Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10217 ) ( تعداد نظرات : 25 )

اندیشکده نشنال اینترست:
🔺بر اساس جدیدترین یافته‌های یک پژوهش که توسط محققان دانشگاه استنفورد انجام شده، مکان‌هایی نظیر: رستوران‌ها، هتل ها، مسافرخانه ها، مراکز درمانی، کافه‌ها و مراکز خواروبار فروشی، منابع اصلی شیوع و انتقال ویروس کرونا (تا ۸۰ درصد) هستند.
🔺رستوران ها، بالاترین نرخ شیوع و ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رسانده‌اند.
🔺محدودسازی حضور در این مکان ها، از جمله راهبرد‌های مهم و موثری است که برای مقابله با کرونا می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 44دقيقه قبل
چهارشنبه 28/8/1399 - 6:28
Dr.moslehi ( تعداد مطالب : 10217 ) ( تعداد نظرات : 25 )

⚠️هذیان‌گویی از علایم جدید در مبتلایان به کرونای شدید

مسعود مردانی عضو ستاد ملی مقابله با #کرونا:
🔺هذیان‌گویی یکی از علایم جدید در شدیدترین موارد ابتلا به کرونا به خصوص در سالمندان است که با این عارضه سردرگمی و توهمات شدید تجربه می‌شود.
🔺در اوایل شیوع بیماری کرونا مبتلایان دچار سردرد و مشکلات ریوی می شدند، اما به مرور، دردهای عضلانی، علایم گوارشی، سکته های مغزی و قلبی نیز اضافه شد و اکنون شاهد هذیان گویی مبتلایان هستیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 9ساعت و 44دقيقه قبل
چهارشنبه 28/8/1399 - 6:26
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


مراسم رونمایی از ۵۶ عنوان کتاب با حضور شهردار تهران و سایر مسئولان شهری به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
به گزارش شهر پیروز حناچی، شهردار تهران در مراسم آیین رونمایی از ۵۶ عنوان کتاب شهرداری تهران که به مناسبت هفته کتاب  و کتابخوانی برگزار شد، گفت: هفته کتاب و کتابخوانی من را به یاد قبل از انقلاب می‌اندازد، در آن سال ها کتاب های معروف و تاثیرگذار در بازارچه کتاب خیابان انقلاب عرضه می شد و جایگاه ویژه‌ای داشت و افتخار دارم که در طول مدت فعالیت حرفه‌ای با همکارانم تلاش کردم آنچه را که مهم است مکتوب کنم و برای دیگران باقی بگذارم. یکی از کتابهایی که در این دوره منتشر شد و تاثیر زیادی هم گذاشت کتاب "توپخانه" بود که پروژه‌هایی مانند مرمت خیابان لاله زار یا میدان توپخانه تحت تاثیر این کتاب بوده است.

حناچی در ادامه گفت: در این دوره مدیریت شهری تلاش کردیم در حوزه نشر و پژوهش وارد حوزه هایی شویم که بخش خصوصی توجیه چندانی برای فعالیت در آن ندارد. این جمله درست است که وظیفه ما در شهرداری انتشار کتاب نیست و چنین وظیفه ای به ما محول نشده اما می توان در حوزه کتاب تولیدی فعالیت کرد که از دل این فعالیت پژوهش های کاربردی به دست آید. یکی از پژوهش هایی که در قالب کتاب در این سال ها عرضه شده کتاب " پارکینگ رایگان" است که نتیجه یک تئوری شهری است، این کتاب نشان می دهد چگونه رایگان بودن پارکینگ منجر به استفاده بیشتر شهروندان از خودروی شخصی می شود و نشان داده که این سیاست چقدر غلط است و بر اساس این پژوهش هاست که متوجه می شویم توسعه بزرگراه‌ها در استفاده شهروندان از خودروهای شخصی چه تاثیر گذاشته و لازم است که در این سیاست ها رویکرد تغییر کند. مطالعه این پژوهش ها و انتشار کتاب هایی در زمینه‌ آخرین دستاوردهای مدیریت شهری می تواند مدیران را در مسیری قرار دهد که چنین تصمیمات غلطی نگیرند. مدیران ما نیاز دارند که سطح دانش شان افزایش یابد و کتاب ها کمک شایانی به این امر می‌کند.

