Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔴۳ راهکار آسان برای کاهش مصرف نمک

🔹کنترل رژیم غذایی: با یادداشت نوع غذای مصرفی، میزان آن و مقدار نمک موجود در هر خوراکی یا استفاده از نرم افزارهای رژیم غذایی میتوان مصرف روزانه نمک را کنترل کرد.

🔹انتخاب مواد غذایی حاوی سدیم پایین: محصولات خوراکی متعددی وجود دارند که حاوی میزان ناچیزی از سدیم یا فاقد آن هستند. پیش از مصرف مواد غذایی میتوان به برچسب ارزش غذایی هر محصول مراجعه کرد و با توجه به میزان سدیم موجود در محصول و ارزش روزانه آن نسبت به انتخاب ماده غذایی و مصرف آن اقدام کرد.

🔹محدود کردن مصرف مواد غذایی فراوری شده:میزان سدیم موجود در مواد غذایی فراوری شده یا آماده بیشتر از حد تصور است. برخی افراد بر این باورند افزودن نمک سر سفره و میز غذا موضوع مساله ساز است در حالی که انتخاب مواد غذایی فراوری شده نیز شاید به شکلی نامحسوس حجم قابل توجهی از سدیم مصرفی را تشکیل می دهد

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 6:32
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

پاسخ وزارت بهداشت به ادعای اثربخشی "اکتمرا" در کاهش مرگ‌های ناشی از کرونا

🔹سخنگوی سازمان غذا و دارو در واکنش به برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر تاثیر داروی "اکتمرا" در کاهش مرگ و میر ناشی از کووید-19، ضمن اشاره به مطالعات انجام شده در این خصوص، تاکید کرد: هنوز شواهد و مدارک کافی برای اثربخشی نسبی این دارو در کاهش موارد مرگ و میر ناشی از کرونا وجود ندارد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 6:29
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻وضعیت وخیم‌تر خواهد شد اگر مردم رعایت نکنند/ترس مردم از کرونا ریخته است

شریفی،دانشیار اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:
🔹با توجه به فرا رسیدن فصل پاییز و شیوع احتمالی آنفلوآنزا، مشکلات قطعا دو برابر خواهد بود و احتمال می رود وضع از این نیز بدتر شود.
🔹اگر مردم دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نکنند وضعیت از این نیز وخیم‌تر خواهد شد.
🔹متاسفانه در شرایطی هستیم که ترس مردم نسبت به کروتا کم و تا حدودی تمام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 6:28
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10042 ) ( تعداد نظرات : 25 )

🔻از هر سه کرونایی یک نفر دچار اختلالات «بویایی» است

عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی:
◽به احتمال زیاد اختلالات ناشی از کووید ۱۹ برگشت پذیر است.

◽نتایج بررسی ها نشان می‎دهد از هر سه بیمار مبتلا به کرونا یک نفر دچار اختلالات بویایی است.

◽از هر چهار نفر بیمار مبتلا به کرونا یک نفر اختلال چشایی دارد.

رابطه‌ای بین شدت بیماری، با اختلالات بویایی و چشایی ثابت نشده است..

