تعداد مطالب : 15639
تعداد نظرات : 1106
زمان آخرین مطلب : 2456روز قبل
چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از ۵۰ سالگی برخوردار شویم

فقط به این دلیل که بالای 50 سال سن دارید، نباید سرعت تان در انجام دادن کارها کم شود. برعکس می توانید فعالیت و سرگرمی داشته باشید. با انجام دادن فعالیت های سرگرم کننده مورد علاقه خود یا درست کردن یک سرگرمی جدید می توانید لذت ببرید و سبک زندگی سالمی داشته باشید. یادتان باشد که سن فقط یک عدد است.

چگونه

1

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
پیاده روی کنید
همانطور که همه می دانند پیاده روی راه خوبی برای حفظ تناسب اندام است. پیاده روی یک راه فوق العاده برای رسیدن به اندام دلخواه یا حفظ آن، لذت بردن از طبیعت و دیدار با دوستان است. دوست پیدا کنید یا با گروهی که به پیاده روی می روند همراه شوید. به دنبال جایی مناسب برای پیاده روی یا پارکی در نزدیکی محل زندگیتان بگردید.

2

در فعالیتهای گروهی شرکت کنید
اختصاص دادن زمان و استعدادتان به این کار باعث می شود که فعال و سالم بمانید. می توانید از مهارتهای خود استفاده کنید و یا مهارتهای جدید یاد بگیرید. دوستان جدید پیدا کنید و روشهای ارتباطی جدید را یاد بگیرید. شرکت در کارهای گروهی می تواند به افزایش اعتماد به نفستان کمک کند و فرصتی برای سرگرمی به شما بدهد. از کمک به دیگران لذت ببرید.

3

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
باغبانی کنید
یکی از سرگرمی هایی که به فعال بودنتان کمک می کند باغبانی است. باغبانی مزایای زیادی برای افراد بالای 50 سال دارد. مردم زیاد از این موضوع آگاهی ندارند که باغبانی باعث می شود فعالیت بدنی داشته باشیم و به نوعی ورزش کنیم. برای مثال وقتی برای چیدن علف های هرز به جلو خم می شوید، ناخودآگاه ورزش اسکات پا را انجام می دهید. علاوه بر این، کار باعث تقویت روحیه کار خارج از منزل در شما می شود.

4

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
به طبیعت بروید
تجهیزات یک سفر طبیعت گردی را آماده کنید و در یک تور طبیعت گردی ثبت نام کنید. یک سفر کوتاه مدت و پیاده روی در طبیعت، علاوه بر دیدن جانداران، برایتان مثل ورزش هم خواهد بود.

5

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
یک ورزشکار خوب باشید
ورزش کردن باعث می شود از جایتان بلند شوید و تحرک داشته باشید. ورزشی را انتخاب کنید که از آن لذت می برید یا همیشه دوست داشتید آن را یاد بگیرید. مهم نیست که این ورزش گلف باشد یا بسکتبال یا تنیس یا سافت بال یا بولینگ یا هر ورزش دیگری. ورزش هم به بهبود هماهنگی بین دست و چشم کمک می کند، هم به حفظ تعادل و علاوه بر اینها یک تمرین قلبی-عروقی خوب است. البته کمی رقابت در ورزش هم به شما لطمه ای وارد نمی کند.

6

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
ذهنتان را باز کنید
با یاد گرفتن چیزهای جدید می توانید آمادگی مغزتان را حفظ کنید. می توانید یک زبان جدید یا نواختن یک ساز را یاد بگیرید. با این کار نه تنها توانایی های مغزتان را تقویت می کنید بلکه از اینکه یک مهارت جدید را آموخته اید احساس رضایت و شادی می کنید. می توانید در کلاسهایی شرکت کنید که همیشه دوست داشتید در آنها شرکت کنید، اما برای این کار وقت پیدا نمی کردید.

7

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
در کلاسهای بدنسازی شرکت کنید
بدیهی است که شرکت در کلاسهای بدنسازی شما را فعال نگه می دارد. همچنین در این کلاسها می توانید وقت تان را با دوستان خود بگذرانید یا حتی دوستان جدید پیدا کنید. هم ورزش کردن و هم حضور داشتن در اجتماع باعث می شود که فعال بمانید. همچنین می توانید در ورزشهایی که انجام می دهید تنوع ایجاد کنید. ورزشهایی مثل زومبا، پیلاتس و یوگا باعث می شوند به میزان کافی تحرک داشته باشید.

