تعداد مطالب : 9
تعداد نظرات : 1
زمان آخرین مطلب : 1844روز قبل

تب «وایبر» خیلی سریع بالا گرفته و اکثر کاربران تلفن‌های همراه هوشمند را با خود همراه کرده است؛ موجی که به دلیل رایگان و جذاب بودن این نرم‌افزار ایجاد شده و توانسته در مدت کوتاهی، بخش زیادی از ایرانیان را نیز به استفاده از این نرم‌افزار ترغیب کند.

 

 

اما واقعیت این برنامه کاربردی به ظاهر دوست داشتنی چیست؟ پاسخ به این سوال را باید از وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی شنید. 

 

 

 

«نفتالی بنت» اخیرا در یک مصاحبه اعلام کرده است که «Viber» توانسته پاسخ مناسبی به جنبش تحریم کالاهای اسرائیلی در اروپا موسوم به  بایکوت اسرائیل در سراسر جهان باشد.

 

 

بر اساس خبری که نشریه «جروزالم پست» منتشر کرده، او با اعتراض به اظهارات برخی از مقامات اروپایی علیه جنایات اسرائیل و تلاش برای بایکوت اقتصادی این رژیم، تاکید کرده است: «به جای تحریم و بایکوت اسرائیل، بیایید خلاقیت را به مبارزه بگذاریم. وایبر بهترین پاسخ به بایکوت اسرائیل است.»

 

این مساله را باید در کنار این خبر تحلیل کرد که وایبر اکنون به یکی از پنج برند برتر تجاری تولید رژیم صهیونیستی تبدیل شده است و توانسته علاوه ایجاد یک شبکه اقتصادی قوی برای تل آویو، یک بانک اطلاعاتی قدرتمند جهانی نیز برای این رژیم فراهم کند.

 

 

این در حالی است که بر اساس یک بررسی که اخیرا انجام پذیرفته است، در میان نرم افزارهای ارتباطی، وایبر بیشترین سطح دسترسی به اطلاعات شخصی تلفن های شخصی را در اختیار داشته است.

 

 

جالب است بدانید که در همین راستا، ارتش مصر استفاده سربازان از نرم افزار «وایبر» را به علت سوء استفاده جاسوسی رژیم صهیونیستی از آن، ممنوع کرده است. مطبوعات مصر تأکید کردند ارتش این کشور استفاده سربازان از برنامه رایگان تماس‌های تلفنی (وایبر) را ممنوع کرده است؛ زیرا هدف این شرکت صهیونیستی از راه اندازی این نرم افزار رایگان سودآوری یا آگهی نیست، بلکه جاسوسی از کاربران است.

 

 

«عرب تایمز» به نقل از مطبوعات مصر نوشت: «سیاست این شرکت، جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات است ولی معمولا کاربران بدون اینکه جزئیات فرم درخواست عضویت را به دقت بخوانند، آن را تایید می‌کنند. این شرکت در فرم عضویت نوشته است نرم افزار وایبر فایل صوتی مفصلی از مکالمه هر تماسی از همه تلفن‌ها و شبکه‌ها بدست می‌آورد تا درک بهتری از عملکرد شبکه و جزئیات آن از نظر تعداد مکالمه‌های کاربران و مکان‌های تماس و زمان مکالمه‌ها و نوع شبکه استفاده شده، داشته باشد.»

 

این شرکت این اقدام را اینگونه توجیه کرده است که به دنبال اطلاع از هر مشکل فنی و بهبود خدمات یا دلایل امنیتی عمومی است؛ ولی این شرکت فایل مکالمه‌های ضبط شده را به مدت سی ماه نگه داشته و در اختیار منابع اطلاعاتی خاص قرار می‌دهد.

گفتنی است، وایبر توسط یک تیم اسرائیلی طراحی و تولید شده که مدت ها در بخش های نظامی این کشور فعالیت داشته است. رهبر این تیم حرفه ای، "تالمون مارکو" هنوز هم مدیریت اجرایی شرکت Viber Media را در دست دارد. شبکه های اجتماعی اینترنتی iMesh و Bandoo که در گذشته موفقیت نسبی در جذب کاربران داشتند نیز توسط "تالمون مارکو" طراحی شدند.

 

بعدها شرکت "وایبر مدیا" به دلیل آنچه توجیه اقتصادی و ارزان بودن نیروی کار خوانده شد، سازمان مرکزی خود را از اسراییل به کشور بلاروس منتقل کرد و به قیمت 900 میلیون دلار توسط یک شرکت ژاپنی به نام Rakuten، خریداری شد.


