تعداد مطالب : 572
تعداد نظرات : 1373
زمان آخرین مطلب : 2652روز قبل

 كارشناسان یك شركت امنیتى پس از مدت ها بررسى موفق شدند منبع اصلى دو نوع هرزنامه را كه به صورت گسترده به پست الكترونیكى میلیون ها كاربر در سراسر دنیا ارسال مى شد، شناسایى و فعالیت آن را متوقف كنند. به نوشته روزنامه Washington Post، این بررسى ها نشان داد كه یك شركت هاستینگ اینترنتى به عنوان منبع اصلى فعالیت این هرزنامه ها و ارسال آن ها به كاربران محسوب مى شده است. به گفته كارشناسان امنیتى، پس از شناسایى شركت McColo به عنوان منبع اصلى تولید هرزنامه و تعطیل شدن آن، حجم هرزنامه هاى ارسال شده به پست الكترونیكى كاربران به میزان زیادى كاهش یافت. شركت McColo یكى از مراكز هاستینگ محسوب مى شود كه در كالیفرنیاى جنوبى مشغول بود و به طور كلى، ارسال بیش از ۷۵ درصد هرزنامه ها را به صورت روزانه برعهده داشت. به گفته «نیلش باندرى» (Nilesh Bhandari) مدیر تولید شركت امنیتى IronPort، در ماه اكتبر به صورت میانگین روزانه ۱۹۰ میلیارد هرزنامه در دنیا ارسال شده است. این در حالى است كه پس از تعطیل شدن شركت McColo، تعداد هرزنامه هاى ارسال شده در طول روز به ۱۱۲ میلیارد عدد رسید كه این رقم كاهش درصدى در تعداد هرزنامه هاى ارسال شده را نشان مى دهد.

شنبه 25/8/1387 - 11:25

 جدیدترین «ابرمیکروسکوپ» جهان در شهر ایسیس انگلیس آماده بهره برداری است. این ایستگاه 200 میلیون پوندی به دانشمندان اجازه خواهد داد که اشیایی 10 هزار بار ظریف تر از یک تار موی انسان را مشاهده کنند. این دستگاه با عنوان یک منبع نوترون در حال ضربان شناخته شده است. مهم ترین کاربرد این دستگاه مشاهده شیوه رفتار مواد است در حالی که هیچ فرد دیگری بدون این دستگاه نمی تواند این مشاهده را داشته باشد. در «ابرمیکروسکوپ» ایسیس می توان 40 آزمایش مختلف را در راستای یکدیگر انجام داد. این سیستم در واقع دومین ایستگاه هدفمند میکروسکوپی در ایسیس است که به ISIS2 معروف شده است. حوزه های قابل بررسی با این تجهیزات بسیار گسترده و به اندازه تمام کائنات است به طوری که می توان از تاریک ترین گوشه های دستگاه های کوانتومی گرفته تا قفسه های سوپرمارکت ها را با این میکروسکوپ مورد ارزیابی دقیق قرار داد.

شنبه 25/8/1387 - 11:25

 محققان دانشگاه فلوریدای جنوبی، موفق به تولید سلول های خورشیدی قابل انحلالی شدند که توانایی تولید 8/7 ولت انرژی الکتریکی را خواهد داشت. به گفته محققان این موسسه، می توان این سلول ها را روی هر سطحی که در مقابل تابش نور خورشید قرار دارد (مانند اتومبیل ها یا دیوار منازل مسکونی) اسپری و با استفاده از آنها انرژی الکتریکی تولید کرد. همچنین محققان اظهار داشتند به دلیل توانایی قرارگیری این سلول ها در مایع، می توان آن را به راحتی در اسپری ها گنجانده و همچنین به صورت محلول در انواع رنگ آن را مورد استفاده قرار داد. براساس طرح های ارائه شده برای این محصول، حتی می توان این سلول ها را به عنوان رنگ انواع لباس ها مورد استفاده قرار داد زیرا این سلول ها به راحتی توانایی شارژ تجهیزات الکترونیکی کوچک مانند تلفن های همراه را داشته و با استفاده از لباس ها به عنوان منبع و مولد انرژی، می توان این تجهیزات را در هر زمان و مکانی به راحتی شارژ مجدد کرد. این سلول ها بر خلاف سلول های خورشیدی رایج از پلیمرهای آلی ساخته شده اند که دارای برخی از قابلیت های الکتریکی صفحات سیلیکونی بوده و در عین حال قابلیت حل شدن در مایع و قرارگیری روی سطوح قابل انعطاف را نیز خواهند داشت.