8

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
دوچرخه سواری کنید
هم می توانید به صورت تفریحی در اطراف منزلتان دوچرخه سواری کنید و هم در یک مسیر دشوار کوهستانی. می توانید به تنهایی یا با گروهی از دوستانتان که مثل شما از طبیعت لذت می برند این کار را انجام دهید.

9

چگونه از فعالیت های سرگرم کننده پس از 50 سالگی برخوردار شویم
به مسافرت بروید
دیدن چیزهایی که در سراسر کشور یا در جهان وجود دارد و کاوش در دنیایی که در آن زندگی می کنیم، هم برای بدنمان و هم ذهنمان شگفت انگیز است. هیجان دیدن یک مکان جدید و لذت یادگیری بیشتر در مورد یک فرهنگ دیگر، با خواندن آن فقط در کتابها و مجلات قابل مقایسه نیست. به علاوه سفر یک راه خوب برای پیدا کردن دوستان جدید است.

شما بعد از 50 سالگی چجوری خودتون رو سرگرم می کنید؟

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=922

چهارشنبه 24/7/1392 - 7:2
چگونه برای کودک داخل رحم مادر بخوانیم

مطالعات نشان داده که کودک داخل رحم مادر قادر به شنیدن صدا است و به آهنگ صدا واکنش نشان می دهد. تا قبل از تولد، کودک به صدای مادرش عادت می کند. با خواندن می توانید با فرزندتان ارتباط برقرار کنید.

چگونه

1

مطلبی که می خواهید بخوانید را انتخاب کنید. خواندن شعر و کتاب های ریتمیک انتخاب های خوبی هستند. سعی کنید چیزهایی بخوانید که وقتی به دنیا آمد، باز هم آن ها را بخوانید. اینگونه آهنگ و صدای داستان را به یاد می آورد.

2

با صدای بلند بخوانید. ساعتی از روز را که در حال استراحت هستید، به این کار اختصاص دهید.

3

هر چقدر دوست دارید به خواندن ادامه دهید. سعی کنید بلندی و آهنگ صدای شما نرمال باشد.

4

بقیه اعضای خانواده را هم تشویق کنید که همراه شما برای بچه بخوانند. پدر و برادر و خواهر و سایر افراد از اینکه بتوانند با بچه ارتباط برقرار کنند خیلی خوشحال می شوند. تحقیقات نشان داده که جنین، صدای پدر را به خوبی در داخل رحم تشخیص می دهد.

5

فرزندتان که به دنیا آمد، به خواندن ادامه دهید. همان داستان ها و شعرها را دوباره برایش بخوانید.

صاحب فرزند شدید؟ در دوران بارداری چقدر براش کتاب خوندین یا باهاش حرف زدین؟

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=922

چهارشنبه 24/7/1392 - 7:2
چگونه آلبوم خاطرات بارداری داشته باشیم

آلبوم خاطرات بارداری و تولد نوزاد، به شما کمک می کند تا خاطرات دوران بارداری را نگه دارید. لحظه ای را که فهمیدید باردارید، اولین باری که صدای ضربان قلب کودکتان را شنیدید، عکس زیبای سونوگرافی... . می توانید در آینده به فرزند خود نشان دهید، اصلاً خودتان از این خاطرات و لحظات لذت ببرید. نیازی نیست هنرمند باشید. هرکسی می تواند یک آلبوم کودک زیبا داشته باشد.

چگونه

1

برنامه آلبوم سازی موردنظر را انتخاب کنید (مثلiMemoryBook, Bellflowerbooks, MyPublisher, iPhoto, Adobe InDesign و …).

2

همیشه یک دوربین و فیلم عکاسی آماده داشته باشید.

3

در طول دوران بارداری عکس ها را گرفته و کنار هم قرار دهید، یا اینکه همه عکس ها را در یک دفتر بگذارید.

4

عکس های خاطره انگیز بگیرید. مثلاً هر دو هفته یکبار، مادر کنار چیزی بایستد و عکس بگیرد. بعد، این عکس ها را با هم مقایسه می کنید. حتی اتیکت لباس های مادر یا هرچیز به یاد ماندنی از شبی که فهمیدید بچه دار شدید را نگه دارید.

