کد: 51801

پرسش

با سلام
دو گونه نماز شب{كوتاه وبلند}را تشریح كنید.
دعایی كه موجب ازدیاد مال میشود چیست؟
ایا این گفته صحیح است كه ایت الله بهجت
فرموده اند پیرمردهای این دوره نیز میتوانند
امام زمان عج را ملاقات كنند.لطفامستند
بگویدر مورد زمان امام زمان ووقایع ان دوره و
چكونگی خاتمه این دوره توضیح دهید
وبفرمایید ایا سلاح ها مانن سلاح شیمیایی
وهسته ای ار كار می افتند یا خیر
وامام زمان با چند نفر تشریف میاورند
وسوال دیگر در مورد شیطان میباشد
ما میدانیم كه فرشتگان اختیاری از خود
ندارند پس چگونه است كه شیطان بر خلاف
نظر خدا به انسان سجده نكردواگر به خواسته خداست كه باید به او پاداش بدهند
باتشكر لطفا جواب ها را سریع تر بدهید
ممنون
سعید بناساز

پاسخ

با عرض سلام و تحیت.
دوست محترم!
1. در مورد كیفیت خواندن نماز شب در پاسخ كد 12065، در بخش تازه های مذهبی سایت مطالب كاملی آمده است كه می توانید به آن مراجعه نمایید.
در صورتی كه شخصی شرائط مناسب برای خواندن نماز شب به طور كامل را ندارد، می تواند به صورت مختصر آن را بخواند؛ به عنوان مثال قنوتها را نگوید، و یا سوره توحید را نخواند، و یا در ذكر ركوع و سجود به یك "سبحان الله" اكتفا كند.
همچنین لازم است ذكر كنیم كه هر كسی می تواند متناسب با اقبال قلبی كه دارد، ركعاتی از آن را بجا آورد. یعنی همه 11 ركعت را نخواند؛ مثلا، فقط نماز "شفع" و "وتر" را بخواند و یا حتی فقط اكتفا به خواندن نماز "وتر" نماید.
نكته ای كه به ان توجه دارید این كه كیفیت، اهمیت بیشتری دارد تا كمیت. خداوند این تسهیلات را قرار داده تا بندگان خدا كیفیت را فدای كمیت نكنند. در نماز باید همت كرد تا با توجه كامل و نیت خالص خوانده شود.
2. از جمله ذكرها و دعاهایی كه موجب ازدیاد مال و رزق می شود، می توان به این موارد اشاره نمود:
الف) هر كسی آیات «قل اللهم مالك الملك... وترزق من تشاء بغیر حساب»(آل عمران/26و27) را بعد از هر نماز واجب و در وقت خواب به طور مداوم بخواند، فقر از او زایل شود و ابواب رزق بر او مفتوح می گردد، و آن چه از مال در درست او باشد افزایش می یابد.(ر.ك. به كتاب "هزار و یك ختم"، نصرالله بروجردی، ص66)
ب) هر كس جهت وسعت رزق و معیشت از شب شنبه، هر شب سه بار سوره مباركه "واقعه" را بخواند، و شب جمعه هشت مرتبه بخواند، و این عمل را پنج هفته بجای آورد، و قبل از هر بار خواندن سوره، این دعا را بخواند: "اللّهم ارزقنا رزقاً حلالاً طیّباً من غیر كدٍّ، إستجب دعوتنا من غیر رَدٍ، وأعوذ من الفضیحتین الفقر والدّین، و ادفع عنی هذین بحق الإمامین الحسن والحسین(علیهماالسلام)، برحتمك یا أرحم الرّاحیمن". فرموده اند این ختم تأثیر غریبی دارد.(همان، ص77)
ج) از رسول خدا(صلی الله علیه و آله) روایت شده است كه فرمودند: قسم به آن خدایی كه مرا مبعوث فرمود، هر كس این دعا را بنویسید و همراه داشته باشد یا در منزل خود بگذارد و یا بخواند، فقر او به وسعت تبدیل می گردد: "یاالله یاالله یاالله، یاربّ یاربّ یاربّ، یاحیّ یاقیّوم یاحیّ یاقیّوم یاحیّ یاقیّوم، یاذاالجلال والإكرام یاذاالجلال والإكرام یاذاالجلال والإكرام، أسئلك باسمك العظیم الأعظم أن ترزقنی رزقاً حلالاً طیّباً برحمتك الواسعة، یاأرحم الرّاحمین".(همان، ص224)
برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید به كتاب "هزار و یك ختم"، نوشته محمدابراهیم نصراللّهی بروجردی، و یا كتاب "گنج های معنوی"، نوشته رضا جاهد مراجعه نمایید.
3. در مورد بیانی كه از قول آیت الله بهجت، شایع شده است، ما اطلاع موثقی نداریم، از این رو بهتر است با دفتر ایشان تماس برقرار نموده و از آن جا سؤال نمایید.(قم:3ـ7743271)
4. اما در مورد آخرالزمان و سؤالات متعددی كه در رابطه با امام زمان(عج) پرسیده اید، می توانید با مراجعه به كدهایی كه ذكر می شود پاسخ خود را در بخش تازه های مذهبی سایت پیدا كنید:
كد 24696 در مورد یاران امام زمان(عج).
كد 19823 در مورد علائم و نشانه های ظهور حضرت(عج).
كد 28735 در مورد وقایع پس از ظهور حضرت(عج).
كد 30236 در مورد ازدواج حضرت(عج) و استفاده از ابزار جنگی.
5. اما در مورد سؤال آخرتان كه راجع به شیطان است می توانید پاسخ آن را در پاسخ كد 44498 ملاحظه نمایید.
پس از مطالعه اگر پرسش و ابهامی داشتید آن را برای ما ارسال نمایید.
پیروز باشید.
مشاوره مذهبی ـ قم.

مشاور : موسسه ذکر | پرسش : سه شنبه 12/12/1382 | پاسخ : يکشنبه 24/12/1382 | | | 0 سال | معارف اسلامي | تعداد مشاهده: 29 بار

تگ ها :

UserName