irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

كارگردان: حبيب كاوش

فيلم نامه نويس: حبيب كاوش

مدير فيلمبرداري: برگروني مارديروس بغوسيان

طراح صحنه: مهران يوسف زاده، حبيب كاوش، سيروس مقدم، محمود نزهت سرشت

عكس: محمود پور بهرامي

جلوه هاي ويژه: سعيد دليري، جلال مال مير

تدوين گر: روح الله امامي، داود يوسفيان

موسيقي: مجيد انتظامي

طراح گريم: مهناز فلاح، رويا يوسفي، بيژن محتشم

بازيگران: علي اكبر بهادري، امير باران لويي، مونيا جمال پور، معصومه تقي پور، فرهنگ مهر پرور، فرحناز شادماني، محمد رضا حق گو، فرهاد محبت، يوسف آذري، علي اصفر نجات، سعيد خوشدل و ...

تهيه كننده: حبيب كاوش

سال ساخت: 1369

زمان: 93 دقيقه

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:51
irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

خلاصه داستان:

« ماشاالله ايران منش » از كرمان راهي پايتخت مي شود تا ارث پدري اش، آپارتمان شماره 13 را بفروشد و كارگاه تراشكاري كارفرماي خود را در زادگاهش خرديداري و با دختر محبوبش ازدواج كند؛ اما آپارتمان به دليل وجود ساكنان مجتمع كه آدم هاي بد قلقي هستند فروش نمي رود؛ ابراهيم در كنار در ورودي آپارتمان بساط ميوه فروشي به پا كرده؛ ديگري يك شركت خصوصي؛ يكي مطب دندان پزشكي و چهارمي آرايشگاه زنانه. هيچ خريداري حاضر نمي شود خود را با اين آدم ها گرفتار كند. ماشاالله ايران منش عاقبت با تمهيدي همسايه ها را به همكاري وا مي دارد و آپارتمان خود را به برادر ابراهيم واگذار مي كند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:49
irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

آپارتمان شماره 13

كارگردان: يدالله صمدي

فيلم نامه نويس: علي رضا خمسه، حسن قلي زاده

مدير فيلم برداري: حسن قلي زاده

صدا: اسحق خانزادي، مهدي دژبدي

طراح صحنه: حسن هدايت، صالح پناهي، سهراب فضل علي

عكس: حسين ملكي

تدوينگر: حسين زند باف

موسيقي: فرهاد فخرالديني

طراح گريم: شكوه اعظم حافظي جو، عبدالله اسكندري، مصطفي كامياب

بازيگران: علي رضا خمسه، جمشيد اسماعيل خاني، كتايون رياحي، مريم معترف، صديقه كيانفر، نيلوفر محمودي، سيروس گرجستاني، اكبر دودكار، ابراهيم آبادي، ناصر لقايي، مهين بوجار، شعبان رنگي وند، فاطمه دانش زاد، شكوه اعظم حافظي جو، فرهاد خان محمدي، مرتضي ضرابي، عفت رضايي، عباس قاجار و ...

تهيه كننده: يدالله صمدي، گروه فيلمسازي همراه

محصول: گروه تعاوني همراه

سال ساخت: 1369

زمان: 97 دقيقه

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:48
irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

كارگردان: حميد لبخنده

تهيه كننده: مرتضي شايسته (هدايت فيلم)

فيلمنامه: اصغر عبداللهي، حميد لبخنده

مدير فيلمبرداري: حسن پويا

تدوين: محمدرضا موئيني

موسيقي متن: كارن همايونفر

طراح صحنه و لباس: آتوسا قلم فرسايي

عكس: علي نيك رفتار

بازيگران: هديه تهراني،بهرام  رادان، حسن جوهرچي، اسماعيل شنگله، شيلا خداداد، پوراندخت مهيمن، بهناز محرر، آزيتا لاچيني، جمال اجلالي

سال ساخت: 1379

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:48
رامين الهامي ( تعداد مطالب : 20040 ) ( تعداد نظرات : 2175 )

ج - راه گريز از جدال و ستيزه جوئى با مردم :

