abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )

استعداد دانش آموزان شمال شرق تهران در طرح آنلاین تابستانی شناسایی می شود


معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 4 تهران از برگزاری ویژه برنامه های اوقات فراغت نوجوانان خبر داد و گفت: در مهمترین برنامه ها، طرح مدرسه تابستانی به صورت مجازی برای نوجوانان منطقه چهار برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4 تهران ؛ " محمد خادمی" با بیان اینکه این برنامه ها به منظور فراهم کردن فضایی با نشاط در تابستان با هدف شناسایی استعدادهای کودکان و نوجوانان در ایام کرونا در نظر گرفته شده است افزود: این ویژه برنامه ها شامل مسابقه بزرگ" #همه-ما-قهرمانیم "،" #طرح-مدرسه-تابستانی و... به صورت آنلاین در سطح محلات منطقه چهار اجرا می شود.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 4 در ادامه گفت: این طرح آموزشی، آنلاین و رایگان بوده و در قالب "#طرح-مدرسه-تابستانی" شامل آموزش بازیگری، تئاتر، انیمیشن، گویندگی و اجرا، موسیقی و آموزش مفاهیم شهروندی و.. با ارایه 60 جلسه ویدیویی توسط استادان مجرب برای علاقمندان در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: همچنین در ویژه برنامه مسابقه بزرگ "#همه-ما-قهرمانیم "کودکان و نوجوانان می توانند با ارسال نقاشی ها و دلنوشته های خود از اشخاصی که در ایام کرونایی با تلاش و ایثار به مردم محله و شهرمان کمک کرده اند قدردانی کنند.

خادمی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند برای شركت دراین طرح آموزشی و استعداد یابی به آدرس اینترنتی www.tabestani99.ir مراجعه کنند .

روابط عمومی شهرداری منطقه4
شماره تماس: 77803010

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )
مدیر امور اعتبارات بانک شهر با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر و با توجه به شرایط موقعیتی خاص کشورمان واحدهای تولیدی با مشکلات متعددی روبه رو هستند، تاکید کرد: هم اکنون تمامی شعب بانک شهر در راستای کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌ها و تولیدکنندگان داخلی و تحقق "جهش تولید" بسیج شده اند.


