تعداد مطالب : 12
تعداد نظرات : 64
زمان آخرین مطلب : 2190روز قبل

کاﻓﮑﺎ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺳﯿﺎﻩ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﻣﺎﺭﮐﺲ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﭘﻮﻝ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺍﻧﯿﺸﺘﯿﻦ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﻧﺴﺒﯽ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺟﯿﻤﺰ ﺟﻮﯾﺲ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ: ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺧﺎﮐﺴﺘﺮﯼ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺍﺳﺘﺮﯾﻨﺪﺑﺮﮒ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺟﻨﮕﯽ ﭘﺎﯾﺪﺍﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺯﻥ ﻭ ﻣﺮﺩ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺩﺍﺭﻭﯾﻦ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ: ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﭘﯿﺮﻭﺯﯼ ﺗﻮﺍﻧﻤﻨﺪﺍﻥ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺑﺮﺗﻮﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﻓﺎﻧﺘﺰﯼ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﮔﻮﺭﮐﯽ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﻣﺒﺎﺭﺯﻩ ﯼ ﻃﺒﻘﮥ ﮐﺎﺭﮔﺮ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﻫﺪﺍﯾﺖ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﭘﻮﭺ ﺍﺳﺖ ... ؛
ﺁﺭﺍﮔﻮﻥ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺍﻟﺰﺍﻣﯿﺴﺖ ... ؛

نظر شما چیست؟

دوشنبه 10/6/1393 - 21:2
1. گــوتـه،شاعر و نویسنده معروف آلمانى مى‏گوید: سالیان دراز كشیشان از خدا بى خبر، ما را از پى بردن به حقایق قرآن مقدس و عظمت آورنده آن دور نگه داشتند؛ امّا هر قدر كه ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احكام مقدس قرآن، بهت و حیرت عجیبى در ما ایجاد نمود. به زودى این كتاب توصیف‏ناپذیر، محور افكار مردم جهان مى‏گردد!
2. آلبرت انیشتاینكه نیازى به معرفى ندارد، مى‏گوید: قرآن كتاب جبر یا هندسه نیست؛ مجموعه‏اى از قوانین است كه بشر را به راه صحیح، راهى كه بزرگ‏ترین فلاسفه ودانشمندان دنیا از تعریف و تعیین آن عاجزند، هدایت مى‏كند.
3. ویل دورانت، دانشمند امریكایى شرق‏شناس، مى‏گوید: در قرآن، قانون و اخلاق یكى است. رفتار دینى در قرآن، شامل رفتار دنیوى هم مى‏شود و همه امور آن از جانب خداوند و به طریق وحى آمده است. قرآن در جان‏هاى ساده عقایدى آسان و دور ازابهام پدید مى‏آورد كه از رسوم و تشریفات ناروا آزاد است.
4.پروفسور آرتور آربرىكه یكى از مترجمان مشهور قرآن به زبان انگلیسى است، مى‏گوید: زمانى كه به پایان ترجمه قرآن نزدیك مى‏شدم، سخت در پریشانى به سر مى‏بردم؛ اما قرآن آنچنان آرامش خاطرى به من مى‏بخشید كه براى همیشه به خاطر خواهم داشت. من در حالى كه مسلمان نیستم، قرآن را خواندم تا آن را درك كنم و به تلاوت آن گوش دادم تا مجذوب آهنگ‏هاى نافذ و مرتعش كننده‏اش شوم و تحت تأثیر آهنگش قرار گیرم و به كیفیتى كه مسلمانان واقعى و نخستین داشتند، نزدیك گردم تا آن را بفهمم .
5. لئوتولستوى، نویسنده معروف روسى مى‏گوید: هر كس كه بخواهد سادگى و بى پیرایگى اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مورد مطالعه قرار دهد. در قرآن قوانین و تعلیمات حقیقى و احكام آسان و ساده براى عموم بیان شده است. آیات قرآن به خوبى بر مقام عالى اسلام و پاكى روح آورنده‏اش گواهى مى‏دهد.
6. دكتر هانرى كُربن، اسلام شناس معروف فرانسوى، سخن جالبى درباره قرآن دارد. وى مى‏گوید: اگرقرآن خرافى بود و از جانب خداوند نبود، هرگز جرأت نمى‏كرد كه بشر را به علم و تعقل و تفكر دعوت كند. هیچ اندیشه‏اى به اندازه قرآن محمّد(ص) انسان را به دانش فرا نخوانده است تاآن جا كه نزدیك به نه صد و پنجاه بار در قرآن، از علم و عقل و فكر سخن رفته است.
7. ارنست رنان، فیلسوف معروف فرانسوى مى‏گوید: در كتابخانه من هزاران جلد كتاب سیاسى ،اجتماعى، ادبى و... وجود دارد كه هر كدام را بیش از یك بار نخوانده‏ام؛ اما یك جلد كتاب هست كه همیشه مونس من است و هر وقت خسته مى‏شوم و مى‏خواهمدرهایى از معانى و كمال به رویم باز شود، آن را مطالعه مى‏كنم. این كتاب، قرآن - كتاب آسمانى مسلمانان - است.
8.ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسه مى‏گوید: امیدوارم آن زمان دور نباشد كه من بتوانم همه دانشمندان جهان را با یكدیگر متحد كنم تا نظامى یكنواخت، فقط براساس اصول قرآن مجید كه اصالت و حقیقت دارد و مى‏تواند مردم را به سعادت برساند، ترسیم كنم. قرآن به تنهایى عهده دار سعادت بشر است.
9. مهاتما گاندى، رهبر فقید هند هم اعتقاد داشت: از راه آموختن علم قرآنى، هر كس به اسراروحى و حكمت‏هاى دین، بدون داشتن هیچ خصوصیت ساختگى دیگرى پى مى‏برد. در قرآن هیچ اجبارى براى تغییر دین و مذهب انسان‏ها دیده نمى‏شود. قرآن به راحتى مى‏گوید: هیچ زور و اكراهى در دین وجود ندارد.
10. ژان ژاك روسو، متفكر و روان شناس مشهور فرانسوى، برداشت منحصر به فردى از قرآن دارد؛ او مى‏گوید: بعضى از مردم بعد از آن كه مقدار كمى عربى یاد گرفتند، قرآن راخوانده، امّا درست درك نمى‏كنند. اگر مى‏شنیدند كه محمّد(ص) با آن كلام فصیح و آهنگ رساى عربى آن را مى‏خواند، هر آینه به سجده مى‏افتادند و ندا مى‏كردند: اى محمّد عظیم! دست ما را بگیر و به محل شرف و افتخار برسان. ما به خاطر یارى تو حاضریم كه جان خویش را فدا سازیم!!

منابع :
1. مدخل، سید عباس قائم مقامى.
2. مبین، مجله قرآن پژوهى، شماره 5.
3. قرآن و روانشناسى، عثمان نجاتى.
4. سیماى خانواده در قرآن، زهرا برقعى.
5. شیوه جذب جوانان از دیدگاه قرآن، غلامرضا متقى.
6. قرآن از دیدگاه 114 دانشمند، محمد مهدى علیقلى.
7. دانستنیهاى قرآن، مصطفى اسرار
دوشنبه 10/6/1393 - 20:58