تعداد مطالب : 1610
تعداد نظرات : 122
زمان آخرین مطلب : 2693روز قبل
بنیاد موزیلا با عرضه سومین نسخه آزمایشی فایرفاکس موبایل ویژه گوشی‌های نوکیا، گامی دیگر به حضور رسمی در مرورگرهای اینترنتی گوشی‌های همراه نزدیک‌تر شد؛ بازاری که اپرا در آن پادشاهی می‌کند.

مجید جویا: تولید فایرفاکس موبایل کار بسیار سختی بود، ولی چهارشنبه گذشته، موزیلا انتشار سومین کاندیدا برای مرورگر موبایل خود را اعلام کرد. این مرورگر که در ابتدای پروژه Fennec نام گرفته بود، به زودی با نام فایرفاکس 1.0 برای پلت‌فورم Maemo نوکیا عرضه خواهد شد.

به گزارش سی.نت، عرضه فایرفاکس برای Maemo 1.0 RC3 احتمالا نشانه‌ای از این خواهد بود که ما یک گام به رسیدن به یک مرورگر کامل فایرفاکس بر روی یک ابزار همراه نزدیک شده‌ایم، ولی این کاربری یک گام به عقب نیز محسوب می‌شود چرا که RC2 دو هفته پیش عرضه شد، و از آن‌جاکه از پلاگ‌این فلش شرکت آدوبی پشتیبانی نمی‌کند، موزیلا در پست وبلاگی چنین بیان کرد که «سطح عملکرد مرورگر ما را تا حدی پایین آورده بود که با استانداردهای ما انطباق نداشت».

موزیلا تاکید دارد که این پلاگ‌این مانند یک افزودنی به برنامه نیست. پشتیبانی برای افزودنی‌هایی مانند Weave در فایرفاکس برای مائمو 1.0 RC3 دست نخورده باقی مانده‌اند. موزیلا در ادامه اشاره می‌کند کسانی که این مرورگر را آزمایش می‌کنند، می‌توانند به طور دستی پشتیبانی از پلاگ‌این آزمایشی را با استفاده از about:config فعال کنند.

مرورگر جدید موزیلا برخی از باگ‌های عملکردی را برطرف می‌کند و باید تعداد اشکالاتی را که آزمایش کنندگان به آنها اشاره کرده‌اند، کاهش دهد. شما می‌توانید موزیلا فایرفاکس ویژه Maemo RC3 را برای N900 یا N810 نوکیا دانلود کنید، هرچند که اگر در حال حاضر RC2 روی دستگاه نصب شده باشد، باید منتظر به‌روزرسانی خودکار موزیلا باشید.

موزیلا اعلام نکرده که چه زمانی باید منتظر انتشار عمومی فایرفاکس باشیم، ولی در این نقطه ما احتمالا باید پیش از آن‌که موزیلا انتشار نسخه کامل فایرفاکس را برای عموم اعلام کند، انتظار انتشار یک ویرایش چهارم از این مرورگر را داشته باشیم؛ یا یک راه‌حل متفاوت برای حل مشکل فلش (شاید یک افزودنی، مانند چیزی که استوارت پارمنتر مدیر بخش موبایل موزیلا اعلام کرد)؛ هنوز زمان مناسب برای نصب نسخه نهایی فایرفاکس موبایل روی همه گوشی‌های موبایل فرا نرسیده است، خصوصا با این مشکلی که برای پشتیبانی از فلش به آن برخورد کرده است.
جمعه 9/11/1388 - 12:59
سحر عصرآزاد

«بیداری رویاها» سومین همکاری محمدعلی باشه آهنگر پس از «نیمه گمشده» و «فرزند خاک» با یک فیلمنامه‌نویس مستقل و صاحب سبک به نام محمدرضا گوهری است.

طبیعی است موفقیت «فرزند خاک» انتظارها برای دیدن این فیلم را بالا ببرد، انتظار برای دیدن فیلمی که با زاویه نگاهی جدید و ظریف عواقب دفاع مقدس را بر آدم های امروز مورد توجه قرار دهد.

اما تفاوت اصلی این دو فیلم و به زعم نگارنده ویژگی «بیداری رویاها» در این است که در همان اولین گام مسیر خود را از «فرزند خاک» جدا می کند آن هم با تکیه بر مضمون محوری.