به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، مجید کاظمی با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی امسال علاوه بر تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی با ویروس کرونا نیز درگیر بوده اند، افزود: این ویروس سبب التهابات شدید در اقتصاد کشور شده و به همین نسبت شرایط دشواری را برای کسب و کارها تحمیل کرده است.
کاظمی با تأکید بر اهمیت تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی برای تحقق "جهش تولید" گفت: شعب بانک شهر اجازه نخواهند داد فعالیت واحدهای تولیدی به خاطر کمبود سرمایه درگردش متوقف شوند.
وی با اشاره به اینکه مدیران و کارکنان بانک شهر پا به پای اعضای کادر درمانی و بیمارستانی کشور، از ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا، در کنار شهروندان بودند گفت : فرآیند تخصیص و پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا ، از سوی شعب این بانک در حال انجام است .
مدیر امور اعتبارات افزود: این فرآیند به منظور حمایت و کمک به تداوم کسب و کار شرکت‌ها و به شرط تعهد کارفرمایان جهت حفظ حداکثری نیروی کار صورت پذیرفته و جزء اولویت کاری شعب این بانک است .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مشاور مدیر عامل و مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: همکاران ما در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همانند تلاشگران در بخش درمانی كشور به شهروندان خدمات رسانی می کنند.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ محسن محمدیان با بیان اینکه تعداد زیادی از مردم همچنان مترو را به‌ عنوان وسیله اول حمل‌ و نقل خود انتخاب می‌کنند افزود: مترو یک شبکه پویاست و روزانه تعداد زیادی از شهروندان از آن استفاده می كنند از مسافران درخواست می کنیم با مدیریت در سفرهای خود در زمان پیک، از سفرهای غیر ضرور خودداری کنند.
وی تصریح کرد: انتظارات از مترو زیاد است و درست هم همین است در حال حاضر مترو با همان ظرفیتی که در سال گذشته خدمات رسانی می كرد، فعالیت می كند و تمامی تلاش ما بر این است كه تا بهترین خدمات را به شهروندان ارائه دهیم.
محمدیان خاطرنشان کرد: ما در شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه در این روزها بدون هیچ وقفه ای خدمت رسانی به مردم را ادامه می دهم و با توجه به شرایط فعلی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا نیازمند یاری تمامی مسافران برای اجرا شدن هرچه بهتر دستور العمل های ابلاغی وزارت بهداشت هستیم.
وی با اشاره به افزایش مبتلایان به ویروس کروناگفت: شیوع ویروس کرونا موجب مشکلات فراوانی برای مردم شده و درکنار همه عوامل مخصوصا کادر زحمتکش وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی که درخط مقدم مبارزه هستند، پرسنل زحمتکش شرکت بهره برداری متروی تهران نیز در روزهای تعطیل و غیر تعطیل نیز برای رفاه حال شهروندان در این روزها به کارخود ادامه دادند در همین راستا این شركت با نصب بنر و پوستر و پخش كلیپ های آموزشی از مانیتورهای ایستگاه ها اقدام كرده است.
محمدیان با اشاره پخش گزارش خبری كه توسط سازمان صدا و سیما تهیه شده بود و از مبتلا شدن تمامی كادر درمان یكی از بیمارستان ها حكایت می كرد افزود: ما نیز با تكرار پخش این گزارش از طریق مانیتورهای ایستگاه ها تلاش كرده ایم تعداد محدود افرادی كه توصیه های بهداشتی را جدی نمی گیرند، ترغیب كنیم تا نسبت به رعایت پروتكل های بهداشتی در شهر زیرزمینی اقدام كنند. تا همكاران ما كه روزانه درحال خدمت رسانی به مردم هستند در معرض خطر قرار نگیرند.
وی خاطرنشان كرد: هر فرد برای حفظ سلامت خود و خانواده بزرگ مترو باید نكات بهداشتی را جدی بگیرد تا زنجیره انتقال این ویروس قطع شود.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه گفت: در حال حاضر بیش از 98درصد از مسافران مترو ماسك استفاده می كنند و آن تعداد مسافرانی که از ماسک استفاده نمی کنند درخواست می كنیم که با استفاده از ماسک مانع شیوع بیماری کرونا شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:37
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از آغاز فاز دوم مدرسه تابستانی تهران در آینده ای نزدیک و با رویکرد مهارت محور خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی دانشور با اشاره به استقبال بسیار خوب نوجوانان، اهالی فرهنگ و هنر و فرهنگیان از مدرسه تابستانی تهران طی ۵ هفته گذشته، گفت: براساس آمارها، ۲۵ هزار نفر از طریق سایت مدرسه تابستانی، ۱۵۰ هزار نفر به واسطه صفحه آپارات در مجموع به مدت یک میلیون دقیقه و ۷۰۰ هزار نفر از طریق صفحه اینستاگرام از محتوای آموزشی ارائه شده استفاده کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم در قالب همکاری با وزارت آموزش و پرورش، محتواهای تولید شده به زودی در شبکه شاد توزیع شود تا ۱۰ میلیون مخاطب این شبکه بتوانند از دوره های مدرسه تابستانی تهران بهره ببرند.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از استمرار طرح مدرسه تابستانی تهران خبر داد و گفت: بنا داریم اجرای طرح را به طور مستمر ادامه دهیم؛ براین اساس، پس از وقفه یک هفته ای به منظور برنامه ریزی برای ضبط دوره های جدید، نمایش دوره های آموزشی ادامه پیدا می کند.

دانشور تاکید کرد: در دوره جدید کارگاه ها مهارت محور می شوند و سعی می کنیم مهارت های عمومی تر و تخصصی تر را به دانش آموزان آموزش دهیم.

وی همچنین از عمل به وعده ترجمه دوره های آموزشی به زبان اشاره خبر داد و گفت: در حال حاضر، دو کارگاه که به زبان اشاره ترجمه شده اند، در سایت مدرسه تابستانی تهران و سایر اپلیکیشن ها بارگذاری شده اند و هفته آینده نیز دو کارگاه انیمیشن و طنز ویژه دانش آموزان ناشنوا در دسترس عموم قرار می گیرد.

به گفته دانشور؛ مخاطبان می توانند ویدئوهای مدرسه تابستانی تهران را به‌طور رایگان به آدرس www.tabestani99.ir شناسه‌ی @tabestani99 در پلتفرم ‌هایی چون آپارات، اینستاگرام و... مشاهده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:32
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرداری منطقه ۱۵ از اجرای پویش «نذر قربانی» همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان به منظور یاری رساندن به خانواده های کم برخوردار خبر داد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، حجت الاسلام رسولی ضمن تبریک فرارسیدن این عید فرخنده به شهروندان گفت: عید قربان عید سرسپردگی و بندگی انسان و  نزدیک شدن دلها به قرب الهی و رهایی از تعلقات مادی و دنیوی است.

او با اشاره به اینکه جشن و مناسبت های ملی و مذهبی به لحاظ بحران کرونا و قطع زنجیره این بیماری متفاوت با سالها گذشته برپا می شود، افزود: به همین منظور پویش «نذر قربانی» با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی برخی مشاغل و آسیب اقتصادی تعدادی از خانواده ها، با هدف کاستن از بخشی از رنج این عزیزان به همت بسیج منطقه اجرا می شود.

