تعداد مطالب : 27021
تعداد نظرات : 2728
زمان آخرین مطلب : 1914روز قبل
کاهش وزنی موفق با رعایت 12 نکته زیر

کاهش وزن و لاغر شدن یکی از کارهایی است که با سختی های بسیاری همراه است. اگر می خواهید در کاهش وزن موفق باشید کافی است نکات زیر را رعایت کنید.

برای کاهش وزن باید نکاتی را در نظر گرفت، از جمله :

1 - با هر وعده غذایی، سبزیجات میل کنید.
2 - مصرف غذاهای فرآوری شده را محدود کنید.
3 - آهسته غذا بخورید.
4 - مصرف آب را افزایش دهید.
5 - صبحانه میل کنید.
6 - یوگا انجام دهید.
7 - ورزش هایی را که باعث افزایش عضله می شود، انجام دهید.
8 - در هر وعده غذایی از مقداری پروتئین استفاده کنید.
9 - به طور منظم وزن خود را اندازه بگیرید.
10 - پیاده روی کنید.
11 - میوه بخورید.
12 - از مصرف نوشابه بپرهیزید.

 

 
منبع : khorasannews.com

 

يکشنبه 27/2/1394 - 19:46

این علایم سرطان سینه را می دانید؟

از جمله علائم سرطان سینه می‌توان به وجود توده در پستان، تغییرات پوست در نواحی سینه، زخم و وجود اختلالاتی در نوک پستان و همچنین درد در این ناحیه اشاره کرد.

به گفته یک فلوشیپ انکولوژی، ترشح غیر عادی از نوک پستان علامت مهمی در تشخیص سرطان پستان به شمار می‌رود که در این صورت، اگر ترشحات، سبز رنگ باشند دلیل وجود کیست‌های فیبروآدنوز، یائسگی و گشادشدگی مجاری شیری و در صورتی که ترشح خون‌‎آلود باشد نشانه سرطان پستان است. دکتر زمانی در این باره گفت: تعداد فرزندان یکی از عواملی به شمار می‌رود که می‌تواند در برابر ابتلا به سرطان پستان در میان زنان اثرات پیشگیرانه بر جای بگذارد. خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که به کودکان خود شیر می‌‎دهند بسیار کمتر از دیگران است.

وی بالا بودن سن ازدواج و همچنین افزایش سن در هنگام نخستین حاملگی را از عوامل بروز این بیماری دانست و افزود: با توجه به اینکه در جوامع غربی میل به ازدواج و حاملگی بسیار کاهش یافته و همچنین در بین زنان غربی، تغذیه کودک با شیر مادر تقریبا فراموش شده است، می‌‌‎توان نتیجه گرفت که در دیگر کشور‌ها نیز این خطر بالقوه وجود دارد که با روی آوردن به فرهنگ غرب، در آینده منتظر شیوع بیشتر این بیماری میان زنان باشیم. این فلوشیپ همچنین مهم‌ترین عامل در تشخیص سرطان پستان را خود بیمار دانست و گفت: بیمار مبتلا به سرطان پستان نخستین فردی است که متوجه علائم و تغییرات در قسمت سینه خود می‌شود. از جمله علائم سرطان سینه می‌توان به وجود توده در پستان، تغییرات پوست در نواحی سینه، زخم و وجود اختلالاتی در نوک پستان و همچنین درد در این ناحیه اشاره کرد. وی اذعان کرد: بیمار باید به محض احساس علائم مهم مانند درد، توده و تورم در سینه خود به پزشک مراجعه کند و از ترس ابتلاه به بیماری و سرطان، آن را انکار کند؛ زیرا با به تعویق افتادن مراجعه به پزشک، پیش‎آگهی بیماری نیز بد‌تر و وخیم‌‎‌تر می‌‎شود.


زمانی با اشاره به تغییرات پوست پستان گفت: فرورفتگی در پوست قسمت پستان به نفع سرطان پستان تمام می‌شود و حتی اگر خیلی خفیف باشد هم توصیه می‌شود در صورت مشاهده هر گونه فرورفتگی یا کشیده شدن پوست به داخل نسوج هر چه سریع‌تر به پزشک معالج مراجعه شود زیرا این فرورفتگی زنگ خطری برای احتمال وقوع سرطان محسوب می‌شود. وی افزود: اگر روی یک توده قابل لمس در قسمت‌هایی از پستان، رنگ پوست به رنگ پرتقال درآمده باشد، این رنگ علامت مشخصه سرطان است. در واقع رنگ قرمز پوست، معمولا عفونت را طرح می‌کند. توکشیدگی یا فرورفتگی نوک پستان نیز احتمال یک ضایعه عمیق و سفت مثل سرطان یا گشاد شدن مجاری شیری را تقویت می‌کند. او افزود: ضایعات پوستی از جمله اگزما در ناحیه نوک پستان یا هاله رنگی در این قسمت اگر یک‌طرفه باشد، علامت یک نوع بیماری به نام بیماری «پاژه پستان» است که تظاهری از سرطان به شمار می‌رود.

