تعداد مطالب : 639
تعداد نظرات : 832
زمان آخرین مطلب : 2689روز قبل
وقتی جوان خود را و ارزش جوانی خود را شناخت و به خطرات پیرامون كه هویت فردی او را تهدید می‌كند آگاه شد، نگاهش به دوران پر شور و نشاط جوانی تفاوت خواهد كرد و درباره‌اش بهتر خواهد اندیشید.
از امیر المؤمنین علیه‌السلام دربارة این آیه سوال شد:
« لا تنس نصیبك من الدنیا» بهره‌ات را از دنیا فراموش مكن تا با آن‌ها آخرت را بدست آوری.
حضرت عیسی (ع) هر گاه از كنار جوانان می گذشت .برآنان می‌فرمود:چه بسیار زراعت‌ها كه به برداشت نرسیدند و هر گاه  بر پیران عبور می‌كرد می‌فرمود : زراعتی كه وقت برداشتنش می‌رسد. تنها درو شدن در انتظار آن است .
-جوانی را باید غنیمت شمرد
پیامبر اكرم صلی اله علیه وآله و سلم بر غنیمت‌شمردن دوران جوانی تأكید داشت و می‌فرمود:
جوانی را قبل از پیری غنیمت شمرید.
جوانی در پیشگاه الهی مسئول است و تكلیف  مداری او در زندگی دنیایی او را به غنیمت شمردن این دوره می‌كشاند چنان كه رسول خدا (ص) می‌فرمود : بنده در قیامت گام از گام بر نمی‌دارد مگر آن كه از پنج چیز پرسیده شود :1- از عمرش كه چگونه ساخته است؟
2-از جوانی‌اش كه چگونه هدر داده؟ 3-4- از ثروتش كه از كجا به دست آورده و چگونه خرج كرده است. 5- از اینكه به دانسته‌هایش چگونه عمل كرده است.
چهارشنبه 26/1/1388 - 20:51