رسولی گفت: مردم نیکوکار و خیر برای پیوستن به این پویش و کمک مومنانه به خانواده های نیازمند و کم بضاعت می توانند  مبالغ خود را جهت تهیه قربانی به شماره کارت  ۵۰۲۲۲۹۱۰۸۱۱۸۲۷۳۳ به نام گروه جهادی واریز کنند که آنها با هماهنگی سازمان گوشت کشور و رعایت پرتکل های بهداشتی ذبح را انجام دهند و بین نیازمندان توزیع کنند.

براساس این گزارش با هدف فضاسازی سیمای بصری شهر و آذین بندی معابر۲۰ بنر پرتابلی، ۱۳ هزار متر طول ریسه پرچمی و نوری و ۳۷۵ پرچم ایران و الوان ویژه این ایام در معابر اصلی و ساختمان های ستادی نصب شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:29
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از ابلاغ نقشه و نشانی های پیشنهادی مناطق 1، 2، 4 و 6 در زمینه بهسازی معابر پیاده رو و احداث مسیرهای دوچرخه خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی ضمن اعلام خبر فوق افزود: بند یک ماده 48 برنامه پنج ساله سوم شهرداری تهران، مدیریت شهری را ملزم به طراحی، احداث و تقویت عرصه های عمومی و یادمانی کرده است تا به این ترتیب فضاهای شهری پایتخت به ویژه خیابان های اصلی و پرتردد از مسیرهای مناسب سازی شده برای همه شهروندان اعم از عابران پیاده، دوچرخه سواران و افراد کم توان جسمی برخوردار شوند.
وی ابلاغ نقشه های اجرایی یاد شده را ماحصل برگزاری جلسات هماهنگی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با شهرداران مناطق 1، 2، 4 و 6 دانست و یادآور شد: نقشه های اجرایی مسیرهای پیاده و دوچرخه که علاوه بر معاونت فنی و عمرانی به تایید معاونت های هماهنگی امور مناطق، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست و شهرسازی و معماری نیز رسیده است، برای اجرا تا پایان آبان ماه امسال ابلاغ شده است.
مهندس صبوری با تاکید بر اینکه توافق با شهرداران مناطق در زمینه نهایی ساختن نقشه های اجرایی طرح مذکور، در قالب برگزاری نشست های هماهنگی ادامه خواهد یافت، خاطرنشان ساخت: بهسازی مسیرهای پیاده و احداث مسیرهای دوچرخه در قالب یک رینگ پیوسته 500 کیلومتری تعریف و طراحی شده است و از این رو نقشه ها و نشانی های پیشنهادی سایر مناطق نیز متعاقبا ابلاغ می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )شهرداری منطقه سه همزمان با اعیاد غدیر و قربان اقدام به برگزاری مسابقات هنری در سطح محلات دوازده گانه این منطقه کرد.
به گزارش شهر به نقل از  روابط عمومی شهرداری منطقه سه، کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی در توضیح این مطلب گفت: مسابقات متنوع هنری نظیر: خوشنویسی غدیر، نقاشی کودکان و نمایشگاه مجازی نقاشی-خط و... از طریق شبکه های مجازی محلات صورت پذیرفت.

او ادامه داد: علاقمندان جهت ارسال آثار و شرکت در نمایشگاه های مجازی آثار هنری از جمله: نقاشی، خطاطی و خوشنویسی به آدرس اینترنتی M۳.farhangi@gmail.com مراجعه کنید.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه راه اندازی کاروان شادی در محله های دوازده گانه منطقه سه به مدت دو شب همزمان با این عید سعید قربان  با هدف ترغیب شهروندان به پرهیز از تردد های غیرضروری در سطح شهر و نشر پوسترهای مجازی با مضمون "استفاده از ماسک" را از جمله برنامه های فرهنگی این اعیاد خواند.

  کمالی نسب، برگزاری این قبیل مسابقات را زمینه ای و  فضایی را برای رقابت های سالم فراهم می کنند و فرصتی ارزنده جهت انتقال مفاهیم ارزشی از طریق زبان هنر به نسل جوان دانست.

به گفته معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه، ضرورت برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی در قالب مجازی، استفاده مخاطبان علاقمند به این عرصه ها و ارائه آثار ارزشمند و قابل نمایش توسط هنرمندان است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 15:0
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مدیرعامل شرکت شهر سالم در مراسم معارفه رئیس جدید درمانگاه منطقه ۱۲ و تقدیر از رئیس سابق آن گفت: در پی موفقیت طرح غربالگری کرونای کارکنان شهرداری تهران، شرکت شهر سالم از سوی سازمان‌های مختلف، درخواست برای انجام این طرح را دارد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت شهر سالم، در مراسم معارفه زهرا ساحت‌فردی رئیس جدید درمانگاه منطقه ۱۲ و تقدیر از عملکرد رضا فرجی رئیس سابق این درمانگاه، که در ساختمان شهرداری منطقه ۱۲ برگزار شد، حمید چوبینه در سخنانی با تسلیت سالروز وفات امام محمدباقر علیه السلام گفت: در ایام کرونا کار بزرگی که در منابع انسانی شهرداری تهران با مدیریت  آقای حامد مظاهریان انجام شد، توجه به سلامت کارکنان شریف شهرداری تهران بود.

