abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از خط تولید اتوبوس های جدید که قرار است به زودی وارد ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران شود، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران؛ دکتر سیدمناف هاشمی با اشاره به اینکه اراده مدیریت شهری بر تامین اتوبوس از کارخانه های تولید داخلی بوده، گفت: تا ۲۰ روز آینده نخستین بخش از اتوبوس ها و مینی بوسهای جدید وارد پایتخت می شود.
هاشمی با اشاره به دغدغه مدیریت شهری در ساماندهی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی، افزود: در تلاش هستیم با استفاده از ظرفیت و توان تولیدات داخلی ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران را که هم اکنون حدود ۶۲ درصد آن فرسوده است، نوسازی و بازسازی نماییم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه هماهنگی لازم برای خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید صورت گرفته که حداقل ۲۵۰ دستگاه آن تا پایان سال وارد ناوگان می شود، خاطر نشان کرد: قراردادهای دیگری هم در حال انجام است و همه این اقدامات برای بهبود و ارتقای خدمات رسانی به شهروندان عزیز تهرانی صورت می‌گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 21:35
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

قیمت 20 محصول پرتقاضای میادین میوه و تره بار براساس آخرین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، حاکی از اختلاف 37 درصدی قیمت این مراکز نسبت به قیمت‌های سطح شهر است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ گلابی با قیمت هر کیلوگرم 19500 تومان و زرشک تازه و عناب تازه با قیمت هر کیلوگرم 19 هزار تومان، گران‌ترین محصولات و در مقابل هندوانه با قیمت هر کیلوگرم 1500 تومان، کرفس با قیمت هر کیلوگرم 2900 تومان و تُرب سفید با قیمت هر کیلوگرم 3 هزار تومان، ارزان‌ترین محصولات میادین میوه و تره بار هستند.
قیمت 20 محصول پرمصرف میادین میوه و تره بار شهرداری تهران به شرح زیر اعلام شده است.
1- سیب قرمز هر کیلوگرم 8 هزار تومان
2- سیب زرد هر کیلوگرم 8800 تومان
3- پرتقال هر کیلوگرم 6800 تومان
4- نارنگی هر کیلوگرم 6950 تومان
5- لیموشیرین هر کیلوگرم 8200 تومان
6- انار هر کیلوگرم 9200 تومان
7- گلابی هر کیلوگرم 19500 تومان
8- هلو هر کیلوگرم 8700 تومان
9- انگور عسگری هر کیلوگرم 8 هزار تومان
10- خربزه مشهدی هر کیلوگرم 3950 تومان
11- هندوانه هر کیلوگرم 1500 تومان
12- موز هر کیلوگرم 16900 تومان
13- خیار کوتاه و گلخانه‌ای هر کیلوگرم 4500 تومان
14- گوجه فرنگی بوته‌ای هر کیلوگرم 6700 تومان
15- بادمجان هر کیلوگرم 4900 تومان
16- کدو هر کیلوگرم 5500 تومان
17- سیب زمینی هر کیلوگرم 3500 تومان
18- پیاز هر کیلوگرم 4700 تومان
19- لوبیا سبز هر کیلوگرم 8400 تومان
20- سبزی‌های برگی هر کیلوگرم 4 هزار تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 19:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با حضور در سازمان ورزش شهرداری تهران از فعالیت های این سازمان در توسعه ورزش شهروندی در پایتخت تجلیل کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، سردار "حسین رحیمی" فرمانده انتظامی تهران بزرگ که به همراه سردار "محمدحسین حمیدی" رییس پلیس راهور، سرهنگ "مراد مرادی" معاون اجتماعی و سرهنگ "جلیل موقوفه ای" سرپرست پلیس پیشگیری فاتب در سازمان ورزش حضور یافت، از آمادگی مجموعه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در تامین نظم و امنیت رویدادهای ورزشی تهران خبر داد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به نقش پر رنگ توسعه ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: سازمان ورزش اقدامات خوبی در توسعه ورزش همگانی داشته و با تعامل مناسبی که میان پلیس و این سازمان وجود دارد، می توان شاهد اتفاقات خوبی در ورزش همگانی نیز بود.