 
منبع : ایسنا

 

يکشنبه 27/2/1394 - 19:42
علت ایجاد طعم تلخ در دهان چیست؟

سرما خوردگی، آلرژی و سینوزیت از جمله بیماریهایی هستند که موجب احتقان مسیر بینی و کاهش حس بویایی میشوند و به این ترتیب توانایی چشیدن طعمها کاهش می یابد.

گاهی اوقات حس چشایی همیشگی ما، موقتا تغییر میکند و طعم بد یا فلزی در دهان خود احساس میکنیم. این حالت میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

 

چشایی چگونه کار میکند؟

طعم در دهان توسط ساختارهای ویژه ای به نام جوانه های چشایی احساس میشود. به طور متوسط 10000 جوانه چشایی در دهان وجود دارد که اکثر آنها روی زبان قرار گرفته اند اما برخی نیز در سقف دهان و در پشت حلق واقع شده اند. هر یک از این جوانه های چشایی حدود 50 سلول گیرنده حسی دارد که به نوشیدنیها و غذاها واکنش نشان میدهند. جوانه های چشایی به پنج طعم اصلی حساس هستند: شیرینی، ترشی، شوری،  تلخی و اومامی (طعم گوشتی / لذیذ). بزاق موجود در دهان، مواد شیمیایی موجود در غذا و نوشیدنیهایی که مصرف میکنیم را در خود حل میکند و پرزهای چشایی کوچک روی سلولهای گیرنده، سیگنالهایی به مرکز چشایی در مغز ارسال میکند. بو نیز نقش مهمی در چشایی ما ایفا میکند. پوشش داخلی بینی حاوی سلولهای گیرنده بو است که بوی غذاها را میگیرند و این دو حس در کنار هم کار کرده و طعمهای متفاوت گوناگون را شناسایی میکنند. حس چشایی بستگی به ترکیب غذا نیز دارد. اگر غذای شیرین را پس از بلع غذای بی مزه، بخورید  طعم آن شیرین تر احساس میشود. اگر به خوردن یک نوع غذا پشت سر هم ادامه دهید، کاهش رضایت از طعم را احساس میکنید که به علت سازگاری و انطباق با آن غذا است.

 

چه چیزهایی میتواند موجب تغییر چشایی شود؟

جوانه های چشایی دائما در حال جایگزین شدن هستند بنابراین تغییر در سلامت، مواد مغذی دریافتی و تغذیه، داروها، هورمونها و سن، همگی میتوانند بر عملکرد آنها تاثیر گذاشته و باعث شوند غذاها بی مزه یا مشابه به نظر برسند یا طعم بد، شیرین، گچی، خون مانند یا طعمهای نامطلوب دیگر در دهان ایجاد کنند. از جمله دلایل محتمل طعمهای غیر طبیعی در دهان عبارتند از:

