دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4025 ) ( تعداد نظرات : 10 )

عضو انجمن رادیولوژی ایران گفت: برای افرادی که علائمی ندارند، آزمایش سی تی اسکن ریه انجام نمی‌دهیم، این فرآیند فقط برای بیماران کرونایی با شرایط حاد انجام می‌شود.
حمیدرضا حقیقت خواه، عضو انجمن رادیولوژی ایران و مدیر گروه رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: مسئله‌ مهمی که در مورد همه گیری کرونا در این مدت جامعه پزشکی را درگیر کرده است،  تعداد بالا مراجعان برای انجام سی تی اسکن بوده است.

او افزود: در این فاصله مواردی که حتما باید به آن توجه می‌شد حفظ کیفیت آموزشی و ارتقا سطح علمی دستیاران رادیولوژی است. در حال حاضر باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی و همچنین جامعه رادیولوژیست‌های کشور به خوبی آموزش های لازم داده شود تا  پزشکان و متخصصان با علائم و راه‌های تشخیصی این بیماری و نوع کار کردن با دستگاه رادیولوژی را یاد بگیرند.

حقیقت خواه ادامه داد: در این راستا انجمن رادیولوژی وبینار‌های زیادی را تشکیل دادند که طی این مدت برگزار شده و همکاران ما توانسته اند اطلاعات به روزی را دریافت کنند.

عضو انجمن رادیولوژی ایران بیان کرد: همکاران غیر رادیولوژیست، پزشکان عمومی و متخصصان  در این بین به دلیل نبود شرایط حضوری تصمیم گرفتند که وبینار‌هایی در این زمینه برپا کنند تا شرایطی برای آموزش های حضوری فراهم شود. به همین دلیل برای اینکه درس و آموزش تعطیل نشود جلساتی را به طور غیر حضوری برپا کردند.

او گفت: رسالت آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی ما در این شرایط سخت با تعیین شیوه نامه های جدید و استراتژی‌های نو  که برای تشخیص انجام می‌شد، مهم‌ترین بخش بحث آموزش خواهد بود که باید جایگاه خود را به خوبی حفظ کند تا جامع رادیولوژی کشور بتواند مباحث علمی خود را به روز نگه دارد.

عضو انجمن رادیولوژی ایران تصریح کرد: برای افرادی که علائم ساده و پیش افتاده‌ای داشته باشند و بیمار نباشند آزمایش سی تی اسکن انجام نمی‌دهیم. ما اجازه نمی‌دهیم که این افراد بی دلیل خود را در معرض خطر اشعه‌ قرار دهند. سی تی اسکن ریه فقط برای بیماران کرونایی با شرایط حاد انجام می‌شود.

او تاکید کرد: از همکاران محترم در این زمینه هم خواهش می کنیم که بیمارانی که اصرار بی دلیل دارند مانع آنها شده و آزمایش سی تی اسکن را انجام ندهند. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 15دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 16:10
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4025 ) ( تعداد نظرات : 10 )

آخرین آمار کرونا در ایران؛ شناسایی ۱۳۰۵۳ بیمار جدید در کشور
تعداد مبتلایان ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت و به ۸۵۴ هزار و ۳۶۱ نفر رسید.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا در ایران، اظهار کرد: از دیروز تا امروز (یکشنبه، ۲ آذر) و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۱۶۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

او افزود: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۸۵۴ هزار و ۳۶۱ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۷۵ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۴۴ هزار و ۸۰۲ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۶۰۳ هزار و ۴۴۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند. ۵ هزار و ۷۹۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

او ادامه داد: تا کنون ۵ میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وضعیت استان‌های کشور از نظر شیوع بیماری
لاری بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

او تاکید کرد: استان‌های ایلام، سمنان و یزد بیشترین میانگین بستری بیماران کرونایی در هفته گذشته را داشته اند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 15دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 16:9
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4025 ) ( تعداد نظرات : 10 )

 باورهایی غلط درباره ماسک زدن
یک فوق تخصص مهندسی ژنتیک از تعداد جهش بالا و تغییر شکل ویروس کرونا نسبت به ویروس ورودی به کشور خبر داد.

