تعداد مطالب : 344
تعداد نظرات : 2
زمان آخرین مطلب : 9روز قبل

همراه اول در ارزیابی و رتبه بندی اپراتورهای ارتباطی توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رتبه نخست را در حوزه خدمات تلفن همراه کسب کرد.
به گزارش تبیان و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به منظور شفاف سازی وضعیت موجود اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی کشور، تقویت فضای رقابتی میان آنها و ارتقای کیفیت خدمات اپراتورها اقدام به ارزیابی و رتبه بندی آنها در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ کرده است.
در این ارزیابی که اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی در دو بعد «مشتری» و «رگولاتوری» با تأکید بیشتر بر شاخص مشتری رتبه بندی شده اند، همراه اول همچنان صدرنشین در حوزه خدمات تلفن همراه کشور است.
بر اساس اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی که به نقل ازمعاون امور پستی، ارتباط و فناوری اطلاعات رگولاتوری منتشر شده است، «همراه اول» در حوزه خدمات تلفن همراه رتبه اول را کسب کرده و همچون سنوات گذشته در سکوی اول رقابت با سایر اپراتورها قرار گرفته است.

شنبه 15/4/1398 - 8:53

کشف بزرگ ورزشی

برای اولین بار در جهان توسط یک پژوهشگر و استاد دانشگاه ایرانی

داریوش واعظی استاد و مدرس سابق دانشکده تربیت بدنی ­و علوم ورزشی و فدراسیون کشتی و رئیس کمیته آموزش و تحقیقات فدراسیون کشتی، اعلام داشته پس از حداقل30 سال تلاش با روش آزمون و خطا که تنها روش مورد تأیید دانشمندان علوم ورزشی است توانسته به کشف بهترین و موثرترین روش برنامه­ریزی تمرینات و بهترین روش آماده­سازی استعدادها، قهرمانان و تیمهای ورزشی نائل گردد. مهم و قابل توجه اینکه این روش­ها، هم در رشته­های گروهی نظیر فوتبال، والیبال و... و هم دررشته های انفرادی نظیر کشتی آزاد و فرنگی، جودو ، کاراته و.. کاربرد دارد.

لازم است متذکر شوم که سالهاست دانشمندان و محققان اعلام داشته اند که بشر هیچگاه به علت یک اصل علمی به نام اصل تفاوتهای فردی قادر نخواهد بود روشی را ابداع یا کشف نماید که اگر استعدادی را با روشی به بهترین نتیجه رسانید ، بتوانند با همان روش برروی یک استعداد دیگر همان نتیجه را تکرار کنند، اما وقتی از این استاد دانشگاه که در زمان قهرمانی با همین روش برتمامی قهرمانان و ستاره­های کشتی جهان با امتیازات حیرت­آور به پیروزی رسیده با وجود این اصل علمی که چنین کشفی را محال میدانند، سؤال شد که چگونه مدعی چنین کشفی می باشید ، توضیح داد: که این روش را سالها پیش کشف کرده ام، پس از مرحله­ی آخر تحقیقاتم و اطمینان کامل به این کشف از آمریکا به میهن عزیزم بازگشتم تا با اعلام آن در ایران چنانچه اگر افتخاری باشد(که­هست) برای میهن عزیزم باشد. اکنون آماده­ام تا پس از 3مرحله تحقیقاتم، این ادعا را به اثبات رسانم که آخرین مرحله آن کسب مقام اول تیمی جهان (بعنوان سرمربی) تیم ملی جوانان را در مسابقات جهانی کلرادو آمریکا بوده، که نه تنها مقام اول جهان را کسب کردیم بلکه رکوردی بر جای گذاردم که تاکنون توسط هیچ مربی و شاید در هیچ رشته­ای و هیچ زمانی تکرار نگریده است (کسب9 مدال از مجموع10 وزن ) که آن فرد بی مدال هم به دلیل آسیب دیدگی بوده است).

