abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )


زنگ سال تحصیلی جدید امسال برای طرح استقبال از مهر با آماده سازی مدرسه دخترانه ابتدایی"بدر" در قلب بافت تاریخی پایتخت با مشارکت شهرداری تهران و اقدامات خودجوش خبرنگاران ، با حضور خانواده شهداء نواخته می شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران ، درآستانه آغاز سال تحصیلی جدید گروهی از خبرنگاران، خیرین و همکاران بخش های مختلف شهرداری تهران درصدد برآمدند تا در یک اقدام ضربتی مدرسه ای را در قلب بافت تاریخی، برای حضور دانش آموزان آماده کنند.
بهزاد صوری در خصوص اقدامات خودجوش انجام شده در طرح استقبال از مهر گفت : با توجه به وجود بافت ارزشمند تاریخی منطقه 12 ، با صلاحدید معاون شهرسازی و معمای شهرداری تهران مقرر شد امسال زنگ استقبال از مهر در این منطقه، در مدرسه ای قدیمی با قدمت بیش از هشتاد سال به صدا درآید .
وی افزود: با هماهنگی های بعمل آمده با مدیر مدرسه ابتدایی دخترانه " بدر" و بازدیدهای میدانی از این مدرسه فرسوده که در قلب بافت تاریخی محدوده بازار قرار دارد . اولویت ها و نیاز های اولیه برای حضور دانش آموزان احصاء شد .
صوری گفت : با کمک جمعی از خبرنگاران، اصحاب رسانه، سازمان ها و بخش های مختلف شهرداری تهران و سایر دستگاه ها بر اساس نیازها و تخصص، تقسیم کار شده و آماده سازی مدرسه آغاز شد .
مدیر روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود : کارهای اجرایی از روز پنج شنبه 28 شهریور، با استقرارگروهی خود جوش و داوطلب از خبرنگاران و اهالی رسانه، با همراهی اکیپی از شهرداری ناحیه 2 منطقه 12 در مدرسه شروع شد.
وی گفت: با کمک و مساعدت بخش های مختلف شهرداری تهران، زیباسازی محوطه با قرار دادن گل و گلدان و رنگ آمیزی، روکش آسفالت حیاط مدرسه به مساحت 800 مترمربع ، تعبیه مخازن پسماند و ... انجام شد.
صوری تأکید کرد ، درصدد هستیم پس از بازگشایی این مدرسه با مشارکت مسئولان مدرسه، ضمن مکاتبه با دستگاه های متولی، خیرین و نیروهای داوطلب، احیاء و نوسازی مدرسه را پیگیر شویم .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