زمان آخرین مطلب این کاربر: 4روز قبل
سه شنبه 1/7/1399 - 6:27
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در حاشیه مراسم تفاهم نامه علمی، پژوهشی و اجرایی این مجموعه با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از همکاری 52 مرکز علمی، دانشگاهی و شرکت دانش بنیان در دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران؛ محمد حسین بوچانی در ابتدای این مراسم با بیان این مطلب و با اشاره به برگزاری یازده دوره جشنواره پژوهشی مجمع شهری تهران افزود: هدف اصلی این جشنواره جمع آوری مطالعات و اندیشه های مربوط به حوزه شهری نه تنها در تهران بلکه در سایر شهرها و کلانشهرهای ملی و جهانی است.
وی با اشاره به ثبت 43 هزار و 188 اثر در دبیر خانه جشنواره مجمع شهری تهران در طول 11 دوره گذشته گفت: همچنین حدود 384 اثر به عنوان آثار برگزیده در 11 دوره معرفی شده است که به عنوان مجموعه ارزشمند علمی در اختیار پژوهشگران قرار دارد.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران برگزاری جشنواره مجمع شهری به صورت 3 دوره بین المللی و 4 دوره همزمان با کنفرانس مجمع جهانی شهرها ادامه داد: خروجی اصلی شهرداری تهران از این جشنواره ایجاد یک شبکه تاثیرگذار از خبرگان حوزه شهری ازیک سو و از سوی دیگر استفاده از خرد جمعی برای حل چالش ها و مشکلات شهرها به ویژه پایتخت است.
وی با اشاره به حضور پژوهشگران از شوراهای اسلامی شهرها، مدیران شهری، شرکت های دانش بنیان، انجمن ها و مراکز پژوهشی و دانشگاهی در این جشنواره بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تمامی نشست های تخصصی به دانشگاه ها واگذار شده است. همچنین در طول 11 دوره از جشنواره مجمع شهری رویکردهای مختلفی دنبال شده است.
بوچانی با بیان اینکه داوری آثار در دوازدهمین دوره از جشنواره به صورت کاملا الکترونیک و توسط اعضای هیات علمی دانشگاه های معتبر انجام می شود، یادآور شد: در این دوره نیز 113 استاد و عضو علمی دانشگاه ها در فرآیند داوری جشنواره حضور دارند و از طریق سامانه ایجاد شده، این کار انجام می شود.
وی با اشاره به رویکرد دوازدهمین جشنواره مجمع شهری تهران تاکید کرد: در این دوره سعی شده است که از ساختار مجمع جهانی شهرها  برای اجرای جشنواره استفاده شود اما به دلیل شیوع بیماری کوید 19 این رویداد علمی به صورت مجازی برگزار می شود.
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به مشارکت 52 مراکز علمی، نهاد دانشگاهی و سازمان های تخصصی با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران گفت: با توجه به وضعیتی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد کرده است موضوع و رویکرد اصلی جشنواره امسال تاب آوری شهری در نظر گرفته شده و محورهای جشنواره با تمرکز بر این موضوع برگزار می شود.
وی در ادامه با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و اجرایی با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی افزود: مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با در نظر داشتن علایق مشترک، در راستای توسعه همکاری های دو جانبه با هدف ارتباط سازمان یافته و بهره مندی از دستاوردهای علمی و تخصص های مختلف علمی- تحقیقاتی تفاهم نامه همکاری امضا می کنند.
بوچانی با اشاره به محورهای این تفاهم نامه بیان کرد: حمایت از پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا با محوریت مطالعات مربوط به مدیریت شهری در چارچوب دستورالعمل حمایت از پایان نامه های دانشجویی شهرداری تهران، استفاده از فرصت های مطالعاتی برای اعضای هیات علمی دانشگاه در مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران مطابق با قوانین و مقررات از جمله آئین نامه مالی و معاملات شهرداری تهران، بهره مندی طرفین از توانمندی های پژوهشی یکدیگر از قبیل امکانات تخصصی، کتابخانه ای، اسناد، مدارک، منابع علمی، اطلاعات و داده های خام، مشارکت در برگزاری همایش های علمی ملی و بین المللی مرتبط با حوزه مدیریت شهری مطابق با ضوابط قانونی و مالی شهرداری تهران، تهیه مطالعات کاربردی برای شهر تهران، اعطای تسهیلات علمی برای کارکنان طرفین برای شرکت در نشست ها و دوره های علمی و ارتقای مهارت ها، برگزاری نشست ها و دوره های علمی و تخصصی ملی و بین المللی به صورت مشترک، استفاده از تسهیلات رفاهی، امکانات و تجهیزات دانشگاهی در برنامه های اموزشی مشترک، چاپ مشترک کتب تالیف یا ترجمه شده با استفاده از ظرفیت و آرم انتشارات طرفین تفاهم نامه مطابق با دستورالعمل های موجود از جمله مفاد همکاری در قالب این تفاهم نامه در نظر گرفته شده است.
تقدیر از سرعت عمل مرکز مطالعات شهر تهران در تاثیر کوید19 در اداره پایتخت
 در ادامه این نشست رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی ضمن تشکر از اقدامات مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در خصوص نیازهای روز اداره پایتخت گفت: یکی از برنامه های تاثیرگذار و جذاب این مجموعه تهیه مجموعه مطالعاتی در خصوص کوید 19 و تاثیر آن در اداره شهر تهران و سرعت عمل مرکز در مناطق 22گانه شهر تهران برای حل این مساله جهانی قابل تقدیر است.
حمید رضا عظمتی افزود: دانشگاه شهید رجایی به عنوان یک مجموعه علمی و با سابقه در کشور نیز با توجه به ماموریتی که برعهده دارد، از فرصت های پیش آمده برای حل مسائل جامعه در حوزه های تخصصی استفاده کرده است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران ادامه داد: اعتقاد دارم این تفاهم نامه سرآغاز حرکتی در حل مسائل و مشکلات جامعه است.
رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با اشاره به دستاوردهای دانشکده های مجموعه شهید رجایی در ارتباط با مسائل شهری بیان کرد: اساتید جوان این دانشگاه به دنبال فرصت برای نقش آفرینی در حل مسائل شهر تهران هستند و امیدواریم امضای تفاهم نامه همکاری بتواند زمینه را برای حضور نخبگان جوان در اداره شهر تهران فراهم کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 19:15
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


