تعداد مطالب : 680
تعداد نظرات : 576
زمان آخرین مطلب : 2685روز قبل
نماز صبح خطر حمله‌های قلبی را کاهش می‌دهد

تحقیقات نشان می‌دهد؛ ادای به موقع نماز صبح و بیدار شدن از خواب طولانی مدت به ویژه در حوالی صبح می‌تواند در پیش گیری از بیماری‌های قلبی عروقی موثر باشد.

دکتر مهرداد فخرالدینی متخصص قلب و عروق در گفت وگو با ایسنا گفت: با توجه به این که حملات قلبی به خصوص سکته‌های قلبی در اوایل صبح بیشتر اتفاق می‌افتد و در این زمان غلظت خون به حداکثر می رسد، فشار خون و عوامل لخته شدن خون در رگ‌ها بیشترین میزان را دارد، بنابراین بیدار شدن در این زمان می‌تواند به کنترل و تنظیم گردش خون و کارکرد قلب کمک کند.

وی در ادامه ضمن بیان این که گرفتگی قلب و حمله قلبی از خطرناک‌ترین بیماری‌هاست و عامل اصلی تصلب شرائین و انسداد رگ‌ها خواب طولانی مدت است، افزود: ادای نماز صبح به دلیل همزمانی آن با اوایل صبح و هم چنین ایجاد آرامش روحی در افراد در کاهش عوامل خطر حملات قلبی موثر است.

وی افزود: علاوه بر این عامل، در فصل زمستان نیز به دلیل تاثیر سرما، افزایش گرفتگی عروق و حملات قلبی بیشتر دیده می‌شود.

دکتر فخرالدینی خاطرنشان کرد: بنابراین نماز به موقع در هنگام صبح و بیدار شدن در اوایل صبح به جلوگیری از سکته‌های قلبی کمک می کند و نقش موثری در فعالیت هورمون‌ها، سلول‌ها و در نتیجه تنظیم گردش خون دارد.

منبع : روزنامه خراسان

چهارشنبه 28/11/1388 - 10:4

اگر عشق نبود به کدامین بهانه می خندیدیم و می گریستیم؟
کدام لحظه ناب را اندیشه می کردیم؟
چگونه عبور روزهای تلخ را تاب می آوردیم؟
آری بیگمان پیش تر از اینها مرده بودیم, اگر عشق نبود ...

چهارشنبه 28/11/1388 - 10:1

اگر دروغ رنگ داشت هر روز شاید
ده ها رنگین کمان از دهان ما نطفه می بست
و بی رنگی کمیاب ترین چیزها بود ...

دوشنبه 26/11/1388 - 21:46

 برخی اتفاقات عجیب غریبی که در بدن انسان رخ می دهد

 

چرا موقع خندیدن گریه می کنیم؟
کارشناسان هنوز علت آن را نمی دانند اما یک نکته به نظر می رسد و آن اینکه خندیدن و گریه کردن شبیه واکنش های روانشناسی است.
روبرت پرووین روانشناس دانشگاه مری لند می گوید: هر دو آنها زمانی اتفاق می افتد که احساسات تا حد زیادی تحریک می شود. لی دووفنر استاد دانشگاه میامی و چشم پزشک انستیتو باسکون می گوید: معمولا گریه با ناراحتی همراه است اما گریه کردن یک واکنش پیچیده ترِ انسان است. اشک با احساسات مختلفی تحریک می شود ازجمله: درد، ناراحتی، و در بعضی موارد خوشحالی بیش از حد. 

وقتی چنین اتفاقی افتاد، بسیار خوب است زیرا هر دو خندیدن و گریه کردن با بی اثر کردن هورمون کورتیزول و آدرنالین، استرس را از بین می برد. بنابراین اگر موقع خندیدن گریه کردید، شانس به شما رو کرده است.

