abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه میادین و بازارهای میوه و تره بار با مخاطب یک میلیون نفری در روز، از مهم‌ترین و اثرگذارترین عرصه‌های خدمات‌رسانی شهرداری تهران محسوب می‌شوند، گفت: این مجموعه در جلب رضایت‌مندی مردم از خدمات مدیریت شهری بسیار موثر است، چنانچه تا کنون نیز به همین ترتیب عمل کرده و در ایام سخت به کمک دولت آمده و نسبت به توزیع محصولات تنظیم بازار بین مردم اقدام نموده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ آرش حسینی میلانی که در جمع مدیران این سازمان سخن می‌گفت، افزود: لازم است گزارشی از خدمات سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار در صحن شورای شهر ارائه و عملکرد مثبت این سازمان در جهت تعدیل فضای یأس و نا امیدی و تبدیل آن به فضای امیدوارکننده و قابل قبول توضیح داده شود.
وی تاکید کرد: براساس گزارش سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، برآورد میزان صرفه جویی اقتصادی حاصل از خرید بخشی از محصولات عرضه شده در میادین و بازارهای میوه و تره بار از ابتدای سال جاری تاکنون، بالغ بر 461 میلیارد و 540 میلیون تومان بوده است و به عبارتی، سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در سال جاری، ماهانه 92 میلیارد و 308 میلیون تومان و روزانه 3 میلیارد و 77 میلیون تومان به سبد خرید خانواده‌های تهرانی کمک کرده است.

*قیمت محصولات در میادین میوه و تره بار 40 درصد ارزان‌تر از سطح شهر است
میلانی اظهار کرد: قیمت محصولات عرضه شده در میادین میوه و تره بار به طور متوسط 40 درصد ارزان‌تر از میانگین قیمت‌های سطح شهر است و افزایش 70 درصدی مراجعه‌کنندگان به این مراکز در یک سال گذشته نیز نشان دهنده استقبال شهروندان از میادین میوه و تره بار و رضایت‌مندی آنها از عملکرد این مراکز است.
وی تصریح کرد: منش کارکنان میادین میوه و تره بار به ویژه کارگران غرفه‌های فروش محصول در این مراکز که مستقیماً با مردم در تماس هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و البته نباید فراموش کنیم که نیروی انسانی شاغل در میادین با توجه به ساعت کاری طولانی و عدم تعطیل در جمعه‌ها و سایر ایام تعطیل، عمدتاً دو شیفت کار می‌کنند و علاوه بر اینکه از نظر زمان کار تحت فشار هستند، به دلیل ارتباط مستقیم با ارباب رجوع، استرس و فشار کار بالایی را نیز باید تحمل کنند.
میلانی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به ازدیاد روزافزون مراجعه کنندگان به میادین میوه و تره بار، ارتقای استانداردهای رفتاری کارکنان و کارگران این مراکز از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی مشتری‌مداری برای ایشان که باعث افزایش بازدهی و در نتیجه رضایت‌مندی شهروندان از مراکز مذکور می‌شود، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی افزود: میدان مرکزی میوه و تره بار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در صورت تکمیل زنجیره فعالیت‌های این مرکز مهم اقتصادی و خدماتی، ارزش افزوده حاصل از فعالیت‌های آن دوچندان می‌شود که یکی از این اقدامات، راه اندازی سیستم سردخانه آن است که به عنوان ظرفیتی بزرگ از طریق نگهداری انواع محصولات کشاورزی، بازدهی میدان مرکزی میوه و تره بار را ارتقاء می‌دهد.

*سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران هم مسئولیت اجتماعی دارد، هم مسئولیت محیط زیستی
میلانی اظهار کرد: موضوع محیط زیست در حوزه فعالیت‌های سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این موضوع از ابعاد و زوایای مختلف باید مورد مطالعات جامع قرار گیرد که یکی از ابعاد مهم آن، امکان‌سنجی جایگزینی استفاده از نایلکس در این مراکز در جهت کاهش تدریجی مصرف نایلکس با توجه به آثار و نتایج مخرب آن بر چرخه زیستی است که به شدت مورد تاکید است.
وی تصریح کرد: سازمان مدیریت میادین اصولاً بر اساس مسئولیت اجتماعی بنیان گذاشته شده است، اما مسئولیت محیط زیستی نیز برای آن قائل هستیم و بر این اساس، مباحثی مانند سرمایه‌گذاری برای کاهش مصرف نایلکس یا اهتمام در جهت تفکیک پسماند از مبداء در میادین میوه و تره بار از جمله موضوعات مورد تاکید در حوزه فعالیت‌های سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران است.
رئیس کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تاکید بر اهمیت و ضرورت عرضه و مصرف محصولات ارگانیک و نقشی که سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در جهت تحقق این مهم می‌تواند ایفاء کند، خاطرنشان کرد: به این منظور، علاوه بر برگزاری نمایشگاه محصولات ارگانیک، برپایی بازارچه‌های عرضه این محصولات مشروط به صحت سنجی‌های دقیق و کمک به عرضه محصولات ارگانیک در جهت کاهش قیمت این تولیدات می‌بایست مورد توجه مضاعف قرار گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 


معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تمهیدات ویژه شهرداری تهران در طرح «استقبال از مهر ۹۸» به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: آغاز سال تحصیلی جدید و طرح«استقبال از مهر ۹۸» از موضوعات بسیار مهم محسوب می شود، بدین منظور معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اقدام به برنامه ریزی دقیق و منسجمی در راستای اجرای مطلوب طرح استقبال از مهر ۹۸ با اتخاذ تمهیدات و پیش بینی های لازم کرده است.

یزدانی با بیان این که به منظور تامین امكانات مورد نیاز و انجام اقدامات لازم برای دسترسی دانش آموزان به مراكز آموزشی و زیباسازی شهر و استمرار در حفظ، بهبود و افزایش کیفیت در وضعیت نگهداشت شهر؛ دستورالعمل اجرای طرح استقبال از مهر ۹۸ تهیه و به تمامی مناطق ۲۲ گانه ابلاغ گردیده است، گفت: محدوده اجرای این طرح مناطق ۲۲ گانه و نواحی ۱۲۲ گانه شهرداری تهران با اولویت پیرامون مراکز آموزشی است که در ۲ بازه زمانی اجرایی می شود. بازه اول از ۹۸/۶/۱۵ الی ۹۸/۶/۳۱ و بازه دوم از ۹۸/۷/۱ الی ۹۸/۷/۱۵ در نظر گرفته شده است.

