abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

براساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در هفته اول پاییز، قیمت انواع سبزیجات و صیفی‌جات در میادین میوه و تره بار اعلام شد که براساس آن، نرخ خیار گلخانه‌ای، خیار کوتاه، کدو مسمایی و لیموتُرش سنگی نسبت به نرخنامه قبلی کاهش یافت.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ قیمت محصولات پرتقاضای فرنگی در میادین میوه و تره بار همچون گوجه فرنگی، پیاز و سیب زمینی ثابت مانده است.
قیمت 10 محصول پرتقاضای میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1- خیار گلخانه‌ای با 400 تومان کاهش قیمت، هر کیلوگرم 5200 تومان
2- خیار کوتاه با 200 تومان کاهش قیمت، هر کیلوگرم 4500 تومان
3- گوجه فرنگی گلخانه‌ای هر کیلوگرم 3200 تومان، بدون تغییر
4- گوجه فرنگی بوته‌ای هر کیلوگرم 2600 تومان، بدون تغییر
5- بادمجان هر کیلوگرم 4700 تومان، بدون تغییر
6- کدو مسمایی با 300 تومان کاهش قیمت، هر کیلوگرم 5500 تومان
7- سیب زمینی هر کیلوگرم 4800 تومان، بدون تغییر
8- پیاز زرد و سفید هر کیلوگرم 2400 تومان، بدون تغییر
9- لوبیا سبز هر کیلوگرم 7100 تومان، بدون تغییر
10- لیموتُرش سنگی با 900 تومان کاهش قیمت، هر کیلوگرم 8 هزار تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 14:38
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه پروژه تكمیل، راه اندازی و ارتقاء سامانه هشدار سریع زلزله تهران در دستور كار شهرداری تهران قرار دارد، گفت: عملیات احداث و تكمیل زیر ساخت های عمرانی و تاسیسات برقی در 22 ایستگاه شتاب نگاری این سامانه به اتمام رسیده و عملیات نصب این تجهیزات در اطراف تهران و محدوده گسل های فعال در دستور کار قرار داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، رضا کرمی محمدی با بیان اینکه تاکنون پیش بینی وقوع زمین لرزه به عنوان یک راهکار از نظر علمی ممکن نیست، اظهارکرد: با این وجود تلاش دانشمندان در این خصوص همچنان ادامه و روش علمی که طی دو دهه اخیر در کشورهای لرزه خیز پیشرو در حوزه مدیریت بحران در دستور کار قرار دارد، موضوع هشدار سریع زلزله است که موضوعی جدید و درحال پیشرفت بشمار می آید.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و سسیستم های ارتباطی، راه اندازی سامانه های هوشمند از جمله هشدار سریع زمین لرزه که قابلیت اعلام زلزله در لحظاتی پیش از رسیدن امواج مخرب را دارد در دستور کار محققان و دست اندرکاران مدیریت بحران کشورهای لرزه خیز دنیا قرار گرفته است. ما نیز در تهران از چند سال قبل این موضوع را موردتوجه قرار داده ایم.
کرمی محمدی درباره ضرورت استفاده از سامانه‌های هشدار سریع زلزله گفت: ضرورت ایجاد این سامانه ها با افزایش تلفات و خسارات حاصل از زمین لرزه ها به عنوان یکی از مهمترین ابزار کاهش خطرپذیری مطرح شده‌اند.
وی ادامه داد: در سال‌های اخیر با توجه به تمرکز جمعیت شهری و همچنین ساختارهای اصلی سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در تهران که منطقه‌ای پرخطر و مستعد برای رخداد زلزله های بزرگ و ویرانگر است، ضرورت مطالعات و برنامه ریزی های جدی تر برای اقدامات پیشگیرانه این چنینی را دوچندان کرده است.
