کشف بزرگ ورزشی
توسط : azemandias

کشف بزرگ ورزشی

برای اولین بار در جهان توسط یک پژوهشگر و استاد دانشگاه ایرانی

داریوش واعظی استاد و مدرس سابق دانشکده تربیت بدنی ­و علوم ورزشی و فدراسیون کشتی و رئیس کمیته آموزش و تحقیقات فدراسیون کشتی، اعلام داشته پس از حداقل30 سال تلاش با روش آزمون و خطا که تنها روش مورد تأیید دانشمندان علوم ورزشی است توانسته به کشف بهترین و موثرترین روش برنامه­ریزی تمرینات و بهترین روش آماده­سازی استعدادها، قهرمانان و تیمهای ورزشی نائل گردد. مهم و قابل توجه اینکه این روش­ها، هم در رشته­های گروهی نظیر فوتبال، والیبال و... و هم دررشته های انفرادی نظیر کشتی آزاد و فرنگی، جودو ، کاراته و.. کاربرد دارد.

لازم است متذکر شوم که سالهاست دانشمندان و محققان اعلام داشته اند که بشر هیچگاه به علت یک اصل علمی به نام اصل تفاوتهای فردی قادر نخواهد بود روشی را ابداع یا کشف نماید که اگر استعدادی را با روشی به بهترین نتیجه رسانید ، بتوانند با همان روش برروی یک استعداد دیگر همان نتیجه را تکرار کنند، اما وقتی از این استاد دانشگاه که در زمان قهرمانی با همین روش برتمامی قهرمانان و ستاره­های کشتی جهان با امتیازات حیرت­آور به پیروزی رسیده با وجود این اصل علمی که چنین کشفی را محال میدانند، سؤال شد که چگونه مدعی چنین کشفی می باشید ، توضیح داد: که این روش را سالها پیش کشف کرده ام، پس از مرحله­ی آخر تحقیقاتم و اطمینان کامل به این کشف از آمریکا به میهن عزیزم بازگشتم تا با اعلام آن در ایران چنانچه اگر افتخاری باشد(که­هست) برای میهن عزیزم باشد. اکنون آماده­ام تا پس از 3مرحله تحقیقاتم، این ادعا را به اثبات رسانم که آخرین مرحله آن کسب مقام اول تیمی جهان (بعنوان سرمربی) تیم ملی جوانان را در مسابقات جهانی کلرادو آمریکا بوده، که نه تنها مقام اول جهان را کسب کردیم بلکه رکوردی بر جای گذاردم که تاکنون توسط هیچ مربی و شاید در هیچ رشته­ای و هیچ زمانی تکرار نگریده است (کسب9 مدال از مجموع10 وزن ) که آن فرد بی مدال هم به دلیل آسیب دیدگی بوده است).

نکته بسیار مهم دیگر اینکه کشورمان در شرایط فعلی سخت اقتصادی قرار دارد، اما قبلاً همه شاهد بوده ایم که سالیانه میلیونها و شاید میلیاردها دلار ارز را برای استخدام مربیان خارجی هزینه کرده ایم، اما اکنون که انجام چنین هزینه هایی برای ورزش کشورمان مقدور نیست آیا باز هم باید به چنین کشف بزرگی بی­توجه و بی تفاوت باشیم، کشفی که نه تنها سالیانه ما را از خروج میلیونها دلار ارز پیشگیری و بی­نیاز خواهد کرد بلکه در آینده­ای نزدیک این روند معکوس خواهد شد. البته اگر دلالان و مفسدین و خیانتکاران به ملت و کشور اجازه دهند. البته غیرت و فداکاری و تلاش تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی را نمی­توان به حساب آقای کی­روش و هر مربی دیگری که به زبان فارسی مسلط نیست گذارد. این امور نه تزریقی است و نه قابل انتقال و فقط از مربیانی ساخته است که اولا به زبان مادری با بازیکنان سخن بگوید و ثانیاً با ادبیات فاخر و حماسی « فردوسی» گونه بایستی با ورزشکاران صحبت نمود.  به همین دلایل و صدها دلیل دیگر است که می­گویند سرمربیگری تیمهای بزرگ از سخت ترین و محبوبترین مشاغل در دنیاست. در همین ارتباط با مربیان عزیز کشورم سخن­ها دارم که امیدوارم روزی فرصت آن فراهم آید. لازم به ذکر است دو کتاب اصول مربیگری و روش­های آماده­سازی که در دست تهیه دارم که در واقع بخشی از سخنانم با مربیان عزیز خواهد بود را به زبان کتاب تقدیم خواهم نمود، و مواردی که در این مجال بیان شد نظیر پیروزیهای حیرت­آور بر قهرمانان جهان والمپیک و یا روش آزمون و خطا بهترین روش، روش مورد قبول دانشمندان و محققان تقدیم گردیده است.

 

مدرس و استاد دانشگاه و فدراسیون کشتی

و مربی بدنسازی تیمهای ملی در رشته های گروهی و انفرادی

داریوش واعظی

سه شنبه 11/4/1398 - 15:49
پسندیدم 0
UserName