abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیر عامل بانک ملت در نشستی با مدیر عامل پلایشگاه نفت تهران در محل این پالایشگاه، راه های تقویت همکاری های فی ما بین را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، دکتر محمد بیگدلی در این دیدار با اظهار خرسندی از حضور در مجموعه عظیم پالایشگاه نفت تهران و انتخاب این بانک به عنوان بانک عامل نخست پالایشگاه، از اعتماد مدیران این مجموعه به بانک ملت قدردانی کرد.
مدیرعامل بانک ملت با بیان این نکته که مشتریان بزرگی مانند پالایشگاه نفت تهران، یک شریک تجاری و برند معتبری برای بانک محسوب می شوند، تاکید کرد: بانک ملت هم به عنوان یکی از قدرتمندترین بانک های کشور نام خود را مطرح کرده و هم اکنون تنها بانکی است که یکصد هزار میلیارد ریال سود انباشته دارد که در شبکه بانکی بی نظیر است.
وی با بیان این نکته که بانک ملت امسال پس از چندسال، در مجمع عمومی خود سود هم تقسیم کرد، ادامه داد: این بانک در چند سال گذشته حتی یک ریال هم اضافه برداشت از بانک مرکزی نداشته و سهم بالایی نیز در بازار تسهیلات بین بانکی داشته است و اکنون کمتر بانکی در کشور، شرایط مالی بانک ملت را دارد.
دکتر بیگدلی به سهم ۵۰ درصدی بانک ملت از منابع ارزی شبکه بانکی کشور اشاره کرد و افزود: بانک ملت در پروژه های نفتی نیز بیشترین سهم را در بین بانک های کشور دارد و دارایی های ارزی بانک نیز ۷ میلیارد دلار بیشتر از بدهی های ارزی آن است.
وی از آمادگی بانک ملت برای همکاری همه جانبه با پالایشگاه نفت تهران در زمینه های مختلف خبر داد و اظهار داشت: بانک آسوده خاطر است که منابع آن در همکاری با پالایشگاه، به هیچ وجه سوخت نمی شود و این مجموعه، محل خوبی برای مصرف منابع بانک محسوب می شود.
مدیرعامل بانک ملت، رابطه این بانک و پالایشگاه تهران را یک رابطه دوسویه و برد-برد خواند و ادامه داد: بانک دارای نقدینگی و پالایشگاه دارای تجربه، توان و تخصص است و می توانند با همکاری هم پروژه های بزرگی را به انجام برسانند.
وی تاکید کرد: هرجا که پالایشگاه تهران لازم بداند، بانک ملت با کمال میل و رغبت آمادگی ورود به طرح ها و پروژه ها را دارد.
دکتر بیگدلی، رضایت مدیران پالایشگاه تهران را از بانک ملت، بهترین پاداش برای کارکنان این بانک دانست و اظهار امیدواری کرد که این نشست، فتح بابی برای تقویت همکاری های دو مجموعه باشد.
مهندس حامد آرمان فر، مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران هم با قدردانی از همکاری های بانک ملت، از عملکرد دست اندرکاران شعبه مستقر در این پالایشگاه هم اظهار رضایت کرد و گفت: از گذشته خواهان تقویت همکاری ها با این بانک بوده ایم و اکنون بانک ملت به عنوان بانک نخست پالایشگاه مطرح است.
وی با اظهار امیدواری نسبت به حضور بانک ملت در پروژه های توسعه ای پالایشگاه تهران، تصریح کرد: روی کمک و همکاری بانک ملت در پروژه های پیش رو حساب باز کرده ایم و امیدواریم که بانک در این پروژه ها در کنار ما باشد.
وی از بانک ملت به عنوان یک بانک ممتاز نام برد و تاکید کرد: در یک سال اخیر همکاری های خوبی از سوی بانک با پالایشگاه صورت گرفته است که امیدواریم سطح این همکاری ها افزایش یابد.
مهندس آرمان فر با اشاره به این نکته که پالایشگاه تهران در حال ورود به دو پروژه بزرگ است، این پالایشگاه را در زمینه تولید گازوییل و نفت سفید ( سوخت هواپیما و هلی کوپتر) در رتبه نخست پالایشگاه های کشور عنوان و اظهار امیدواری کرد که با اجرایی شدن پروژه جدید، ابن پالایشگاه در زمینه تولید بنزین یورو۵ نیز عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد.
بر اساس این گزارش، مدیرعامل بانک ملت همراه با هیات همراه از بخش های مختلف پالایشگاه نفت تهران بازدید کرد و با فرآیند تولید محصولات مختلف نفتی در این پالایشگاه آشنا شد.
دکتر بیگدلی در این بازدید که محمود اخلاقی معاون مدیرعامل، محسن مقدسی، فرشاد جهاندیده و علی اکبر صابریان مدیران امور و سیدحمید حسینی مدیر شعب منطقه سه تهران، وی را همراهی می کردند، از شعبه بانک ملت در پالایشگاه تهران نیز دیدن کرد و با کارکنان این مجموعه به گفت و گو نشست.
وی در این بازدید، از عملکرد شعبه در بخش های مختلف مطلع شد و توصیه هایی را برای بهبود عملکرد شعبه ارائه کرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 19:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )


شهردار منطقه 2 گفت:  نخسین سینمای تخصصی کودک تهران  در راستای توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در محلات  احداث  و آماده بهره برداری شد.
به گزارش  روابط عمومی شهرداری منطقه2؛ رسول کشت پور، شهردار منطقه با  اعلام این خبرگفت:  با توجه به نقش مهم کودکان به عنوان نسل آینده ساز، برنامه‌ریزی مناسب برای کودکان ، سرمایه گذاری برای رشد و بالندگی جامعه است .
وی بابیان اینکه سینما کودک یکی از مهمترین ، سودآورترین و پرمخاطب ترین بخش‌های سینما در جهان است افزود: برهمین اساس نخسین سینمای تخصصی کودک در پایتخت به عنوان یکی از اقدامات منطقه در توسعه زیرساخت های فرهنگی محلات احداث شد.
به گفته کشت پور سینمای تخصصی کودک در فضایی به مساحت 250 مترمربع با 110 صندلی در سرای محله بهرود واقع در منطقه 2 تهران احداث شده است
شهردار منطقه 2 گفت: این سالن از لحاظ رنگ بندی، نور، تصویر و صدا برای استفاده هرچه جذاب‌تر کودکان از فیلم‌ها طراحی شده و از همه‌ قابلیت سینمایی  برخوردار است و کودکان همراه با  خانواده می‌توانند از این سینما استفاده کنند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:58
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )

نخستین هایپرمارکت پسماند خشک کشور صبح امروز (سه شنبه، 14 مردادماه) با حضور آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران و علی توکلی شهردار منطقه 19 افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، در ابتدای این مراسم که با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به منظور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا برگزار شد، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ایجاد هایپرمارکت پسماند خشک را اقدامی ارزشمند در زمینه مدیریت جامع پسماند دانست و گفت: ۴۰ درصد از پسماندهای تولیدی شهروندان را پسماندهای خشک تشکیل می دهد که با توجه به پیامدهای منفی زیست محیطی آن ها تلاش شهرداری تهران در برنامه سوم توسعه شهری، تفکیک پسماند از مبدأ با هدف تسریع در فرایند بازیافت و افزایش تفکیک پسماندهای بهداشتی است.
آرش حسینی میلانی ادامه داد: در این خصوص، انجام اقدامات مؤثر همچون طرح کاپ و راه اندازی هایپرمارکت پسماند خشک برای افزایش تفکیک بهداشتی زباله بسیار حائز اهمیت است.

