دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

ملکی گفت: برای آموزش در شرایط کرونا مجموعه در نظر گرفتیم که تعدیل و تقلیل مطالب درسی را مدیریت می‌کند.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حسن ملکی رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در جمع خبرنگاران به اقدامات این سازمان متناسب با شرایط کرونا برای تامین محتوای آموزشی اشاره و بیان کرد: در این مورد برنامه درسی را متناسب با شرایط قرمز و زرد در نظر گرفتیم تا تغییرات متناسب با آن را داشته باشیم.

او ادامه داد: مجموعه ۶ جلدی برنامه درسی در وضعیت قرمز و زرد تدوین شد که محتوا‌های دروس متناسب با هر دو وضعیت در آن موجود است و با معرفی بخشی از محتوا‌ها به‎عنوان مطالعه آزاد تعدیلی در محتوا‌های دروس انجام گرفت.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تصریح کرد: با تقلیل زمان آموزش در هر جلسه باید در محتوای دروس هم تقلیل و تعدیل داشت و در این مجموعه به معلمان پیشنهاد شد تا متناسب با این شرایط روند تدریس و ارزشیابی خود را در نظر بگیرند.

ملکی با اشاره به اینکه در شرایط کرونا خانه به مدرسه‎ای تبدیل شد که یادگیری‎های اساسی در آنجا صورت می‎پذیرد، گفت: در شرایط کنونی خانه مدرسه‎ای محسوب شده که معلم آن پدر و مادر است و والدین باید توانایی‎های نوینی بیاموزند.

او افزود: هرچند نقش اصلی را خود دانش‎آموز باید ایفا کند، اوست که باید با رجوع به منابع متعدد و کسب اطلاعات مختلف به «خود یادگیری» بپردازد، ولی به حامی و هادی نیاز دارد و در مجموع ویژه کرونا منابع پشتیبان اعم از شبکه ملی رشد، شبکه شاد، تدریس‎های تلویزیونی ملی و محلی و ... از جمله منابع هادی دانش آموزان محسوب می‌شود.

تولید برنامه درسی متناسب با شرایط کرونا
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه در همین مجموعه ۶ جلدی به نقش مدیریت توجه شده است، اظهار کرد: مدیر مدرسه هماهنگ کننده و زمینه‎ساز همه‎ تلاش‎هایی است که از سوی والدین، معلمان و دانش‎آموزان صورت می‎گیرد و اقدام اصلی ما در شرایط کرونایی، تولید برنامه‎های درسی متناسب با شرایط است.

ملکی به بارکدار دار شدن صفحات کتاب‌های درسی برای سال آینده اشاره و بیان کرد: از این طریق امکان دسترسی به اطلاعات بیشتر ‎ برای دانش‎آموز فراهم می‎شود تا نقش و مهارت‎ها خود را به طور مطلوب انجام دهد.

تولید کتاب‌های درشت خط ویژه‎ مدارس استثنایی
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به اینکه کتاب‎های درشت خط برای دو گروه از دانش آموزان طراحی و تولید می‎شود، گفت: دانش‌آموزان هوش بهرعادی-کم‌بینا و دانش‌آموزان کم‌توان ذهنی-کم‌بینا مشمول این کتاب‌ها می‌شوند.

او ادامه داد: کتاب‎های درسی دانش آموزان عادی- کم بینا، در قطع رحلی بزرگ (۲۳/۵ در ۳۳) سانتی متر آماده سازی می‎شود و پس از هماهنگی و تایید سازمان آموزش و پرورش استثنایی، توسط سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی چاپ سپاری انجام می‎گیرد همچنین توزیع این کتاب‎ها براساس ثبت سفارش در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی همانند دانش آموزان عادی از طریق استان، منطقه و مدرسه انجام می‎شود.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ادامه داد: کتاب‎های درسی دانش آموزان کم توان ذهنی-کم بینا، در قطع رحلی بزرگ (۲۳/۵ در ۳۳) سانتی متر توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی آماده سازی و برای کنترل کیفیت فنی و چاپ سپاری به سازمان پژوهش و برنامه‎ریزی آموزشی تحویل می‎شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:18
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

در طرح شهید قاسم سلیمانى افراد بیمار و مواجهه یافته با آنان شناسایی، ردیابی و رهگیری می‌شوند و بسته به شرایط افراد در نقاهتگاه‌های از پیش تعیین شده قرنطینه خواهند شد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین جلسه مربوط به مدیریت فضا‌های نقاهتگاهی به منظور ایزولاسیون بیماران و قرنطینه افراد مواجهه یافته با آنان در طرح «شهید حاج قاسم سلیمانی» (مدیریت و کنترل همه گیری کرونا به شیوه محله و خانواده محور) با حضور پیرحسین کولیوند، رئیس سازمان اورژانس کشور برگزار شد.

