abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )


با توجه به فرارسیدن ماه مهر و تمهیدات شهرداری منطقه13 در سه بخش تجهیزاتی ، عمرانی و برنامه ای مدارس ، اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به فعالیت 143 مدرسه در این منطقه گفت : با توجه به تمهیدات شهرداری منطقه برای بازگشایی مدارس ، کلیه امور تجهیزاتی و عمرانی و برنامه ای انجام شده است که بدین ترتیب ، تمامی تمهیدات برای شروع آرام و ایمن ماه مهر تدارک دیده شده است .
وی افزود: آیین بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید با حضور مدیران منطقه در مدارس منتخب این منطقه برگزار و زنگ آغاز سال تحصیلی جدید نواخته می شود.
شهردار منطقه 13 در خصوص تمهیدات ترافیکی این منطقه اظهار داشت : برای کنترل ترافیک نخستین روز های ماه مهر و همچنین رفت و آمد ایمن و مطمئن دانش آموزان ، اقدامات مختلفی شامل نصب تابلو های هشدار دهنده ترافیکی، ترسیم خط کشی عابر پیاده و نوشتاری ، اصلاح هندسی و... صورت گرفت.
رحمان زاده در خصوص امور تجهیزاتی مدارس ادامه داد: با توجه به اعلام آموزش و پرورش منطقه ، کمبود ها و کاستی مدارس شناسایی و نسبت به رفع آنها اقدام شد
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به رویکرد این منطقه در امور عمرانی تصریح کرد: مرمت آسفالت معابر نزدیک مدارس و ایزوگام پشت بام آنها بر اساس نیاز سنجی صورت گرفته، به اجرا درآمد.
به گفته وی در شاخه برنامه ای نیز آموزش بازیافت و آموزش های شهروندی برای دانش آموزان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید تدارک دیده شده است.
شهردارمنطقه پیرایش فضای سبز مدارس و شستشوی فضاهای این اماکن و اهدای لوازم التحریر را از دیگر اقدامات انجام شده برشمرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران از ساماندهی کارگاه های ساختمانی و ایمن سازی معابری که در آن ساخت و ساز صورت می گیرد در طرح استقبال از مهر برای افزایش روحیه نشاط و شادابی و ایجاد حس امنیت و ایمنی در مردم، به ویژه دانش آموزان و دانشجویان خبر داد .
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مهدی صالحی مدیرکل معماری و ساختمان شهر تهران با اشاره به آمادگی شهرداری تهران برای طرح استقبال از مهرگفت: با توجه به نزدیكی ایام بازگشایی مدارس، به منظور ارتقاء ایمنی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در مردم، به ویژه دانش آموزان و دانشجویان با هماهنگی مناطق و نواحی تابعه درصدد بهبود وضعیت حصاركارگاهی ، رفع اشغال معابر و لفاف ساختمان های در حال ساخت هستیم و در این راستا اقدامات خوبی بعمل آمده است.
وی افزود : با توجه به مخاطره آمیز بودن پروژه های در حال ساخت در زمینه محیط كارگاهی ، اشغال معابر و عدم زیبایی آن ها به خصوص در معابر و شریان های اصلی، با هماهنگی كامل شهرداران نواحی و معاونین شهرسازی مناطق جهت شناسایی موانع موجود با برگزاری جلسات متعدد اقدامات و تمهیدات لازم اندیشیده شده است .
صالحی تأکیدکرد: براین اساس دستورالعملی به كلیه مناطق ابلاغ شده است كه از جمله موارد مهم آن، اولویت املاك واقع در گذرهای اصلی و معابر با عرض بیش از 15 متر است و مالكان آن ها مكلف به اصلاح و باز پیرایی حصاركارگاهی شدند.
وی افزود : مالكان املاك واقع در شمال معبر مكلفند پس از اجرای سقف طبقه اول كلیه مصالح ساختمانی خود را به داخل برده و نسبت به رفع سد معبر مصالح اقدام کنند. این موضوع برای املاك واقع در جنوب معبر ، پس از اجرای سقف آخر خواهد بود .
مدیر كل معماری و ساختمان افزود: همچنین به منظور اجرای هر چه بهتر مولفه های طرح استقبال ازمهر، جلساتی با شركت شهربان و حریم بان برگزار شده است و هماهنگی های لازم جهت بازدید مستمر نیروهای شركت مذكور از املاك در حال ساخت بعمل آمده است؛ كه براین اساس گزارش جمع آوری شده به طور مستمر با مقایسه تصاویر قبل و بعد از اصلاح، به این اداره كل ارائه خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )چهارمین جلسه شورای پژوهش نوآوری مناطق 22 گانه شهرداری تهران با حضور بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، مفاخریان شهردار منطقه9 و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید علی مفاخریان در جریان این نشست اذعان داشت: با توجه به اینکه تامین منابع مالی برای مجموعه شهری بسیار حائز اهمیت است، می بایست بتوان از فرصت های موجود در مناطق شهری استفاده کرد تا این امر منجر به فرآیند درآمد زایی پایدار در مجموعه شهری شود.
وی افزود: مطالعه راهبردی در حوزه سرمایه داری با توجه به موقعیت های جغرافیایی و پتانسیل های موجود در حوزه های مختلف در آینده بسیار تعیین کننده است که این امر مستلزم شناسایی بهتر از فرصت های سرمایه گذاری و مطالعه و پژوهش است.
شهردار منطقه9 در ادامه به دو محور زرند و بزرگراه فتح اشاره و بیان داشت: محور های زرند و بزرگراه فتح به عنوان محور های فرا منطقه ای می توانند به افزایش درآمدزایی کمک چندانی کنند و مطالعات تفصیلی در این محور ها به ویژه محور زرند به صورت جدی تر ضروری است، چراکه این محور می تواند به قطب لوازم خانگی در غرب پایتخت تبدیل شود.
وی همچنین به اراضی ذخیره ای اشاره کرد و اظهار داشت: توجه به اراضی ذخیره ای و مطالعات پژوهشی می تواند از تصمیم گیری ها و اجرای طرح های جزیره ای جلوگیری کند تا روند خدمت رسانی به شهروندان در شرایط بحرانی دچار مشکل نشود.
مفاخریان با اشاره به برج آزادی به عنوان ی دروازه غربی در تهران گفت: به دلیل کم توجهی هایی که به برج آزادی به عنوان نماد مدرنیته پایتخت شده است، مطالعات کوتاه مدت و برنامه های محدودی اجرا شده است اما وجود یک طرح مطالعاتی منسجم موجب بهبود وضعیت کنونی این مجموعه خواهد شد.
وی همچنین به محرومیت های قدیمی این منطقه اشاره و تاکید کرد: با توجه به اینکه منطقه9 از منابع نه چندان غنی ای برخوردار است، در تلاشیم تا برنامه های اجرایی در منطقه مبتنی بر نوآوری و خلاقیت بوده و در طول سنوات آتی مثمر ثمر باشد.
در ادامه بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه مسائل متعددی در شهر تهران وجود دارد می بایست شیوه نامه و دستورالعمل های مختلف و متناسب با همان مشکلات ارائه شود.
وی افزود: ارائه بانک های اطلاعاتی کامل و کارآمد، امکان اجرای بهتر امور را بیش از پیش فراهم می کند.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در پایان به اصلاحات بودجه ای نیز اشاره و تاکید کرد: تحقق خواسته ها ی مجموعه شهری با اصلاح بودجه ای امکان پذیر است که این امر خود از اولویت های مهم مجموعه شهری در مناطق است.
شایان ذکر است در این نشست بوچانی رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران طی حکمی مفاخریان شهردار منطقه را به سمت رئیس شورای پژوهش و نوآوری در منطقه9 منصوب کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:18
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

