تعداد مطالب : 14497
تعداد نظرات : 49
زمان آخرین مطلب : 1ساعت و 22دقيقه قبل


به منظور تردد روان خودروها، چاله های خطرساز در بزرگراه شهید همت ترمیم و رفع شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، مهدی میرزاپور شهردار ناحیه یك منطقه، با اشاره به اهمیت افزایش ایمنی تردد خودروها و کاهش تلفات ناشی از تصادفات بزرگراهی گفت: به همین منظورطی عملیات ضربتی ، از چاله های خطرآفرین در باند جنوب بزرگراه شهید همت غرب به شرق، ورودی شهرك فجر ، رفع خطر شد.
او در ادامه تصریح کرد: این عملیات به وسیله پلیت گذاری و با حضور عوامل شهرداری ناحیه یك و بامشارکت پلیس راهور اجرا شد.
شهردار ناحیه یک منطقه سه ابراز کرد: لکه‌گیری این چاله‌ها هزینه زیادی ندارد اما وجود این چاله‌ها در بزرگراه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز بروز مشکلات شده و هزینه‌های گزافی به مردم تحمیل کند.

يکشنبه 9/9/1399 - 14:44

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه  4 تهران از برگزاری آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران خبرداد و گفت: منطقه 4 با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس (A) موفق به اخذ جایگاه نخست شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران " حمیدرضا فرخی" با بیان اینکه این مراسم که به صورت وبینار برگزار شد افزود: نتایج فرایند ارزیابی سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE شهرداری تهران توسط دبیرخانه نشان تعالی HSE و در 5 سطح مناطق و سازمان های بحرانی،حیات،بسیار مهم،مهم و قابل توجه اعلام شد که شهرداری منطقه 4 با قرار گرفتن در سطح مناطق بحرانی کلاس(A) موفق به اخذ جایگاه نخست و با کسب 481 امتیاز حائز دریافت نشان تعالی HSE شد.

او با اشاره به اینکه صیانت از ایمنی و سلامت شهروندان و کارکنان شهرداری از وظایف ذاتی ما می باشد افزود: امید است با توکل بر خدا بتوانیم در محورهای مدیریت، سلامت، ایمنی و محیط زیست و با پیشگیری از وقوع حوادث و آسیب ها خدمات ارزنده ای به شهر، شهروندان و کارکنان خود ارائه دهیم .

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 4 خاطرنشان کرد:این مراسم  با حضور رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر، شهردار تهران، معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراها، دبیر شورای عالی سامانه مدیریت HSE، شهرداران مناطق، مدیران عامل شرکت ها و روسای سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه شهرداری تهران برگزار شد.

 
 

 

يکشنبه 9/9/1399 - 14:42

 

مراسم رونمایی از سامانه جدید باشگاه مشتریان فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، مراسم رونمایی از سامانه جدید باشگاه مشتریان فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با نام «دُرفا» همزمان با تاریخ 9/9/99 برگزار می‌شود. این سامانه نام مشترک باشگاه مشتریان، اپلیکیشن و شبکه تلویزیونی اینترنتی (IP-TV) فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه است. در این مراسم که به صورت مجازی برگزار می‌شود، مشخصات فنی، نحوه اجرا و کاربرد این سامانه به مشتریان معرفی خواهد شد.
صفحه رسمی رفاه در آپارات، صفحه اینستاگرام، شبکه تلویزیونی اینترنتی (سیمای رفاه) و شبکه 3 سیما به صورت زنده و همزمان از ساعت 20 تا 22 این مراسم را پوشش خواهند داد.
همچنین اجرای استندآپ حسن ریوندی کمدین و مجری، اجرای موسیقی زنده، قرعه‌کشی و اهدای جوایز ویژه شامل 9 جایزه 999 هزارتومانی و سه گوشی همراه هوشمند ویژه اعضای باشگاه مشتریان رفاه از جمله بخش‌های مختلف این ویژه‌برنامه است.
گفتنی است؛ افزایش خدمات‌رسانی به صورت مدرن در بستر اینترنت، فعالیت پررنگ در فضای مجازی با هدف پاسخگویی هرچه بهتر به مشتریان از جمله راه‌اندازی رفاه‌مارکت جهت فروش اینترنتی کالا، آغاز فعالیت شبکه تلویزیونی اینترنتی خصوصی رفاه و... از جمله اقدامات این بنگاه خصوصی اقتصادی در راستای مشتری‌مداری الکترونیکی است که در ماه‌های اخیر با راه‌اندازی روش‌های ارتباطی نوین سرعت بیشتری گرفته است.