در این جلسه کولیوند با اشاره به اینکه یکی از علت‌های افزایش بیماران مبتلا به کرونا نبود توان رعایت قرنطینه در خانواده‌هاست، گفت: این طرح بر مبنای شناسایی محیط‌هایی برای ایجاد نقاهتگاه شروع شده و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ خواهد شد که از آن محیط‌ها برای قرنطینه افراد مبتلا به کرونا استفاده کنند.

او افزود: برای اجرای این طرح دستورالعمل‌هایی طراحی و تجهیزات و امکانات مناسب جهت استفاده در آن نقاهتگاه‌ها پیش بینی خواهد شد.

کولیوند ضمن اشاره به همکاری با سازمان‌های دیگر در اجرای این طرح گفت: از ظرفیت نیرو‌های مسلح، سازمان حج و زیارت، آموزش و پرورش، گردشگری و همچنین خیرین استفاده و از تجربیات دستگاه‌هایی که از قبل در بحث قرنطینه سوابقی داشتند بهره‌مند خواهیم کرد.

مسئول امور پشتیبانی طرح حاج قاسم سلیمانی گفت: در راستای اجرای این طرح قبل و بعد از بیمارستان استاندارد‌هایی تنطیم خواهد شد که افرادی که داوطلب قرنطینه در نقاهتگاه هستند و توان مالی ندارند از این طرح استفاده کنند.


کولیوند با اشاره به استقبال وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با اجرای این طرح گفت: مونسان وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در نامه‌ای به وزیر بهداشت آمادگی آن وزارت خانه در راستای اجرای هرچه بهتر طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با استفاده از ظرفیت هتل‌ها و مهمانسراها، هتل‌های ایران گردی و جهان گردی در سراسر کشور را اعلام کرد.

او اضافه کرد: پس از بازدید نمایندگان سازمان گردشگری و دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از محل‌های مورد نظر برای ایجاد نقاهتگاه، لیستی از هتل‌ها و مهانسرا‌ها که ظرفیت ایجاد محل مناسبی برای قرنطینه دارند، آماده و برای استفاده هموطنان به روسای دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

کولیوند با اشاره به استفاده از ظرفیت مدارس و خوابگاه‌های دانشجویی در اجرای این طرح افزود: ابعاد مختلف استفاده از این محل‌ها بررسی خواهد شد و حتی از مساجد و حسینیه‌ها و ظرفیت نیرو‌های مسلح نیز بر اساس استاندارد‌های تعریف شده می‌توان استفاده کرد.

او اضافه کرد: پس از تنظیم سند این طرح و تایید توسط ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور مکلف به اجرای این طرح خواهند شد.

کولیوند با تاکید بر این که اجرای این طرح باید در قالب الزامات قانون باشد، گفت: در تنظیم سند این طرح به چگونگی شناسایی بیماران مبتلا به کرونا، انتقال افراد به نقاهتگاه، تامین دارو و خدمات پرستاری از شناسایی تا بهبودی کامل پرداخته خواهد شد.

هدف از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، مدیریت و کنترل اپیدمی کووید-۱۹ از طریق مشارکت مردمی، هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیرو‌های بسیجی و داوطلب مردمی است.

در این طرح با ارائه مراقبت‌ها و خدمات ضروری بهداشتی، شناسایی زود هنگام کووید-۱۹ در افراد در معرض تماس نزدیک در خانوار و محل کار مبتلایان، قرنطینه خانگی و غیر خانگی و مراقبت از گروه‌های در معرض خطر، توسعه درمان سرپایی و ارتقاء کیفیت مراقبت‌های بستری سیاست گذاری شده است و به راهبرد‌هایی از جمله قطع زنجیره انتقال با افزایش رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، انجام تست گسترده هدفمند و هوشمند، بیماریابی فعال، قرنطینه و رهگیری هوشمند، آموزش و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای، تعیین و اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌ها و تقویت فرآیند درمان سرپایی و کاهش حداکثری موارد بستری توجه شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:15
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )


بنیانگذار مایکروسافت در گفتگویی اعلام کرد که جهان در آینده نزدیک با بیماری همه گیر روبرو خواهد شد.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، بی‌شک انتشار اخبار درباره تولید واکسن ضد کرونا توسط شرکت‌های فایزربیوتیک و مدرنا و موفقیت ۹۵ درصدی این واکس امید و نوید جامعه بشری برای بازگشت به زندگی طبیعی و غلبه بر ویروس کرونا را زنده کرد، اما به نظر نمی‌رسد که این شادی همچنان ادامه یابد.

بیل گیتس بنیانگذار مایکروسافت، روز دوشنبه اعلام کرد که بشریت در آینده نزدیک با بیماری همه گیر دیگری روبرو خواهد شد.

 اما او درعین حال گفت که نسبت به توانایی جامعه بشریت برای مقابله با بیماری همه‌گیر جدید در مقایسه با بیماری کرونا بسیار خوشبین است.

گیتس در مصاحبه رادیویی با راشیده جونز و آنتونی فاوچی، متخصص بیماری‌های همه‌گیر گفت: بیماری همه‌گیر دیگری ممکن است طی ۳ سال آینده ظهور کند.

او افزود: اگر این بیماری همه‌گیر جدید، ۲۰ سال دیرتر برسد، انسان‌ها خوش شانس خواهند بود.

گیتس در سپتامبر گذشته گفته بود که انتظار دارد بیماری همه گیر کرونا تا سال ۲۰۲۲ پایان یابد.

گفتنی است که بنیانگذار «مایکروسافت» یکی از سرمایه‌گذاران عمده در بخش داروسازی است و میلیون‌ها دلار برای تولید ۷ واکسن مختلف فقط علیه کرونا اختصاص داده است.

او پیش از این گفته بود قبل از اینکه ما به بازگشت زندگی به حالت عادی پیش از ظهور بیماری کرونا امیدوار باشیم، باید ۷۰ تا ۸۰ درصد از مردم جهان را علیه ویروس کرونا واکسینه کرده باشیم.

موسس شرکت مایکروسافت پیش از این نسبت به آماده نبودن جهان برای مقابله با نوع جدیدی از یک بیماری همه‌گیر هشدار داده بود.

او این سخنان ترسناک را مطرح کرد و حالا همه این هشدار‌ها به حقیقت پیوسته است.

ویروس «ابولا» جان حدود ۱۰ هزار نفر را گرفت در حالی که کووید ۱۹ تاکنون جان صد‌ها هزار را گرفته است، اما هیچ کس در آن زمان به هشدار‌های بیل گیتس گوش نکرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:12
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

افزایش مصرف مواد غذایی گیاهی مانند انبه، خطر ابتلا به مرض چاقی را کاهش داده و پوست و مویی سالم را برایتان به ارمغان می‌آورد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اخبار الیوم، مطالعات انجام شده درباره انبه از مزایای آن برای سلامتی مانند بهبود دستگاه ایمنی، سلامت دستگاه گوارش و بینایی و همچنین کاهش خطرات ابتلا به انواع سرطان خبر می‌دهد.

مطالعه‌ای که اخیراً توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا انجام شده، نشان داد که انبه حاوی بتاکاروتن و آنتی اکسیدان‌هایی است که می‌توانند آسیب سلولی را به تأخیر اندازد؛ یکی از مهمترین مزایای آن‌ کاهش چین و چروک صورت زنان مسن با پوست روشن است.

این میوه گرمسیری یکی از میوه‌های بسیار خوش طعم است و عنوان "ملکه میوه ها" را به خود اختصاص داده است.

مجله علمی تخصصی نیوترنتس نوشت: زنانی که یائسه شده و چهار بار در هفته نصف فنجان انبه می‌خورند، پس از گذشت دو ماه شاهد کاهش ۲۳ درصدی چین و چروک‌های عمیق و کاهش ۲۰ درصدی آن‌ها پس از گذشت ۴ ماه بوده اند.

بر اساس یافته‌های این تحقیق به دنبال مصرف انبه بهبود چشمگیری در چین و چروک‌ها حاصل شده، اما نتایج بسیار محدود بوده و ممکن است مصرف بیش از حد این میوه نتیجه معکوس داشته و باعث افزایش چین و چروک‌ها شود.