نکته بسیار مهم دیگر اینکه کشورمان در شرایط فعلی سخت اقتصادی قرار دارد، اما قبلاً همه شاهد بوده ایم که سالیانه میلیونها و شاید میلیاردها دلار ارز را برای استخدام مربیان خارجی هزینه کرده ایم، اما اکنون که انجام چنین هزینه هایی برای ورزش کشورمان مقدور نیست آیا باز هم باید به چنین کشف بزرگی بی­توجه و بی تفاوت باشیم، کشفی که نه تنها سالیانه ما را از خروج میلیونها دلار ارز پیشگیری و بی­نیاز خواهد کرد بلکه در آینده­ای نزدیک این روند معکوس خواهد شد. البته اگر دلالان و مفسدین و خیانتکاران به ملت و کشور اجازه دهند. البته غیرت و فداکاری و تلاش تیم ملی فوتبال ایران را در جام جهانی را نمی­توان به حساب آقای کی­روش و هر مربی دیگری که به زبان فارسی مسلط نیست گذارد. این امور نه تزریقی است و نه قابل انتقال و فقط از مربیانی ساخته است که اولا به زبان مادری با بازیکنان سخن بگوید و ثانیاً با ادبیات فاخر و حماسی « فردوسی» گونه بایستی با ورزشکاران صحبت نمود.  به همین دلایل و صدها دلیل دیگر است که می­گویند سرمربیگری تیمهای بزرگ از سخت ترین و محبوبترین مشاغل در دنیاست. در همین ارتباط با مربیان عزیز کشورم سخن­ها دارم که امیدوارم روزی فرصت آن فراهم آید. لازم به ذکر است دو کتاب اصول مربیگری و روش­های آماده­سازی که در دست تهیه دارم که در واقع بخشی از سخنانم با مربیان عزیز خواهد بود را به زبان کتاب تقدیم خواهم نمود، و مواردی که در این مجال بیان شد نظیر پیروزیهای حیرت­آور بر قهرمانان جهان والمپیک و یا روش آزمون و خطا بهترین روش، روش مورد قبول دانشمندان و محققان تقدیم گردیده است.

 

مدرس و استاد دانشگاه و فدراسیون کشتی

و مربی بدنسازی تیمهای ملی در رشته های گروهی و انفرادی

داریوش واعظی

سه شنبه 11/4/1398 - 15:49

هادی قدیمی عضو هیات عامل بانک ایران‌زمین دستیابی به منابع مالی لازم برای انجام فعالیت‌های اقتصادی در ایرانِ امروز به رویا و آرزویی کمتر دست‌یافتنی تبدیل شده است.

