تعداد مطالب : 1610
تعداد نظرات : 122
زمان آخرین مطلب : 2688روز قبل
رئیس کانون دفاتر خدمات پیشخوان دولت و بخش عمومی کشور گفت: "بر اساس مصوبه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور، از این پس خدمات ثبت احوال در دفاتر پیشخوان دولت ارائه می شود."

به گزارش ایرنا،"علی فلاح حقیقی" ، با اشاره به فعالیت شش هزار دفتر خدمات پیشخوان دولت در سراسر کشور گفت: "ارایه خدمات در این دفاتر، موجب سهولت دسترسی شهروندان و تسریع امور مربوط به ثبت احوال می شود."

وی افزود: "بر اساس دستورالعمل تدوین شده که در سومین نشست کمیته راهبری دفاتر پیشخوان خدمات در ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور به تصویب رسید، خدمات ثبت احوال در دفاتر بخش خصوصی به صورت پایلوت به مردم ارائه خواهد شد."

رئیس کانون دفاتر خدمات پیشخوان دولت گفت: "این دستورالعمل به استانداری ها برای بررسی اجزا، ابلاغ شده است."

فلاح گفت: "خدمات ثبت احوال در قالب 12 نوع خدمت شامل صدور کارت ملی، تغییر نام و غیره تعریف شده و بر اساس تفاهم صورت گرفته بین سازمان ثبت احوال و کانون دفاتر پیشخوان دولت، سازمان ثبت احوال کشور، ارائه این خدمات را به بخش خصوصی واگذار کرده است. "

وی هدف از واگذاری خدمات سازمان ثبت احوال به دفاتر بخش خصوصی را گسترش سطح دسترسی مردم به خدمات مربوطه عنوان کرد و افزود: "واگذاری این خدمات نقاط دسترسی مردم به خدمات مربوط به صدور شناسنامه و کارت ملی و غیره را افزایش می دهد."

بر اساس مصوبه دولت، سازمان های دولتی موظف هستند امور خدماتی خود را بتدریج به بخش خصوصی واگذار کنند.
جمعه 9/11/1388 - 13:13
بخش بین‌الملل بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر میزبان 17 فیلم از کشورهای عضو اکو است.

به گزارش خبرآنلاین، 17 فیلم شرکت‌کننده در بخش کشورهای عضو اکو شامل 12 فیلم بلند و 5 فیلم کوتاه از کشورهای ‫ترکیه،‫ قرقیزستان، ‫قزاقستان، ایران، ‫افغانستان، ‫تاجیکستان، آذربایجان می‌شود.

این فیلم‌ها توسط علیرضا زرین‌دست، اسماعیل براری و دکتر اسماعیل شفیعی داوری می‌شوند. به فیلم بلند برگزیده هیأت داوران 2000 یورو و به فیلم کوتاه برگزیده 1000 یورو تعلق می‌گیرد. فیلم‌های دوم و سوم هم تندیس اکو و لوح تقدیر دریافت خواهند کرد.

فیلم‌های «آشوب» به کارگردانی سابیت کورمانبکوف و کانیمبک تاسمیکوف، «بدرود گلساری» به کارگردانی آرداک امیر کولوف و «مصطفی شوکای» به کارگردانی ساتیبا لدی ناریمبتوف از قزاقستان؛ «ساعت چنده؟» به کارگردانی فیصل سویسال، «رویای یک مگس» به کارگردانی مراد پای، «رویای از دست رفته» به کارگردانی فیصل سویسال، «تسبیح اشتباهی» به کارگردانی محمود فاضل کاسکن، «آخرین فصل» به کارگردانی کاظم اوز و «رنج» به کارگردانی جمال سان از ترکیه؛ «صبح به خیر خورشید» به کارگردانی اولیانا کونووالووا و «می‌خواهم زندگی کنم» کارگردانی مامتکولووا نارگیزا از قرقیزستان؛ «ترانه کوچک من» به کارگردانی مسعود کرامتی و «پرواز مرغابی‌ها» به کارگردانی علی شاه‌حاتمی از ایران؛ «ژنرال‌های کوچک» به کارگردانی محمدتقی اکبری سراج و «ریشه» به کارگردانی عبدالطیف احمدی از افغانستان؛ «نیمروز راستین» به کارگردانی ناصر سعیدوف از تاجیکستان و «جواد خان» به کارگردانی روسن المورادلی از آذربایجان در بخش کشورهای عضو اکو جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارند.

بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر از 5 تا 15 بهمن ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
جمعه 9/11/1388 - 13:12
بهای نفت خام در معاملات بازار اسیا افزایش یافت.

در بحبوحه ادامه نگرانیها در خصوص کاهش تقاضای انرژی و افزایش ارزش دلار، بهای نفت خام در معاملات روز جمعه بازار بورس اسیا افزایش یافت ولی همچنان کمتر از بشکه ای هفتاد و چهار دلار باقی ماند.
بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک برای تحویل در ماه مارس در معاملات امروز بازار بورس سنگاپور، پانزده سنت افزایش یافت و بشکه ای هفتاد و سه دلار و هفتاد و نه سنت داد و ستد شد.
بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مارس نیز هفده سنت افزایش یافت و بشکه ای هفتاد و دو دلار و سی سنت داد و ستد شد.
ویکتور شام Victor Shum تحلیلگر ارشد موسسه مشورتی انرژی پوروین اند گرتز Purvin and Gertz می گوید به رغم اینکه بهای نفت افزایش یافته ولی این افزایش اندک است و قیمت همچنان زیر بشکه ای هفتاد و چهار دلار باقی مانده است.
وی می افزاید با توجه به نگرانی بازار در خصوص کاهش تقاضای انرژی و افزایش ارزش دلار، احتمال می رود قیمتها در اینده نزدیک همچنان کمتر از بشکه ای هفتاد و چهار دلار باقی بماند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، نفت خام به دلار معامله می شود و هر گونه افزایش در ارزش پول رایج امریکا، این کالا را برای دارندگان پول های رایج ضعیف تر، گرانتر می کند.
جمعه 9/11/1388 - 13:11
عضو هیات مدیره کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران‌گفت: انرژی مورد نیاز روزانه هرانسان 2300 کالری است که مبلغ ریالی آن برای هر روز 3650 تومان می‌شود.


جهان نوشت:

علی‌دهقان‌کیا با بیان این که برای تامین هزینه‌های‌زندگی یک خانوار 4 نفره روزانه باید14 هزار و 500 تومان هزینه‌کرد، ‌گفت: تامین هزینه‌های زندگی یک خانوار کارگری 4 نفره در یک ماه 440 هزار تومان هزینه دارد.

دهقان‌کیاگفت: پایین‌ترین رقم اجاره مسکن 200 هزار تومان است که با رقم 440 هزار تومان مبلغی حدود 640 هزار تومان می‌شود.

عضو هیات مدیره‌کانون هماهنگی شوراهای اسلامی‌کاراستان تهران‌خاطرنشان‌کرد: خط فقردرسال‌جاری 900 هزار تومان است اگر مسوولان غیراز این فکر می‌کنند به مردم اعلام‌کنند.

وی‌گفت: البته حداقل مزد 900 هزار تومان محال است اما حالا که دولت‌ بحث هدفمند کردن یارانه‌ها را پیگیری می‌کندجایگاه کارگران‌را در این طرح به صورت شفاف بیان‌کند وتورم ناشی از اجرای این طرح را در مزدکارگران لحاظ کند. اوگفت: از دولتمردان استدعا داریم‌که سرنوشت سهام عدالت برای ‌کارگران تکرار نشود.
جمعه 9/11/1388 - 13:7
زمانی که تنهایی و نا امیدی جای این احساس را می گیرد و از بین نمی رود می تواند منشا اصلی افسردگی باشد.


