تعداد مطالب : 141
تعداد نظرات : 107
زمان آخرین مطلب : 2658روز قبل

ماجرای شنیدنی علی گندابی که در قدیم یک آدم خلافکار بود ولی عاشق اهل بیت بود و تصمیم میگیره که توبه کنه که پس از توبه بجایی میرسه که همه آروزیش را دارند .

از اینجا دانلود کنید

 

يکشنبه 17/8/1388 - 9:5

فاطمه بحرینی معروف به رزا منتظمی که بنا بر اصطلاح قدیمی فارسی، از هر انگشتش هنر می ریخت، و کتاب آشپزیش را صد ها هزار نفر خوانده اند، جمعه شب در پی یک بیماری طولانی در تهران درگذشت.

اودر سال 1305 یا 1306 بدنیا آمد و هشتاد.و سه سال زندگی کرد. هر چند که در سال های اخیر در اثر سنگینی بار رنج هایی که در اطرافش می دید می گفت انگار 200 سال عمر کرده است. او در چند سال گذشته به علت کهولت و بیماری قادر به حرکت و کار نبود.

اوبخش بزرگی از زندگیش را با تحرک، کاردانی و نوجویی به هزاران زن جوان و کمتر جوان در کلاس هایش درس آشپزی داد. او اولین زنی بود که آشپزی را با نگاهی مدرن به عنوان یک هنر وارد باور عمومی کرد. کتابش در دو جلد در بر گیرندۀ 1700 دستور غذای ایرانی و خارجی است و از نظر دقت و ارزش های زیبایی شناسی اولین کتاب آشپزی مدرن بود که در سال 1347 برای اولین بار منتشر شد و با بیش از چهل بار تجدید چاپ به یک کتاب مرجع تبدیل شد. البته در سال های اخیر چاپ مجدد آن دچار مشکل شد زیرا وزارت ارشاد از اختصاص کاغذ کافی به آن خودداری می کرد.

رزا منتظمی دلبستۀ پیشرفت زنان و کشورش بود و در زمینۀ تخصصی خود در این جهت جانانه زحمت می کشید. او غمخوار مردم بود و از دیدن فقر، اعتیاد و خشونت سخت رنج می کشید و با تمام ظرفیت فعالیت و شهرتش زنی فروتن بود. می گفت "ادعایی ندارم و معجزه ای نکرده ام.خدا استعدادی به من داد و منهم پی اش را گرفتم".

کتاب "هنر آشپزی" که سلیقۀ ایرانی و تجدد خواهی در آشپزی را به صدها هزار خانۀ ایرانی برده است، نام رزا منتظمی را زنده وپر جلا نگاه خواهد داشت.

منبع: khabaronline

 

يکشنبه 3/8/1388 - 0:34

شاید خیلی ها نمیدونن که سایت تبیان از بدو تاسیس چه شکلی بوده و از کجا به کجا رسیده . ولی با من با دیدن این تصاویر خاطرات برام زنده شد

تاریخ بالای سایت را ببینید سال 1381 را نمایش میدهد

ببینید سایت تبیان چه شکلی بوده

و ادامه را اینجا ببینید

سه شنبه 14/7/1388 - 9:50

شاید جالب باشه بدانید که سایت تبیان ارزشش چقدر است ( مادی )؟

و چه تعداد صفحه دارد و همینطور چند روز است که دامین تبیان ثبت شده  در این سایت میتوانید جواب آنرا دریافت کنید .

ولی من این جوابها را اینجا میگذارم تا سر فرصت برید به این سایت سر بزنید .

7 سال و 9 ماه و24 روز پیش ثبت دومین شده ( تا تاریخ 14 مهر 88 )

تعداد صفحه هایی که به تبیان لینک است 260231 صفحه است

و ارزش مادی آن طبق سایت دی ان اسکوپ  5586000 یعنی به دلار امروز 5 میلیارد وپانصد و هشتاد و شش میلیون تومان است .

و اطلاعات جالب دیگری را میتوانید از این سایت بگیرید

سه شنبه 14/7/1388 - 9:16
خبرگزاری مهر - گروه فناوریهای نوین: تمام مادربزرگها همواره روشهای سنتی را برای بهترین روش برای استفاده بهینه از وسایل بی مصرف می دانند. نیویورک تایمز نیز فهرستی از این توصیه های مادربزرگ گونه را برای استفاده بیشتر از دستگاههای الکترونیکی از کار افتاده ارائه کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مادربزرگها می گویند برای کاهش سوزش چشم در اثر خرد کردن پیاز باید از چوب کبریت استفاده کرد و یا برای پاک کردن اثر چسب برگه و یا عکسی که روی آینه چسبانده شده بود می توان از سس مایونز کمک گرفت. مادربزرگهای تمام دنیا می دانند که چگونه می توان لکه های چربی را از روی لباس پاک کرد.

در دنیای فناوری، عمر تمام دستگاههای الکترونیکی مصرفی روزی به پایان می رسد اما می توان از همین دستگاهها که ظاهرا عمرشان به پایان رسیده و یا موقتاً از کار افتاده اند به مدت بیشتری استفاده کرد. در این راستا روزنامه نیویورک تایمز مادربزرگ گونه روشهایی را ارائه کرده است که می توانند علاجی برای استفاده بهینه از این دستگاهها باشند.

کارتریچ خالی شده است!