به گفته رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران معمولا هدف از ایجاد سامانه های هشدار سریع زمین لرزه رسیدن به هشدار و استفاده از ثانیه ها به منظور کاهش خطرات و آسیب های حاصل از امواج مخرب زمین لرزه است که در صورت کافی بودن این زمان، با ایجاد آمادگی عمومی می توان زیرساخت‌های حیاتی و سامانه های حمل ونقل نظیر مترو، راه آهن و ... و شریان‌های اصلی مانند گاز، برق، آب و... را در وضعیت ایمن تر قرار داده و ضمن جلوگیری از رخداد حوادث ثانویه عملیات نجات را بهبود بخشید.
کرمی محمدی با بیان اینکه به علت اعلام هشدار خودکار به افراد و زیرساخت‌های شهری این سامانه ابزاری کارآمد برای کاهش آسیب پذیری در برابر زلزله و افزایش تاب آوری جامعه در برابر این پدیده طبیعی خواهد بود، گفت: تاکنون در اکثر کشورهای زلزله خیز جهان نظیرتایوان، ژاپن، ایتالیا، مکزیک و ترکیه استفاده از این سامانه به منظور اعلام هشدار قبل از وقوع تخریب زمین‌لرزه گسترش یافته یا درحال گسترش است.
وی در مورد استفاده از سامانه هشدار سریع زلزله در تهران نیز گفت: در کشور ما تنها در شهر تهران و با توجه به اینکه سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در هنگام وقوع زلزله نقشی حیاتی در تامین ایمنی شهروندان خواهد داشت، اقدامات برای راه اندازی فاز آزمایشی سامانه هشدار سریع با مشارکت آژانس همکارهای بین المللی ژاپن(جایکا) آغاز و در این راستا نیز نسبت به نصب و راه اندازی سامانه ای مشتمل بر 4 ایستگاه شتاب نگاری مدرن بر روی بخشی از گسل مشا در شمال شرقی تهران در فاصله حدود 40 کیلومتری از مرز شرقی شهر اقدام شد.
کرمی محمدی اضافه کرد: در حال حاضر نیز بر اساس یافته های مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و احراز اطمینان از مفید بودن سامانه مذکور برای شهر تهران، طرح توسعه و ارتقاء این سامانه در دستورکار قرار گرفته است که با توجه به ویژگی های زمین ساختی و لرزه خیزی شهر تهران که متفاوت از لرزه خیزی دیگر شهرهای دنیا است، ضرورت مطالعه بومی سامانه هشدار سریع زلزله در آن بیشتر احساس می شود.
وی افزود: در این راستا نیز سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران بر اساس اسناد بالادستی و وظایف محوله، اجرای "پروژه تكمیل، راه اندازی و ارتقاء سامانه هشدار سریع زلزله شهر تهران" را در دستور كار خود قرار داده است. در این راستا برابر اقدامات بعمل آمده در سال گذشته و نیمه اول سال جاری عملیات احداث و تكمیل زیر ساخت های عمرانی و تاسیسات برقی در 22 ایستگاه شتاب نگاری سامانه مذكور به اتمام رسیده و با توجه به خرید دستگاه های شتابنگاری در سال گذشته از سوی شهرداری تهران، عملیات نصب این تجهیزات با همكاری مجری پروژه "دانشگاه فردوسی مشهد" در دستور کار قرار داد. این ایستگاه ها در اطراف تهران و محدوده گسل های فعال، لرزه زای و تهدید کننده شهر تهران احداث شده اند.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه در صورت وقوع زلزله این شتاب نگارها شدت زلزله را در لحظه تخمین زده و اعلام می‌کنند، گفت: مکان‌هایی با همکاری استانداری تهران، البرز و سمنان برای نصب شتاب نگار شناسایی و ساخته شده اند که عبارتند محدوده هایی واقع در گرمسار، ورامین، پیشوا، کرج و... .
به گفته کرمی محمدی دستگاه‌های شتاب‌نگار به محض رسیدن موج زلزله هشدار خواهند داد که زلزله در کدام نقطه و با چه شدتی رخ داده و با استفاده از این داده ها علاوه بر اینکه می‌توان تخمین شدت زلزله را برای شهر تهران براساس سامانه‌ هشدار سریع زلزله مشخص کرد، می‌توان اقدامات پیشگیرانه نظیر بازکردن در ایستگاه های آتش نشانی، توقف حرکت یا کاهش سرعت قطارهای مترو و ... را در مجموعه شهرداری تهران نیز انجام داد.