علی کرمی متخصص بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره کرونا ویروس‌های سارس و مرس اظهار کرد: کرونا ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی در چین رواج پیدا کرد و حدود ۷۴۰ نفر از افراد بر اثر این ویروس از بین رفتند. کرونا ویروس مرس (کرونا ویروس خاورمیانه‌ای) هم در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ میلادی نخست در عربستان دیده شد و در مدت کوتاهی پایان یافت، ولی کرونا ویروس به شگفتی قرن تبدیل شده و همه جهان را فرا گرفته است.

او بیان کرد: یک ماه قبل از همه گیری ویروس کرونا، یک جشنواره ورزشی به نام «المپیک ورزشی ارتش‌های جهان» در شهر ووهان چین برگزار شد که ۳۵۰ نظامی آمریکایی در این المپیک حضور داشتند. آمریکایی‌ها از حدود پنج تا هشت سال پیش پروژه‌ای را به نام WAB NET (پروژه بررسی کرونا ویروس خفاش‌های غرب آسیا) در حال اجرا بوده‌اند که بودجه این پروژه بر عهده بخش جنگ‌های میکروبی ارتش آمریکاست و هدف از آن جمع‌آوری خفاش‌های غرب آسیا برای جاسازی کرونا ویروس‌های آن است. ایران عضو این پروژه نیست، ولی کشور‌های همسایه ایران مانند افغانستان، پاکستان و ... عضو آن هستند.

این فوق تخصص مهندسی ژنتیک از شایعه‌ ۲ سال پیش درباره خریداری لانه خفاش به قیمت ۵۰ میلیون تومان در فضای مجازی خبر داد و افزود: آمریکایی‌ها در پروژه WAB NET با جست‌وجوی غار‌های کشور‌های غرب آسیا به دنبال خفاش‌های این کشور‌ها و در نهایت کرونا ویروس بودند و به علت اینکه ایران در این پروژه مشارکت نکرده بود برای دسترسی به خفاش‌های غار‌های ایران تصمیم گرفتند که خفاش‌ها یا لانه خفاش‌ها را به قیمت بسیار بالا (ده‌ها میلیون تومان) بخرند، در حالی که خفاش اصلاً لانه نمی‌سازد پس هدف دیگری در کار بوده است.

او ادامه داد: ارتش آمریکا در مرز‌های ایران همچون قزاقستان آزمایشگاه‌های جنگ‌های بیولوژیک (لوگار) که بسیار پیشرفته هستند، راه‌اندازی کرده است، بنابراین کرونا ویروس حاصل از خفاش‌های موجود در این آزمایشگاه‌ها به آزمایشگاه‌های منطقه خاورمیانه و در نهایت به آزمایشگاه سطح چهار ویروس شناسی در شهر ووهان انتقال پیدا می‌کرد. چین و آمریکا پروژه‌های مشترکی درباره کرونا ویروس در این آزمایشگاه و آزمایشگاه‌های نظامی آمریکا داشتند که به طور قطع، اهدافی را دنبال می‌کردند.

کرمی تاکید کرد: آمریکایی‌ها از طریق ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ میلادی به اقتصاد کشور چین حمله کرده بودند. اکنون یک جنگ عظیم اقتصادی بین چین و آمریکا برقرار شده است. رئیس جمهور آمریکا، کرونا ویروس را ویروسی چینی می‌داند، این در حالی است که سخنگوی دولت چین به صراحت بیان می‌کند که آمریکایی‌ها مسئول پخش کرونا ویروس در چین از طریق ورزشکاران نظامی خود هستند. کشور‌های آمریکا و چین قصد دارند که اقتصاد جهان را بین خود تقسیم کنند. پروژه‌های عظیم اقتصادی در حوزه پزشکی و زیستی وجود دارند که کشور‌های آمریکا و چین و رژیم صهیونیستی سه ضلع این پروژه را تشکیل می‌دهند.