مدیرعامل شرکت شهر سالم ادامه داد: موفقیت طرح غربالگری کرونای کارکنان شهرداری تهران زبانزد عام و خاص است. به طوری‌که اکنون شرکت شهر سالم از سوی نهادها و سازمان‌های مختلف درخواست برای انجام این طرح را دارد.

او افزود: زمانی این طرح به اجرا درآمد که وحشت عجیبی در کشور وجود داشت و به دلیل نوع خدمت‌رسانی برخی از مراکز شهرداری که حتی در تعطیلات نوروز هم باید به ارائه خدمت ادامه می‌دادند، نیاز شدیدی به شناسایی مبتلایان به ویروس کرونا و جداسازی آنها برای پیشگیری از شیوع بیشتر احساس می‌شد.  در طی اجرای گسترده این غربالگری، حدود ۱۸۰ تن از کارکنان شهرداری که عارضه ریوی داشتند نیز شناسایی شدند و مراحل تخصصی درمان آنها پیگیری شد.

او با بیان اینکه پایه طرح غربالگری کرونا در برنامه چکاپ دوره‌ای کارکنان شهرداری تهران ریخته شد، گفت: تا پیش از شیوع کرونا، ۴۰هزار نفر از کارکنان شهرداری در دو نوبت در سال‌های ۹۷ و ۹۸ توسط کارشناسان شرکت شهر سالم مورد پایش سلامت قرار گرفتند و برای ۲۵۰۰ نفر از کارگران که بیماری آنها تشخیص داده شد، بدون آن که وظیفه اساسنامه‌ای شرکت باشد، ارجاع درمانی و پیگیری‌های مترتب بر آن انجام شد تا بخشی از این قشر آسیب‌پذیر ضمن بازیابی سلامت خود، زیر فشار مالی هزینه‌های درمان قرار نگیرند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم در تشریح دیگر فعالیت‌های شرکت شهر سالم در مبارزه با کرونا اظهار کرد: در زمان شیوع کرونا بین مراکز درمانی خصوصی و دولتی تنها مراکز معین، اجازه ورود به بیمار کرونایی یا شبه کرونایی می‌دادند اما طی دستورالعملی که به اطلاع ستاد مبارزه با کرونا استان تهران هم رسید، اعلام کردیم که تمامی کلینیک‌های شرکت شهر سالم، آمادگی پذیرش بیمار کرونایی را دارند و با تریاژ موارد مشکوک به این دسته از مراجعین خدمت‌رسانی می‌کردند.

او افزود: در زمان اوج‌گیری بیماری نیز، سرریز بیماران بیمارستان مسیح دانشوری به درمانگاه منطقه یک شهرداری تهران، ارجاع داده می‌شد ضمن اینکه ظرفیت خدمات‌رسانی‌های بیشتر در مناطق دیگر نیز تدارک دیده شد.

 چوبینه در بخش دیگری از سخنان خود منطقه ۱۲ پایتخت را منطقه‌ای استراتژیک دانست و گفت: در این منطقه با تعدد مراکز درمانی، حتی در نزدیکی درمانگاه شهرداری مواجهیم ولی به دلیل اهمیت سلامت کارکنان و بازنشستگان بزرگوار شهرداری، ما برای خدمت‌رسانی مفید در این منطقه حضور داریم.

همچنین علی‌محمد سعادتی شهردار منطقه ۱۲ در سخنانی با تشکر از تلاش‌های فرجی به عنوان رئیس درمانگاه این منطقه گفت: تسهیل خدمت‌رسانی شرکت شهر سالم را وظیفه خود می‌دانیم.

 سعادتی با بیان اینکه منطقه ۱۲ قطب اقتصادی سیاسی و اقتصادی شهر تهران است، از آمادگی خود برای همکاری در توسعه و تجهیز درمانگاه منطقه ۱۲ برای تبدیل آن به یکی از مراکز اصلی درمانی شهرداری تهران خبر داد.

شهردار منطقه ۱۲ در پایان با تمجید از عملکرد شرکت شهر سالم در دوره جدید مدیریت شهری، خطاب به دکتر چوبینه گفت: توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در دوره جنابعالی موجب مباهات ما و مجموعه شهرداری تهران است.

در پایان این مراسم لوح سپاسی از طرف شهرداری منطقه ۱۲ به رضا فرجی با پاس خدمات هفت ساله وی در سمت ریاست درمانگاه این منطقه اهدا شد.