وی افزود: در صورت فرهنگ سازی، می توان هشدار سریع را بر روی خطوط موبایل و رسانه های شنیداری و دیداری فعال کرد. البته بهره گیری از این زمان کوتاه قبل از رخداد زلزله در آغاز راه است و مسیر تکمیل علمی و تجهیزاتی و کسب تجربه آن پیش رو قرار دارد.
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: با توجه به نصب و راه اندازی سایر سامانه های زلزله مرتبط با حوزه مدیریت بحران از جمله سامانه تخمین خسارات و تلفات زلزله شهر تهران در مرکز فرماندهی این سازمان اگر زلزله ای رخ دهد، براساس داده‌های شتاب‌نگار سایر ایستگاه های مستقر در شهر تهران می توان ظرف 2 تا 5 دقیقه به صورت تقریبی گفت که کدام نواحی تهران دچار خسارت احتمالی شده است .
کرمی محمدی با بیان اینکه درحال حاضر این طرح تنها در تهران طرح راه اندازی سامانه هشدار سریع زلزله به صورت پایلوت اجرا شده است، گفت: چشم انداز ما توسعه این شبکه در تمام گسل های پیرامونی پایتخت است و آمادگی داریم تا دانش و اطلاعات خود را برای گسترش این سامانه ها در سایر شهرهای لرزه خیز کشور نیز قرار دهیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 14:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 11 تهران به مناسبت فرا رسیدن 27 سپتامبر و روز جهانی گردشگری از شهروندان تهرانی دعوت کرد از بافت تاریخی حصار ناصری و طهران قدیم بازید کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه11 ، نصراله آبادیان با بیان این که 4 کیلومتر از بافت تاریخی حصار ناصری در محدوده این منطقه قرار دارد؛ گفت: به جز گذرهای تاریخی و آثار ارزشمند موجود در آن ها ابنیه بسیار فاخر و نیز موزه هایی در سطح محدوده موجود است که علاقمندان می توانند از آن ها بازدید کنند.
شهردار منطقه 11 در توضیح نقاط گردشگری این منطقه افزود: موزه و کتابخانه تخصصی ملی قرآن کریم، میدان و دروازه قزوین، موزه مقدم دانشگاه تهران، خانه پروفسور عدل، مسجد و ساعت مشیرالسلطنه (اولین ساعت شهری تهران )، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران( خانه 200ساله امیر بهادر)، خانه انیس الدوله، میدان حسن آباد، مقبره شیخ هادی، مجموعه تئاتر شهر، مجموعه تالار رودکی و تالار وحدت، موزه ثبت احوال( نخستین مرکز ثبت احوال کشور)، بازارچه چوبی، بازارچه نائب آقا، موزه جنگ (عمارت تاریخی تیمورتاش ) ، میدان حر (باغشاه)، موزه دخانیات ، خانه مینایی ( روایت خانه خیابان ولی عصر (عج) ) در محله های مرکزی شهر تهران پذیرای گردشگران و علاقمندان است.
آبادیان با بیان این که نقشه دو زبانه گردشگری منطقه 11 نیز تولید شده است؛ یادآور شد : در این نقشه بیش از یکصد نقطه گردشگری در 5 مسیر معرفی شده است که تهیه و تولید نقشه گردشگری به دو زبان فارسی و انگلیسی؛ راهنمای علاقمندان برای برنامه ریزی و مسیر یابی یک روز گردش در طهران یکصد سال پیش است.
