abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

شهردار منطقه 19 از بهره برداری پل عابر پیاده مکانیزه در بزرگراه شهید تندگویان بین خیابان های میعاد و میثاق در ناحیه یک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی با بیان این خبر افزود: در راستای پاسخگویی مدیریت شهری منطقه به مطالبات 12 ساله شهروندان و با توجه به اهمیت تسهیل درتردد سالخوردگان و دانش آموزان پل مکانیزه احداث شد.

این مسئول یاد آور شد: کلنگ عملیات احداث پل مکانیزه بهمن ماه ۹۷ همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی آغاز و پس از حدود 8 ماه به بهره برداری رسید.

به گفته وی ارتفاع این پل 5/5 متر و طول آن 47 متر بوده و دارای 2 پله رفت و برگشت است که خیابان های میعاد شمالی و جنوبی را به هم متصل می کند.

 بر اساس این گزارش به منظور عملیاتی شدن این طرح 4 پایه چراغ  برق بتنی رفع معارض و با تیرهای بلندتر برای استقرار پل مکانیزه و حفظ فاصله کابل های فشار قوی با پل، جایگزین و هزینه های اداره برق از سوی شهرداری منطقه 19 تأمین شد.

شهردار منطقه خاطر نشان کرد: با احداث این پل تردد عابرین پیاده بین محلات خانی آباد نو شمالی و جنوبی پس از سال ها تسهیل شده و اهالی محل می توانند با آسایش و ایمنی بیشتری از عرض بزرگراه شهید تندگویان عبور کنند.

شایان ذکر است عملیات اجرایی احداث این پل مکانیزه به همت سازمان زیباسازی شهرداری تهران  و مشارکت شهرداری منطقه 19 انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 13:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش بینی و تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، مهندس مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران که با حضور عطایی مدیرکل امور خدمات شهری، افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک، شهرداران مناطق 7،13،15،16و 20، رفیع مدیرکل امور فرهنگی معاونت اجتماعی، فاطمیان پور سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار بیات فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران،سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران،سازمان زیباسازی، شرکت شهربان، سازمان بسیج ،حراست و بازرسی حوزه خدمات شهری، معاونین خدمات شهری مناطق 7،12،13،14،15،16 و20، شرکت مترو، سازمان تاکسیرانی، سازمان اتوبوسرانی، روابط عمومی مرکز ارتباطات شهرداری تهران و.... برگزار شد؛ بر برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران تاکید کرد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.

در این جلسه مهندس یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط معاونت حمل و نقل و ترافیک،شهرداران مناطق7،13،15،16 و 20، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران،سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان ها، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج، سازمان بازرسی و... در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، مسیر شماره یک : میدان امام حسین (ع) ، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش ، خیابان فدائیان اسلام ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره دو : حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین ، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ،مسیر شماره سه : مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابن شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مناطق درگیر در برگزاری مراسم پیاده روی اربعین حسینی در تهران مناطق 7،12،13،14،15،16 و20 می باشند و معاونت حمل و نقل و ترافیک (مترو،اتوبوسرانی و تاکسیرانی) نقش محوری را در جابجایی راهپیمایان مراسم اربعین حسینی بر عهده دارند.

یزدانی با بیان این که سازمان آتش نشانی با استقرار خودروهای سبک و سنگین و... در این مراسم در آماده باش کامل می باشد، گفت: نیروهای سازمان آتش نشانی در نقاط تعیین شده مستقر و کلیه ایستگاه های آتش نشانی در طول مسیر پیاده روی در آماده باش کامل می باشند و در صورت نیاز خدمات رسانی خواهند کرد.همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه پیمایی از جمله اقدامات این سازمان می باشد.

وی در ادامه افزود: فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح ها و تبلیغات فرهنگی بر روی بیلبوردها و پل های عابرپیاده در سطح شهر تهران و نیز مسیرهای پیاده روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد.
یزدانی با بیان این که در مسیرهای پیاده روی اربعین حسینی در تهران موکب هایی توسط گروه های مردمی برپا و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت. همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت های خیرین استفاده خواهد شد.

معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی راهپیمایان محترم ؛ مترو با کاهش سرفاصله حرکت قطارها به ویژه در خط 1 و 2 به شکل رایگان به راهپیمایان عزیز خدمات رسانی خواهد کرد.همچنین سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز در مسیرهای پیش بینی شده و با آمادگی کامل در خدمت راهپیمایان محترم خواهند بود.