حوزه هنری کودک و نوجوان، به مناسبت بازگشایی مدارس، فروش ویژه محصولات شکرستان را طراحی و برگزار کرده است.

عفت محمدی مسئول فروشگاه شکرستان در گفتگو با روابط عمومی حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان این مطلب افزود: فروش ویژه به مناسبت بازگشایی مدارس با عنوان «شکرستان ماه مهر» از 15شهریورماه آغاز شده و تا 15مهرماه ادامه دارد.

وی گفت: با توجه به نام گذاری سال 98 با عنوان سال رونق تولید، این مجموعه تلاش کردذه است در بخش لوازم التحریر، ضمن حمایت از تولید کنندگان داخلی، طی توافق نامه هایی با ارگان های مختلف، شرایطی فراهم کند تا کارمندان آن ها از تخفیف ویژه لوازم التحریر ایرانی-اسلامی بهره مند شوند و خرید آن ها نیز به صورت اقساطی صورت بگیرد.

محمدی ادامه داد: شکرستان تماما شامل محصولات ایرانی است، و در واقع اولین نام نما و نشانی است که لوازم التحریر ایرانی تولید می کند. حوزه هنری کودک و نوجوان در راستای حمایت از تولید ملی و استفاده از ظرفیت داخلی تولیدکنندگان بر ایرانی بودن محصولات تاکید ویژه دارد.

