abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )

 

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی طرح »کتاب برای همه» ویژه شهروندان در منطقه 19 اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، محسن فریدی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین شهروندان را از اهداف اجرایی این طرح اعلام کردو گفت:  این طرح در قالب استقرار اتوبوس مجاور ساختمان ستادی شهرداری منطقه و تبادل و هدیه کتاب اجرا می شود.

وی خواستار مشارکت شهروندان در ترویج فرهنگ کتابخوانی شد و بیان کرد: شهروندان می توانند برای تبادل کتاب های خود از امروز به مدت سه روز به این اتوبوس مراجعه کنند.

فریدی در تشریح سایر فعالیتهای هفته کتاب و کتابخوانی بیان کرد: اجرای برنامه معرفی و نقد کتاب زندگینامه حضرت محمد (ص) نوشته کارن آمسترانگ، برپایی نمایشگاه کتاب با عنوان «پیامیر مهربانی» و اجرای ویژه برنامه «کودک و کتاب» با هدف آشناسازی کودکان با فرهنگ کتابخوانی از دیگر برنامه های مناسبتی این هفته است که با مشارکت کتابخانه سیدالشهدا اجرا خواهد شد.

همچنین طی هفته کتاب و کتابخوانی برنامه بازدید از از  انتشارات مولی، کیهان، اطلاعات، دلیل ما و امیرکبیر توسط مسئولین شهرداری اجرا می شود.

به گفته وی در حال حاضر 3 هزار نفر عضو کتابخانه سید الشهدا هستند که طی برنامه ای از اعضای فعال آن تقدیر خواهد شد.

 
 
 
 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )

 

ماشین آلات سنگین و برف روب به علت ترافیک معابر منطقه یک امکان حرکت ندارند و عملیات برف روبی و شن پاشی توسط همه عوامل انسانی این منطقه در حال انجام است..
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف ، کلیه مخازن دپوی شن مخصوص در سطح معابر منطقه یک تکمیل و تیم‌های ستاد برف روبی و خدمات شهری این منطقه در حالت آماده باش بودند.
وی با بیان این که در ساعاتی که برف شروع به بارش کرد ترافیک معابر سنگین بود گفت: بارش‌ها در ساعت ابتدایی روز یعنی حوالی ساعت 7:20 دقیقه امروز تا8:40 دقیقه که ساعت پیک ترافیک بود آغاز و بارش برف بسیار سنگین بود و باعث شد کل معابر سطح منطقه سفید پوش، ترافیک سنگین و امکان تردد ماشین آلات برف روب امکان پذیر نباشد.
موسوی افزود: در حالت عادی در این ساعت معابر منطقه پر تردد است و بارش برف نیز باعث تشدید این ترافیک شد.
شهردار منطقه یک با بیان این که بارش برف و ترافیک سنگین در معابر سبب شد که ماشین آلات شهرداری نتوانند کار خود را انجام دهند تصریح کرد: ما به دلیل عدم سرویس دهی ماشین آلات برف روب و شن پاش مجبور شدیم که متوصل به عوامل انسانی شده و در حال حاضر نیز نیروهای انسانی در حال پاک سازی معابر هستند.
وی گفت: در حال حاضر معابر نیاوران، سه راه یاسر و غیره ترافیک سنگین نسبت به سایر معابر دارند و تمام تلاشمان این است که در درجه اول نسبت به پاک سازی معابر اصلی و بزرگراهی اقدام کرده و بعد از آن به سراغ معابر درجه دو و کوچه‌ها خواهیم رفت

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )

 


تورج فرهادی شهردار منطقه ۶با اشاره به برودت هوای این روزهای پایتخت و آمادگی برای فصل بارش از استقرار سایت های برف روبی در سطح منطقه خبر داد و گفت: این سایت ها در نقاط حساس و پرتردد معابر اصلی و بزرگراهی مستقر شده است.

فرهادی با اعلام این خبر اظهار داشت: ستاد برف روبی منطقه در برابر بارش برف و یخ زدگی معابر آمادگی لازم را دارد و بر همین اساس نقاط بحرانی در محلات سطح محدوده پیش بینی شده و ۶ محل اصلی دپوی شن و نمک در نظر گرفته شده و ۱۵۰ مخزن شن و نمک نیز در سطح معابر جانمایی شده است.

وی افزود: محل دپوی اصلی شن و نمک در شهرک والفجر مستقر شده است.