-    سلامت ضعیف دهان: بهداشت ضعیف دهان میتواند به معنی مشکلات لثه و دندان مانند ژینژیویت باشد که موجب طعم بدن در دهان میشود.
-    عفونت دستگاه تنفسی فوقانی: سرما خوردگی، آلرژی و سینوزیت از جمله بیماریهایی هستند که موجب احتقان مسیر بینی و کاهش حس بویایی میشوند و به این ترتیب توانایی چشیدن طعمها کاهش می یابد.
-    بارداری: در مراحل اولیه بارداری، برخی از زنان متوجه میشوند حس چشایی شان تغییر کرده است. ممکن است طعم فلزی عجیب در دهان احساس کنند یا برخی نوشیدنیها و غذاهایی که سابقا لذت بخش بودند، ناگهان ناخوشایند به نظر برسند. همچنین فرد ممکن است از غذاهایی که پیش از این خوشش نمی آمد، لذت ببرد.
-    شیمی درمانی و داروهای درمان بیولوژیکی: افرادی که با این داروها تحت درمان سرطان قرار دارند ممکن است طعم عجیبی در دهان حس کنند که فلزی، تلخ یا شور احساس میشود.
-    داروهای دیگر: برخی از داروهایی که برای درمان آلرژی، بیماری آلزایمر، آنمی، آسم، فشار خون، گلوکوم (آب سیاه)، بیماری پارکینسون، نقرس، آرتروز روماتیسمی، اسکیزوفرنی و مشکلات تیروئید مصرف میشوند و نیز آنتی بیوتیکها (مانند مترونیدازول)، ضد قارچها، کورتیکواستروئیدها، دیورتیکها و چسبهای نیکوتین، میتوانند طعم بد و غیر طبیعی در دهان ایجاد کنند.
-    مشکلاتی در سلامتی: خشکی دهان به علت بی آب شدن بدن یا آسیب غدد بزاق، میتواند به طعم فلزی در دهان منجر شود. در افرادی که به دیابت یا بیماری تیروئید، کبد یا کلیه مبتلا هستند، و نیز افرادی که ام اس، فلج صورت یا سکته دارند، مشکلات طعم دهان محتمل تر است. سوء هاضمه در نتیجه بیماری رفلاکس مری – معده نیز میتواند طعم شیرین یا اسیدی در دهان ایجاد کند.
-    پیری یا سوء تغذیه: طعم شیرین و شور اغلب با تغذیه نامناسب یا پیری، کاهش می یابد.
-    سندرم سوزش دهان: این وضعیت که به نامهای گلاسودینیا ( glossodynia)، گلاسوپیروز ( glossopyrosis)، استومودینیا (stomodynia) و دیسستزی دهان نیز شناخته میشود، با حس مداوم سوزش در لبها، زبان یا جای دیگری در دهان مشخص میشود. این وضعیت میتواند با طعم تلخ یا فلزی نامطلوب در دهان یا کاهش چشایی همراه باشد.
-    جراحی: جراحی هایی که در دهان، بینی و حلق انجام میشود، میتوانند به عصبهای جوانه های چشایی یا غدد بزاق آسیب وارد کنند.
-    اختلالات چشایی: نادر هستند اما برخی افراد به صورت ارثی ممکن است ناتوانی بویایی یا چشایی بوها و طعمهای خاصی را تجربه کنند. ضعف چشایی (Hypogeusia) به کاهش چشایی و اختلال چشایی (dysgeusia) یک طعم غیر طبیعی اشاره دارد. احتمال این که اختلالات بویایی مسئول مشکلات چشایی مزمن باشند، بیشتر است.

 

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

طعمهای غیر طبیعی به علت عفونت دستگاه تنفسی فوقانی یا دارو باید ظرف چند روز تا چند هفته پس از رفع عفونت یا قطع مصرف دارو، و در صورتی که به علت بارداری باشد، معمولا پس از سپری کردن سه ماهه اول بارداری باید برطرف شود. اما اگر تغییر بلند مدتی در حس چشایی احساس کردید، به پزشک مراجعه کنید. پزشک عمومی احتمالا شما را به متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع میدهد. توانایی شناسایی طعمها را میتوان با استفاده از محلولهای مختلف در نواحی مختلف دهان و زبان امتحان کرد. ساکروز سلولهای گیرنده شیرینی ، کلرید سدیم طعم شور، کنین طعم تلخ و سرکه یا اسید سیتریک طعم ترش  را مشخص میکند. آزمایش خون برای کمک به تشخیص ممکن است توصیه شود. در صورتی که درمان لازم باشد، شیوه آن به علت کاهش چشایی بستگی دارد. بزاق مصنوعی ممکن است در موارد خشکی دهان توصیه شود یا ممکن است تجویز بلند مدت دارو، به داروهایی که همین عوارض را نداشته باشند، تغییر داده شود.

 

در دوره ای که حس چشایی تغییر کرده است، چه اقدامی میتوانم انجام دهم؟

در اینجا چند توصیه برای کمک به لذت بردن از غذا (در صورت تغییر موقت حس چشایی) آمده است:
-    اگر طعم همه غذاها برایتان مانند هم است، غذاهایی با طعم قوی تر مصرف کنید.
-    با استفاده از گیاهان معطر، سس و ادویه طعم بیشتری به غذا بدهید.
-    گوشت قرمز را در سرکه یا آب میوه بخوابانید یا آن را با سس کاری یا سس شیرین یا ترش مصرف کنید.
-    غذاهای سرد ممکن است طعم بهتری از غذاهای گرم داشته باشند.
-    ترشی یا شور برای افزایش طعم در کنار غذا مصرف کنید.
-    اگر قهوه یا چای معمولی برایتان طعم خوبی ندارد، آب لیمو یا چای سبز را امتحان کنید.
-    نوشیدنیهای گاز دار یا زنجبیلی که طعم قوی تری دارند ممکن است برایتان جالبتر باشند.
-    مقدار زیادی آب خالص بنوشید، میتوانید مقداری آب لیموی تازه نیز به آن اضافه کنید.
-    مرکباتی مانند پرتقال، گریب فروت و کیوی میتوانند مفید باشند.
-    جویدن آدامس بدون شکر یا مکیدن آب نبات سخت ممکن است مفید باشد.
-    دندانهایتان را دو تا سه بار در روز مسواک بزنید، هنگام مسواک، زبانتان را نیز مسواک بزنید. استفاده روزانه از نخ دندان به خصوص در اطراف لثه را فراموش نکنید.