آیـا تـــا به حال شده که فکر کنید خودتان را گم کرده اید، یا حس کنید که خودتان نیستید؟یا بخواهید کمی رشد کنید و بــــزرگتر شوید؟ در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی آشنا کنیم که بـشما کمک میکند خود را بیشتر بشناسید و احساس بهتری پیدا کنید.
مراحل:
1.به مکانی آرام و بی صدا بروید (اگر چنین محلی پیدا نکردید، حداقل به محلی بروید که صداهای آزار دهنده نشنوید) و بنشینید. حتماً یک دفترچه یادداشت هم با خود ببرید.
2.  ذهنتان را از همه افکار پاک کنید و با فکر آزاد تمرکز کنید.
3.  به زندگیتان، و خودِ درونیتان نگاه کنید، و بیندیشید که در حال حاضر چه بر شما میگذرد. هر آنچه در توان دارید انجام دهید تا به بهترین شکل تمرکز کنید و تصاویر و افکار مثبت به فکرتان بیاید. اگر می خواهید، افکارتان را در دفترچه، یادداشت یا طراحی کنید.
4.  یک دعا یا آهنگی که به ذهنتان می آید را بخوانید.
5.  مدیتیشن را آغاز کنید. می توانید به حالت یوگا هم بنشینید.
6.  از خود بپرسید که چرا چنین احساسی دارید یا چرا احساس پوچی می کنید. چرا اینطور شده و چطور می توانید آن را برطرف کنید.
7.  اهدافتان را در زندگی به یاد آورید و ببینید آیا به آنها دست یافته اید یا اینکه برای رسیدن به آنها باید برنامه ریزی کرده و مراحل مختلف را طی کنید.
8.  موقعیت خودتان را در بین اطرافیانتان ارزیابی کنید. این موقعیت ممکن است بالا، متوسط یا پایین باشد، اما فکر نکنید که این موقعیت بد است یا خوب. هر موقعیت و هر رابطه را به تنهایی بررسی کنید و ببینید که آیا با نشان دادن انعطاف بیشتر از خود قادر به ارتقاء آن موقعیت خواهید بود یا نه.
9.  فکر کنید که چه فعالیت یا عملی را به تازگی انجام داده اید که شما را تا حدودی ارضاء کرده است. خواندن کتاب، پیاده روی، مدیتیشن، کمک به مردم نیازمند، دعا و نیایش، یوگا، .... ؟ کمی از فکر کردن به آن کار لذت ببرید و کارهای دیگری شبیه به آن را در ذهنتان برنامه ریزی کنید که در روزهای آتی انجام دهید.
10. در آخر دعا کنید. و برای خود و مردم دیگر از خدا طلب کمک کنید.
11. هر شب قبل از رفتن به رختخواب از خود بپرسید که برای سالم و حساس ماندن خودِ درونیتان آن روز چه کارهایی را انجام داده اید. فقط به جسمتان فکر نکنید، روحتان را هم در نظر بگیرید. فقط نگرانی ها و مسائل خودتان را هم در نظر نداشته باشید، مشکلات و مسائل دیگران و اطرافیانتان هم اهمیت دارد.
12. کتاب های مقدس و مذهبی بخوانید.
13. تفسیرهای امروزی و مرتبط با زندگی روزمره کتاب های مقدس را مطالعه کنید.
14. قابلیت آسیب پذیری را در خود توسعه دهید. (بله، درست خواندید! اکثر چهره های مذهبی جهان این خصوصیت را در خود داشته اند).
15. خرد و زیرکی را در خود تقویت کنید.
16. دیدگاه های مختلف به زندگی را که با علایقتان جور است، تجربه کنید. آندسته از این دیدگاه ها را که معقول تر و برای زندگیتان کاربردی تر هستند را سرمشق قرار دهید.
17. از رهنمون های چهره های شاخص مذهبی پیروی کنید.
18. فداکاری کنید.
19. گذشت و فداکاری دیگران را پذیرا باشید.
20. هر چه می توانید بیشتر و بیشتر مطالعه کنید تا از تجربه های دیگران بیشتر استفاده کنید.
21. با افرادی که می دانید چنین تجربه هایی در زندگی خود داشته اند گفتگو کنید و از تجربیات آنها بهره مند شوید.
22. با افراد دیگر درمورد مفاهیم، افکار و عقاید معنوی مباحثه کنید تا هم خود به دیگران یاد بدهید و هم از آنها یاد بگیرید.
نکات:
- دلایل زیادی وجود دارد که انسانها به سمت معنویت گرایش پیدا می کنند. اینکار به شما کمک می کند تا به سؤالات مختلفی فکر کنید. سؤال هایی مثل: آیا زندگی معنوی واقعاً و اصالتاً وجود خارجی دارد؟ چطور می توان به چنین زندگی دست یافت؟ با این زندگی به چه می خواهید برسید؟ آیا می خواهید افق هایتان را گسترش دهید؟ آیا می دانید که می خواهید در زندگی به کجا برسید؟ آیا برای درک افراد دیگر یا توسعه یک رابطه به آن نیاز دارید؟ آیا از کسی یا اتفاقی صدمه دیده اید؟ آیا می خواهید در زندگی به چیزهای بیشتر دست یابید؟ آیا می خواهید از زندگی های شلوغ و پر هرج و مرج امروز به آرامش فکر و دل دست یابید؟ آیا می خواهید به کل هستی و خشنودی مطلق بپیوندید؟ یا شاید هم به دنبال یک منبع انرژی بزرگتر و راهنمایی برای برطرف کردن نیازهای روزمره زندگی خود هستید؟ هر کدام از این دلایل به جنبه های مختلف زندگی شما برمی گردد. اگر زمان به شما مجال داد، درمورد این سوالات فکر کنید.
-نگاهی هم به موضوعات زیر بیندازید: رابطه با خدا یا حقیقت مطلق، رابطه سازی، تعادل احساسی یا جهندگی احساسی، مذاکرات گروهی، نظم و ترتیب، حساسیت، روش های تفکر و تحقیق، سپاس و قدردانی، بندگی، رهبری، خرد، مهارت های اجتماعی، شجاعت، عشق (انواع مختلف)، جذبه روحانی، کار و زحمت، انرژی، زیرکی در انجام کارها، فداکاری، و ...
-در اطراف خود یکی از این گروه های معنوی را یافته یا با دوست خود در این زمینه بحث و مذاکره کنید.
-  یادتان باشد، روح و ذهن پاک و سالم، جسم را نیز سالم و پاک نگاه می دارد.
هشدارها:
1.  دقت کنید. معنویت هم مثل سایر جنبه های زندگی مسئولیت هایی را در بر دارد. مراقب سوء استفاده های معنوی باشید. مراقب آنچه که قبول می کنید و به آن اعتقاد پیدا می کنید هم باشید: ایمان احساسی است که شما به چیزی که نمی بینید پیدا می کنید، اما این دلیل نمی شود که به خودتان دروغ بگویید. تردیدهای خود را بپذیرید، تا زمانیکه تجربه و اعتقاد بیشتری پیدا کنید. هر کسی که از شما می خواهد تردیدهایتان را نادیده بگیرید و کورکورانه به چیزی ایمان بیاورید، به طرزی غیراخلاقی و نادرست می خواهد شما را وادار به پذیرفتن چیزی کند که علمی به آن ندارید، که مطمئناً مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. با اینکار بی حسی و بی عاطفگی شما بیشتر و بیشتر خواهد شد. باید اجازه دهید معنویتتان در موقعیت ها و با افکار مختلف سنجیده شود.
2.  در این قسمت مبناها و آزمایشات مختلفی را برایتان عنوان می کنیم که به کمک آنها می توانید توانایی "معنوی" زندگیتان را برای برخورد با فرصت ها، چالش ها و موقعیت های مختلف زندگی بسنجید.
آیا معنویت شما قادر است امور زیر را به انجام رساند.....
• ....در انواع مختلف بازجویی ها و آزمایشات، ثبات داشته باشد.
• ....شما را خوشنود و راضی نگاه دارد؟
• ....یک لقمه نان در سفره تان و سقفی بالای سرتان قرار دهد؟
• ....نیازهای یک کودک درحال مرگ را در یک کشور فقیر برطرف کند؟
• ....نیازهای اطرافیانتان را جوابگو باشد؟
• ....نیازهای جامعه را، به طور کلی، پاسخگو باشد؟
• ....به تغییر نحوه زندگی جنایتکاران و بزهکاران کمک کند؟
• ....حتی زندگی بهترین و خوشبخت ترین آدم هایی را که می شناسید را هم تغییر دهد؟
• ....به شما برای شناختن و کنار آمدن با ترسهایتان کمک کند؟
• ....به مردم استفاده صحیح از قدرت، ثروت، و موفقیت را آموزش دهد؟
• ....درک شما را از فضیلت هایی مثل مسئولیت پذیری، صداقت، احترام، و امانت داری افزایش دهد؟
• ....شما را در بحث و مذاکره با افرادی که مخالف شما هستند یاری دهد؟
• ....به شما کمک کند که همیشه در اختیار و در دسترس دوستانتان باشید؟