يکشنبه 9/9/1399 - 13:18

 

شهرداری منطقه یک در جریان ارزیابی عملکرد و شاخص های بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE، موفق به کسب رتبه برتر در بین مناطق ۲۲ گانه شهر تهران شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: در آیین اختتامیه سومین جشنواره سراسری نشان تعالی HSE مناطق ٢٢ گانه، سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری تهران که در معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با حضور عضو شواری شهر، شهردار تهران، مدیران شرکت شهر سالم، سامانه HSE شهرداری تهران و مدیران دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران برگزار شد با اهدای تقدیر نامه از مناطق تقدیر و تشکر شد.

وی گفت: در ارزیابی انجام شده منطقه یک به عنوان منطقه ای پیشرو در بهره گیری از ابزارهای نوین مدیریتی شناخته شده و به منظور راهبری هر چه بهتر امور سازمانی در مقوله بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، این ابزارها را به خدمت گرفته و موفق به ارتقای سطح این شاخص ها در حوزه های کارکنان و پیمانکاران منطقه شده است.

شهردار منطقه یک افزود: در راستای تعهد به الزامات و استانداردهای مرتبط با این حوزه، مرکز HSE این منطقه طی سالیان اخیر، اقدامات اصلاحی و پیشگیرانه جامعی را به منظور بهبود مستمر فعالیت ها به مرحله ی اجرا گذاشته است.

وی خاطر نشان ساخت: این ممیزی توسط شرکت QMS در سال گذشته صورت پذیرفت که در جریان ممیزی و ارزیابی کلیه حوزه ها، منطقه یک ضمن کسب امتیازهای برتر در اکثر شاخص ها رتبه نخست را بین سایر مناطق کسب نموده است.

موسوی موفقیت اخیر را مرهون تلاش های معاونین، مدیران و کارشناسان حوزه مذکور در منطقه دانست و از کارکنان متخصص در این حوزه تقدیر و تشکر نمود..

 

يکشنبه 9/9/1399 - 13:6

 

معاون مالی و اقتصاد شهری منطقه 15 گفت: 3 خط ویژه تلفن در اداره درآمد برای رسیدگی به درخواست شهروندان به منظور تشویق آنها به استفاده از خدمات غیرحضوری اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، امیدعلی رحیم زاده با اعلام این خبر گفت: اختصاص این خطوط به منظور سلامت شهروندان در دوران کرونا،كاهش تردد های غیر ضروری و حجم مراجعات حضوری به اداره درآمد و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به اجرا در می آید.

او با اشاره به اینکه کارشناسان این اداره تا پایان ساعات اداری پاسخگوی تلفن هستند، افزود: شهروندان می توانند درخواست ها و سوالات خود را درباره نحوه محاسبه و پرداخت عوارض های پسماند نوسازی، کسب و پیشه تلفنی پیگیری کنند و کارشناسان به آن پاسخ دهند.

برپایه این گزارش؛ شهروندان می توانند سوالات و درخواست های خود با موضوع عوارض نوسازی را از طریق شماره 96023170، سوالات در ارتباط با درآمد عمومی و امور مربوط به شهرسازی را از طریق شماره 96023162 و سوالات مربوط به عوارض کسب و پیشه، راهنمایی در تمام زمینه های امور درآمدی، کنترل میزان بدهی و راهنمای پرداخت با معاون اداره با شماره 96023175 مطرح کنند.يکشنبه 9/9/1399 - 13:2

 