در راستای برگزاری کارگاه آموزشی چرخه حیات بر اساس استاندارد ISO14001، شهرداری منطقه9 میزبان مدیر کل توسعه پایدار محیط زیست شهر تهران و جمعی از روسای ادارات و کارشناسان محیط زیست مناطق 22 گانه مجموعه شهری بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، سید علی مفاخریان شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: اقدامات محیط زیستی مناسبی در منطقه9 همسو با رویکرد های محیط زیستی در راستای نیل به اهداف توسعه پایدار شهری و دست یابی به استانداردی برای بهبود عملکرد محیط زیست انجام شده است.
وی افزود: با توجه به جایگاه حائز اهمیت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران می توان با مشارکت شهروندان در خصوص موضوعات زیست محیطی و محیط زیستی پویا و پایدار اقدامات لازم را انجام داد، که در این خصوص تلاش برای زیست پذیری هر چه بیشتر شهر تهران صورت گرفته است.
در ادامه مدیر کل اداره محیط زیست توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن یادآوری رویکرد ها و خط مشی هایی که در حوزه محیط زیست مطرح است اظهار داشت: هویت بخشی به موضوع محیط زیست و جذب نیروهای متخصص در مناطق مختلف، می تواند موجب توانمند سازی بازوهای اجرایی محیط زیست شهر تهران باشد.
وی با اشاره به مرتفع سازی مسائل و چالش ها بیان داشت: در تلاشیم تا با جلوگیری از موازی کاری ها و ارائه فعالیت های یکپارچه گامی برای رشد و و توسعه هرچه بیشتر محیط زیست شهر تهران برداریم که این امر می بایست همسو با رویکرد های برنامه سوم توسعه شهر تهران باشد.
انصاری با اشاره به بهینه سازی مصرف انرژی و منابع تاکید کرد و گفت: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی از سوی دولت، می بایست به موضوع بهینه سازی مصرف انرژی و منابع، بیش از پیش توجه شود و نگهداشت تجهیزات مصرفی انرژی نو و تجدید پذیر در دستور کار قرار گیرد.
وی به بانک اطلاعاتی منابع آلاینده های مناطق نیز اشاره و بیان داشت: به منظور تکمیل داده های اطلاعاتی منابع آلاینده در شهر تهران، به روز رسانی اطلس منابع آلاینده های مناطق لازم و ضروری است که این امر نیازمند همکاری و مشارکت فعال مناطق می باشد.
مدیر کل محیط زیست توسعه پایدار شهرداری منطقه9 در پایان اذعان داشت: ارتقا زیست پذیری شهر تهران، مستلزم همکاری و مشارکت حوزه های مختلف محیط زیستی می باشد که این امر رویکرد مدیریت ارشد شهری مبنی بر "تهران شهری برای همه" را تحقق می بخشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )رسول کشت پور شهردار منطقه 2 از دستور ویژه خود در خصوص نظارت مستمر و دقیق بر وضعیت 82 تاورکرین فعال در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، رسول کشت پور شهردار منطقه با ابلاغ این دستور به معاونت شهرسازی و معماری منطقه گفت: از آنجائیکه فعالیت تاورکرین ها در پروژه های عمرانی سطح شهر تهران ارتباط مستقیم با جان شهروندان دارد از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه ویژه ای را می طلبد. لذا نظارت دقیق و مستمر بر وضعیت و نحوه عملکرد تاورکرین های فعال در سطح منطقه در دستور کار معاونت شهرسازی و معماری این منطقه قرار گرفت.
شهردار منطقه 2 با اشاره به اینکه اکثر تاورکرین های موجود در سطح شهر بصورت مستعمل ( دست دوم) وارد کشور می شود اظهار کرد: دلیل وقوع برخی از حوادث ناگوار ناشی از سقوط تاورکرین ها در سال های گذشته در بعضی نقاط شهر، قدیمی و مستعمل بودن تاورکرین های موجود می باشد و این امر لزوم توجه ویژه و نظارت بر مسائل ایمنی، میزان فرسودگی تجهیزات و سایر موضوعات فنی را دوچندان می کند .
رسول کشت پور با بیان اینکه نظارت بر تاور کرین ها در سه مرحله صورت می گیرد به طوری که قبل از مرحله نصب تجهیزات، مسائلی همچون برند تاورکرین و نوبودن تجهیزات مد نظر است تصریح کرد: نصب تاورکرین یکبار صورت می گیرد از این رو باید نظارت دقیقی بر نصب فنی تجهیزات اعمال شود.
شهردار منطقه 2 افزود: نظارت بر میزان تسلط و کنترل اپراتور، ارائه آموزش های مستمر به اپراتور دستگاه، بررسی سیم های بوکسل و تسمه های مورد استفاده از دیگر مواردی است که باید به دقت مورد بررسی ناظران فنی اعزامی شهرداری منطقه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه از تعداد 108 تاور کرین موجود در منطقه 2 فقط تعداد 82 دستگاه فعال است گفت: بررسی های صورت گرفته بیانگر این بوده است که همه تاورکرین ها دارای مجوز و گواهی استاندارد بوده اند.

رسول کشت پور با تاکید بر اینکه حفظ ایمنی و جان شهروندان از مهمترین اولویت ها و دغدغه های مدیریت شهری منطقه 2 است خاطر نشان کرد : برخورد با حوادث تاورکرین بر عهده سازمان آتش نشانی است ولی با نظارت دقیق و مستمر حوزه شهرسازی و معماری هر منطقه بر وضعیت و عملکرد تاورکرین های فعال در آن، می توان میزان وقوع حوادث ناگوار مرتبط با این جرثقیل های برجی را به حداقل رساند و از ورود صدمات و خسارات جانی و مالی به شهروندان جلوگیری کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 11 در آستانه بازگشایی مدارس  از اجرای برنامه های فرهنگی و حمایتی برای سال جدید تحصیلی با هدف ارتقای سطح خدمات به دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 11 ، نصراله آبادیان در این باره گفت: به منظور ارتقای سطح خدمات آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی وبهداشتی به دانش آموزان، ارائه برنامه های آموزشی وترویجی بارویکرد افزایش مهارت های زندگی شهری وآگاهی به حقوق وتکالیف شهروندی از سوی معاونت اجتماعی و فرهنگی انجام می شود.