پارسینه نوشت:

بعضی از مردم افسردگی را زندگی کردن در یک سوراخ تاریک توصیف می کنند این در حالی است که برخی دیگر احساس ناراحتی و غم ندارند بلکه احساس پوچی و عدم وجود زندگی و احساس خالی بودن می کنند. نشانه ها هرچه باشد افسردگی با ناراحتی طبیعی فرق دارد. افسردگی زندگی هر روزه شما را پر می کند. کار شما را منحل می کند، درس خواندن و خوراک شما را دچار مشکل می‌کند. احساس نداشتن پشتوانه، ناامیدی و احساس بی ارزشی و ... را در شما ایجاد می کند.

اگر شما یک یا چند علامت از نشانه های زیر را داشته باشید که هرگز برطرف نمی شوند، شما افسردگی دارید.
نمی توانید خوب بخوابید یا بیش از حد می خوابید.
نمی توانید کارهایی را که در گذشته خوب انجام می دادید، انجام دهید.
احساس نا امیدی و بی پشتوانگی می کنید.
هر چقدر سعی می کنید نمی توانید از افکار منفی رهایی یابید.
اشتهای خود را از دست داده اید یا بیش از حد می خورید.
عموما حساس و زودرنج هستید.
فکر می کنید که زندگی ارزش زندگی کردن را ندارد.

افسردگی از فردی به فرد دیگر فرق می کند اما یک سری علائم و نشانه های متداول وجود دارد. خیلی مهم است که بدانید این نشانه ها می توانند به جزئی از قانون زندگی شما تبدیل شوند. اما وقتی که نشانه های بیشتری را داشته باشید آنها قوی تر می شوند و دوام بیشتری پیدا می کنند و ان زمان است که شما مجبورید با افسردگی دست و پنجه نرم کنید. زمانیکه این نشانه ها خرد کننده و غیر قابل تحمل می شوند شما به کمک احتیاج دارید.

- احساس عدم داشتن پشتوانه و نا امیدی: احساس کنید که هیچ چیزی بهتر نمی شود و هیچ راهی برای بهبود شرایط کنونی وجود ندارد.

- تمایل خود را برای فعالیت های روزانه از دست بدهید.: به تفریحات، فعالیت های اجتماعی یا لذت جنسی علاقه ای نداشته باشید و توانایی خود را برای لذت بردن و حس نشاط داشتن از دست بدهید.

- ازدیاد و یا کمبود اشتها و یا تغییرات وزنی: اضافه یا کم کردن وزن یا تغییرات 5 درصدی وزن بدن در طول یک ماه

- از دست دادن انرژی: احساس خستگی، تنبلی و سستی و از دست دادن قوای جسمی و احساس سنگینی بدن . حس اینکه کوچکترین کارها هم احتیاج به زمان زیادی برای انجام دادن دارند.

- حس نفرت از خود: احساس نفرت بیش از حد از خود یا احساس گناره کردن. شما به شدت خود را برای انجام دادن اشتباهات یا خطاها تنبیه کنید.

- دردهای بی دلیل: افزایش دردهای فیزیکی مثل سر درد، درد پشت، دردهای ماهیچه ای و درد های شکمی
جمعه 9/11/1388 - 13:5
عمل جراحی پیوند کامل صورت برای دومین بار در اسپانیا انجام شد.

خبرگزاری فارس نوشت:

اسپانیا روز گذشته دومین عمل جراحی پیوند کل صورت را به پایان رساند. فرآیند این عمل جراحی با مشارکت 23 پزشک و طی 30 ساعت کار در بیمارستان «ویرجین دل روکیو » آغاز شد.