 

تهیه و ترجمه: گروه سلامت سیمرغ
يکشنبه 27/2/1394 - 19:37

روشن کردن موهای شرابی کار سختی است

 

خانمهایی که موهایشان را مرتب به رنگ شرابی یا بادمجانی و رنگهایی با بیس قرمز در می آورند باید بدانند که این رنگ موها مثل رنگ مشکی و مشکی پر کلاغی عمل کرده و کار را برای روشن کردن موها سخت خواهد کرد .

خانمهایی که موهایشان را مرتب به رنگ شرابی یا بادمجانی و رنگهایی با بیس قرمز در می آورند باید بدانند که این رنگ موها مثل رنگ مشکی و مشکی پر کلاغی عمل کرده و کار را برای روشن کردن موها سخت خواهد کرد .
 
پاک کردن رنگ شرابی از روی مو ,حتما نگاه کنید برای تغییر رنگ موهای شرابی و قرمز به رنگهای روشن چه مدت باید صبر کرد؟
خانمهایی که موهایشان را مرتب به رنگ شرابی یا بادمجانی و رنگهایی با بیس قرمز در می آورند باید بدانند که این رنگ موها مثل رنگ مشکی و مشکی پر کلاغی عمل کرده و کار را برای روشن کردن موها سخت خواهد کرد . بنابراین حداقل زمانی که برای پاک شدن قرمزی از روی موها آن هم برای تغییر رنگ مو به رنگهای روشن بخصوص گروه زیتونی و مش و هایلایت که نیاز به دکلره خواهند داشت شش الی هشت ماه خواهد بود و به دلیل آسیب جدی که ممکن است با دکلره به مو وارد شود بهتر است این مدت زمان را گاهی به یکسال هم رساند.

آموزش پاک کردن رنگ شرابی موها

داشتن یک موی سالم قهوه ای رنگ خیلی بهتر از داشتن موی بلوند ناسالم

 

ولی اگر نمی توانید این مدت صبر کنید از این روش برای پاک کردن زنگ های شرابی یا تیره  از روی موها می توانید استفاده کنید:
برای بلوند کردن و روشن کردن موها با تن قرمز، نباید از دکلره قوی یا اکسیدان قوی استفاده کنیم چون با این کار موها مقاومت خودشون رو از دست میدهند و قبل از اینکه به رنگ دلخواه برسند ممکنه بسوزند. لوازم کار تفاوتی ندارند ولی نوع مواد متفاوتند.باید بسته به مقاومت مو و میزانی که میخوایم روشن کنیم از اکسیدان ۱ یا نیم و پودر دکلره ضعیف با قدرت روشن کنندگی ۵ یا ۷ درجه استقاده می کنیم .

(اکسیدان نیم با مارک bes در بازار هست و بیشتر مارک ها پودر ضعیف دارند و میتونید از راهنمایی فروشنده البته فروشگاه های معتبر استفاده کنید.) در چند مرحله مو رو روشن میکنیم.در هر مرحله میتوانیم اکسیدان رو قوی تر کنیم و بعد از شستن موها رو با نرم کننده یا ویتامینه بشوریم و خوب خشک کنیم و دوباره مواد درست کرده و به مو می زنیم. بهتره برای این کار از حرارت استفاده نکنیم چون این کار مو رو ضعیف میکنه و ما برای کار کردن روی موهای شرابی و تیره و ضعیف به مقاومت مو احتیاج داریم در مراحل آخر وقتی مو تا حدی جواب داد و روشی شد از رنگ ها به صورت رقیق شده با آب برای شک وارد کردن به مو و از بین بردن قرمزی یا زردی میتونیم استفاده کنیم مثلا برای از بین بردن زردی رنگ بنفش (v5) را با آب زیاد و چند قطره اکسیدان مخلوط کرده و روی مو میزنیم و ماساژ داده و سریع میشوریم و داخل رنساژ هم میتونیم از رنگ ۰۰۰ برای روشن تر شدن استفاده کنیم و یا بصورت جداگانه با اکسیدان ۳ مخلوط به صورت خیلی غلیظ و روی مو زده بعد از یک ربع تا نیم ساعت بشوریم.برای کم کردن قرمزی هم از رنگ زیتونی تیره (m3)میتونیم استفاده کنیم.


