تعداد مطالب : 12794
تعداد نظرات : 48
زمان آخرین مطلب : 17ساعت و 47دقيقه قبل

 

شهردار منطقه 10 اقدامات پیشگیرانه و فعالیت های اجرایی را برای کاهش آلودگی هوا تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 10، عباس بابازاده شهردار منطقه با اشاره به ضرورت دغدغه و ارائه راهکار برای کاهش آلودگی هوا گفت: رفع معضل آلودگی هوا مستلزم عزم ملی و همکاری تمامی ارگان ها و مردم است و بر همین اساس اداره محیط زیست منطقه نیز به سهم خود با اتخاذ تمهیدات مناسب اقدامات ویژه ای با هدف کاهش آلودگی هوا انجام داده است.

وی افزود: چکاپ و اخذ کارت معاینه فنی برای خودروهای تحت بهره برداری منطقه و پیمانکاران، هوشمندسازی موتور خانه های 6 ساختمان وابسته به شهرداری، نصب کنترل رادیویی در ساختمان ستادی و موزه برای رصد و بهینه سازی مصرف انرژی که در پیشگیری از آلودگی هوا موثر است.

شهردار منطقه با اشاره به لزوم آگاه سازی شهروندان برای حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا خاطرنشان کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی، اجرای طرح سه شنبه های بدون خوردرو، فرهنگ سازی و نصب تبلیغات محیطی شهر تازه در تمامی بیلبوردها و پرتابل ها و ارسال پیامک آموزشی به شهروندان از دیگر اقدامات منطقه بوده است.
يکشنبه 3/11/1395 - 14:38
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران از انتشار فراخوان طراحی یادمان شهدای آتش نشان خبر داد. و گفت: به دنبال حادثه ناگوار ساختمان پلاسکو و ضرورت گرامیداشت قهرمانی اتش نشان ها، این فراخوان منتشر شد.
به گزارش روابط عمومی و اموربین المل سازمان زیباسازی شهر تهران، دکتر علیزاده با بیان اینکه فراخوان طراحی یادمان شهدای آتش نشان به پاس رشادت وجان فشانی آتش نشانان قهرمان وگرامیداشت یادشهدای آتش نشان، منتشر شده است، ادامه داد: با توجه به این حادثه ناگوار، پایتخت نیازمند المان یادمانی است تا قهرمانی دلیر مردان آتش نشان همواره در ذهن شهروندانش زنده بماند.
به گفته مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران، به منظور طراحی نماد یاد بود آتش نشان، از تمامی هنرمندان علاقمند دعوت می شود؛ طرح ها و ایده های خود را به دبیرخانه زیباسازی ارایه کنند.
او با تاکید بر اینکه در نهایت طرح برگزیده از سوی هیات انتخاب آثار، معرفی و در تهران اجرا و‌نصب می شود، گفت: در مورد محل جانمایی این المان یادمانی هنوز تصمیم گیری نشده است.
يکشنبه 3/11/1395 - 12:35

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 15 از تکمیل عملیات نماسازی دیوارهای بدمنظر ورودی شرق تهران در این منطقه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه15، ابراهیم نوروزی با اعلام مطلب فوق افزود: در این راستا 1600 مترمربع از دیوارهای محور بزرگراه امام رضا(ع) از سه راه سیمان تا میدان بسیج که منظر زیبایی نداشتند به صورت کامل با طرح باتیس نماسازی شد.
به گفته وی علاوه بر عملیات نماسازی دیوارهای بدمنظر، ساماندهی و یکسان سازی تابلوی واحدهای تجاری بزرگراه امام رضا(ع) از دیگر فعالیتها در این زمینه است که تاکنون 50 درصد از کل قراداد اجرا شده است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست در ادامه اظهار داشت: در این راستا تابلوهای غیرمجاز، معیوب و قدیمی 120 واحد تجاری حدفاصل سه راه سیمان تا گردنه تنباکویی و 100 واحد تجاری از میدان بسیج تا میدان آقانور در ضلع شمال جمع آوری و تابلوهای یکسان و یک شکلی با ابعاد و نوشتار مشترک در محل نصب شد.
وی در ادامه یادآوری کرد: در این ارتباط طبق تفاهم نامه ای که با مالکان تجاری یک راسته منعقد می شود، عملیات ساماندهی با هزینه های مشارکتی شامل50 درصد شهرداری و 50 درصد پرداخت اقساطی شهروندان  به صورت پرداخت عوارض اجرا می شود.
نوروزی با اشاره به اینکه اجرای عملیات ساماندهی تابلوهای بزرگراه امام رضا(ع) تا اوایل سال آتی ادامه خواهد داشت افزود: مشکلات ملکی نظیر غیرمجاز بودن برخی واحدهای فعال در محور و ... از جمله مشکلات اجرایی دراین زمینه ا ست که باعث کندی کار شده است.
يکشنبه 3/11/1395 - 12:31