وی در ادامه به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد.همچنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 12:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

طرح همیار سالمند با هدف تکریم سالمندان در شهرداری منطقه 3 اجرائی می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳، زهرا خوش برش معاون توسعه منابع انسانی با اعلام این خبر گفت: با هدف تعالی منابع انسانی و تکریم شهروندان "طرح همیارسالمند" ویژه کم توانان ، جانبازان، معلولین و بیماران خاص در  این منطقه  شکل گرفته است.

 وی افزود: با توجه به شرایط خاص و نیازمند به توجه این گروه ها که به دلیل برخی محدودیت های موجود قادر به پیگیری بهینه روند امور اداری مربوطه خود نیستند، مکلف هستیم که با همیاری و همدلی به سلامت جسم و روان  آنها به بهترین وجه ممکن کمک کنیم.

در همین راستا ستاد طرح تکریم ارباب رجوع منطقه با مشاهده مراجعین خاص یکی از کارشناسان خبره را در جهت جلب رضایتمندی و به منظور حل مشکلات و تسریع امور در چارچوب قوانین اداری با آنها همراه می نماید.

معاون توسعه منابع انسانی خاطرنشان کرد: این طرح از ماه گذشته آغاز شده و در صدد هستیم راهکارهای مختلفی جهت مساعدت با مراجعین خاص داشته باشیم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 12:44
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

شهردار منطقه ٢٠ در نشست با فرماندهان انتظامی شهرستان ری گفت: عوامل برقرار کننده امنیت و آرامش عمومی جامعه، نقش مهمی در افزایش حس تعلق شهروندان به محل زندگی شان دارند.

به گزارش روابط عمومى شهردارى منطقه ٢٠؛ فرهاد افشار در نشست با فرماندهان انتظامی شهرستان ری که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، گفت: با افزایش همکاری و هم‌افزایی بین شهرداری و نیروی انتظامی می‌توان بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی را کاهش داد.

افشار با تبریک این هفته و قدردانی از زحمات پرسنل نیروی انتظامی اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرداری‌ها یک نهاد فرهنگی و اجتماعی هستند و در کاهش مشکلات و معضلات اجتماعی می‌توانند تاثیرگذار باشند از این رو با همکاری و هم‌افزایی بیشتر می‌توان راهکارهای مشترکی را در این رابطه یافته و عملیاتی کرد.

در پایان این نشست با اهدا لوح از تلاشگران عرصه خدمت و امنیت تقدیر به عمل آمد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 12:39
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

هر آنچه بالقوه و یا حتی بالفعل به ایمنی شهر و شهروندان مربوط می شود در حوزه مسئولیتی مدیریت hse قرار دارد و باید مسئولین این حوزه، شهر را برای شهروندان ایمن کنند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان مطلب فوق در جلسه با مسئول و کارشناسان اداره hse شهرداری منطقه یک اظهار داشت: پیشگیری از رخدادهای خطرساز احتمالی در پروژه های شهری نیازمند ارتقاء دانش روز مدیریت hse در تمام بخش های شهرداری است.
وی با بر شمردن اهمیت پیشگیری از رخدادهای خطر ساز احتمالی در پروژه های شهری، خواستار ورود جدی تر ناظرین، رابطین، پیمانکاران شهرداری ، مسئول و کارشناسان اداره hse به این موضوع شد و خاطر نشان کرد: واحد hse یک مجموعه فانتزی نیست و باید باور سازمانی بشود چرا که در همه اجزای شهر تصمیمات و نظرات کارشناسی این اداره تاثیر دارد.
این مقام مسئول نظارت بر گودهای پر خطر، کارگا ه های فعال و غیر فعال ساختمانی، استاندارد سازی تاور کرین ها را از دیگر موارد مورد توجه این اداره دانست که باید با نظارت مستمر رصد شوند.
موسوی افزود: باید نگاه ایمنی را بعنوان یک فرهنگ غالب در شهر و شهروندان معرفی کنیم و مجموعه مدیریت شهری بطور جدی پیگیر ارتقاء دانش روز این حوزه در تمام بخشهای مختلف از جمله پروژه های زیر نظر مجموعه شهرداری است.
وی گفت : نظام گزارشگیری و مستندسازی از مجموعه عوامل درگیر در پروژه ها و فعالیتهای مدیریت شهری در خصوص hse ، ضمن تجمیع روشها و تکنیک های رفع مشکلات ایمنی می تواند یک مستند مبتنی بر تجارب موفق و دانش فنی ایجاد کند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 12:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