شاید مهمترین ویژگی «فرزند خاک» را بتوان در موضوع جسورانه و تازه آن دانست که علاوه بر دراماتیزه شدن بر بستری حساب شده و دقیق، مجموعه عواملی چون کارگردانی و ... را تحت تأثیر این ویژگی قرار داد.

اما در همین قیاس اولیه «بیداری رویاها» حساب خود را جدا می‌کند و ادعای روایت قصه‌ای نو و جسورانه را ندارد. در واقع کاملاً عکس آن عمل می‌کند یعنی قصه‌ای را محور اصلی خود قرار می‌دهد که آشنا و تکراری است و رد پائی در ذهن همگان دارد.

در خاطراتی که از دوران دفاع مقدس، بازگشت آزادگان و ... در ذهن ما هست همواره این داستان واقعی را شنیده‌ایم که یک زن شهید با برادر شوهر خود ازدواج می‌کند و بعد از سالها شوهر شهیدش بازمی‌گردد.

در واقع این قصه در ذهن همه ما به عنوان یکی از عواقب مناسبات ناخوشایند جنگ بر زندگی مردم جای دارد و شاید اغراق نباشد آن را یکی از قصه‌های ریشه ای جنگ خودمان بدانیم.

نویسنده و فیلمساز با آگاهی از این ویژگی طبیعتاً خود را از امتیاز اولیه «فرزند خاک» محروم کرده‌اند، اما در اشلی دیگر تجربه‌ای خاص را برای بازخوانی این قصه کلیشه‌ای از سر گذرانده‌اند که خود به خود ریسکی به همراه دارد.

به همین دلیل تلاش شده در محدوده همین قصه آشنا که پتانسیل خود را از بازگشت یک آزاده و تأثیر آن بر روابط امروز خانواده می‌گیرد، طراحی برای رسیدن به بازخوانی یا نقطه نظر شخصی نویسنده و فیلمساز انجام شود.

یکی از این طراحی‌ها حذف شخصیت اصلی یعنی آزاده است. حذف این شخصیت علاوه بر اینکه از رفتن قصه به سمت و سوئی قابل انتظار با کنش و واکنش‌هائی قابل پیش‌بینی جلوگیری می‌کند، تمرکز اصلی قصه را بر تأثیر این بازگشت قرار می‌دهد.

به این ترتیب قصه اصلی دیگر داستان آزاده‌ای که پس از سالها به دامان خانواده‌اش بازمی گردد، نیست بلکه داستان زنی (رخشانه) است که شوهرش شهید شده، اجباراً با برادر شوهرش ازدواج کرده و حالا شوهر شهیدش (ایوب) بازگشته است. داستان مردی است که برادرش شهید شده، اجباراً با زن برادرش ازدواج کرده و حالا برادر شهیدش بازگشته است.

این داستان را می‌توان برای پسر و حتی مادربزرگ هم مطرح کرد، اما به نظر می‌آید رابطه این زوج بیش از بقیه محورها در این بازخوانی مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر این طراحی که قرار است قصه را به سمت و سوئی تازه تر ببرد، نوع رابطه بین زن و شوهرش است.

باز هم در کلیشه‌ها همواره این رابطه به گونه‌ای چیده شده که زن در ازدواج دوم که تحمیلی است بیش از هر چیز مصلحت‌اندیشی کرده تا اینکه دلش را همراه ببرد، اما اهمیت رابطه رخشانه و شوهرش در این است که اتفاقاً رخشانه و متقابلاً مرد با وجود تفاوت سنی و ... عاشقانه یکدیگر را دوست دارند و رابطه آنها متکی بر تحمیل اولیه نیست.

این طراحی‌های اولیه کمک کرده تا تلاش نویسنده و فیلمساز برای حاکم کردن نقطه دید خود در بازخوانی یک قصه کلیشه‌ای برجسته شود، در عین حالیکه نفس موقعیت و اطلاعاتی که باید در این میان رد و بدل شود با شدت و ضعف همراه است.

به عنوان مثال با توجه به اینکه قرار بوده شخصیت آزاده تا پایان فیلم حضور پیدا نکند و موانعی شدت گیرنده این حضور را به تعویق بیاندازند، در گره‌گشائی چندین بار تعاریف اولیه قصه تغییر می‌کند.