این دشواری بیش از آنکه معلول تغییر در منابع و مجاری تامین مالی در اقتصاد کشور باشد، محصول تغییراتی است که در نوع و مقدار نیازهای مالی فعالان اقتصادی به‌وجود آمده است؛ بنگاه‌های تولیدی و خدماتی طی سال‌های اخیر تحت تاثیر شرایط خاص حاکم بر بخش واقعی در اقتصاد ایران ناگزیر به سمت فعالیت‌های کوتاه‌مدت، کم‌ریسک و با دوره بازگشت کوتاه سوق پیدا کرده‌اند، ولی با این حال همچنان از سرعت افزایش قیمت نهاده‌های تولید عقب مانده‌اند.
به همین دلیل بیشتر فعالان اقتصادی خصوصا تولیدکنندگان ناچار به تامین مالی فعالیت‌های خود از منابعی هستند که عقب‌ماندگی کمتری نسبت به سرعت افزایش قیمت‌ها در حوزه مواد اولیه و… داشته باشد. این اما در حالی است که منابع تامین مالی در ساختار اقتصاد کشور ما همچنان با همان سبک و سیاق گذشته کار می‌کنند و تقریبا هیچ انعطاف و تغییری متناسب با شرایط و نیازهای خاص بخش واقعی اقتصاد در آنها ایجاد نشده است. سهم نظام بانکی در تامین مالی همچنان بسیار بالاست و سازوکارهای این تامین مالی نیز همچنان نامنعطف و ناسازگار با نیازهای خاص شرایط ویژه اقتصاد کشور. این اما تمام ماجرا نیست و نمی‌توان و نباید مانند برخی بلندگوهای پوپولیستی هرچه فریاد داریم بر سر نظام بانکی بکشیم؛ چراکه بانک‌ها در هر نظام اقتصادی مانند هر فعالیت دیگری برای انجام نقش و مسوولیت خود نیازمند فراهم بودن شرایطی هستند که بدون آنها عملا امکان تامین مالی بخش واقعی اقتصاد را نخواهند داشت.
بخشی از این شرایط باید در درون نظام بانکی فراهم شود و بخشی دیگر در بیرون از این نظام و توسط نهادهای حاکمیت مسوول و رابط؛ به‌عنوان نمونه ایجاد زیرساخت‌هایی که به اعتبارسنجی متقاضیان تسهیلات بانکی کمک کند و روش‌های دقیق‌تری مانند تشخیص صلاحیت اعتباری، اهلیت فعالیت و… را فراهم آورد، از جمله زیرساخت‌هایی است که ایجاد آن به سهولت و سرعت تامین مالی کمک شایانی می‌کند. از سوی دیگر مسوولان و فعالان در بخش واقعی اقتصاد نیز باید به‌دنبال اصلاحات ساختاری و روشی در تولید و توزیع باشند تا در یک نگاه کلان بتوان به این اطمینان‌خاطر نسبی رسید که منابع کمیاب و ارزشمند شبکه بانکی با بهره‌وری قابل‌قبول و تحت مدیریت مناسب صرف می‌شود.
اقدامات لازم اما به حوزه اقتصادی محدود نیست؛ نهادهای حاکمیت دیگری به‌خصوص دستگاه قضایی نیز باید به‌طور ویژه درگیر این فرآیند شوند تا بخش زیادی از منابع شبکه بانکی را که در قالب مطالبات غیرجاری راکد و بدون استفاده مانده مجددا به چرخه مولد بازگرداند. اهمیت و ضرورت این همکاری حاکمیتی زمانی بیش از پیش مشخص می‌شود که می‌بینیم مقام معظم رهبری به‌عنوان بالاترین سطح ساختار حاکمیتی کشور با ریزبینی ویژه‌ای به جزئیات اقدامات لازم برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و ایجاد رونق در تولید ورود کرده‌اند. چنین توجهی بدون شک بیانگر ضرورت توجه سایر نهادها و لایه‌های حاکمیتی است؛ چراکه فرصت‌های مغتنم به سرعت و به آسانی از دست می‌روند اگر در استفاده از آنها برای ایجاد تحرک در اقتصاد کشور غفلت کنیم.

سه شنبه 11/4/1398 - 10:45

بانکداری ایرانی ـ بانک ایران زمین با افزایش سرمایه 5.5 برابری خود به یکی از بهترین بانک های خصوصی و بورسی تبدیل می شود.

به گزارش تبیان، افزایش سرمایه 22 هزار میلیارد ریالی وضعیتی را برای بانک ترسیم می کند که می تواند به یکی از بهترین بانک های خصوصی و بورسی تبدیل شود و بر همین اساس مورد توجه بورس بازان قرار گرفته است.

بانک ایران زمین با این رخداد از مشمولیت قانون تجارت خارج شده و با افزایش سرمایه از محل اورده نقدی سهامداران منابع قابل توجهی را جمع آوری کرده است.

این بانک که در سال 97 با رشد 158 درصدی درآمد توانسته بود 18 هزار میلیارد ریال درآمد کسب کند با این تامین مالی از محل افزایش سرمایه به یکی از بانکهای مورد اطمینان صنعت بانکداری ظرف دوسه ماه آینده تبدیل می شود به همین دلیل سهام این بانک ظرف ماه های گذشته رشد دو برابری داشته و از 1000 ریال تا آستانه 2000 ریال پیش رفت.

دوشنبه 10/4/1398 - 12:37

با حمایت بانک ایران زمین برگزارشد:
مسابقه دوچرخه سواری در استان خراسان
 
در ادامه حمایت های بانک ایران زمین از فعالیت های ورزشی و تفریحی، این بار مسابقه دوچرخه سواری انتخابی تیم استان خراسان جنوبی برای مسابقات کشوری با حمایت این بانک برگزار شد.
 
به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی: بانک ایران زمین در راستای حمایت از فعالیت های ورزشی و تفریحی و تشویق جوانان به فعالیت های ورزشی، این بار از مسابقات هیجان انگیز دوچرخه سواری استان خراسان جنوبی انتخابی برای شرکت در مسابقات کشوری در رده های سنی جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در دو رسته تایم تریل و استقامت جاده حمایت کرد.