شنبه 25/8/1387 - 11:24

 محققان می گویند آهن ربای موجود در هدفون بر سلامتی انسان تاثیر منفی دارد و نباید آن را روی گردن یا سینه قرار داد. نتایج تازه ترین تحقیقات نشان می دهد کسانی که از گوشی برای شنیدن موسیقی استفاده می کنند نباید آن را روی گردن یا در جیب بغلی لباس خود قرار دهند. این تحقیقات نشان می دهد آهن ربای موجود در هدفون در صورت قرار گرفتن در فاصله کمتر از سه سانتی متری قلب به شدت بر فعالیت و به ویژه تپش آن تاثیر می گذارد. به گفته محققان، دستگاه های پخش موسیقی چنین تاثیری ندارند و تنها آهن ربای موجود در آنها خطرناک است.

شنبه 25/8/1387 - 11:24

 سازمان تحقیقات فضایی هند موفق به ساخت یک ماهواره جدید شده است که می تواند در شرایط خاص جوی عکسبرداری کند. این ماهواره قادر است از میان انبوه ابرها عکس بگیرد و می توان از آن در فعالیت های مربوط به کنترل گردبادها، سیلاب ها و امور زراعی نیز بهره گرفت. ماهواره های فعلی هند فقط در باندهای نور مرئی یا نور مادون قرمز کار می کنند و این بدان معنی است که این ماهواره ها فقط می توانند در شرایط شفاف جوی و بدون ابر عکس بگیرند. برای قابلیت مشاهده از میان ابرهای انبوه ماهواره جدید مجهز به یک سیستم جدید رادار است و به همین خاطر RISAT یا ماهواره تصویربرداری رادار نام گرفته است. به گفته مقامات سازمان تحقیقات فضایی هند، این ماهواره با استقرار در مدار، کاربردهای بسیاری در زمینه تحقیقات و جمع آوری اطلاعات خواهد داشت. این ماهواره همچنین یک حسگر فعال با عنوان SAR دارد که در طیف میکرو امواج الکترو مغناطیسی کار می کند و قدرت وضوح و کارایی آن را ارتقا می دهد.

شنبه 25/8/1387 - 11:24

 فضاپیمای آمریکایی "اندیور" با هفت سرنشین از مرکز فضایی کندی در نزدیکی کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد.
به گزارش شبکه خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه، این فضاپیما که ماموریت دارد طی 15 روز پانزده تن تجهیزات و مواد غذایی و دیگر مایحتاج را به ایستگاه فضایی بین المللی برساند، پس از هشت دقیقه و سی و سه ثانیه از زمان پرتاب به مدار کره زمین رسید.
این فضاپیما روز یکشنبه به مدت دوازده روز به ایستگاه فضایی بین المللی متصل می شود که این مدت احتمالاً یک روز نیز تمدید می شود.
فضاپیمای اندیور چهارده و نیم تن تجهیزات و مواد غذایی و دیگر مواد مورد نیاز سرنشینان ایستگاه فضایی بین المللی را به آن ایستگاه حمل می کند.
قرار است فضانوردان دو کابین جدید برای خواب، یک کابین برای ورزش، یک سرویس بهداشتی جدید، یک یخچال، دو اجاق برای پخت و پز، یک فریزر و یک کوره آزمایشگاهی را در ایستگاه فضایی بین المللی نصب کنند.
اندیور همچنین یک سامانه تصفیه و تبدیل ادرار به آب آشامیدنی کاملاً گوارا را به ایستگاه فضایی حمل می کند که قرار است این سامانه بعدها در سفرهای اکتشافی به کره ماه نیز مورد استفاده قرار بگیرد. 