او تصریح کرد: چین ابرقدرتی است که همه بازار اروپا و آمریکا را تسخیر کرده است. کشور‌های چین و آمریکا با وجود اینکه در ظاهر با هم جنگ می‌کنند، پشت پرده روابط اقتصادی با یکدیگر دارند. کرونا ویروسی طبیعی نیست. این ویروس از ابتدای ورودش به کشور بیش از ۲۰۰ جهش مختلف داده که تعدادی از این جهش‌ها خاص ایران بوده، بنابراین ویروس تغییر شکل داشته است. علائم این ویروس در ابتدا تنفسی بود، ولی اکنون نشانه‌های کرونا ویروس به گوارشی، پوستی و علائم دیگر تغییر پیدا کرده و قدرت شیوع آن بسیار بیشتر شده است.

چرا این روز‌ها ویروس کرونا بیشتر قربانی می‌گیرد؟
این فوق تخصص مهندسی ژنتیک گفت: اکنون قدرت سرایت کرونا ویروس حدود ۹ برابر و میزان کُشندگی آن کم شده است، بنابراین آمار بالای مرگ و میر ناشی از این ویروس به علت قدرت شیوع بالای آن و تعداد بسیار زیاد مبتلایان است. از دیگر دلایل افزایش آمار مرگ و میر می‌توان به مدیریت نادرست اپیدمی کووید-۱۹ در کشور و سهل انگاری عده‌ای در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی اشاره کرد. با سرد شدن هوا و وارد شدن ویروس آنفلوانزا، اوضاع بدتر می‌شود، زیرا اگر فردی به ویروس‌های آنفلوآنزا و کرونا به طور همزمان مبتلا شود، بیماری زمینه‌ای داشته و سن او هم بالا باشد، احتمال زنده ماندنش بسیار پایین است، بنابراین باید این بیماری را جدی بگیریم و همه همکاری کنیم تا این همه‌گیری مهار شود.

کرمی درباره شایعات واکسن آنفلوآنزا اظهار کرد: اکنون باور‌هایی غلط درباره واکسن آنفلوآنزا در جامعه وجود دارد که از جمله این باور‌ها می‌توان به عقیم شدن افراد اشاره کرد و این در حالی است که تزریق این واکسن برای کادر درمان و گروه‌های در معرض خطر ضروری است.

ضرورت همکاری دولت با مردم برای ریشه‌کن کردن ویروس کرونا

او بیان کرد: مردم به شایعات فضای مجازی درباره کرونا ویروس توجه نکرده، اخبار را از منابع معتبر دنبال و شیوه نامه‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند. دولت باید برای ریشه‌کن کردن این ویروس در کشور با مردم همکاری کند و به آنها امکانات لازم را بدهد. همه نهاد‌های کشور از جمله ارتش و سپاه باید در قطع زنجیره انتقال کرونا ویروس تلاش کنند همان کاری که در ماه‌های اول انجام شد باید با قاطعیت بیشتر ادامه پیدا کند. سازمان پدافند غیر عامل هم باید به طور جدی در ستاد کرونا عضو شود.

انتظار هفت ساله مردم برای تولید واکسن آنفلوآنزای ایرانی
این فوق تخصص مهندسی ژنتیک افزود: از واکسن آنفلوآنزای ایرانی در سال ۹۲ رونمایی شد، ولی هنوز این واکسن در داخل کشور ساخته نمی‌شود.۹۵ درصد از واکسن‌های انسانی ایرانی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و انستیتو پاستور ایران تولید می‌شوند، اما این ۲ مرکز برای تولید همه واکسن‌های برنامه ملی ایمن سازی کودکان مورد حمایت قرار نمی‌گیرند. برخی افراد تصور می‌کنند که با تزریق واکسن آنفلوآنزا، دیگر به ویروس کرونا مبتلا نمی‌شوند در حالی که این باور، اشتباه است و این ۲ ویروس متفاوت هستند.