مراسم معارفه و آغاز به کار شورایاران دوره پنجم منطقه21 با حضور امانی، حبیب زاده و خلیل آبادی اعضای شورای اسلامی شهر تهران؛ رحمانی شهردار ورودی غربی پایتخت، معاونین و مدیران ارشد شهری این منطقه در سرای محله غزالی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این مراسم با بیان اینکه زیباترین نماد دموکراسی در شهر تهران در سطح محله هاست، گفت: در دوره پنجم از انتخابات شورایاری محله های تهران شاهد حضور 41درصدی بانوان رای دهنده بودیم که نسبت به دوره چهارم، بانوان حضور پررنگ تری داشتند و این امر حاکی از آن است که بانوان این شهر به مسئولیت اجتماعی خود در قبال شهر و محله شان پی برده اند.

افشین حبیب زاده، دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه این مراسم افزود: به برکت وجود شورایاران در سطح محله ها، مشکلات و درخواست های شهروندان در حوزه امور شهری و محله ای رفع خواهد شد که این خود نویدبخش رخ دادن اتفاقات خوبی در سطح محله های کلانشهر تهران است.

رحمانی شهردار منطقه21 نیز با تشکر ویژه از حضور فعال بانوان در عرصه پنجمین دوره انتخابات شورایاری محله های شهر تهران گفت: دو دیدگاه کلی مدنظر مدیریت جدید شهری کلانشهر تهران است؛ یکی توجه ویژه به محلات و دیگری شهر انسان-محور که در پی آن افزایش سطح تعلق مکانی شهروندان نسبت به شهر و محله محل سکونت خود تحقق می یابد؛ که در این خصوص شورایاران به عنوان بازوان مدیریت شهری می بایست در مسیر ایجاد شناخت از محله ها و درنهایت تصمیم گیری صحیح به مدیریت شهری یاری رسانند.

در حاشیه این مراسم حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: در دوره پنجم، اعتقاد بر این است که بدون حضور و مشارکت همه جانبه شهروندان در امور شهر و یاری رسانی به مجموعه مدیریت شهری، هیچ کار ویژه ای در سطح شهر انجام نخواهد گرفت.

لازم به ذکر است؛ طی مراسم معارفه و آغاز به کار شورایاران دوره پنجم منطقه21، از شورایاران دوره چهارم ورودی غربی پایتخت به پاس زحمات چهارساله شان تقدیر شد و همچنین به مناسبت "هفته تهران"، از دبیران کانون های گردشگری محله های 13گانه منطقه21 تجلیل به عمل آمد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
شنبه 20/7/1398 - 12:31
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2586 ) ( تعداد نظرات : 2637 )

یارب این آرایش خلقت به یمن روى كیست؟
وین منظم چرخ دراز خم ابروى كیست؟
مقصد لولاك را دانستم و افلاك را
تار و پود خلقت آیا طرّه ى گیسوى كیست؟
خلقت افلاك باشد از طفیل پنج تن
خلقت آن پنج تن خود از طفیل روى كیست؟
چارده محور، تو بر گردونه ‏ى هستى زدى
گردش گردونه آیا جز تو با نیروى كیست؟
آنكه باشد آخرین محور بر این چرخ كمال
غیر قائم تا قیامت، قامت دلجوى كیست؟
بود از خلقت، تو را مقصد، عبودیت ولى
قدرت آن بندگى امروز در بازوى كیست؟
عالمى را چشم امیدست بر باغ جنان
آنكه دل دارد هوایش جلوه ى مینوى كیست؟
شهره ‏ى آفاق باشد دیده‏ ى جادوى حور
حور را مسحور، چشم از نرگس جادوى كیست؟
زلف شب مى‏گردد عطرآگین ز شبنم، دم به دم
این همه عنبر فشانى از شكنج موى كیست؟
شام هجران مى‏ دمد بوى نسیم صبح وصل
این نسیم است از كدامین سو و این بو، بوى كیست؟
لاله ‏هاى سرخ خونبارند در راه وصال
این خط خونین مگر در امتداد كوى كیست؟
مقدم مهدى ست گلباران و با خون لاله گون
ورنه اینسان عالم آرا طلعت نیكوى كیست؟
عاشقان را سوى او باشد همه چشم (امید)
دیده ى حق بین او تا آنكه بینى سوى كیست؟

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7روز قبل
جمعه 19/7/1398 - 20:50