شنبه 25/8/1387 - 11:24

 دو شرکت ژاپنی نیسان و اتمیک انرژی اعلام کردند موفق به ارائه سیستم تصویربرداری شده اند که اولین تصویر جهان را از جریان روغن موتور در هنگام حرکت با سرعت بالا تولید خواهد کرد. این دو شرکت با استفاده از ترکیب پرتونگاری نوترونی و تکنولوژی عکسبرداری سریع برای ثبت عکس از حوادث در حال وقوع، موفق به بررسی عملکرد روغن موتور در هنگام حرکت در موتور اتومبیل شدند. شرکت های فوق قصد دارند این تصویرسازی از عملکرد موتور را برای تعیین دلیل کاهش حساسیت و کارایی در روغن موتورها مورد استفاده قرار دهند. هدف از انجام این مطالعات، بازسازی موتور اتومبیل ها به منظور بهینه سازی چرخش روغن موتور که در نهایت منجر به کاهش مصرف سوخت و کاهش انتشار دی اکسید کربن خواهد شد، بیان شده است.

شنبه 25/8/1387 - 11:24

در حال حاضر هارددیسک ها، متشخص ترین قطعات موجود در عالم فانی هستند.
جواد زارعی: زمانی که قیمت کالاهای دیجیتالی کاهش پیدا می کند، رافت و محبت میان فرزندان بشر فزونی خواهد یافت. این گفته حکیمانه دیروز هنگام صرف صبحانه از شخص معلوم الحالی ساطع شده است. اما باور کنید هنگام افت قیمت قطعات و تجهیزات کامپیوتر همه شاد و خوشحال می شوند، مخصوصاً در افراد درگیر با موضوع خرید و فروش کالاهای کامپیوتری این مساله فزونی پیدا می کند. در حال حاضر هارددیسک ها، متشخص ترین قطعات موجود در عالم فانی هستند. اگر به طور خلاصه گزارش دهم، متوسط قیمت هارددیسک های SATA2 با ظرفیت 160 گیگابایت در حوالی 40 هزار تومان، مدل های 250 گیگابایتی در نزدیک های 50 هزار تومان، مدل های 320 گیگابایتی طرف های 60 هزار تومان و متوسط قیمت مدل های 500 گیگابایتی 70 هزار تومان است. اینکه می گویم متوسط قیمت، دلیل دارم.
قیمت هارددیسک های IDE قدری بالاتر از مدل SATA2 هم ظرفیت خود است و خدا را شکر تا اطلاع ثانوی در بازار توزیع می شود. خدا را شکر می کنم، بدین جهت که اولاً دلم می خواهد و ثانیاً مادربرد بسیاری از کاربران کنونی فاقد رابط SATA است، لذا استفاده از هارددیسک های IDE برای ارتقای ظرفیت ذخیره سازی سیستم، غنیمتی است گرانبها.
نکته دیگر اینکه قیمت هارددیسک های یک ترابایتی بالاخره از مرز 150 هزار تومان گذشت. در واقع اغلب مدل های هارددیسک در حوالی 150 هزار تومان اقدام به اتراق بلندمدت می کنند و کنگر می خورند و لنگر می اندازند. هنگامی که قیمت هارددیسک ها از این مرز فرو می افتد، به نوعی در سراشیبی سقوط قیمت وارد می شوند و چاره ای جز کاهش نخواهند داشت. البته بین خودمان بماند که قیمت هارددیسک های یک ترابایتی در خارج از مرزهای کشور به صد دلار رسیده است، اما حجم محدود سفارش و توجه ویژه کاربر ایرانی به مدل های 500 گیگابایتی موجب شده است شرکت های واردکننده، در ورود مدل های یک ترابایتی تاملی عاقلانه داشته باشند. به تصورم قیمت هارددیسک ها در اواسط آذرماه دچار افت قیمت خواهند شد. عرضه گسترده تر مدل 5/1 ترابایتی می تواند موجب تسریع در روند کاهش قیمت ها از انتهای آبان ماه شود.
این را هم بگویم و بحث شیرین هارددیسک ها را به پایان برسانم که هر چقدر توصیه می شود که محصولات Maxtor را بی خیال شوید، به همان اندازه توصیه شده است که از محصولات سطح بالای Samsung مانند خاندان بهره بگیرید. البته تمامی محصولات این شرکت خیلی تاپ نیستند، اما هارددیسک خوب و عالی کم نیستند. محصولات شرکت های بزرگی چون Hitachi، Western Digital و Seagate به دلیل رقابت فوق العاده فشرده ای که با هم دارند، از لحاظ فنی کم نمی گذارند و شک ندارم که نظر خریدار را تامین خواهند کرد. شرکت های باسابقه و معتبری از محصولات شرکت های فوق الذکر پشتیبانی می کنند.