چهارشنبه 26/1/1388 - 20:40
ارزش جوانی
مجموع فراز و نشیب دوران زندگی بشر در سه مرحله خلاصه می‌شود:كودكی – جوانی – پیری
جوانی منزل قوت و نیرومندی ایام زندگی است
بشر در پیمودن راه زندگی و طی كردن پستی و بلندیهای آن مانند كوه نوردی است كه یكروزه دامنة فراز را می‌پیماید  تا خود را به مرتفع ترین قله كوه برساند و افراد دیگر از دامنة شیب عبور  می‌كند تا با آخرین نقطة نفوذی برسد.
موقع پیمودن دامنه فراز هر روزیكه بر وی میگذرد و چشم‌اندازش وسیع‌‌تر می‌گردد و نقاط   را بیشتر می‌بیند وقتی بقلة كوه قدم می‌گذارد بهمه مسلط می‌گردد و عالی‌ترین مناظر را مشاهده می‌كند.
برعكس موقع پیمودن راه نشیب هر روزی كه بر او می‌گذرد چشم‌اندازش محدودتر می‌شود و نقاط تماشایی یكی پس از دیگری پنهان می‌گردد  تا بكلی همه مناظر زیبا از نظرش غائب شوند، ایام جوانی رسیدن بمرتفع‌ترین و عالیترین منالزل زندگی است،در دیدگاه جوانان مناظر زیبا و چشم انداز های مطبوع و دلپسند ،بسیار است روج جوانان لبریز از آمال و آرزو و سرشار از عشق و امید است.
ایام جوانی دوران درخشندگی و فروغ زندگی است ،دوران سرور و شادمانی است. دوران قوت و قدرت است دوران نشاط و امید است،دوران كار و كوشش است ،دوران شور و هیجان است یكی از بزرگترین سرمایه‌های هر مملكت ،نیروی انسانی آن مملكت است  و مهم‌ترین نیروی انسانی هر كشور را در در نسل جوان آن كشور می‌توان یافت.
قدرت و نیروی جوانی است كه می‌تواند بر مشكلات زندگی فائق آید و راههای سخت و ناهموار را بآسانی بپیماید.
جوانی مجموعه‌ای از زیبایی‌ها و خوبی‌ها و استعدادهای پیدا و پنهان است كه با توجه به شناخت،تدبیر و سمت و سودهی صحیح می‌توان،هویت و شخصیت انسانی و فكری مطلوبی را پی ریزی كرد و آن را اعتلا بخشید.
ارزش و قیمت
انسانها دارای دو نوع كرامت‌اند:
1-كرامت ذاتی:خداوند انسان را به گونه‌ای آفریده كه در مقایسه با برخی موجودات دیگر،از لحاظ ساختمان وجودی،مزایای بیشتر دارد و از غنای بیشتری برخوردار است .
انسان چه بخواهد و چه نخواهد از این كرامت برخوردار است .قرآن می‌فرماید :و لقد كرمنا بنی  آدام و حملنا هم فی البر و البحر و رزقناهم من الطیبات و فضلناهم علی كثیر ممن خلقنا تفضیلاً. اسراء/ 70
ترجمه-
2-كرامت اكتسابی: یعنی مقام و منزلتی كه باید تلاش خود به دست می‌آورد ،را با كسب این كمال معنوی ،ایمان و عمل صالح است ،قرآن انسانهای را كه فاقد كرامت اكتسابی ‌اند را همانند چارپایان و بلكه گمراه‌تر از آن دانسته است. اعراف/179
 بنابراین كسی كه خود را شناخت و به ارزش خود پی برد، می‌تواند هدفش را انتخاب كند به جهتی عالی‌تر و بالاتر متوجه بشود.
انسان با یك بررسی دقیق می تواند عظمت  و قدر خویش را بشناسد و از كم كاری‌ها و سستی‌هایش آزاد گردد، زیرا توجه به ارزش‌ها و عظمت‌های خدادادی به انسان همت می‌دهد و توانایی‌های او را به جریان می‌اندازد، باید از داشته‌ها و توانایی‌هایی خود بهره گرفت و از آن‌ها استفاده كرد، حقیقت و هویت انسان عین رابطه با خدا و تسلیم خدا شدن و عین باز یافتن خویش است و چنین پیوندی برای انسان موحد خوبیگانگی است
چهارشنبه 26/1/1388 - 20:37