دوشنبه 5/8/1393 - 1:55

کارشناسان امنیت سایبری، ایمنی استفاده از یواس‌بی برای وصل کردن دستگاه ها به کامپیوتر را به طور جدی زیر سوال برده اند.

 

 

 

کارستن نوهل و جاکوب لل، دو محقق ساکن برلین، نشان دادند که چگونه یک دستگاه یواس‌بی می تواند یک کامپیوتر را بدون اطلاع کاربر آلوده کند. به گفته این تیم دو نفری، هیچ راه عملی برای مقابله با این آسیب پذیری وجود ندارد. نهاد ناظر بر استاندارد یواس‌بی گفته که تولید کنندگان می توانند امنیت این دستگاه را افزایش دهند.

اما محققان آلمانی معتقدند که این فناوری «ایراد اساسی» دارد. استفاده از کلید یواس‌بی به عنوان ابزاری برای آلوده کردن کامپیوتر به ویروس ها و کد های مخرب اتفاق تازه ای نیست. 

 

با این وجود، تازه ترین پژوهش ها نگرانی های بیشتری ایجاد کرده است چون نشان می دهد یک دستگاه یواس‌بی که به نظر کاملا خالی می آید، حتی اگر فرمت شده باشد هم می تواند حاوی بد افزار باشد. به این ترتیب تبهکاران می توانند با سواستفاده از این نقطه ضعف به گوشی های هوشمند یا هر گونه دستگاهی که با یواس‌بی کار کند، حمله کنند.

 

آقای نوهل به خبرنگاران گفته: «امروز ممکن است آخرالزمان نباشد ولی تا ده سال آینده این موضوع به تدریج ما را تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع، پس از متصل کردن یک کلید یو اس بی شما دیگر نمی توانید به چیزی اطمینان کنید.»

 

«تراشه» مورد سوءِ استفاده

یواس‌بی (USB)  که مخفف (Universal Serial Bus) است، به دلیل اندازه کوچک، سرعت بالا و توانایی شارژ کردن دستگاه ها، تبدیل به روشی استاندارد برای وصل کردن سخت افزار ها به کامپیوتر شده است.

حافظه یواس‌بی به عنوان ابزار ساده ای برای جابه‌جایی فایل های بزرگ میان دو کامپیوتر، به سرعت جایگزین دیسک های فلاپی شد.

  این رابط، به دلیل امکان اتصال ساده آن و داشتن این توانایی که می‌توان توسط آن ابزارهای متنوعی را نصب کرد، پر طرفدار است. دستگاه هایی که از یواس‌بی استفاده می کنند چیپ یا تراشه کوچکی دارند که به کامپیوتر «می گوید» دقیقا چه وسیله ای است. وسیله ای که می تواند یک تلفن، یک تبلت یا هر سخت افزار دیگری باشد.

 

دقیقا همین کاربرد است که می تواند تهدید آمیز باشد.

ربودن گوشی هوشمند

در ویدئویی که در کنفرانس هکر های کلاه سیاه در لاس وگاس نشان داده شد، یک درایو یواس‌بی استاندارد به یک کامپیوتر معمولی وصل شده است. دستگاه حاوی کد مخربی است که خود را به عنوان یک صفحه کلید به کامپیوتر جا می زند. پس از چند لحظه، صفحه کلید جعلی شروع به تایپ کردن دستور هایی می کند و به کامپیوتر فرمان می دهد که یک برنامه مخرب را دانلود کند.

 

زمانی که این گوشی برای شارژ شدن به کامپیوتر وصل می شود، خود را به عنوان یک کارت شبکه جا می زند. این موضوع به این معنی است که هنگام وصل شدن به اینترنت، مرورگر کاربر مخفیانه ربوده می شود.

 

برخلاف دیگر حملات مشابه، که با نگاه کردن به آدرس یک وبسایت جعلی، می توان به سادگی به تقلبی بودن آن پی برد، در این مورد هیچ سرنخ قابل مشاهده ای وجود ندارد که کاربر متوجه این خطر شود.

 

«به هیچ چیز اعتماد نکنید»

مایک مک لافلین، پژوهش‌گر امنیتی شرکت فرست بیس تکنولوژیز، معتقد است که این تهدید باید جدی گرفته شود.

