abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )جلسه ممیزی نهایی مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران صبح امروز در محل این سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ مدیر سامانه HSE شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به گستردگی خدمات میادین میوه و تره بار و انبوه مراجعه‌کنندگان به این مراکز، گفت: این سازمان در سه حوزه پدافند غیر عامل، حفظ محیط زیست و موضوع HSE از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
غزاله دانش به توسعه کمی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار و توسعه کیفی این سازمان از جمله تنوع بخشی به خدمات آن، اشاره و اظهار کرد: اهداف متنوع و عملکرد گسترده، این سازمان را به یکی از بزرگترین و مهم‌ترین سازمان‌های خدمات رسان کشور تبدیل کرده است.
وی با تاکید بر نقش بی بدیل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در ارائه خدمات به شهروندان، تصریح کرد: این سازمان با در اختیار داشتن آزمایشگاه‌های کنترل کیفی و نظارت دقیق بر کیفیت و سلامت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، نقش مهمی در تامین سلامت شهروندان ایفاء می‌کند.
در این جلسه، معاون بهداشت و بهره برداری سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به حضور بیش از 20 دامپزشک در این سازمان گفت: حضور این تعداد دامپزشک در سازمان مدیریت میادین به منظور کنترل کیفی محصولات غذایی، نشان دهنده اهتمام این سازمان به موضوع سلامت شهروندان است.
علی عفتی به پیشگام بودن سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در استانداردسازی تأسیسات و خدمات این سازمان اشاره کرد و افزود: تاکنون 120 میدان و بازار این سازمان گواهی استاندارد تشویقی دریافت کرده‌اند، ضمن اینکه 15 استاندارد داخلی در قالب 38 دستورالعمل تعریف کرده‌ایم که این استانداردها در حال تبدیل شدن به استانداردهای ملی هستند.
وی به موضوع کنترل کیفی بیش از 21 هزار نمونه طی 5 سال از سوی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اشاره و خاطرنشان کرد: انجام چنین کار پژوهشی‌ای در حوزه کنترل کیفی در کشور بی سابقه بوده و نتایج حاصل از این پژوهش به وزارتخانه‌های مربوطه ارائه شده است.
در ادامه این جلسه، معاون اداری و مالی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به خدمات این سازمان به شهروندان و نقش آن در کنترل قیمت میوه و تره بار در سطح شهر تهران، گفت: امروز، میادین میوه وتره بار دیگر صرفاً مکانی برای عرضه مایحتاج روزانه مردم نیستند، بلکه به یک پاتوق اجتماعی تبدیل شده‌اند.
جعفر بلوک‌آذری با تاکید بر پیشتازی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در الکترونیکی کردن برنامه‌های این مجموعه، افزود: بخش زیادی از فعالیت‌های این سازمان به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود که در این میان، می‌توان به سیستم نرخ‌گذاری و اعمال آن در ترازوهای دیجیتال غرفه‌های میادین میوه و تره بار اشاره کرد.
گفتنی است، فرآیند ممیزی نهایی مدیریت ایمنی، بهداشتی و محیط زیست (HSE) سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار توسط سامانه HSE شهرداری تهران و با همکاری یک شرکت معتبر ایتالیایی در 246 میدان و بازار میوه و تره بار زیرمجموعه این سازمان در طول یک سال و نیم انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش‌بینی و اتخاذ تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران که با حضور برخی مسوولان شهری برگزار شد، گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.

در این جلسه یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط معاونت حمل و نقل و ترافیک،شهرداران مناطق۷،۱۳،۱۵،۱۶ و ۲۰، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران،سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان‌ها، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج، سازمان بازرسی و... در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، مسیر شماره یک : میدان امام حسین (ع) ، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش ، خیابان فدائیان اسلام ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره دو : حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین ، میدان حق‌شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره سه : مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار خواهد شد.

وی افزود: مناطق درگیر در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران مناطق ۷،۱۲،۱۳،۱۴،۱۵،۱۶ و۲۰ هستند و معاونت حمل و نقل و ترافیک (مترو،اتوبوسرانی و تاکسیرانی) نقش محوری را در جابجایی راهپیمایان مراسم اربعین حسینی بر عهده دارد.