وی به اهداف و رویکردهای این طرح اشاره کرد و گفت: ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات به شهروندان و بویژه محصلین در راستای شعار" تهران شهری برای همه "، زیباسازی مراكز آموزشی و جلوه بخشیدن به نمای آن‌ها، ایمن سازی معابر منتهی به مراكز آموزشی و بازپیرایی فضای سبز،ارائه برنامه های آموزشی و ترویجی با رویکرد مشارکت پذیری در مباحث مهم نگهداشت شهر، افزایش سطح همکاری‌ و تعاملات میان بخشی دستگاه‌های مختلف مرتبط با مدیریت شهری در زمینه مسائل آموزشی و مراكز تحصیلی و آموزشی از جمله اهداف این طرح می باشد.

یزدانی در ادامه به رئوس فعالیت ها و اقدامات اجرایی شهرداری تهران در حوزه خدمات شهری در طرح «استقبال از مهر» سال ۹۸ پرداخت و گفت: مجموع فعالیت ها و اقدامات لازم در راستای پیشبرد اهداف اجرایی دستورالعمل فوق، در قالب ۲ محور اصلی شامل اجرای اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و نیز استقبال از مهر و رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراکز آموزشی در بخش های مختلف حوزه معاونت های خدمات شهری و محیط زیست مناطق ۲۲ گانه در دو بازه زمانی و مجموعا براساس ۱۲ برنامه اجرایی و ۶۱ فعالیت اجرایی می‏ شود.


معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه به تشریح اقدامات شاخص و ویژه متناسب با ایام بازگشایی مدارس و استقبال از مهر پرداخت و گفت: برگزاری کارگاه و کلاس آموزشی در مدارس با محوریت تفکیک پسماند از مبداء، ارائه آموزش های ایمنی لازم به معلمین، مسئولین و کادر آموزشی و دانش آموزان، ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست از طریق تبلیغات محیطی با موضوع «مهربان باشیم، مصرف کنیم، تمام نکنیم»، برگزاری کارگاه های آموزشی راهکارهای کاهش مصرف انرژی و بهینه‌ سازی مصرف منابع، تهیه و توزیع بسته های آموزشی در خصوص مبارزه با جانوران مضر شهری در مدارس، برگزاری « استارت آپ طراحی و تولید تكنولوژی های یادگیری با رویكرد آموزش مدیریت پسماند» در سه محور آموزشی ( كاهش تولید پسماند، افزایش حداكثری بازیافت و تفكیك پسماندها در مبداء)، توزیع کیسه های مخصوص پسماندهای خشک، تامین و توزیع مخازن تفکیک پسماند خشک برای مدارس، نواختن زنگ ایمنی در روز ۷ مهر، نواختن زنگ دانش آموز شهید در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) به همراه عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، همکاری در موضوعاتی چون نگهداشت سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مراكز تحصیلی و آموزشی، رسیدگی به وضعیت مبلمان و حذف زوائد فیزیکی فضای داخل حیاط مدارس دولتی، ترمیم و مرمت تجهیزات ورزشی مدارس دولتی، همکاری در شستشو و پاكسازی كامل نمای مدارس دولتی، رنگ آمیزی و نقاشی دیواری بیرونی و همچنین دربهای ورودی، تابلوهای سر درب مدارس (شستشو،مرمت، تعویض) و المانهای حیاط مدارس دولتی، ترمیم و مرمت فضای سبز محوطه داخل مراكز آموزشی، هرس و خشکه زنی درختان داخل مراکز آموزشی، كاشت نهال، درختچه و گل وگیاه در فضای حیاط و محوطه مدارس دولتی،اکران طرح های فرهنگی در خصوص بازگشایی مدارس و همچنین پخش موشن طرح های فرهنگی در تلویزیون های سطح شهر، توزیع گلدان به مدارس و مراکز آموزشی دولتی، تهیه و نصب نیمکت ، سطل زباله و... در مراکز آموزشی و توزیع شاخه گل به دانش آموزان مقطع ابتدایی مدارس دولتی منتخب در جشن آغاز سال تحصیلی از جمله این موضوعات می باشد.

یزدانی در ادامه به رسیدگی ویژه به امور نگهداشت شهر با اولویت پیرامون مراکز آموزشی با محوریت آسیب شناسی و رفع نواقص اشاره کرد و گفت: پیرایش شهر و حذف زوائد فیزیکی و بصری نما، شستشو و پاکسازی نماها و زیباسازی جداره های شهری، رسیدگی به وضعیت مبلمان شهری، المان ها و احجام شهری و حذف زوائد فیزیکی، آسیب شناسی و رفع نواقص پل های عابر پیاده معمولی و مکانیزه، آسیب شناسی و رفع نواقص سرویس های بهداشتی شهری و پارکی، هرس شاخه های سرگیر و خشكه زنی درختان معابر، بازپیرایی ، ترمیم، مرمت و رفع نواقص فضای سبز(معابر،لچکی، رفیوژ، رمپ و لوپ)، كاشت نهال، درختچه و گل و گیاه و... که تمامی موارد فوق با اولویت معابر منتهی به مراکز آموزشی می باشد.

وی اضافه کرد: تهیه و نصب المان نوری متناسب با طرح مهر و ایام محرم و صفر در سطح میادین اصلی، چاپ و اکران طرح های مرتبط با این ایام بر روی بیلبوردها، عرشه پل ها، نقاط پرتردد شهری و میادین اصلی شهر، آسیب شناسی و رفع نواقص بوستان های مجاور مراکز آموزشی در راستای ایمن سازی و... از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا می باشد.
یزدانی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین در پایان بازه زمانی تعیین شده در اجرای این طرح ، عملکرد مناطق 22گانه و نواحی براساس پارامترهای تعیین شده و نیز کیفیت و کمیت اجرا مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه5، از حذف تقاطع همسطح بزرگراه اشرفی اصفهانی - ناطق نوری و احداث دور برگردان و اصلاح هندسی محدوده با هدف تسهیل تردد خودروها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، یکی از مهم ترین گره های ترافیکی منطقه 5 با احداث دوربرگردان بزرگراه اشرفی اصفهانی ناطق نوری رفع شد.