کرمی یادآوری کرد: برخی اشخاص بر این باور هستند که ماسک زدن، سیستم ایمنی آنها را تضعیف می‌کند و با برگشت بازدَم افراد به ریه، آنها به هیپوکسی (افت اکسیژن خون) دچار می‌شوند در حالی که تصوری اشتباه دارند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 13ساعت و 15دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 16:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران همزمان با موج جدید شیوع ویروس کرونا از فراهم شدن امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری به صورت برخط از طریق کارتابل شهروندی در "سامانه تهران من" خبر داد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، حامد سلیمی مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه، در خصوص امکان معرفی مهندس طراح معماری گفت: مطابق قانون نظام مهندسی ساختمان، انتخاب و معرفی مهندس طراح معماری توسط (مالک/ متقاضی) صدور پروانه صورت می گیرد، بدین جهت در راستای فرآیند هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان تهرانی و تسریع در امور، امکان انتخاب و معرفی مهندس طراح معمار از طریق کارتابل شهروندی مالکین در "سامانه تهران من" فراهم شد؛ از این رو دیگر نیازی به مراجعه حضوری مالک نبوده و متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به سامانهurban.tehran.ir و با استفاده از نام کاربری شهروندی خود اقدام به ثبت اعتراض و دفاعیه کنند.
وی افزود: در صورتیکه متقاضی فاقد حساب کاربری شهروندی باشد، ابتدا باید در سامانه "تهران من" (my.tehran.ir) ثبت نام کرده و پس از دریافت پیامک حاوی نام کاربری و رمز ورود برای ثبت تعهدنامه صیانت از نام کاربری، به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کند.
سلیمی تأکید کرد: بعد از تأیید تعهدنامه در دفتر خدمات الکترونیک شهر، (مالک/ متقاضی) می تواند با مراجعه به سامانه urban.tehran.ir و ورود با نام کاربری شهروندی خود، اقدام به انتخاب مهندس طراح معماری کند.
وی گردش کار صدور انواع پروانه ساختمانی را سه مرحله عنوان کرد و افزود: مرحله اول: تشکیل پرونده، ثبت درخواست تا صدور نقشه، مرحله دوم: ارائه نقشه های معماری توسط مالک، صدور و پرداخت فیش عوارض و مرحله سوم: تکمیل مدارک و صدور پروانه است.
مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران گفت: متقاضیان پروانه ساختمانی می توانند مهندس طراح خود را که دارای شماره امضاء شهرسازی بوده و صلاحیت و ظرفیت لازم متناسب با پروانه ساختمانی مورد درخواست را دارد از طریق سامانه تهران من معرفی کرده و پس از تأیید وی، از سوی دفاتر خدمات الکترونیک شهر، مراحل تکمیلی صدور پروانه خود را به صورت برخط پیگیری کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 14:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران از آمادگی 250 میدان و بازار میوه و تره بار برای خدمات‌رسانی هر چه بهتر و بیشتر به شهروندان با توجه به اعمال محدودیت‌های کرونایی از روز گذشته خبر داد و گفت: میادین و بازارهای میوه و تره بار، 7 روز هفته در خدمت شهروندان هستند و زمان فعالیت این مراکز حتی یک ساعت هم کاهش نیافته، چرا که قرارمان این است که در روزهای سخت در کنار مردم عزیزمان باشیم.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد با اعلام اینکه وضعیت موجودی محصولات و کالاها در میادین میوه و تره بار را به صورت لحظه‌ای رصد می‌کنیم تا کمبودی در عرضه انواع میوه و تره بار نداشته باشیم، افزود: علاوه بر توزیع محصولات تنظیم بازار که در اختیار میادین میوه و تره بار قرار می‌گیرد، تمام سعی خود را به عمل آورده‌ایم تا در زمینه عرضه محصولاتی همچون روغن، گوشت مرغ، تخم مرغ، گوشت قرمز و برنج نیز کمبودی نداشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در دوره محدودیت‌های ناشی از کرونا باید به بهترین شکل ممکن، خدمات‌رسانی کرده و علاوه بر انواع میوه، سبزی و صیفی، محصولات پروتئینی مورد نیاز شهروندان را نیز تأمین کنیم، اظهار کرد: میزان عرضه گوشت مرغ را در میادین میوه و تره بار افزایش داده‌ایم و در مورد گوشت قرمز نیز هیچ مشکلی نداریم و به هر مقدار که تقاضا از سوی شهروندان وجود داشته باشد، نسبت به عرضه این محصول اقدام می‌کنیم.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه در این شرایط سخت، سفره مردم را سفره خودمان می‌دانیم و برای کوچک‌تر نشدن سبد خرید خانواده‌ها، شبانه‌روزی کار کرده و از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: اگر در زمینه هر محصولی کمبود وجود داشته باشد، رأساً ورود کرده و مستقیماً نسبت به خرید آن محصول و توزیع آن در میادین میوه و تره بار برای آرامش خاطر و رفاه حال شهروندان اقدام می‌کنیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 14:20
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