این کار احتیاج به مهارت داره و ممکنه زمان زیادی (۷ یا ۸ ساعت) طول بکشه و افرادی که تا بحال با مواد دکلره کار نکردن و تجربه ندارند بهتره این کار رو به یک آرایش گر ماهر بسپرند.هر چند که ممکنه هزینه این کار بسیار گران باشه ولی مهم اینکه سلامت موهاتون رو حفظ کنید.چون هنوز بسیاری از سالن ها با استفاده از مواد نا مرغوب و عدم مهارت به موهای مشتری آسیب های شدیدی میرسونند.باز هم تاکید می کنم که داشتن یک موی سالم قهوه ای رنگ خیلی بهتر از داشتن موی بلوند ناسالم !
گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

منابع:
patoghkade.com

zibasho.com

 

يکشنبه 27/2/1394 - 19:31

نحوه پخت کباب لندنی, درست کردن کباب لندنی

طرز پخت کباب لندنی


کباب لندنی غذایی لذیذ و اشتها آور که حتی دیدن عکسش هم وسوسه انگیز است .

 
آماده سازی و پخت کباب لندنی : 45 دقیقه

مواد لازم جهت تهیه کباب لندنی برای 8 نفر :

گوشت فیله یا راسته گوساله 1/5 کیلوگرم
 سیر خرد شده  1 حبه
 نمک  1 قاشق چای خوری
 سس سویا 3 قاشق غذا خوری
 سس گوجه فرنگی  1 قاشق غذا خوری
روغن نباتی 1 قاشق غذا خوری
فلفل سیاه 1/2 قاشق چای خوری
آویشن 1/2 قاشق چای خوری


طرز تهیه کباب لندنی :
در یک کاسه کوچک، سیر، نمک، سس سویا، سس گوجه فرنگی، روغن گیاهی، فلفل سیاه و آویشن را با هم مخلوط کنید.

دو طرف  گوشت را با یک چاقوی بسیار تیز حدود 2 سانتی متر برش داده. مخلوط سیر را به هر دو طرف از گوشت بمالید و گوشت را خوب ماساژ دهید. در فویل آلومینیوم قرار دهید، و  به مدت 5 تا 6 ساعت خنک کنید، هر ساعت گوشت را بچرخانید و زیر و رو کنید.

گریل را از قبل در فضای باز برای حرارت های بالا گرم کنید، و به آرامی روغن بریزید.
گوشت را در گریل آماده قرار داده و 3 تا 7 دقیقه هر طرف آن را طبخ کنید.

منبع : beryooni.com

يکشنبه 27/2/1394 - 19:28

 

 آبله مرغان یک بیماری ویروسی است

 

در صورتی که در سه ماهه اول و دوم بارداری به آبله مرغان مبتلا شوید خطرها کمی بیشتر می باشد. بیشترین احتمال خطر زمانی است که شما در هفته 13 تا 20 بارداری باشید. این خطرات شامل انتقال عفونت به جنین، همچنین سندرم واریسلای مادرزادی یا سندرم آبله مرغان مادرزادی CVS می باشد.

سندرم آبله مرغان مادرزادی عوارضی برای کودک به وجود می آورد، از جمله این عوارض شامل اثرات زخم (مانند زخم هایی که بر روی بدن کودکان به دلیل آبله مرغان ایجاد می گردد)، اندام ناهنجار مانند سر غیر عادی کوچک و ناهنجاری در رشد دست ها و پاها، تاخیر در رشد و تکامل، ناهنجاری های عصب شناختی مانند عقب ماندگی ذهنی و مشکلات بینایی می باشد.

 

 دکتر کرامت در این مورد اظهار داشت: آبله مرغان یک بیماری ویروسی است که فصل خاصی ندارد، بسیار مسری است و کودکان را بیشتر از بزرگسالان درگیر می‌کند.

وی تصریح کرد: در بیماری آبله مرغان میزان سرایت بسیار بالاست؛ به طوریکه این بیماری از طریق تماس پوستی و ترشحات تنفسی سرایت می‌کند.

کرامت درباره علائم بیماری آبله مرغان گفت: خستگی، تب و لرز، ضعف، ضایعات پوستی به شکل دانه‌های آبدار در بدن که از تنه شروع شده و سپس دست، پا، مخاط چشم و دهان را دربر می‌گیرد، از نشانه‌های این بیماری است.

آبله مرغان چیست,عوارض آبله مرغان آبله مرغان مادرزادی عوارضی برای کودک به وجود می آورد

 

وی ادامه داد: راه تشخیص این بیماری از طریق سرولوژی خون و ضایعات پوستی است و دوره بیماری آبله مرغان هفت تا 10 روز است.