حبیب پوش پارس معاون فنی و عمرانی منطقه در تشریح عملیات اجرایی این پروژه گفت : بنا بر طرح مصوب سازمان حمل ونقل وترافیک، حوزه فنی و عمرانی منطقه از اواخر مرداد ماه سال جاری، نسبت به احداث دوربرگردان مذکور اقدام‌ کرده و این طرح، طی سه هفته کاری انجام شد.

وی افزود: دوربرگردان بزرگراه اشرفی اصفهانی ناطق نوری در سه شنبه هفته جاری به طور رسمی افتتاح می شود.

محمد باقر اسدی معاون حمل ونقل وترافیک منطقه نیز به شهروندان این مژده را داد که با بهره برداری از این پروژه و گذر از این محور، رانندگان در مسیر دوربرگردان، از این پس سهولت تردد را تجربه می کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 13 از اجرای طرح لوله گذاری برای انتقال آب خام در پارک جنگلی سرخه حصار به طول بیش از 25 هزار متر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13، مرتضی رحمان زاده در خصوص اجرای طرح لوله گذاری انتقال آب خام گفت: پارک جنگلی سرخه حصار با قدمت بیش از نیم قرن، از گذشته به صورت کاملا سنتی و با استفاده از شبکه نهرهای خاکی آبیاری می شد که با شروع احداث ، تجهیز و راه اندازی مخازن ذخیره آب ژئوممبران و اجرای شبکه انتقال آب خام در بخش وسیعی از پارک جنگلی سرخه حصار توانستیم تا حدود زیادی شبکه آبیاری پارک سرخه حصار را از روش سنتی خارج نموده و به سمت مکانیزه شدن سوق دهیم.

وی افزود: در این طرح به جهت بالابردن راندمان آبیاری و پوشش دهی کامل پارک، مخازن ژئوممبران اصلی به تعداد 10 عدد در حاشیه جنوبی پارک و با ظرفیت ذخیره آب 12 هزار متر مکعب احداث گردیده اند به طوری که در مجاورت نهر اصلی آبیاری پارک واقع شوند.

شهردار منطقه 13 با بیان اینکه تعداد 5 مخزن با ظرفیت ذخیره آب 4 هزار و 200 مترمکعب نیز در حاشیه شمالی پارک و در مجاور چاهها احداث شده اند، تصریح کرد: شبکه انتقال آب خام توسط دو عدد لوله پلی اتیلن به قطر 250 میلیمتر در حاشیه نهر اصلی آب خام به طول 16 هزار و 700 متر اجرا شده است به طوری که یک لوله فقط وظیفه انتقال آب از یک مخزن به مخزن دیگر را به عهده دارد و لوله دیگر جهت برداشت آب و اجرای عملیات آبیاری استفاده می شود.

وی با اشاره به اینکه کلیه چاه ها نیز به مخازن سرچاهی مجاور خود وصل شده اند، اذعان داشت: مخازن سرچاهی نیز با لوله های 200 میلیمتری به طول 8 هزار و 685 متر به مخازن اصلی وصل شده اند.

رحمان زاده در عین حال از کاهش هدر رفت آب در نهر های خاکی ، افزایش راندمان آبیاری و افزایش بهره وری از منابع آبی به عنوان مزایای اجرای این طرح یاد کرد و اظهار داشت: کلیه این مخازن مجهز به ایستگاه پمپاژ آب بوده و به منظور تامین برق این ایستگاهها، شبکه برق 20 کیلو ولت به این نقاط انتقال داده شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 ) معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به افزایش 40 درصدی ترافیک در اول مهر ماه گفت: مشکل ترافیک تنها با برنامه‌های شهرداری تهران حل نمی شود بلکه به رفتار رانندگان بستگی دارد.به گزارش شهرنوشت، امروز دوشنبه -۲۵شهریورماه- نشست خبری اعلام برنامه‌های معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید با حضور محسن پورسیدآقایی برگزار شد.

افزایش 40 درصدی ترافیک در اول مهر ماه 

معاون حمل ‌و نقل و ترافیک شهرداری تهران در ابتدای نشست خبری دوشنبه‌های پاسخگویی با بیان اینکه مهرماه با پایان فصل تابستان همراه است، تصریح کرد: اول مهر ترافیک به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و آمارها از افزایش 40 درصدی ترافیک خبر می دهد. در ابتدای مهرماه شهر ترافیک جدیدی را به خود می‌بیند. نیمه‌ دوم سال، نیمه ترافیکی شهر است و به دلیل ایجاد وارونگی هوا این در ایام، تهران با آلودگی هوا در نیمه دوم روبرو می‌شود.

وی با اعلام اینکه  بخشی از برنامه‌های ما برای اعمال محدودیت تردد کامیونت‌های حمل کالا است، گفت: این وسایل نقلیه  از ساعت ۶ تا ۹ صبح در تمام معابر شهر حق تردد نخواهند داشت  و در صورتی که با دوربین‌ها رصد شوند و حضور داشته باشند متوقف خواهند شد. این محدودیت تنها دو هفته ابتدایی مهر رخ خواهد داد. این محدودیت تنها  مختص به مرکز شهر نیست و در تمام شهر انجام خواهد شد.

پورسیدآقایی با اشاره به اینکه اقدام دیگر شناور شدن ساعت کارکنان اداری است، توضیح داد: سال گذشته برای شروع کار ادارات، با شناور شدن ساعات کار موافقت شده،  اما امسال پیشنهاد دادیم که کارکنان اجازه داشته باشند ۹ صبح به سر کار بیایند و به همین مقدار در بعد از ظهر نیز شناور باشد. به همین ترتیب پیشنهاد دادیم که کارمندان در بعد از ظهر یک ساعت زودتر بتوانند به خانه بروند اما با رعایت ساعت کاری این طرح صورت گیرد.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم با توجه به محدودیت‌های کاهش آلودگی هوا مقدار خودروها کم شود، افزود: از شهروندان درخواست داریم که در دو هفته اول مهر از مجوز ۲۰ روز طرح کاهش آلودگی هوا استفاده نکنند، چرا که موجب افزایش امکان ترافیک در سطح شهر می‌شود ‌؛ شهروندان باید روز مجاز خود را در ترافیک بگذرانند.