شهردار منطقه ۵تهران، در حاشیه برگزاری مانور بزرگ ستاد برف روبی منطقه‌۵، گفت:‌ این مانور با بیش از 200 خودرو سبك و سنگین، خودروهای پیك آپ و همچنین كامیون‌های برف روبی برگزار شد.

محمود کلهری، افزود: هدف از برگزاری این مانور این بود كه آمادگی خود را در زمان بارش برف و باران بسنجیم

او‌ گفت: موقعیت جغرافیایی و همچنین سابقه بارش‌های برف سنگین در این منطقه موجب شد كه قبل از شروع جدی بارش های برف و باران بتوانیم با همكاری معاون خدمات شهری و سازمان پسماند شهرداری تهران امكانات خود را بررسی كنیم و امسال حتی بیشتر از سال های گذشته تجهیزات خود را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امسال با یك هم افزایی مناسب با پلیس راهور، آتش نشانی و هلال احمر مشكلی به هنگام بارش برف نخواهیم داشت . بارش برف و باران نباید عبور و مرور شهروندان را دچار مشکل کند . مردم باید از بارش برف و باران فقط لذت ببرند.

شهردار منطقه۵ تاكید كرد: امسال تمام‌رود دره‌ها، رودخانه‌ها و مسیل‌ها لایروبی شده و كیسه‌های شن و ماسه نیز در فاصله 50 تا 100 متری در كلیه مناطق مستقر شده است.

وی همچنین درباره سایت‌های برف روبی این منطقه نیز گفت: علاوه بر راه اندازی یك سایت مركزی در هر ناحیه نیز 2 سایت مستقر كردیم كه در مجموع 14 سایت در منطقه 5 فعال است.

كلهری خاطرنشان كرد:‌ با توجه به استقرار دوربین های ترافیكی در زمان بارش‌ها به طور كامل معابر و ترافیك رصد می شود و در صورت مشاهده آب ماندگی و آب گرفتگی بلافاصله نیروهای خدمات شهری منطقه نسبت به رفع مشكل اقدام می كنند.

به گفته وی، در این مانور تمام ماشین آلات سبك و سنگین و همچنین تخصصی مرور و بررسی شد و امسال مشكلی خاصی در منطقه 5 نخواهیم داشت و از شهروندان می خواهیم درصورت ارائه پیشنهادات خود به سامانه های 137 و 1888 تماس حاصل كنند.
در آستانه شروع بارش های برف و باران مانور برف روبی شهرداری منطقه 5 تهران در بوستان ارم برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 14:5
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