کرامت با بیان اینکه اگر درمان بیماری در 24 تا 48 ساعت اولیه شروع شود، درمان بسیار آسان‌تر است، خاطرنشان کرد: عوارض شدید این بیماری در صورت عدم درمان کمتر از یک درصد موجب مرگ و میر می‌شود.

وی در خصوص عوارض ناشی از آبله مرغان تصریح کرد: این بیماری خطرناک بوده و می‌تواند سیستم عصبی مرکزی بیمار را درگیر کند و موجب عفونت مخچه و عفونت پرده مغزی شود. همچنین در صورت ابتلای مادران باردار، نقص عضو جنین را در پی دارد.

 

منبع:isna.ir

 

 

يکشنبه 27/2/1394 - 19:22

داستان کریم کیست,سایت سرگرمی

 داستان کوتاه کریم کیست؟

 

درویشی تهی‌‌دست از کنار باغ کریم خان زند عبور می‌کرد. چشمش به شاه افتاد و با دست اشاره‌ای به او کرد. کریم خان دستور داد درویش را به داخل باغ آوردند. کریم خان گفت: «این اشاره‌های تو برای چه بود؟»


درویش گفت: «نام من کریم است و نام تو هم کریم و خدا هم کریم. آن کریم به تو چقدر داده است و به من چی داده؟»


کریم خان در حال کشیدن قلیان بود. گفت: «چه می‌خواهی؟»


درویش گفت: «همین قلیان، مرا بس است.»


چند روز بعد درویش قلیان را به بازار برد و قلیان بفروخت. خریدار قلیان کسی نبود جز کسی که می‌خواست نزد کریم خان رفته و تحفه برای خان ببرد. پس جیب درویش پر از سکه کرد و قلیان نزد کریم خان برد. چند روزی گذشت. درویش جهت تشکر نزد خان رفت. ناگه چشمش به قلیان افتاد و گفت: «نه من کریمم نه تو. کریم فقط خداست، که جیب مرا پر از پول کرد و قلیان تو هم سر جایش هست.»

 

منبع:yekibood.ir

يکشنبه 27/2/1394 - 19:18

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «دعاى چهار نفر رد نمى شود و خداوند جلّ جلاله مى فرماید: به عزت و جلالم سوگند كه گر چه به طول انجامد، اما...
به گزارش پایگاه 598 به نقل از افکار نیوز، دعاها اقسامی دارند و شرایطی برای اجابت آنها نیاز است؛ در این میان هستند دعاهایی که اجابت آنها تضمین شده است.

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند: «دعاى چهار نفر رد نمى شود: پیشواى دادگر، پدر براى فرزندش، دعاى انسان براى برادرش در غیاب او و ستمدیده. خداوند جلّ جلاله مى فرماید: به عزت و جلالم سوگند كه گر چه به طول انجامد، اما عاقبت انتقام تو (ستمدیده) را بگیرم.»

همان حضرت (ص) فرموده اند: «دعاى كودكان امت من، در صورتى كه به گناهان آلوده نشده باشند، مستجاب مى شود.»

امام حسن (ع) نیز می فرمایند: «كسى كه قرآن بخواند دعایى مستجاب دارد، زود یا دیر.»

امام صادق (ع) درباره دعایی که مستجاب می شود، فرموده اند: «مبادا ستمگرى را در ستم كردن به مسلمانى ستمدیده، یارى رسانید؛ زیرا اگر شما را نفرین كند نفرینش مستجاب مى شود. جد ما رسول خدا صلى الله علیه و آله مى فرمود: همانا نفرین مسلمان ستمدیده اجابت مى شود.»

البته روایات در کنار تصریح بر دعاهایی که مستجاب می شوند، به دعاهایی نیز که مستجاب نمی شوند اشاره کرده اند.

پیامبر خدا (ص) می فرمایند: «خداوند عزّ و جلّ فرموده است: هر مخلوقى كه به كسى جز من متوسل شود، دستش را از اسباب آسمان ها و زمین كوتاه كنم و آن گاه چون چیزى از من بخواهد، عطایش نكنم و چون مرا بخواند، پاسخش ندهم.»

و نیز می فرمایند: «باید امر به معروف و نهى از منكر كنید و گرنه خداوند بدهاى شما را بر خوبانتان مسلط مى گرداند و در این صورت نیكانتان دعا مى كنند، ولى دعایشان مستجاب نمى شود.»