دومین رویداد بازی‌سازی«کژوال‌کمپ» با هدف ارتقاء صنعت بازی موبایلی یک هفته‌ای است که کار خود را آغاز کرده است و پس از یک دوره‌ چهارماهه، در بهمن‌ماه ۹۹ به کار خود پایان خواهد داد. کافه بازار، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، انستیتو ملی بازی‌سازی، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک) و ساختار حمایتی همگرا از حامیان برگزاری این رویداد هستند.
خبر خوب برای تیم‌های رتبه چهارم و پنجم کژوال کمپ اینکه با تمهیدات در نظر گرفته شده توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و انستیتو ملی بازی‌سازی، هر کدام از این تیم‌ها بصورت مستقیم و بدون ارزیابی به عضویت ساختار حمایتی همگرا درآمده و حائز رتبه غزال خواهند شد. بر این اساس به هر تیم اعتبار 250 میلیون ریالی تعلق خواهد گرفت که می‌توانند در قالب خدمات مورد نیاز، آن را استفاده نمایند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای که یکی از حامیان این رویداد است، علاوه بر اعتبار نقدی 500 میلیون ریالی که به عنوان جایزه برای تیم‌های منتخب این رویداد در نظر گرفته بود، 500 میلیون ریال اعتبار دیگر نیز برای تیم‌های منتخب کژوال کمپ در قالب ساختار همگرا اختصاص خواهد داد.

براین اساس، تیم‌های اول، دوم و سوم برگزیده این رویداد به ترتیب 60، 50، و 40 میلیون تومان جایزه نقدی دریافت می‌کنند و تیم‌های چهارم و پنجم نیز هر کدام تا سقف 25 میلیون تومان از این اعتبار 50 میلیون تومانی بنیاد برخوردار می‌شوند.

