دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

پرستاری که از کودکی علاقه داشت پرستار شود، اکنون در بیمارستان شهید بهشتی بابل مشغول به کار است، او با ۱۵ سال سابقه کاری به ویروس کرونا مبتلا شد، اما توانست نجات پیدا کند.

به گفته پزشکان این پرستار ۱۰ روز در کمای کرونایی رفته و امید به زندگی اش با توجه به درگیری ۹۰ درصد به حداقل رسیده بود اما با تلاش کادر درمان امید به زندگی این پرستار روند صعودی پیدا کرد. تب ۴۰ درجه، ضعف و بی حالی شدید، بی اشتهایی به غذا و درد عضلانی از جمله علائم بروز ابتلا به ویروس کرونا در این فرد پرستار بود.

کادر درمان به خصوص پرستاران ۷ ماه است برای حفظ سلامت جسمانی دیگران و تمام شدن هر چه زودتر ویروس کرونا خانواده‌های خود را ندیده اند و همواره در تلاش هستند تا نکات بهداشتی را گوشزد کنند و توصیه آن‌ها این است که رعایت این موارد شانس ابتلا به ویروس کرونا را کاهش خواهد داد.

حفظ فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ... تاثیر ۱۰۰ درصدی در کاهش ابتلا به این بیماری دارد. از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۱۶۷ نفر از اعضای کادر درمان کشور با مبتلا شدن به این بیماری به درجه بالا شهادت نائل شدند. این روز‌ها کادر درمان بیمارستان‌ها نیاز به همراهی دارند؛ چرا که موج سوم کووید ۱۹ شدید‌تر از دو موج قبلی خواهد بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 31دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 9:10
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

مدیرکل آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت فهرست آزمایشگاه‌های غیردولتی دارای مجوز انجام آزمایش تخصصی تشخیص مولکولی کووید ۱۹ را اعلام کرد.
به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیامک میراب سمیعی مدیرکل آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: آزمایشگاه‌ها بر اساس نتیجه ارزیابی نظارتی معاونت درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و مهارت آزمایی انستیتو پاستور ایران وارد فهرست شده و اجازه پذیرش و انجام آزمایش تخصصی تشخیص مولکولی کووید- ۱۹ را پیدا می‌کنند.

او افزود: آزمایشگاه‌هایی که از ارزیابی‌ها امتیاز لازم را کسب نکنند و یا تخلف داشته باشند، بر حسب مورد بطور موقت یا دائم از فهرست حذف می‌شوند.

سمیعی گفت: در آخرین لیست به روز رسانی شده ۹ آزمایشگاه غیردولتی و ۷۷ آزمایشگاه مجاز به پذیرش و انجام آزمایش تشخیص مولکولی برای مسافران برون مرزی با تایید دانشگاه‌های علوم پزشکی تعیین شده است.

جدیدترین فهرست آزمایشگاه‌های مذکور را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

https://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1399/7/1/12629716_644.xls

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 6:57
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: شاهد نزول رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جامعه هستیم و هم‌زمان ویروس کرونا دچار جهشی شده است که سرایت پذیری آن را بالا می‌برد.  با این افزایش، سرایت پذیری انتقال ویروس کرونا به صورت درون خانوادگی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

او در ادامه بیان  کرد: در موج‌های قبلی اپیدمی ویروس کرونا معمولا انتقال درون جامعه‌ای را شاهد بودیم و انتقال درون خانوادگی خیلی کم بود.

حریرچی در ادامه با بیان اینکه کنترل این وضعیت مستلزم این است که مردم در درون خانواده هم مراقبت بیشتری برای جلوگیری از انتقال کرونا انجام دهند، بیان داشت: در حال حاضر هر یک نفر از اعضای خانواده که مبتلا به کرونا می‌شود سایر اعضای خانواده هم مبتلا می‌شوند و این امر خیلی خطرناک است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه با توجه به سرایت درون خانوادگی کرونا ممکن است موج‌های دیگری از کرونا را شاهد باشیم، اضافه کرد: با جهش ژنتیکی که ویروس پیدا کرده است وظیفه ما در رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و همچنین مثلث شستشوی دست ها، فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی، استفاده از ماسک و اجتناب از تردد و تجمع غیر ضروری بیشتر می‌شود.