شب هنگام است و کارتریج دستگاه چاپگر خالی شده است و شما به شدت نیاز دارید که از چند صفحه ای پرینت بگیرید. برای این کار کافی است کارتریج را از چاپگر خارج کنید و به مدت دو تا سه دقیقه آن را با سشوار گرم کرده و دوباره داخل چاپگر قرار دهید. به این ترتیب جوهر خشکی که به دیواره های کارتریچ چسبیده است گرم می شود. این جوهر می تواند برای چاپ کردن سه چهار صفحه کافی باشد.

افزایش شارژ باتری تلفن همراه با گذاشتن آن در یخچال!

اگر تلفن همراه را در جیب خود قرار دهید گرمای بدن موجب گرم شدن باتری می شود و فرایند شیمیایی را که موجب تخلیه شارژ باتری می شود تسریع می کند. بنابراین باید تلفن همراه را در کیف و یا روی کمربند خود قرار دهید. اگر فراموش کرده بودید شارژر را با خود از خانه به سفر ببرید، می توانید حداقل برای انجام آخرین تلفنهای پیش از بازگشت به خانه از این روش استفاده کنید: تلفن همراه را خاموش کنید و تمام شب آن را در یخچال نگه دارید. این گونه می توانید تا مدت زمان بیشتری شارژ باتری را نگه دارید.

قرار دادن تلفن همراه خیس شده در کیسه برنج برای ممانعت از خراب شدن آن!

به گزارش مهر، تلفن همراه شما در داخل آب افتاده است. تلفن همراه را از آب خارج کنید و برای جلوگیری از ایجاد یک اتصال کوچک مخرب، بلافاصله باتری را از آن جدا کنید. سپس، تلفن را خشک کنید و آن را داخل کیسه برنج خشک قرار دهید. به این ترتیب رطوبت به طور طبیعی از تلفن همراه به برنج منتقل می شود.

استفاده از اتصال بی سیم "وای- فی" در هر گوشه با پاکت چیپس

به گزارش مهر، در سالن خانه خود اینترنت Adsl دارید اما دستگاه "وای- فای" نمی تواند سیگنال پهنای باند را به اتاق خواب نیز برساند، به این ترتیب امکان استفاده از اینترنت در تخت از شما سلب می شود. قبل از رفتن به خریدن چند دستگاه تقویت کننده گران قیمت یعنی پاکت چیپس را امتحان کنید! این کاغذ آلومینیومی، بدون نیاز به سیم، باکتری و هر چیز دیگری می تواند برای ساخت یک تقویت کننده امواج رادیویی به شما کمک کند.
کاغذ آلومینیومی را روی چند تکه چوب قرار دهید و آن را جلوی دستگاه وای- فای بگذارید. به این ترتیب سیگنال "وای- فای" به سوی اتاق خواب تقویت می شود. فراموش نکنید از این روش برای سوء استفاده از دستگاه وای- فای و اینترنت مجانی همسایه استفاده نکنید!

هارد دیسک از کار افتاده را در فریزر بگذارید!

تمام هارد دیسکها می توانند در مدت زمان مشخص و محدودی کار کنند. اگر هارد دیسک رایانه شخصی شما غیرقابل استفاده شد می توانید آن را در فریزر بگذارید. زمانی که آن را بیرون آورید و در دمای محیط قرار دهید، بخشهایی از هارد شما باز می گردد و به این ترتیب پیش از از بین رفتن تمام اطلاعات خود می توانید بخشهایی از آن را احیا کنید.

جمعه 10/7/1388 - 22:55

مطمئناً هر کسی با دیدن این منحنی سه بعدی باور نمی کند که این وسیله می تواند یک کفش باشد؛ اما باید قبول کنیم که این یک کفش زنانه زیباست که توسط طراح انگلیسی، جولیان هکس ساخته شده است.

این کفش ظریف که با نام «موجیتو» شناخته می شود، از فیبر کربن -بخاطر استقامت و حالت ارتجاعی خوبی که دارد- و یک لایه از رزین و همچنین چرم در زیرش، ساخته شده است.

فکر می کنم این طراحی، خلاقانه ترین و زیباترین طراحی در دسته کفشهای زنانه باشد و مطمئناً برای خانم ها هم بسیار جذاب خواهد بود.

شنبه 4/7/1388 - 18:45

انجمن فارسی سره با این نشانی مرجع خوبی برای کسانی است که میخواهند معانی کلمات و معادل فارسی آنها را بدانند.

چهارشنبه 1/7/1388 - 8:48

تا حالا فکر کردید بدترین صندلی در یک استادیوم کجا میتونه باشه ؟

يکشنبه 1/6/1388 - 16:49

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، قاب این تابلوی نقاشی سال 2008 میلادی هنگام انتقالش از فرودگاه مسكو به نیویورك بر اثر بی‌احتیاطی تخریب شده است.
بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد شل شدن قاب این تابلوی نقاشی باعث شده خسارت قابل توجهی به آن وارد شود.
وكیل گالری‌ای كه این تابلو در آن نگهداری می‌شود از «نابودی تابلوی نقاشی» سخن گفته است.
این گالری چند ماه پیش از شركت هواپیمایی لوفت هانزا و كسان دیگری كه در این ماجرا دست داشته‌اند، شكایت كرده بود اما دادگاه نیویورك بدون جواب مشخصی پرونده را به دادگاه فدرال مانهتن ارجاع داده است.
این تابلوی نقاشی «مركز AU» نام دارد و سال 1969 كشیده شده است.

يکشنبه 1/6/1388 - 16:38

تشویق پس از نكوهش، همچون آفتاب پس از رگبار باران است.(گوته)
شنبه 31/5/1388 - 14:58