به مناسبت روز هوای پاک همایش پیاده روی همراه با دوچرخه سواری نمادین در بوستان شقایق منطقه 19 برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر گفت: این همایش به مشارکت نزدیک به 200 شهروند منطقه چهارشنبه 6 بهمن در بوستان شقایق برگزار و شرکت کنندگان به مناسبت هفته هوای پاک به کاورهای مخصوص و ماسک ملبس می شوند.

وی اجرای برنامه صبحانه سالم را از برنامه های جانبی این همایش اعلام کرد و افزود: در همین رابطه مسابقه ای نیز با موضوع هوای پاک برگزار و به برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

طی این همایش ایستگاه سلامت نیز برای ارائه خدمات پزشکی رایگان به شهروندان مستقر و آموزشهای سلامت محور نیز به شهروندان با موضوع هوای پاک در قالب سخنرانی ارائه خواهد شد.

بهرامی ادامه داد: به منظور اطلاع رسانی به شهروندان درهفته هوای پاک علاوه بر برگزاری کلاسهای آموزشی در سراهای محلات، مسابقات اطلاعات سلامت و ورزشی نیز همراه با توزیع بروشور انجام می شود.

این مسئول در بخش دیگری به بهره مندی بیش از 120 کودک از خدمات ویزیت تخصصی قلب در هفته جهانی قلب کودک اشاره کرد و گفت: به مناسبت این هفته کلاسهای های آموزشی و توزیع بروشور نیز در سراهای محلات در حال اجرا است.

يکشنبه 3/11/1395 - 12:29


به منظور ارتقای سطح بهداشت،ایمنی و محیط زیست در اجرای پروژه های شهری از آغاز سال جاری تا کنون از مجموع 140 پروژه شهری  فعال در شمال تهران بیش از یک هزار بازدید توسط بازرسان اداره HSE شهرداری منطقه یک انجام شده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک،کیوان فاتحی منش رئیس اداره HSE ودبیرشورای هماهنگی سامانه مدیریت HSE شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: با هدف ارتقای وضعیت HSE  پروژه‏های عمرانی ، ابنیه، سوله‏های بحران، بوستان‏ها و نگهداری فضای سبز،سایت های برف روبی، علایم ترافیکی، پل‏ها و ساختمان‏های اسکان کارگری مورد بازدید قرار گرفتند.
فاتحی منش تصریح کرد:دراین بازدیدها الزامات HSE شامل مقررات ملی ساختمان(مباحث 1 الی 22)، رعایت بهداشت در محیط کار، استفاده از تجهیزات حفاظت فردی(PPE)،رعایت الزامات زیست‏محیطی، ایمنی کنترل ترافیک، ایمنی حریق،ایمنی برق،ایمنی حفر چاه‏دستی و گودبرداری‏ها، نحوه مدیریت و کنترل حوادث و بحران،ارزیابی شد.
این مقام مسئول یکی ازمحورهای فعالیت اداره HSE را ارتقای وضعیت سطح دانش بهداشت،ایمنی و محیط زیست( HSE ) در پیمانکاران دانست و گفت: از ابتدای سال تا کنون 7 سمینار آموزشی برای پیمانکاران برگزار شده است که به طور میانگین در هر سمینار 100 نفر از  مدیران عامل شرکت های پیمانکاری و نمایندگان آنها تحت آموزش الزامات HSE قرار گرفتند.
وی هدف از آموزش HSE پیمانکاران را افزایش میزان تاثیرگذاری و اثربخشی HSE در بدنه اجرایی شهرداری، رفع بخش عمده موارد عدم انطباق عملیاتی در سایت های پیمانکاری،کاهش میزان حوادث پیمانکاری در طول زمان و ساماندهی روند پیگیری اقدامات اصلاحی در سطح پروژه های عملیاتی عنوان نمود.

