دلمه کدو با گوشت مرغ
توسط : madena2006
دلمه کدو با گوشت مرغ

مواد لازم :

کدو سبز درشت : 3 عدد
گوشت مرغ بدون استخوان : 400 گرم
تخم‌مرغ : یک عدد
جعفری : 100 گرم
گوجه‌فرنگی متوسط : 4 عدد
پیاز متوسط : 2 عدد
رب گوجه‌فرنگی : یک دوم قاشق غذاخوری
روغن زیتون : 3 قاشق غذاخوری
نمک، فلفل، آبلیمو و زردچوبه به اندازه کافی

طرز تهیه:

گوشت مرغ را همراه مقداری آب، یک عدد پیاز، نمک، فلفل و آبلیمو روی حرارت ملایم قرار دهید طوری که پس از پختن، حدود یک دوم لیوان آب داشته باشد. سپس آن را ریز خرد کنید. یک عدد پیاز باقی‌مانده را ریز خرد کنید. گوجه‌فرنگی را رنده کنید.
حال گوشت مرغ، رب گوجه فرنگی، جعفری، پیاز، تخم‌مرغ، یک قاشق روغن، نمک و فلفل را با یکدیگر مخلوط کنید تا مایه دلمه آماده شود.
کدوها را پوست بگیرید و به صورت حلقه‌های پنج سانتی‌متری ببرید. داخل حلقه‌ها را به کمک قاشق چای‌خوری یا وسیله مناسب دیگر خالی کنید و مراقب باشید ته آنها سوراخ نشود. کمی نمک و فلفل به آنها بپاشید و با مایه دلمه داخل حلقه‌ها را پر کنید.
سپس ظرفی را که گنجایش چیدن کدوها را در یک ردیف داشته باشد روی حرارت ملایم بگذارید و روغن را در آن بریزید، پیاز را اضافه کنید و تفت دهید تا طلایی شود. یک قاشق چایخوری زردچوبه به آن اضافه کنید و به هم بزنید.
حال کدوها را کنار یکدیگر در داخل ظرف بچینید و آب مرغ، گوجه فرنگی رنده شده، فلفل و نمک را با هم مخلوط کنید و آهسته داخل ظرف بریزید. در ظرف را ببندید و آن را مدت 30 تا 40 دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.
دلمه‌ها را پس از پختن آهسته و با دقت در دیس قرار دهید. مایه درون ظرف دلمه را با کمی جعفری مخلوط کنید و روی دلمه‌ها بریزید. می‌توانید وسط هر دلمه را با سس گوجه فرنگی یا ماست چکیده به صورت نگینی تزیین کنید.
پنج شنبه 15/11/1388 - 15:16
پسندیدم 0
UserName