شهردار منطقه ۶ با اشاره به جلسات هماهنگی اعضای ستاد برف روبی منطقه گفت: محل استقرار دپوی شن و ماسه نواحی نیز مشخص شد و در ناحیه یک دروازه دولت،ناحیه دو کوچه رهنما،ناحیه سه میرزای شیرازی کوچه عزیزاللهی ،ناحیه۴ خیابان بیست و هفتم کردستان روبروی تره بار و ناحیه ۵ خیابان حضرت ولیعصر (عج) روبروی کوچه پناه،جنب زمین ورزشی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به حضور فعال عوامل سایت برف روبی و تجهیز ماشین آلات از هر گونه یخ زدگی و لغزندگی در معابر جلوگیری می کنیم.
.

وی ادامه داد: علاوه بر شش سایت اصلی برف روبی، ۱۵۰مخزن شن و نمک در سطح محدوده جانمایی و گروه های عملیاتی نیز مشخص شده تا در زمان بارندگی خدمت رسانی کنند.


شهردار منطقه ۶ به دیگر اقدامات منطقه و استقرار تجهیزات لازم و ماشین آلات سنگین در زمینه برف روبی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در ایام بارش نزولات جوی ، با آمادگی کامل به خدمت رسانی بهینه و سریع به شهروندان پرداخته و سهولت تردد آنان در سطح معابر منطقه را با اولویت فراهم می کنیم

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )

 

 

دوشنبه مورخ 27آبان  ماه 98 با حضور حناچی شهردار تهران؛ فاز نخست بزرگترین پروژه مشارکتی عمرانی-ترافیکی غرب پایتخت در منطقه21  به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، رحمانی شهردار این منطقه درخصوص افتتاح قریب الوقوع پروژه فرامنطقه ای و عظیم غیرهمسطح واقع در تقاطع بزرگراه شهید لشگری-بلوار کرمان خودرو موسوم به "دوگاز" گفت: این پروژه به عنوان یکی از پروژه های مهم و فرامنطقه ای شهر تهران با حذف تنها چراغ زمان دار در محل تقاطع غیرهمسطح شهید لشگری-بلوار کرمان خودرو، نقش ویژه ای را در کاهش حجم ترافیک و تسهیل در تردد شهروندان تهرانی به شهرک های اقماری ایفا می کند.

وی همچنین افزود: ویژگی مهم دیگر این پروژه؛ اجرای مشارکتی آن بوده که باعث شده این طرح بزرگ عمرانی با مزایایی از جمله کاهش زمان اجرا، کاهش هزینه تمام شده و افزایش کیفیت، احداث و آماده بهره برداری گردد.

شهردار منطقه21 یادآور شد؛ پیش بینی می شود که با بهره برداری از این پروژه عظیم، روزانه در حدود 200هزار سفر از شهر تهران به شهرک های اقماری و شهرهای مجاور پایتخت از طریق پل تقاطع غیرهمسطح شهید لشگری-بلوار کرمان خودرو صورت گیرد.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:22
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه چهار تهران از تجهیز سایت های برف روبی به تجهیزات زمستانه خبر داد و گفت: 10 سایت برف روبی منطقه چهار برای برف های پاییزی در آماده باش کامل قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "حمیدرضا فرخی" با اعلام این خبر افزود: با توجه به تغییرات ناگهانی جوی و بارش های باران و برف و جلوگیری از هرگونه لغزندگی، آبگرفتگی معابر و خدمت رسانی هرچه بیشتر و بهتر به شهروندان، سایت های برف روبی نواحی 9 گانه تجهیز و در آماده باش کامل قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در این فصل اهم وظایف اداره خدمات شهری و نواحی نه گانه جلوگیری از مسدود شدن راه ها در صورت بارش هاست، افزود: تمامی تمهیدات لازم و کافی در این خصوص اندیشیده  و 10 ایستگاه برف روبی در سطح نواحی نه گانه آماده خدمت رسانی به شهروندان هستند.

فرخی خاطرنشان کرد: جهت مقابله با بحران های احتمالی بارش سنگین برف 300 مخزن زرد رنگ شن مخصوص برف روبی و 32  دستگاه ماشین الات ویژه  برف روبی در اختیار سایت های برف روبی قرار گرفته است.

وی با اشاره به خدمت رسانی عوامل انسانی در این زمینه افزود: در این راستا از ابتدای فصل پاییز تمامی سایت های برف روبی سطح منطقه به کانکس های مخصوص اسکان عوامل انسانی برف روبی تجهیز شده و در حال حاضر 200 نیروی انسانی آماده به خدمت هستند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهار در پایان گفت: بازبینی و سرکشی از تمامی معابر قبل، حین و بعد از بارندگی ها به صورت فعال و مداوم انجام گرفته و تلاش می شود از هرگونه لغزندگی در معابر جلوگیری شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10593 ) ( تعداد نظرات : 47 )
 مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: بعضی از نقاط سطح شهر تهران به علت ساعت پیک و اختلالات ترافیکی، دچار ترافیک سنگین شدند. البته تمام ترافیک‌های ایجاد شده مربوط به برف نبود. تا به این لحظه (ساعت ۱۴:۰۰) هیچ یک از معابر شهر به علت بارش برف، مسدود نشده‌اند.