پی نوشت ها:
بحارالانوار
میزان الحکمه
شنبه 26/2/1394 - 11:59

hair-color

بلوند کردن موها به مراقبت نیاز دارد در این بخش از سایت دکتر سلام شیوه مراقبت از آن را از زبان  متخصصین رنگ می خوانیم

 

چه بخواهیم و چه نخواهیم، بحث درباره موی بلوند تمام‌شدنی نیست و یک حقیقت اساسی دراین‌باره این است که موی بلوند به مراقبت‌های ویژه‌ای احتیاج دارد.

من اخیراً موهایم را بلوند کرده‌ام و به شکلی وسواس گونه به مراقبت از آن اهمیت می‌دهم. هفته‌ای یک‌بار از داروهای نرم‌کننده مو استفاده می‌کنم، روی موهایم اسپری‌های محافظ در برابر اشعه ماورا بنفش می‌زنم و اگر باور می‌کنید، از شامپوهای رنگ دار بنفش استفاده می‌کنم! خودم هم هر بار در حمام برای استفاده از شامپوی بنفش دو دل می‌شوم اما بعد که نتیجه فوق‌العاده آن را می‌بینم بسیار خوشحال می‌شوم. به‌راستی، چرا شامپوی بنفش رنگ بلوند را تا این اندازه خوب و طبیعی نگه می‌دارد؟ برای پیدا کردن پاسخ این پرسش به سراغ جیم همر و مری کیت اوکانر، دو متخصص رنگ حرفه‌ای، رفتیم و در اینجا پاسخ‌های آن‌ها را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

اوکانر می‌گوید: این مسئله به یک قانون قدیمی لباسشویی برمی‌گردد به اسم آبی کردن. در این تکنیک مردم موقع شستن لباس کمی رنگ آبی به آن اضافه می‌کردند. با این کار اثر زردی روی لباس از بین می‌رفت و آن را روشن‌تر، تمیزتر یا سفیدتر می‌کرد. رنگ بنفش هم دقیقاً همین کار را می‌کند. طبق نظریه رنگ‌های اصلی، روی چرخه منطقی رنگ، بنفش و زرد مقابل هم هستند درنتیجه اثر یکدیگر را خنثی می‌کنند پس این شامپوها کمک می‌کنند تا هرگونه طیف زرد از موی شما پاک شود و  رنگ بلوند زیبایی باقی بماند. همان‌طور که تقویت‌کننده‌های رنگ طلایی به گرم کردن رنگ بلوند کمک می‌کنند و آن را از رنگ‌پریدگی بیرون می‌آورند، رنگ بنفش هم به کسانی کمک می‌کند که می‌خواهند موهای بدون رنگ و بلوند پلاتینی داشته باشند.

هرچند رنگ این محصولات دائمی نیست، استفاده از آن برای افراد بی‌تجربه توصیه نمی‌شود. موهای خشک و آسیب‌دیده رنگ‌دانه‌های این شامپوها را جذب می‌کنند و رنگ سطح موی شما را زمخت و خشن نشان می‌دهند پس برای از بین بردن زردی موی بلوند و استفاده از این محصولات بهتر است با آرایشگر خود مشورت کنید.

منبع : nikoo.com

 

شنبه 26/2/1394 - 11:48

hair

مشخص است که شما دوست ندارید هزینه زیادی بدهید و زمانتان را هدر دهید  تا رنگ موی دلخواه را برایتان انجام دهند ولی آنهارا خراب کنید   بسیاری از شیوه های روزانه ساده وجود دارد که رنگ مو را خراب میکند و تاثیر بسیار زیادی در خراب شدن رنگ دارند این موارد را بدقت بخوانید

 

  • آب

بااینکه از سالیان قبل شامپو به‌عنوان دلیل اصلی کمرنگ شدن یا تغییر رنگ مو معرفی‌شده است اما جالب است بدانید که آب به‌تنهایی یکی از دلایل تخریب و تغییر رنگ مو است. دایان مینار، از کارشناسان سالن‌های زیبایی نکسوس در نیویورک، می‌گوید: آب میزان فیبر را در مو افزایش می‌دهد و پوست سر را بلند می‌کند درنتیجه مولکول‌های حلّال در آب رنگ مو با آب از موی شما خارج می‌شوند. اگر موهایتان آسیب‌دیده باشند، آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ خود دارند. راه پیشنهادی مینار استفاده از اسپری‌های رنگ مخصوص قبل از شستشو است که از کمرنگ شدن رنگ مو جلوگیری می‌کنند.

  • محصولات حالت‌دهنده مو

شاید منطقی نباشد اما بعضی روغن‌ها و سروم های مخصوصی که برای حالت دادن یا صاف کردن مو استفاده می‌کنید در طی زمان اثر معکوس دارند و به‌جای مراقبت به موی شما آسیب می‌زنند. این به این دلیل است که فرمول‌های این نوع محصولات معمولاً حاوی سیلیکون‌های سنگین هستند که به روی لایه بیرونی ساقه‌های مو می‌نشیند. مینار توضیح می‌دهد که: بعضی از سیلیکون‌ها روی مو گسترش می‌یابند و در این حالت آلودگی را به خود جذب می‌کنند و همین باعث می‌شود که رنگ موی شما زمخت و بد به نظر برسد.