حناچی در ادامه گفت: درباره تهران و حوزه شهری باید تسهیل کننده چاپ‌کتاب باشید، حتی اگر این کتاب‌ها توسط ناشران دیگر چاپ شود. البته شرایط حاضر با توجه به وضعیت قیمت کاغذ بسیار دشوار است و همانطور که میدانید این بحران به جایی رسید که روزنامه و انتشارات همشهری در آستانه تعطیلی قرار گرفت و اگر حمایت های بخش هایی از دولت نبود این اتفاق می افتاد اما با وجود این بحران می توان به روش های دیگر دست زد برای نمونه توسط چاپ دیجیتال کتاب منتشر کرد، کاری که جناب آقای نوبخت گفتند در مترو انجام شده که در قالب یک اپلیکیشن کتاب رایگان به مخاطبان عرضه می شود . این اتفاق، کار بسیار خوبی است و می توان آن را توسعه داد .

حناچی گفت: امروز در تهران اکثر مردم از گوشی های هوشمند استفاده می کنند. می‌توان از این ظرفیت استفاده کرد. جالب است که در انتخابات سال ۹۶ آمارها نشان می‌داد که ۴۵ میلیون نفر با استفاده از گوشی هوشمند اخبار و اطلاعات را پیگیری می کردند.

شهردار تهران در ادامه با تاکید بر جذب پژوهش های ارزشمند در حوزه مدیریت شهری گفت: اگر نشریه علمی و پژوهشی مناسبی در حوزه مدیریت شهری وجود داشته باشد می‌توان بسیاری از پژوهش های با کیفیت پژوهشگران را دریافت و ضمن انتشار از آنها در ارتقای دانش فنی مدیران استفاده کرد.

او در ادامه گفت: امروز در این جلسه جای برخی ناشران مثل انتشارات همشهری و نشر شهر خالیست و لازم است از ظرفیت این دوستان هم استفاده شود.

شهردار تهران همچنین تاکید کرد باید برنامه‌ای در شهرداری برای حمایت از کتاب فروشی های قدیمی و سرشناس در تهران وجود داشته باشد.

خانه اتحادیه خانه تهران می شود

او در ادامه  اعلام کرد که خانه اتحادیه در تهران به خانه تهران تبدیل می‌شود و گفت: طبق برنامه قرار است که تمامی اسناد مربوط به تهران در این خانه نگهداری و برای نمایش عرضه شود.

همچنین در این مراسم غلامحسین محمدی،  رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز  گفت: درست این بود که برنامه مفصل تری به مناسبت هفته کتاب برگزار شود اما به دلیل شرایط کرونایی کشور مراسم به همین جلسه بسنده ‌شد.

او از برخی برنامه های شهرداری در هفته کتاب و کتابخوانی نام برد و گفت: شهرداری تهران در حوزه مترو با همکاری کتابخانه ملی ایران،  کتابخانه هایی را در برخی ایستگاهها ایجاد کرده است، همچنین با استفاده از یک اپلیکیشن ۱۳ هزار عنوان کتاب را به مسافران مترو به صورت رایگان عرضه می کنند.

در این مراسم محمد حسین بوچانی،  رئیس چاپ و نشر شهرداری و رئیس مرکز مطالعات شهرداری به ارائه گزارشی از روند انتشار کتاب در شهرداری پرداخت و گفت: تلاش شده بر اساس شاخص هایی همچون حمل و نقل پاک؛ تهران شهری برای همه و ترویج فرهنگ دوچرخه سواری کتابهایی چاپ و عرضه شود.

همچنین در این مراسم فرنوش نوبخت، مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران به برنامه های مترو در حوزه کتاب پرداخت و گفت: در هفته کتاب ما پویش بخوان را در مترو اجرا کردیم که بر اساس آن گزیده‌ای کوتاه از برخی کتاب های فاخر در مترو عرضه می شود، همچنین اپلیکیشنی با ارائه 13 هزار عنوان کتاب به مسافران مترو طراحی شده که مسافران می توانند از آن استفاده کنند.

در ادامه مراسم نادره رضایی،  مدیر عامل انتشارات علمی فرهنگی هم  گزارش کوتاهی از فعالیتهای این انتشارات در حوزه شهری را ارائه کرد.

محمدرضا جوادی یگانه ، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری هم در این جلسه ضمن تاکید بر حمایت شهرداری از اصحاب فرهنگ و هنر گفت: شهرداری تهران وظیفه اصلی اش تولید فرهنگ نیست و بر همین مبنا با هیچ یک از اصحاب تولید فرهنگ و هنر مانند انتشارات رقابت ندارد بلکه تلاش کرده از محصولات فرهنگی آنها بهره برداری کند.

