

ترامپ در واکنش به این سخن مجری گفت: «آن‌ها می‌میرند؛ درست است، همینی که هست.»

او در ادامه گفت: «این بدان معنا نیست که ما هر کاری که از دستمان بر می‌آید را انجام نمی‌دهیم. این به همان اندازه تحت کنترل است که شما می‌توانید آن را کنترل کنید. این یک طاعون وحشتناکی است که ما را احاطه کرده است.»

مجری بار دیگر تلاش کرد تا ترامپ را به چالش بکشد و گفت: «شما واقعا فکر می‌کنید این تمام چیزی است که ما می‌توانیم آن را کنترل کنیم؟ هزار مرگ در روز؟»

ترامپ پاسخ داد: من به تو گفتم دوست دارم بدانم آیا کسی هست (که بتواند این کار را کند؟) اول از همه ما کار بزرگی انجام داده ایم.

او سپس با تلاش برای استناد به برخی گراف‌ها و چارت‌ها گفت: آمریکا پایین‌ترین (نرخ مرگ و میر) را در رده بندی‌ها دارد. ما پایین‌تر از (کشور‌های دیگر) جهان هستیم.

مجری برنامه که به شدت متعجب شده بود، گفت: پایین‌تر از جهان؟ این یعنی چه؟
ترامپ بار دیگر تلاش کرد تا حرف خود را توجیه کند و گفت: ما پایین‌تر از اروپا (در آمار مرگ و میر) هستیم. به این برگه یک نگاه بیانداز.


اما این سخنان عجیب ترامپ در خصوص وضعیت کرونا، صدای رسانه‌های آمریکایی را نیز در آورد.

روزنامه «واشنگتن پست» با نقل این سخنان او نوشت: ترامپ واقعا به نظر می‌رسد که نمی‌داند اوضاع همه گیری چقدر بد است.


همچنین حساب توییتری پایگاه ایندیپندنت انگلیس با توییت فیلم صحبت‌های ترامپ نوشت: ترامپ به غلط می‌گوید آمار مرگ و میر آمریکا پایین‌تر از (دیگر نقاط) جهان است.

روزنامه دیلی میل هم با تیتر «همینی که هست» نوشت: ترامپ میانگین هزار مرگ ناشی از کووید-۱۹ را در روز رد می‌کند و می‌گوید مدیریت همه گیری در آمریکا بهتر از دیگر کشور‌ها بوده است.

گفتنی است آمریکا با دارا بودن بیش از ۴ میلیون و هشتصد هزار مورد ابتلا، رتبه نخست را در میان دیگر کشور‌های جهان از آن خود کرده است. این در حالی است که تا کنون نیز بیش از ۱۵۹ هزار نفر در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
چهارشنبه 15/5/1399 - 6:29
azemandias ( تعداد مطالب : 327 ) ( تعداد نظرات : 2 )

محمدحسین استاد بر ضرورت اتخاذ راهکارهای مناسب برای جلوگیری از سودجویی مالی و ناامنی تراکنش های بانکی با همکاری و تعامل نهادهای امنیتی و نظام بانکی در ایجاد امنیت حداکثری برای استفاده گسترده مردم از بستر بانکداری الکترونیک و خدمات آن تاکید کرد.


به گزارش تبیان؛پس از شروع ویروس کرونا در کشور و جان باختن تعدادی زیادی از هموطنان ، طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یکی از مهم ترین مکان های عمومی و خطرناک برای ابتلا به بیماری کرونا شعبه های  بانکی هستند از این رو استفاده راهکار ها و امکانات لازم برای کاهش حضور مردم در شعبه های بانکی به قطع زنجیره‌ی ویروس کرونا یک ضرورت است ، مهمترین راه کار استفاده از بستر بانکداری الکترونیک و گسترش آن است . اما لزوم گسترش بانکداری الکترونیک نه تنها در ایام شیوع بیماری کرونا بلکه در دنیای امروز یک ضرورت است اما این امر با مخاطراتی مواجه است که مهم ترین آن تأمین امنیت شبکه و جلوگیری از سوء استفاده های مالی است. به همین منظور نظر آقای استاد، کارشناس بانکداری را در این خصوص جویا شدیم.

محمدحسین استاد، کارشناس بانکداری با اشاره به برخی از مخاطرات بانکداری الکترونیک و لزوم توجه به امنیت شبکه گفت:  مشتریان بر اساس قوانین و اسناد متقن می‌توانند از خدمات غیر حضوری و همچنین بانکداری الکترونیک استفاده کنند. و بانک نیز مجاز است بر اساس این اسناد امکان تراکنش‌های مالی را از طریق درگاه های الکترونیکی برای آنان فراهم کند.

 وی افزود: سوء استفاده از این امکانات غیر قابل انکار است  همانطور که می‌دانید بانک موظف است تمام تراکنش های مالی  به  اداره مبارزه با پولشویی  گزارش دهد و همچنین  تراکنش های مشکوک از طریق سیستم‌های بانکی  رصد خواهد شد.اما اتفاقی که می گفتند برخی مشتریان به ظاهر از طریق راهکارهای قانونی  از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده می کنند ولی در پشت پرده این خدمات در جای غیر قانونی مصرف می شود که تشخیص آن از طرف بانک کاری  امکان ناپذیر است. حل این معضل نیازمند همفکری و خرد جمعی است و ما  با همکاری قوه قضایی و دادستانی خواهان اتخاذ راهکارهای مناسب  برای جلو گیری این سودجویی هستیم.