محققان توضیح دادند که مشخص نیست چرا مصرف بیش از حد انبه منجر به افزایش شدت چین و چروک می‌شود، اما آن‌ها حدس می‌زنند که این موضوع احتمالا مربوط به مقادیر فراوان قند موجود در انبه باشد.

تقویت سیستم ایمنی

انبه منبع خوبی از مواد مغذی مانند ویتامین A است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. ویتامین A برای مقابله با عفونت ضروری است و عدم دریافت کافی این ویتامین با افزایش خطر بیماری همراه است.

انبه تقریباً سه چهارم نیاز روزانه شما به ویتامین C را تأمین می‌کند. این ویتامین به بدن در تولید سلول‌های سفید خون برای مقابله با بیماری کمک کرده و عملکرد آن‌ها و سیستم دفاعی پوست شما را بهبود می‌بخشد.

انبه همچنین حاوی اسید فولیک، ویتامین K، ویتامین E و بسیاری از ویتامین‌های گروه B است که به تقویت سیستم ایمنی بدن نیز کمک می‌کند.

حفاظت از سلامت قلب

انبه حاوی منیزیم و پتاسیم است که به حفظ نبض سالم و آرامش رگ‌های خونی کمک می‌کند، سطح فشار خون را پایین می‌آورد و حاوی آنتی اکسیدان‌های منحصر به فردی به نام مانگیفرین است که از سلول‌های قلب در برابر التهاب، استرس اکسیداتیو و مرگ سلولی برنامه ریزی شده محافظت می‌کند و سطح کلسترول خون و تری گلیسیرید و اسید‌های چرب آزاد را کاهش می‌دهد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:10
دکتر همه چي دون ( تعداد مطالب : 4058 ) ( تعداد نظرات : 10 )

مدیرکل آموزش و پرورش تهران گفت: تاکنون و با توجه به تعطیلی مدارس اما باز هم ۴ نوبت سرانه بهداشتی به این فضاها اختصاص داده شده است.
عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره حضور و دانش آموزان کلاس اولی و دومی در مدارس برای آموزش بهتر به این دانش آموزان اظهار کرد: در شهر تهران از ۱۵ شهریور ماه به مدت دو هفته تمام مدارس به طور کامل باز بودند و امکان حضور دانش‌آموزان در مدرسه وجود داشت بنابراین ارتباط عاطفی و شناخت لازم میان دانش آموز و معلم شکل گرفته است.

او ادامه داد: با توجه به این شرایط در شهر تهران بابت ارتباط میان دانش آموز و معلم مشکلی وجود ندارد و تصمیمی درباره آموزش حضوری به دانش آموزان ابتدایی تاکنون نگرفته‌ایم.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران تصریح کرد: درباره سایر نقاط کشور هم باید ببینیم بعد از این دوهفته محدودیت‌های کرونایی شرایط چگونه خواهد بود و ستاد ملی کرونا در این مورد چه تصمیمی خواهد گرفت.

فولادوند با اشاره به تعطیلی دو هفته‌ای مدارس در شرایط فعلی کرونا اظهار کرد: کادر اداری مدارس هم با توجه به مصوبه ستاد ملی کرونا تعیین تکلیف می‌شوند و در شهر تهران که کادر اداری هم تعطیل هستند.

او با اشاره به آمادگی وضعیت بهداشتی و ضدعفونی کردن مدارس  بیان کرد:  بعد از این محدودیت‌ها هر تصمیمی که برای مدارس در نظر گرفته شود در شهر تهران مشکلی بابت سرانه بهداشتی نداریم و تاکنون هم چهار نوبت سرانه به مدارس تزریق کردیم هر چند که از ۱۵ مهر به بعد مدارس تقریباً بسته بودند و فقط کادر اداری در فضای آموزشی حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3روز قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 14:6
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )


جشنواره سمفونی پاییز  تا پایان  آذر ماه در بلوار خوردین  میزبان شهروندان برای ثبت خاطره  پاییزی است.
به گزارش روابدط عمومی شهرداری منطقه2،  یوسف مزارعی،معاون اجتماعی وفرهنگی شهرداری منطقه2  با اشاره به اینکه پاییز یکی از زیباترین هنرنمایی‌های طبیعت در فضای شهری است  گفت: بدین منظور با مشارکت معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه گذر پاییزی در میدان صنعت ،بلوار خوردین ایجاد شد تا شهروندان از زیبایی های این فصل بهره مند شوند.
وی افزود:جشنواره سمفونی پاییز در روزهای پایانی این فصل با شکوه ، با هدف ایجاد نشاط و همدلی در شهروندان با رویکرد خانواده محور برگزار می شود.
وی افزود: دراین جشنواره فعالیت هایی متناسب با شرایط شیوع بیماری کرونا با رعایت پروتکل های بهداشتی طراحی شده است و شهروندان می توانند  با تجربه پیاده روی بر روی انبوه برگ های پاییزی ، همراه با ثبت خاطره  از زیبایی های برگ ریزان پاییز لذت ببرند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 13:57
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

شهردار منطقه 19 از سهولت تردد خودروها در محور بزرگراهی شهید هاشمی با بهسازی مسیر و اجرای عملیات لکه گیری آسفالت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، علی توکلی با اشاره به حجم تردد خودروها از این محور بویژه در روزهای پایانی هفته برای دسترسی به بهشت زهرا (س) بیان کرد: موقعیت قرارگیری بزرگراه شهید هاشمی در ورودی شهر تهران اهمیت نگهداشت این محور را دوچندان کرده و درهمین راستا نیز طی اقدامات عمرانی اخیر 45 تن آسفالت در 75 متر مربع  از این مسیر مواصلاتی پخش شده است.

او همچنین به مرمت نوار حفاری در مسیر دسترسی به نمایشگاه شهر آفتاب با صرف بیش از 14 تن آسفالت اشاره کرد و افزود: اجرای 8 متر نهر روسی در خیابان پلایین، ترمیم نوار حفاری جنب جدول شهرک فرهنگیان درمساحتی نزدیک به ۶۸ مترمربع و مرمت آسفالت پاتوق محله دولتخواه از دیگر اقدامات عمرانی صورت گرفته برای نگهداشت شهر محسوب می شود.

توکلی در بخش دیگری با اشاره به ادامه عملیات احداث مسیرامن دوچرخه اظهار کرد: طی این فعالیت  500 متر نوار حفاری کنار مسیر دوچرخه در حد فاصل خیابان یاس تقاطع دانشگاه تا میدان وصال انجام شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
سه شنبه 4/9/1399 - 13:54
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

حیدریان از کسب رتبه دوم نقد و رتبه سوم غیر نقد و در مجموع نقد و غیر نقد رتبه اول پهنه الف تا هفته سی و چهارم سال جاری برای منطقه 12 خبر داد و گفت: منطقه 12 با الزام 80 درصد درآمد نقد، بیشترین الزام را بین مناطق 22گانه در تحقق درآمدهای نقد دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 12، حیدریان، معاون امور مالی و اقتصاد شهری منطقه با یادآوری این نکته که از مناطقی که در پهنه الف قرار دارند، انتظار ویژه‌ای برای کسب درآمد بیشتر می‌رود، در مورد پهنه‌بندی‌های درآمدی شهرداری توضیح داد: منطقه 12 جزو مناطقی است که از جنبه درآمد در پهنه الف قرار دارد.
وی با بیان این نکته که منطقه 12 برای اولین‌بار در سال 99 در پهنه الف قرار گرفت، از افزایش یک‌باره دوبرابری‌شدن الزام درآمدی این منطقه در پهنه الف خبر داد و افزود: شاید بتوان گفت در سال جدید برای این منطقه درآمدی دو برابری پیش‌بینی شد؛ ازاین‌رو مسلم است که پیش‌نیاز تحقق این درآمد این است که در این منطقه بتوانیم دو برابر سال گذشته کسب درآمد کنیم.
حیدریان در مورد زمینه‌های کسب درآمد منطقه 12 برای تحقق این درآمد بیان کرد: از آنجا که به‌ندرت در این منطقه ساخت‌وسازی در حال شکل‌گیری است، انتظار نمی‌رود که درآمد پیش‌بینی‌شده از محل ساخت‌وساز محقق شود؛ در عوض با توجه به اینکه این منطقه با وجود بازار و املاک تجاری، منطقه‌ای تجاری به شمار می‌رود، طبیعی است که کسب درآمد بیشتر از این محل باشد که در نهایت منطقه ما توانست در تا پایان هفته سی و چهارم سال 99 در پهنه الف، رتبه دوم نقد و رتبه سوم غیر نقد و در مجموع نقد و غیر نقد، رتبه اول پهنه الف را در تحقق درآمد به دست آورد.
وی طی مقایسه‌ای بین مناطق پهنه الف با پهنه‌های دیگر توضیح داد: باید توجه داشت که کسب این رتبه در پهنه الف، قابل مقایسه با مناطق پهنه‌های دیگر نیست؛ چراکه ممکن است الزام درآمدی برای منطقه‌ای از پهنه‌های دیگر بسیار کمتر از میزانی که برای پهنه الف درنظر گرفته می‌شود باشد و این موضوع، دشواری کار برای مناطق پهنه الف را به نمایش می‌گذارد.
معاون امور مالی و اقتصاد شهری منطقه با اشاره به نسبت الزام درآمد نقد و غیرنقد در منطقه 12 نیز توضیح داد: نکته ویژه این است که الزام منطقه ما در نسبت کسب درآمد نقد و غیرنقد هم با مناطق دیگر متفاوت دیده شده که این مسأله نیز نشان از انتظارات سخت‌گیرانه‌تری از جنبه کسب درآمد در این منطقه دارد؛ یعنی فقط نزدیک به 20 درصد از الزام درآمدی ما غیرنقد است و 80 درصد الزام کسب درآمد نقدی برای ما پیش‌بینی شده که از این نظر، منطقه ما بین مناطق 22گانه، بیشترین الزام را در کسب درآمدهای نقدی دارد.


زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 18:23
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون حمل و نقل، ترافیك از ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو در ساعت ممنوعیت تردد در شب گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومى معاونت حمل و نقل، ترافیك شهردارى تهران "سیدمناف هاشمی" در گفت وگوى رادیویى با اشاره به اجراى طرح جامع مقابله با كرونا از ابتداى آذر ماه گفت: رصد تردد در اتوبوس ها و ایستگاه های مترو نشان از کاهش سفرها دارد.

وی تصریح كرد : كاهش ٢٠٠ هزار مسافر را طى روز گذشته ( یكشنبه ٢ آذر ماه ) در خطوط مترو شاهد بودیم این در حالیست كه در ناوگان اتوبوسرانى نیز تعداد مسافران به ٤٠٠ هزار مسافر كاهش یافته است .

معاون شهردار تهران از ثبت تخلف ٦٠ هزار خودرو در ساعت ممنوعیت تردد از طریق دوربین های تردد شمار خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت هایی که از روز شنبه اجر شده تراكم جمعیت در خطوط مترو كاهش چشمگیرى داشته و تنها در خط ٥ مترو ( كرج - گلشهر ) در ساعت عصر شاهد تراكم جمعیت بوده ایم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 18:17
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14500 ) ( تعداد نظرات : 49 )

براساس تازه‌ترین نرخنامه سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت برخی محصولات فرنگی همچون بادمجان، فلفل دلمه سبز، کاهو، کرفس و گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار کاهش داشته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، قیمت انواع گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار از 500 تومان تا 1500 تومان کاهش یافته و در حال حاضر، هر کیلوگرم گوجه فرنگی خوشه‌ای و گلخانه‌ای 9800 تومان، گوجه فرنگی گیلاسی و زیتونی 9800 تومان، گوجه فرنگی بوته‌ای 8400 تومان و گوجه فرنگی انباری 6400 تومان عرضه می‌شود.
براساس این گزارش، قیمت برخی سبزیجات و صیفی‌جات پرتقاضای میادین میوه و تره بار به شرح زیر اعلام شده است.
1- بادمجان ممتاز و دلمه هر کیلوگرم 3300 تومان
2- بادمجان تُرشی هر کیلوگرم 2500 تومان
3- پیاز زرد هر کیلوگرم 4800 تومان
4- سیر خشک هر کیلوگرم 24500 تومان
5- سیر تازه هر کیلوگرم 8500 تومان
6- فلفل دلمه سبز هر کیلوگرم 7500 تومان
7- کاهوی پیچ سالادی هر کیلوگرم 5900 تومان
8- کاهوی رسمی پاک‌کرده هر کیلوگرم 4500 تومان
9- کرفس هر کیلوگرم 2700 تومان
10- هویج هر کیلوگرم 6700 تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: قبل
دوشنبه 3/9/1399 - 17:7
  • تعداد رکورد ها : 658355