ابراز رضایت اعضای شورای شهر از اجرای «طرح عرضه بهداشتی دام»
توسط : abbaszadeganچهار عضو شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام، ضمن ابراز رضایت از اقدام مدیریت شهری در اجرای این طرح، لزوم خدمات رسانی به شهروندان را مورد تاکید قرار دادند.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ زهرا صدر اعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به حضور و نظارت مستقیم دامپزشکان مستقر در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام و معاینه دام‌ها قبل و بعد از ذبح، اظهار کرد: این مهم، تاثیر چشمگیری بر سلامت دام‌های عرضه شده در این مراکز و در نتیجه، تامین سلامت شهروندانی که از گوشت آنها استفاده می‌کنند، دارد.
وی اطمینان از سلامت دام و قیمت مناسب را از جمله عوامل استقبال شهروندان از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام دانست و تصریح کرد: طبیعی است که شهروندان در مقابل هزینه‌ای که برای خریداری دام پرداخت می‌کنند، توقع دریافت گوشت سالم داشته باشند و به همین دلیل، دام مورد نیاز خود را از جایگاه‌های شهرداری تهران تهیه کردند.
زهرا نژاد بهرام، عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران نیز در بازدید از جایگاه های عرضه بهداشتی دام با تاکید بر لزوم ارائه خدمات مورد نیاز شهروندان از سوی شهرداری تهران، گفت: استقبال مردم از این جایگاه ها، نشان دهنده ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده در این مراکز است.
وی با اشاره به نقش جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در تامین سلامت شهروندان و حفظ بهداشت محیط شهر و نظافت معابر شهری، افزود: دسترسی آسان شهروندان به این مراکز از دیگر نقاط مثبت این طرح است که در کنار دیگر خدمات رایگان، موجب استقبال بیش از پیش شهروندان از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام شده است.
مجید فراهانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران بود که در بازدید از جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام، ضمن ابراز رضایت از عملکرد مدیریت شهری و سازمان مدیریت میادین در احداث 24 جایگاه عرضه بهداشتی دام و ارائه خدمات رایگان به شهروندان، اظهار کرد: با اجرای این طرح، نه تنها شهروندان از سلامت دام خریداری و ذبح شده اطمینان می‌یابند، بلکه در صورت ضبط تمام یا بخشی از دام، معادل ریالی آن را نیز دریافت می‌کنند که این خود بر آرامش خاطر آنان می‌افزاید.
وی با اشاره به اینکه اجرای طرح عرضه بهداشتی دام، علاوه بر رضایت شهروندان، موجب جلب رضایت خاطر دامداران اقصی نقاط کشور را نیز فراهم آورد، تصریح کرد: با اجرای این طرح از طریق حذف واسطه‌ها و دلالان و عرضه مستقیم دام توسط دامداران از تولیدکنندگان واقعی دام حمایت شد.
آرش حسینی میلانی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران بود که بر ارائه خدمات مورد نیاز شهروندان و حفظ بهداشت عمومی از سوی مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: ذبح غیر بهداشتی دام و آثار و تبعات خطرناک و زیان بار آن، موجب شد تا سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با احداث جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام و استقرار دامپزشکان و ناظران شرعی در این جایگاه‌ها به این موضوع مهم ورود پیدا کند.
وی با اشاره به استانداردسازی و تسهیل فرآیند خرید و ذبح دام در جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام، گفت: ارائه هرگونه خدماتی باید توأم با رعایت حقوق شهروندان باشد که خوشبختانه این امر در مراکز مذکور به خوبی رعایت شد و مورد توجه قرار گرفت.
گفتنی است، طی روزهای عرفه و عید سعید قربان در 24 جایگاه عرضه بهداشتی دام حدود 30 هزار راس دام عرضه شد که به دلیل استقبال شهروندان تمامی دام‌ها، مورد خریداری و ذبح قرار گرفتند.

سه شنبه 22/5/1398 - 16:5
پسندیدم 0
UserName