او می گوید: « یواس‌بی در همه دستگاه ها موجود است. باید همیشه همان مثل قدیمی را در نظر داشته باشید که می گوید دستگاهی را که نمی شناسید وصل نکنید. هر شرکتی باید همیشه اصولی مربوط به دستگاه ها و درایو های یواس‌بی داشته باشد و باید در صورت لزوم استفاده از آن‌ها را متوقف کند.»

«یکی از خصوصیات یواس‌بی، پشتیبانی از قابلیت های بیشتر امنیتی است. اما این بسته به تولید کنندگان انبوه (OEM)  است که تصمیم بگیرند محصولاتشان شامل چه قابلیت هایی باشد. با افزایش قابلیت های هر محصول احتمالا قیمت آن نیز بالاتر می رود و این انتخاب مصرف کنندگان است که برای دریافت مزایای خاص چقدر حاضرند هزینه کنند. اگر تقاضای مصرف کننده برای محصولات یو اس بی با قابلیت های امنیتی بیشتر افزایش یابد، می توان امید داشت که تولیدکنندگان به این تقاضاها پاسخ دهند.

به گفته آقای نوهل تنها راهی که می توان پیشنهاد کرد، این است که هنگامی که به دستگاه های یواس‌بی اجازه می دهید که به کامپیوتر وصل شوند فوق العاده احتیاط کنید

 

 

پنج شنبه 13/6/1393 - 9:28
        سر ارادت ما و حضرت دوست 
 
عرض ادب و احترام به همه تبیانی های عزیز 
 
در دنیایی زندگی می کنیم که علما و بزرگان امروزه انسان ها رو به هوشیاری کامل هشدار میدن! در دنیایی که بشر قرن 21 از هر سمت و سو مورد حمله بادوهواهایی هستش که میوزه و دل آدمی رو مثابه کاغذبادی با خودش به دور دست ها میبره ! از هوای ثروت و شوکت و قدرت گرفته تا گردبادهایی که آدمی اصلا متوجه نمیشه و وقتی به خودش میاد که تموم شده است و گذر کرده ! واگرهم این انسان در مواجهه با دلبری که دلش رو برده بخواد بره دنبال دل خودش و اونو برگردونه به موقعیت اول گوئی که عمری رو باید برای این بیراهه رفتن خرج کنه ! و چه قمیت سنگینی برای یک نسیم و یک هوا !
 
 
اما در نقطه مقابل بسیار بسیار از بزرگان و روایات رسیده که تشخیص راه درست از نادرست یا بهره وری درست و فلط مثل خورشیدی هست که اتکارش غیرممکنه و کسی مسئول عمل دیگری نیست الا خودش !
 
 
دیروز که طبق عیب و عادت روزانه مشغول گشت زنی داخل دنیای وب و این جعبه جادویی بودم خیلی اتفاقی به خبری از اپراتور دوم ارتباطی ایرانسل رسیدم که برام جای بسی تامل و شگفتی داشت !
 
خبری که فکر میکنم خوندنش خالی از لطف نیست و شاید دیدنش از این منظر برای شما هم قابل تامل باشه !
 
 
 
 
 
 
 
 
شگفتی زیاد و نکته ای که برای شخص خودم داشت اینجا بود که تا به امروز که ادعا میشه علم و تکنولوژی در نهایت قله های خودش قرار داره و همه جوره به خدمت بشر(!) اومده بنده ندیدم کسی حتی اینترنت دیال آپ رایگان به دیگری هدیه بده یا مثل تبیان عزیز به جهت رشد و ارتقا فکری جامعه که اینترانت داره و جهت و سمت و سوی کارش مشخصه شخص حقیقی یا حقوقی دیگه ای چنین لطفی رو برای رضا خدا و راه رشد دیگری کرده باشه چه برسه به چنین کاری که اینترنت 3G اونهم از نوع بین المللی و صد در صد رایگان در اختیار دیگری بذارن !
 
 
از نظر شخص خودم این حرکت ایرانسل فقط میتونه یک نتیجه گیری و قضاوت در بر داشته باشه اونهم اینکه شخص زائر رو در مواجهه با هوای نفس خودش قرار بده تا به جای پرداختن به اعمال بندگی و خلوت دل با یار که شاید برای اولین و آخرین بار در طول عمرش باشه این نسیم و باد اونو ببره و در دنیایی دیگه بذاره پائین که تا بخواد برگرده دیگه فرصتی براش نمونده وشاید تا اون موقع در شهر و دیار خودش باشه و اونجا متوجه شه که چه بود و چه شد !
 