آبادیان افزود: برنامه های آموزشی با هدف ارتقای سطح بینش دانش آموزان،آشنایی آنان با رویکردهای مدیریت شهری ،آموزش مهارت های اجتماعی باهدف افزایش اعتماد به نفس و....درقالب آموزش های شهروندی در مدارس سطح منطقه برگزار خواهد شد.

وی همچنین در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و نیزکمک به خانواده های کم بضاعت اظهار داشت:  توزیع سبد فرهنگی برای دانش آموزان با مشارکت خیریه ها و مجمع خیرین منطقه،  تهیه بسته لوازم التحریر ویژه کودکان کار وخیابان با مشارکت خیریه آرا ، اجرای طرح کیف مهربانی، اجرای طرح سفره مهربانی با مشارکت انجمن ها و کانون های خیریه وهمچنین برگزاری کارگاه های پیش گیری ازآسیب های اجتماعی درمدارس و..در دستور کارقراردارد.

شهردار منطقه 11 ادامه داد: برگزاری مسابقات راکت زنی وروپایی درمدارس پسرانه در روز اول مهرماه،  برپایی مسابقات زنگ تحرک بیشتردرمداس،کارگاه های آموزشی باموضوعات تغذیه، سلامت و ورزش، برگزاری مسابقات متنوع ورزشی درمدارس وسرای محلات  از جمله  برنامه های ورزشی معاونت اجتماعی و فرهنگی در آستانه سال تحصیلی است.

آبادیان در ادامه ضمن اعلام آمادگی منطقه جهت بازگشایی مدارس و به صدا در آوردن زنگ اول مهر تصریح کرد: برگزاری همایش دوچرخه سواری در بوستان رازی، گردش و ورزش در اماکن تفریحی ازجمله، توچال، کلکچال، دربند و....  اجرای بازی های تفریحی در مدارس ، تور دوچرخه سواری با هدف بازدید از اماکن تاریخی سطح منطقه،  تورتخصصی دانش آموزان همراه با آموزش نکات مهم درگردشگری در موزه ها واماکن سطح منطقه، جشنواره عکس ازآثار باستانی منطقه 11، جشنواره غذاهای سنتی درتهران ویژه دانش آموزان وخانواده ها، آموزش آداب ورسوم گردشگری در مدارس سطح منطقه از هفته چهارم مهرماه و.. از اهم برنامه های این معاونت در زمینه گردشگری است که در سطح مدارس اجرا می شود.

او همچنین برگزاری کارگاه های  آموزشی با عناوین فرزندپروری، پیشگیری ازآسیب های اجتماعی درسطح مدارس ویژه دانش آموزان و والدین باموضوع مهارت های زندگی، آشنایی باتغذیه سالم درزنگ تفریح، بهداشت فردی وعمومی درمدارس، آموزش مهارت های رفتاری ویژه کودکان ، مسابقات نقاشی با موضوعات سلامت محور ویژه دانش آموزان،برگزاری جشنواره غذایی صبحانه سالم با مشارکت آموزش وپرورش ، ویزیت پزشک و معاینه دهان و دندان  با همکاری مراکز درمانی سطح منطقه و.. را از اهم برنامه های در نظر گرفته شده این ایام در حوزه سلامت عنوان نمود.

شهردار منطقه 11 با اشاره به تقارن سال تحصیلی با ایام هفته دفاع مقدس، نواختن زنگ حماسه در مدارس منتخب به پاس گرامیداشت مقام شامخ شهدای هشت سال جنگ تحمیلی ، دعوت و تکریم ازخانواده شهدا وایثارگران ، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی در بوستان رازی و.. را ازجمله  برنامه های این مناسبت برشمرد.