وی گفت: در حوزه لوازم التحریر کالاهای ایرانی موجود، بسیار با کیفیت هستند و توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارند؛ تولید کنندگان داخلی نیز برای تولید این محصولات و رقابت با نمونه های خارجی تلاش بسیاری کرده اند و حمایت از آن ها کاملا محسوس و ضروری است.

مسئول فروشگاه شکرستان گفت: علاقه مندان برای حضور در این فروشگاه می توانند به خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی(یوسف آباد)، جنب کوچه یکم، فروشگاه شکرستان مراجعه کنند.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )


رسول کشت پور شهردار منطقه 2 از آغاز طرح استقبال از مهر در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرارسیدن فصل تعلیم و تربیت تلاش ما بر این است تا فضای سطح این منطقه را برای ورود دانش آموزان به سال تحصیلی جدید آماده کنیم. و این کار با پاکسازی جوی های مقابل مدارس، خط کشی خیابان ها، خط کشی خطوط عابر پیاده مقابل مدارس، رنگ آمیزی جداول، شستشوی و رنگ آمیزی در و دیوار مدارس و کاشت گل و گیاه و درخت در باغچه ها و فضای سبز اطراف مدارس در حال انجام است.
شهردار منطقه 2 با بیان اینکه دیوارهای 70 مدرسه که به شستشو، نقاشی و یا رنگ آمیزی نیاز داشته اند به صورت رایگان و با طرح های شاد و متناسب با فضای آموزشی دانش آموزان شستشو شده و نقاشی و رنگ آمیزی شده اند افزود : شستشوی خیابانها و کوچه های منتهی به مدارس، رنگ آمیزی جداول و دیوارهای شهر و نیز نصب تابلو ها و علائم ترافیکی از دیگر برنامه هایی است که در طرح استقبال از مهر در این منطقه انجام می شود.
رسول کشت پور با اشاره بر اینکه سالم سازی معابر، اصلاح هندسی و نصب المان های شهری و تعمیر و یا تعویض مبلمان شهری در صورت نیاز از دیگر برنامه های این منطقه در استقبال از مهر است اظهار کرد: روان سازی و ایمن سازی ترافیک شهری و راه اندازی اتوبوس مدرسه ویژه مهر ماه، ایمن سازی معابر منتهی به مراکز آموزشی ، شناسایی گره های ترافیکی ، اطلاع رسانی در خصوص مسایل ترافیکی مهر ماه ، مرمت و بازسازی معابر دسترسی به مراکز تحصیلی و آموزشی و جلوگیری از حفاری در سطح معابر نزدیک مراکز تحصیلی از مهم ترین اقداماتی است که برای شروع سال تحصیلی در حال انجام است.
شهردار منطقه 2 با تاکید بر اولویت خدمت رسانی به مدارس در آستانه آغاز سال تحصیلی خاطر نشان کرد: امسال علاوه بر نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی در 9 مدرسه منتخب سطح منطقه با حضور معاونین و مدیران ارشد شهرداری و آموزش و پرورش منطقه و نیز برگزاری آیین استقبال از سال اولی ها در 13 دبستان با اهدا گل و شیرینی به دانش آموزان، سال تحصیلی را در منطقه 2 آغاز می کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:7
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 آیین نصب تمثال 2 هزار شهید شهر تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار می شود.


مجتبی سالک رازی مسئول روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران با اعلام این خبر به  شهرنوشت گفت: آیین نصب تمثال 2 هزار شهید شهر تهران روز سه شنبه دوم مهرماه و از ساعت 11:45 دقیقه برگزار می شود.

وی افزود: در این مراسم، دکتر حناچی شهردار تهران، سردار یزدی فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص)، اعضای شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور دارند؛ ضمن اینکه این مراسم در 22 منطقه شهر تهران به طور هم زمان و با حضور شهرداران مناطق و فرماندهان نواحی سپاه برگزار می شود.
سالک اضافه کرد: طرح نصب تمثال شهدای شهر تهران، با دستور شهردار تهران و مشارکت سازمان بسیج شهرداری و سازمان زیباسازی عملیاتی شده است و به مناسبت هفته دفاع مقدس این آیین اجرایی و رونمایی می شود.
مسئول روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران در خاتمه گفت: بر اساس این طرح، تمثالی از شهدا در کوچه ها نصب می شود که بر روی آن، نام شهید، تاریخ تولد و شهادت او و همچنین بخشی از وصیت نامه اش ثبت شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از سرویس دهی مترو به خصوص درخط پنج متروی تهران وحومه به تماشاگران مسابقه فوتبال پرسپولیس و استقلال خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شركت بهره برداری متروی تهران وحومه؛ این شرکت آماده است تا در روز یكشنبه ۳۱ شهریور ماه 98، تماشاگران مسابقه فوتبال پرسپولیس و استقلال را جهت تماشای این مسابقه به ایستگاه ورزشگاه آزادی واقع در خط پنج مترو منتقل و در پایان مسابقه به مبادی اولیه بازگرداند.