شهردار منطقه ۱۳ در دومین جلسه ویدئو کنفرانسی هماهنگی ستاد برفروبی از آمادگی ستاد برف روبی این منطقه برای مواجهه با بارشهای پاییزی و زمستانی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ ، مرتضی رحمان زاده در دومین جلسه هماهنگی ستاد برف روبی این منطقه که عصر روز گذشته شنبه یکم آذر ماه به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور معاونین و مدیران اجرایی برگزار شد ، گفت: در آستانه فصل سرما با تشکیل ستاد برف روبی و تدوین برنامه عملیاتی، تجهیزات و ماشین آلات برف روبی برای مقابله با بارش های احتمالی در حال آماده سازی است .
وی افزود: بر اساس دستورالعمل ستاد برفروبی، سه موقعیت قبل از بارش ، حین بارش و بعد از بارش برنامه ریزی شده است که با هماهنگی معاونت ها و حوزه ها بتوانیم به خوبی آن را اجرا کنیم.
شهردار منطقه۱۳ با اشاره به بارندگی های اخیر پایتخت و ورود سامانه بارشی جدید به تهران اظهار داشت: با توجه به لایروبی مستمر انهار و حوضچه ها و اقدامات صورت گرفته برای مدیریت بارندگی ها و تلاش نیروهای خدمات شهری خوشبختانه هیچ مشکل آبگرفتگی مشاهده نشده و تردد وسایل نقلیه در معابر این منطقه روان است.
او ادامه داد: همزمان با آغاز بارندگی ها تا کنون، نیروهای خدمات شهری منطقه، نواحی ، مسیل و.. با استفاده از ماشین آلات در آماده باش کامل بودند تا در صورت نیاز به رفع آبگرفتگی بپردازند .
در این جلسه ضمن تعیین وظایف آتی اعضای ستاد برفروبی ، گزارش برنامه ها و اقدامات انجام شده تشریح شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 13:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

سردیس ابراهیم قنبری مهر سازنده سرشناس و مبتکر سازهای موسیقی ایرانی ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ این سازمان با هدف تجلیل از مقام والای مفاخر فرهنگی و ورزشی ایران اسلامی و توسعه و تبیین نقش هنر مجسمه سازی در ارتقاء فرهنگ عمومی، طراحی و ساخت سردیس های مفاخر فرهنگی و ورزشی؛ فراخوان طراحی و ساخت سردیس سه تن از مفاخر ملی و ورزشی را منتشر کرده است.

طی این فراخوان از هنرمندان مجسمه‌ساز دعوت می شود با ارائه طرح‌های خود از استاد ابراهیم قنبری مهر « سازنده سرشناس و مبتکر سازهای ایرانی»و ورزشکاران نامی کشور ؛ منصور پورحیدری« بازیکن و مربی تیم ملی فوتبال» و جعفر کاشانی « بازیکن سابق تیم ملی فوتبال» در این فراخوان شرکت کنند.

گفتنی است؛ مهلت ثبت نام تا تاریخ 30 آذرماه 1399 اعلام شده و هنرمندان می توانند طی مدت زمان مشخص شده، با ارسال فرم های ثبت نام به نشانی الکترونیکی farakhanart@gmail.com طرح خود را در قالب تعیین شده ارائه کنند.

ارسال فرم ثبت نام و تجربیات و فعالیت های هنرمند به‌صورت تایپ شده و امضا شده و ارسال تصویر از ماکت حجمی و همچنین توضیح و توجیه کامل طرح پیشنهاد شده به همراه مختصات و مشخصات اثر(جنس اثر، ابعاد اثر، تکنیک ساخت و ....) بسیار مهم است و هنرمندان در ارائه طرح باید به نکاتی مانند لزوم شخصیت پردازی و انعکاس ویژگی های شخصی هر یک از شخصیت ها، چهره پردازی سردیس ها از دوران اوج فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی شخصیت ها و یا دورانی که از منظر عموم شناخته شده‌تر باشند، توجه کنند.

بر اساس آنچه در این فراخوان آمده؛ لازم است هنرمندان مطالعات لازم را برای کسب اطلاعات بیشتر از بیوگرافی شخصیتها به‌عمل آورند و تمرکز بر طراحی جزئیات ضروری فیگور، چهره و حالت هر شخصیت و اجتناب از پرداختن به تمام نکات را مد نظر قرار دهند.

به‌کار گیری شخصیت پردازی و استفاده از تکنیک و دستاوردهای مجسمه سازی معاصر، عدم استفاده صرف از روش سی ان سی و تراش سه بعدی و لزوم وجود ویژگی های تکنیکی، شخصی و حسی هنرمند، استفاده از خلاقیت و نوآوری در برخورد با موضوع از الزامات دیگر این فراخوان است.