تلاش سازمان پسماند برای تشویق مردم به تفکیک پسماند از مبدا


در ادامه این مراسم، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران یکی از اقدامات مهم مدیریت شهری در دوره جدید را کاهش تولید و دفن پسماند با هدف افزایش تفکیک اعلام و راه اندازی هایپرمارکت را یکی از خدمات ارزشمند و از مکانیزم های تشویقی در این منطقه معرفی کرد.
صدرالدین علیپور با اشاره به اجرای طرح کاپ در پایتخت به منظور کاهش تولید پسماند گفت: در حال حاضر این طرح به شکل پایلوت در 4 منطقه تهران اجرا می شود و با ایجاد زیرساخت ها امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اجرای کاپ در تمامی مناطق باشیم.
وی یکی از مصادیق اجرای طرح کاپ را نصب دستگاه های خوددریافت پسماند خشک دانست و تصریح کرد: با نصب این دستگاه ها در برخی از میادین میوه و تره بار و فروشگاه های شهروند، تلاش می کنیم تا شهروندان را به تفکیک پسماند در مبدا تشویق کنیم.

تولید پسماند خشک اجتناب ناپذیر است

علی توکلی شهردار منطقه 19 نیز در این مراسم تولید پسماندهای خشک در کشور را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: هایپرمارکت پسماند خشک که با مشارکت بخش خصوصی در منطقه 19 راه اندازی شده قطعاً اتفاق خوبی برای شهروندان منطقه و مناطق همجوار خواهد بود.
وی افزود: در این هایپرمارکت امکان دریافت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی شهروندان نیز فراهم شده است، ضمن اینکه به منظور کاهش تولید پلاستیک، اقلام خریداری شده با کیسه های پارچه ای به شهروندان تحویل داده می شود.

استفاده از ظرفیت شبکه شاد برای تبلیغات در زمینه تفکیک پسماند

هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۹ هم در این مراسم آموزش شهروندان را پایه اصلی فرهنگ سازی در جامعه دانست و درخصوص ارائه آموزش های لازم درخصوص تفکیک پسماند به شهروندان اعلام آمادگی کرد.
وی به قابلیت های شبکه دانش آموزی «شاد» برای نشر فیلم ها و تبلیغات آموزشی تفکیک پسماند اشاره و بیان کرد: این شبکه در دسترس دانش آموزان و اولیاء آن ها قرار دارد و از طریق آن می توان آموزش های لازم در زمینه پسماند و تفکیک از مبدا را وارد کانون خانواده‌ها کرده و در این راستا کارهای آموزشی و تبلیغاتی انجام داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، نحوه فعالیت هایپرمارکت پسماند خشک بدین شکل است که در آن پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی های پلاستیکی، شیشه، الکترونیکی، فلزی و ... براساس قیمت های مصوب سازمان مدیریت پسماند شهر تهران خریداری و معادل آن کالاهای موردنیاز شهروندان از جمله اقلام خوراکی به آن ها تحویل داده می‌شود.
نخستین هایپرمارکت پسماند خشک کشور جنب پایانه اتوبوسرانی شهید سروری منطقه ۱۹ که محلی پرتردد است، راه اندازی شده و شهروندان می توانند با مراجعه به این آدرس از خدمات این هایپرمارکت استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با شهردار منطقه ۵ دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، در این دیدار که در دفتر شهردار انجام شد، مجتبی سالک، تعامل شهرداری منطقه ۵ با سازمان بسیج شهرداری تهران را فوق العاده، توصیف کرد و اظهار داشت: شهرداری منطقه ۵، در مباحث مختلف همچون پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و مقابله با این ویروس، پویش های کمک مومنانه به نیازمندان، اهدا خون، نذر ۱۱۰ قربانی ویژه عید سعید قربان، برگزاری مراسم های مناسبتی و سایر فعالیت های خداپسندانه، تعامل، همفکری و همیاری بسیار مطلوب با سازمان بسیج شهرداری تهران، داشته و این همه، قابل تحسین و قدردانی است.

رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران گفت: میزان بالای تعامل شهرداری منطقه ۵ با سازمان بسیج شهرداری تهران، سبب شده است تا امر خدمت رسانی به مردم، با سرعت و کیفیت قابل قبول انجام شود.

سالک تاکید کرد: تمام تلاش ما این است که همواره در کنار مردم باشیم و برای رضای خداوند سبحان تلاش کنیم.


فریدون حیدری: هیچ لذتی بالاتر از خدمت به مردم نیست

در این نشست، شهردار منطقه ٥ نیز فعالیت های سازمان بسیج شهرداری تهران را در خدمت رسانی به مردم و همچنین کارکنان شهرداری، بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

فریدون حیدری اظهار داشت: انسانی به بالاترین درجه رشد و تعالی می رسد که فعالیت هایش برای رضای خداوند متعال باشد و همواره و همیشه، خدا را ناظر بر اعمالش ببیند.

فریدون حیدری‌ اظهار داشت: اعتقاد قلبی من این است که انسان باید در زندگی، به گونه ای عمل کند و گام بردارد که خداوند از اعمال و رفتارش لذت ببرد‌.

شهردار منطقه ۵ خاطر نشان کرد: بر این باور هستم كه خدمت به مردم، باید صادقانه و بی منت و همراه با خلوص نیت باشد.

در این دیدار، علی رضا رئیسی، فرمانده حوزه بسیج شهرداری منطقه نیز، فعالیت های بسیج منطقه را تشریح کرد و اظهار داشت: در هر برهه ای از زمان که احساس کردیم مردم مشکل داشتند، در کنار مردم بودیم، هستیم و خواهیم بود و از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

در این دیدار، درباره چگونگی برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان و ماه محرم در منطقه ۵، با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و مطابق با دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، بحث و تبادل نظر شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:47
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )

نشست هم اندیشی معاون‌امور اجتماعی و‌ فرهنگی شهرداری منطقه ۵، با مدیران محلات ۲۹ گانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۵، هدف از این نشست را ارائه راهکارهای مناسب برای تعامل هر چه بیشتر با مدیران محلات ۲۹ گانه ذکر کرد و اظهارداشت: مدیران محلات کنشگران اجتماعی هستند که باید با درک صحیح اقتضائات و بضاعت شهری، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مناسب و مطلوب در مقیاس محله و براساس نیازهای مردم را انجام دهند.

سید حسین دلبری تاکید کرد: مدیران محلات، باید با گروه های اجتماعی و فرهنگی محله، همکاری و تعامل موثر داشته باشند تا بتوانند مدیریت مطلوب و اثر گذار در امور اجتماعی و فرهنگی، داشته باشند.

او‌ در بخش دیگر از سخنان خود به شیوع ویروس كرونا اشاره و بر مشارکت مردم برای مقابله و کنترل این بیماری، تاکید کرد .

دلبری اظهار داشت : ویروس کرونا اگرچه ما را با چالش هایی رو به رو کرد اما به اعتقاد من، باید از چالش ها به سمت فرصت ها و ظرفیت های نوین حرکت كرد و از تهدید فرصت ساخت.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ٥، در بخش دیگر از سخنان خود بر رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی برای راه اندازی مجدد، سراهای محلات تاکید و خاطر نشان کرد: در وضعیت فعلی برای کنترل و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، باید با تدبیر و دقت و احتیاط قدم برداشت و برای افزایش فعالیت سراهای محلات، اقدام های پیشگیرانه را مورد لحاظ قرار داد.

در این نشست هم اندیشی، مدیران محلات ۲۲ گانه هم ، مسائل و‌ مشکلات خود را بیان و بر تعامل و همکاری موثر با شهرداری منطقه تاکید کردند.زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه از آغاز مراحل ابتدایی طرح خیابان هوشمند در معابر این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، آرین رجبی نسب در این خصوص گفت: این طرح قرار است با همکاری شرکت مهندسین مشاور موننکو ایران یکی از زیر مجموعه های شرکت مپنا برای اولین بار در شهر تهران راه اندازی شود. در این راستا تفاهم نامه ای با سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و مرکز شهر هوشمند شهر تهران برای ایجاد یک خیابان شهر هوشمند در حال انعقاد است .