چرا پیاز اشک چشم ها را در می آورد؟
وقتی که شما پیاز را پوست کنده و قاچ می کنید، سلول های پیاز را پاره می کنید، و آنزیم هایی که گازی به نام پروپانتیل سولفکسید تولید می کنند آزاد می شوند. وقتی که گاز به چشمان شما می رسد، اشک چشمهایتان جاری می شود و اسید سولفوریک بسیار رقیقی تولید می شود و چشم را می سوزاند. در این موقع مغز به چشم پیغام میدهد که اشك بیشتری جاری شود و چشم ها قرمز و متورم شود. هرچه بیشتر پیاز خرد کنید، گاز بیشتری تولید شده و بیشتر اشک می ریزید. واکنش شیمیایی پیاز مکانیسم دفاعی است که در برابر آسیب دیدن خود مقاومت می کند.
قبل از اینکه پیاز را خرد کنید آن را داخل فریزر بگذارید تا از سوزش و اشک چشمانتان جلوگیری کند. دمای سرد، روند آزاد شدن آنزیم ها را کند می کند. بنابراین در سوزش و اشک چشمهایتان تاخیر ایجاد می کند

چرا مفصلهایتان صدا می دهد؟
بیشتر مفصل های بدن انسانها، مفاصل دوتایی متحرک مثل بند انگشتها و شانه ها هستند که دو استخوان را با پوششی به نام كپسول مفصلی به هم وصل کرده اند. داخل پوشش مفصل ها مایع لغزنده و زلالی است که مقداری نیز گازهای نامحلول در آن وجود دارد. وقتی که شما مفصل هایتان را می کِشید، درواقع به آنها و مایع بین شان فشار وارد می کنید و با وارد شدن فشار گاز نیتروژن محلول رها می شود. آزاد شدن هوا بین پوشش مفصل ها همان صدایی است که شما می شنوید. وقتی که گاز آزاد می شود، مفصل ها انعطاف پذیرتر می شوند مثلا در یوگا شما قادر هستید مفصل هایتان را خوب بکشید.
اما ممکن است متوجه شوید که مفصل هایتان بعد از یک بار صدا کردن فورا صدا نمی دهند. به این دلیل است که گازی که آزاد می شود باید دوباره در مایع حل شود، و این فرآیند حدود 15 الی 30 دقیقه طول می کشد. اگر شما از روی عادت مفصلهایتان را به صدا در می آورید تا تنش تان را از بین ببرید، به جای این 30 ثانیه روی نفس کشیدن تان تمرکز کنید. صدا کردن مفصل ها به آتروز منجر نمی شود اما می تواند منجر به گرفتگی مفصل ها و کم کردن توان و قدرت آنها شود.

چرا موهایتان سیخ می شود؟

سیخ شدن موها زمانی اتفاق می افتد که شما یا سردتان است یا ترسیده اید. در پایه ی هر مو یک ماهیچه کوچک وجود دارد كه منقبض می شود، و برجستگی كوچكی روی پوست ایجاد می کند و پوست شبیه پوست مرغ پركنده می شود. این واكنش منجر می شود كه گرما در لابه لای موها محبوس شود و دما حفظ شود. این حالت زمانی كه شما آماده واكنشهای سریع هستید نیز روی می دهد. سیخ شدن موها یک مشكل پزشکی نیست. اگر از نمایان شدن اثرات آن ناراحت هستید، لباس گرم بپوشید، در محیط های آرام قرار بگیرید و از هر گونه ترس و وحشتی جلوگیری کنید.

چرا پلک چشمتان می زند؟
این وضعیت ناراحت كننده خیلی شایع است.. این اتفاق بیشتر مواقع برای پلک پایینی چشم ها می افتد. کارشناسان معتقدند که خستگی، استرس، مصرف کافئین زیاد منجر به این شرایط می شود. بنابراین خستگی چشم، تغذیه نامناسب، مصرف بیش از اندازه مشروبات الکلی، و آلرژی ها هم به این موضوع دامن می زند. خوشبختانه این مورد هیچ تاثیر مضری ندارد و خود به خود از بین می رود. برای اینکه به این موقعیت ناراحت کننده خاتمه دهید، مصرف الکل را قطع کنید و خوب استراحت کنید.
 