 
از صمیم دل آرزو می کنم و از خدا می خوام این فرصت حج رو که اون عده از عزیزانی که توفیق داشتن و مشرف شدن , لیاقت بندگیش رو هم خودش بهشون عطا کنه تا مباد که حاجیانش لحظه ای با غیر او باشن!
 
 
 و همچنین به ما به خصوص بنده حقیر که خودش چشم دلمون رو باز کنه تا مباد در این دنیای تزویر و ریا و این مثلا خدمات بشر دوستانه باعث بشیم از خدمت به خودش و خدا دوستی و خداجویی باز بمونیم !
 
در هر حال سخن کوتاه میکنم 
مسلما کسی نمیتونه به چنین خدماتی از طرف این شرکت یا دیگران خرده ای بگیره یا اینکه مرجعی باشه و با این دقت قانونی براش وضع کنه ! و به فرض محتمل بودن چنین حالاتی هم در نهایت جز ضد حقوقی بشری بودن چنین دیدگاههایی و متهم به مانع شدن جهت عمل خیر برای کسی ارمغانی نداره !
 
الا اینکه به قول بزرگان و آموزه هامون با همین مثلا تکنولوژی به جنگ با تکنولژی بریم!
 
به عبارتی برای این دست قضایایی مثل طرح رایگان اینترنت حجاج کاری از دست کسی بر نمیاد الا روشنگری!!!
 
ولی اگه مدیران محترم تبیان عزیز زحمت رایزنی رو با مدیران این اپراتور یا بقیه اپراتورها رو بکشن شاید بشه مشابه اینترانت تبیان هم چنین اینترانتی با امواج سیم کارت و رایگان در اختیار افرادی که دوست دارن در مسیر رشد باشن قرار داد !
 
البته خیلی ها هم هستند به لحاظ مشکلات مالی موقعیت مناسبی ندارن که ازمطالب سایت تبیان بهره ببرن و این امر خیر اگه محقق بشه مسلما دعای خیر خیلی ها بدرقه راهه عزیزان هستش ! 
 
به نگاه یا تفسیری از آیه شریفه آیه الکرسی که میفرماید : قد تبین الرشد و من الغی !  
 
امروز راه غی و اغواشدن و فریب خوردن بسیارهست و هرکس حتی هم نخواد در کنارشه و دوش به دوشش هست !    
 
اما خواستم با عنوان کردن مطالب بالا و پیشنهاد راه اندازی اینترانت 3G تبیان به نوبه خودم در راه رشد و تعالی  قدمی برداشته باشم 
 
 امید که خدا کمک کنه و با لطف عزیزان در سایت تبیان هرچه سریعتر این راه هموار بشه تا شاهد رشد و تعالی فردی و جمعی در جامعمون باشیم
 
و در پایان نکته دیگه ای هم که ذهنم اومد این بود که چقدر جالبه که انگاری ایمان به غیب و ایمان به آخرت کافران و منکران دنیای دیگه از این جنبه ها شاید بیشتر از ایمان شخص خود بنده باشه ! چون وقتی که خوب فکر می کنم میبینم برای لحظه ای غفلت کردن از یاد خدا و از یاد غقوبت و آخرتمون اونها حاضرن حتی چه کارهایی هم انجام بدن ! پس شاید اونها مطمئن تر از من باشن که دنیای دیگری هست و آخروعاقتبی هست که میخوان به هرقیمتی منو هر کدوم دیگه از انسانهایی که تو این مسیرن حتی لحظه ای و دمی خارج کنن!
 
رفتم که خار از پا کشم نا گه دو چشمم کور شد / یک لحظه را غافل شدم صدسال راهم دور شد !!! 
 
خدایا چنان کن سرانجام کار / تو خشنود باشی و ما رستگار !   
 
پایدار باشید
یاعلی مدد
پنج شنبه 13/6/1393 - 8:52

لطفا موقع استفاده از خودپردازها و عابربانک ها به کلیه نکات ایمنی توجه کنید !

 

پنج شنبه 13/6/1393 - 2:57

ظاهرا افرادی که به استفاده از تلفن همراه معتاد شده‌‌اند، در هر مکانی از این ابزار استفاده می‌کنند و این امر می‌تواند در پاره‌ای از مواقع، بسیار خطرآفرین باشد. آخرین نمونه از این مشکلات در استفاده یک زن آمریکایی از تلفن همراه در حال رانندگی مشاهده شد و بار دیگر جنون استفاده از تلفن همراه حادثه آفرید، ضرورت وضع قوانین بازدارنده برای این امر در تمام کشورهای جهان به‌شدت احساس می‌شود و به نظر می‌رسد که باید شاهد اجبارهای فرهنگی دراین‌باره باشیم.