چندباره بودن این تغییر با توجه به اینکه فرصتی برای آماده شدن ذهن مخاطب فراهم نمی‌شود، باعث می‌شود فیلم بخصوص در فینال و جمع شدن قصه شتابزده به نظر بیاید و پرسش‌های بی‌جواب باقی باشد.

اما شاید مهمترین نکته برای قضاوت درباره «بیداری رویاها» این باشد که به عنوان اثری مستقل و نه در قیاس با فیلم قبلی فیلمساز دیده شود. چرا که این دو فیلم ریشه و جایگاهی متفاوت دارند که در تحلیل مستقل می تواند نقاط قوت و ضعف آن مشخص شود.
جمعه 9/11/1388 - 12:58
کرم ضد آفتاب با SPF 15 برای 99 درصد مردم مناسب‌ترین محافظ پوست در برابر نور آفتاب است.

به گزارش فارس:

حسین طباطبایی گفت:" کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالاتر برای مبتلایان به لوپوس و یا کسانی که در برابر آفتاب کهیر می‌زنند، توصیه می‌شود. SPF مناسب‌ترین محافظ پوست در برابر نور آفتاب است و افزایش درجه SPF از 15 به بالا میزان حفاظت کنندگی کرم ضد آفتاب را زیاد نمی‌کند و فقط مواد شیمیایی بیشتر وارد پوست می‌شود."

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود:" استفاده از کرم ضد آفتاب، ساخت ویتامین D را در بدن مختل می‌کند و سالمندان که در معرض پوکی استخوان و یا مبتلا به استئوپنی هستند، توصیه می‌شود روزانه یک هزار میلی‌گرم ویتامین D به صورت مکمل استفاده کنند."

او گفت:" لباس به عنوان بهترین عامل محافظ پوست در برابر نور آفتاب است و لباس باید چسبان، تیره رنگ و خشک باشد."

طباطبایی اضافه کرد:" برای اثربخشی بهتر باید دست کم 2 میلی گرم کرم ضد آفتاب در هر سانتیمتر مربع از پوست صورت استفاده شود. این در حالی است که نتایج مطالعات در کشورهای دیگر نشان داده است که افراد در بهترین حالت 5/0 تا یک میلی گرم کرم را در هر سانتیمتر مربع استفاده می‌کنند."
جمعه 9/11/1388 - 12:57
از میان یکصد هزار مدرسه‌ای که در کشور وجود دارد، 65 هزار مدرسه فاقد سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند

به گزارش ایلنا:

رییس کمیته آموزش‌و‌پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از میان یکصد هزار مدرسه‌ای که در کشور وجود دارد، 65 هزار مدرسه فاقد سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند، گفت:" از مبلغ پیشنهادی یک‌هزار میلیارد ریالی که در بخش تامین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور در نظر گرفته شده، مبلغ 200 میلیارد ریال تصویب شده است."

علی کریمی فیروزجایی در گردهمایی یک روزه مدیران دبیرستان، مراکز پیش دانشگاهی و هنرستان‌های بابل، بندپی شرقی و بندپی غربی، اظهار کرد:" از مبلغ پیشنهادی یک هزار میلیارد ریالی که در بخش تامین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس کشور در نظر گرفته شده، مبلغ 200 میلیارد ریال تصویب شده است."

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سطح مدارس مازندران مشکل اعتیاد در بین دانش آموزان وجود ندارد، ادامه داد:" از مبلغ پیشنهادی 300 میلیارد ریالی که برای مبارزه با اعتیاد دانش‌آموزان در سطح مدارس در نظر گرفته شده، 30 میلیارد ریال مصوب شده است."

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد:" هفت هزار پروژه نیمه ‌تمام در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور وجود دارد و برای اینکه این پروژه‌ها به اتمام برسد نیازمند تخصیص بودجه مناسب این بخش هستیم و از میان یکصد هزار مدرسه‌ای که در کشور وجود دارد، 65 هزار مدرسه فاقد سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند."

او تصریح کرد:" برای اولین بار در کشور ردیف اعتباری برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در نظر گرفته شده است."