وی با اشاره به انجام فعالیت های ورزش همگانی در بوستان های پایتخت گفت: با همراهی سازمان ورزش، فعالیت های ورزشی بوستان ها ساماندهی و نظم و امنیت لازم با هدف پیشگیری از وقوع جرایم برقرار می شود.

"امیر محسنی" مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در این دیدار با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰۰ ایستگاه ورزش همگانی در بوستان های شهر تهران با نظارت سازمان ورزش فعالیت دارد، گفت: تعامل دوسویه خوبی پلیس تهران در برگزاری رویدادهای ورزشی داریم که امیدواریم به گسترش روز افزون ورزش شهروندی بیانجامد.

در این دیدار فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اهدای لوح و هدایایی، ضمن گرامیداشت روز و هفته تربیت بدنی، از مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران تجلیل کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 14:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

فضاهای سبز شهری با مشارکت شهروندان و انجام تعهد مالکین به کاشت نهال، در شمال تهران توسعه یافت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: طبق تعهدی که مالکین جهت کاشت نهال طبق رای کمیسیون ماده هفت بر عهده می گیرند تعداد 3 هزار و 500 نهال در رفیوژ میانی و بخش شرق و غرب بزرگراه امام علی(ع)، بوستان قیطریه و رفیوژ بزرگراه ارتش کاشته شد.
وی گفت: در رفیوژ میانی و مسیر شرق و غرب بزرگراه امام علی(ع) تعداد یک هزار اصله و در بوستان قیطریه تعداد 300 اصله و در رفیوژ بزرگراه ارتش واقع در ناحیه ده شهرداری منطقه یک نیز 2 هزار و 228 اصله نهال غرس شد.
جعفریان با اشاره به گونه های کاشته شده افزود: این نهال ها شامل گونه های کوئل روتریا، افرا، توری و... بوده که با موقعیت محل کاشت و آب و هوای منطقه یک همخوانی داشته است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 14:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

وبینار آموزشی سلامت محور در فضای مجازی و نیز مشاوره های حضوری در پردیس بانوان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی در هفته سلامت زنان به منظور ارتقای سواد سلامت محور بانوان در دوران کرونا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: در این راستا 2 وبینار آموزشی « نقش حفاظتی زنان در پیشگیری از ابتلای اعضا خانواده در دوره کرونا» و « شیوه زندگی سالم زنان با تاکید بر چاقی به عنوان عامل وخامت کوید 19» به صورت آنلاین با حضور متخصصان تغذیه و روانشناس بالینی و مشاوره خانواده در فضای مجازی به اجرا درمی آمد.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه این برنامه های آموزشی به صورت آنلاین و به مدت یک ساعت می باشد افزود: شهروندان به منظور اطلاع بیشتر از زمان برگزاری و موضوعات وبینارهای آتی می توانند به آدرس اینستاگرام shahrdari15_salamat مراجعه کنند.

مختاری در تشریح موضوعات آموزشی وبینارهای آتی افزود: روانشناسی کودک و نوجوان، زنان و خانواده، سلامت مردان، دیابت، ایدز و هپاتیت از جمله این موضوعات است.

او در ادامه به برپایی ایستگاه های مشاوره حضوری در پردیس بانوان اشاره کرد و گفت: این مجموعه نیز با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در فضای باز بوستان با برپایی ایستگاه های «ورزش در خانه» ، «سلامت زنان و خانواده در دوران کرونا» و «تغذیه در دوران کرونا» و نیز ارائه خدمات ایستگاه دوچرخه به صورت رایگان به مدت 6 روز پذیرای بانوان بود که در مجموع 400 بانو از این خدمات بهره مند شدند.زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:48
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