حریرچی با اشاره به اینکه میزان ابتلا به کرونا در تهران و قم ۲ برابر شده است، اضافه کرد: برای اینکه مجبور باشیم این مسائل را رعایت کنیم به ناچار برای بعضی از استان‌ها شرایط خاصی را در نظر گرفتیم. بر همین اساس برای استان قم درخواست شده  است که با موافقت ستاد کرونا تعطیلات قابل توجهی در نظر گرفته خواهد شود، در استان آذربایجان غربی ستاد کرونای استانی درباره اعمال محدودیت‌های بیشتر تصمیم گیری کرده است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه گفت: در سایر استان‌هایی که افزایش قابل توجه کرونا را داریم مجبور می‌شویم دورکاری ها و فاصله گذاری‌های فیزیکی را انجام دهیم.  

او در ادامه بیان کرد: درخواستمان از مردم این است که در مراسم ترحیم و تشییع جنازه ها تجمع نکنند، از گرد هم آمدن در پارک ها و ... خودداری کنند تا بتوانیم بر این بیماری غالب شویم.

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه با تاکید بر اینکه هر گونه تماس اجتماعی و در مجاورت سایرین قرار گرفتن امکان ابتلا به کرونا را بالا می برد اضافه کرد: باید انتخابی آگاهانه داشته باشیم تا مسائلی که مربوط به معیشت و آموزش مردم است را در حداقل ممکن انجام دهیم تا اقتصاد بچرخد. اما تماس های غیر ضروری، دیدار های خانوادگی، مسائل تفریحی و خرید های غیر ضروری را به حداقل برسانیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 6:55
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

حسین کرمانپور رئیس اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در حساب توئیتری خود درباره وضعیت رئیس سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: عصر امروز برای بررسی بیشتر شرایط عمومی و درمان‌های تکمیلی، محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی با تشخیص ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

او افزود:خوشبختانه حال عمومی ظفرقندی رضایت بخش است. از خداوند منان برای او و سایر بیماران طلب عافیت و سلامت می‌کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
چهارشنبه 2/7/1399 - 6:49
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔺رشد ۱۰ درصدی بستری‌های کرونا در تهران / ضرورت جذب نیروی جدید در بیمارستان‌ها

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا تهران:
🔹 طی چند روز گذشته در کلانشهر تهران ۱۰ درصد افزایش موارد بستری کرونا در بیمارستان‌ها را شاهد بودیم.
🔹 برای فصل پاییز که همزمانی کرونا و آنفلوآنزا اتفاق می‌افتد به دنبال افزایش تخت‌ها و جذب نیروی جدید در مراکز درمانی هستیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 6:40
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔻 تایید پروتکل تحقیق روی نوعی داروی گیاهی با خاصیت ضد کرونایی

🔹️ سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (شنبه) پروتکل انجام آزمایش روی داروهای گیاهی آفریقایی را که به عنوان روش درمانی احتمالی کروناویروس و بیماریهای همه گیر دیگر معرفی شده اند، تایید کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 6:39
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔻 خبر مهم درباره تأثیرگذاری داروی جدید کرونا/ سازمان غذاوداروی ایران مجوز ساخت داروی اکتمرال ایرانی را داد

پیام طبرسی، متخصص بیماری‌های عفونی و مسئول بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری:
🔹یک مطالعه چند کشوری بین آمریکا، برزیل، کنیا و چند کشور دیگر که روی ۳۸۹ بیمار تست شده است نتیجه‌اش نشانگر آن بود که تجویز اکتمرال می‌تواند ۴۴ درصد از میزان نیاز به دستگاه‌های تهویه مکانیکی و بستری شدن ‌در آی‌سی‌یو و میزان مرگ و میر بیماران را کاهش دهد که این نتیجه بسیار مهم است.
🔹سازمان غذاوداروی ایران مجوز ساخت داروی اکتمرال ایرانی را داد که با اسم تمزیوا در داروخانه‌های کشور با قیمت ۲ میلیون که قیمت معقولی است وجود دارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 6:37
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 3537 ) ( تعداد نظرات : 10 )