مشکل ترافیک با برنامه های شهرداری حل نمی شود

وی با تأکید براینکه مشکل ترافیک تنها با برنامه‌های شهرداری تهران حل نمی شود بلکه به رفتار رانندگان بستگی دارد، گفت: برخی رانندگان رفتار خودخواهانه‌ای دارند و در نزدیک ترین و راحت ترین نقطه می‌خواهند توقف داشته باشند و یا پارک دوبله انجام می دهند و سر تقاطع می‌ایستند. این نوع توقف‌ها سبب افزایش ترافیک شهر خواهد شد.

پورسید آقایی در پاسخ به این سوال که جزئیات نظارت شهرداری بر تاکسی های اینترنتی که قرار است از اول مهرماه اجرایی شود چگونه است و آیا بنا است که قیمت‌ها افزایش پیدا کند، بیان کرد: قیمت تاکسی‌های اینترنتی تحت کنترل هیچ نهادی نیست و خودشان قیمت‌ها را افزایش یا کاهش می‌دهند. تاکسی‌های اینترنتی در تیر ماه بیش از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. دستورالعمل نحوه کنترل بر رانندگان بنا است تحت نظارت شهرداری باشد از این رو پس از آنکه دستورالعمل نهایی شد جزئیات بیشتری در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

معاون شهردار تهران در مورد فرونشست منطقه ۲۰ به علت حفاری تونل خط ۶ مترو، گفت:زمانی که خط مترو در عمق ۱۷ متری ساخته می‌شود لرزش ها و فشار دستگاه باعث ریزش خواهد شد. اگر در بالای خیابان حفره‌هایی بر اثر چیزهای دیگری وجود داشته باشد، خاک حفره ها را پر می‌کند و ریزش ایجاد می‌کند که ناشی از خود مترو نیست بلکه ناشی از خلل و فرج لایه های بالایی است، بدین ترتیب حفره هایی که به دلیل دیگری ایجاد شده، جابجا می شود و باعث ایجاد ترک  در سطح خیابان خواهد شد. خوشبختانه مترو از زیر بافت مسکونی عبور کرده و هیچ گونه حادثه‌ای در این بافت رخ نداده است. دستگاه‌های مختلف در حال مراقبت هستند تا مشکلی ایجاد نشود.

وی در مورد حمل و نقل افراد معلول و کم توان، بیان کرد: تمهیدات ویژه‌ای برای تردد افراد معلول در سطح شهر در مهرماه اندیشیده نشده است.

پورسیدآقایی با اعلام اینکه در بحث دوچرخه سواری تسهیلاتی برای دانشجویان و خبرنگاران در نظر گرفته شده، گفت: هزینه اولیه و ودیعه ثبت‌نام دوچرخه‌ها از سوی شهرداری پرداخت می‌شود و افراد تنها هزینه بیمه و تردد خود را می‌پردازند  که این پیشنهاد در دست بررسی است.

آخرین وضعیت پارک حاشیه ای 

معاون شهردار تهران در پاسخ به این سوال که وضعیت پارک حاشیه ای به کجا رسیده و امروز افراد با گذاشتن صندلی برای خود و کارکنان یک اداره جای پارک می گیرند، بیان کرد : هیچ فرد و دستگاهی حق ندارد مقابل ساختمان خود را پارکینگ اختصاصی کند. طی هفته گذشته یکی از نهادهای نظامی هنگام پلاک برداری،خودرو را توقیف کردند که البته هماهنگی‌های لازم انجام شد. همچنین برخی از کسبه تابلو پارک هوشمند را کندند ولی توجیه شدند و توضیح دادیم. پارک حاشیه‌ای هوشمند به زودی در مناطق مرکزی شهر نیز راه‌اندازی خواهد شد. بدین ترتیب در آینده هیچ فردی، هیچ خیابانی را نمی تواند در اختیار داشته باشد و به صورت شبانه‌روزی و رایگان از پارک آن استفاده کند.

وی اضافه کرد: طرح پارک حاشیه‌ای منطقه۲ به خوبی درحال پیشبرد است و میزان پارک خودرو در معابراصلی این منطقه کاهش پیدا کرده است.

پورسیدآقایی با اعلام اینکه درحال پیگیری برای ثبت گزارشات تأمین وسایل حمل و نقل عمومی از درآمد وصولی طرح ترافیک در سامانه تهران من هستیم، تصریح کرد: این اقدام به منظور انجام شفافیت برای شهروندان است. امیدوارم تا پایان سال این اقدام صورت گیرد.

به گفته‌ی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران فعالیت کلیه کارگاه‌های عمرانی از ۱۵ شهریورماه تا ۱۵ مهرماه در سطح شهر تهران متوقف خواهد شد.

هیچ قطار متوقفی نداریم 

پورسیدآقایی در پاسخ به این سوالی درباره برنامه های این معاونت برای بکارگیری حمل و نقل عمومی با شروع ماه مهر دارد، گفت: امروزه هیچ قطار متوقفی نداریم و در گذشته قطارهایی که به دلیل کمبود قطعات متوقف بودند درحال حاضر به مدار بازگشتند. شهرداری تهران همه توان خود را برای آمادگی مهرماه به کار خواهد گرفت. ایستگاه خط ۶ برای مهرماه آمادگی انتقال شهروندان را نیز خواهد داشت. همچنین سرفاصله خط ۱،۲ و ۴ به ۴ دقیقه کاهش پیدا کرده و حدود ۸ دقیقه از سرفاصله خط ۳ کم شده و سرفاصله سایر خطوط ده دقیقه است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۶۰ میلیارد تومان وصولی امسال از محل طرح ترافیک بوده است، گفت: بخشی از آن در اتوبوسرانی و مترو هزینه شده است و پولی در اختیار صندوق کارآفرین امید قرار گرفته تا بتواند به افراد وام ارائه دهد، بدین ترتیب ۲۸ دستگاه اتوبوس، دو ایستگاه تاکسی و دو هزار دوچرخه در دست تامین است.