آثار در قالب سردیس 80 تا 90 سانتی متر اجرا و نصب خواهند شد و نتایج پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان اعلام می شود.
طرح منتخب ممکن است مشروط به بازنگری و اصلاح موردی و بررسی ماکت و سپس تایید نهایی باشد.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به بخش فراخوان سایت سازمان زیباسازی شهر تهران به نشانی اینترنتی www.zibasazi.tehran.ir مراجعه کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 13:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


  شهردار منطقه 2گفت: با آماده باش نیروهای خدمات شهری منطقه  در ساماندهی کانال ها و مسیل ها  و هدایت آب های سطحی،بارش بی وقفه باران در محله های شمال غرب تهران هیچ گونه آبگرفتگی معابر را در پی نداشته است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2، حسن رحمانی با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز بارش های پاییزی ،نیروهای خدمات شهری  و عوامل اجرایی نواحی در قالب اکیپ های عملیاتی و لایروبی به صورت آماده باش در معابر پر تردد و اصلی منطقه حضور یافته اند تا خللی در تردد شهروندان به وجود نیاید.
وی با اشاره به شناسایی نقاط حساس و آبگیر توسط  کمیته ویژه مدیریت بارش ها گفت: نیروها ی خدمات شهری مجهز به ابزار آلات رفع آبگرفتگی ها در نقاط حساس و آبگیر نواحی 9گانه منطقه مستقر شدند و با استفاده از تجهیزات مکانیکی،  با لایروبی نقاط قابل دسترس مسیل ها، حوضچه های رسوبگیر و نهرها، اقدام به بازگشایی و رفع آبگرفتگی انهار و هدایت آبهای سطحی کردند.
شهردار منطقه 2  با بیان اینکه تمامی تمهیدات و تدابیر اجرایی برای مدیریت بارش ها با هدف تسهیل رفت و آمد در معابر منطقه2 تهران  تا پایان بارش ها پییش بینی شده است افزود: شهرداری منطقه دو با به کارگیری تمام توان و امکانات خود تلاش دارد در روزهای بارندگی از ورود هر گونه آبگرفتگی و اخلال در رفت وآمد شهروندان پیشگیری کند.
رحمانی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال های فرعی و اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست و خوشبختانه از آغاز بارش باران تاکنون مشکل آبگرفتگی نداشته ایم ، افزود: لایروبی و پاکسازی ٣٠ کیلومتر مسیل و ۵٠ کیلومتر کانال اصلی و ۱۳۰ هزار متر طول کانال های فرعی با استفاده از عوامل کارگری،ماشین آلات و ادوات سنگین انجام شد.
شهردار منطقه۲ با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم تا  در هدایت آبهای سطحی مشکلی ایجاد نشود ، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات شهروندان است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 13:42
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح "دوشنبه های سالمندی" در فضای مجازی منطقه سه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، به گفته کاظم کمالی نسب معاون امور اجتماعی و فرهنگی، با توجه به شرایط اپیدمی بیماری کرونا در پایتخت، طرح "دوشنبه های سالمندی" در بستر فضای مجازی اجرا می شود.

او افزود: این طرح روزهای دوشنبه در سایت اینستاگرامی labkhande_salamat1@و@shahrdari3_salamatبرگزار می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه سه هدف از اجرای طرح "دوشنبه های سالمندی" را حساس سازی عموم جامعه به ویژه مدیران ارشد شهری و سایر سازمانهای مرتبط نسبت به پدیده سالمند و ارتقای همدلی و همبستگی در سطح جامعه دانست.

کمالی نسب ابراز کرد: این طرح با مشارکت انجمن ها و سازمان های دولتی و غیردولتی سلامت محور اجرای یوگا در سالمندان توسط موسسه غیر دولتی به وقت زندگی، برگزاری مسابقه با موضوع علمی ویژه شهروندان برگزار می شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 57دقيقه قبل
يکشنبه 2/9/1399 - 13:39
  • تعداد رکورد ها : 658249