در  مركز شهر خرم آباد ( ضلع شرقی –خیابان شریعتی)ودر مسیر قدیمی شاپور خواست به خوزستان سنگ نوشته ای  به شكل مكعب كه بصورت یكپارچه متصل به صخره ای طبیعی بوده است، قراردارد . ارتفاع متون كتبیه دار با احتساب دوپله در چهار ضلع سنگ نوشته 344 سانتیمتر است این كتیبه به خط كوفی و زبان فارسی دور تا دورستون سنگی تحریر شده است در گذشته به بردنوشته معروف بوده است .كتیبه با بسم الله شروع شده وموضوع آن مربوط به حكم امیر اسفهسا لار كبیر ظهیرالدین و الدوله معین الا سلام طغرل لتكین ابوسعید برسق   در خصوص بخشش علفچر درچراگاه های شاپور خواست و ممنوعیت برخی سنتهایی ناپسند در عهد سلطنت ملكشاه سلجوقی به تاریخ 513 هجری قمری است . این یادمان  فرهنگی  مربوط به دوره سلجوقی  وبه شماره 398 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است
چهارشنبه 26/1/1388 - 20:34
واژه «جن» 22 بار در قرآن ذكر شده و روی هم الفاظ « جن، جان و جنه» 32 بار در 31 آیه آمده است. در كتابهای آسمانی دیگر نیز به نامهای «جن، جان، ابلیس، شیطان و شیاطین» نام برده شده است.
«جن» در لغت به معنای موجود پنهان و نامریی بوده و تمام مشتقاتش بر استتار و پنهانی دلالت دارد، مانند «جنت» كه به معنی باغی است سرسبز و آباد، و «جنان» یعنی آن دلی كه در سینه پنهان است، و «جنین» به معنی كودك در شكم، و «مجنون» كه آثار و نشانی از عقل در او دیده نمی‌شود، و «جُنه» به معنی سپر كه جنگجو سر و گردن خود را با آن می‌پوشاند.
در بعضی تفاسیر آمده است: واحد «جن» می‌شود «جنی»، مانند روم كه می‌شود «رومی» و جمع آن برخلاف آنچه زیاد استعمال می شود «اجنه» نیست، زیرا اجنه جمع «جنین» است نه جن، بلكه جمع آن چنانكه در مجمع البحرین طریحی آمده، «جنه» است.
همچنین واژه «جان» هفت بار در قرآن كریم آمده است، دو دفعه دربارة عصای موسی و پنج بار در مقابل انسان و در كتاب «اقرب الموارد» آمده كه «جان» اسم جمع «جن» است، لذا هر دو یكی هستند. اما در «مجمع البحرین» و «كشاف» و غیره گفته شده كه جان، پدر بزرگ جن است.
و اما واژه «شیطان» به صورت مفرد 70 بار و به صورت جمع (شیاطین) 18 بار در قرآن مجید آمده است. به عقیدة مرحوم طبرسی، راغب اصفهانی، ابن اثیر و عده‌ای دیگر «نون» شیطان از حروف اصلی كلمه است و آن از «شطن-شیطن» می‌باشد. «شطن» بر این اساس به معنی دور شدن است. در مقابل، بعضی هم معتقدند كه نون آن زاید بوده و اصل آن از «شاط – یشیط» می‌باشد، و آن به معنی هلاكت و یا شدت غضب است. ولی اهل تحقیق، این قول را قبول ندارند.
لازم به ذكر است كه « شیطان» برخلاف آنچه بعضی پنداشته‌اند؛ اسم خاص برای ابلیس نیست، بلكه مفهومی عام دارد، و به اصطلاح « اسم جنس» است كه شامل هر موجود متمرد و طغیانگر و خرابكاری می‌شود، خواه از جن باشد یا از انسانها و غیر آنها.
در فارسی به جن و شیطان، « پری، دیو و اهریمن» نیز می‌گویند، كه ظاهراً این ترجمه غلط است. زیرا كلمه شیطان مترادفی در فارسی ندارد و باید عین لفظ در ترجمه بیاید
چهارشنبه 26/1/1388 - 20:33
یک سنگ کافیست برای شکستن یک شیشه، یک جمله کافیست برای شکستن یک قلب، یک ثانیه کافیست برای عاشق شدن، یک دوست مثل تو کافیست برای تمام زندگی