5

لحظه ای که مادر به پدر، خبر باردار بودنش را می دهد فراموش نشود! عکسی از پدر و مادر که خانه را آماده تولد می کنند، اتاق بیمارستان را تزیین می کنند، همگی به یاد ماندنی اند.

6

ویارهای غذایی را ثبت کنید. داستان های خنده داری که از آن شب ها دارید را تعریف کنید.

7

بزرگ شدن اندازه لباس ها، رشد کودک و حتی نام هایی که برایش انتخاب کردید را ثبت کنید.

8

شجره خانواده درست کنید.

9

با افراد خانواده در مورد آینده کودک، چطور فردی خواهد شد و اینکه برای آینده چه امید و آرزوهایی دارند مصاحبه و فیلم برداری کنید.

10

پدر و مادر حتماً در یک بخش ویژه، متنی در مورد آرزوهایی که برای فرزند خود دارند بنویسند.

11

یادتان باشد جایی را هم به عکس های سونوگرافی، بیمارستان و تولد نوزاد اختصاص دهید.

12

احساساتی که در آن لحظات داشتید را هم بنویسید.

نکات و هشدارها

در هنگام نوشتن، سعی کنید متن بیشتر از یک پاراگراف نباشد، چون خیلی بزرگ و شلوغ دیده می شود.

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=922

چهارشنبه 24/7/1392 - 7:2
چگونه مینی پیتزا با نان فرانسوی بپزیم

اگر دوست دارید که در خانه پیتزا بپزید ولی زمان کافی برای درست کردن خمیر پیتزا را ندارید، می توانید به عنوان جایگزین، از نان فرانسوی استفاده کنید. این مینی پیتزا را می توان در مدت زمانی کوتاه، در فر پخت.

چگونه

1

یک نان فرانسوی کامل تکه تکه نشده تهیه کنید. البته می توانید نان تکه تکه شده نیز بخرید، اما بعضی اوقات این تکه ها بسیار نازک هستند و سس ممکن است داخل نان فرو رود. بهتر است نان را خودتان برش دهید.

2

فر را روی 400 درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم شود.

3

چگونه مینی پیتزا با نان فرانسوی بپزیم
نان را با چاقوی تیز، به تکه هایی با قطر حدود 4 سانتی متر برش دهید.

4

یک ورق شیرینی پزی یا فویل را انتخاب کرده و تکه های نان را روی آن قرار دهید.

5

سس اسپاگتی را روی سطح نان پخش کنید.

6

پنیر مازارلا روی هر تکه نان بریزید. روی هر تکه، پپرونی بگذارید و می توانید زیتون و یا فلفل هم روی آن قرار دهید.

7

حال پیتزا را در قسمت وسط فر، به مدت 10 تا 12 دقیقه بپزید.

نکات و هشدارها

کمی سلیقه و ابتکار به خرج داده و روی آن را با مواد دلخواه تزیین کنید.
مراقب باشید، تکه های نان که از فر بیرون می آورید، بسیار داغ هستند.

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه نان سفید بپزیم

می خواهید برای خانواده خود نان بپزید اما فکر می کنید زمان بر است؟ اگر یک ساعت وقت دارید پس برای پختن این نان سفید خانگی وقت کافی دارید. طرز پخت این نان را امتحان کنید و ببینید چه نانی می شود! شاید آنقدر خوشمزه شود که بچه ها هم به شما کمک کنند.

چگونه

1

مواد لازم

آرد نان ½ تا 2 پیمانه
آب گرم 1 پیمانه
مخمر دو و یک چهارم قاشق چایخوری
نمک 1 قاشق چایخوری
شکر 2 قاشق غذاخوری
روغن 2 قاشق غذاخوری
2

آب، مخمر، نمک، شکر و روغن را با هم مخلوط کنید تا کامل حل شوند. مطمئن شوید آب گرم باشد ولی داغ نباشد. اگر زیادی داغ باشد مخمر را می کشد و نان به خوبی ور نمی آید.

3

آرد اضافه کرده و خمیر را با قاشق چوبی مخلوط کنید تا اینکه سفت شود. بهتر است از آرد شیرینی استفاده کنید.

