تعداد مطالب : 12853
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 4ساعت و 31دقيقه قبل

 

میادین و بازارهای میوه و تره بار تهران به منظور ارائه خدمات هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان از ساعت 8 صبح تا یک ظهر و از ساعت 3 عصر تا 8 شب مشغول به کار هستند و ساعت کار این مراکز خدماتی هیچ‌گونه تغییری نکرده است.
روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن اشاره به اعمال محدودیت‌های یک هفته‌ای در پایتخت و محدود شدن فعالیت برخی از اصناف و مراکز در این مدت و پیگیری‌های شهروندان از نحوه فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار و ساعت کار این مراکز در مدت مذکور، اعلام کرد: هر گونه تغییری در ساعت کار و فعالیت میادین و بازارهای میوه و تره بار صرفاً از سوی روابط عمومی این سازمان به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.
این اطلاعیه می‌افزاید: از شهروندان محترم درخواست می‌شود با توجه به وضعیت گسترش ویروس کرونا و هشدارهای مراجع بهداشتی در این ارتباط، هنگام مراجعه به میادین و بازارهای میوه و تره بار حتماً از ماسک و دستکش استفاده کرده و تا جای ممکن، فاصله فیزیکی را رعایت نمایند.

پنج شنبه 26/4/1399 - 17:33

 مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به انتقال کامل واحدهای شیمیایی فروشی در محدوده منطقه ۱۲ تهران ، گفت: به زودی اقدامات مربوط به پایش فروشندگان مواد شیمیایی برای تعیین تکلیف وضعیت آنها آغاز خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در جلسه خود با اتحادیه شیمیایی فروشان اظهار کرد: مطابق با قولی که پیش تر به شهروندان داده بودیم ، باقیمانده واحدهای شیمیایی فروش در محدوده شهر به مجتمع کیمیا منتقل شده اند. فعالیت واحدهای باقی‌مانده در قالب واحد فروش بدون وجود انبار محصولات شیمیایی، از نظر شهرداری بدون اشکال است مگر این که مصادیق مورد نظر شورای تامین استان را در بر بگیرد.

وی با اشاره به اجرای عملیات پایش برای شناسایی و تعیین تکلیف فروشندگان مواد شیمیایی خاطرنشان کرد: واحدهایی که پروانه کسب نداشته باشند از طرف اتاق اصناف و اتحادیه مربوطه تحت هیچ شرایطی مجاز به ادامه فعالیت نیستند ولی برخورد با آنها باید به واسطه اتحادیه صورت بگیرد.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر اینکه فرسودگی بافت منطقه و حجم بالای تردد شهروندان در بازار باعث می شود که هر حادثه ای آثار جبران ناپذیری به بار بیاورد،گفت: مقصد فروشگاه ها و انبارهایی که منتقل می‌شوند باید توسط متخصصین سازمان آتش نشانی کنترل شود تا از بروز حوادثی چون بیمارستان سینا اطهر از سوی شیمیایی فروشان جلوگیری شود.

منبع : پانا

 

 

پنج شنبه 26/4/1399 - 17:28

با حکم آیت الله شیخ علی میر خلف زاده نماینده مراجع عالیقدر جهان تشیع, علی اکبر حیدریان مشاور عالی و معاون فرهنگی نماینده مراجع عالیقدر جهان تشیع شد.

به گزارش اقتصادتهران، اکبر حیدریان مدیرکل خانه ایثارگران تهران طی حکمی از سوی نماینده مراجع عالیقدر جهان تشیع، به سمت مشاور عالی و معاون فرهنگی کل کشور (نماینده مراحع عالیقدر جهان تشیع) منصوب شد.

متن این حکم به این شرح است: به موجب این حکم جنابعالی را به سمت مشاور عالی و معاون فرهنگی کل کشور جمهوری اسلامی ایران (نماینده مراجع عالیقدر جهان تشیع) منصوب می‌نمایم.

امیدوارم با توجه به سوابق مفید، شایستگی های علمی و اجرایی و حسن تدبیر در مدیریت و پشتکاری که از آن برخوردارید، همواره با توکل به خداوند متعال در امور محوله به طور مستمر اینجانب را از چگونگی اقدامات موانع انجام وظیفه و نتایج ارزیابی واحدهای پیوسته و وابسته مطلع نمایید.