 
 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

مشکلات زیست محیطی، بهداشتی وهزینه‌های حمل و نقل، پردازش و دفع پسماند های شهری از یک طرف و آلودگی های زیست محیطی ناشی از تولید همان مواد از سوی دیگر سبب شده سازمان مدیریت پسماند بر حسب رسالت ها ووظایف خود پس از فرهنگ سازی در زمینه تفکیک پسماند در مبدا، به بازیافت مواد توجه ویژه ای داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ صدرالدین علیپور، مدیر عامل سازمان با اشاره به اینکه تجزیه شیمیایی و فیزیکی پسماندهای تولیدی انسان سالها طول می‌کشد خاطر نشان کرد: یکی از مواد قابل بازیافت و استفاده مجدد شیشه است که با بازیافت آن ضمن صرفه‌جویی در استفاده از مواد، مانع از مصرف انرژی در تولید شیشه از مواد خام و اولیه می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اینکه بازیافت شیشه دلایل زیست محیطی، اقتصادی و فرهنگی مهمی دارد، اعلام کرد: هر بطری شیشه ای می تواند تا 15 بار در چرخه بین تولید و مصرف مورد استفاده قرار بگیرد و کیفیت آن کاهش پیدا نکند.

دکتر صدرالدین علیپور با اشاره به اینکه تجزیه شیشه های دفن شده در طبیعت حدود چهار هزار سال به طول می انجامد، اظهار کرد: استفاده روز افزون و محدودیت مواد خام برای تولید این نوع ظروف، باعث شده بازیافت آن به عنوان مناسب ترین گزینه برای دفع این مواد انتخاب شود.

علیپور با بیان اینکه فروردین ماه سال جاری، بالاترین و تیرماه پایین ترین آمار زباله های خشک جمع آوری شده در تهران را داشته ایم، تصریح کرد: این در حالی است که در فروردین ماه امسال بالاترین و خرداد ماه پایین ترین میزان درصد شیشه را نسبت به سایر اقلام بازیافتی ثبت کرده ایم.

او با بیان اینکه کمبود بازیافت شیشه موجب هدر رفتن بخش عظیمی از سرمایه های ملی شده است، خاطرنشان کرد: بازیافت شیشه باعث 20 درصد کاهش آلودگی هوا و 50 درصد کاهش آلودگی آب نسبت به تولید آن از مواد اولیه می شود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر دلایل بازیافت شیشه، عنوان کرد: بازیافت شیشه در کاهش هزینه ها موثر است چرا که شیشه از مقدار زیادی مواد خالص و ارزان قیمت تهیه می شود. در واقع برنامه اصولی بازیافت، آشتی دهنده و همسو کننده فعالیت های اقتصادی با برنامه های حفاظت از محیط زیست است.

علیپور در ادامه به یکی از معضلات وجود شیشه در پسماند خانگی اشاره کرد و افزود: وجود شیشه خرد شده و عدم جداسازی آن از پسماند تر، یکی از معضلات مدیریت شهری محسوب می شود چرا که وجود خرده شیشه علاوه بر پخش زباله و آسیب به کارگران خدمات شهری؛ سبب ایجاد اشکال در فرایند تولید کمپوست از پسماند تر نیز خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه 20 از تمهیدات اندیشه شده برای پیاده روی اربعین شهر تهران در این منطقه خبر داد و بر استفاده از سرمایه های اجتماعی- دینی برای تقویت فرهنگ حسینی و ارائه خدمات به زائران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ فرهاد افشار در جلسه هماهنگی ستاد اربعین با اشاره به روایتی که ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم(ع) را برابر با ثواب زیارت سیدالشهدا(ع) ذکر کرده است گفت: برای هفتمین سال در روز اربعین حسینی میزبان خیل عظیمی از زائران هستیم که مسیر میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) را پیاده روی می کنند.

افشار با بیان اینکه ری قبله معنوی و در مناسبت های مختلف میزبان خیل عظیمی از زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و امامزادگان مجاور است تصریح کرد: امسال مسیر اصلی پیاده روی اربعین خیابان فدائیان اسلام حدفاصل ابتدای بزرگراه آزادگان تا حرم حضرت عبدالعظیم(ع) است و مدیریت شهری این منطقه برای بستر سازی خدمت به راهپیمایان و کمک به این حرکت مردمی و خودجوش از تمام توان خود برای ارائه خدمات به زائران استفاده می کند.

وی با بیان اینکه به منظور برگزاری هرچه بهتر این حرکت خودجوش تعامل و همکاری سازمانها و ادارت شهر لازم است گفت: خیابان های فدائیان اسلام، شهید رجایی، خیابان شهید کریمی، شهید بیات( 24متری رازی) از جمله مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی هستند که بهسازی، پاکسازی، تمهیدات ایمنی و ترافیکی و فضاسازی های مناسبتی این ایام و تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی برای بازگشت زائران در دستور کار مدیریت شهری منطقه است.