4

خمیر را روی تخته آردی گذاشته و برگردانید و با مشت آن را ورز دهید. آنقدر به این کار ادامه دهید تا خمیر نرم شود.

5

خمیر را به شکل نان درآورده و روی سینی پخت که با روغن اسپری شده است، قرار دهید.

6

خمیر را در جای گرم قرار دهید تا حجمش دو برابر شود (30 درجه سانتیگراد به مدت 30 دقیقه تا 1 ساعت).

7

فر را روشن کرده و خمیر را داخلش قرار دهید. درجه را روی 200 گذاشته و 20 تا 25 دقیقه بگذارید بپزید.

نکات و هشدارها

با همین روش می توانید رول های خوبی درست کنید. خمیر را به 16 رول تقسیم کنید. بگذارید خمیر ور بیاید (تقریبا 30 دقیقه). مدت زمان پخت را کم کنید.
می توانید این نان را با کره خانگی سرو کنید.
با همین روش می توانید رول دارچینی درست کنید. خمیر را باز کرده، کره و شکر و دارچین و… مالیده، رول کرده و بگذارید ور بیاید. بعد داخل فر قرار دهید. خوشمزه است!

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه نوشیدنی موجیتو درست کنیم

موجیتو یکی از بهترین نوشیدنی های فصل تابستان است، البته در طول سال هم می توان از آن لذت برد و تقریبا همان شربت آبلیموی ایرانی است. موجیتو بخاطر مزه ی خفیف و خوشایندی که دارد، خیلی زود تبدیل به نوشیدنی تمام رستوران ها و کافه ها در غرب شد. اگر دنبال طعم جدیدی از شربت سنتی مان هستید تا آن را در یک دور همی شاد و دوستانه سرو کنید، همین نوشیدنی است.

چگونه

1

یک شاخه کوچک نعناع را پر پر کرده و با یک چنگال درون لیوان بیاندازید. حتی می توانید داخل لیوان را پر از نعناع کنید.

2

3 قاشق غذاخوری آب لیمو و 2 قاشق غذاخوری شکر درون لیوان بریزید. شکر باید شکر سرخ (قند نیشکر) باشد. با قاشق، محتویات را چند ثانیه هم بزنید.

3

لیوان را با یخ پر کنید. با قاشق یا هر همزن دیگری، محتویات را مخلوط کنید.

4

سودا باید قبل از اینکه به لیوان ریخته شود، خنک باشد. سودا را ریخته و لیوان را پر کنید.

5

یک برش لیمو به لبه ی لیوان اضافه کنید، به همراه تعدادی نعناع.

نکات و هشدارها

سعی کنید زیاد نعناع نریزید، چون طعم نوشیدنی را از بین می برد.
یادتان باشد، شکری که استفاده می کنید حتماً شکر سرخ باشد، نه شکر سفید.

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه از تیره شدن برش های سیب جلوگیری کنیم

برش سیب فقط زمانی قشنگ و خوشمزه است که همان لحظه ببرید و بخورید. سیب بریده در اثر تماس با اکسیژن قهوه ای می شود. علت آن این است که در سیب آنزیمی به نام پلی فنل اکسیداز وجود دارد که این آنزیم با اکسیژن واکنش می دهد و باعث تغییر رنگ سیب می شود. به نوعی شبیه زنگ زدگی آهن است. اسیدی کردن سیب می تواند سرعت تیره شدن را کم کرده و میوه را تازه نگه دارد. نگه داری درست به روشی که گفته خواهد شد، می تواند برای جلوگیری از تیره شدن برش های سیب تا یک هفته مؤثر باشد.

چگونه

1

تیغه چاقوی آشپزخانه را با مایع ظرفشویی بشویید. چاقوی کثیف، زودتر باعث اکسیداز شدن سیب می شود.

2

سیب را با آب سرد بشویید. سیب را برش دهید و تخم ها و مرکز آن را کنار بیاندازید.

3

برش های سیب را داخل کیسه زیپ دار تمیزی قرار دهید. ½ فنجان آبلیمو داخل کیسه بریزید. کیسه را ببندید و بگردانید تا آبلیمو همه جای سیب ها را بگیرد.

4

گوشه کیسه را باز کنید و آبلیمو را بیرون بریزید. یک دستمال کاغذی را دو بار از وسط تا کرده و داخل کیسه قرار دهید.