او با اشاره به مشکلات اصحاب فرهنگ در سال‌های اخیر گفت: حوزه فرهنگ و به خصوص عرصه های انتشاراتی در شرایط کنونی نیاز به حمایت دارند و شهرداری تهران تلاش می‌کند با استفاده از امکانات خود به آنها کمک کند.

برزین ضرغام، مدیرعامل سازمان زیباسازی هم با تاکید بر حمایت شهرداری تهران از صاحبان فرهنگ و هنر گفت : شاید در گذشته این نگاه وجود داشت که ما رقیب بخش خصوصی در این حوزه هستیم اما در دوره جدید مدیریت شهری چنین نگاهی وجود ندارد و البته تلاش می‌شود که از محصولات تخصصی انتشارات ها استفاده شود .

در این مراسم همچنین احمد مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران با اشاره به پیشینه ارزشمند فرهنگی تهران گفت: بسیاری از بزرگان فرهنگ و هنر وقتی به تهران آمدند در تهران ماندند و به نوعی به چهره های فرهنگی تهرانی تبدیل شدند افرادی مانند محمدرضا شجریان، جلال آل احمد، سیمین دانشور و بزرگان دیگر از شهرهای دیگر آمدند اما در تهران ماندند و این ظرفیت بالای فرهنگ را در این شهر نشان می‌دهد.

او همچنین در بخشی از سخنانش از شهردار تهران خواست که از برخی انتشارات های قدیمی که به نوعی جزو گذشته تهران محسوب می‌شوند حمایت کند و از جمله آنها برخی کتابفروشی ها هستند و گفت: برخی کتابفروشی ها در برخی در محلات تهران حامل فرهنگ و علم کشور بودند و راهنمایی های زیادی به مردم در استفاده از کتاب می کردند و خوب است که از این قشر حمایت شود

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 22:2
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

کتاب‌های «مهرنجون»، «تاکسی سرویس برای فاو»، «ماموستا» و «برسد به دست خانم ف» در هجدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس برگزیده شدند و انتشارات سوره مهر به عنوان ناشر برتر دولتی معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، آیین اختتامیه «هجدهمین دوره کتاب سال دفاع مقدس» همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و با حضور جمعی از مسئولان کشوری و لشکری در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد و در این مراسم کتاب‌های «مهرنجون»خاطرات خودنوشت محمد محمودی نورآبادی، «تاکسی سرویس برای فاو»خاطرات خود نوشت محمود بلوری، «ماموستا»خاطرات ملا قادر قادری نوشته علی رستمی و «برسد به دست خانم ف» خاطرات سیداحمد نبوی نوشته راحله صبوری به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند. همچنین در ارزیابی ناشران حوزه دفاع مقدس، انتشارات سوره مهر به عنوان ناشر برتر دولتی معرفی شد.

«مهرنجون» با قلمی ساده به بیان خاطرات محمودی نورآبادی در دفاع مقدس می پردازد. کتاب مهرنجون نمونه‌ای از وقایع نگاری است و توجه محمودی نورآبادی به روستای «مهرنجون» سبب شده جغرافیا و موقعیت این روستا به طور کامل در داستان بیان شود گویی محمودی نورآبادی در آغاز کتاب پرگاری به دست دارد که نوک پرگار در مهرنجون گذاشته شده و از آنجا به جبهه و دیگر نقاط سرک می‌کشد. در «مهرنجون» نقش روستایی‌ها در دوران جنگ و انقلاب مورد اشاره قرار گرفته است.

«تاکسی سرویسی برای فاو» شرح خاطرات دوران کودکی و نوجوانی، ایثارگری و جانبازی و حضور در عملیات‌های مختلف از جمله عملیات والفجر 8 و تصرف شهر فاو توسط نویسنده و هم‌رزمانش است. این کتاب فقط خاطره‌نگاری صرف نیست، بلکه نحوه بیان و نوع نگارش بلوری باعث شده تا حالت پژوهشی پیدا کند و از تمامی عکس‌ها، دست‌نوشته‌ها و یادداشت‌های باقی مانده از آن دوران در کتاب به عنوان منابعی برای پژوهش‌های مختلف استفاده شود. نقطه قوت این کتاب زندگی محور بودن آن است که تنها به جنگ و خاطرات آن محدود نمی‌شود و دوره‌های مختلف زندگی این رزمنده، از جایگاه اجتماعی تا دوران کودکی و نوجوانی و محل رشد و ارتباط با پدر و مادرش را در آن می‌بینید.

