لایحه بودجه با نفت 40 دلاری
توسط : regnant2020
جبار كوچكی نژاد اظهار داشت: البته قیمت بنزین وابسته به قیمت فوب خلیج فارس است و با تغییر قیمت نفت، قیمت بنزین نیز تغییرخواهد كرد.
وی تصریح كرد: دولت هفته گذشته برنامه پنجم را به مجلس ارائه داد كه این برنامه دارای حدود 266 ماده است و البته بر خلاف برنامه چهارم جداول مالی و اعتباری در برنامه پنجم جایگاهی ندارد.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به تقسیم بندی بودجه دولت، گفت: دولت بودجه را به دو بخش درآمدها و هزینه‌های دولتی تقسیم می‌كند كه مجلس نیز به طور دقیق این دو بخش را مورد بازنگری و تصویب قرار می‌دهد.
وی افزود: واگذاری بنگاه‌های اقتصادی به بخش خصوصی یكی از منابع مهم درآمدی دولت در سال 89 است.
كوچكی نژاد در خصوص هزینه‌های مصرفی دولت گفت: با توجه به سفرهای استانی دولت در دوره سوم، دولت به بخش فرهنگی اهمیت زیادی اختصاص داده است كه باید بودجه كافی نیز به این بخش اختصاص یابد تا تمامی برنامه‌ها محقق شود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امكان تطابق لایحه بودجه 89 با برنامه پنجم، گفت: یكی از مشكلات موجود همین بحث است، وقتی بودجه و برنامه پنجم همزمان ارائه می‌شود، این دو با یكدیگر هماهنگی لازم را ندارند.
نماینده مردم رشت راهكار خود در این زمینه را ارائه داد و گفت: برای این كه بودجه 89 با برنامه پنجم تطبیق یابد، لازم است برنامه چهارم یك ماه تمدید شود و یك كمیسیون تطبیق برای بررسی برنامه پنجم تشكیل شود.
يکشنبه 27/10/1388 - 16:22
پسندیدم 0
UserName