کریمی فیروزجانی بر نقش تربیتی و هدایت‌گری معلمان تأکید کرد و افزود:" برخورد سالم و تربیتی یک مدیر یا معلم می‌تواند مسیر زندگی فرد را در جامعه تغییر دهد."
جمعه 9/11/1388 - 12:56
کتیبه مسجد کبیر یزد (مسجد جامع) حدود 10 روز قبل توسط سارقین از داخل هشتی این اثر 700 ساله دزدیده شد. این در حالی است که پیگیری برای دستگیری سارقین ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی ،«ذات‌الله نیکزاد»، معاون میراث فرهنگی یزد دراین‌باره به CHN گفت: «خبر سرقت از مسجد جامع کبیر یزد صحت دارد اما به دلایل امنیتی از درج اخبار دراین رابطه خودداری شد.»

در حالی که 10 روز از سرقت این اثر ملی می‌گذرد، سایت تدبیر آنلاین روز گذشته برای نخستین‌بار خبر این سرقت را منتشر کرد و در ادامه این خبر از طریق اس ام اس به دوستداران میراث فرهنگی و مردم اطلاع رسانی شد.

نیکزاد درباره سرقت این کتیبه گفت: «این کتیبه از هشتی مسجد دزدیده شده و اخباری که درباره خروج این شی از کشور گفته می‌شود بی اساس است.»

پیگیری برای دستگیری سارقان ادامه دارد و به گفته معاون میراث فرهنگی هنوز اطلاعی از روند پیگری این پرونده به سازمان میراث فرهنگی داده نشده است.

به گزارش CHN به نقل از سایت اطلاع رسانی تدبیر آنلاین این کتیبه قدمتی بالغ بر 750 سال داشت که دوشنبه شب هفته گذشته توسط افرادی به سرقت رفته است.

هرچند این سرقت توسط دوربین‌های مدار بسته مسجد جامع یزد فیلمبرداری شده است اما به دلیل بستن ماسک‌هایی چهره افراد قابل رویت نیست.

بعد از این سرقت مسئولان استان جلسه فوق العاده شورای تامین را برگزار کرده و استاندار یزد تاکید کرده است کلیه امکانات جهت ردیابی به وبازگرداندن این اثر تایخی به محل اصلی خود صورت گیرد.

یک منبع اگاه در گفتگو با تدبیرآنلاین تاکید کرد فعالیت‌های دستگاه‌های اطلاعاتی امینتی در این خصوص شدت یافته است و تلاش می‌شود با استفاده از تصاویر دوربین‌های مسجد و دیگر دوربین‌های امینتی منطقه و اطلاعات موجود هرچه سریع‌تر این مسئله حل شود.

به گفته این سایت به نقل از نامه‌ای چند سال پیش نیز یک سنگ در این مسجد از جا کنده و قسمتی از کاشیکاری را هم خراب کرده بودند. اما چون درهای مسجد بسته و سنگ هم سنگین بوده نتوانسته‌اند آن را خارج کنند. ولی گفته می‌شود سنگ کنونی تاریخچه و شناسنامه مسجد جامع و بیش از 750 سال قدمت داشته است.
جمعه 9/11/1388 - 12:52
قهرمانی پس از قضاوت مشکوک داور دیدار صبای قم و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان در راه بازگشت از ورزشگاه، با اتومبیل شخصی خود تصادف کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، محسن قهرمانی، داور دیدار صبا و سپاهان، با اسکورت قابل توجه نیروهای انتظامی ورزشگاه را ترک کرد و به وسیله اتومبیل شخصی از ورزشگاه خارج شد.
وی آنطور که گزارشات دریافتی حکایت می‌کند، با یک پراید تصادف شدیدی کرده و گویا زانوی او نیز آسیب دیده است. این گزارش حاکی است، محسن قهرمانی به بیمارستان منتقل شده است.
جدال دو تیم صبای قم و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان با تساوی دو بر دو به پایان رسید. در این دیدار شاگردان امیر قلعه‌نویی در دقایق پایانی به قضاوت محسن قهرمانی صاحب یک ضربه پنالتی شده و به این تساوی ارزشمند دست پیدا کردند.
جمعه 9/11/1388 - 12:49
- جروم دیوید سالینجر در گذشت. نویسنده رمانهای مشهوری همچون ناطور دشت در سن 91 سالگی به علت کهولت در خانه خود در نیو همشایر درگذشت.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی ، این نویسنده کمتر در انظار عمومی ظاهر می‌شد و حتی عکس‌های موجود از او بیشتر از چند قطعه نیستند.