براى پى بردن به سوء نيت و فساد قصد و هدف گوينده ، نشانه اى وجود دارد كه به وسيله آن مى توانيم به نادرستى قصد و اراده او آگاه شويم . به اين صورت كه مشاهده مى كنيم : وى - به خاطر اظهار فضل و خودنمائى و اظهار آشنائى به مساءله - از ظاهرگشتن حق و اثبات واقعيت به وسيله ديگران ، ابراز تنفر مى كند؛ (اين حالت روانى ، نمايانگر سوء نيت و فساد قصد و اراده گوينده است )؛ چون انگيزه اين حالت روانى ، حس برترى جوئى و از طريق اظهار فضل مى باشد كه با تهاجم و يورش به ديگران همراه است ، و ميخواهد با چنين يورش و سرازير كردن سيل انتقاد، عيب و نقص طرف را وانمود سازد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 803روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:48
irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

خلاصه داستان:

علي مشرقي نويسنده داستانهاي كوتاه به اتهام قتل همسرش بازداشت مي شود. او بايد براي اثبات بي گناهي اش شاهدي را به دادگاه بياورد و شاهد، زني است به نام مريم شكوهي كه حاضر نمي شود به دادگاه بيايد ولي مشرقي سعي مي كند به زن نزديك شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:44
ياس كوچك ( تعداد مطالب : 218 ) ( تعداد نظرات : 362 )

سلام

ببخشید این سوال رو میپرسم...

من تازگی کمی زیاد تر از قبل کنجکاو شدم...

می خواستم از آقای yaser 688  تشکر کنم که به مطالبم نظر میدن...

و یه سوال: می خواستم بدونم شما هم عضو تبیان هستین و مطلب مینویسین؟

آخه اسم شما خیلی برام آشناست ولی هر چی میگردم نمیتونم مطلبی از شما پیدا کنم...

بازم ممنون به خاطر نظراتتون...

                                                                       یاس

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:44
irancel_2008 ( تعداد مطالب : 1295 ) ( تعداد نظرات : 925 )

آب و آتش

نويسنده و كارگردان: فريدون جيراني

مدير فيلمبرداري: محمود كلاري

تدوين: مهرزاد مينويي

موسيقي: پيمان يزدانيان

بازيگران: پرويز پرستويي، ليلا حاتمي، آتيلا پسياني، بهناز جعفري، فريماه فرجامي

تاريخ نمايش: 1380

فروش در اكران تهران: 150 ميليون تومان

زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:43
رامين الهامي ( تعداد مطالب : 20040 ) ( تعداد نظرات : 2175 )