به گزارش «شین‌هوا»، جزئیات بیشتری درباره این عمل جراحی اعلام نشده است اما مسئولان معتقدند 72 ساعت آینده برای این عمل جراحی که برای نهمین بار در سراسر جهان انجام می‌گیرد، حساس و سرنوشت ساز است.

عمل پیوند صورت برای جابجایی همه یا بخشی از صورت فرد و به دلیل سوختگی یا آسیب‌های دیگر انجام می‌گیرد.

اولین عمل جراحی کامل صورت در سال 2006 و در شهر لندن انجام شد.
جمعه 9/11/1388 - 13:3
زندگی آپارتمان نشینی در به وجود آمدن آسم نقش زیادی دارد و به دلیل اینکه رطوبت در آپارتمان نشینی وجود دارد، باعث افزایش آلرژی می‌شود.

خبرگزاری فارس نوشت:

رئیس انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: عفونت‌های ویروسی تنفسی، افزایش تماس با مواد شیمیایی و بیولوژیکی، دود سیگار، تماس طولانی با آلاینده‌های صنعتی و مواد حساسیت‌زای شغل و مصرف مواد غذایی آماده باعث بروز آسم می‌شود.

مصطفی معین با بیان این که تماس با آلرژن‌ها، سوء تغذیه از نوع چاقی، عدم تحرک، مصرف الکل، از عوامل بروز آسم است، گفت: عوامل محیطی در بروز آسم بسیار تاثیرگذار است که عفونت‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و مسائل ژنتیکی می‌تواند زمینه‌ساز بروز آسم باشد.

معین گفت: آنتی‌بیوتیک‌ها باعث تغییر در سیستم ایمنی بدن می‌شوند و غذاهای آماده زمینه را برای به وجود آوردن آسم به وجود می‌آورند. در کودکان 12 تا 14 سال شیوع بیماری آسم 10 تا 20 درصد است. در تهران این آمار به 35 درصد می‌رسد، یعنی یک سوم جمعیت مبتلا به آسم هستند. حدود 20 تا 30 درصد از افراد جوامع مختلف دچار آلرژی بینی می‌شوند.

رییس انجمن آسم و آلرژی ایران گفت: بیش از 500 میلیون نفر در جهان از آلرژی بینی رنج می‌برند، که کاهش کیفیت زندگی باعث به وجود آمدن آن می‌شود. معین اضافه کرد:‌ زندگی آپارتمان نشینی در به وجود آمدن آسم نقش زیادی دارد و به دلیل اینکه رطوبت در آپارتمان نشینی وجود دارد، باعث افزایش آلرژی می‌شود. سوسک‌ها و قارچ‌ها در ایجاد آسم نیز موثر هستند.

وی گفت: در بروز آسم عواملی مانند سن، جنس، قومیت و نژاد اهمیت دارد و در طی 3 دهه گذشته بر میزان شدت و شیوع آسم آلرژی بینی و سایر آلرژی‌ها هزینه‌های بهداشتی درمانی و اقتصادی و کاهش کیفیت زندگی بیماران در جوامع گوناگون افزوده شده است.

رییس انجمن آسم و آلرژی ایران افزود: عفونت‌های ویروسی تنفسی، افزایش تماس با مواد شیمیایی و بیولوژیکی، دود سیگار، آلرژن‌های محیطی در فضای بسته آپارتمان‌ها ، بحران آلودگی هوا در کلان شهرهای پرترافیک و فاقد مدیریت شهری کارامد، تماس طولانی با آلاینده‌های صنعتی و مواد حساسیت‌زای شغلی، مصرف مواد غذایی آماده باعث بروز آسم شده است.
جمعه 9/11/1388 - 13:2
کودک 2 ساله‌ای‌ که نامش اشتباهاً به جای پدرش در لیست متهمان آلمان ثبت شده بود، به 2 روز حبس تادیبی محکوم شد.