این کارشناس بانکی تصریح کرد: این در حالی است که با همکاری و پیگیری پلیس فتا بسیاری از فعالیت های غیر قانونی از طریق درگاه های بانکداری مسدود شده است   اما راهکار مناسبی  یافت نشده است و در شرایط امروز و لزوم جلوگیری از اجتماعات مردمی برای قطع زنجیره کرونا استفاده از سیستم بانکداری الکترونیکی را دو چندان کرده است از طرفی مخاطرات و ناامنی های موجود در حوزه فضای مجازی ارائه خدمات و تراکنش های مالی غیر حضوری را با چالش مواجه  کرده است.  لذا ضمن افزایش خدمات غیر حضوری و افزایش بهره برداری از بانکداری الکترونیکی باید از طریق  راهکارهای مناسب جلوی  سوء استفاده های مالی در این حوزه را گرفت.

وی عنوان کرد:  ورود به اینترنت بانک به صورت دو مرحله ای، استفاده از رمز پویا برای انجام تراکنش های مالی  و حتی تغییر رمز عبور پویا  و مجزاسازی آن برای خرید شارژ و یا تبادلات مالی با ارزش بالاتر  راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از سوء استفاده مالی در حوزه بانکداری الکترونیک است اما با این حال نمی‌توان جلوی تمام سوء  استفاده ها را گرفت.

به عنوان مثال یک شرکت اینترنتی و یا هر فرد حقیقی حقوقی به صورت قانونی از بانک درخواست درگاه اینترنتی میکند و علی رغم تایید این درگاه اینترنتی از طریق سایت شاپرک و شتاب  گاهی اوقات برای استفاده سایت های شرط بندی و خلاف قانون به کار گرفته می شود و بانک پس از  اطلاع و هماهنگی پلیس فتا این درگاه ها را مسدود می کند.

وی با اشاره به لزوم اصلاح کارمزد فعالیت های بانکی و تاثیر آن بر کاهش فیزیکی مشتریان در ایام پرمخاطره شروع بیماری کرونا گفت پیش از اصلاح قانون کارمزد بانکی باید فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود و در صورت اجرای صحیح آن می تواند بسیاری از تجمعات بی مورد بانکی را کاهش دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 15:35
azemandias ( تعداد مطالب : 327 ) ( تعداد نظرات : 2 )

مدیرعامل بانک ایران زمین، ضمن بازدید از تعدادی از شعب استان تهران از همکاران این شعب با توجه به شرایط سخت ارائه خدمت در دوران کرونا تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین ،عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین در بازدید از شعب استان تهران با اشاره به نقش بانکها در حفظ آرامش اجتماعی، اقتصادی و ارائه خدمات در دوران شیوع بیماری کرونا گفت: بیماری کرونا همه بخشهای کشور را تحت تاثیر قرار داده، اما بانکها به جهت نقشی که در ارائه خدمات به حوزه های مختلف دارند و همچنین مشکلاتی که شیوع این بیماری برای بخشهای مختلف تولیدی و اقتصادی ایجاد کرده، در خط مقدم درگیری با این بیماری قرار دارند.

پورسعید افزود: از روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا حفظ سلامت مشتریان و کارکنان اولویت اول ما بوده است، و در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با وجود تمام کمبودهایی که در روزهای ابتدایی وجود داشت، پروتکل های بهداشتی را برای حفظ سلامت مشتریان و همکاران رعایت کنیم.
مدیرعامل بانک ایران در این دیدار با تقدیر از پرسنل شعب این بانک گفت: در طول این مدت همکاران من زحمات زیادی را در شعب متحمل شده اند و با شرایط سخت با تمام توان به مشتریان خدمت رسانی کرده اند که جا دارد، از زحمات آنها تقدیر شود.

وی شرایط اقتصادی کشور را حساس عنوان کرد و گفت: کشور شرایط ویژه ای را دارد، هم به لحاظ بیماری کرونا و هم تحریم های اقتصادی که تولید کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، که جا دارد تمام بخش های کشور تلاش خود را جهت رفع موانع تولید بردارند.

در این بازدیدها ، مدیر امور شعب استان تهران، مدیر حوزه مدیرعامل و مدیر روابط عمومی، مدیرعامل را همراهی کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 10:32
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3253 ) ( تعداد نظرات : 10 )


به گفته حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در شرایط جنگی با ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی هستیم و همه کشورهای دنیا تا زمان کشف داروی ویروس کرونا باید با این ویروس رفتار تهاجمی داشته باشند.

او ادامه داد: میزان رعایت اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی مرتبط با کرونا از سوی مردم و در اصناف و اماکن عمومی از حدود ۸۰ درصد به ۱۰ تا ۲۰ درصد و در تهران به ۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

به خودتان رحم نمی‌کنید، به کادر پزشکی رحم کنید
از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۰ هزار کادر درمان به کرونا مبتلا شده اند و ۱۱۰ نفر برای نجات جان بیماران کرونایی جان خود را از دست داده و به درجه شهادت نائل شدند.

معاون وزیر بهداشت خطاب به کسانی که اصول بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، بیان کرد: اگر به خودتان رحم نمی‌کنید به کادر پزشکی رحم کنید، با کرونا شوخی نکنید. ریه فردی که به علت کرونا در آی‌سی‌یو بستری می‌شود دیگر مانند ریه سالم عمل نمی‌کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1روز قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 7:21
  • تعداد رکورد ها : 39920