 خدايان سه گانه

آرياييان هندوستان مانند ساير مشركان به خداى حقيقى جهان نيز معتقد بودند و او را برهما (Brahman) به معناى قائم بالذات و ازلى و ابدى مى ناميدند. آنان در آغاز بت و بتخانه نداشتند و مراسم عبادى خويش را در فضاى باز مى دادند و به خدايانى مذكر كه معمولا نماد اجرام آسمانى بودند، عقيده داشتند. در دورانهاى بعد بتهايى بى شمار و بتخانه هايى باشكوه و گوناگون ساختند و خدايانى مانند الهه مادر، الهه زمين ، مار كبرا و غيره را به مجموعه خدايان خود مى افزودند.
خدايان تثليث هندو (Trimurti Hindu) عبارتند از:
1. برهما (Brahman)، خداى ايجاد كننده (كه قبلا اشاره شد)؛
2. شيوا (Siva) خداى فانى كننده كه مجسمه چهار دست و در حال رقص ‍ او فراوان است . رقص شيوا نقش او را در ايجاد و انهدام نشان مى دهد؛
3. ويشنو (Vishnu) خداى حفظ كننده . جلوه هاى دهگانه اين خدا براى مردم در طول تاريخ عبارت است از: ماهى ، لاك پشت ، گراز، موجود نيمه آدم و نيمه شير، كوتوله ، راما (Rama)ى تبر به دست ، راما، كريشنا (Krishna)، بودا (Buddha) و كلكى (Kalki).
(2) آيين هندو فرقه هاى بى شمارى دارد كه با يكديگر در صلح و صفا به سر مى برند. پيروان هر يك از اين فرقه ها بر جنبه خاصى از دين تاءكيد مى كنند و معمولا به يكى از خدايان روى مى آورند. طرفداران هر يك از شيوا و ويشنو جمعيت بزرگى را تشكيل مى دهند.
شيواپرستان عورت شيوا را نيز مى پرستند و آن را لينگا (Linga) مى نامند. مجسمه هاى لينگا و معابد آن نيز فراوان است .
از جمله 12 بتخانه بزرگ و باشكوه كه به افتخار لينگا و براى پرستش آن بنا كرده بودند، معبد سومنات (Somanatba) است . ثروت هنگفت و خيال انگيز آن بتخانه كه چهارده گنبد طلا داشت ، سلطان محمود غزنوى را تحريك كرد تا به سال 416 هجرى قمرى به سوى آن لشكر كشد و خزائن انباشته از زر و سيم و گوهرهاى گرانبهاى آن را كه طى قرنها گرد آمده بود، تاراج كند. هندوان حمله هاى سابق وى به بتخانه هاى ديگر را به علت خشم گرفتن بت معبد سومنات به آن معبد توجيه مى كردند. سلطان محمود با سپاهى انبوه به عنوان بت شكنى به سومنات حمله كرد و پس از كشتن گروهى بى شمار از هندوان ، گرزگران خود را بر فرق مجسمه لينگا كوبيد. وى براى نشان دادن فتح نمايان خود قطعه اى از آن را به مكه معظمه و بغداد و بلاد اسلامى ديگر فرستاد.(3)افرادى از شيواپرستان ، به نام لينگاوات (vat - Linga) يعنى حاملان لينگا، كه مسلكشان در قرن دوازدهم ميلادى پايه گذارى شده است ، پيوسته مجسمه اى از لينگا را كه داخل كيف كوچكى است به گردن آويخته دارند. چيزهايى شگفت آورى مانند قربانى انسان و نوشيدن شراب در كاسه سر مردگان به برخى از فرقه هاى شيوايى نسبت داده مى شود. فرقه هاى شكتى (Sakti) به معناى نيرو، معتقدند قوه الهى در جنس لطيف قرار دارد. از اينجاست كه در معابد شكتى زنانى جوان مى رقصند. برخى از اين فرقه ها رقصهاى وحشيانه ، آوازهاى گوش خراش و حركات جنون آميز را براى تكامل روحى لازم مى دانند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 803روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:38
bargozideh ( تعداد مطالب : 11 ) ( تعداد نظرات : 12 )

در بسیاری از کشور های دنیا دوربین های مدار بسته وجود دارد ؛ این دوربین ها در قسمت های مختلف شهر نصب می شوند و جهت کار های مختلف از جمله کنترل ترافیک ، وضع شهر در ساعات مختلف روز ، جلوگیری از سرقت و … کاربرد دارند. نرم افزار های مختلفی نیز جهت مشاهده اینگونه دوربین ها وجود دارد اما نه به خوبی Active WebCam. به دلیل اینکه نرم افزار های مشابه اولاً کیفیت این نرم افزار را ندارند ثانیاً تصاویر را حداقل در هر یک دقیقه یک بار بروز می کنند. همچنین دوربین های خیلی کمی را هم پشتیبانی می کنند. اما نرم افزار بسیار استثنایی Active WebCam به شما این اجازه را می دهد تا بتوانید در هر ثانیه 30 فریم را مشاهده کنید ( یعنی بهترین کیفیت ممکن ) ، به علاوه این تصاویر از طریق وسایل مختلف به این نرم افزار انتقال پیدا می کنند ( مانند دوربین های دیجیتال و آنالوگ ، کارت های شبکه ، برد های تلویزیونی و… ) ، یعنی در هر زمان همه ی نقاط دنیا آن هم به صورت کاملاً مستقیم در دست شماست. 

یک کاربرد دیگر این نرم افزار که واقعاً بی نظیر و استثنایی است ضبط تصاویر مشاهده شده در این نرم افزار است. یعنی اینکه می توانید هر لحظه اقدام به ضبط تصاویر دریافتی نمائید. به علاوه امکان مشاهده دو تصویردریافتی در کنار هم وجود دارد.
آخرین نسخه عرضه شده این نرم افزار Active WebCam ورژن شماره 8 می باشد و شما می توانید این نرم افزار را از لینک زیر دانلود کنید :
» حجم : 7.76 مگابایت
»
زمان آخرین مطلب این کاربر: 3060روز قبل
جمعه 10/1/1386 - 14:37
  • تعداد رکورد ها : 658249