کتاب «ماموستا» شرح خاطرات و مبارزات مردم غیور پاوه، به روایت ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه پاوه با یک یک بیان شیوا و روان است و بخشی از تاریخ غرب کشور در ایام انقلاب، جبهه و جنگ و حال حاضر در این کتاب بیان شده است. بخشی از کتاب به زحمات و محنت هایی که علمای کرد در ایام تحصیل و درس در زمان گذشته و حال کشیده اند پرداخته، بخش دیگر کتاب به اخلاص، غیرت و پایداری مردم کُرد نسبت به دین، سرزمین، علمای اسلام و انقلاب و همچنین بخش آخر کتاب نیز به تاریخ منطقه اورامانات در انقلاب اسلامی ایران اختصاص یافته است.

«برسد به دست خانم ف» خاطرات سید احمد نبوی، از دوران دفاع مقدس است که راحله صبوری آن را ویراسته و مکتوب کرده است. این کتاب شامل خاطرات زندگی و حضور نبوی به عنوان یکی از اعضای گردان انصارالرسول در جبهه‌های جنگ تحمیلی است و در دل خود با بخشی از نامه‌هایی که او در دوران جنگ تحمیلی به خانواده‌ و دوستان نوشته، درآمیخته است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 18:19
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

 (پانا) - مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید به رویکرد حمایتی مدیریت شهری به موضوع دستفروشان، گفت راه اندازی سامان بازار واسطه‌ها را حذف و ارتباط مستقیم و موثری بین مدیریت شهری و دستفروشان برقرار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در نشست مشترک نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران برای ساماندهی دستفروشان با اشاره به تصویب مصوبه مشاغل سیار و بی کانون در شورای شهر ، گفت: رویکرد مدیریت شهری حمایت از دستفروشان است به همین دلیل شهرداری و شورای پنجم به فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم برای بهره‌برداری از این ظرفیت، توجه زیادی نشان می دهند.
وی افزود: ساماندهی دستفروشان در قالب بازارچه‌های موضوعی همانند جمعه بازار صنایع دستی در باغ هنر می تواند به جاذبه توریستی برای پایتخت تبدیل شود و مدیریت شهری برای ساماندهی دستفروشان در قالب بازارهای این چنینی آمادگی دارد.
مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر نقش به کارگیری سامانه سامان بازار در حمایت از دستفروشان اظهار کرد: به دلیل شرایط اجتماعی و اقتصادی امروز جامعه، معیارهای ویژه‌ای در این سامانه بررسی و دستفروشان بر اساس آن احراز هویت می شوند. سرپرست خانوار بودن، معیشت اصلی و سکونت در تهران از جمله معیارهایی است که برای حمایت از دستفروشان مورد نظر سامانه خواهد بود.
مفاخریان در ادامه تاکید کرد: سامان بازار به صورت مستقیم ارتباط با دستفروشان را برقرار و واسطه گر را در این مسیر حذف کرده است. مسئله دستفروشی و ساماندهی آن، موضوع مورد توجه در جامعه جهانیست و ایده سامان بازار در جوامع دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته است.
گفتنی است، این نشست با حضور سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، مجید فراهانی نماینده مردم در شورای شهر تهران و ابراهیم درستی، نائب رییس اتاق اصناف تهران در شرکت تعاونی خدماتی دستفروشان تهران برگزار شد.


زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 15:8
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