يکشنبه 9/4/1398 - 9:33

مدیرعامل بانک ایران زمین:
در بانکداری باز رقابت بر سر تجربه مشتری است/بانکداری دیجیتال امکان رقابت بانکهای کوچک و بزرگ را ممکن می‌کند

مدیر عامل بانک ایران زمین با تشریح رویکرد این بانک در اجرای بانکداری باز اظهار داشت: در بانکداری باز امکان رقابت بین بانکهای کوچک با بانکهای بزرگ فراهم می‌شود، زیرا در بانکداری به سبک فردا آنچه مهم است تجربه مشتری از خدماتی است که می‌گیرد نه تعداد شعب.

به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل این بانک با بیان اینکه بانکداری باز راه‌ را برای محصولات و خدمات نوآورانه در صنعت بانکداری باز می‌کند، گفت: بانکها‌ باید خود را برای فضای رقابتی جدید که از مدتها قبل آغاز شده آماده کنند. در فضای جدید کسب و کارها با زیر ساختهای آماده شده توسط بانکها خدمات نوینی را به مشتریان ارائه می‌کنند، که امکان آن پیش از این فراهم نبود.

مدیرعامل بانک ایران زمین، با اشاره به این نکته که در بانکداری باز اطلاعات بین بانکها و موسسات مالی به اشتراک گذاشته می‌شود، افزود: در شیوه‌ جدید از بانکداری تمرکز بر ارائه هرچه بهتر خدمت بر مبنای درخواست مشتری است.

فضای ارائه خدمات تغییر می‌کند. در فضای جدید تکیه بر روی ایجاد شبکه‌های تبادل اطلاعات است نه متمرکز کردن آن. در این فضا خلاقیت است که موجب انتخاب یک بانک به عنوان ارائه دهنده، خدمات خواهد بود.

وی افزود: در بانکداری دیجیتال هریک از مشتریان، تجربه منحصر بفردی از دریافت خدمات خواهد داشت. در مقابل برای ارائه کنندگان خدمات نیز این امکان فراهم می‌شود که محدودیت‌ها را بردارند و طیف وسیعی از مشتریان را بر مبنای استراتژی‌های سازمانی خود مورد تحلیل قرار داده و به آنها خدمت ارائه کنند.

پورسعید، با تاکید بر بازنگری در فرآیندهای سنتی اظهار داشت: ما باید به سرعت فرآیندهای خود را مورد بازنگری قرار دهیم. در این بین نهادهای ناظر هم باید سرعت خود را در به روز رسانی و ابلاغ این فرآیندها افزایش دهند تا صنعت بانکداری کشور از رشد تکنولوژی عقب نماند.

وی ادامه داد: امروز فرایندهای گشایش حساب، احراز هویت، دستور العمل‌های وام دهی، تشخیص ریسک و ... بسیاری دیگر از فرایندهای سنتی دیگر کارکرد خود را از دست داده‌اند. امضای دیجیتال، گشایش حساب به صورت آنلاین، ثبت درخواست انجام امور از طریق همراه بانک، پرداخت از طریق حسابهایی با چند امضا و بسیاری دیگر از خدمات، ساده ترین محصولاتی هستند که مشتریان امروز در حال دریافت آن هستند.

پورسعید با اشاره به فضای جدید گفت: یکی از تهدیدهای امروز صنعت بانکداری کشور این است که بانکها به بانکداری باز روی نیاورند. اگر اینگونه باشد دیگر پاسخگوی هزینه‌های خود نخواهیم بود. مشتریان ناراضی خواهند بود و بانکها از رقابت باز خواهند ماند.

وی با تاکید بر رویکرد درآمدهای کارمزدی بانکها گفت: مهمترین رویکرد بانکداری باز ارائه خدمات از طریق شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها و فین تک ‌ها است که موجب افزایش درآمدهای کارمزدی و بهبود تجربه مشتری در دریافت خدمات و رضایت از پرداخت کارمزد توسط مشتری خواهد شد.