معاون حمل ونقل ،ترافیک شهرداری تهران از روند احداث و تکمیل ایستگاه مترو امیرکبیر بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل ونقل، ترافیک شهرداری تهران؛ «سید مناف هاشمی» در بازدید از ایستگاه مترو امیرکبیر با بیان اینکه بیش از 90 درصد عملیات سیویل در این ایستگاه به اتمام رسیده است گفت: تنها نصب بخشی از تجهیزات و پله برقی ها در این ایستگاه باقی مانده است.
معاون شهردار تهران با بیان اینکه ایستگاه مترو «امیرکبیر» به عنوان یکصد و سی امین ایستگاه مترو پایتخت به بهره برداری میرسد تصریح کرد: این ایستگاه در خیابان 17 شهریور و در خط 6 مترو واقع شده است .
به گفته ی هاشمی ساخت و بهره برداری از ایستگاه «امیر کبیر» بالغ بر 270 میلیارد تومان هزینه در برداشته است اظهار داشت: با بهره برداری از ایستگاه «برج میلاد»و «امیر کبیر» طی روزهای آینده، بهره برداری از 10 ایستگاه دیگر در خط 6 و 7 مترو تا پایان سال جاری در دستور کارمان است .
معاون شهردار تهران درادامه گفت: در حال حاضر 400 دستگاه واگن مترو از مجموع 1507 دستگاه واگن مترو تهران نیازمند اورهال کردن است که در تلاشیم از منابعی که برای اورهال کردن اتوبوس ها در نظر گرفته ایم ، قطارهای مترو را نیز اورهال نماییم.

يکشنبه 9/9/1399 - 12:54

 

تردد اتوبوس ها از پایانه شهید سروری به بزرگراه شهید چراغی با احداث میدان جدید تسهیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی شهردار منطقه با اشاره به انجام بازدیدهای میدانی از وضعیت ترافیكی پایانه شهید سروری و درخواست شورایاران منطقه برای احداث میدان  در محدوده این پایانه گفت: پیش از این اتوبوس ها در تردد به خیابان انقلاب و دسترسی به بزرگراه شهید چراغی دچار مشکل بودند که با اجرای اصلاح هندسی و ایجاد 600 متر میدان در روبروی پایانه شهید سروری، این مشکل مرتفع شد.

او در بخش دیگری از اجرای خط کشی محوری در بزرگراه شهید تندگویان خبر داد وافزود: این عملیات به منظور افزایش ایمنی و تسهیل تردد خودروها در این محور بزرگراهی به طول 40 کیلومتر در دو باند رفت و برگشت  صورت گرفته است.

همچنین به منظور کاهش مخاطرات ناشی از تصادفات احتمالی در بزرگراه ها، نزدیک به 600 گاردریل در محورهای بزرگراهی محدوده این منطقه طی آبان ماه تعویض و نصب شد.

به گفته توکلی نصب 200 ا ستوانه ، 100بشکه ایمنی و نیز 45 تابلوی انتظامی در معابر داخلی منطقه از دیگر اقدامات ترافیکی در راستای نگهداشت شهر طی روزهای گذشته است.

يکشنبه 9/9/1399 - 12:45

 

پویش " با برف زندگی کنیم " در شمال تهران با آمادگی کامل شهرداری منطقه یک برای بارش های برف در پاییز و زمستان، اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مانی جعفریان معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک با بیان خبر فوق اظهارداشت: با استقرار کامل و آمادگی ۱۱ سایت مرکزی و نواحی ۱۰ گانه، استقرار بیش از۵۰۰ مخزن ویژه مشارکت شهروندان در برفروبی، جایگذاری بیش از ۲۰۰ هزار کیسه شن مخصوص در مخازن زرد رنگ و دپو فله ای در یک هزار نقطه، آماده و در انتظار بارش رحمت الهی به ویژه برف پاییزی و زمستانی هستیم.

جعفریان تاکید کرد: برف و باران نعمت و رحمت الهی بوده و منشاء حیات و زندگی بر روی زمین است و آمادگی ایجاد شده برای تسهیل امور و بهره مندی هرچه بیشتر از نزولات آسمانی است.

معاونت خدمات شهری منطقه یک افزود: در پویش " با برف زندگی کنیم " تلاش خواهیم کرد ضمن آمادگی هرچه بیشتر برای ارائه خدمات به شهروندان در زمان بارش ها، برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی در شمال تهران معرفی کنیم.