به گفته شهردار منطقه 11 در این نقشه که حاصل تعاملات و تفاهم نامه های فی مابین شهرداری منطقه 11 و اماکن گردشگری و موزه های منطقه است؛ راهنمای گردشگری خانه های قاجاری، مساجد قدیمی، موزه ها و اماکن تاریخی گنجانده شده است تا علاقمندان با بهره گیری از آن بتوانند مکان های مورد نظر را شناسایی و مسیر یابی کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 14:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

شهدا و مدافعان سلامت تداعی کننده رشادت ها، از خود گذشتگی و ایثار و فداکاری رزمندگان دوران دفاع مقدس هستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در حاشیه مراسم عطر افشانی مزار شهدا در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر که با حضور سالکی معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری شمیرانات، اسکندری رئیس بنیاد شهید شمیرانات، سرهنگ گرشاسبی فرمانده سپاه ناحیه جماران، معاونین، مدیران، شهرداران نواحی منطقه یک، جمعی از خانواده های معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران و ساکنین محله چیذر، در گلزار شهدای چیذر برگزار شد ضمن ادای احترام به آستان مقدس امام زاده علی اکبر (ع) و قرائت فاتحه، نثار شاخه گل و گلاب به مزار مطهر شهداء، با تقدیر از خانواده شهدا، یاد و خاطره حماسه آفرینان دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: افتخار می کنم در منطقه ای خدمت می کنم که ٨ امامزاده(ع) در آن آرمیده اند، هزار شهید به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تقدیم کرده و افتخار خدمت به بیش از یک هزار و 900 جانباز را داریم و در کنار مدافعان سلامت در دو بیمارستان شهدا و مسیح دانشوری در مقابله با ویروس کرونا در منطقه هستیم.
موسوی با اشاره به برپایی برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در منطقه گفت: تجلیل از مقام شهدا،ایثارگران و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که با فداکاری و از خود گذشتگی در حفظ تمامیت ارضی کشورمان شجاعانه مقاومت کردند از کوچکترین وظایف ماست.
شهردار منطقه یک، با حضور در بیمارستان شهدا به اتفاق فرمانده سپاه ناحیه جماران و رزمندگان قدیم شمیران از شهدا و مدافعان سلامت تجلیل کرد و گفت: مدافعان سلامت در خط مقدم حفاظت از بهداشت و سلامت شهروندان قرار دارند و فداکاری و از خود گذشتگی آنها یاد آور رشادت های رزمندگان در خط مقدم دوران دفاع مقدس است.
وی اقدامات اجرایی در این هفته را شامل بر پایی نمایشگاه یاد یاران دانست و افزود: این نمایشگاه در بوستان های نگین، قیطریه، نیاوران و گلزارشهدای گمنام شهرک شهید محلاتی و شهرک شهید چمران در این هفته بر پا شده است که با ارایه غرفه هایی چون عکس دفاع مقدس، جهاد، حجاب و عفاف، راهیان و راویان نور، مدافعان سلامت، یادمان شهدا، قرآن و کودک و...با فضاسازی مناسبتی، تداعی کننده هشت سال دفاع مقدس برای بازدید کنندگان است.
موسوی تصریح کرد: همزمان با هفته دفاع مقدس تابلو نام شهیدان سرافرازی چون حسین سوهانی، علی سوهانی وحسین عرفاتی در محله سوهانک نصب شد و معابر شهری در نواحی ده گانه با اجرای بوم بنرها، برجسته نگاری، آذین بندی های مناسبتی فضا سازی شد و ماکت شهیدان بزرگواری چون سردار حاج قاسم سلیمانی، شهید تهرانی مقدم، شهید صیاد شیرازی، شهید همدانی، شهید باقری و بنرهایی با بیان رشادت های شهدا، اینفوگرافیک از معرفی عملیات جنگی و یادمان های شهدا در ساختمان منطقه یک، نصب شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 13 از آغاز ویژه برنامه های هفته گردشگری در این منطقه خبر داد و گفت : این ویژه برنامه ها با رویکرد ارتقا فرهنگ گردشگری شهروندان تهرانی و افزایش نشاط اجتماعی در نیمه اول مهر ماه در محلات سیزده گانه این منطقه اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده با بیان اینکه" 5 مهر ماه مصادف با 27 سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری و توریسم انتخاب شده است" ، افزود: با توجه به توسعه فعالیت های سازمانی شهرداری تهران در حوزه های اجتماعی و فرهنگی ، گردشگری بخش مهمی از فعالیت های مربوط به حوزه اوقات فراغت و امور فرهنگی – اجتماعی شهری را شامل می شود که در این راستا برنامه ریزی هایی صورت گرفته است که در مناطق 22 گانه شهر تهران اجرایی می شود و منطقه 13 نیز به مناسبت پنجم مهر ماه ، فعالیت هایی را تدارک و پیش بینی کرده است .