مدیرعامل بانک ایران زمین، با اشاره به نقشی که پلت فرم بانکداری باز این بانک با نام "ایران زمین بوم" می‌تواند در توسعه بانکداری دیجیتال و تجربه مشتری داشته باشد اظهار داشت: همه شرایط برای ارائه یک تجربه خوب به مشتریان آماده است. فین‌تک ها و شرکتهایی که در حوزه عملیات مالی فعالیت دارند می‌توانند از طریق izboom به توسعه خدمات خود بپردازند و مشتریان نیز می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

سه شنبه 4/4/1398 - 11:53

۵۰ میلیون ایرانی در معرض تنش‌آب شرب قرار می‌گیرند/ راهکار چیست؟
مصرف آب در ایران در دهه‌های اخیر از الگوی درست و علمی تبعیت نکرده است. این واقعیت تلخ باعث شده، شهرهای زیادی در ایران در فصل تابستان با تنش آب شرب دست و پنجه نرم کنند. در واقع کشور ایران با قرار گرفتن در اقلیمی خشک و بیابانی همواره در طول تاریخ خود در جستوجوی آب بوده است. ظهور شهرنشینی و رشد بالای جمعیت خصوصا در طبقه متوسط جامعه ایران در کنار مصرف‌گرایی باعث شده، میزان آب مصرفی در کشور به شکل بی‌سابقه‌ای طی نیم قرن اخیر افزایش پیدا کند. در یک نگاه کلی آمار تایید شده وزارت نیرو در یک قرن اخیر نشان می‌دهد، میزان سرانه آب تجدیدپذیر ساﻻنه کشور از میزان حدود ۱۳ هزار متر مکعب به ازای هر نفر در سال ۱۳۰۰، به حدود ۱۴۰۰ مترمکعب به ازای هر نفر در سال ۱۳۹۶، تقلیل یافته و در صورت ادامه این روند، وضعیت در آینده به مراتب وخیم‌تر خواهد شد.
در وضعیت کنونی به باور متخصصان چند راه مهم پیش‌روی ایران است. نخست اینکه در بخش‌های کشاورزی و صنعتی روش‌های نوین استفاده از آب و آبیاری به مدد صنایع و کشاورزان بیاید. در قدم‌ دوم ذخیره‌سازی آب در کشور سازوکار درستی داشته شودو در قدم سوم نهادهای اجتماعی و اقتصادی با مشارکت یکدیگر بتوانند قدم‌های موثری برای فرهنگ‌سازی در حوزه مصرف آب بردارند.
برهمین اساس، در هفته نخست تابستان که مصادف است با هفته‌ی اصلاح الگوی مصرف آب، سازمان حفاظت محیط‌زیست با مشارکت بانک ایران‌زمین اقدام به برگزاری پویش آموزشی و فرهنگ‌سازی «میراب» را کرده‌اند.
میراب به معنای نگهبان آب ریشه در تاریخ هزاران‌ ساله ایران دارد و اشاره به روزگار مردمانی دارد که در طول تاریخ همواره در جستجوی آب بوده‌اند و با تقسیم کار اجتماعی و اقتصادی سعی در حفاظت منابع آبی خود داشته اند.
تمرکز اصلی این پویش تاکید بر واقعیت‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته در میان افکار عمومی در حوزه مصرف آب و تمرکز بر عادات غلط اجتماعی در حوزه مصرف آب است.
در این طرح بیش از ۱۰ محتوای موشن‌گرافی در بستر رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی آنها منتشر می‌شود تا مخاطبان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مشاهده این تولیدات محتوا، گوشه‌ای از وضعیت بحرانی آب در ایران را درک کنند و همزمان قدم‌هایی برای اصلاح الگوی مصرف خود بردارند.
بانک ایران‌زمین (به عنوان تنها مشارکت‌کننده این پویش با سازمان محیط‌زیست) در راستای اختصاص چندین‌ساله‌ی برنامه‌های مسئولیت اجتماعی خود به موضوعات محیط‌زیستی این‌بار با پویش «میراب» به دنبال تحقق یکی از شعارهای اصلی خود در میان افکار عمومی است: « برای زندگی همین یک زمین را داریم».
بانک ایران زمین پیش از این با برگزاری پویش‌هایی در حوزه حراست از دخایر جنگل‌های کشور، هوای پاک، اقدامات عملی در حوزه پاکسازی طبیعت از زباله، مدیریت پسماند، حراست از ذخایر جنگل‌های بلوط در غرب کشور، حمایت از محیط‌بانان و... اقدامات عملی موثری را برای حفاظت از زمین و محیط‌زیست را در دستور کار خود قرار داده است.
این پویش‌ها دریچه‌ای است از برنامه‌های مسئولیت اجتماعی بانک ایران زمین که در سال‌های اخیر به صورت متمرکز، وقف مسائل مرتبط با محیط‌زیست شده است.