کتاب ناطور دشت که جزو معروفترین آثار او و یکی از برترین رمانهای قرن بیستم شناخته می‌شود در مورد پسر جوانی به نام هولدن کالفیلد است که فردی منزوی و غیر اجتماعی است.

آخرین اثر چاپ شده از او به سال 1965 باز می‌گردد و آخرین مصاحبه او نیز در دهه 80 میلادی بوده است. از کتابهای دیگری او فرنی و زوئی، دلتنگی‌های نقاش خیابان چهل و هشتم، تیرهای سقف را بالا بگذارید نجاران، هفته‌ای یه بار آدمو نمی‌کشه هستند.
جمعه 9/11/1388 - 12:48

آیا از سرعت دقیق خط اینترنت خود مطلع هستید ؟

از چه نوع سرویس اینترنتی استفاده میکنید ؟ آیا از خطوط پر سرعت ADSL و T1 استفاده میکنید و یا هنوز با خطوط لاک پشتی Dialup سیر میکنید ؟ در هر صورت این مطلب مخصوص کسانی است که از خطوط پر سرعت   اینترنت استفاده میکنند و میخواهند سرعت دقیق خط خود را بدانند !

سرعت دقیق دریافت و ارسال اطلاعات توسط سرور های مختلف در سر تاسر دنیا.

 

برای این کار کافیست به سایت SPEEDTEST.NET  بروید و بر روی گزینه Begin Test کلیک نمایید و منتظر شوید تا نتیجه به شما نمایش داده شود.

سرعت تبادل اطلاعات در این سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه است. این سایت به صورت اتوماتیک کشور شما و نزدیک ترین دیتاسنتر به شما را پیدا میکند و سرعت شما را محاسبه می نماید. بهترین نقطه برای تست سرعت در ایران دوحه قطر است.

بر گرفته از سایت دلتا فوکس

جمعه 30/5/1388 - 23:16
تن آدمى شریف است به جان آدمیت 
نه لباس زیباست نشان آدمیت 
اگر آدمى بچشم است و دهان و گوش و بینى 
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت 
خور و خواب و خشم و شهوت شغبست و جهل و ظلمت 
حیوان خبر ندارد زجهان آدمیت 
به حقیقت آدمى باش و گرنه مرغ باشد 
كه همین سخن بگوید به زبان آدمیت 
اگر این درنده خوئى طبیعت بمیرد 
همه عمر زنده باشى بروان آدمیت 
مگر آدمى نبودى كه اسیر دیو ماندى 
كه فرشته ره ندارد بمكان آدمیت 
رسد آدمى به جائى كه بجز خدا نبیند 
بنگر كه تا چه حد است مكان آدمیت 
طیران مرغ دیدى تو زپاى بند شهوت 
بدرآى تا به بینى طیران آدمیت 
نه بیان فضل كردم كه نصحیت تو گفتم 
هم از آدمى شنیدم بیان آدمیت 

سه شنبه 23/4/1388 - 18:26
تن آدمى شریف است به جان آدمیت 
نه لباس زیباست نشان آدمیت 
اگر آدمى بچشم است و دهان و گوش و بینى 
چه میان نقش دیوار و میان آدمیت 
خور و خواب و خشم و شهوت شغبست و جهل و ظلمت 
حیوان خبر ندارد زجهان آدمیت 
به حقیقت آدمى باش و گرنه مرغ باشد 
كه همین سخن بگوید به زبان آدمیت 
اگر این درنده خوئى طبیعت بمیرد 
همه عمر زنده باشى بروان آدمیت 
مگر آدمى نبودى كه اسیر دیو ماندى 
كه فرشته ره ندارد بمكان آدمیت 
رسد آدمى به جائى كه بجز خدا نبیند 
بنگر كه تا چه حد است مكان آدمیت 
طیران مرغ دیدى تو زپاى بند شهوت 
بدرآى تا به بینى طیران آدمیت 
نه بیان فضل كردم كه نصحیت تو گفتم 
هم از آدمى شنیدم بیان آدمیت 

سه شنبه 23/4/1388 - 18:23