ادعاهای اخیر مطهری پیگیری می شود
توسط : regnant2020

مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور از پیگیری حقوقی درباره اظهارات اخیر مطهری علیه رئیس‌جمهور خبر داد.

اسفندیار رحیم مشایی مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهور كه پیش از ظهر امروز شنبه در حاشیه مراسم ثبت ملی چادر و حجاب اقوام ایرانی در سالن سران با خبرنگاران گفت و گو می‌كرد در پاسخ به سئوال فارس مبنی بر اینكه مطهری رئیس جمهور را از عوامل سران فتنه معرفی كرده و آیا نهاد ریاست جمهوری قصد پیگیری این‌گونه اتهامات را ندارد،‌اظهار داشت: معاونت حقوقی پیگیر این گونه مسائل است و در این گونه زمینه‌ها شكایات زیادی شده است اما ما جوابی از طرح این شكایات نگرفته‌ایم.
وی در عین حال تاكید كرد كه معاونت حقوقی رئیس جمهور حتما پیگیر این گونه اظهارات است اما واقعا جای تاسف دارد كه چنین حرف‌های سخیف و دور از انتظار زده می‌شود.
مشایی در پاسخ به سئوال دیگر مبنی بر اینكه آیا این گونه ادعاها با هدف سرپوش گذاشتن در محاكمه سران فتنه نیست، گفت: شما خود بهتر این مسائل را می‌فهمید و سئوال شما جواب است.
وی افزود: مردم از همه بیشتر می‌فهمند و قضاوت را آنان تعیین می‌كنند و معتقدم هر كس هر حرفی می‌زند مسئولان حرف‌های خود باید باشد و اگر امروز به همه حرف‌ها رسیدگی نشود زمان رسیدگی به آنان فراخواهد رسید.
رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سئوال دیگردر خصوص دستاوردهای سفر هیئت دولت به استان خوزستان با بیان اینكه دستاوردهای این سفر بسیار وسیع بوده است، اظهار داشت: در هر 3 سفر به استان خوزستان اعتبارات بسیار خوبی برای توسعه استان در نظر گرفتیم و اساسا دور سوم سفرها برای تحرك بیشتر در عمران و آبادانی استان‌های كشور است.
وی ابراز امیدواری كرد كه با تخصیص اعتبارات به صورت كامل كه خصوصا در بودجه سال 89 با اولویت مد نظر قرار گرفته شده است بتوانیم شاهد حركت نو و تازه برای جهشی بزرگ در استان خوزستان باشیم.
وی افزود: این امر به آن دلیل است كه استان خوزستان همواره مرز دار امنیت و فرهنگ كشور بوده است و در ادوار گذشته نیز دروازه ورود اسلام به كشورمان است. ضمن آنكه این استان پاسدار فرهنگ انقلابی تشیع ملت ایران بوده است.
وی به رشادت‌های مردم این استان در 8 سال دفاع مقدس اشاره كرد و اظهار داشت: ملت ایران از هر استانی یك استان به نام خوزستان دارد چرا كه وقتی كسانی بهترین‌های خود را تقدیم این كشور كرده‌اند باید گفت كه این استان بخشی از تاریخ و سرنوشت ملت ایران و عمران و آبادانی این استان را تكلیف همه ملت و البته دولت می دانیم.
مشاور رئیس جمهور در پاسخ به سئوالی در خصوص طرح قطع روابط با دولت انگلیس گفت: انگلیس در بین ملت ما و سایر ملل سابق خوبی ندارد و نوع نگاهی كه در گذشته این كشور دنبال شده است انگلیس را به عنوان كشوری بد نام تبدیل كرده است.
وی با تاكید بر اینكه دخالت دولت انگلیس در مسائل انتخابات و پس از آن در كشورمان برای هیچ كس پوشیده نیست خاطرنشان كرد: با اینگونه اقدامات طبیعی است كه در كشور ما همواره بحث قطع رابطه، تقلیل سطح روابط در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود داشته است.