5

هوای کیسه را خارج کرده و زیپ کیسه را ببندید. کیسه را داخل کشوی میوه ها گذاشته و برگردانید، طوری که برش های سیب روی دستمال کاغذی باشند.

نکات و هشدارها

اگر می خواهید سیب ها طعم آبلیمو ندهند، قبل از خوردن، برش ها را با آب سرد بشویید.
اگر می بینید دستمال کاغذی کاملاً خیس شده است، آن را عوض کنید.

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه استاک سبزیجات درست کنیم

استاک سبزیجات برای سوپ ها، خورش ها و خوراک های گوشتی و برای عطر و طعم دادن به غذاها به کار می رود. همچنین می توانیم از آن برای درست کردن یک غذای گیاهی، برای شام استفاده کنیم. در این چگونه درست کردن آن را یاد می گیرید.

چگونه

1

مواد لازم

هویج بزرگ که درشت خرد شده 3 عدد
ساقه کرفس که درشت خرد شده 3 عدد
پیاز بزرگی که پوست کنده و 4 قسمت شده باشد 1 عدد
آب 4 لیوان
جعفری تازه چند شاخه
فلفل سیاه خرد شده 6 دانه
نمک برای مزه دار کردن
2

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
همه مواد را در یک قابلمه کوچک با هم مخلوط کنید.

3

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس زیر آن را کم کنید تا آهسته بپزد.

4

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
گاهی اوقات با قاشق کف روی استاک را بگیرید.

5

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
پختن را تا زمانی که سبزیجات هنوز ترد هستند، ادامه دهید.

6

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
استاک را از صافی رد کنید و همه سبزیجات به جز هویج را دور بریزید .( اما به نکاتی که در زیر آمده توجه کنید) با استفاده از هویج ها و یک فنجان از استاک، پوره هویج درست کنید. وقتی یکدست شد، پوره را داخل استاک بریزید.

7

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
استاک را در یک ظرف در بسته نگهداری کنید. می توانید بلافاصله از آن استفاده کنید یا اینکه تا زمانی که به آن نیاز داشته باشید، آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید. اگر آن را در فریزر نگه می دارید حتماً روی ظرف آن یک برچسب بچسبانید و تاریخ درست کردن را روی برچسب بنویسید. می توانید استاک را به مدت 2 ماه به صورت یخ زده و چند روز در یخچال نگه داری کنید.
می توانید استاک را به صورتی که در عکس نشان داده شده است، در کیسه های زیپ دار (زیپ لاک) بریزید و منجمد کنید.

8

چگونه استاک سبزیجات درست کنیم
می توانید از استاک استفاده های مختلفی کنید. از جمله اینکه آن را به سوپ، غذاهای برنجی، گندم پخته و دیگر غذاها اضافه کنید.

نکات و هشدارها

می توانید به جای دور ریختن سبزیجات پخته باقی مانده، آنها را پوره کنید و داخل سوپ بریزید یا اینکه به سس پاستا اضافه کنید.
از این مقدار مواد، حدود 3 لیوان استاک به دست می آید.

برای خوشمزه تر شدن غذاهاتون چه راه هایی بلدید؟

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه برش های میوه را تازه نگه داریم

میوه باید جز اصلی رژیم غذایی روزانه تان باشد. میوه ها حاوی مواد مغذی از جمله ویتامین C، پتاسیم، فیبر و فولات هستند که برای حفظ سلامتی بدن لازم بوده و از ابتلا به بیماری ها جلوگیری می کند. مشکلی که میوه ها دارند این است که وقتی که بریده می شوند، تازگی خود را از دست داده و قهوه ای می شوند، که آن هم بخاطر واکنش با اکسیژن است. این چگونه راهی ساده برای تازه نگه داشتن برش های میوه معرفی کرده است.

چگونه

1

1 قاشق غذاخوری آبلیمو و یک فنجان آب را داخل یک کاسه بریزید.

2

میوه های بریده شده را داخل کاسه بریزید. بگذارید 5 دقیقه داخل محلول باشد. مطمئن شوید که محلول، همه جای میوه ها را بگیرد.

3

بگذارید مایع از برش های میوه چکه کند.