در راستای طراحی و اجرای قطب گردشگری شرق تهران، تفاهم نامه همکاری مشترک شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با شهرداری منطقه 13 منعقد می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، در راستای طراحی و اجرای قطب گردشگری شرق تهران، جلسه مشترکی با حضور کسری حسنی، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه 13، سبحانی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی ، علی مرادی، معاون فنی و عمرانی و شراره معدنیان، معاون طرح و برنامه این شرکت در سالن کنفرانس ساختمان ستادی شهرداری منطقه برگزار شد.
در این جلسه ، شهردار منطقه 13 در خصوص انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین شرکت توسعه فضاهای فرهنگی و شهرداری منطقه 13 گفت : انعقاد این تفاهم نامه ، به توسعه زیر ساخت های خدماتی و گردشگری بوستان سرخه حصار کمک می کند.
همچنین در این جلسه رحمان زاده با اشاره به اینکه، شرق تهران ظرفیت کافی برای توسعه گردشگری وجود دارد ، تاکید شد: با نگاه ویژه و سرمایه گذاری در منطقه سرخه حصار و تصویب مصوبه ای در شورای اسلامی شهر تهران، این منطقه به عنوان قطب گردشگری شرق تهران در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به افتتاح دو پروژه جدید در آینده نزدیک اظهار داشت : پروژه بازار گل و گیاه که بزرگترین پروژه در سطح تهران و حتی کشور است ودیگری پروژه بوم گردی است که موقعیتی را برای افراد فراهم می کند که به راحتی ظرف مدت کوتاهی وارد ناحیه ای شوند که مشابه شمال کشور است و می توانند از انواع غذای محلی بهره مند شوند.
کسری حسنی ، مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی نیز در این جلسه ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با شهرداری منطقه 13در زمینه پروژه قطب گردشگری شرق تهران خاطر نشان کرد : علاوه بر مزیت های این پروژه در زمینه اشتغالزایی و.. بوستان جنگلی سرخه حصار با ویژگی های خاص زیست محیطی میتواند پذیرای گردشگران داخلی و خارجی باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )معاون فنی و بهره‌برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: مالکین تاکسی‌های مدل ۸۸ به قبل بایستی برای نوسازی تاکسی خود به دفاتر هماهنگی امور اداری مراجعه و ثبت‌نام کنند.

سیدعلی محتشمی پور با بیان این خبر افزود: برای نوسازی تاکسی می‌بایست اطلاعات تاکسی داران مشمول طرح نوسازی اعم از اطلاعات هویتی مالک و نیز تاکسی فرسوده ایشان در سایت حمل و نقل و سوخت کشور ثبت شود. لذا برای تسهیل و تسریع کار تاکسیرانان گرامی، تمامی دفاتر هماهنگی امور اداری تاکسیرانی شهر تهران به این سامانه متصل شده‌اند. 

محتشمی‌پور ادامه داد: مشمولین طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده برای ثبت درخواست خود به همراه سند مالکیت خودرو و پروانه تاکسیرانی به دفاتر هماهنگی امور اداری مراجعه و ثبت‌نام کنند تا فرآیند تشکیل پرونده آنها آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه نوسازی تاکسی‌های فرسوده، همواره از اولویت‌های سازمان تاکسیرانی بوده است، گفت: تا کنون بیش از ۱۵ هزار تاکسیران تقاضای نوسازی تاکسی فرسوده خود را ثبت کرده اند و فرآیند تشکیل پرونده آنها به جریان افتاده است.

معاون فنی و بهره برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران افزود: سازمان بر حسب ثبت‌نام‌های انجام شده، ضمن ارزیابی روزانه و مستمر فرایند نوسازی، پیگیری ایفای تعهدات خودروساز در تولید و تحویل به موقع تاکسی‌ها را در دستور کار قرار داده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )

شهردار ناحیه 7 منطقه 4 تهران از اجرای آرای کمیسیون های ماده صد در خصوص تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: با هرگونه تخلف ساختمانی که باعث به خطر افتادن جان شهروندان و ایجاد بی نظمی شود با جدیت برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "نورعلی توحیدلو" با اعلام این خبر و با اشاره به تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز خطر ساز گفت: امر تخریب و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز نیازمند حمایت های بیشتر دستگاه های قضایی و انتظامی است تا با قاطعیت با اینگونه اقدامات غیر قانونی و ساخت و سازها برخورد شد.

شهردار ناحیه 7 منطقه 4 با اشاره به تخریب یکی از ساختمان های پر خطر و غیر مجاز محله شمیران نو تصریح کرد: یکی از تخلفاتی که در سنوات گذشته باعث نارضایتی شهروندان محله شمیران نو شده بود، ساخت و ساز غیر مجاز ملک مسکونی در این محله بود.

توحید لو اضافه کرد: با توجه به دستور شهردار محترم منطقه 4 مبنی بر برخورد جدی با اینگونه ساخت و سازها، ضمن قدردانی از حمایت های دستگاه های قضایی و نیروهای انتظامی، با اخذ مجوزهای قانونی و بر اساس رای کمیسیون ماده صد نسبت به تخریب این ملک و رفع خلاف اقدام شد.