شهردار منطقه5 گفت: مشکلات اجرای پروژه‌های محله محور باید حل شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه5، محمود کلهری در جلسه هم‌اندیشی شهردار با دبیران کارگروه‌های تخصصی شورایاری منطقه5 گفت: در اهمیت پروژه‌های محله محور تردید نیست. مردم پروژه‌های محلی را متعلق به خودشان می‌دانند. در اجرای پروژه‌های محله محور موانع و مشکلاتی هم وجود دارد که باید برطرف شود. برای پیشبرد سریعتر پروژه‌های محله‌ محور باید تمام تلاشمان را بکنیم.
او افزود: منطقه5، ظرفیت‌های بالایی دارد و به تبع آن مشکلاتش هم به همین میزان بالا است. ظرفیت شورایاران به ‌عنوان ناظران و مشاوران دلسوز و کاردان بسیار ظرفیت مهمی است. مدیریت شهری هم باید این فرصت را مغتنم بشمارد و همکاران ما از این فرصتی که به‌دست آمده به‌خوبی استفاده کنند.
کلهری خطاب به شورایاران گفت: باید با یک تعامل سازنده و راهبردی پیشنهادهای مفید را در بحث‌های فنی بررسی کرده و با یک جمع‌بندی به سمت اجرا پیش برد. تمام مراحل فنی هر پیشنهادی به طور کامل بررسی شود.
شهردار منطقه به طرح تفصیلی محله کن اشاره کرد و گفت: اگر قرار است بافت یک محله را حفظ کنیم نباید هزینه‌های آن بر عهده مردم باشد. مدیریت و حاکمیت هم بخشی از این هزینه را متقبل شود. در تلاش هستیم که این امتیازها به مردم محله کن برسد. ما طرف مردم هستیم و هر کاری از دستمان برآید برای مردم انجام می‌دهیم.
شهردار منطقه5 گفت: شناسایی و رفع آبگرفتگی‌ها و جزو اولویت های اول منطقه است. آبگرفتگی معابر، منازل و گلوگاه ها با کار عمرانی خوب برطرف شود. در این زمینه، شورایاران نقاط آبگیر را به کارگروه عمرانی اطلاع دهند تا بارفع آن شرایط بهتری برای مردم و مسافران فراهم شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 14:53
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران از سامانه توزیع عمده مرغ و گوشت بهمن که ۶۰ درصد گوشت مرغ مصرفی مردم تهران از طریق آن تأمین و توزیع می‌شود، بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ سید سعید راد، مدیرعامل این سازمان با اعلام اینکه مرکز بزرگ عرضه مرغ و گوشت بهمن، مسئولیت توزیع ۶۰ درصد گوشت مرغ مصرفی جمعیت ۹ میلیون نفری کلان‌شهر تهران را بر عهده دارد، گفت: روزانه از ۱۰ استان کشور، مرغ وارد میدان بهمن شده و از طریق این میدان توزیع می‌شود.
وی با اشاره به اینکه فروشگاه‌ها و مغازه‌های عرضه مواد پروتئینی سطح شهر، محصولات مورد نیاز خود را از این مرکز که به بورس تأمین گوشت مرغ پایتخت تبدیل شده است، تهیه می‌کنند، افزود: گوشت قرمز و گوشت مرغی که از طریق این مرکز توزیع می‌شود، قبل از عرضه مطابق اصول و موازین بهداشتی از سوی تیم تخصصی دامپزشکان مستقر در محل بررسی شده و سلامت آنها مورد تأیید قرار می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با تأکید بر اینکه سامانه توزیع عمده مرغ و گوشت بهمن از نقش فرا شهری و ملی برخوردار است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت گوشت مرغ در سبد خرید و سفره خانواده‌ها و نقش میدان بهمن در توزیع این محصول استراتژیک، در شرایط خطیر و حساس کنونی، این میدان از اهمیت و جایگاه ویژه‌تری برخوردار شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 14:41
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

علی‌محمد سعادتی از برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی در شهرداری منطقه 12 با شعار «دانایی و مانایی» خبر داد که با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، علی‌محمد سعادتی، شهردار منطقه منطقه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی که از 24 آبان‌ماه آغاز شده و تا 2 آذرماه 1399 ادامه خواهد داشت، از برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه به همین مناسبت خبر داد.
او با بیان این مطلب که هفته کتاب و کتاب‌خوانی یادآور اهمیت قلم و نگارش فرهنگ، تمدن و دانش است که پاسداشت از آن به عهده همه افراد جامعه می‌باشد، گفت: ویژه‌برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی به همت اداره فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ در حال برگزاری است و برنامه‌های مختلفی با همین موضوع در این هفته پیش‌بینی شده است.
سعادتی با اشاره به شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه ویژه‌برنامه‌های مناسبتی در کشور افزود: امسال هفته کتاب و کتاب‌خوانی با شعار «دانایی، مانایی» به صورت مجازی و با مشارکت شهروندان نواحی و محلات ۱۴گانه قلب طهران برگزار می‌شود.
او درباره روش‌های ارتباطی شهروندان برای شرکت در برنامه‌ها گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این برنامه‌ها می‌توانند با اداره فرهنگی منطقه تماس بگیرند و اطلاعات لازم در این زمینه به آنها داده خواهد شد.
شهردار منطقه با اشاره به برخی از این برنامه‌ها توضیح داد: از جمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده و در حال اجرا در هفته کتاب و کتابخوانی، برگزاری مسابقه حافظ‌خوانی ویژه دانش‌آموزان، مسابقه شاهنامه‌خوانی، مسابقه برای معرفی‌کردن زیباترین کتابخانه محله در سطح محلات، مسابقه کتابخوانی صحیفه سجادیه، با تمرکز روی دعای هفتم صحیفه سجادیه و اهدای کتاب به علاقه‌مندان است که در نواحی 6گانه در حال برگزاری است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 14:33
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