يکشنبه 3/11/1395 - 12:24

:

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در جلسه بررسی اقدامات ستاد بازآفرینی منطقه 16 از توافق وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن به منظور استفاده از سیستم اتوماسیون شهرداری تهران جهت تسهیل فرآیندهای اعطای وام نوسازی و کاهش بروکراسی های اداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، عباداله فتح اللهی در اولین جلسه رسمی ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 16، با اعلام این که منطقه 16 شهرداری تهران، رشد 31 درصدی در نوسازی بافت های فرسوده و رشد 46 درصدی در تجمیع پلاک های ریزدانه داشته است از زحمات شهردار، حوزه شهرسازی و کارگروه های ستاد منطقه تقدیر و تشکر کرد.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران، راه اندازی و تشکیل ستاد بازآفرینی را پاسخی به خلاء هماهنگی مدیریتی در دهه گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: بر مبنای مصوبه مجلس کلیه دستگاه های ذی مدخل در نوسازی موظف به نوسازی سالانه 10% از بافت های فرسوده هستند که پس از گذشته دو برنامه یعنی برنامه های چهارم و پنجم توسعه، شاهد نوسازی 35% از بافت های فرسوده در شهر تهران و 7.8% بافت های فرسوده در سایر نقاط کشور بوده ایم.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران خاطرنشان کرد: آسیب شناسی اقدامات گذشته در حوزه نوسازی حاکی از این امر است که عدم همگرایی، هماهنگی و دور یک میز نشینی کلیه دستگاه اجرایی و ذی نقش در نوسازی بافت های فرسوده باعث شده تا علیرغم اقدامات صورت گرفته و توانمندی دستگاه های مذکور، اثربخشی لازم و نتیجه مؤثر در نوسازی حاصل نشود.  

به گفته فتح اللهی پس از تصویب سند راهبردی توسط دولت، راه اندازی و تشکیل ستاد ملی بازآفرینی به ریاست رئیس محترم جمهور و جانشینی وزیر محترم راه و شهرسازی کشور در دستور کار قرار گرفت و بعد از گفتگوها و مذاکرات مفصل، دولت به این نتیجه رسید که در شهر تهران بخاطر وجود زیرساخت ها، توانمندی ها و سرمایه گذاری های اجتماعی، فنی و همچنین نهادینه شدن سیستم اتوماسیون شهرداری، ایفای نقش مدیریت هماهنگ نوسازی بافت های فرسوده می تواند در بستر شهرداری تهران مستقر گردد.

وی با بیان این که بحث ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران تبدیل به الگویی برای سایر کلانشهر های کشور شده است،  از توافق وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن برای استفاده از سیستم اتوماسیون شهرداری تهران در اعطای وام نوسازی خبر داد و گفت: با سیستمی شدن فرآیندهای اعطای وام نوسازی، بروکراسی های اداری و رفت و برگشت های اضافی برای شهروندان برطرف می شود و همزمان با صدور پروانه و با اتصال به بانک عامل، کلیه فرآیندهای اعطای تسهیلات و وام نوسازی از طریق سیستم اتوماسیون اداری شهرداری امکانپذیر خواهد شد.

دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران با اشاره به تجربیات ملی و بین المللی در حوزه نوسازی، تأکید کرد: خواهش من از کلیه دستگاه های اجرایی، فنی، آموزشی و خدمات رسان این است که از فرصت ایجاد شده در ستاد بازآفرینی کلانشهر تهران و ستادهای متناظر آن در مناطق جهت تکمیل حلقه های مدیریت هماهنگ استفاده نمایند چرا که تجربه نشان داده برای نوسازی بافت های فرسوده راهی جز همکاری و بسیج ظرفیت ها و امکانات کلیه دستگاه های مسئول در این مهم وجود ندارد.

میرزاقلی، شهردار منطقه 16 نیز در این جلسه ضمن تأکید بر ضرورت استمرار جلسات ستاد بازآفرینی پایدار منطقه، گفت: خواهش من این است که اعضاء کارگروه های تشکیل شده بصورت جدی در جلسات شرکت نمایند و در صورت لزوم از کارشناسان و صاحبنظران در مباحث اجتماعی، شهرسازی، فرهنگی و ... به تناسب مباحث جلسات نیز دعوت به عمل آورده شود تا مصوبات و تصمیمات مثمر ثمر برای ساکنان بافت های فرسوده منطقه با قابلیت اجرایی و عملیاتی اتخاذ گردد.