او ضمن هشدار به شهروندان منطقه 4 مبنی بر عدم خرید املاک فاقد سند و پایانکار ساختمانی افزود: برخی از افراد سودجو با فروش املاک فاقد ایمنی و سند مالکیت، ضمن به خطر انداختن جان شهروندان مشکلات عدیده را برای شهر و شهروندان ایجاد می کنند و لازم است از خرید و فروش اینگونه املاک جلوگیری کرد.

شهردار ناحیه 7 منطقه 4 خاطر نشان کرد: با هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و پر خطر با جدیت برخورد می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه سه از کلید خوردن اهدای پلاسمای خون در مجموعه شهرداری این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، زهرا خوش برش هدف پیوستن این منطقه به پویش"اهدای پلاسما" گفت: مدیران و کارکنانی که اخیرا به ویروس کرونا مبتلا و بهبود یافته اند به منظور نجات جان بیماران مبتلا به بیماری کووید۱۹، به صورت داوطلبانه پلاسمای خون خود را اهدا می کنند.
معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه سه تاکید کرد: افرادی که به ویروس کرونا مبتلا شده و اکنون یک ماه از زمان بیماری آنان گذشته است در راستای مسوولیت اجتماعی می توانند با مراجعه به مراکز انتقال خون و ستاد مرکزی سازمان انتقال خون واقع در جنب برج میلاد،پلاسمای خود را جهت درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ اهدا نمایند.
او ادامه داد: پلاسمای اهدایی آنها فریز و بعد از غربالگری و تست سلامت ذخیره می‌شود و به مراکز درمانی که درخواست کننده این پلاسما برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا باشند ارسال می شود و در اختیار آنها قرار می گیرد.
خوش برش با اشاره به ارائه طرح های تشویقی به بهبودیافتگانی که به این پویش بپیوندند، توضیح داد: این پویش با هدف فرهنگ سازی، ترغیب مردم نوع دوست و کمک به روند درمان دیگر مبتلایان به این بیماری همزمان سایر مناطق شهرداری تهران در حال اجرا است تا بخشی از مشکلات ناشی از این ویروس کاهش یابد و به بیماران کمک کنیم.
اهداکنندگان خون و همین طور پلاسما اطمینان داشته باشند که سازمان انتقال خون بر اساس آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان‌های انتقال خون جهان، همه نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می کند. همه مراکز انتقال و اهدای خون و تمام تجهیزات این مراکز در کشور در حال حاضر و همیشه، ضد عفونی و استریل می شوند. اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون و پلاسما اهدا کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14088 ) ( تعداد نظرات : 49 )


 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه2 پایتخت گفت: به منظور روانسازی تردد و کاهش بار ترافیکی  شبکه بزرگراهی، طرح تعریض مسیر جنوب به شمال بزرگراه  یادگار امام (ره) محدوده پل شهید جکیم اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، امیرحسین حیدرنیا، معاون حمل‌ونقل و ترافیک منطقه ۲ با بیان این خبر گفت: با توجه به بارترافیکی روزانه در مسیر  جنوب به شمال بزرگراه یادگار امام (ره)  ،اجرای عملیات تعریض بزرگراه  از لوپ  بزرگراه شهید حکیم غرب تا رمپ ورودی بزرگراه حکیم  دردستور کار قرار گرفت.
وی افزود:  این با هدف تأمین ایمنی در تردد، روان‌سازی ترافیک، کاهش زمان سفر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا و همچنین جلوگیری از بروز تصادفات انجام می‌شود
وی افزود: به منظور ارتقای ایمنی تردد،  همزمان با تعریض این مسیر ، فضای پهلوگاهی مناسبی برای کنار کشیدن خودروهای معیوب و یا تصادفی از مسیر اصلی ایجاد خواهد شد.
معاون  شهردار منطقه2 افزود: پیش بینی می شود با تعریض این نقطه شاهد روانسازی بار ترافیک در این بزرگراه باشیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 14ساعت و 25دقيقه قبل
دوشنبه 5/8/1399 - 13:23
  • تعداد رکورد ها : 19150