به گفته فرزانه شریفی مدیر انستیتو ملی بازی‌سازی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، این جایزه به صورت نقدی به تیم‌های منتخب چهار و پنجم داده نمی‌شود، بلکه در قالب اعتباری از سوی ساختار حمایتی همگرا به آنها تعلق می‌گیرد و تیم‌های چهارم و پنجم از حمایت‌های مرتبط با رتبه غزال بهره‌مند می‌شوند. به عبارتی رویداد کژوال کمپ مبادی دریافت رتبه غزال همگرا برای تیم‌های چهار و پنجم منتخب این رویداد می‌شود.
این تیم‌ها بدون ارزیابی‌های معمول ساختار حمایتی همگرا و صرفا براساس نظر و رای داوران رویداد کژوال کمپ حائز شرایط دریافت رتبه غزال همگرا می‌شوند و ارزیابی داوران کژوال کمپ ملاک داوری قرار می‌گیرد.
عضویت بازی‌سازان در ساختار حمایتی همگرا از طریق دومین رویداد کژوال کمپ 2 شرط مهم دارد. اول اینکه، باید تیم‌ باشند و شخصیت حقوقی نداشته باشند. دیگر اینکه در حال حاضر عضو ساختار حمایتی همگرا نباشند. به عبارت دیگر، در شرایطی که یک بازی‌ساز رتبه 4 یا 5 کژوال کمپ را کسب کند؛ اما شخصیت حقوقی داشته یا پیش‌تر به عضویت همگرا درآمده باشد، نمی‌تواند از این حمایت برخوردار شود و اعتبار تخصیص داده شده صرفا شامل تیم‌هایی می‌شود که پیش از این سابقه عضویت در ساختار حمایتی همگرا را نداشته‌اند.
حمایت‌های همگرا تنها با نظارت و راهبری انستیتو ملی بازی‌سازی در اختیار این دو تیم قرار می‌گیرد و اعتباری که در اختیار رتبه غزال قرار می‌گیرد، براساس شیوه‌نامه همگرا قابل برداشت توسط عضو خواهد بود.
حمایت‌های همگرا از تیم‌های دارای رتبه غزال
حتما برای تیم‌های بازی‌ساز سوال است که بدانند حمایت‎‌هایی که در اختیار دارندگان رتبه غزال ساختار حمایتی همگرا در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قرار می‌گیرد، شامل چه مواردی است. این حمایت‌ها عبارتند از مشاوره تولید و توسعه بازی، حضور در دوره‌‌های آموزشی داخلی شامل: برنامه‌نویسی بازی، ابعاد هنری بازی، طراحی بازی، مدیریت تولید بازی و توسعه کسب‌وکار و تجاری‌سازی، حضور در دوره‌های آموزشی و پژوهشی صادرات محور شامل شرکت در رویدادهای آنلاین و حضوری آموزشی و پژوهشی داخلی و بین‌المللی با رویکرد صادرات، امکان اجاره غرفه در نمایشگاه‌های داخلی معتبر، امکان حضور در رویداد‌ها و نمایشگاه‌های تجاری بصورت آنلاین یا حضوری، بهره‌برداری از خدمات زیرساختی و پشتیبانی شامل: خدمات سرور، صداگذاری، موسیقی، رندرینگ، موشن‌کپچر، تست کیفیت و عملکرد بازی، استقرار در فضاهای کار اشتراکی، خرید حق ‌استفاده نرم‌افزارها و پایگاه‌های تخصصی بازی‌سازی، خرید حق عضویت پلتفرم‌های کاریابی، تبلیغات در پلتفرم‌های تبلیغات دیجیتال داخلی، خرید حق‌اشتراک در پلتفرم‌های آنلاین محتوای ویدئویی آموزشی بین‌المللی، استفاده از پلتفرم‌های تبلیغات دیجیتال و تهیه محتوای تبلیغاتی با هدف نشر بین‌المللی، تبلیغات در پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری ویدئو آنلاین بین‌المللی، استفاده از کمپین‌های هوشمند تبلیغاتی با هدف نشر بین‌المللی و تهیه گزارش‌های تحقیقات بازار بین‌المللی شامل خرید نسخه دیجیتال گزارش‌های تحقیقات بازار بین‌المللی و خرید حق‌اشتراک پایگاه‌های تحقیقات بازار بین‌المللی و بسیاری خدمات دیگر خواهد بود.
درباره کژوال کمپ بیشتر بدانید
رویداد بازی‌سازی «کژوال‌کمپ» یک رویداد آموزشی تولید بازی با هدف ارتقاء صنعت بازی‌سازی درکشور است. در این رویداد شرکت کننده‌ها که باید از میان بازی‌سازان و دانشجویان علاقه‌مند به تولید بازی باشند، طی فرآیندی برنامه‌ریزی شده در مسیر تولید بازی و جذب کاربر
جهت دهی می‌شوند. این رویداد که از 22 شهریور شروع به کار کرده است در چندین مرحله مختلف و در سه بازه زمانی اجرا می‌شود.
حامیان دومین رویداد کژوال کمپ علاوه بر بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و سه مجموعه وابسته به بنیاد یعنی انستیتو ملی بازی‌سازی، مرکز تحقیقات بازی‌های دیجیتال (دایرک)، ساختار حمایتی همگرا شامل آوا گیمز و چند استودیوی بازی‌سازی مطرح از جمله پاییزان، Quiz Of Kings، مدریک، تتراپازل و نردبان اندیشه فردا هستند که در تامین جایزه رویداد و ارائه‌ محتواهای آموزشی مشارکت خواهند داشت. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 18:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )


جلسه اعضای اتحادیه شرکت های قطارشهری کشور با حضور اکثریت مدیران عامل قطار شهری های کشور به صورت حضوری و ویدیو کنفرانس به میزبانی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، در جلسه مدیران عامل قطارشهری های کشور كه روز دوشنبه 31 شهریور ماه برگزار شد مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به تشریح آخرین اقدامات انجام شده در متروی تهران و حومه پرداخت.
فرنوش نوبخت با اشاره به اینکه متروی تهران با ۷ خط و ۲۵۸ کیلومتر است افزود: سال گذشته ایستگاه هشتگرد به خط ۵ متروی تهران اضافه شد و با تکمیل خطوط شش و هفت به حدود ۳۰۰ کیلومتر می رسد.
وی با تاکید بر اینکه با افتتاح ایستگاه های جدید در کلان شهرها جدا سازی شرکت ساخت و بهره برداری باید مورد توجه همه قطار شهری ها قرارگیرد تصریح کرد: موضوعات شرکت ساخت با بهره برداری متفاوت است چرا که با توجه به مخاطبی که روزانه دارد با موضوعات مختلفی در حوزه مسئولیت اجتماعی روبرو است.
در ادامه اردشیر احمدزاده مدیرعامل اتحادیه قطار شهرهای کشور نیز ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس نسبت به تشریح موضوعات جلسه و پیگیری های صورت گرفته در اتحادیه قطار شهری های کشور در خصوص اجرای اساسنامه یكپارچه برای قطار شهری های كشور توضیحاتی داد.
‌در این جلسه آخرین مسائل مربوط به قطارشهری کشور مورد بررسی قرار گرفت.و تشكیل كمیته ایمنی و بهداشت محیط زیست تصویب و برای برگزاری حضوری كمیته فنی و تخصصی با رعایت پروتكل های بهداشتی به صورت ماهانه نیز موافقت شد همچنین موضوع چالش های پیش رو مترو و قطار شهری ناشی از عدم اجرای قوانین نیز مورد بحث قرار گرفت.
گفتنی است بررسی مسائل و مشکلات پیرامون مشکلات موجود در اساسنامه قطار شهری ها، فروش اوراق مشارکت، جداسازی شرکت ساخت و بهره بردار ی از جمله مهم‌ترین موضوعاتی بود که مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

این جلسه با حضور مدیرعامل قطار شهری های شیراز، اصفهان، اهواز، کرج، اسلامشهر برگزارشد و خانم شاه محمدی مدیرکل دفتر حمل ونقل ریلی درون شهری سازمان قطار شهری های کشور و مدیرعامل قطارشهری قم نیز به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشته و به طرح نظرات خود پیرامون موارد مطرح شده پرداختند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 18:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: رونمایی از دیوارنگاری طرح کادر درمان که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، ‌نشانه ای از تقدیر مردم از کادر درمان است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ دکتر برزین ضرغامی در مراسم رونمایی از دیوارنگاری تقدیر از جامعه پزشکی در مبارزه با کروناویروس در جمع مدیران شهری، بهداشتی و هنرمندان و شهروندان، اظهار کرد: از دکتر ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران، دکتر علی تاجرنیا، مشاور عالی رئیس کل و معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی و شهردار منطقه پنج و همه کسانی که در این مراسم حضور دارند، تقدیر می کنم.

وی ادامه داد: براساس کاری که انجام شده امروز دور هم جمع شدیم تا به مناسبت تقدیر از کادر درمان که در صف اول مواجهه با بیماری کویید 19 دارند، از این دیوارنگاری رونمایی کنیم.