تنش آب شرب به چه معناست؟
تنش آب شرب در كشور، به دلیل مصرف بالا، عمدتاً در فصل تابستان رخ می‌دهد. طبقهبندی میزان تنش آب شرب به صورت وضعیت‌های زرد، نارنجی و قرمز انجام می‌شود، كه بر اساس آن وضعیت زرد بیانگر میزان كمبود آب در اوج مصرف تا 10 درصد نسبت به آب مورد نیاز، وضعیت نارنجی بیانگر میزان كمبود آب در اوج مصرف از 10 تا 20 درصد نسبت به آب مورد نیاز و وضعیت قرمز نیز بیانگر میزانكمبود آب در اوج مصرف بیش از 20 درصد نسبت به آب مورد نیاز است. تعداد شهرهای تحت تنش آب شرب در كشور متغیر بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. از میان این عوامل، مهم‌ترین آن میزان بارش‌هاست كه در نتیجه آنها مخازن سدهای تأمین‌كننده آب شرب تغذیه می‌شوند. ظرفیت تأمین و ذخیره آب و همچنین قابلیت تأمین در اوج مصرف نیز از دیگر عوامل مهم در بروز تنش آب شرب است.
وضعیت ایران در شاخص تنش آب شرب
بررسی مهم مرکز پژوهش‌های مجلس‌شورای اسلامی نشان می‌دهد، در تابستان سال ۱۳۹۷، ۳۶,۸ میلیون نفر ایرانی در ۳۳۴ شهر، یعنی ۴۶ درصد از مشترکان شبکه آب کشور تحت تنش آب شرب قرار گرفتند و حالا مطالعات مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد با فرض تداوم وضع موجود، در چشم‌انداز ۱۴۰۰ بیش از ۵۰.۳ میلیون نفر از ساکنان سرزمین ایران در ۴۳۳ شهر یعنی ۸۰ درصد مشترکان شبکه آب با تنش آبی روبه‌رو خواهند شد.

راهکارهای حل تنش آب شرب در کشور چیست؟
اما براساس بررسی‌های صورت گرفته، راهكارهای مقابله با تنش آب شرب به دو دسته راهكارهای كوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شوند. راهكارهای كوتاه‌ مدت كه عمدتاً بر مدیریت عرضه استوارند، عبارتند از: افزایش تأمین و تولید آب، اجرای طرح‌های ارتقای كیفیت آب، افزایش توان ذخیره‌سازی آب، تقویت خرید تضمینی آب از سرمایه‌گذاران سامانه‌های نمك‌زدایی، پایداری خدمات در شرایط اضطرار و تنوع‌بخشی اعتباری. راهكارهای بلندمدت نیز كه عمدتاً مبتنی بر مدیریت تقاضا و سیاستگذاری کلان بخش آب هستند، عبارتند از: ارتقای بهره‌وری، كاهش آب به حساب نیامده، اقدامات كاهش مصرف، فرهنگ‌سازی و تصحیح الگوی مصرف، اصالح تعرفه‌ها، اعمال مدیریت به‌هم‌پیوسته آب.


حفاظت از منابع آبی را جدی بگیریم!
حفاظت از منابع آبی یکی از اصلی‌ترین راه‌های برای مواجهه با خشکسالی است. مساله‌ای که مشارکت نهادهای اجتماعی و اقتصادی کشور را بیش از پیش می‌طلبد. در همین رابطه بانک ایران زمین پیش از این با برگزاری پویش‌هایی در حوزه حراست از دخایر جنگل‌های کشور، هوای پاک، اقدامات عملی در حوزه پاکسازی طبیعت از زباله، مدیریت پسماند، حراست از ذخایر جنگل‌های بلوط در غرب کشور، حمایت از محیط‌بانان و... اقدامات عملی موثری را برای حفاظت از زمین و محیط‌زیست را در دستور کار خود قرار داده است. این پویش‌ها دریچه‌ای است از برنامه‌های مسئولیت اجتماعی بانک ایران زمین که در سال‌های اخیر به صورت متمرکز، وقف مسائل مرتبط با محیط‌زیست شده است.بانک ایران‌زمین در پویش «میراب» با مشارکت سازمان محیط‌زیست سعی در برداشتن قدم‌هایی برای اصلاح الگوی مصرف در میان جامعه ایرانی دارد و همزمان نهادهای اقتصادی و اثرگذار کشور را نیز دعوت به اختصاص برنامه‌های حوزه مسئولیت اجتماعی خود در مسائل محیط‌زیستی می‌کند. چرا که «برای زندگی همین یک زمین را داریم»