در این مهم روسای مراکز، ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی همراهی و همکاری لازم را با جنابعالی خواهند داشت.

 
 
 

چهارشنبه 25/4/1399 - 22:11


شهردار منطقه 13 از کاشت 9 هزار انواع درختچه زینتی در بزرگراه شهید دوران ، اطراف فلکه دوم نیروی هوایی و برخی از معابر اصلی منطقه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده ، شهردار منطقه یکی از رئوس و اولویت های کاری منطقه را توسعه و رسیدگی به فضاهای سبز برشمرد و اظهار داشت: بازپیرایی و احداث فضای سبز ، ترمیم روشنایی بوستان ها و کاشت درخت و درختچه ، گل کاری میادین و بوستان ها منطقه نیز در برنامه اجرایی قرار دارد.
شهردار منطقه13 به کاشت انواع درختچه های زینتی در حاشیه اتوبان شهید دوران ، اطراف فلکه دوم نیروی هوایی و معابر اصلی اشاره کرد و افزود: این اقدام با هدف افزایش سرانه فضای سبز و تلطیف فضای شهری و به تعداد 9 هزار درختچه از جمله به ژاپنی، یاس هلندی ، زرشک ، کامیس پاریس، ژونی پیروس ، رز و .... صورت گرفت.
وی با اشاره به اهمیت فضای سبز حاشیه بزرگراه‌ها در کاهش آ‌لودگی هوا و بهبود منظر شهری بیان کرد: فضای سبز حاشیه بزرگراه شهید دوران در قالب تسطیح ، نخاله کشی و.. بازپیرایی و بهسازی شد.
به گفته شهردار منطقه 13 ، ازابتدای سال جاری ، حدود 28 هزار متر مربع علف زنی و بیش ازهزار و 440 اصله درخت در بوستان ها و فضای سبز منطقه ، خشکه زنی شدند .
رحمان زاده یاد آور شد : 350 هکتار علف زنی و خشکه زنی بیش از هزاران اصله درخت در بوستان جنگلی سرخه حصار از اقدامات منطقه در عرصه جنگلی است.

چهارشنبه 25/4/1399 - 15:37

 

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: کلیات توافق با شرکت آب منطقه ای استان تهران در جهت نیل به توسعه پایدار، بهینه کردن مصرف آب در فضای سبز و استفاده حداکثری از منابع آب غیر زیرزمینی می باشد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران در نشست با مسوولین آب منطقه ای استان تهران که با حضور عطایی، مدیرکل امور خدمات شهری،عنقایی، مدیرکل اداره کل برنامه ریزی و توسعه امور خدمات شهری، مدیران آب منطقه ای استان تهران، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران و...که پیرامون توافق آب منطقه ای استان تهران و شهرداری تهران برگزار شد، گفت:این نشست در خصوص مصرف آب فضای سبز شهر تهران در جهت نیل به توسعه پایدار، بهینه کردن مصرف آب و استفاده حداکثری از منابع آب غیر زیرزمینی که کلیات این توافق بود، برگزار گردید.
یزدانی در ادامه افزود:این توافق در راستای شفاف سازی میزان مصرف واقعی و رویکرد هر دو سازمان به رفع اختلافات فی مابین مبتنی بر بهینه کردن مصرف آب در فضای سبز و کاهش حداکثری میزان مصرف از سفره های زیرزمینی انجام شده است.
گفتنی است در این جلسه مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران بر موضوعاتی چون جمع آوری و احصاء آمار کل چاه های مجاز و دارای پروانه در مناطق 22گانه و...،حق نظاره چاه ها، انجام همراهی های لازم برای پیشبرد بهتر امور در این راستا و... تاکید کرد.چهارشنبه 25/4/1399 - 15:35

 

پروژه های بزرگ در مناطق به اجرا رسیده است و اکنون برای بازپیرایی و ظریف کاری شهر ، نیاز به اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی داریم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک در جلسه بررسی دستورالعمل تعریف، اجرا و نظارت بر پروژه های  کوچک مقیاس توسعه محلات با اعلام این مطلب اظهار داشت: شهر امروزه مانند یک بوم نقاشی است که شاکله اصلی آن کشیده شده و در انتها نیاز به ظریف کاری دارد که اجرای پروژه های کوچک مقیاس این نقش را در محلات اجرا می کند.