  • تخریب فیزیکی

کوین منکوسو، آرایشگر و متخصص مراقبت مو، می‌گوید: رفتار خشن با مو به رنگ آن هم آسیب می‌زند. رفتارهای خشن یعنی با شانه یا برس به جان گره‌ها افتادن یا بستن محکم موها در بالای سر به‌طور مداوم. این کارها به انسجام مو صدمه می‌زند و باعث می‌شود که ساقه‌های مو آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ داشته باشند و تغییر رنگ را سریع‌تر احساس کنید. برای جلوگیری از این اتفاق پیشنهاد می‌کنیم که روزانه از یک مرطوب‌کننده به روی ساقه‌های خیس یا حتی خشک موهایتان استفاده کنید تا آسان‌تر بتوانید آن‌ها را شانه کنید و سعی کنید موقع بستن مو آن را خیلی محکم نبندید.

  • مدل دادن با گرمای زیاد 

مشخص است که دستگاه‌های داغ مو را می‌سوزاند. هرچقدر مو بیشتر آسیب ببیند، آب بیشتری جذب می‌کند و آمادگی بیشتری برای از دست دادن رنگ دارد. حتی اگر لایه‌های درونی مو هنوز مولکول‌های رنگ را داشته باشند وقتی مو آسیب‌دیده باشد، حالت سطح مو ظاهر خوبی ندارد. هدف ما چیست؟ صاف و نرم کردن مو و داشتن یک درخشندگی طبیعی درنتیجه برای حفاظت از مو در مقابل گرما می‌توانید از روغن‌های تغذیه‌کننده و محافظ مو استفاده کنید. محصول پیشنهادی ما روغن موی نکسوس است.

 

  • کوتاه نکردن 

کمی فکر کنید، انتهای ساقه‌های مو قدیمی‌ترین قسمت موهای شما هستند که درواقع بیشترین میزان گرما یا مواد شیمیایی را تحمل کرده‌اند درنتیجه در طی زمان بیشتر از بقیه مو آسیب‌دیده‌اند. به همین دلیل است که رنگ مو در این قسمت‌ها همیشه زودتر تغییر می‌کند. نتیجه‌گیری: رنگ قسمت‌های پایین مو زودتر تغییر می‌کند پس بین هر 10 تا 12 هفته، بسته به قد و سلامت مو، کمی از نوک آن کوتاه کنید. برای اینکه میزان آسیب را به حداقل برسانید و موهای سالم‌تری داشته باشید، کرم تقویت نوک موی نکسوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

  • عدم استفاده از نرم‌کننده

نه‌تنها استفاده روزانه از نرم‌کننده و کرم‌های مرطوب‌کننده مو بلکه استفاده از ماسک مو نیز برای داشتن یک رنگ شفاف ضروری است. اگر موهایتان قوی باشد، با رنگ کردن‌های پیاپی آسیب کمتری می‌بینند. اما اگر مو آسیب‌دیده باشد و بخواهید آن را از بلوند به مشکی و از مشکی به قهوه‌ای تغییر رنگ دهید، هیچ‌کدام از رنگ‌ها آن‌طور که می‌خواهید در‌نمی‌آید.

  • اشعه ماورا بنفش

پرتوهای خورشید به انسجام شبکه مو آسیب می‌زنند و همان‌طور که تا الآن فهمیدیم، باعث کمرنگ شدن مو می‌شوند و البته عوارض بد دیگری مثل خشکی، شکنندگی و خشن شدن مو را نیز در پی‌دارند. منکوسو می‌گوید: متأسفانه محصولات مراقبت از مو هنوز دارای میزان کافی ضد آفتاب نیستند درنتیجه بهترین راه‌حل استفاده از یک کلاه تابستانی بزرگ است. برای جایگزین کردن رطوبت ازدست‌رفته مو در زیر آفتاب بهتر است روزانه از یک نرم‌کننده سبک استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که قبل از بستن یا بافتن مو از یک ماسک موی مرطوب‌کننده استفاده کنید. این کار کمک می‌کند که ساقه‌های مو از سوختن به‌وسیله پرتو ماورا بنفش حفاظت بشود مخصوصاً قسمت‌های انتهایی و نوک مو که در معرض آسیب بیشتر هستند.

منبع : http://nikoo.com

شنبه 26/2/1394 - 11:46