دوشنبه 3/4/1398 - 11:18

فروش ویژه سیم کارت های دائمی همراه اول با ۴۰ درصد تخفیف از ابتدای تیر به مدت سه ماه آغاز شد.
به گزارش تبیان و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، فروش ویژه سیم کارت های دائمی با ۴۰ درصد تخفیف به قیمت ۱۰۰ هزار تومان از روز شنبه اول تیر ماه ۹۸ آغاز شد و تا پایان ۳۱ شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.
متقاضیان می توانند با مراجعه به فروشگاه های همراه اول، سامانه گلچین و فروشگاه آنلاین اپراتور اول تلفن همراه، نسبت به خرید سیم کارت دائمی به قیمت ۱۰۰ هزار تومان اقدام کنند.
در این طرح ویژه، مشترکان جدید می توانند با خرید سیم کارت دائمی ضمن بهره مندی از تخفیف قیمت سیم کارت، از بسته خوش آمد ۱۰۰۰ شامل ۱۰۰۰ پیامک، ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه داخل شبکه و اینترنت نامحدود به مدت یک هفته و تخفیف مکالمه به مدت ۹۰ روز پس از اتمام این بسته استفاده کنند.
بدیهی است که این تخفیف ویژه شامل حال افرادی می شود که در بازه زمانی در نظر گرفته شده اقدام به خرید و فعالسازی سیم کارت کنند.
این طرح شامل سیم کارت های دائمی طرح ۲۰، ثبت نام بروز (فروش آنلاین) و گلچین که به صورت نقدی خریداری می شود، می گردد.
گفتنی است، مشترکانی که پیش از این سیم کارت های طرح ۲۰ را به شکل اقساطی خریداری کرده اما هنوز تمامی وجه مورد نظر را پرداخت نکرده اند، می توانند مابقی وجه اقساط خود را با مراجعه حضوری به دفاتر و فروشگاه های همراه اول با قیمت جدید (طرح ویژه) پرداخت کنند.

شنبه 1/4/1398 - 14:10

در هفته نخست تابستان، مصادف با هفته‌ی اصلاح الگوی مصرف آب، سازمان حفاظت محیط ‌زیست با مشارکت بانک ایران‌زمین اقدام به برگزاری پویش آموزشی و فرهنگ‌سازی با عنوان «میراب» کردند.
به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین، یکی از ابر بحران‌های جامعه ایرانی در دهه‌های اخیر چالش مدیریت منابع آبی و خشکسالی است. کشور ایران با قرار گرفتن در اقلیمی خشک و بیابانی همواره در طول تاریخ خود در جستجوی آب بوده است. ظهور شهرنشینی و رشد بالای جمعیت خصوصا در طبقه متوسط جامعه ایران در کنار مصرف‌گرایی باعث شده، میزان آب مصرفی در کشور به شکل بی‌سابقه‌ای طی نیم قرن اخیر افزایش پیدا کند. در یک نگاه کلی آمار تایید شده وزارت نیرو در یک قرن اخیر نشان می‌دهد، میزان سرانه آب تجدید پذیر ساﻻنه کشور از میزان حدود ۱۳ هزار متر مکعب به ازای هر نفر در سال ۱۳۰۰، به حدود ۱۴۰۰ مترمکعب به ازای هر نفر در سال ۱۳۹۶، تقلیل یافته و در صورت ادامه این روند، وضعیت در آینده به مراتب وخیم‌تر خواهد شد.

در وضعیت کنونی به باور متخصصان چند راه مهم پیش ‌روی ایران است. نخست اینکه در بخش‌های کشاورزی و صنعتی روش‌های نوین استفاده از آب و آبیاری به مدد صنایع و کشاورزان بیاید. در قدم‌ دوم ذخیره‌سازی آب در کشور سازوکار درستی داشته باشد و در قدم سوم نهادهای اجتماعی و اقتصادی با مشارکت یکدیگر بتوانند قدم‌های موثری برای فرهنگ‌سازی در حوزه مصرف آب بردارند.