ضرغامی افزود: این دیوارنگاری به این جهت است تا از زحماتی که از سوی کادر درمان کشیده شده تقدیر به عمل آید و این دیوارنگاری می تواند نشانه ای در سطح شهر باشد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: کاری که انجام شده اگر چه اولین طرح در این زمینه محسوب می شود اما فعالیت های دیگری در زمینه های هنری با همین موضوع در دست اقدام است و امیداریم زودتر بتوانیم آنها را به مرحله اجرا برسانیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم این طرح نشانه ای از تقدیر مدیریت شهری و مردم از کادر درمان باشد و مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی زحمات کادر درمانی را جبران کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 14:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران همزمان با 31 شهریور (روز جهانی بدون خودرو)، گفت: تشویق شهروندان به استفاده کمتر از خودرو و کاهش ترددهای درون‌شهری علاوه بر فرهنگ‌سازی، نیازمند بسترسازی نیز هست و توسعه بازارهای محله‌ای میوه و تره بار در همه محلات شهر یکی از راهکارهای عملی تحقق این مهم و مشوّق عدم استفاده از خودرو است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه در حال حاضر 245 میدان و بازار میوه و تره بار در نقاط مختلف شهر تهران واقع شده و مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان هستند، افزود: امسال، ساخت 26 بازار جدید میوه و تره بار را در دستور کار قرار داده‌ایم تا اهالی 26 محله دیگر تهران نیز به بازارهای محله‌ای میوه و تره بار دسترسی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه این مراکز علاوه بر تامین ارزاق و مایحتاج روزانه شهروندان، فضاهایی هستند که ساکنان محله‌ها در شرایط عادی و روزهای بدون کرونا، امکان دیدارهای چهره به چهره با همدیگر را می‌یابند، اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده و در پاسخ به مطالبات شهروندان، علاوه بر بهسازی و نوسازی بازارهای موجود، احداث بازارهای جدید را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم.
راد، علاقه‌مندی بسیاری از شهروندان به محله‌های محل سکونت خود را فرصت مغتنمی برای جلب مشارکت آنها در امور شهر دانست و تصریح کرد: با نظارت مستمر و مستقیم شهروندان بر عملکرد و فعالیت میادین و بازارهای واقع در محل سکونت آنها، ضمن ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی، پاسخگویی همکاران ما نیز افزایش می‌یابد که نتیجه آن را در استقبال روزافزون و افزایش رضایتمندی شهروندان از این مراکز شاهد هستیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تاکید بر اینکه کارکنان میادین و بازارهای میوه و تره بار کمترین تعطیلات را در طول سال دارند و بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه می‌دهند، خاطرنشان کرد: همه با هم عهد کرده‌ایم تا در شرایط دشوار اقتصادی موجود، با تمام توان در خدمت شهروندان باشیم و از این رو، قدردان زحمات یکایک همکاران خدوم خود هستم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 14:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 13725 ) ( تعداد نظرات : 48 )
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران از افزایش طول پیاده راه و مسیرهای دوچرخه سواری تا ۵۰۰ کیلومتر در پایتخت کشورمان خبر داد.

به گزارش ایسنا امیرمحسنی با اشاره به سند راهبردی برنامه سوم توسعه شهرداری تهران و تکالیف مندرج در آن اظهارکرد: در حال حاضر در شهر تهران، ۵۰۰ کیلومتر مسیر بزرگراهی و معابر اصلی داریم. با این همه، مطابق بند یک ماده ۴۸ برنامه سوم ۵ساله شهرتهران - که باید تا ۱۴۰۱ اجرایی شود - این عدد باید به  ۵۰۰ کیلومتربرای مسیرهای دوچرخه و پیاده راه افزایش یابد.

به گفته مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران اکنون ۱۷۰ کیلومتر مسیر دوچرخه داریم که البته کافی نیست و مطابق برنامه باید گام های رو به جلو برداریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، وی به اهتمام شهردار تهران برای تحقق سه شنبه های بدون خودرو و پیمودن مسیر منزل تا محل کار با دوچرخه اشاره کرد و گفت: مدیریت شهری تهران معتقد است که شهرباید از تملک خودروها خارج شود و به شهروندان بازگردد. بر این اساس، توسعه معابر و پیاده راه ها و استفاده از حمل و نقل عمومی به جای خودروهای سواری تک سرنشین و البته استفاده از دوچرخه به عنوان وسیله ای پاک در راستای حفظ محیط زیست در دستور کار قرار دارد .

زمان آخرین مطلب این کاربر: 18ساعت و 7دقيقه قبل
دوشنبه 31/6/1399 - 13:54
  • تعداد رکورد ها : 656813