وی اذعان داشت: بر اساس این تفاهم نامه پروژه هایی با همکاری تامین کنندگان و ارائه دهندگان خدمات شهر هوشمند در خیابان های منتخب شده منطقه سه برای ایجاد خیابان هوشمند بدون ایجاد تعهد ریالی برای این شهرداری اجرا می شود تا خدماتی در قالب شهر هوشمند به شهروندان ارائه شود. در این میان می توان از خدماتی از قبیل: کیوسک های شهر هوشمند، روشنایی هوشمند، تابلوهای ترافیکی هوشمند، پارک حاشیه ای هوشمند، آبیاری فضای سبز هوشمند و خیلی خدمات هوشمند دیگر نام برد.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه افزود: ایجاد این پروژه در منطقه سه تهران توسط سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و مرکز شهر هوشمند استقبال شد و تفاهم نامه آن مراحل پایانی اش را سپری می کند.

رجبی نسب اظهار داشت: سپس بلافاصله پس از این مرحله، وارد فاز دریافت مجوزهای لازم برای آغاز این پروژه بزرگ و با اهمیت خواهیم بود.

معاون شهردار منطقه سه ابراز داشت: خیابان عطار توسط بخش خصوصی و بلوار میرداماد پیشنهاد شهرداری منطقه سه است. ما بلوار میرداماد را به این علت انتخاب کرده ایم که در این بلوار قرار است پروژه خیابان کامل اجرا شود.

وی تاکید کرد: ما قصد داریم این بلوار به حداکثر استعداد که در زمینه استفاده بهینه شهروندان از این محور را دارد دست یابد و در این میان حداکثر قابلیت این بلوار در ایجاد فضای مناسب و استاندارد برای پیاده ها، فضایی امن برای دوچرخه سواران با مهیا نمودن مسیر دوچرخه، توجه بیشتر به موضوعات زیباسازی، مبلمان شهری، زیبایی بصری را به نمایش همگان گذاشته شود. ضمن اینکه اگر ما بتوانیم پروژه هوشمند سازی را در این خیابان اجرا کنیم گام مهم و بلندی در تکمیل خیابان کامل برداشته ایم.

سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه سه گفت: منطقه سه و بخش خصوصی این اراده را دارند که با همکاری یکدیگر این پروژه را اجرایی کنند، حسن قضیه هم این است که در این پروژه، شهرداری بودجه ای را اختصاص نمی دهد.

رجبی نسب ادامه داد: پیش بینی ما 38 خدمت مرتبط با موضوعات شهری است اما در فاز اول 5 خدمت به شهروندان ارائه می شود که شامل: کیوسک های سلامت، بیلبورهای تبلیغاتی هوشمند و روشنایی های هوشمند است.

وی در پایان افزود: بر طبق برنامه ریزی های انجام شده این طرح در ابتدا به صورت پایلوت در یک خیابان انجام می شود و به طور حتم با استقبال شهروندان نسبت به انتخاب معابر دیگر اقدام می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )


دوشنبه بیست مردادماه سال 1399، پروژه احداث بلوار استاد معین جنوبی(حدفاصل خیابان نوری نیارکی تا محور 30 متری جی) طی مراسمی با حضور دکتر پیروز حناچی شهردار پایتخت، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر تهران مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: پروژه احداث ادامه جنوبی بلوار استادمعین شامل احداث یک معبر 45 متری به طول ۸۷۵ متر حدفاصل خیابان نیارکی تا محور 30 متری جی است و بهره برداری از آن نه تنها از ترافیک سنگین معابر کم عرض منتهی به سه راه آذری می کاهد بلکه سبب روان سازی جریان عبور و مرور خودروها در میدان آزادی، خیابان آزادی و حتی بزرگراه آیت ا... سعیدی خواهد شد.
وی با بیان آنکه عرض 45 متری بلوار استادمعین جنوبی فضای کافی برای احداث 2 لاین تندرو و 2 لاین کندرو را فراهم ساخته است، وجود این باندهای مجزا را زمینه ساز تامین حداکثری ایمنی مسیرهای دوچرخه و عابر پیاده دانست و تاکید کرد مسیرهای پیاده و دوچرخه بلوار استادمعین جنوبی براساس استانداردهای روز دنیا تامین شده است.
مهندس صبوری، با تاکید بر اینکه امکان بهره برداری از این معبر راهگشا متعاقب توافق با نهادهای متولی پادگان جی فراهم شده است، از مشارکت این نهادها تقدیر کرد و گفت: با بهره برداری از پروژه احداث بلوار استادمعین جنوبی، علاوه بر بسته شدن پرونده یک پروژه نیمه تمام دیگر، شهروندان ساکن در منطقه 9 شاهد تحقق یکی از مهمترین مطالبات خود از مدیریت شهری خواهند بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:31
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13099 ) ( تعداد نظرات : 48 )اولین هایپرمارکت پسماند خشک در منطقه ۱۹ امروز با حضور عضو شورای اسلامی اسلامی شهر تهران، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، شهردار منطقه و رئیس آموزش و پرورش افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، در این مراسم آرش میلانی رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ایجاد این هایپرمارکت را اقدام ارزشمندی در زمینه مدیریت جامع پسماند دانست و گفت: ۴۰ درصد پسماندهای تولیدی شهروندان را پسماندهای خشک تشکیل می دهد که با توجه به پیامدهای منفی زیست محیطی آن ها تلاش شهرداری تهران در برنامه سوم توسعه شهری، تفکیک از مبدأ با هدف تسریع در فرایند بازیافت و افزایش تفکیک پسماندهای بهداشتی بوده است.

در این راستا نیز اجرای اقدامات مؤثر این چنینی برای افزایش تفکیک بهداشتی پسماندها جمله طرح کاپ و راه اندازی هایپرمارکت پسماند خشک در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه نیز صدرالدین علی پور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهر تهران یکی از اقدامات مهم مدیریت شهری را در دوره جدید کاهش پسماند و دفن آن با هدف افزایش تفکیک اعلام کرد و راه اندازی هایپرمارکت را نیز یکی از خدمات ارزشمند و مکانیزم های تشویقی در این منطقه دانست.

علی توکلی شهردار منطقه نیز تولید پسماندهای خشک در کشور را امری اجتناب ناپذیر دانست و گفت: این هایپرمارکت که با مشارکت بخش خصوصی ایجاد شده قطعاً اتفاق خوبی برای شهروندان منطقه ۱۹ و مناطق همجوار خواهد بود.

او افزود: در این هایپر امکان دریافت پسماندهای الکتریکی و الکترونیکی شهروندان نیز فراهم شده است، ضمن اینکه به منظور کاهش تولید پلاستیک، اقلام خریداری شده با کیسه های پارچه ای به شهروندان تحویل می شود.

در بخش دیگری از این مراسم هادی حنیف نیا مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۹ نیز آموزش شهروندان را پایه اصلی فرهنگ سازی در جامعه دانست و درخصوص ارائه آموزش های لازم درخصوص تفکیک پسماند به شهروندان اعلام آمادگی کرد.

او به قابلیت های شبکه دانش آموزی شاد برای نشر فیلم ها و تبلیغات آموزشی تفکیک پسماند اشاره و بیان کرد: این شبکه در دسترس دانش آموزان و اولیاء آن ها قرار دارد و  از طریق آن می توانند آموزش های لازم را در زمینه این موضوع دریافت کرده و تبلیغات را ملاحظه کنند.

در این مراسم که با اهدای تندیس طرح کاپ به عضو شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه همراه بود، کارشناس اداره مدیریت پسماند منطقه نیز به ارائه توضیحاتی درخصوص روند اجرای طرح کاپ در منطقه و فعالیتهای انجام شده در زمینه تفکیک پسماند پرداخت.