مانی جعفریان در ادامه با معرفی برنامه های اجرایی از جمله آدم برفی ها به شهر برمی گردند، برگزاری جشنواره ساخت آدم برفی ها و جشنواره عکاسی آدم برفی ها در شمال تهران و ... خاطرنشان کرد: باید از زیبایی های برف به عنوان بخشی از زندگی لذت ببریم.

وی افزود: ستاد برف روبی در نواحی فعالیت کاری خود را آغاز و تا 15 اسفند ماه ادامه می دهد و در این مدت نیروی انسانی مورد نیاز جهت انجام کلیه امور برف روبی تحت دستور نواحی و نظارت معاونت امور شهری انجام وظیفه خواهند نمود و امیدواریم با مدیریت یکپارچه شهر و تشویق و ترغیب شهروندان به حضور در کنار نیروهای عملیاتی شهرداری و مشارکت آنها در برف روبی، استفاده صحیح از مخازن شن و ماسه دپو شده در معابر، درخت تکانی و پاکسازی معبر مقابل محل سکونت و کارشان از برف، بتوانیم همگی از این بارش ها لذت ببریم و برف را به عنوان بخشی از جریان زندگی و لازمه شادی و نشاط اجتماعی ببینیم.

 

شنبه 8/9/1399 - 19:46

 

در پی انتشار فراخوان عمومی واگذاری موقت غرفه‌های عرضه محصولات پروتئینی در میادین میوه و تره بار که با استقبال بهره‌برداران 7 استان روبه‌رو شد، جلسه واگذاری این اماکن در محل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ معاون بازرگانی و امور اقتصادی این سازمان با اعلام خبر فوق گفت: متقاضیان عرضه محصولات پروتئینی در میادین میوه و تره بار از 7 استان تهران، اردبیل، همدان، مازندران، سمنان، البرز و گلستان، تقاضاهای خود را برای شرکت در این فراخوان ارسال کردند.
حسین اعرابی با تأکید بر اینکه 82 درصد متقاضیان، اشخاص حقوقی و 18 درصد افراد حقیقی بودند، افزود: 53 درصد متقاضیان برای عرضه گوشت قرمز و 47 درصد برای عرضه مرغ و تخم مرغ، تقاضاهای خود را ارسال کرده بودند.
گفتنی است، در حال حاضر در میادین میوه و تره بار به طور متوسط قیمت گوشت گوسفند 18 درصد، قیمت گوشت گوساله 16 درصد، قیمت گوشت مرغ (تنظیم بازار) 46 درصد و قیمت تخم مرغ 14 درصد، نسبت به میانگین قیمت‌های سطح شهر، پایین‌تر است.

شنبه 8/9/1399 - 19:17


معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند از برگزاری کارگاه ها و دوره های مجازی آموزش شهروندی با تاکید بر تفکیک پسماند و آشنایی با طرح کاپ خبر داد.
نرگس رجایی معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند با اشاره به این موضوع گفت: با توجه به اپیدمی کووید 19 و محدودیت های برگزاری کلاس های آموزشی حضوری، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی سازمان در نظر دارد ضمن نیازسنجی آموزشی از ادارات مدیریت پسماند مناطق 22 گانه، کارگاه های مجازی برگزار کند.
وی افزود: در همین راستا، این معاونت نسبت به هماهنگی با سازمان فناوری اطلاعات جهت ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری لازم جهت برگزاری دوره های آموزشی آنلاین برای گروه های مخاطب مختلف در حوزه محیط زیست و مدیریت پسماندها در دست اقدام است.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند تاکید کرد: تغییر رفتار مردم در حوزه پسماند و فراهم شدن زمینه های اجرای طرح کاپ حائز اهمیت بسیار زیاد است. در این طرح همکاری مردم و همراهی شهروندان بسیار اهمیت دارد و آموزش و ارتقای فرهنگ عمومی جزو ارکان این طرح است، لذا هر چه در این زمینه اقدام شود موجب خروجی بهتر خواهد بود.
رجایی در خاتمه گفت: علاوه بر افزایش سطح سواد مدیریت پسماندی شهروندان، سهولت دسترسی به اطلاعات، رعایت پروتکل های بهداشتی و جلوگیری از انتشار بیماری کرونا را می توان از مهم ترین مزایای برگزاری این دوره های آموزشی آنلاین در نظر گرفت.

شنبه 8/9/1399 - 17:4