وی ارتقا فرهنگ گردشگری شهروندان تهرانی ، آشنایی شهروندان با جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری شهر تهران ، ایجاد اشتغال و درآمد زایی برای فعالین حوزه گردشگری ، افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان ، از اهداف هفته گردشگری برشمرد و اظهار داشت : برنامه ها و فعالیت های گردشگری منطقه 13 با رعایت دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی و ستاد فرماندهی مقابله با کرونا ، رعایت موازین اسلامی و قوانین و مقررات ، جلب مشارکت شهروندان و مخاطب قرار دادن گروه های اجتماعی در چهارچوب رویکرد« تهران ، شهری برای همه» ، استفاده از فناوری های نوین ارتباطی بر بستر وب با توجه به شیوع کرونا اجرایی می شود.
وی تصریح کرد : حوزه گردشگری منطقه با بهره مندی از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری با مشارکت روابط عمومی ، زیباسازی ، سرای محلات ، کانون گردشگری ، خانه های فرهنگ ، فرهنگسرا ، مساجد ، مدارس نسبت به معرفی ظرفیت های گردشگری منطقه اقدام می کند.
شهردار منطقه نواختن زنگ گردشگری در مدارس ، تقدیر از کادر درمان و مدافعان سلامت ، تور فتوواک ، نمایشگاه مجازی عکس های منتخب از ابنیه های مختلف و تور های مجازی از جمله ویژه برنامه منطقه به مناسبت روز جهانی گردشگری اعلام کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 13 از آغاز ویژه برنامه های هفته گردشگری در این منطقه خبر داد و گفت : این ویژه برنامه ها با رویکرد ارتقا فرهنگ گردشگری شهروندان تهرانی و افزایش نشاط اجتماعی در نیمه اول مهر ماه در محلات سیزده گانه این منطقه اجرایی می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 13 ، مرتضی رحمان زاده با بیان اینکه" 5 مهر ماه مصادف با 27 سپتامبر به عنوان روز جهانی گردشگری و توریسم انتخاب شده است" ، افزود: با توجه به توسعه فعالیت های سازمانی شهرداری تهران در حوزه های اجتماعی و فرهنگی ، گردشگری بخش مهمی از فعالیت های مربوط به حوزه اوقات فراغت و امور فرهنگی – اجتماعی شهری را شامل می شود که در این راستا برنامه ریزی هایی صورت گرفته است که در مناطق 22 گانه شهر تهران اجرایی می شود و منطقه 13 نیز به مناسبت پنجم مهر ماه ، فعالیت هایی را تدارک و پیش بینی کرده است .
وی ارتقا فرهنگ گردشگری شهروندان تهرانی ، آشنایی شهروندان با جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری شهر تهران ، ایجاد اشتغال و درآمد زایی برای فعالین حوزه گردشگری ، افزایش نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت شهروندان ، از اهداف هفته گردشگری برشمرد و اظهار داشت : برنامه ها و فعالیت های گردشگری منطقه 13 با رعایت دستور العمل ها و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی و ستاد فرماندهی مقابله با کرونا ، رعایت موازین اسلامی و قوانین و مقررات ، جلب مشارکت شهروندان و مخاطب قرار دادن گروه های اجتماعی در چهارچوب رویکرد« تهران ، شهری برای همه» ، استفاده از فناوری های نوین ارتباطی بر بستر وب با توجه به شیوع کرونا اجرایی می شود.