 در ماه گذشته از سوی مدیرعامل شرکت شهر سالم، فرجی و ساحت‌فردی به ترتیب به ریاست درمانگاه‌های مناطق ۱۹ و ۱۲ شهرداری تهران منصوب شدند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 14:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در جریان بازدیدی که با شهردار منطقه ۱۷ تهران داشت به استفاده از ظرفیت های منطقه ۱۷ برای برگزاری مسابقات، همایش ها و اردو های تیم های ملی دوچرخه سواری اشاره و بر امضای یک تفاهم نامه بین طرفین تاکید کرد.
به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۷ تهران، محمود کلهری شهردار منطقه ۱۷ در جریان جلسه با رئیس فدراسیون دوچرخه سواری و هیات همراه با اشاره به تاکید شهردار تهران بر استفاده از دوچرخه در حمل و نقل شهری گفت: ما در نواحی شهرداران را مکلف به استفاده از دوچرخه کردیم که با استقبال آنها روبرو شده و در سرکشی های میدانی از این وسیله استفاده می کنند و این برای فدراسیون دوچرخه سواری فرصت مغتنمی است که ورودی جدی به این امر داشته باشند.

شهردار منطقه ۱۷ ادامه داد: استفاده از دوچرخه به عنوان یکی از وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مهم است.دوچرخه هم در حوزه سلامت و هم در مباحث شهری مثل کاهش ترافیک، کاهش آلودگی ها و کاهش هزینه ها موثر است و وقتی وسیله ای این همه مزایا دارد ضروری است که زیر ساختهای لازم برای استفاده از آن فراهم شود.

کلهری با اشاره به اینکه منطقه ۱۷ به عنوان منطقه ای کم برخوردار باید به بستری برای استفاده از این وسیله تبدیل شود تاکید کرد: ما از تمامی ظرفیت‌ها برای توسعه دوچرخه سواری در منطقه استفاده کردیم، برای مثال دوچرخه هایی را تحویل آموزش و پرورش دادیم تا در مدارس به جای استفاده از سرویس ها با دوچرخه مسیر خانه تا مدرسه طی شود.

او ادامه داد:اقداماتی در راستای ترویج دوچرخه سواری در منطقه صورت گرفته است که می توان به مسیرهای امن و اختصاصی و در اختیار گذاشتن بخشی از مسیر حرکت خودروها و معابر به مسیر ویژه تردد دوچرخه اشاره کرد.بخشی از برنامه ما این است که از ضرورت استفاده از خودرو کم کرده و مسیرهایی از تردد خودرو را تا حد امکان به دوچرخه اختصاص دهیم.

کلهری با استقبال از برگزاری مسابقات،همایش ها و اردوهای دوچرخه سواری در منطقه ۱۷ گفت:هدف ما این است که دوچرخه سواری را در ایران، تهران و منطقه ۱۷ جا بیندازیم و در این زمینه باید فرهنگ سازی ها صورت گرفته، بسترها فراهم شود و با برگزاری همایش ها،مسابقات و مسائل این چنینی موافقیم و آماده امضای هر گونه تفاهم نامه با فدراسیون دوچرخه سواری در این راستا هستیم.

در ادامه این جلسه خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری  به استفاده از ظرفیت های منطقه ۱۷ برای برگزاری مسابقات، همایش ها و اردوهای تیم های ملی دوچرخه سواری اشاره و بر امضای یک تفاهم نامه بین طرفین تاکید کرد.

قمری با اشاره به دو مشکل مهم در مورد دوچرخه سواری در ایران گفت:یک مشکل در زیر ساخت‌های ماست که در بعضی مناطق به شدت با این مورد مشکل داریم و دیگری در بحث فرهنگی است که هنوز در بین خانواده ها استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه جا نیفتاده است.

قمری با اشاره به شرایط اقلیمی ویژه منطقه ۱۷ برای استفاده از دوچرخه خاطرنشان کرد:جمعیت بالا،تراکم زیاد و وضعیت مالی متوسط این منطقه بستر خوبی برای ترویج دوچرخه سواری است و جدا از این که به لحاظ وظیفه سازمانی باید در این راستا قدم برداریم از لحاظ وجدانی نیز باید به این منطقه کمک کنیم واگر بتوانیم هر شهروندی را به سمت دوچرخه سواری بکشانیم اقدام بزرگی رخ داده است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه این فدراسیون آمادگی دارد تا درکنار شهرداری تهران به توسعه ورزش  همگانی کمک کند، به برگزاری مسابقات و همایش ها در منطقه ۱۷ اشاره کرد و افزود: می توان با در نظر گرفتن مسیری ۱۰ کیلومتری با کمترین ترافیک و بیشترین جمعیت و رعایت مسائل پزشکی،بهداشتی،ایمنی و ترافیکی، مسابقات دوچرخه سواری را برگزار کرد و مردم را به سمت استفاده از این وسیله کشاند. در شرایطی که این روزها کرونا باعث شده تا بسیاری از روزها تحت تاثیر قرار بگیرد در دوچرخه سواری رعایت فاصله اجتماعی و دو متری ضروری است و برگزاری آن در این روزها مشکلی ندارد.