جمعه 24/8/1387 - 12:40

 به گفته مایكروسافت یك سوم از PCهاى جهان بنوعى از نرم افزارهاى تقلبى یا غیرمجاز استفاده مى نمایند و كاربران این دستگاه ها به این ترتیب خود را در معرض انواع خطرات ناشى از آلودگى به ویروس ها و بدافزارها و یا ریسك ناشى از كلاهبردارى و سوءاستفاده قرار مى دهند. به گزارش ایتنا Graham Arthur یكى از وكلاى مایكروسافت مى گوید كاربران به اندازه كافى به اینكه نسخه هاى تقلبى نرم افزارهاى شركت هاى مختلف تا چه اندازه مى توانند به تروجان ها و دیگر بدافزارها آلوده باشند توجه نمى كنند. به گفته وى چنانچه كاربران از نسخه هاى اصلى اما ثبت نشده نرم افزارها استفاده كنند نیز از اندكى امكانات برنامه بهره خواهند برد و خود را از بسیارى از منافع جنبى مانند پشتیبانى، وارانتى یا دریافت بسته هاى بروزرسانى محروم خواهند نمود. هرچند این یك مشكل جدید بحساب نمى آید و تمام نرم افزارهاى محبوب را شامل مى شود، با این وجود ماهیانه بیش از ده ها شركت كامپیوترى دست بگریبان مشكلات ناشى از كپى بردارى و استفاده غیرمجاز از نرم افزارهاى خود مى باشند. مایكروسافت مى گوید هر هفته بیش از ۲۵۰ مورد فروش نرم افزارهاى غیرمجاز خود را در سایت حراجى eBay متوقف مى نماید. Arthur اشاره مى كند: «بسیارى از خریداران سهوا گمان مى كنند نرم افزارى را كه خریده اند اصلى و قانونى مى باشد. غافل از اینكه این گونه نرم افزارها نه تنها اصلى نیستند بلكه كامپیوتر خریداران را به دروازه اى براى ورود انواع ویروس ها، تروجان ها، و كلاهبرداران رایانه اى مبدل مى سازند.» بنا بر اعلام مایكروسافت از بین محصولات این شركت، آفیس ۲۰۰۷ اینك به محبوب ترین و مورد توجه ترین نرم افزار براى فروش در شبكه هاى غیرقانونى تبدیل شده است.