دوشنبه 26/11/1388 - 19:25

 اعجاز عدد 19 در قرآن کریم

1- او آیه قرآن  « بسم الله الرحمن الرحیم »  دارای 19 حرف عربی است.

2- قرآن  مجید از  114   سوره  تشکیل  شده  است و این عدد  به  19  قسمت است. ( 6×19).

3- اولین سوره ای که نازل شده است سوره علق(شماره96) نوزدهمین سوره ازآخرقرآن است.

4- سوره علق 19 آیه دارد.

5- سوره علق 285 حرف (15× 19) دارد.

6- اولین بارکه جبرئیل امین باقرآن فرودآمد 5 آیه اولی سوره علق راآوردکه شامل 19 کلمه است.

7- این  نوزده  کلمه ، 76 حرف (4× 19)  دارد که به تعداد  حروف بسم الله الرحمن الرحیم است.

8- دومین باری که جبرئیل امین فرود آمد9 آیه اولی سوره قلم (شماره 68) را آورده که شامل 38

کلمه است.  (2  × 19) .

9- سومین بارکه جبرئیل امین فرود آمد 10 آیه اولی سوره مزمل (شماره 73)راآورد که شامل 57

کلمه است. (3× 19).

10- چهارمین بارکه جبرئیل فرودآمد 30 آیه اولی سوره مدثر (شماره 74) راآوردکه آخرین آیه آن

«برآن دوزخ 19فرشته موکلند» می باشد.(آیه 30).

11- پنجمین بارکه جبرئیل فرودآمداولین سوره کامل «فاتحة الکتا ب» راآوردکه بااولین بیانیه قرآن بسم الله الرحمن الرحیم (19 حرف) آغاز می شود. این بیانیه 19 حرفی  بلالفاصله  بعد از نزول آیه «برآن دوزخ 19 فرشته موکلند»  نازل شد.  این مراتب گواهی ارتباط آری از شبهه آیه 30 سوره ی مدثر(عدد 19) واولین بیانیه قرآن«بسم الله الرحمن الرحیم» (عدد 19) با سیستم اعدادی اعجازآمیز است که بر عدد 19 بنا نهاده شده است.

12- آفریننده ذوالجلال و عظیم الشان باآیه 31 سوره مدثربه ما یاد می دهد که چراعدد 19 راانتخاب کرده است.پنج دلیل زیر را بیان می فرماید:

الف) بی ایمانان را آشفته می سازد.

ب )  به خوبان یهود ونصارا اطمینان دهد که قرآن آسمانی است.

ج ) ایمان مومنان را تقویت نماید.

د )  تا هر گونه  اثر شک  و تردید  را از  دل  مسلمانان  و  خوبان  یهودیت و مسیحیت  بزداید.

ه )  تا منافقین  و کفار را که  سیستم  اعدادی  قرآن  را  قبول  ندارند  رسوا   سازد.

13-  آفریننده به ما می آموزد که این نظم اعدادی قرآن تذکری به تمام جهانیان است (  آیه 31  سوره مدثر ) ویکی از معجزات عظیم قرآن است. (آیه  35 ).

14- هرکلمه ازجمله آغازیه قرآن بسم الله الرحمن الرحیم درتمام قرآن بنحوی تکرار شده که به عدد 19 قابل تقسیم است، بدین ترتیب که: کلمه"اسم" 19 بار -  کلمه"الله" 2698 بار(19*42) -  کلمه"الرحمن"57 بار (19*3) وکلمه "الرحیم" 114 بار (19*6) دیده می شود.

15- قرآن 114 سوره داردکه هرکدام ازسوره ها باآیه افتتاحیه "بسم الله الرحمن الرحیم" آغاز می شود بجز سوره توبه ( شماره 9 )  که بدون آیه معموله  افتتاحیه است ،  لذا آیه "بسم الله الرحمن الرحیم"  درابتدایسوره ها  113  بار تکرار شده است. چون این رقم به  19  قابل قسمت نیست وسیستم اعدادی قرآن آسمانیساخته پروردگار باید کامل باشد یکصد وچهاردهمین آیه بسم الله رادرسوره نمل که دوبسم الله ددارد (آیه 27) (آیه افتتاحیه وآیه 30) بنابراین قرآن مجید114بسم الله دارد.