وی با اشاره به اثر بخشی بالای پروژه های کوچک مقیاس در محلات گفت: با سیاستگذاری اجرای این پروژه ها در شورای شهر و شهرداری تهران که برگرفته از انتظارات بر حق ساکنین محله ها است می توانیم نیازها و مطالبات واقعی مردم را به اجرا برسانیم.

موسوی از شهرداران نواحی، معاونان، مدیران و ... خواست با تعامل و همکاری با یکدیگر نیازهای واقعی محلات را شناسایی و با حداکثر صرفه جویی در اولویت اجرا قرار دهند و با همیاری محله و منطقه آنها را تا پایان سال به اتمام برسانند.

شهردار منطقه یک افزود: ۱۲ پروژه کوچک مقیاس ابلاغ شده که اجرای آنها یک نوع تمرین همکاری و همیاری بین واحدهای منطقه است و با تلاش باید همه مدیران شهری تا پایان سال آنها را به اتمام برسانند و پیام های مردمی را کاهش دهند.

 

چهارشنبه 25/4/1399 - 15:32

 

تیم کوهنوردی کارکنان منطقه 15 موفق به صعود قله 5 هزار و 671 متری دماوند از سمت جبهه شمال شرقی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، مرتضی اصغری معاون توسعه منابع انسانی منطقه با اعلام این خبر گفت: تیم 12 نفری منطقه به سرپرستی مهدی داودی طی 2 روز با پیمایش 3 کلیومتر موفق به صعود این قله شد.

او اضافه کرد: این تیم در ارتفاع 4 هزار و 200 متری درکمپ اقامت داشت و روز بعد موفق به صعود بام ایران شد.

معاون توسعه منابع انسانی منطقه در ادامه افزود: این شانزدهمین و مرتفع ترین قله ای است که توسط تیم کوهنوردی منطقه در سال جاری موفق به صعود شده است.

اصغری با اشاره به اینکه تیم کوهنوردی منطقه از 15 سال گذشته راه اندازی شد افزود: این تیم دارای 20 عضو حرفه ایی و ده ها عضو آماتور از پرسنل و خانوادهایشان است که قله های بیشماری را در ایران صعود کرده است.

او در ادامه گفت: به دلیل استقبال همکاران برای شروع ورزش کوهنوردی ثبت نام از علاقه مندان انجام و کلاس های آموزشی گام به گام این ورزش هیجان انگیز و تفریحی از این هفته در دشت هویج لواسان به مربی گری مهدی داودی آغاز شد.

برپایه این گزارش؛ به منظور ارتقای روحیه نشاط و سلامتی پرسنل و خانوادهای این عزیزان تاکنون 11 انجمن ورزشی در منطقه 15 به همت معاونت توسعه منابع انسانی منطقه در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های ورزشی گوناگونی نظیر فوتبالدستی ، شطرنج، تنیس روی میز، آمادگی جسمانی، فوتبال، ووشو، دارت آقایان، والیبال، فوتبالدستی، شنا، شطرنج و دارت بانوان تشکیل داده است.

 

 

چهارشنبه 25/4/1399 - 15:13

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از اجرای طرح پادکست فرهنگی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این طرح جایگزینی مناسب برای برنامه های اجرایی و مناسبت های فرهنگی در روزهای کرونایی خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران، " محمد خادمی" با اعلام این خبر افزود : طرح پادکست فرهنگی که یک هفته از اجرای آن در منطقه چهار می گذرد با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم برگزاری برنامه های مناسبتی در دستور کار قرار گرفت.
وی در تشریح این طرح گفت : پادکست فرهنگی یا رادیوی دیجیتالی می تواند یک دقیقه از یک قطعه خبری ، آموزشی ، مذهبی ، هنری ، تاریخی و ......... باشد که نسبت به آگاهی بخشی در خصوص مناسبت های فرهنگی مختلف طراحی و اجرا می شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه چهار هدف از اجرای این طرح را پاسداشت و نکوداشت مناسبت های مذهبی ، ملی ، فرهنگی و .... با استفاده از فناوریهای نوین ارتباطی برشمرد که در فضای کنونی جامعه با توجه به شیوع ویروس کرونا می تواند حرکتی سازنده باشد .

