چرا دعا می‌كنیم؟
توسط : hermaneshgh

چرا دعا می‌كنیم؟

 

 

 

 

 
 

شاید برایتان جالب باشد كه آگاه شویم دعا در زندگی ما انسان‌ها چه اثراتی به همراه دارد. امروزه اكثر ما انسان‌ها فكر می‌كنیم دعا كردن هیچ تاثیری در زندگی و موفقیت ما ندارد. 
    
    گاهی ما، خداوند را محدود می‌كنیم به زمان و مكان مشخصی و دعای ما امكان‌پذیر نیست مگر در زمان و مكان معینی. بعضی از ما سحرگاهان هنگامی كه خداوند هنوز خورشیدش را بر ما نتابانده، دعا می‌كنیم، بعضی دیگر شبانگاهان دیرهنگام زمانی كه روز به اتمام رسیده و سكوت شب فرا رسیده است. بعضی در اتاق كوچك‌مان و بعضی در پشت‌بام خانه و بعضی دیگر در رختخواب‌. گاهی چنان با این زمان و مكان معین انس می‌گیریم كه دعا كردن در شرایطی دیگر برایمان غیرممكن می‌شود.
    
    دعا كردن فوایدی دارد كه باعث ایجاد سلامت جسمانی در انسان‌ها می‌شود و كلیه این مزایا قابل اثبات هستند.
    
    دعا، صحبت كردن با خالقی است كه به شما هستی بخشیده، دعا یعنی برقراری ارتباط با یگانه خالق هستی.
    خداوند به تك‌تك مخلوقاتش علاقه دارد و برای آنها ارزش قائل است. زمان دعا كردن باید این كار را با اعتقاد و ایمان كامل انجام دهید و مطمئن باشید كه خداوند صدای شما را می‌شنود و روزی به شما پاسخ خواهد داد. اگر به دعا كردن ایمان نداشته باشید، چیزی بیشتر از آرامش نصیب‌تان نخواهد شد. برای رسیدن به حاجات، باید اعتقاد داشته باشید كه خداوند به شما علاقه‌مند است و منتظر شنیدن صدای شماست. او همیشه به شما كمك خواهد كرد تا نقاط خالی موجود در زندگی خود را به نحوی پر كنید.
    
    بیایید از هر فرصتی برای صحبت كردن با خدا استفاده كنیم. بیایید رابطه خود را با خدایمان صمیمی‌تر و دوستانه‌تر كنیم.
    خداوند از ما می‌خواهد كه با او صادق باشیم و در سختی، غم و عصبانیت یا در آسایش، خوشی و شادی با او در ارتباط باشیم. او ما را در هر لحظه‌ می‌خواهد، پس ما نیز باید هر لحظه با او در ارتباط باشیم.
    
    زمانی كه دست به دعا بلند می‌كنید، نه تنها خداوند با روی باز به شما پاسخ می‌دهد، بلكه با این كار درهای زندگی خود را به سمت او باز نموده‌اید و به راحتی با قلب و سپس تمام وجودتان عجین می‌شود. دعای شما به منزله دعوتی است كه باعث می‌شود باریتعالی به زندگی شما قدم بگذارد.
    
    ما دعا می‌كنیم خداوند كنترل امور زندگی‌مان را به عهده گیرد و در تمام شرایط ما را یاری كند چرا كه ما آفریده شده‌ایم تا با خدا راز و نیاز كنیم و فقط از این طریق می‌توانیم به سعادت و خوشی دست پیدا كرده و معنای حقیقی زندگی را دریابیم.

شنبه 23/6/1387 - 9:21
پسندیدم 0
UserName