16- همانطور که دربالا اشاره شد سوره توبه فاقد آیه افتتاحیه بسم الله است.هرگاه ازسوره توبه

شروع کرده آن را سوره شماره یک وسوره یونس را سوره شماره دو فرض نموده و به همین ترتیب جلو برویم ،ملاحظه می شود که سوره النمل  نوزدهمین سوره است ( سوره 27 ) که بسم الله تکمیلی دارد.ازاین نتیجه می گیریم که قرآنی که اکنون دردست ماست باقرآن زمان پیامبر ازلحاظ ترتیب سوره ها یکی است...

 - تعداد كلمات موجود بین دو آیه بسم الله سوره النمل 342(18*19) میباشد.

18- قرآن مجید شامل اعداد بیشماری است .مثلاً : ما موسی را برای جهل شباحضار كردیم ،ما هفت آسمان را آفریدیم .  شمار این اعداد در تمام قرآن285(15*19) میباشد.

19- اگر اعداد 285 فوق را با هم جمع كنیم ، حاصل جمع 174591 (9189*19)خواهد بود.

20- حتی اگر اعداد تكراری را از عدد فوق حذف نماییم حاصل جمع 162146 (8534*19) خواهد بود.

21- یك كیفیت مخصوص به قرآن مجید اینست كه29 سوره با حروف رمزی شروع میشود كه معنی ظاهری ندارند ، این علامات در هیچ كتاب دیگری و در هیچ جایی دیده نمی شوند .این حروف در ابتدای سوره های قرآن بخش مهمی از طرح اعدادی اعجاز آمیز می باشد كه بر عدد 19 بنا شده است.اولین نشانه این ارتباط اینست كه29 سوره ازقرآن با این علامات شروع میشود.تعداد حروف الفبا دراین رموز14وتعدادخودرمزها نیز 14میباشد.هرگاه تعدادسوره ها (29)  وحروف الفبا (14) راباتعدادرمزها (14) جمع كنیم ، حاصل جمع 57(3*19) خواهد بود.

22- خداوند توانا بما یاد میدهدكه در هشت سوره وسوره های شماره( 10،12،13،15،26،27،28 ،31)دو آیه اول كه با این رموز آغاز میشوند حاوی وحامل معجزه قرآن هستند، باید توجه داشت كه قرآن كلمه “ آیه “ را بمعنی معجزه بكار برده است .  باید كلمه آیه دارای معانی متعددی باشد كه یكی از آنها است و نیز  باید دانست كه خود كلمه معجزه در هیچ جای قرآن بكار برده نشده است. بدین جهت قرآن مناسب تفسیر نسلهای گوناگون بشریت است مثلاً نسلهای قبلی  (پیش ازكشف اهمیت حروف رمزی قرآن ) كلمه آیه رادر این هشت سوره ،آیه نیم بیتی می پنداشتند ،  ولی نسلهای  بعدی كه  از  اهمیت این  رموز با خبر شدند آیه را به معنی معجزه تفسیر كرده اند. بكار بردن كلمات چند معنایی و مناسب برای همه نسلهای بشر در زمانهای گوناگون خود یكی از معجزات قران است.      

23- سوره قاف كه با حرف ق شروع می شود (شماره 50 ) شامل 57(3*19) حروف ق است.

24- سوره دیگری در قرآن“ حروف ق را در علامت رمزی خود دارد (سوره شورا شماره 42) كه اگر حروف ق را در این سوره شمارش نمائید، ملاحظه كرد كه حرف ق 57 (3 * 19) بار تكرار شده است.