🔴جرئیات واکسن انستیتوپاستور ایران برای مقابله با کرونا

🔹رئیس انستیتو پاستور ایران با تاکید بر اینکه اثرگذاری واکسن‌های تولید شده هنوز ثابت نشده و هنوز هیچ‌کدام وارد تولید گسترده نشده‌اند که بتوانند حجم زیاد جمعیت را تأمین کنند، گفت: واکسن در دستور کار این انستیتو با استفاده از ژنوم ویروس کرونا است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 31دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 6:31
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻 آزمایش بالینی واکسن استنشاقی کرونا

🔹  دانشمندان انگلیسی یک مطالعه کوچک را در مقایسه با نحوه کارکرد دو واکسن آزمایشی کرونا در هنگام استنشاق توسط افراد به جای تزریق آن به ماهیچه آغاز می‌کنند.
🔹 محققان امپریال کالج لندن و دانشگاه آکسفورد در بیانیه‌ای گفتند: در این آزمایش ۳۰ داوطلب مورد آزمایش قرار می‌گیرند؛ در این آزمایش بالینی قطرات واکسن به شکل آئروسل یا مه و به وسیله دستگاه نبولایزر و ماسک یا ابزارهایی مشابه به بدن داوطلبان منتقل می‌ شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 8:12
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻تشخیص مرگبار بودن کرونا در بیماران با تست چشایی مزه تلخ/ تست چای سبز را انجام دهید تا متوجه بشید ویروسی که شما مبتلا هستید کشنده هست یا خیر

🔹️دانشمندان آمریکایی اعلام کردند با یک تست ساده می‌توان میزان مرگبار بودن کووید ۱۹ در افراد را تشخیص داد.
🔹️بر این اساس، متخصصان بیمارستان «باتون روژ» لس آنجلس ایالت کالیفرنیا اعلام کردند تست چشایی افراد می‌تواند به راحتی میزان کشندگی و خطرناک بودن کرونا در بیماران مبتلا را تشخیص دهد. دانشمندان در این روش از نوار‌های کاغذی مخصوص برای تست چشایی در بیماران مبتلا به کرونا استفاده کردند.
🔹️دکتر هنری بارهام، یکی از متخصصان این پژوهش اعلام کرد: این نوار‌های کاغذی در واقع تنها مزه تلخ حس چشایی را در افراد مورد سنجش قرار می‌دهند. این امر می‌تواند نشان دهنده میزان قدرت سیستم ایمنی بدن باشد. در واقع زبان هر انسانی دارای گیرنده‌های مزه تلخ است، اما این گیرنده‌ها فراتر از زبان هستند.

تست چشایی مزه تلخ در خانه؛ جوانه بروکسل و چای سبز

🔹️جوانه بروکسل یکی از تلخ‌ترین سبزیجات روی زمین است، به همین دلیل هم کودکان تمایلی به خوردن این سبزی ندارند. از آنجا که مزه تلخ یکی از ۵ حواس اصلی انسان است، می‌توانید با خوردن جوانه بروکسل حس چشایی خود را مورد سنجش قرار دهید.
🔹️چای سبز نیز یکی از نوشیدنی‌های مناسب برای سنجش طعم تلخ است. این چای به دلیل مزه تلخی که دارد می‌تواند از سوی افراد برای تست کرونا مورد استفاده قرار گیرد. اگر با خوردن چای سبز هیچ حسی را درک نمی‌کنید، باید نگران ابتلا خود به کووید ۱۹ شدید باشید.
🔹️با این حال، محققان تاکید دارند تست چشایی قطعی‌ترین راه حل برای تشخیص ابتلای افراد به کرونای شدید نیست. این تست تنها به شما می‌گوید حس چشایی شما دچار نقصان شده است و باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید. در عین حال، از دست دادن حس چشایی علامتی منحصر به فرد است که تنها در بیماران مبتلا به کرونا مشاهده می‌شود و می‌تواند برای تشخیص‌های ابتدایی مورد استفاده قرار گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
يکشنبه 30/6/1399 - 8:3
  • تعداد رکورد ها : 40033