 

 

ماجرا ازاین‌قرار است که این زن در هنگام رانندگی به ارسال پیام با تلفن همراه خود دست زده است ولی در یک چشم به هم زدن با گارد کنار جاده تصادف کرده است، البته این تصادف به‌هیچ‌عنوان عادی نبوده است و میله گارد ریل داخل بدن این زن شده و تن او را کاملا سوراخ کرده است.

 

البته این خانم به‌طور معجزه‌آسایی زنده مانده و حتی آسیب بسیار جدی ندیده است ولی این موضوع که او در حال استفاده از تلفن همراه بوده است موجب شده تا موجی از نگرانی درباره افزایش روزافزون این حوادث به ‌وجود بیاید. یکی از نکات جالب این ماجرا این است که این راننده حتی از پیام متنی استفاده نمی‌کرده است و در حال گذاشتن پیام صوتی بوده است و تنها برای چک کردن گوشی خود جهت اطمینان از ارسال پیام، از جاده چشم برداشته است و همین زمان بسیار کوتاه و چندثانیه‌ای موجب شده است تا این رخداد به وقوع بپیوندد.

نکته‌ای که در این حادثه باید توجه ویژه‌ای به آن داشت این است که اگر این راننده به‌جای کناره جاده به چند عابر یا ماشین‌های دیگر زده بود آنگاه چه اتفاقی می‌افتاد. فرهنگ مصرف ابزارهای دیجیتال و به‌خصوص تلفن‌های همراه هوشمند، هنوز آن‌طور که بایدوشاید در سطح جهانی رواج نیافته است و همین امر نیز می‌تواند در مدتی کوتاه به رخدادهایی فاجعه‌بار منجر شود.

نمونه این امر در کشور ما نیز رخ داد و دو نفر که در حال فیلم‌برداری از خود بودند با تصادفی شدید روانه بیمارستان شدند ولی نکته ناراحت‌کننده این بود که این دو خانم جوان نه‌تنها از کار خود عبرت نگرفتند بلکه در بیمارستان نیز مانند قهرمانان از خود عکس گرفته و در شبکه اینترنت منتشر کردند.

متأسفانه فرهنگ مصرف فناوری‌های دیجیتالی در ایران و بسیاری از نقاط جهان جای خود را به بی‌فرهنگی و استفاده نادرست داده است و این امر موجب شده است تا ضد فرهنگ جای فرهنگ را بگیرد. برای شروع کافی است از خودمان آغاز کنیم و تن به استفاده نادرست از فناوری ندهیم و ابزاری که قرار است خودروی ما را تبدیل به یک وسیله راحت کند را برای تبدیل ماشین به سفینه مرگ نکنیم.

پنج شنبه 13/6/1393 - 2:47

محققان MIT می‌گویند که انسان‌ها تا حدودی از ربات‌ها دستورپذیری خواهند داشت!!

 

 

تحقیقات جدیدی که توسط دانشمندان آزمایشگاه علوم کامپیوتری و هوش مصنوعی MIT صورت پذیرفته، بصورت علمی نشان می‌دهد که در گروه‌های کاری سه نفره که از دو انسان و یک روبات تشکیل شده باشد، ما انسان‌ها که از گوشت و پوست و استخوان ساخته شده‌ایم تا حدودی فضا را برای عملکرد بهتر روباتها و تسلط آن‌ها بر روی کار فراهم می‌کنیم.

 

 در زمانه‌ای که از همه‌ی ما می‌خواهند که کاملا به سیستم‌های اتوماتیک اعتماد کنیم و در عین حال بی‌کاری ناشی از به کار گیری روبات‌ها رو به فزونی است، پروژه‌ای که توسط متیو گامبولی هدایت می‌شود تلاش کرده متوجه شود که در عالم عمل، روباتها و انسان‌ها چگونه در کنار یکدیگر به شکل بهتری کار خواهند کرد. گامبولی در بیانیه‌ی خبری خود می‌گوید:

 

 

در تحقیقات صورت گرفته توسط ما، به دنبال یافتن پاسخی برای این مساله بوده‌ایم که نیروی کار انسانی در چه جایگاهی در کنار ماشین به رضایت خواهد رسید و در عین حال سطح کاری مناسب خود را حفظ خواهد کرد. ما چنین کشف کردیمکه پاسخ در حقیقت در دادن اختیار و استقلال بیشتر به ماشین نهفته است! و وجود یک روبات بعنوان هم‌تیمی می‌تواند کمک می‌کند تا افراد به شکل روان‌تری به همکاری با یکدیگر بپردازند.