براساس این گزارش نخستین هایپرمارکت پسماند خشک کشور جنب پایانه اتوبوسرانی شهید سروری منطقه ۱۹ که محلی پرتردد است، راه اندازی شده و در آن پسماندهای خشک شهروندان از جمله دورریختنی های پلاستیکی، شیشه، الکترونیکی، فلزی و ...  براساس قیمت های مصوب سازمان پسماند شهر تهران خریداری و معادل آن نیز کالاهای مورد نیاز شهروندان از جمله اقلام خوراکی به آن ها تحویل می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 18:26
azemandias ( تعداد مطالب : 327 ) ( تعداد نظرات : 2 )

محمدحسین استاد بر ضرورت اتخاذ راهکارهای مناسب برای جلوگیری از سودجویی مالی و ناامنی تراکنش های بانکی با همکاری و تعامل نهادهای امنیتی و نظام بانکی در ایجاد امنیت حداکثری برای استفاده گسترده مردم از بستر بانکداری الکترونیک و خدمات آن تاکید کرد.


به گزارش تبیان؛پس از شروع ویروس کرونا در کشور و جان باختن تعدادی زیادی از هموطنان ، طبق اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یکی از مهم ترین مکان های عمومی و خطرناک برای ابتلا به بیماری کرونا شعبه های  بانکی هستند از این رو استفاده راهکار ها و امکانات لازم برای کاهش حضور مردم در شعبه های بانکی به قطع زنجیره‌ی ویروس کرونا یک ضرورت است ، مهمترین راه کار استفاده از بستر بانکداری الکترونیک و گسترش آن است . اما لزوم گسترش بانکداری الکترونیک نه تنها در ایام شیوع بیماری کرونا بلکه در دنیای امروز یک ضرورت است اما این امر با مخاطراتی مواجه است که مهم ترین آن تأمین امنیت شبکه و جلوگیری از سوء استفاده های مالی است. به همین منظور نظر آقای استاد، کارشناس بانکداری را در این خصوص جویا شدیم.

محمدحسین استاد، کارشناس بانکداری با اشاره به برخی از مخاطرات بانکداری الکترونیک و لزوم توجه به امنیت شبکه گفت:  مشتریان بر اساس قوانین و اسناد متقن می‌توانند از خدمات غیر حضوری و همچنین بانکداری الکترونیک استفاده کنند. و بانک نیز مجاز است بر اساس این اسناد امکان تراکنش‌های مالی را از طریق درگاه های الکترونیکی برای آنان فراهم کند.

 وی افزود: سوء استفاده از این امکانات غیر قابل انکار است  همانطور که می‌دانید بانک موظف است تمام تراکنش های مالی  به  اداره مبارزه با پولشویی  گزارش دهد و همچنین  تراکنش های مشکوک از طریق سیستم‌های بانکی  رصد خواهد شد.اما اتفاقی که می گفتند برخی مشتریان به ظاهر از طریق راهکارهای قانونی  از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده می کنند ولی در پشت پرده این خدمات در جای غیر قانونی مصرف می شود که تشخیص آن از طرف بانک کاری  امکان ناپذیر است. حل این معضل نیازمند همفکری و خرد جمعی است و ما  با همکاری قوه قضایی و دادستانی خواهان اتخاذ راهکارهای مناسب  برای جلو گیری این سودجویی هستیم.

این کارشناس بانکی تصریح کرد: این در حالی است که با همکاری و پیگیری پلیس فتا بسیاری از فعالیت های غیر قانونی از طریق درگاه های بانکداری مسدود شده است   اما راهکار مناسبی  یافت نشده است و در شرایط امروز و لزوم جلوگیری از اجتماعات مردمی برای قطع زنجیره کرونا استفاده از سیستم بانکداری الکترونیکی را دو چندان کرده است از طرفی مخاطرات و ناامنی های موجود در حوزه فضای مجازی ارائه خدمات و تراکنش های مالی غیر حضوری را با چالش مواجه  کرده است.  لذا ضمن افزایش خدمات غیر حضوری و افزایش بهره برداری از بانکداری الکترونیکی باید از طریق  راهکارهای مناسب جلوی  سوء استفاده های مالی در این حوزه را گرفت.