وی به تشکیل کمیته های خدمات شهری و ایمنی، فرهنگی،تبلیغات و مشارکت های مردمی، حمل و نقل و ترافیک، فن آوری های نوین، پشتیبانی و خبر و اطلاع رسانی برای خدمات رسانی بهینه به زائران اشاره کرد و افزود: نظافت و تامین نیازهای زائران در مسیر راهپیمائی از جمله جانمائی سرویس های بهداشتی پرتابل، استفاده از سرویس های بهداشتی مساجد و بوستانها، تامین ایمنی مسیر برای هدایت راهپیمایان به مسیرهای مورد نظر، استقرار ایستگاه های استراحت و  عوامل آتش نشانی و اورژانس پیش بینی شده است.

افشار به استفاده از تمامی ظرفیت های مدیریت شهری برای خدمات رسانی به زائران و راهپیمایان این مراسم خودجوش و مردمی اشاره کرد و گفت: استقرار ایستگاه های صلواتی و خدمات رسانی به گونه ای انجام خواهد شد که تداخلی در مسیر راهپیمائی ایجاد نشود و به منظور تامین امنیت زائران در توزیع نذورات، نظارت کامل بر ایستگاه های صلواتی انجام خواهد شد.

وی به فضاسازی های مناسبتی اشاره کرد و افزود: تبلیغات محیطی و فضاسازی مسیر راهپیمائی به ویژه میدان حضرت عبدالعظیم(ع) با استفاده از احادیث و جملات مرتبط با واقعه عاشورا انجام خواهد شد.

وی به اعمال محدودیت های ترافیکی اشاره کرد و افزود: به منظور تسهیل در تردد شهروندان، محدودیت های ترافیکی در مسیرهای تعیین شده و اعلام مسیرهای جایگزین، استقرار خطوط اتوبوسرانی و حمل و نقل عمومی در مسیرهای دسترسی راهپیمایان پیش بینی شده است.

افشار گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل دسترسی به اماکن و امکانات مورد نیاز زائران و راهپیمایان پیاده روی اربعین حسینی، نرم افزار « راهنمای زائر» با امکان نصب بر روی سیستم عامل های اندروید و امکان بارگذاری از طریق کافه بازار در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

 وی به استفاده از ظرفیت خادمین افتخاری و همچنین تجهیزات، عوامل خدماتی و آموزشگران مناطق همجوار برای مراسم اربعین تاکید کرد و گفت: در راستای اهمیت حفظ نظافت شهر، جانمایی مخازن مخصوص پسماند خشك، توزیع كیسه مخصوص پسماند خشك، استقرار خودروهای ملودی و ماشین آلات و تجهیزات خدمات شهری برای پاکسازی معابر از دیگر تمهیدات رفاهی است که در طول مسیر انجام خواهد شد.

شهردار منطقه 20 ادامه داد: بازپیرایی فضاهای سبز، رفع موانع فیزیکی، پاکسازی المانهای شهری، لایروبی انهار، مرمت جداول و همسطح سازی دریچه ها، لکه گیری آسفالت، بهسازی تابلوهای ترافیکی و ایمن سازی شبکه معابر از جمله اقداماتی است که در مسیرهای منتهی به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در حال انجام است.

حجت الاسلام معبودی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 20 با اشاره به جانمائی ایستگاه های خدمات رسانی گفت: ایستگاه های صلواتی و فرهنگی و غرفه های متنوع از جمله آموزش شهروندی، خدمات درمانی، اطلاع رسانی، ویژه خبرنگاران، مشاوره، مادر و کودک، استراحت زائران و خدمات رفاهی برای خدمات رسانی به زائران و راهپیمایان در نظر گرفته شده است.