وی تصریح کرد : حوزه گردشگری منطقه با بهره مندی از ظرفیت های نرم افزاری و سخت افزاری با مشارکت روابط عمومی ، زیباسازی ، سرای محلات ، کانون گردشگری ، خانه های فرهنگ ، فرهنگسرا ، مساجد ، مدارس نسبت به معرفی ظرفیت های گردشگری منطقه اقدام می کند.
شهردار منطقه نواختن زنگ گردشگری در مدارس ، تقدیر از کادر درمان و مدافعان سلامت ، تور فتوواک ، نمایشگاه مجازی عکس های منتخب از ابنیه های مختلف و تور های مجازی از جمله ویژه برنامه منطقه به مناسبت روز جهانی گردشگری اعلام کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

ارزیابی ضوابط و استانداردهای مناسب سازی ساختمان ها، اماکن و مراکز تحت پوشش شهرداری منطقه سه تهران به منظور تسهیل تردد افراد دارای معلولیت آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد مناسب سازی فضاهای شهری مبنی بر ارزیابی ضوابط و استانداردهای مناسب سازی ساختمان ها، اماكن و مراكز تحت پوشش شهرداری تهران به منظور تشكیل بانك اطلاعاتی و بارگذاری در پرتال شهرداری تهران و نرم افزار رایا، مقرر شد اداره كل سلامت به عنوان دبیرخانه كارگروه اجتماعی و فرهنگی ستاد مناسب سازی با همكاری اداره كل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری با استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و كانون معلولان محلات شهر تهران نسبت به اجرای طرح مذكور اقدام نماید.

کمالی نسب در ادامه با اشاره به اینکه بدین منظور انجمن ندای معلولان به عنوان ارزیاب ساختمان های اصلی تحت پوشش این منطقه معرفی شده است افزود: در این راستا اعضای این انجمن در گام نخست از ساختمان های اصلی منطقه بازدید کردند.

معاون شهردار منطقه سه در ادامه خاطر نشان کرد: معلولیت، محدودیت نیست و البته این منوط به این موضوع است که شرایط حضور آنها در جامعه تسهیل شود و معلولان نیز همانند سایر شهروندان از خدمات ارائه شده در سطح جامعه استفاده کنند.

بر این اساس و با توجه به تنوع گروه‌های جامعه از جمله سالمندان، معلولان، کودکان و... مدیران شهری باید شهر را به گونه‌ای طراحی کنند که همه گروه‌ها از آن استفاده کنند.

براساس آمار 15 درصد از جامعه را معلولان تشکیل می‌دهند که نیاز آنها صرفاً ماهیت پزشکی نیست و در واقع باید بتوان توانبخشی مبتنی بر جامعه را برای آنها در نظر گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه  2 گفت: به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس ، همزمان با فضاسازی محیط شهری المان های میدان صنعت به رنگ پرچم جمهوری اسلامی تغییر کرد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با تاکید بر لزوم تداعی بیش از پیش آرمان‌های دفاع مقدس و شهدای جنگ، یادآور شد:  برهمین اساس همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس،  مدیریت شهری منطقه2 با فضاسازی‌های گسترده واکران تصاویری از حماسه های دفاع مقدس ، این رویداد مهم تاریخی را گرامی داشت.
وی اکران تصاویر شهدا در  خیابان لبخند را یکی از این اقدامات فرهنگی برشمردوگفت: خیابان لبخند به عنوان یکی از معابرجذاب و پرمخاطب منطقه است و با این فضاسازی‌ صورت گرفته  که با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس و پاسداشت جایگاه رزمندگان و شهدای جنگ هشت ساله اجرا شد خیابان لبخند به تصاویر شهدا مزین شد.
معاون شهردار منطقه2  گفت: همزمان با  هفته دفاع مقدس،المان های میدان صنعت به رنگ پرچم جمهوری اسلامی تغییر کرد .