گر بدین سان زیست باید پست من چه بی شرمم اگر فانوس عمرم را به رسوایی نیاویزم بر بلند کاج خشک کوچه بن بست گر بدین سان زیست باید پاک من چه ناپاکم اگر ننشانم از ایمان خودچون کوه یادگاری جاودانه بر تراز بی بقای خاک


عاشقت خواهم ماند بی آنکه بدانی دوستت خواهم داشت بی آنکه بگویم درد دل خواهم گفت بی هیچ گمانی گوش خواهم داد بی هیچ سخنی  خواهم گریست بی آنکه حس کنی در تو ذوب خواهم شد بی هیچ حراراتی اینگونه شاید احساسم نمیرد

نرسیدیم به هم بازی یک تقدیریم عاقبت در هوس دیدن هم میمیریم عشقمان مخرج صفریست که تعریف نشد آه و افسوس که یک واژه بی تدبیریم بعد از آن حادثه هایی که جدامان کردند آنچنان شد که دگر از همه عالم سیریم اشک میریختیم و دل که نمیکندیم آه چه کنیم هر دو از این واقعه دلگیریم وقتی از فاصله ها گفت دلم خندیدیم

نگاه کن پنجره ها به لبخند من و تو چشم دارند و باران در اندیشه ی فاصله ی من و تو می بارد
شنبه 22/1/1388 - 14:52
(( قطره اشک))
در ساحل یک شب خیالی
آرام چو شبنم بهاری 
لغزید ز گونه های سرخت 
اشکی که نشان عاشقی بود
لرزید و فرو چکید بر خاک 
آن آرزوی یگانه خاک
عطری که ز خاک می تراوید
همراه نسیم شور و شادی
پرواز بسوی عرش میکرد 

دنیای مرا عبیر میکرد
من نیز به شور و بی قراری
سرمست ترانه ای بهاری 
رو سوی تو بال و پر گشودم
تا شاهد عشق خویش باشم
در اوج بهار زندگانی
دیوانه اگر ز عشق بودی
دیوانه تر از تو گشته بودم
بیگانه ز غیر گشته بودم

تا اشک تو این فسانه میکرد
سیلاب ز دیده کرده بودم .

شنبه 22/1/1388 - 14:50
گوشی سامسونگ E590 گوشی همراه Samsung E590 یا SGH-E590 که در ماه ژوئن (ماه جاری) وارد بازار شده است، وسیله ای بسیار جمع و جور و سبک -66 گرم- است، اما با وجود وزن کم، در این گوشی یک دوربین دیجیتال با قدرت 3 مگاپیکسل با تنظیم خودکار، یک صفحه نمایش 1.8 اینچی و 220X220 پیکسلی، حافظه قابل افزایش و بلوتوث (Bluetooth) جای داده شده است.


این گوشی که توسط جاسپر موریسون (Jasper Morrison)، طراح صنعتی مشهور انگلیسی/آمریکایی طراحی شده استف شباهت چندانی به سایر گوشیهای سامسونگ ندارد و طراحی ساده و غیر تجملی آن بیشتر شبیه محصولات نوکیا یا سونی اریکسون است. درواقع گوشی SGH-E590 یک تلفن همراه بی زرق و برق و شیک است. جاسپر موریسون با سلیقه تمام دو طرف این وسیله را به دو کاربرد مجزای آن اختصاص داده است، یک سمت مختص صفحه نمایش و کلیدهاست و سمت دیگر به دوربین و عملیات مربوط به آن اختصاص یافته است.

گوشی E590 دارای دوربینی با امکانات متعدد است که علاوه بر داشتن موارد ذکر شده، قادر به گرفتن تصاویر پانوراما بوده و رابط كاربر (UI) این دوربین با نمادهای تصویری (icon) ساده برای همه قابل استفاده است. علاوه بر اینها این گوشی دارای یک نوع پایه منحصر به فرد برای دوربین آن هم هست که مانند کیسه کوچکی از جنس ماده ای لاستیکی است که میتواند پایه دوربین را محکم در خود گرفته، امکان تهیه عکسهای بدون لرزش را فراهم کند. البته هرچند این ایده بسیار جالب و مفید است، اما همراه داشتن مداوم این کیسه کوچک کمی مشکل به نظر میرسد.

تلفن همراه این گوشی دارای سه حالت 900/1800/1900 مگاهرتز و همچنین سیستم GPRS و پشتیبانی اطلاعات EDGE است. حافظه داخلی آن 90 مگا بایت بوده و امکان افزایش آن نیز وجود دارد.این گوشی دارای بلوتوث 2.0 و پورت USB 2.0 است. نرم افزار media player سامسونگ E590 میتواند فرمتهای MP3، AAC، AAC+، e-AAC+ و WMA را شناسایی و پخش کند. عمر باتری این گوشی هنوز اعلام نشده است.