معاون شهردار در پاسخ به این سوال که رییس راهور کل کشور از افزایش ترافیک با شروع طرح ترافیک جدید خبر داده و چرا این تناقض گویی بین شهرداری و پلیس وجود دارد، بیان کرد: به جای اینکه رییس راهور کل کشور نظر بدهند، رییس راهور تهران اظهار نظر کنند. براساس آمارهای شرکت کنترل و کفیت، ترافیک تهران نسبت به تیرماه و مردادماه سال گذشته کاهش داشته است.

وی در مورد اظهارنظر زهرا نژادبهرام مبنی براینکه لازم نیست همه‌ی ایستگاه‌های مترو دارای پله برقی و آسانسور باشند، گفت: از این پس هیچ ایستگاهی در مترو تهران راه اندازی نمی‌شود مگر اینکه همراه با پله برقی باشد. اظهارنظر ایشان مربوط به ایستگاه‌های قدیمی ا‌ست که برای آسانسور و پله برقی هیچ جانمایی انجام نشده است.

شلوغی مترو در ساعت اوج یک اتفاق طبیعی است

پورسیدآقایی در واکنش به این سوال که مترو تهران گنجایش افزایش جمعیت بیشتری را ندارد، گفت: هیچ شهری در دنیا، در ساعت اوج پیک مترو خلوتی ندارد. مترو تهران متناسب با شرایط شهرهای توسعه یافته بسیار استاندارد است. شلوغی مترو در ساعت اوج یک اتفاق طبیعی است، خطوط BRT و مترو دارای استانداردهای جهانی هستند. شناور بودن ساعت کار کارکنان بیشترین اثر را در ترافیک دارد اما مقاومت‌هایی برای اجرای این طرح در همه‌ روزهای سال وجود دارد که اجرای آن راحت نیست.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 17:4
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 معاونت موزه داری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نظر دارد پنج بخش دیگر با عنوان بخش انقلاب اسلامی، دفاع مقدس استان تهران، مقاومت اسلامی، زنان در انقلاب و دفاع مقدس، اصلاح وضع موجود موزه اصلی را به موزه اضافه کند، لذا از طراحان متخصص در زمینه طراحی و ساخت موزه ها طی اعلام فراخوانی دعوت به همکاری می نماید.
به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس؛ بدین وسیله از تمام شرکتها و گروه های تخصصی و طراحان که در زمینه طراحی و ساخت موزه ها و نمایشگاه های مهم فعالیت داشته اند، دعوت به عمل می آید جهت طراحی ، نظارت عالیه و یا ساخت چهار بخش جدید در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اعلام آمادگی نمایند .

موضوع : طراحی و ساخت بخش های جدید موزه  با عناوین ذیل:

-        بخش انقلاب اسلامی ( حدود 3500 متر مربع )

-        بخش دفاع مقدس استان تهران ( حدود 2500 متر مربع)

-        بخش مقاومت اسلامی (حدود 2500 متر مربع)

-        بخش زنان در انقلاب و دفاع مقدس ( حدود 1800 متر مربع)

-        اصلاح وضع موجود موزه اصلی (موردی - پروژه ای)

 

   علاقمندان می توانند در دو قالب شرکت های رسمی مشاور و گروه های تخصصی در این فراخوان شرکت نمایند .شایان ذکر است متخصصانی که علاقمند هستند بصورت گروه تخصصی اعلام آمادگی نمایند می بایست در قالب گروه های حداقل 4 نفره و با معرفی مدیریت گروه مدارک لازم را ارائه نمایند.

 

مراحل انتخاب مشاور:

1-      فراخوان عمومی

2-      ارزیابی رزومه ها و بررسی صلاحیتهای تخصصی

3-      دعوت از شرکتها و یا گروه های تخصصی دارای شرایط برتر

4-      برگزاری جلسه حضوری کارشناسی جهت بررسی پیشنهادات و ایده های اصلی شرکت کنندگان

5-      انتخاب شرکت ها و گروه های تخصصی برتر

6-      درخواست اعلام هزینه از شرکتها و گروه های تخصصی منتخب

 

مدارک مورد نیاز :

1-      رزومه تخصصی شرکت یا گروه تخصصی

2-      رزومه اعضای اصلی و مدیریت گروه طراحی و سایر تخصصهای مرتبط

3-      کپی مدارک صلاحیت های تخصصی ( ویژه شرکتها )

4-      کپی اساسنامه و روزنامه رسمی ( ویژه شرکتها )

5-      گروه تخصصی یا شرکتها میبایست طی نامه ای مکتوب علاقمندی خود را جهت شرکت در هر یک یا همه بخشهای ذیل اعلام نمایند:

 الف) تولید محتوای موزه 

  ب) تولید سناریو 

 ج) طراحی فاز یک معماری

 د)طراحی فاز دو و جزِئیات خاص

 ه) طراحی سازه

 و)طراحی تاسیسات

 ز) طراحی تکنولوژی های مدرن ارائه محتوا به مخاطب

 ح) اجرا و ساخت

  ط) نظارت

همچنین شرکت کننده می بایست در همان نامه بر اساس اولویت علاقه و تخصص شرکت یا گروه ، آمادگی خود را  جهت طراحی یکی یا چند بخش از موضوعات : « 1- انقلاب اسلامی 2- بخش دفاع مقدس استان تهران 3- بخش مقاومت اسلامی 4- بخش زنان در انقلاب و دفاع مقدس 5- اصلاح بخش های موجود موزه اصلی » به تفکیک مشخص نماید .

علاقمندان میتوانند مدارک خود را بصورت کاغذی تا تاریخ  31/7/98 به آدرس : تهران ، میدان ونک – بزرگراه حقانی – بعد از پل مدرس – خیابان سرو – موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس – دبیرخانه موزه تحویل داده و یا پست نمایند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود. به علاوه هوآوی هم‌اکنون طراحی و معماری خود را در بخش های پردازشی و ارتباطی 5G یکپارچه کرده و همین باعث شده تا این تراشه یکی از پربازده‌ترین و کارآمدترین تراشه‌های بازار جهانی باشد.