قمری از لزوم برگزاری همایش های ویژه دوچرخه سواری درمنطقه خبر داد و تاکید کرد: نباید شعاری رفتار کنیم و با برگزاری همایش و دعوت از ورزشکاران ملی می توانیم در بعد فرهنگ سازی دوچرخه سورای نیز اقدامات موثری صورت دهیم.همچنین منطقه ۱۷ می تواند با توجه به دسترسی های اتوبانی به محل مناسبی برای میزبانی اردوهای تیم های ملی نیز تبدیل شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در پایان از امضای تفاهم نامه با شهرداری منطقه ۱۷ تهبان استقبال کرد و گفت: برای این اتفاق لحظه شماری می کنیم و آمادگی هر گونه همکاری با شهرداری برای ترویج فرهنگ دوچرخه سواری در تهران و منطقه ۱۷ هستیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 14:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13051 ) ( تعداد نظرات : 48 )


مشکلات اقتصادی، ویروسی که نفس ها را به شماره انداخته و گرمای طاقت فرسای این روزها، هیچ کدام نتوانسته در اراده شان خللی وارد کند. اگرچه به واسطه شرایط موجود ممکن است برخی در خانه ماندن را ترجیح دهند اما اینجا کارگران همه مشغول کارند. جایی در غربی ترین نقطه پایتخت که صنعت و سکونت با هم پیوند خورده و اتفاقا با عبور از هیاهو، نبض شهر با آرامش بهتری می زند. مهندسان و کارگرانی که روز را به شب پیوند می دهند تا بتوانند مهم ترین پروژه ترافیکی و عمرانی را به بهره برداری برسانند و خط پایانی بر گره ترافیکی بزرگراه فتح – باغستان و میزان بالای تصادفات در این محدوده باشد.

پروژه احداث زیر گذر فتح – باغستان که قرار است مسیر شرق بزرگراه فتح را به سمت جنوب و باغستان و شهریار پیوند دهد، حالا نه صرفا یک طرح منطقه ای بلکه فرامنطقه ای است که سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، شهرداری و فرمانداری شهرهای باغستان و شهریار در تامین اعتبار آن مشارکت دارند. با «حسن رحمانی» شهردار منطقه ۲۱ درباره چند و چون چگونگی این پروژه گفت و گو کرده ایم ...

 امروز نه تنها در شهرداری تهران که در کشور بدون مشارکت نمی توان بسیاری از کارها را انجام داد و برای تامین زیرساخت های مان راهی جز مشارکت نداریم. حسن رحمانی با بیان این مطلب، مهم ترین روش در این خصوص را، سرمایه گذاری عنوان و می گوید: با شناسایی مطالعات گره های ترافیکی که در منطقه، فرامنطقه ای عمل می کردند، پروژه فتح باغستان با حضور شهردار تهران به عنوان یک گره ترافیکی و مطالبه مردمی کلید خورد. این پروژه به واسطه همجواری با تقاطع بزرگراه آزادگان گره ترافیکی چند کیلومتری در ساعات پیک شبانه روز در ابتدای صبح و در بعدازظهر ایجاد می کرد و ترافیک ناشی از آن بزرگراه های فتح و آزادگان را به سمت باغستان و شهریار درگیر می کرد.

او به بیان مشارکت در تامین اعتبار پروژه می پردازد و می گوید: پروژه فتح باغستان چندین میلیارد اعتبار لازم داشت و شهرداری تهران به واسطه محدودیت منابع در اختیار و با توجه به اینکه احداث تقاطع غیر هم سطح مطالبه شهرهای باغستان و شهریار بود، تصمیم می گیرد پروژه های عمرانی خود را به روش مشارکتی انجام دهد و با این هدف با شهرداران و فرمانداران این شهرها تفاهم نامه مشترک امضا و تامین بخشی از اعتبار آن را به عهده گرفتند. بخش اعظم آن نیز با کمک سازمان مدیریت و برنامه از محل اعتبارات جرائم راهنمایی و رانندگی که بخشی سهم شهرداری است تامین کردیم. سهولت در دسترسی و کوتاه کردن مسیر تردد شهروندانی از تهران به باغستان، شهریار یا دیگر شهرک های مسکونی، کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت از مزایای این طرح است.

شهردار ورودی غربی پایتخت به شهروندان این نوید را می دهد که پروژه عمرانی ترافیکی تقاطع غیر هم سطح فتح باغستان تا انتهای سال جاری به بهره برداری برسد. او در پایان از زحمات معاونت ترافیک شهرداری تهران و معاونت فنی و عمران شهرداری تهران به خاطر حمایت از اجرای این پروژه قدردانی کرد.