برهمین اساس، در هفته نخست تابستان که مصادف است با هفته‌ی اصلاح الگوی مصرف آب، سازمان حفاظت محیط‌ زیست با مشارکت بانک ایران ‌زمین اقدام به برگزاری پویش آموزشی و فرهنگ‌سازی «میراب» کردند.

میراب به معنای نگهبان آب ریشه در تاریخ هزاران‌ ساله ایران دارد و اشاره به روزگار مردمانی دارد که در طول تاریخ همواره در جستجوی آب بوده‌اند و با تقسیم کار اجتماعی و اقتصادی سعی در حفاظت منابع آبی خود داشته اند.

تمرکز اصلی این پویش تاکید بر واقعیت‌های کمتر مورد توجه قرار گرفته در میان افکار عمومی در حوزه مصرف آب و تمرکز بر عادات غلط اجتماعی در این حوزه است.

در این طرح بیش از ۱۰ محتوای موشن‌گرافی در بستر رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی آنها منتشر می‌شود تا مخاطبان ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مشاهده این تولیدات محتوا، گوشه‌ای از وضعیت بحرانی آب در ایران را درک کنند و همزمان قدم‌هایی برای اصلاح الگوی مصرف خود بردارند.

بانک ایران‌زمین (به عنوان تنها مشارکت‌کننده این پویش با سازمان محیط‌زیست) در راستای اختصاص چندین‌ساله‌ی برنامه‌های مسئولیت اجتماعی خود به موضوعات محیط‌ زیستی این‌بار با پویش «میراب» به دنبال تحقق یکی از شعارهای اصلی خود در میان افکار عمومی است: « برای زندگی همین یک زمین را داریم».

بانک ایران زمین پیش از این با برگزاری پویش‌هایی در حوزه حراست از ذخایر جنگل‌های کشور، هوای پاک، اقدامات عملی در حوزه پاکسازی طبیعت از زباله، مدیریت پسماند، حراست از ذخایر جنگل‌های بلوط در غرب کشور، حمایت از محیط‌بانان و... اقدامات عملی موثری را برای حفاظت از زمین و محیط‌ زیست را در دستور کار خود قرار داده است.

این پویش‌ها دریچه‌ای است از برنامه‌های مسئولیت اجتماعی بانک ایران زمین که در سال‌های اخیر به صورت متمرکز، وقف مسائل مرتبط با محیط‌ زیست شده است.

شنبه 1/4/1398 - 10:43

همراه اول در «دوشنبه سوری» خرداد ماه تا ۱۰۰گیگابایت اینترنت هدیه می دهد.
به گزارش تبیان و به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول به منظور تکریم و افزایش رضایتمندی مشترکانش، آخرین دوشنبه هر ماه با ارائه هدایایی در طرح «دوشنبه سوری»، به استقبال آنها می رود.
همراه اولی ها می توانند جهت شرکت در این طرح فراگیر و منتفع شدن از مزایای بسته های اینترنت رایگان یک روزه، در دوشنبه پایان هر ماه با شماره گیری #۶۴*۱۰۰* از پیشنهادهای «دوشنبه سوری» این اپراتور بهره مند شوند.
در همین راستا دوشنبه سوری این ماه، روز دوشنبه ۲۷ خردادماه برگزار می شود؛ هدایای در نظر گرفته شده برای این دوشنبه سوری نیز بسته های دیتا ۱۰۰مگابایت تا ۱۰۰گیگابایت یک روزه(۵صبح تا ۵عصر) است که به تمامی مشترکان دائمی و اعتباری با شماره گیری کددستوری فوق الذکر، به صورت تصادفی تعلق می گیرد.
لازم به ذکر است تمامی مشترکان از ساعت ۰۰:۰۰ روز دوشنبه ۲۷ خرداد تا ۲۳:۵۹ همان روز فرصت دارند با شماره گیری کددستوری مذکور بسته خود را فعال کنند.
زمان مصرف این بسته ها به مدت یک روز از ساعت ۵صبح تا ۵عصر است.

يکشنبه 26/3/1398 - 10:41