 

 

در 35 سال گذشته تکنولوژی به سرعت پیشرفت کرده و پس از عرضه رایانه‌های شخصی غول پیکر در دهه 80 میلادی، هم اکنون شاهد گوشی‌های هوشمند با ابعاد بسیار کوچک‌تر در دستان کاربران هستیم که امکان دسترسی به اطلاعات را با سرعت بسیار بالایی فراهم می‌کند. گوشی‌های هوشمند برای عملکرد مناسب با کارایی بالا، مانند کامپیوترهای خانگی نیازمند راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری پیچیده هستند تا بتوانند تجربه‌ای بدون نقص را در اختیار کاربران قرار دهند.

 

معماری بخش 5G پردازنده

اوایل سال 2019 شرکت هوآوی پرچمدار Huawei Mate 20 X 5G را  به همراه تراشه Kirin 980 و مودم Balong 5000 معرفی کرد که  تجربه فوق‌العاده‌ای از شبکه 5G را در اختیار کاربران قرار می‌داد. مهندسی این محصول به شکل جداسازی سنتی انجام شده است که واحد پردازش را از مودم جدا می‌کند که در نهایت این دو قطعه در دو ناحیه جداگانه کار خود را انجام می‌دهند.

در حال حاضر روش جداسازی یکی از راه‌های ایده آل به شمار می‌رود و اکثر شرکت‌ها برای تولید محصولات خود در بازار از این روش استفاده کرده‌اند. متاسفانه در این روش به دلیل این که در یک بخش کار ارتباطات و در بخش دیگر کار پردازش‌های عمومی انجام می‌شود، در نهایت شاهد تولید حرارت و پردازش‌های بیش از حد هستیم که در نهایت باعث مصرف انرژی بیشتر و اتمام سریع‌تر شارژ باتری می‌شود. در همین راستا و برای حل این مشکل، شرکت هوآوی از تراشه جدید خود با نام Kirin 990 5G رونمایی کرده است.

در زمینه فناوری‌های جدید، گوشی‌های هوشمند جزء مهمترین فناوری‌های روز به شمار می‌روند؛ زیرا هر روز در جیب شما قرار دارند. این نکته بسیار مهم است که تراشه‌های پرچمدار بتوانند با توجه به قیمتی که برای آن‌ها پرداخته می‌شود، تجربه بهینه‌ای را در اختیار کاربران قرار دهند. هوآوی موفق شده است تا در این تراشه شگفت انگیز، اتصالات پر سرعت، انتقال اطلاعات با سرعت بالا، پردازش گرافیکی کارآمد، محاسبات با سرعت بالا و کاهش حرارت را محقق کند. نکته جالب این است که تراشه هوآوی Kirin 990 5G موفق شده است تا پیشرفت‌های شگفت انگیزی را در بخش‌های مختلف بدست بیاورد. بیایید کمی دقیق‌تر به قابلیت‌های تراشه Kirin 990 5G نگاه کنیم.

هم اکنون این اولین تراشه تجاری 5G در جهان است که سرعت بسیار بالایی را به خصوص در زمینه دانلود اطلاعات در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این سریعترین تراشه 5G است که تا به امروز مشاهده کرده‌ایم. این تراشه سرعت دانلود 2.3 گیگابیت در ثانیه و سرعت آپلود 1.25 گیگابیت در ثانیه را ارائه می‌دهد. برای کسانی که متوجه معنی این اعداد نیستند، باید بگوییم که با استفاده از این تراشه می‌توانید یک فایل 300 مگابایتی را در مدت زمان 1 ثانیه دانلود کنید و آپلود فایلی با حجم 160 مگابایت تنها در مدت زمان 1 ثانیه انجام خواهد شد. تراشه Kirin 990 5G از معماری‌های NSA و SA در شبکه 5G نیز پشتیبانی می‌کند. این بدان معناست که با وجود شبکه‌های مختلف در سراسر جهان، با استفاده از انواع و ساختارهای مختلف شبکه 5G، این تراشه قادر به پشتیبانی از همه شبکه‌های 5G در آینده خواهد بود که در کشورهای گوناگون استفاده می‌شود.

تراشه Kirin 990 5G به یک پردازنده سفارشی سازی شده با طراحی نوآورانه مجهز شده است. این پردازنده هشت هسته‌ای از دو هسته بسیار بزرگ A76، دو هسته بزرگ A76 و چهار هسته کوچک‌تر A55 تشکیل شده است که عملکرد آن بسیار خوب و مصرف انرژی آن بهینه سازی شده است. در مقایسه با تراشه اسنپ دراگون 855، سرعت اجرای برنامه‌ها در این تراشه بین 20 تا 30 درصد افزایش یافته است. در این تراشه مصرف انرژی تا 60 درصد کاهش یافته و این بسیار خوب است. 

تراشه Kirin 990 5G از یک واحد پردازش گرافیکی کاملا جدید استفاده می‌کند. این واحد پردازش گرافیک 16 هسته‌ای از نوع Mali-G76 است که در مقایسه با واحد پردازش گرافیکی Kirin 980 شش هسته بیشتر دارد و همچنین از یک کامپایلر واحد پردازش گرافیکی و فناوری Smart Cache تشکیل شده است که دستورالعمل های GPU را ساده سازی می‌کند که باعث صرفه جویی در مصرف پهنای باند حافظه DDR می‌شود و بار پردازنده گرافیکی را کاهش می‌دهد. این بدان معنی است که قدرت پردازش گرافیکی تا 38 درصد افزایش می‌‌یابد و مصرف انرژی تا 44 درصد کاهش پیدا می‌کند.

 

هوش مصنوعی:

هوآوی به خاطر رونمایی از چیپست Huawei Kirin 970 که برای اولین بار پردازنده اختصاصی هوش مصنوعی را به دنیا معرفی کرد، بر سر زبان ها افتاد. همچنین پردازنده هوش مصنوعی مجزای هوآوی به عنوان پردازنده شبکه عصبی یا  NPU نیز شناخته می شود. NPU هوآوی با سرعت‌بخشی هرچه بیشتر به دسترسی به اطلاعات، یک تجربه بی‌نظیر از هوش مصنوعی را به مصرف‌کنندگان ارائه کرد تا بدانند چگونه هوش مصنوعی زندگی روزمره شما را غنی‌تر می‌کند.

