تعداد مطالب : 1295
تعداد نظرات : 925
زمان آخرین مطلب : 3068روز قبل

کلمه ای نیست

هیچ

میان من و تو

این ( واو ) حرف بی ربطی است ...

پنج شنبه 7/7/1390 - 9:17

سلام

امیدوارم که همگی خوب و سلامت باشید ...

این چند روز دلم واستون تنگ شده بود به دلیل مشکلی که واسم پیش اومده بود نمی تونستم مطلب بذارم باز در خدمتتون هستم ...

 

 

پنج شنبه 7/7/1390 - 9:15

تقصیر ما نیست که بر روی حرف هایمان نمی مانیم ....

ما بر روی زمینی زندگی می کنیم که ..

هر روز خودش را دور می زند ...!!!

پنج شنبه 31/6/1390 - 13:52

 

 
چهارشنبه 30/6/1390 - 8:13

تنها یک بار بگو دوستت دارم

نترس

آسمان را گرفتم تا به زمین نرسد ...

سه شنبه 29/6/1390 - 15:12

این رو باور دارم ، من تنها هستم ولی ...

تنها من نیستم ...!!

سه شنبه 29/6/1390 - 14:44

خدا را دوست بدارید ، حداقلش این است که

یکی را دوست دارید که روزی به او می رسید

سه شنبه 29/6/1390 - 14:41

ترک کردن ِ آدمها هم آدابی دارد !

اگر آداب ِ ماندن نمیدانید

لااقل

درست ترکشان کنید

تا تَرَک برندارند . . .

دوشنبه 28/6/1390 - 17:50
سایتی که آدرس آن در زیر قرار داده شده، پروازها را روی نقشه بطور زنده نشان می دهد. اطلاعات لحظه ای از طریق 300 گیرنده رادار در نقاط مختلف جهان دریافت می شود که عمدتا در اروپا هستند و بخشهایی از آمریکا و آسیا و کشورهای عربی نیز پوشش داده می شوند

www.Flightradar24.com

اگر ماوس را روی هواپیما کلیک کنید، سمت چپ همه اطلاعات هواپیما نشان داده میشود. هواپیماهای نظامی در این وبسایت دیده نمی شوند. اگر کمی نگاه کنید حرکت هواپیماها را نیز میبینید. شما میتوانید حرکت هواپیماهای قاره های دیگر مثلا آسیا را نیز مشاهده کنید. مثلا شما می خواهید یک مسافر از ایران را در فرودگاه لندن بدرقه کنید. با رفتن به این صفحه میتوانید ببینید که چه ساعتی هواپیمای ایران ایر فرود می آید.
دوشنبه 28/6/1390 - 14:11
پژوهشگران انگلیسی مکانیزمی را یافتند که از طریق آن سطح پایین سروتونین منجر به بروز خشم می شود و نشان دادند که با خوردن شکلات و تخم مرغ می توان خشم را کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بارها پیش آمده است که صبحها با بدخلقی از خواب بیدار شده اید. اکنون گروهی از دانشمندان دانشگاه کمبریج نشان دادند که بدخلقی به دلیل سطوح انتقال دهنده عصبی سروتونین است که وقتی فرد غذا نخورده باشد نوسان می کند استرسی که در اثر این نوسان ایجاد می شود منجر به بروز خشم و عصبانیت می شود.

این محققان به منظور دستیابی به این نتایج با استفاده از رزونانس مغناطیسی، تاثیرات سطوح سروتونین مغز 30 داوطلب سالم را در پاسخ به تحریکاتی چون چهره های خشمگین، غمگین و یا بیانات خنثی بررسی کردند.

در طول این تحقیقات، دانشمندان سطوح سروتونین داوطلبان را با دستکاری رژیم غذایی آنها تغییر دادند و به خصوص با استفاده از "تریپوفان"، ماده ای که برای تولید سروتونین مطلوب است و به اندازه کافی در سفیده تخم مرغ، بعضی از ماهیها و شکلات وجود دارد این دستکاری را انجام دادند.

سپس با مشاهده فعالیت نواحی مختلف مغز دریافتند که سطوح پایین سروتونین، کورتکس جلوپیشانی را برای کنترل پاسخ خشمی که در بادامه مغز ساخته شده است به شدت دچار مشکل می کند.

این دانشمندان در این خصوص توضیح دادند: "از دهه های قبل می دانستیم که سروتونین نقش مهمی در خشم و پرخاشگری ایفا می کند اما تنها از مدتی قبل فناوری را به دست آورده ایم که می تواند درون مغز را نگاه کند و روشی را که با آن این انتقال دهنده عصبی پالسهای احساسی ما را تنظیم می کند مورد بررسی قرار دهد."

براساس گزارش تکنوراتی، به گفته این محققان، هرچند این نتایج در مورد داوطلبان سالم به دست آمد باوجود این می توانند در خصوص علل بروز طیف وسعیی از اختلالات روانی که در آنها خشم یک عنصر مشترک است توضیح دهد.

دوشنبه 28/6/1390 - 14:9