این مسابقه در ساعت ۱۶:۰۰ آغاز می شود و تا پایان مسابقه و بازگشت کامل تماشاگران سرویس دهی ادامه خواهد داشت. همچنین به منظور تسهیل تردد و رفاه حال مسافران و تماشاگران در صورت ازدحام جمعیت در ایستگاه ورزشگاه آزادی قطار فوق العاده نیز اعزام خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 19:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

عملیات سرنوشت ساز انهدام سکوهای نفتی الامیه – البکر عراق در نمایشگاه یاد یاران منطقه 15 همزمان با آغاز  هفته دفاع مقدس بازسازی شده و در بوستان آزادگان به نمایش درمی آید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: این نمایشگاه  از 31 شهریور با مشارکت شهرداری های مناطق 11، 12، 13، 14 و 16 ، قرارگاه قدر ثارالله و نواحی مقاومت بسیج مناطق یادشده آغاز به کار می کند و تا 6 مهر ماه ادامه دارد.

به گفته وی، بازسازی عملیات سرنوشت ساز انهدام سکوهای نفتی الامیه – البکر عراق هرشب از ساعت 19 تا 21  در دریاچه بوستان آزادگان انجام می شود.   

وی به تشریح بخش های دیگر این نمایشگاه پرداخت و افزود: غرفه و برنامه هایی با موضوع جنگ و ایستادگی،  برپایی استیج ویژه کودکان و بزرگسالان با موضوع دفاع مقدس و محرم، برپایی نمایشگاه جنگ نرم، ادوات جنگی، فرهنگی و مذهبی، به نمایش گذاشتن دستاوردهای سپاه با هدف معرفی دستاوردهای دفاعی و امنیتی، برپایی مسابقات متنوع  و  برپایی ایستگاه های فرهنگی و صلواتی از جمله برنامه های این نمایشگاه است.

محمدی اضافه کرد: اجرای تئاتر با موضوع دفاع مقدس و رشادت های آن  و تجلیل از خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران نیز در این هفته انجام می شود.

شایان ذکر است؛ نمایشگاه یاد یاران به  مدت یک هفته همه روزه از ساعت 9 الی 21 در بوستان آزادگان  پذیرای علاقه مندان و شهروندان خواهد بود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 18:59
haji bina ( تعداد مطالب : 11125 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 30دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 18:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )شهردار منطقه شش با اشاره به روز جهانی بدون خودرو گفت: در منطقه شش به عنوان منطقه مرکزی پایتخت به دنبال نهادینه کردن فرهنگ دوچرخه سواری و دعوت از شهروندان برای دوچرخه سواری در روزهای سه شنبه و سایر روزهای هفته هستیم.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه شش، محمد رضا دهداری پور با بیان اینکه به همین منظور زیرساخت های دوچرخه سواری در قلب پایتخت در حال تکمیل است، گفت: راه اندازی 18 ایستگاه و سامانه دوچرخه اشتراکی ( بیدود) و 4 مسیر دوچرخه سواری ویژه در منطقه 6 به گسترش فرهنگ استفاده از حمل و نقل پاک کمک می کند.
به گفته شهردار منطقه شش برای بهبود شرایط حمل و نقل و کاهش آلودگی ترافیکی و هوایی تهران، می توان استفاده از دوچرخه را جایگزین خودرو کرد که به این منظور شهرداری تهران به دنبال ایجاد زیرساخت های لازم است.
دهداری پور اضافه کرد: به دنبال توسعه مسیرهای دوچرخه سواری در این منطقه هستیم تا مساحت بیشتری از منطقه ۶ به مسیر دوچرخه سواری اختصاص ‌یابد.
شهردار منطقه شش با بیان اینکه 18 ایستگاه دوچرخه بیدود با استقبال خوب شهروندان مواجه شده و روزانه سفرهای درون شهری بسیاری را پوشش می‌دهد، گفت: این ایستگاه ها، 24 متری بوده و شامل 12 دوچرخه است که به کمک اپلیکیشن موبایل QR code قابل استفاده برای شهروندان است.
دهداری پور همچنین از همایش پیاده روی ورزشکاران شهرداری منطقه ۶ به مناسبت روز جهانی بدون خودرو در بوستان لاله خبر داد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 45دقيقه قبل
شنبه 30/6/1398 - 18:57
  • تعداد رکورد ها : 648914