باز کردن آخرین گره ترافیکی ناایمن در منطقه ۲۱

«غلامی» مدیر پروژه فتح باغستان است که با همکارانش شبانه روز برای به حداقل رساندن مدت زمان اجرای پروژه تلاش می کند. با او در محل اجرای پروژه صحبت می کنیم. می گوید: «پروژه فتح باغستان آخرین گره ترافیکی منطقه است که اگرچه چراغ دار نیست، اما به واسطه دور برگردانی که از سمت تهران به شهریار وجود دارد و مسیر ۳ تا ۴ کیلومتری در رفت و برگشت، از طرفی باریک و ناایمن بودن باعث مشکلات و تصادفات زیادی در این محور شده بود. ترافیک حاصل از این دور برگردان باعث ایجاد صف ۲ کیلومتری در این مسیر شده بود. در این طرح دور برگردان از بین می رود و زیر گذر از شرق بزرگراه فتح به سمت جنوب که به باغستان، شهریار و دیگر شهرک های مسکونی می رود، احداث می شود.»

تخصیص ۲۱ میلیارد تومان اعتبار

اما برای احداث زیر گذر فتح باغستان ۲۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که مدیر پروژه با اشاره به اینکه احداث زیر گذر در مناطق شهری بسیار سخت و پر هزینه است معتقد است با توجه به معارض و مشکلاتی که در مسیر اجرای طرح وجود دارد ممکن است این میزان اعتبار دستخوش تغییر شود. غلامی می گوید: «تاسیسات گاز، برق و آب و مخابرات از زیر زمین عبور کرده که جابجایی یا حفظ این لوله ها علاوه بر اینکه سرعت کار را کاهش می دهد هزینه های بیشتری را تحمیل می کند.»

فاز دوم پروژه؛ احداث پل روگذر جنوب به غرب شهریار به کرج

 پروژه فتح باغستان تنها به احداث زیر گذر خلاصه نمی شود. این طرح مهم ترافیکی و عمرانی قرار است  با ایجاد روگذر تکمیل می شود. مدیر پروژه با بیان این مطلب از فاز دوم پروژه می گوید: «در فاز دوم پروژه فتح باغستان پل روگذر جنوب به غرب ایجاد می شود که با احداث این پل دسترسی شهروندان از شهریار به کرج تسریع می شود. اما برای ایجاد این روگذر لازم است اصلاحاتی در محدوده ایجاد شود که اصلاح زیرگذر راه آهن و کنار گذر از اقدامات پیش رو است.» غلامی می افزاید: «زیرگذر راه آهن باریک است و نیازمند اصلاح ورودی دیوارها و ایجاد دیوارهای جدید است. در کنار زیر گذر، در ضلع شمال بزرگراه فتح که قرار است زیر گذر فتح باغستان ورودی آن باشد، کنار گذری به طول ۱۵۰ متر و عرض ۶ متر ایجاد می شود. با ایجاد این کنار گذر از تداخل خودروها جلوگیری می شود.»

اول ایمنی بعد کار

طول زیر گذر فتح باغستان ۷۰۰ متر، عرض ۸ متر و طول سرپوشیدگی آن ۱۲۰ متر است. تقاطع غیرهمسطح زیر گذر فتح باغستان ۶۰۰ متر زیر گذر و ۳۰۰ شمع با قطر یک و یک و ۲۰ متر دارد. «مهدی عنایتی امین» سرپرست دفتر فنی پیمانکار گروه مهندسی آگورچین که مسئولیت اجرای طرح را برعهده دارد، او با بیان این مشخصات فنی می افزاید: « ۱۱۳ شمع نیز برای اصلاح و تعریض زیرگذر راه آهن به کار رفته تا رسیدن ۲ زیر گذر به یکدیگر مشکل ترافیکی ایجاد نکند. دیوارهای بتن درجا دارد و عرض زیرگذر به طور میانگین ۱۲ و نیم متر است که ۱۳۰ متر دال عرشه از زیر بزرگراه فتح عبور می کند.» اما در اجرای این طرح ۱۲۰ نفر مشغول به کار هستند که سلامتی و ایمنی آنها با آمدن ویروس کرونا بیش از همیشه مورد توجه است. او با تاکید بر این موضوع می افزاید: «محیط کار روزانه ضدعفونی و سلامت کارگران کنترل می شود. افرادی که علائمی داشته باشند، با در نظر گرفتن مسایل حقوقی به مرخصی می روند.»