 

چهارشنبه 25/4/1399 - 15:6


معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه 5 گفت : برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ، مرحله دوم طرح غربالگری و پایش سلامت کارکنان شهرداری منطقه 5 ، اجرا شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5 ، فاطمه سادات حمیدیان افزود : در این طرح که با هماهنگی معاونت توسعه منابع انسانی و همکاری شرکت شهر سالم، با زمان بندی منظم از 21 تیر ماه آغاز شده است ، بیش از 700 نفر ازکارکنان در ساختمان ستادی و نواحی معاینه و غربالگری شده اند.
به گفته معاون توسعه منابع انسانی شهرداری منطقه 5 ، تیم غربالگری که متشکل از پزشک ، پرستار و تکنسین آزمایشگاه است با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ابتدا کارکنان را معاینه ( تب سنجی ، تست اندازه گیری میزان اکسیژن خون ) و سپس در صورت نیاز ، از افراد آزمایش خون و سایر آزمایش‌های لازم گرفته و توصیه های بهداشتی لازم به آن ها ارائه می شود.
حمیدیان تاکید کرد: با هوشمندی به موقع مدیر اداره سلامت شهرداری منطقه 5 و کارکنان این اداره و همکاری بیمارستان ابن سینا ، تست pcr برای 100 نفر از کارکنان شهرداری منطقه 5 انجام شده است.
او خاطر نشان کرد که از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا ، اداره سلامت شهرداری منطقه 5 ، روزانه میزان تب کارکنان را ارزیابی می‌کند و علاوه بر آن ، واحد ها و سرویس‌های بهداشتی ضد عفونی می‌شوند.
توزیع ماسک و مواد ضد عفونی دست و سطوح بین کارکنان از اقدام‌های روزانه شهرداری منطقه 5 است.
مرحله اول طرح غربالگری و پایش سلامت کارکنان شهرداری منطقه 5 ، اواخر فروردین ماه اجرا شد.

چهارشنبه 25/4/1399 - 15:0


جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران با حضور، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـــهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج و سایر اعضاء به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران تشکیل و با کلیات ضوابط عام نمای ساختمانی موافقت شد.
به گزارش روابـــط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج گفت: با توجه به اهمیت ارتقاء کیفی سیما و منظر شهری به عنوان یکی از تکالیف فرادست، در هفتمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری با کلیات ضوابط عام نمای ساختمانی موافقت شد.
وی افزود: اخذ تأییدیه نماهای ساختمانی در فرایند صدورپروانه امری الزامی است؛ بدین منظور برای جلوگیری از سردرگمی طراحان و سازندگان و آشفتگی بصری نماهای ساختمانی، پروژه "تدوین ضوابط هماهنگی ، تداوم و انسجام بصری نماهای ساختمان در مناطق 22 گانه شهر تهران" در دستور کار قرار گرفت که پس از توضیحات معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران و مشاور تهیه کننده طرح، موضوع مورد بحث و بررسی مبسوط اعضاء قرار گرفت و با کلیات پروژه موافقت شد.
اشراقی گفت: ضمن تأیید روال صورت گرفته قرار شد معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با هماهنگی کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نسبت به تکمیل و ابلاغ ضوابط عام نماسازی به همراه دفترچه راهنمای طراحی نماهای ساختمانی شهر تهران اقدام لازم را بعمل آورد.
رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج بیان کرد: همچنین در این جلسه گزارش جمع بندی اشکالات موجود در طرح تفصیلی مورد رسیدگی قرار گرفت که با عنایت به اصلاحات بعمل آمده و تأییدیه کارگروه فنی، با موارد درخواستی موافقت شد.
اشراقی گفت: در ادامه جلسه به"طرح ویژه سه بعدی محله نارمک" نیز رسیدگی شد که پس از توضیحات مشاور تهیه کننده طــــــرح و شهردار منطقه 8 ، موضوع مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت و تصمیمات لازم گرفته شد.

چهارشنبه 25/4/1399 - 14:54