وی عنوان کرد:  ورود به اینترنت بانک به صورت دو مرحله ای، استفاده از رمز پویا برای انجام تراکنش های مالی  و حتی تغییر رمز عبور پویا  و مجزاسازی آن برای خرید شارژ و یا تبادلات مالی با ارزش بالاتر  راهکارهای مناسبی برای جلوگیری از سوء استفاده مالی در حوزه بانکداری الکترونیک است اما با این حال نمی‌توان جلوی تمام سوء  استفاده ها را گرفت.

به عنوان مثال یک شرکت اینترنتی و یا هر فرد حقیقی حقوقی به صورت قانونی از بانک درخواست درگاه اینترنتی میکند و علی رغم تایید این درگاه اینترنتی از طریق سایت شاپرک و شتاب  گاهی اوقات برای استفاده سایت های شرط بندی و خلاف قانون به کار گرفته می شود و بانک پس از  اطلاع و هماهنگی پلیس فتا این درگاه ها را مسدود می کند.

وی با اشاره به لزوم اصلاح کارمزد فعالیت های بانکی و تاثیر آن بر کاهش فیزیکی مشتریان در ایام پرمخاطره شروع بیماری کرونا گفت پیش از اصلاح قانون کارمزد بانکی باید فرهنگ‌سازی مناسب انجام شود و در صورت اجرای صحیح آن می تواند بسیاری از تجمعات بی مورد بانکی را کاهش دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 15:35
azemandias ( تعداد مطالب : 327 ) ( تعداد نظرات : 2 )

مدیرعامل بانک ایران زمین، ضمن بازدید از تعدادی از شعب استان تهران از همکاران این شعب با توجه به شرایط سخت ارائه خدمت در دوران کرونا تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین ،عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین در بازدید از شعب استان تهران با اشاره به نقش بانکها در حفظ آرامش اجتماعی، اقتصادی و ارائه خدمات در دوران شیوع بیماری کرونا گفت: بیماری کرونا همه بخشهای کشور را تحت تاثیر قرار داده، اما بانکها به جهت نقشی که در ارائه خدمات به حوزه های مختلف دارند و همچنین مشکلاتی که شیوع این بیماری برای بخشهای مختلف تولیدی و اقتصادی ایجاد کرده، در خط مقدم درگیری با این بیماری قرار دارند.

پورسعید افزود: از روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا حفظ سلامت مشتریان و کارکنان اولویت اول ما بوده است، و در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا با وجود تمام کمبودهایی که در روزهای ابتدایی وجود داشت، پروتکل های بهداشتی را برای حفظ سلامت مشتریان و همکاران رعایت کنیم.
مدیرعامل بانک ایران در این دیدار با تقدیر از پرسنل شعب این بانک گفت: در طول این مدت همکاران من زحمات زیادی را در شعب متحمل شده اند و با شرایط سخت با تمام توان به مشتریان خدمت رسانی کرده اند که جا دارد، از زحمات آنها تقدیر شود.

وی شرایط اقتصادی کشور را حساس عنوان کرد و گفت: کشور شرایط ویژه ای را دارد، هم به لحاظ بیماری کرونا و هم تحریم های اقتصادی که تولید کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرده است، که جا دارد تمام بخش های کشور تلاش خود را جهت رفع موانع تولید بردارند.

در این بازدیدها ، مدیر امور شعب استان تهران، مدیر حوزه مدیرعامل و مدیر روابط عمومی، مدیرعامل را همراهی کردند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 14/5/1399 - 10:32
  • تعداد رکورد ها : 655594