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۲۱

۶۰۰ تصادف خسارتی و ۴۰۰ تصادف جرحی ناشی از گره ترافیکی فتح باغستان

یکی از اهداف ایجاد زیرگذر فتح باغستان جلوگیری از میزان بالای تصادفات بوده است. «سالمی» معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه در این باره می گوید: «طی ۳ سال گذشته ۶۰۰ تصادف خسارتی، ۴۰۰ تصادف جرحی و ۲ مورد فوتی در این محور به دلیل شعاع گردش قوس و مسیر باریک آن اتفاق افتاده است که هر تصادف ۲۰ دقیقه طول ترافیک ایجاد می کرد. با ایجاد زیرگذر بیشتر بار تردد از زیر گذر اتفاق خواهد افتاد و ۲۰ دقیقه کاهش زمان سفر خواهد داشت. پیامدهای این طرح ترافیکی کاهش آلودگی هوا روان شدن ترافیک ایمنی و حفظ جان شهروندان است.» او می افزاید: «منطقه ۲۱ منطقه ای حاشیه ای است که بزرگراه های زیادی در این محدوده قرار دارند. بزرگراه لشگری، بزرگراه فتح، اتوبان تهران کرج، بزرگراه آزادگان و ... که بسیاری از تقاطع های هم سطح چراغ دار بودند. در سال ۸۸ شهرداری منطقه اقدام به جمع آوری چراغ ها کرده است و تقاطع ها را به صورت غیر هم سطح اجرا می کند که کاهش ترافیک و گره های ترافیکی را از بین ببرد.»

شهردار باغستان

منتفع شدن شهرهای باغستان و شهریار و ۲ تا ۳ میلیون جمعیت ساکن غرب تهران از زیرگذر

 برای این گزارش و  اهمیت احداث پروژه راهی باغستان شدیم شهری مابین منطقه ۲۱ تهران و شهرستان شهریار. شهردار باغستان در همان ابتدا شاه بیت صحبتش را تشکر از جمعی می داند که با همت طرحی را که یک مطالبه عمومی بوده، عملیاتی کرده است. «رنجبر» می گوید: «در اهمیت این پروژه همین بس که روزانه ده ها هزار سفر در این محور در حال انجام است. مردمی که عمدتا برای انجام امورات روزانه از این شهر به تهران می روند و عصر ها با تن خسته برمی گردند، حتی یک دقیقه تسریع در رفت و آمد می تواند باعث باقیات و صالحات شود.» شهردار باغستان این طرح را فقط مطالبه مردمان باغستان نمی داند. او می گوید: «این زیرگذر ۲ تا ۳ میلیون جمعیت ساکن در غرب تهران را نیز از آن منتفع می سازد.»

سیل مهاجرت به شهرهای اطراف پایتخت و ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی

شهردار باغستان در ادامه از سیل مهاجرتی می گوید که از سال گذشته به شهرهای اطراف تهران صورت گرفته است: «تعدادی از شهروندان که سال گذشته در تهرانسر بودند و منزل اجاره می کردند، با توجه به افزایش قیمت ها نمی توانند در آنجا بمانند و به باغستان آمده اند.» می افزاید: «دیگر نمی توان برای شهرهای تهران مرز جغرافیایی کشید حتی اگر بخواهیم ترافیک تهران حل شود باید به شهرهای اطراف توجه کرد و حمل و نقل عمومی را توسعه داد. یعنی اتوبوسرانی شهر تهران اتوبوسرانی استان تهران باید باشد تا بتواند جوابگوی نیاز سفرهای درون استانی باشد. راه کلید توسعه است هر زمان ما راه های روان تر داشته باشیم توسعه بهتر اتفاق می افتد.»

۵ میلیارد تومان تعهدی است که شهرداری باغستان برای تامین پروژه عهده دار شده است که بنا به گفته شهردار باغستان، تاکنون ۲ میلیارد آن از محل ارزش افزوده پرداخت شده و در حال پیگیری برای تامین ۳ میلیارد تومان دیگر از محل اعتبارات داخلی شهرداری باغستان هستند.  

رییس شورای شهر باغستان

وعده ای که روی کاغذ مانده بود

کار احداث زیرگذر فتح به باغستان از دی ماه ۹۸ آغاز شده و انتظار می رود قبل از زمان تعیین شده یعنی پایان سال، به پایان برسد. وعده ای که «جلال امامی» رئیس شورای شهر باغستان آن را ۲۵ ساله می داند که شورای شهر نیز در پیگیری تحقق آن موثر بوده است. می گوید: «این مطالبه ۲۵ ساله مردم که سال ها تنها وعده روی کاغذ مانده بود با پیگیری های شهرداری تهران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و همه ظرفیت های شهر باغستان عملی شد و حالا شهروندان باغستان و شهریار بی صبرانه منتظر افتتاح آن هستند.»

زمان آخرین مطلب این کاربر: 12ساعت و 17دقيقه قبل
چهارشنبه 8/5/1399 - 14:40
  • تعداد رکورد ها : 655524