25- بدین ترتیب در مییابید كه دو سوره قرآنی فوق الذكر ( شماره 50 و 42  ) به اندازه همدیگر (57،57) شامل حرف ق هستند كه مجموع آن دو با تعداد سوره های قرآن(114) برابر است. چون سوره ق بدین نحو آغاز می شود : “ق و القرآن المجید“ تصور حرف ق به معنی قرآن مجید می نماید و  114 ق  مذكور  گواه 114سوره های قرآن است. این احتساب اعداد آشكار و گویا ، مدلل می دارد كه 114 سوره قرآن، تمام قرآن را تشكیل می دهند و چیزی جز قرآن نیستند.

26- آمار كامپیوتر نشان میدهد كه فقط این دو سوره كه با حرف ق آغاز می شود ، دارای تعداد معینی ق (57 مورد ) هستند ، گوئی خداوند توانا می خواهد با اشاره و كنایه بفرماید كه خودش تنها از تعداد حروف الفبا در سوره های قرآن با خبر است.

27- یك نمونه در آیه 13 از سوره ق مدلل می دارد كه هر كلمه و در حقیقت هر حروف در قرآن مجید به دستور الهی و طبق یك سیستم اعدادی بخصوصی كه بیرون از قدرت بشر است گنجانیده شده است این آیه می فرماید “عاد ، فرعون و خوان لوط “ در تمام قرآن مردمی كه لوط را نپذیرفتند ، قوم نامیده می شوند.

خواننده بلافاصله متوجه می شود كه اگر بجای « اخوان » در سوره ق كلمه « قوم» بكار بدره می شد چه اتفاقی می افتاد . در این صورت ذكر كلمه قوم بجای اخوان، حرف « ق» در این سوره 58 بار تكرار می شد و عدد 58 به 19 قابل قسمت نیست و لذا با تعداد 57 «ق» كه در سوره شورا مطابقت نمی كرد و جمع آن دو با تعداد سوره های قرآن برابرنمی شد ، بدین معنی كه با جایگزین كردن یك كلمه بجای دیگری نظم قرآن از بین میرود.

28- تنها سوره ای كه با حرف « ن » آغاز میشود ، سوره قلم است ( شماره 6 ) این سوره 133 « ن » دارد كه به 19 قابل قسمت است ( 7×19).

29- سه سوره اعراف (شماره 7 ) مریم ( شماره 19 ) و ص ( شماره 38) كه با حروف « ص» شروع میشوند، جمعاً 152 حرف « ص » دارند ( 8×19).

30- در سوره طه (شماره 20 ) جمع تعداد حروف « ط » و « هـ» 344 میباشد ( 18 × 19).

31- در سوره « یس » تعداد حروف « ی » و « س» 285 میباشد ( 15×19).

32- در هفت سوره 40 تا  46 كه با رمز « حم » شروع میشوند تكرار حروف 2166 میباشد  (14*19) بنابراین تمام حروف اختصاری كه در ابتدای سوره های قرآن قرار دارند .  بدون استثناء در روش اعددی اعجاز آمیز قرآن شركت دارند. باید توجه داشت كه این روش اعدادی قرآن،در مواردی ساده ودرخور فهم اشخاص معمولی است ، اما در موارد دیگر، بسیار مشكل و پیچیده بوده و برای درك آنها اشخاص تحصیل كرده باید از ماشینهای الكترونیكی كمك بگیرند.

33- در سوره های شماره 2و3و7و13و19و30و31و32 كه با رمز « الم » شروع میشوند تعداد حروف الف ، لام ، میم جمعاً 26676 مورد و قابل قسمت به 19میباشند ( 1404*19).

34- در سوره های 20و26و27و28و36و42 كه با رمز « طس » یا یكی از دو حرف مزبور (ط ، س) آغاز میشوند تعداد دو حرف « ط » و «س» 494 مورد میباشد ( 26*19).

35- در سوره های 10و11و12و14و15 كه با رمز « الر» آغاز می شوند تعداد الف ، لام ، راء به اضافه تعداد ( راء ) تنها در سوره سیزدهم ،9،97 مورد است كه این عدد قابل قسمت بر عدد 19 می باشد (511*19).

36- در سوره هایی كه با رمز یكی از حروف “ط“ “س“ و “م“ آغاز می شوند ، تعداد حروف طاء و سین و میم 9177 مورد می باشد (438*19).