به منظور زیباسازی منظر شهری و ایجاد چشم انداز های زیبا، طرح هرس توپیاری درختان با طراحی و ایجاد المان های گیاهی به اجرا درآمد
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه با اشاره به اجرای طرح هرس توپیاری درختان در محدوده منطقه گفت: با توپیاری و فرم دهی درختچه های زینتی ، چشم انداز های زیبا در فضای سبز منطقه ایجاد می شود .
وی افزود: اداره فضای سبز منطقه۱۳ با بهره گیری از ذوق و هنر کارشناسان و با رعایت اصول فنی و ایمنی، ۲۰۰ درختچه از نوع پیروکانتا و زرشک زینتی را فرم دهی و توپیاری کرد .
شهردار منطقه۱۳ اظهار داشت: این درختچه ها در اشکال خاص اعم از پرنده ، سبد و ...جلوه هایی خاص و زیبا به فضای سبز بوستان ها و معابر بخشیده است.
شهردار منطقه۱۳ در توضیح هنر توپیاری خاطر نشان کرد : هنر آفرینی به وسیله  هرس کردن درختان، فنی است که از گذشته های دور تا کنون مورد توجه بوده است و امروزه در بسیاری از نقاط جهان، هنرنمایی می‌کند و آنچه که در این ترکیب علم و فن و هنر مهم است، دستیابی به منطق رشد گیاه و آرایش هدفمند آن (منظور طرح کاشت) برای آفرینش زیبایی با حفظ هویت اکولوژیک آن می باشد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 14:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


اداره زیباسازی منطقه9 به منظور ارتقای فضای بصری در قسمت غربی پایتخت، نسبت به احیای درختان خشکیده در قالب پیکر تراشی با کمک فعالان عرصه هنر اقدام می کند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه9، مصطفی دینی معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اعلام این خبر گفت: شــکل ظاهری درختان خشک نه تنها منظر شهری را تحت تاثیر قــرار می دهد، بلکه کانون آفات مختلف در بدنه درخت و احتمال آتش سوزی را نیز به دنبال دارد.
وی با اشاره به اینکه بهترین گزینه برای حفظ درختان خشک، پیکرتراشی است، بیان داشت: این اقدام با احترام به مؤلفه های زیست محیطی در ایجاد منظری جدید و ابتکاری از درختان خشــک، دیدی تازه را در راستای آراستگی فضای پیرامونی ایجاد و درختان خشــکیده را که عامل ایجاد آلودگی بصری است به تندیســی زیبا تبدیل می کند و بــا حداقل هزینه علاوه بر زیبایی و جذابیت بصری در فضای شهری و محیط پیرامون، شهری زیست پذیر را به شــهروندان هدیه می دهد.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه9 در ادامه عنوان کرد: به این منظور اداره زیباسازی منطقه با کمک فعالان عرصه هنر نسبت به پیکرتراشی درخت چنار خشکیده در خیابان هرمزان که دارای ارتفاع2متر و هشتاد سانتی متر با قطر 80 سانتی متر است در قالب طرحی متشکل از سیمرغ، اقدام کرده است.
دینی در خاتمه با بیان اینکه طرح بعدی در خیابان آزادی به مرحله اجرا در خواهد آمد، متذکر شد: عملیات اجرایی پیکر تراشی درخت چنار خشکیده در 14روز به مرحله اجرا در آمده است و به منظور محافظت از آن استفاده از شیشه سکوریت در چهار وجه در دستور کار اداره زیبا سازی قرار گرفته است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 52دقيقه قبل
سه شنبه 27/8/1399 - 14:17
  • تعداد رکورد ها : 658249