به گزارش خبرآنلاین، این پسربچه 2 ساله در آلمان به اتهام رانندگی نادرست و عدم پرداخت جریمه 35 یورویی به 2 روز حبس تادیبی محکوم شد.
مقامات شهری در آلمان اشتباه بزرگی مرتکب شدند، چون نام این کودک را به جای پدرش در لیست متهمان نوشته بودند.
یک روزنامه آلمانی عکس این پسربچه را در حالی که اسناد محکومیت خود را در دست گرفته بود، منتشر کرد. خوانندگان شوخ‌طبع نیز نظرات خود را مطرح کرده بودند و نوشته بودند: کارمندی که اشتباه نمی‌کند، کار نمی کند.
پدر این کودک برای اجرای حکم بلافاصله به مراجع ذیربط مراجعه کرد تا از پسرش حمایت کند و از زندانی شدن او جلوگیری کند.
جمعه 9/11/1388 - 13:2
دکتر عزت عینی، دبیر اجرایی همایش عفونت و سرطان، در حاشیه همایش عفونت و سرطان گفت:" رژیم غذایی مناسب به ویژه کاهش مصرف غذاهای آماده یکی از راه های کاهش ابتلا به سرطان است."

به گزارش واحد مرکزی خبر:

او اضافه کرد:" مصرف کرم ضد آفتاب از کودکی نیز در کاهش ابتلا به سرطان به ویژه سرطان پوست موثر است."

دکتر عینی ادامه داد:" ترک سیگار نیز عامل کاهش سرطان ها به ویژه سرطان ریه محسوب می شود."

دبیر اجرایی همایش عفونت و سرطان در پایان گفت:" واکسیناسیون نیز در کاهش ابتلا به سرطان های عفونی بسیار تاثیر گذار است."
جمعه 9/11/1388 - 13:1
مصرف قرص آهن در زنان باردار برای پیشگیری از کم‌خونی، فقرآهن، عوارض ناشی از کمبود شدید و متوسط آن بر رشد، تکامل جنین و سلامت مادر ضروری است.

به گزارش فارس:

پریسا ترابی، مدیر اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت، گفت:" نیاز زنان به آهن در دوران بارداری تا 2 برابر قبل از بارداری افزایش پیدا می‌کند. این افزایش نیاز به آهن برای رشد جفت و جنین به حدی است که به هیچ‌وجه از طریق مصرف مواد غذایی تأمین نمی‌شود."

او افزود:" مصرف قرص آهن در زنان باردار برای پیشگیری از کم‌خونی، فقرآهن، عوارض ناشی از کمبود شدید و متوسط آن بر رشد، تکامل جنین و سلامت مادر از جمله مرگ و میر مادران، زایمان زودرس، رشد ناکافی جنین و افزایش خطر مرگ و میر جنین ضروری است."

مدیر اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد:" مصرف قرص آهن ممکن است عوارضی مانند تهوع، درد معده، اسهال و یبوست داشته باشد به همین دلیل توصیه می‌شود که قرص آهن بعد از غذا مصرف شود و عوارض مصرف آن کمتر می‌شود."

ترابی اضافه کرد:" بهترین زمان برای مصرف مکمل آهن شب قبل از خواب است. زنان باردار نباید مصرف قرص آهن را قطع کنند، زیرا بعد از گذشت چند روز معمولا این عوارض قابل تحمل شده یا کلا برطرف خواهند شد."

او افزود:" از مصرف همزمان شیر، فرآورده‌های لبنی و قرص آهن خودداری شود، زیرا کلسیم موجود در لبنیات در جذب آهن بدن اختلال ایجاد می‌کند."

مدیر اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت:" نیاز به اسید فولیک در دوران بارداری افزایش می‌یابد. به دلیل نقش اسید فولیک در پیشگیری از نقص مادرزادی لوله عصبی، بهتر است مصرف این مکمل از 3 ماه یا حداقل یک ماه قبل از بارداری شروع شود."
جمعه 9/11/1388 - 13:0