37- در سوره رعد ( شماره 13 ) كه با حرف رمزی “المرا“ آغاز می شود ، تعداد حروف (الف ، لام ، میم، را ) 1501 مورد می باشد (79*19).

38- در سوره اعراف (شماره 7) كه با حروف رمزی “المص“ شروع می گردد تعداد وقوع “الف“ 2572 مورد ، حرف “لام“ 1523 مورد ، حرف “میم“ 165 و حرف “ص“ 98 مورد كه جمعاً عدد 5358 بدست می آید(282*19).

39- در سوره مریم (شماره 19) كه با حروف “كهیعص“ شروع می شود ، تعداد حروف (كاف ، ها ، یا ، عین ، صاد) 798 مورد می باشد (42*19).

40- در سوره شورا (شماره 42) كه با حروف “حم عسق “ شروع می شود ، تعداد حروف (حا ، میم ، عین، سین ، قاف ) 570 مورد می باشد(30*19).

41- در سیزده سوره ای كه حرف “الف“ در لغت رمزی آنهاست (سوره های شماره 2 ، 3 ، 7 ، 10 ، 11 ، 12 ، 13 ، 14 ، 29 ، 30 ، 31 ، 32و15 ) جمع الف های موجود 17499 مورد می باشد(921*19).

42- در سیزده سوره فوق الذكر جمع حروف “لام“ 1870 مورد می باشد(620*19).

43- در هفده سوره ای كه حروف “میم“ در لغت رمزی آنها ست (سوره های شماره 2 ، 3 ، 7 ، 13 ، 32 ، 26 ، 28 ، 29 ، 31 ، 30 ، 40 ، 41 ، 42، 43 ، 44 ، 45 ، 46 ) جمع حروف “میم“ 8683 مورد می باشد (457*19).

درتاریخ ، كتابی سراغ نداریم كه مانند قرآن طبق یك سیستم عددی تنظیم شده باشد

التماس 2A

يکشنبه 25/11/1388 - 17:14

تصویر زیبا از گرم شدن فنچ ها در فصل زمستان با کمک یکدیگر

يکشنبه 25/11/1388 - 15:41

یک دختر 14 ساله بخت برگشته به خاطر تقلب در امتحانات و دزدیدن غذا از منزل توسط پدر و مادرش برای دو ماه در یک وضعیت بد در دستشویی حبس شد، تا این که از منزل فرار کرد و پلیس شهر فونیکس را از اقدام والدینش با خبر کرد

يکشنبه 25/11/1388 - 8:2

سوتی در شیلی

در طی رویدادی نادر و جالب ضرابخانه کشور شیلی نام این کشور را به صورت اشتباه روی سکه ها ضرب و وارد چرخه پولی این کشور کرد. روی این سکه‌ها نام کشور شیلی به جای C-H-I-L-E به صورت C-H-I-I-E ضرب شده است

يکشنبه 25/11/1388 - 7:59
طولانی ترین آمبولانس
طولانی ترین آمبولانس جهان که طولش به 20 متر می رسد و اندازه یک اتوبوس است، در دبی مشغول به کار است. این آمبولانس بیشتر امکانات یک بیمارستان مجهز از جمله بخش مراقبت های ویژه و بخشی برای جراحی را داراست.
يکشنبه 25/11/1388 - 7:56

ایام شهادت حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی (ع) , شهادت امام رضا (ع)را به

شما تسلیت می گویم

 

پیامبراكرم(ص) می فرمایند: همنشین خوب از تنهایی بهتر است و تنهایی از همنشین بد بهتر.


امام حسن مجتبی (ع) می فرمایند: در كیفر دادن گناه دیگری شتاب مكن وراهی برای پوزش بازبگذار.

حضرت امام رضا (ع) می فرمایند‌ : مردم دو گروهند: دسته ای به آرزو رسیده و قانع نیستند و دسته ای دیگر تكاپو میكنند و نمی رسند

 

جمعه 23/11/1388 - 15:15