بنا به گزارش سامسونگ، گوشی E590 از ماه ژوئن 2007 در دو رنگ سیاه و نقره ای برفی، در بازارهای اروپا و کشورهای آسیای پاسیفیک موجود خواهد بود. قیمت این گوشی نیز هنوز اعلام نشده است.

در کل این وسیله، مجموعه ای از کاربردهای مفید را در یک قطعه بسیار فشرده و جمع و جور کنار هم قرار داده است و طراحی تمیز و ساده آن تنوع دلپذیری در بازار گوشیهای پر زرق و برق است.

خلاصه مشخصات سامسونگ E590
شبکه ها : GSM 900/1800/1900
داده ها : GPRS + EDGE
صفحه نمایش : پیکسل220x220 , رنگ262k
3.2 مگا پیکسل دوربین
اندازه : یکپارچه، 66 گرم، ابعاد 94 x 42 x 14mm
بلوتوث : دارد
کارت حافظه : microSD
مادون قرمز : ندارد
صدا : متنوع (Polyphonic)
جاوا : دارد
شنبه 22/1/1388 - 14:48
شرکت کره‌ای «ال‌جی الکترونیک» گوشی تلفن همراه مدل KT۶۱۰ را با قابلیت‌ها و سیستم‌های پیشرفته متنوع به بازار ارائه کرده است. این گوشی دو کفه‌ای دارای سیستم عامل S۶۰، سیستم‌های کاربردی گوگل از جمله جست‌وجوی اینترنتی و native Maps است.
گوشی یاد شده همچنین به سیستم Google Maps با پشتیبانی سرویس GPS، سیستم ویدیویی WMV، صفحه نمایش ۴/۲ اینچی VGA، صفحه کلید کامل مدل QWERTY، سیستم عامل Symbian OS™ v۹.۲، پشتیبانی شبکه سه باندی و نسل سومی HSDPA، بلوتوث، دوربین ۲ مگاپیکسلی و قابلیت پذیرش کارت حافظه جانبی microSD می‌باشد.
در بسته‌بندی گوشی تلفن همراه ال‌جی مدل KT۶۱۰،علاوه بر خود گوشی، راهنمای استفاده، سی دی برنامه نرم‌افزاری، باتری، شارژر و کابل «یو‌اس‌بی» نیز موجود است.
این گوشی در اندازه‌های ۹/۱۰۸× ۹/۵۳× ۲/۱۷ میلمتر طراحی و ساخته شده است.
شنبه 22/1/1388 - 14:46

شركت نوكیا اطلاعات جدیدی را در مورد نحوه عرضه گوشی جدید لمسی خود ارائه كرده است.

این گوشی كه به منظور رقابت با آیفون شركت اپل طراحی و عرضه شده، ابتدا در 7 كشور جهان در آسیا، خاورمیانه و اروپا عرضه می شود، ولی در فصل كریسمس در كشورهای در حال توسعه در دسترس نخواهد بود.

اولین گوشی لمسی برترین عرضه كننده گوشی در جهان تا پایان سال برای فروش در هند، اندونزی، امارات، هنگ كنگ، تایوان، روسیه و اسپانیا عرضه می شود.

Nokia 5800 معادل 387 دلار قیمت خواهد داشت و از این لحاظ نیز كمی ارزان تر از گوشی آیفون اپل بوده و به همین علت توان رقابت با آن را دارد. انتظار می رود نوكیا تا سال آینده بیش از 10 میلیون واحد از این گوشی را عرضه كند.

نكته جالب آن كه سامسونگ، ال جی و اپل گوشی های لمسی خود را برای اولین بار در كشورهای توسعه یافته و پیشرفته عرضه كرده بودند، اما نوكیا با در پیش گرفتن یك استراتژی متفاوت بازار كشورهای در حال توسعه را برای این كار نشانه رفته است.

شنبه 22/1/1388 - 14:44