مشایی بحث قطع روابط با دولت انگلیس را در مجلس و در میان نخبگان امری بسیار طبیعی دانست و افزود: مواضع ایران علیه دولت انگلیس بسیار منطقی است. اگر چه دولت در این خصوص بر اساس منافع ملی تصمیم می‌گیرد. چرا كه اساسا قطع روابط با یك كشور تنها به آن كشور محدود نشده و تبعات و آثاری را در پی خواهد داشت.
وی افزود: دستگاه دیپلماسی جمهوی اسلامی ایران در این زمینه همواره مجموعه بررسی های كارشناسی را انجام می‌دهد و اگر نیاز باشد از سوی دستگاه دیپلماسی به دولت ارائه می‌شود كه تاكنون چنین طرحی از سوی وزارت خارجه به ما ارائه نشده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور این نكته را تاكید كرد كه اگر یك روز جمهوری اسلامی ایران به قطع رابطه با دولت انگلیس روی بیاورد همه دنیا باید بداند كه این امر صد در صد تقصیر دولت انگلیس است.
وی در پاسخ به اینكه آیا قطع رابطه با دولت انگلیس در دستور كار دستگاه دیپلماسی كشورمان قرار دارد یا خیر ابراز داشت: دیپلماسی كشور همواره روی این گونه مسائل مطالعه و بررسی همه جانبه می‌كند و در طول ماه‌های گذشته نیز این طرح بررسی شده است اما هنوز چنین پیشنهادی مطرح نیست كه مورد بحث قرار گیرد اما مجموعه بررسی‌های كارشناسی روی این گونه مسائل كه تاثیر گذار بر منافع كشور و تبعات بین المللی است مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
خبرنگاری از مشایی در خصوص مستندات ایران مبنی بر دخالت آمریكا و برخی از كشورهای غربی و رژی صهیونیستی در ترور دانشمند كشورمان سئوال پرسید كه وی با ابراز تعجب پاسخ داد آیا دولت آمریكا به محض آنكه اعلام آشكار می‌كند در این ترور دخیل نبوده است ما باید آن را حتما بپذیریم. اگر چه همین اعلام آنان قابل ارزش است اما به هر حال ملت ایران نسبت به انگلیس، آمریكا و رژیم صهیونیستی به دلیل دشمنی و خصومت ‌آنان با كشورمان حساسیت دارند.
وی تاكید كرد: ما دلایل مختلفی داریم كه جریان صهیونیست جهانی كه مورد حمایت دولت آمریكا و برخی كشورهای اروپایی است پشتیبانی این اقدام خرابكارانه و تروریستی را انجام داده است.
مشایی با یادآوری اینكه در طول سالیان گذشته در كشورمان بمبگذاری‌های فراوانی از سوی گروهك‌های تروریستی صورت پذیرفته است خاطر نشان كرد: پس از اینكه این گونه اقدامات تروریستی را بررسی می‌كنیم یا به عوامل مستقیم می‌رسیم یا اینكه گروهك‌های این گونه اقدامات خرابكارانه را انجام داده اند كه تحت حمایت آمریكا برخی از كشورهای غربی و رژیم صهیونیستی بوده‌اند.
رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان كرد: اگر این كشورها ادعای حقوق بشر دارند و می‌گویند كه اهل این گونه اقدامات تروریستی نیستند چرا از گروه‌های تروریستی حمایت می‌كنند.بنابراین این امر نشان می‌دهد كه آنان پشتیبان گروه‌های تروریستی هستند.
وی تاكید كرد: همین كه این كشورها از گروه های تروریستی و ضد انقلاب حمایت می‌كنند مسئول فعالیت آنان محسوب می‌شود و طبیعی است كه ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران این گونه اقدامات را به آنان نسبت می دهد و این نسبت منطقی است.
مشایی در پایان با بیان اینكه این كشورها متاسفانه از گروهك‌های مسلح و تروریستی حمایت می‌كنند نتیجه گرفت كه قضاوت عمومی ملت ما این است كه این كشورها را مسبب اصلی این گونه اقدامات تروریستی می‌داند.

يکشنبه 27/10/1388 - 16:4
پسندیدم 0
UserName