پس از Kirin 970، هوآوی Kirin 980 را معرفی کرد که دارای NPU دوگانه است و امکان دست‌یابی به سرعت بالاتر و دسترسی به اطلاعات بر پایه هوش مصنوعی را می‌دهد. حالا با معرفی چیپست Kirin 990 5G، شاهد معماری جدید داوینچی (  DaVinci ) برای NPU هستیم که عملکرد خیره‌کننده‌ای در ارائه تجربه هوش مصنوعی به مصرف کنندگان دارد. در عین حال هوآوی با پیشگامان هوش مصنوعی و حوزه‌های مختلف برای ارائه فناوری‌های بر پایه صدا همچون HiVoice، فناوری‌های بر پایه غذا چون محاسبه و تشخیص کالری مواد غذایی با استفاده از هوش مصنوعی، وارد همکاری شده است. همچنین هوآوی عناصر دیگری چون لمس تعاملی ارائه کرده است؛ هنگامی که بر روی یک گوشی چیزی را مشاهده می‌کنید که نمی‌دانید چیست یا می‌خواهید درباره آن اطلاعات به دست بیاورید، کافی است یک دستگاه هوآوی را دست بگیرید و بر روی شیء مورد نظر ضربه بزنید. سپس فناوری هوش مصنوعی جدید هوآوی قادر به تشخیص آن شیء و ارائه اطلاعات برای همان شیء است که واقعاً شگفت انگیز است.

این اولین NPU دنیا با طراحی بزرگ-کوچک برای هسته‌های پردازشی است که تجربه‌ای بهتر از هوش مصنوعی را به کاربران در کار کردن با این چیپست جدید در فناوری‌های بر پایه هوش مصنوعی ارائه می‌کند. هسته اصلی این NPU در حقیقت بیش از 300 عملیات منحصر به فرد انجام می‌دهد که به شما امکان یک تجربه روان و بی‌نقص را می‌دهد و هنگامی که به مسئله دوام باتری می‌رسیم، این هسته با راندمان انرژی بالا، سازگاری بهتر و بالاترین عملکرد در پردازش هوش مصنوعی را به هرکسی در سراسر دنیا ارائه می‌کند. 

بخش دیگر پرداشگر NPU در چیپستKirin 990 5G  امکان دستیابی به مصرف انرژی کمتر و همچنین قدرت پردازشی بیشتر را فراهم می‌کند. بنابراین عملکرد NPU قوی‌تر و مصرف انرژی چیپست جدید Kirin 990 کمتر خواهد شد.

به لطف طراحی NPU، این واحد همچنین پیشرفت‌های شگرفی در ضبط ویدئو بر پایه هوش مصنوعی ارائه می‌کند. چیپست جدید Kirin 990 5G از تفکیک آنی اشخاص موجود در تصویر با استفاده از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. بنابراین می‌توانید انسان‌ها را از صفحه حذف کرده و از پس زمینه ویدئو برای مقاصد خود استفاده کنید. این قابلیت از جداسازی سه تا چهار نفر در صحنه ویدئو پشتیبانی می‌کند که می‌توان زمینه یا تصویر را با حفظ اشخاص موجود در تصویر، تعویض کرد. در واقع این تلاشی است تا با پیچیدگی کمتر، کارکردی مشابه زمینه سبز در سینما را در زندگی روزمره تجربه کنیم. این ویژگی از الگوریتم‌های هوشمند یادگیری ماشین و قابلیت‌های گرافیکی پیشرفته چیپست Kirin 990 در زمینه ویدئو بهره می‌گیرد و آن را در اختیار مصرف کنندگان در سراسر دنیا قرار می دهد.

 

مدیریت حافظه:

تراشه Kirin 990 5G در زمینه حافظه رم، بهترین کارایی را در قیاس با سایر گوشی‌های اندرویدی بازار ارائه می‌دهد؛ چرا که از حافظه نوع LPDDR4X استفاده می‌کند که در ترکیب با فناوری UFS 3.0+ عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

هوآوی در چیپست Kirin 990 از فناوری ساخت جدید 7nm FF+ EUV استفاده کرده که منجر به کاهش مصرف انرژی تا 10 درصد شده است. وقتی به چیپست Kirin 980 که با فناوری 7 نانومتری ساخته شده بود نگاه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که حدود 6.9 میلیارد ترانزیستور در آن استفاده شده است. ترانزیستورها در واقع به مانند جریان‌های الکتریکی هستند که از مغز شروع می‌شوند و اطلاعات را از یک نقطه به نقطه دیگر می‌برند. اکنون تراشه Kirin 990 5G با داشتن 10.3 میلیارد ترانزیستور سطح جدیدی از سرعت انتقال اطلاعات را ارائه می‌کند. این درحالی است که سایز این تراشه تنها به اندازه یک نوک انگشت است.

این تراشه بالاترین تعداد ترانزیستور در صنعت نیمه هادی را ارائه می‌دهد؛ این بدین معناست که از این پس انتقال اطلاعات از یک بخش تراشه به بخش دیگر، با سرعت بیشتری نسبت به قبل انجام می‌شود. به عنوان مثال اموری نظیر باز کردن برنامه‌ها و هر آنچه شما با گوشی خود انجام می‌دهید، با داشتن تراشه Kirin 990 5G سریع‌تر از قبل خواهد بود. به علاوه هوآوی هم‌اکنون طراحی و معماری خود را در بخش های پردازشی و ارتباطی 5G یکپارچه کرده و همین باعث شده تا این چیپست یکی از پربازده‌ترین و کارآمدترین تراشه‌های بازار جهانی باشد.

اکنون هوآوی اعلام می‌کند که چیپست جدید Kirin 990 5G در محصولات جدید سری Mate که بزودی معرفی می‌شود، به کار رفته است و این واقعاً هیجان‌انگیز است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:46
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار تهران گفت: افتخارمان این است که کوچه های شهر به نام شهدا مزین شوند، شهدایی که در این محلات زندگی می کردند و عطر و  یادشان هنوز وجود دارد و خانواده هایشان هنوز در این مناطق زندگی می کنند.