 

 

 

محققان در این مطالعه، افراد را با یکدیگر جفت کرده و آن‌ها را در گروه‌های مختلفی قرار داده‌اند. در این میان یک گروه کاملا متشکل از انسان‌ها، گروه دیگری به کلی ساختار یافته از روباتها، و گروهی نیز با حالت ترکیبی شکل گرفت که در گروه سوم یک انسان وظیفه‌ی انجام عملکرد خاصی را می‌پذیرد و روبات نیز وظیفه‌ی دیگری را عهده‌دار می‌شود. در صورتی که هنوز حدس نزده‌اید، لازم به ذکر است که گروه تمام روباتیک در این میان بهترین و پربازده‌ترین عملکرد را داشته است.

 

 

در هر حال این مساله بدان معنی نیست که روباتهای نابودگر T-800 در آینده‌ی اجتناب ناپذیر ما حضور خواهند داشت. در این مطالعه، روباتها به دلیل الگوریتم انسانی در ارائه‌ی عملکرد حرکتی مناسب، بهتر بوده‌اند اما تنها قادرند قطعات مورد نیاز را برداشته و به دست همکار انسانی خود برسانند چراکه خوشبختانه هنوز ما انسان‌ها در انجام وظایف با جزئیات بالا عملکرد بسیار بهتری داریم. این تیم تحقیقاتی امید دارد سرانجام با به بلوغ رساندن الگوریتم مذکور، باعث بهبود در هماهنگی انسان-به-انسان نظیر بهینه‌سازی برنامه‌های شلوغ بیمارستان‌ها شود یا به بهبود هرچه بیشتر ارتباط کاری میان انسان و ماشین کمک کند.

 

 

 

 ویدئوی مربوط آن را از اینجا دانلود کنید 

دوشنبه 3/6/1393 - 20:47

طبق اخبار و مستنداتی که بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان منتشر کردند، «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش، اصالتا بغدادی نیست بلکه او یک شخصیت متولد مصر است که اسم اصلی اش "سندباد" می‌باشد و رفیق فابریکش هم «علی‌بابا» نام دارد.

حیوان مورد علاقه او یک کلاغ به نام «شیلا» است که سندباد به تازگی او را با یک گوشی اپل تاخت زده است.


سندباد آخرین بار در سفری که با قالیچه پرنده به عراق داشت، توسط پهباد RQ170 آمریکا شناسایی و به زمین نشانده شد و 3 سال زندانی بود.


خبرها نشان می دهد که او اصلا با آمریکایی ها همکاری نکرده و توسط آن‌ها آموزش ندیده است، بلکه به تنهایی از اسارت فرار کرده و توانسته گروه داعش را رهبری کند.


برخی شایعات هم حاکی از آن است که «علی‌بابا» رهبری جبهه النصره را بر عهده گرفته و از همانجا اختلافشان بر سر خلافت شروع شده است.

 

متأسفانه هنوز اطلاع دقیقی از «غول چراغ جادو» در دست نیست و کسی نمی داند نقش او در این جریانات چقدر است؟!

 

 

 

 

 

شنبه 1/6/1393 - 19:38

عرض ادب و احترام خدمت همه اعضا تبیان عزیز

 

از اونجایی که احتمالا باخبرید طی چند وقته اخیر متاسفانه شاهد زمین لرزه هایی سراسر کشور عزیزمون بودیم

به نقل از  مرکز لرزه نگاری کشور دو افزونه خبری رو معرفی میکنم تا با نصب این ها به صورت لحظه ای از آخرین رویدادهای ثبت شده درزمین لرزه های کشور باخبر بشید

 

 مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران به منظور دسترسی آسانتر به اطلاعات بیست زمینلرزه‌ اخیر كشور، افزونه ویژه‌ای جهت نصب بر مرورگرهای موزیلا (Mozilla Firefox) و کروم (Chrome) طراحی نموده است*.

 

 

 

توجه داشته باشید این افزونه ها فقط برای سیستم عامل های ویندوز طراحی شده اند
 خواهشمند است پیش از نصب این افزونه راهنمای آن را مطالعه نمائید

 

لینک دانلود 

600 کیلوبایت 

 

لطفا برای بانی این کار یک صلوات بفرستید

التماس دعا

 

شنبه 1/6/1393 - 16:14

دوشنبه 27/5/1393 - 11:29