4

میوه های بریده شده را داخل کیسه زیپ دار قرار دهید. هوای اضافی را خالی کرده و بعد ببندید.

5

کیسه ها را داخل یخچال با دمای بین 0 تا 10 درجه نگه دارید. این میوه ها تا سه روز تازه می مانند.

نکات و هشدارها

برش های میوه را بیشتر از 2 ساعت در دمای اتاق قرار ندهید.

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51
چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم

اگر نیاز به تشخیص کیفیت تخم مرغ و تفکیک تخم مرغ خراب از سالم دارید. در این چگونه سه نوع تست متفاوت برای این کار توضیح داده ایم.

چگونه

تست شناور کردن تخم مرغ

1

چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم
تخم مرغ را در یک کاسه آب سرد بیندازید. سطح آب باید حدود 2 برابر بالاتر از تخم مرغ باشد.

2

چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم
تخم مرغ را مشاهده کنید.
تخم مرغ تازه در کف ظرف به صورتی افقی قرار می گیرد.
تخم مرغ کمی کهنه تر (حدود یک هفته) زیر آب می رود ولی کمی بالاتر از کف ظرف قرارمی گیرد.
اگر تخم مرغ روی نوک کوچک آن در حالت تعادل قرار بگیرد، احتمالاً حدود 3 هفته سن دارد.
تخم مرغ هایی که روی آب شناور می شوند، خراب هستند و نباید مصرف شوند.

تست تکان دادن تخم مرغ

3

چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم
تخم مرغ را نزدیک گوش خود نگه دارید.

4

به آرامی آن را تکان دهید.

5

گوش کنید اگر صدای چلپ چلوپ می شنوید، بهتر است تخم مرغ را مصرف نکنید. اما اگر چیزی نمی شنوید، به احتمال زیاد تخم مرغ سالم است.

تست شکستن تخم مرغ

6

چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم
تخم مرغ را روی یک سطح صاف مثل بشقاب بشکنید.

7

چگونه برای تشخیص کیفیت تخم مرغ آن را تست کنیم
به زرده و سفیده آن توجه کنید.
اگر زرده به شکل نیم کره و روی سفیده قرار گرفته و سفیده نزدیک آن است، تخم مرغ تازه است.
اگر زرده کمی صاف تر است و سفیده شفاف است اما هنوز هم نزدیک به زرده است، تخم مرغ کمی کهنه تر است، اما هنوز هم می توان از آن استفاده کرد.
اگر زرده صاف است و سفیده مثل آب شل است، تخم مرغ خراب است.

نکات و هشدارها

دو تست اول به این دلیل کار می کنند که کیسه هوای داخل تخم مرغ با گذشت زمان بزرگتر می شود و محتویات تخم مرغ هم رطوبت و هم کربن دی اکسید خود را از دست می دهند. هر چه کیسه هوا بزرگتر شود، بیشتر احتمال دارد که تخم مرغ روی آب شناور شود یا اینکه وقتی آن را تکان می دهید صدای “چلپ چلوپ” بدهد.
وقتی برای درست کردن یک غذا چند تخم مرغ می خواهید، آنها را جداگانه در یک کاسه بشکنید و وقتی مطمئن شدید همه شان سالم هستند، آنها را به بقیه مواد اضافه کنید. اگر نگران این هستید که اضافه کردن جداگانه تخم مرغ ها، مواد را خراب کند، همه آنها را در یک کاسه بشکنید و سپس همه را یک جا به بقیه مواد اضافه کنید.
وجود لکه های خون (که به آنها لکه های گوشت هم گفته می شود) دلیل بر خراب بودن تخم مرغ نیست. از آنجا که لکه های خونی ای که آبکی هستند، سن تخم مرغ را نشان می دهند، وجود آنها در واقع به این معنی است که تخم مرغ تازه است. می توانید به همین صورت آنها را بخورید یا اینکه لکه خون را با نوک چاقو بردارید.
رشته های طناب مانند موجود در سفیده، برای نگه داشتن زرده در مرکز تخم مرغ هستند و وجود آنها نشانه خراب بودن تخم مرغ یا بارور شدن آن نیست و می توانید با خیال راحت تخم مرغ را مصرف کنید یا اینکه رشته ها را از تخم مرغ جدا کنید.

http://phow.ir

چهارشنبه 24/7/1392 - 6:51