به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی در گفت و گو با خبرگزاری صدا و سیما درباره شایعات حذف نام شهدا از تابلوهای معابر با بیان اینکه در دوره جدید نه تابلویی حذف و نه نصب کردیم، اظهار کرد: اینها همه آن چیزهایی است که ظرف پنج سال اخیر اتفاق افتاده است. البته ممکن است برخی تابلوها فرسوده شده باشند و آن را اصلاح کرده باشیم، اما به شکل گسترده که معمولاً در شهرداری رخ می دهد کاری انجام ندادیم.

وی با بیان اینکه تابلوها دو دسته هستند، ادامه داد: یک سری از آن ها دیوارکوب هستند که معمولا مناطق این کار را انجام می دهند و همه آن ها به نام شهید مزین هستند. یک سری از تابلوها هم عبوری هستند؛ یعنی برای سرعت متوسط 30 کیلومتر به بالاست و شما بلافاصله باید بتوانید ببنید و تشخیص دهید که بپیچید یا مسیر را انتخاب کنید.

به گفته شهردار تهران؛ تابلوهایی که معمولاً به سرعت اختصاص دارند حداکثر اختصار را دارند که دلایل آن فنی است.

وی تصریح کرد: افتخارمان این است که کوچه های شهر به نام شهدا مزین شود، شهدایی که در این محلات زندگی می کردند و عطر و  یادشان هنوز وجود دارد و خانواده هایشان هنوز در این مناطق زندگی می کنند.

حناچی با تاکید بر اینکه شهدا افتخار ما هستند، گفت: همه ایرانی ها در زمان جنگ و بعد از آن هر کاری که می توانستند انجام دادند. 

شهردار تهران با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: فردی نزد پیامبر آمد و اقرار به گناه کرد و پیامبر عبای خود را کشید و نشنیده گرفت. ما باید در این زمینه به رهبر دینی‌مان تاسی کنیم.

وی این را هم گفت که؛ تمام همکاران ما در شهرداری بسیج هستند؛ سامانه 137 مامور شده که گزارش‌ها را بررسی کند شهرداران مناطق هم بسیج هستند. فکر می کنم برخی از دوستانمان که این موضوع را خیلی پیگیری می کنند به دنبال اعتلای نام شهید نیستند و به دنبال مسائل دیگری هستند.
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )


ملاقات مردمی 94 منطقه9 هم این بار برای دومین بار متوالی در ورودی ساختمان شهرداری منطقه با حضور شهردار و مدیران شهری بی واسطه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9؛ در نود و چهارمین ملاقات مردمی شهردار منطقه9 با شهروندان که برخلاف رویه های پیشین، این بار نیز در طبقه همکف برگزار شد؛ شهروندان بدون واسطه و تشریفات اداری با ورود به ساختمان شهرداری منطقه9، شاهد حضور شهردار منطقه و مدیران شهری برای انجام ملاقات مردمی هفتگی دوشنبه ها بودند.
ملاقات مردمی نود و چهارم که مردمی تر از هفته های پیشین در حالی در طبقه همکف برگزار شد که مفاخریان شهردار منطقه9 به درخواست 24نفر از شهروندان با موضوعات مرتبط با شهرسازی رسیدگی و دستورات لازم را برای رفع مشکلات شهروندان به منظور خدمت رسانی و افزایش رضایتمندی آنها همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری صادر کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10059 ) ( تعداد نظرات : 46 )


ایستگاه های منتخب متروی تهران در هفته پایانی تابستان ۹۸ شاهد اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوعی است.

به گزارش مدیریت ارتباطات شركت بهره برداری متروی تهران و حومه معاونت فرهنگی و اجتماعی این شركت با هدف تقویت حس انسان دوستی در حوزه حمایت از كودكان و زنان بی سرپرست و با همكاری مؤسسه نیكوكاران شریف اقدام به برپایی "كانتر جذب حامی" كرده است.
در این برنامه اجتماعی كه در ایستگاه های تهران (صادقیه)، تئاتر شهر، شهید بهشتی، قلهك و میدان شهدا برگزار می شود، مسافران مترو می توانند از ۲۳ تا ۲۷ شهریور ماه از ساعت ۹ تا ۱۹ به پیشخوان های جذب حامی مراجعه نمایند.
همچنین به مناسبت ایام ماه محرم و با همكاری موسسه فرهنگی هنری منتظران منجی نمایشگاه عكسی با عنوان "ملودی قدم ها" با موضوع جهانی پیاده روی اربعین حسینی با هدف آشنایی بیشتر مسافران با این حركت عظیم مردمی از ۲۴ تا ۲۶ شهریور در ایستگاه تجریش در معرض نگاه مسافران قرار می گیرد.
در برنامه ای دیگر معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شركت بهره برداری مترو به مناسبت ماه محرم در نظر دارد با همكاری هیئت خدام الحسین(ع) موكبی با همین عنوان در ایستگاه امام خمینی(ره) برپا كند. این برنامه بصورت نمایشگاه عكس سوگواره حسینی و نمایشگاه محیطی جهت بازدید و همچنین پذیرایی از مسافران برگزار می‌شود. این برنامه با هدف آشنایی بیشتر مسافران با فرهنگ شهادت و عاشورا از روز سه شنبه ۲۶ شهریور به مدت یك هفته در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) پذیرای مسافران خواهد بود.
كارگاه طراحی پوستر محاق نیز با هدف ترویج فرهنگ حیا و عفاف از طریق طراحی پوستر و اكران؛ در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) برگزار شد.
در این كارگاه در خصوص چگونگی استفاده از نمادها و طرح های هنری و گرافیكی برای ترویج فرهنگ حیا و عفاف بحث و تبادل نظر شد.
این كارگاه یك روزه با حضور جمعی از هنرمندان و طراحان گرافیست مسعود پورزارعی، عباس شریف، مسعود علیزاده، ثریا شریعت، مهسا كیانی و سحر سرزعیم برپا شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 21ساعت و 27دقيقه قبل
دوشنبه 25/6/1398 - 16:28
  • تعداد رکورد ها : 15170