اصغر عطایی در گفت‌وگو با  شهرنوشت، با اعلام اینکه شهرداری تهران همکاری و تعامل بسیار خوبی با اداره هواشناسی به منظور اطلاع رسانی روزهای بارانی و برفی در طول سال دارد، گفت: اینگونه نیست که شهرداری در روزهای برفی از کار غافل ‌شود. در طول سال برای آمادگی در روزهای برفی براساس دستورالعمل‌های از پیش تعیین شده مختص با شرایط جغرافیایی هر منطقه برنامه ریزی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هواشناسی در روزهای گذشته بارش برف را در ابتدای هفته هشدار داده بود، عنوان کرد: در مناطق شمالی شهر تهران (منطقه یک و دو) در ساعات اوج ترافیک، ابتدای صبح بارش برف آغاز شد. کلیه مناطق ۲۲گانه دارای تجهیزات برف‌روبی از جمله، لودر کامیون، گریدر، نمک پاش و ... هستند.

عطایی در‌مورد علت ترافیک برخی مناطق، بیان کرد: بعضی از نقاط سطح شهر تهران به علت ساعت پیک و اختلالات ترافیکی، دچار ترافیک سنگین شدند. البته تمام ترافیک‌های ایجاد شده مربوط به برف نبود. تا به این لحظه (ساعت ۱۴:۰۰) هیچ یک از معابر شهر به علت بارش برف، مسدود نشده‌اند.

مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه در سطح شهر، داخل مخازن زرد رنگ شن و ماسه و نمک جایگذاری شده تا شهروندان به اندازه نیاز خود در معابر فرعی شهر از آن استفاده کنند، افزود: از شهروندان درخواست داریم که از تجهیزات مناسب خودرو در فصل زمستان استفاده کنند چراکه مشاهده شده که تعدادی از ترافیک‌ها به علت عدم استفاده از زنجیر چرخ ایجاد شده بود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر، شهرداری‌های مناطق ۲۲گانه و نواحی در امر برف‌روبی آماده هستند. همچنین از ابتدای صبح شهردار تهران به همراه مدیران ارشد خود در مرکز کنترل ترافیک تهران به منظور پایش و رصد حضور داشت.

عطایی با اعلام این خبر که باتوجه به برودت هوا از امشب محلول نمک و نمک پاشی در معابر تهران به منظور جلوگیری از یخ زدگی انجام خواهد شد، افزود: معمولا در مواقعی قبل از بارش برف اقدام به نمک و شن پاشی می‌شود که دمای هوا زیر صفر باشد و احتمال لغزندگی و یخ زدگی داده شود. از آن جا که برودت هوا به شکلی نبود که قبل از بارش برف اقدام به نمک پاشی شود، کلیه نیروهای خدماتی شهرداری تهران امروز پس از بارش برف وارد عملیات برف روبی شدند. اما چون ترافیک امروز قابل پیش بینی نبود، ماشین آلات سنگین به بعضی از نقاط ورود پیدا نکرد.

به گفته‌ی مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران؛ کلیه مخازن شن و ماسه سطح شهر پر هستند و به محض خالی شدن شارژ خواهند شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
شنبه 25/8/1398 - 16:17
mohsen_yahoo ( تعداد مطالب : 2590 ) ( تعداد نظرات : 2638 )

بــهــار بی گل نرگس شبیه پاییز است
و بـی تــو کلِ زمانهایمان غم‌ انگیز است
بیــا کـه مـنجمدانه قیام ممکن نیست
بــیــا کـه سهم زمین از بهار ناچیز است
بــه ذوالفـقــاز قسم تارومار شد خوبی
بــه ذوالـفقاز قسم چنگهایشان تیز است
شـتـاب کـن و تـــبــر را بــگیـر ابراهیم
که کعبه‌های جنون گِردمان بت آویز است
دوای بی‌ کسی‌ام واضح است، اما این
دوای ســرزده در انــتــظــار تـجـویز است

جمشید محمدی مقدم، حامی

زمان آخرین مطلب این کاربر: 6روز قبل
جمعه 24/8/1398 - 23:36
haji bina ( تعداد مطالب : 11659 ) ( تعداد نظرات : 588 )