وی به استفاده از پتانسیل هیئت های مذهبی شهرری اشاره کرد و افزود: موسسات، سمن ها و تشکل های غیردولتی، ادارات شهرری، حوزه بسیج منطقه و پایگاه های بسیج نواحی و ادارات شهرداری منطقه 20 نیز با تشکیل غرفه های مجزا به زائران و راهپیمایان خدمات رسانی خواهند کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار گفت: در طرح استقبال از مهر 98 دوهزار مترمربع از دیواره های مدارس منطقه شستشو و معابر منتهی به مدارس و مراکز آموزشی ایمن سازی شد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 "حمیدرضا رشیدی فرخی" با اشاره به این خبر گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید و به منظور ارتقای ایمنی هرچه بیشتر دانش آموزان در سطح معابر، طرح استقبال از مهر 98 با اولویت مدارس و مراکز آموزشی در محله های محروم و کم برخوردار در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اقدامات این طرح گفت: شستشو و پاکسازی 2هزار مترمربع از نماها، 250 مترمربع نقاشی دیواری در جداره های داخلی و خارجی مدارس، رفع نواقص ومرمت آبخوری ها، رنگ آمیزی مخازن و زیر مخزنی ها ، نگهداری و جایگزینی مخازن، پیرایش شهر ، حذف زوائد فیزیکی و بصری و اکران پرتابل و بنرهای خوش آمدگویی به مدارس از اقدامات طرح استقبال از مهر 98 است.

فرخی  افزود:  رفع مزاحمت  و آلودگی صنوف مجاور مراكز آموزشی، مبارزه با جانوران مضر شهری، زنده گیری  سگ های ولگرد و بلاصاحب در اطراف مدارس و مراکز آموزشی از دیگر اقداماتی است که برای امنیت و رفاه حال دانش آموزان در طرح استقبال از مهر از ابتدای شهریور ماه اجرا شد.

معاون خدمات شهری منطقه با اشاره به جزییات این طرح گفت: در این راستا اداره ساماندهی با برگزاری چندین مرحله طرح های فوریتی در اطراف مدارس و مؤسسات آموزشی اقدام به شناسایی و طعمه گذاری 1983 مورد کلونی و منفذ آلوده، جمع آوری 188 لاشه موش، توزیع 280 تله چسبی و 3000 نسخه آموزشی و بروشور کرد.

وی در پایان از تجهیز ناوگان جمع آوری پسماند برای سرویس های مدارس خبر داد و گفت: توزیع 370 کیلو کیسه های زیست تجزیه پذیر پسماند خشک ، تحویل 260 کارتن پلاست و مخازن مخصوص جداسازی پسماند به مدارس و طرح  ویژه جمع آوری کاغذ و اهدای جوایز به دانش آموزان در مدارس از ویژه برنامه های این طرح در بازه زمانی اولیه آن است.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 18:11
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10118 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 ویژه برنامه های پاسداشت "هفته دفاع مقدس" در ورودی غربی پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، حسین معینی کربکندی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با بیان خبر فوق گفت: هویت بخشی سیمای بصری شهر، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در بوستان شهدای گمنام، نواختن زنگ مقاومت و ایثار در مدارس، برپایی تورگردشگری به مقصد باغ موزه دفاع مقدس، عطرافشانی و گلباران مزار شهدای گمنام توسط دانش آموزان از ویژه برنامه های اجرایی به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس است.

وی در تشریح برنامه های هفته دفاع مقدس؛ مخاطب محوری، غرور آفرینی، هویت افزایی، محله گرایی و مشارکت اجتماعی را از مهم ترین رویکردهای اجرایی این ویژه برنامه ها دانست و افزود: این برنامه ها با محوریت موضوعی ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس، شناساندن ابعاد حماسه دفاع مقدس به نسل جدید و تبیین کارآمدی اسلامی بر پایه روحیه ایثار انجام خواهد شد.

معینی کربکندی در ادامه یادآور شد: برنامه هایی نیز در سطح منطقه21 با عناوین شب شعر و خاطره نویسی، دیدار با خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و همچنین تجلیل از مقام شامخ فرماندهان و پیشکسوتان جبهه و جنگ به مناسبت این ایام برگزار خواهد شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه21 در پایان خاطرنشان کرد: این معاونت افتخار دارد تا با هماهنگی و اجرای ویژه برنامه های مناسبتی گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره سال های پربار هشت سال دفاع مقدس را در اذهان عموم شهروندان و خصوصا در ذهن نسل های دهه سوم و چهارم انقلاب اسلامی زنده نگاه داشته و در احیا و تداوم فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت، سهمی هر چند اندک داشته باشد.

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 1ساعت و 46دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 16:58
haji bina ( تعداد مطالب : 11125 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 31دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 16:54
haji bina ( تعداد مطالب : 11125 ) ( تعداد نظرات : 586 )

زمان آخرین مطلب این کاربر: 31دقيقه قبل
يکشنبه 31/6/1398 - 16:50
  • تعداد رکورد ها : 648914