جمعه 24/8/1387 - 12:40

 یك راه حل كامل جهت: ضبط، ویرایش و نمایش صفحه نمایش هاى ویدئو یى و انتشاراتى مى باشد.با پشتیبانى از انواع ویدئو هاى Standard شما مى توانید از تحویل محتویاتتان در حال و آینده مطمئن باشید. Camtasia Studio راه حلى است كاملا حرفه اى براى ضبط، ویرایش و به اشتراك گذاشتن File هایتان با بهترین كیفیت روى: Web، CD-ROM، رسانه هاى قابل حمل همچون iPod ضبط آسان صفحه نمایش شما، PowerPoint، Multiple audio tracks و Webcam Video براى تولید Video هاى آموزشى، Screencasts )آن هم بدون اختلال و ترك) از دیگر قابلیت هاى این نرم افزار مى باشد. Camtasia Studio شما را در این دنیاى متحرك كمك خواهد كرد، آن هم با ساخت آسان Video ها، Mp3 ها براى iPod یا سایر وسایل قابل حمل. اكنون شما مى توانید پیام هاى تبلیغاتى، Screencast، سخنرانى ها و یا Video هاى آموزشى را براى شنوندگان خود در هر جایى از اتوبوس گرفته تا Coffee Shop و یا... عرضه كنید. TechSmith Camtasia Studio v6.0از نظر دیگر نمونه اى از یك طرح به اشتراك گذارى نیز مى باشد.
قابلیتهاى عمومى نرم افزار TechSmith Camtasia :Studio 6.0
: Record Anything - قابلیت تولید آسان فیلم هاى آموزشى، نمایشى و سخنرانى ها و سایر جریان هاى Online و امكاناتى بى پایان. شما مى توانید همیشه به طرق مختلف از قبیل:
Screen recordings، audio، voice، Narration، PowerPoint، Picture-in-Picture و Webcam Video با شنوندگان خود در ارتباط باشید.
: Edit and Enhance -قابلیت ویرایش و افزایش ویدئوهایتان از طریق: نوشته ها، عنوان ها، نسبت ها، بزرگ و كوچك كردن تصاویر، حركت هاى Graphic ى و صداى افزوده شده.پهناورى و بزرگ بودن Option هاى بخش ویرایش Camtasia Studio آنقدر بالاست كه همه نیازهاى شما را بر طرف خواهد كرد.
: Share -قابلیت خروجى هاى متنوع از قبیل: Flash، QuickTime و سایر Format هاى رایج.
شما پس از خروجى قادر به اشتراك گذاشتن File هایتان بر روى Web، CD و یا DVD هستید. حتى شما مى توانید از هدایت كننده هاى ارائه شده، در انتخاب بهترین Format و تنظیمات براى قسمت اشتراك گذارى براى شنوندگانتان یارى گیرید. یا حتى شما قادر به Control كامل بر روى صدا، video Codecs، كیفیت تصاویر، سرعت انتقال تصاویر، عمق رنگ ها و شمول و ممانعت در جلوه هاى ویژه هستید.
قابلیتهاى كلیدى نرم افزار TechSmith Camtasia :Studio 6.0
Record :ضبط تمام یا قسمتى از صفحه
- ضبط تصاویر WebCam
- ضبط صداهاى ورودى و یا صداهاى داخل System
- ضبط تمام عناصر و داده هاى ارائه شده توسط PowerPoint
شامل: slide timing، animations و voice Narration
- ضبط Click هاى Mouse و همچنین ضربه هاى صفحه كلید
- ضبط لایه هاى Windows و فعل و انفعالات نرم افزارها
Capture - كردن تنها یك Frame براى تصاویر ساكن در AVI Slideshow
- مرحله بندى كردن میان Recording با تعیین كمك كننده ها براى كاربران
- ارائه Codec هاى جدید توسط TechSmithجهت ارائه دادن Video هایى با كارایى بالا براى سریه و ساده بودن recording
Preview - مراحل قبلى یك audio براى recording
- ضبط صداهاى ورودى از Microphone
- اضافه كردن زمان هك شده و نوشته ها بر روى تصاویر
- اضافه كردن نوشته حتى هنگام ضبط
- افزودن و تغییر نوشته ها در ScreenPad Shapes
- اضافه كردن سایه
Use time-lapse recording-
Record annotation Drawings with ScreenDraw-
:Edit and Enhance
- افزودن تصاویر از digital video file ها براى تولیدات شخصى با خروجى هاى: WMV، MPEG و AVI
- اضافه كردن تكه هاى Audio شامل: WAV و MP3
- افزودن تصاویر ساكن شامل: BMP، JPG و GIF
- انتخاب یا Cut كردن بخشى از Video
- انتخاب یك frame از تصویر براى تفیك یك Video در ۲ تا
Zoom- كردن در timeline براى دقت در تك تك frame ها
- انتخاب بخشى از یك Frame با خروجى BMP
- ویرایش، باز بینى، بریدن و اضافه كردن AVI clips
- باز بینى و تغییرات شما در ویرایش براى real-time
- تغییر اندازه و تفكیك كردن پنجره هاى Preview
- استفاده از ۱۸ تصویر جدید میان تصاویر
- و...
Publish :خروجى هایى با format هاى Standard و رایج دنیا همچون:
Macromedia Flash، AVI، Microsoft Windows Media، RealNetworks RealMedia و QuickTime
- ایجاد Production Wizard و كمك كننده ها با قابلیت انتخا ب ویژگى ها
- خروجى animated GIF
- خروجى EXE file با Pack و Show
- خروجى Video هاى متعدد در یك زمان با تولید دسته اى
- انتخاب List از codec ها براى مطابقت دادن با مطالب
- انتخاب عمق رنگ و سرعت انتقال
- انتخاب كیفیت صدا

جمعه 24/8/1387 - 12:40