کریمی پور  درادامه به هویت بخشی و فضاسازی سیمای شهری اشاره کرد و افزود:  اجرای طرح دیوارنگاره تصاویر شهدا در بدنه بزرگراه شیخ فضل الله نوری، مرمت و ساماندهی تندیس شهدا  نصب شده در منطقه و همچنین مرمت تابلوهای شهدا از دیگر اقدامات اجرایی در گرامیداشت هفته دفاع مقدس است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

تابلو شهدای فاجعه منا اثر استاد بدر السماء که در مراسم آیین افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید رکن آبادی در فرهنگسرای ملل رونمایی شد در نزدیکی ساختمان سازمان حج و زیارت نقاشی دیواری می شود.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، نقاشی استاد رضا بدر السما برای شهدای منا با عنوان «شهدای فاجعه منا» به پیشنهاد سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری سازمان زیباسازی به زودی بر روی یکی از دیوارهای نزدیک سازمان حج و زیارت به شکل دیوار نگاره نقاشی می‌شود.
نقاشی دیواری مظلومیت شهدای منا که با تکنیک گواش و آبرنگ نقاشی شده بیانگر یکی از تلخ‌ترین اتفاق‌های تاریخ جهان اسلام است و گامی مهم در جهت نمایان ساختن بی‌کفایتی آل‌سعود و مظلومیت مسلمانان جهان با استفاده از ابزار هنر است.
اثر استاد رضا بدر السما که حدود 200 زائر درآن وجود دارد برگرفته از نقوش و طرح‌های ایرانی است، در این اثر رنگ‌های گرم به‌وفور استفاده شده است که تداعی تشنگی زائران خانه خدا و خوف و رجای ناشی از این فاجعه است، از نگاهی دیگر رستگاری عروج شهدای منا به همراه رقصی سماع گونه به تصویر کشیده شده است.
در این اثر آیه 100 سوره "نساء" با موضوع اجر و پاداش شهادت در راه هجرت به خانه خدا در حاشیه تابلو کار شده‌ است؛ همچنین آیه 25 سوره حج در حاشیه خانه خدا نوشته شده است که بیانگر وجود عذابی دردناک برای کسانی است که در سرزمین خانه خدا دست به ستم علیه زائران و مسلمانان می‌زنند، این دو آیه دو سمت از فاجعه منا را به تصویر می‌کشد.
تابلوی شهدای منا در سال روز شهادت شهید دکتر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان و در مراسم آیین افتتاح پایگاه مقاومت بسیج شهید رکن آبادی در فرهنگسرای ملل با حضور حجت الاسلام امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری و حضور ویدیو کنفرانسی دکتر خامه یار، رایز فرهنگی جمهوری اسلامی در لبنان، سرکار خانم حاج علی گل، همسر مکرمه شهید رکن آبادی، علیرضا زندوکیلی، معاون هنری سازمان فرهنگی هنری رونمایی شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:3
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )عملیات احداث مسیرهای دوچرخه در پروژه بهسازی معابر پیاده روی خیابان کریمخان زند به اتمام رسید.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس سید مجید غمخوار مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: متعاقب اتمام عملیات احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در ضلع شمالی خیابان کریمخان زند، حالا این معبر حمل و نقلی مهم در قلب فرهنگی پایتخت در هر دو ضلع شمالی و جنوبی مجهز به مسیرهای دوچرخه سواری است.
وی در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش های پروژه، از ادامه عملیات بهسازی پیاده روها در ضلع شمالی خیابان کریمخان خبر داد و گفت: بهسازی مسیرهای پیاده روی موجود در بخش حدفاصل خیابان های عضدی و عسجدی اتمام یافته و تلاش برای لکه گیری و رفع نواقص در حال انجام است.
وی در عین حال همکاری نهادهای ذی ربط در جهت رفع معارض های تاسیساتی موجود را برای تسریع روند عملیات اجرایی پروژه ضروری دانست.
پیش از این مسیرهای پیاده رو و دوچرخه سواری ضلع جنوبی خیابان کریمخان از میدان ولیعصر (عج) تا میدان هفتم تیر تکمیل شده و در حال بهره برداری است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 16ساعت و 11دقيقه قبل
شنبه 5/7/1399 - 13:1
  • تعداد رکورد ها : 656813