شهردار منطقه 16 همچنین با اشاره به برخی از مشکلات و موانع نوسازی در منطقه از جمله هزینه های مربوط به گذر آزاد شده املاک تجمیعی در بافت های ناپایدار، جابجایی تیرهای چراغ برق، درختان و ...، خاطرنشان کرد: تعامل خوبی میان سازمان ها و دستگاه های مختلف خدمات رسان همچون آب و فاضلاب، گاز، برق، وزارت بهداشت و غیره در منطقه حاکم است و امید می رود با پایه گذاری مدیریت واحد شهری بتوان از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت نوسازی و بازآفرینی در منطقه بهره گرفت تا اقدامات نوسازی در منطقه، محلات و شهر تهران الگویی برای سایر کلانشهرهای کشور شود.

شایان ذکر است در خاتمه این جلسه، احکام اعضاء ستاد بازآفرینی پایدار منطقه 16 از سوی دبیر ستاد بازآفرینی پایدار کلانشهر تهران به اعضاء ستاد اعطاء شد.


   
   
 
يکشنبه 3/11/1395 - 12:23

 

 

 

مولایی شهردار منطقه 22 در نشست فصلی ائمه جماعات مساجد این منطقه حاضر و به تشریح و تبیین طرح جهاد مهربانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22،مولایی شهردار منطقه در جمع ائمه جماعات منطقه ضمن تشریح طرح جهاد مهربانی کمک و همیاری مساجد در به ثمر رسیدن هر چه بیشتر این طرح در سطح منطقه را خواستار شد و گفت:بحث محرومیت زدایی و فقرزدایی یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری بوده است که به کررات در جمع مدیران و مسئولان کشوری از آن سخن به میان آورده است و با توجه به اینکه در بحث شناسایی خانواده های نیازمند شهر تهران تاکنون حدود 70 هزار خانواده نیازمند کمک و محروم شناسایی شده اند،تکلیف حکم می کند همه افراد نه به عنوان یک کار اداری بلکه یک وظیفه شرعی و عرفی قدمی هرچند کوچک برای دستگیری از این خانواده ها در وسع و توان خود انجام دهند.

وی ادامه داد: طرح جهاد مهربانی با همراهی مساجد،شورایاران،افراد موثر محلی و مسئولین منطقه ای ساکن در سطح محلات،پزشکان و مراکز درمانی،دانشگاه و مدارس و موسسات آموزشی،ظرفیت های سرای محلات  از سوی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) با هدف محرومیت زدایی اقشار مختلف جامعه در حال پیگیری و اجرا است که در این راه نقش مساجد و ائمه جماعات در توضیح،تشریح و تبیین این طرح برای مامومین و نمازگزاران مساجد سطح منطقه لازم و ضروری است تا هر کس به اندازه وسع و توان خود نه تنها در حوزه های مالی بلکه کسانی که علاقمند به نذر وقت و تخصص خود در بخش های آموزشی،فرهنگی،پزشکی، خدماتی.. هستند،فعالیت کنند تا حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی افراد نیازمند پیش زمینه ای برای حل مشکلات و معضلات اجتماعی در منطقه و به دنبال آن در جامعه باشد.

مولایی اضافه کرد:نباید اجرای این طرح که به عنوان یک کار فرهنگی و اجتماعی خداپسندانه است و در این طرح رضای خدا و قصد قربه الی الله نیاز است تا در جهت تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث محرومیت زدایی در جامعه گام های موثری برداشته شود.

يکشنبه 3/11/1395 - 12:16

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری منطقه دو از راه اندازی آزمایشی خط تاکسی میدان شهید حسن طهرانی مقدم ( کاج ) به ابتدای بزرگراه نیایش تقاطع خیابان ولیعصر ( عج )  خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، حمید رضا رنجبر با اعلام این خبر گفت : با توجه به مطالعات میدانی انجام شده و آماربرداری های صورت پذرفته توسط شرکت تاکسی رانی شهر تهران مشخص شد بخشی از ازدحام مسافرین در انتظار در ابتدای بزرگراه نیایش تقاطع خیابان ولیعصر ( عج )  مربوط به شهروندانی است که تمایل سفر به مقصد سعادت آباد و میدان شهید حسن طهرانی مقدم( کاج )  دارند.
وی افزود  : در همین راستا و در جهت ارائه تسهیلات مناسب به این شهروندان، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه دو با همکاری سازمان تاکسی رانی شهر تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 3 اقدام به برنامه ریزی و تامین زیرساخت های لازم جهت راه اندازی آزمایشی خط تاکسی میدان شهید حسن طهرانی مقدم( کاج ) ابتدای نیایش نموده است.
رنجبر در ادامه تصریح کرد : در همین راستا از فضای موجود در ابتدای خیابان سرو شرقی (محدوده شرق میدان شهید حسن طهرانی مقدم (کاج) جهت استقرار تاکسی ها به مقصد تقاطع نیایش-ولیعصر( عج )   استفاده خواهد شد.
يکشنبه 3/11/1395 - 12:14

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از آغاز طرح بهسازی و تعویض تابلوهای دیوارکوب منازل و معابر خبر داد و گفت: در آستانه سال نو تابلوهای معابر نونوار می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، حسین سیگارودی با اعلام این خبر گفت: در آستانه فرارسیدن سال نو و به منظور زیبایی منظر شهری، طرح بهسازی و تعویض تابلوهای دیوارکوب منازل و معابر با محوریت پیام های 137 و 1888 آغاز شد.
وی افزود در این طرح تابلوهایی که بر اثر بارندگی و گذر زمان مختوش شده اند بازسازی و یا تعویض می شوند.
سیگارودی در ادامه با اشاره به سایر فعالیت های اداره زیباسازی منطقه 4 به مناسبت سال نو افزود: در راستای زیباسازی نمای بصری شهر، طرح شستشو و پاکسازی المان های شهری شامل پل های عابر پیاده و تجهیزات بوستان ها در دستور کار قرار گرفت.
وی تصریح کرد: در ادامه طرح ضمن شناسایی واحدهای تجاری که نمای بیرونی کرکره ها وسایبان های آنها  نیاز به پاکسازی وشستشو دارند، به همراه باجه های تلفن، کافوهای برق پاکسازی و در صورت نیاز رنگ آمیزی می شوند.
معاون خدمات شهری شهرداری منطقه 4 در ادامه از بازبینی و رفع معایب پلهای عابر پیاده و مکانیزه سطح منطقه خبر داد و گفت: به منظور افزایش امنیت و آرامش برای شهروندان، کلیه پلهای عابر پیاده موجود در سطح منطقه  بازبینی ورفع عیب می شود.
سیگارودی افزود: در این خصوص پل های موجود در محورهای رسالت، بزرگراه امام علی(ع)، بزرگراه شهید صیاد شیرازی ، همت و.... در دستور کار قرار گرفت. همچنین 4 پل مکانیزه موجود درسطح منطقه به جهت اهمیت کارایی برای سالخوردگان وکودکان مورد ارزیابی و رفع معایب آسانسور و روشنایی شد. 
 
يکشنبه 3/11/1395 - 12:13

 

 

دبیر ستاد بحران شهرداری منطقه 6 از افتتاح هشتمین پایگاه اورژانس در قلب تهران خبر داد و گفت:  با افتتاح این پایگاه زیرساخت های مدیریت بحران منطقه توسعه یافته و امکان خدمات رسانی در شرایط عادی و بحرانی افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 6، مهدی خسروانی با اشاره به احداث پایگاه اورژانس در محله امیرآباد گفت: پیش از این نیز طی سال 95 یک پایگاه اورژانس در محله یوسف آباد احداث شد تا زمان رسیدن ماشین های اورژانس به مصدومان کاهش یابد.

او با اشاره به اینکه پایگاه های اورژانس مستقر در سطح منطقه به صورت 24 ساعته فعالیت می کنند گفت: با افتتاح این پایگاه، پایگاه های اورژانس منطقه در هشت محله ایرانشهر، کشاورز، بهجت آباد، یوسف آباد، والفجر، ولیعصر، فاطمی و امیرآباد دایر شده است.

دبیر ستاد بحران شهرداری منطقه 6 با اشاره به اینکه منطقه 6 بالغ بر 250 هزار جمعیت ثابت و حدود 2 میلیون نفر جمعیت شناور در طول روز دارد تصریح کرد: با توجه به جمعیت منطقه افزایش تعداد پایگاه های اورژانس امری ضروری بوده و روزانه پایگاه های مستقر در منطقه بین 15 تا 20 ماموریت می روند.

خسروانی گفت: شهرداری منطقه 6 این توان را دارد تا با همکاری سازمان اورژانس کشور در تمام محلات منطقه پایگاه اورژانس راه اندازی کند.
يکشنبه 3/11/1395 - 12:12