یزدانی با بیان این که سازمان آتش‌نشانی با استقرار خودروهای سبک و سنگین و... در این مراسم در آماده باش کامل خواهند بود، گفت: نیروهای سازمان آتش‌نشانی در نقاط تعیین شده مستقر می‌شوند و کلیه ایستگاه‌های آتش‌نشانی در طول مسیر پیاده‌روی در آماده باش کامل خواهند بود و در صورت نیاز خدمات‌رسانی خواهند کرد همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه‌پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است.

وی افزود: فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح‌ها و تبلیغات فرهنگی روی بیلبوردها و پل‌های عابرپیاده در سطح شهر تهران و مسیرهای پیاده‌روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد.

یزدانی با بیان اینکه در مسیرهای پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران موکب‌هایی توسط گروه‌های مردمی برپا می‌شود و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت‌های خیرین استفاده خواهد شد.

معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی راهپیمایان، مترو با کاهش سرفاصله حرکت قطارها به‌ویژه در خط ۱ و ۲ به شکل رایگان به راهپیمایان خدمات‌رسانی خواهد کرد. سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز در مسیرهای پیش بینی شده و با آمادگی کامل در خدمت راهپیمایان خواهند بود.

وی در ادامه به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره و اظهارکرد: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم‌بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد همچنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده‌روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهد پرداخت، گفت: در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ‌هایی نیز جهت جمع‌آوری پسماند خشک و تر پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، به گفته یزدانی انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی مسیر پیاده روی روز اربعین با همکاری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶و ۲۰ و سازمان‌های زیباسازی ، مدیریت پسماند و بوستان‌ها، فضاسازی محیطی طول مسیر، برپایی ایستگاه صلواتی توسط حوزه بسیج مناطق، حذف زوائد فیزیکی و رفع ناایمنی‌ها،رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر،نظافت و پاکسازی طول مسیر،شناسایی نقاط ناایمن و ابلاغ به مناطق مربوطه جهت رفع مشکلات اعلام شده،تامین اتوبوس‌های مورد نیاز همچنین آمادگی صد درصدی شرکت مترو و.... از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )


مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صبح روز شنبه 20 مهرماه سالجاری در نخستین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی موزه بین المللی طبس با تاکید براهمیت راه اندازی موزه طبس، گفت: یکی از برنامه های اصلی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، راه اندازی فاز اول موزه استکبارستیزی طبس همزمان با پنجم اردیبهشت‌ ماه مصادف با سالروز شکست تجاوز نظامی امریکا به ایران درسال 1399 است.
دکترعلی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صبح روز شنبه 20 مهرماه سالجاری در نخستین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی موزه بین المللی طبس با تاکید براهمیت راه اندازی موزه طبس، گفت: حضرت امام خمینی (ره ) پس ازشکست سنگین حمله آمریکایی‌ها درصحرای طبس، با توجه به اهمیت این حادثه فرمودند، شن ها مامور خدا بودند و درصحرای طبس معجزه الهی اتفاق افتاده است، مقام معظم رهبری(مدظله) نیز تاکید فرمودند باید به واقعه طبس توجه شود اما کار پرهزینه و کم اثر انجام نشود.امروز مسئولیت راه اندازی و افتتاح موزه بین المللی طبس به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس واگذارشده است، امیدوارهستیم بتوانیم ازهمه ظرفیت ها استفاده کنیم.
وی افزود: با دستور سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، موزه بین المللی استکبارستیزی طبس، درتاریخ 6/2/ 1398به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، واگذارگردید و با تصویب اعضای هیات مدیره موزه، مهندس محمد حسین جهانبخش به عنوان رئیس موزه بین المللی صحرای طبس منصوب شد. حضور مهندس محمد حسین جهانبخش یک ظرفیت بزرگی برای راه اندازی موزه طبس محسوب می شود، چون ایشان تجارب اداری و استادی بسیارخوبی دراین زمینه دارند و می توانند به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راه اندازی فاز اول موزه بین اللمللی استکبار ستیزی طبس کمک کند.
دکتر جعفری اظهارداشت: درنخستین جلسه شورای هماهنگی و برنامه ریزی موزه بین المللی طبس، مقررشد با همکاری استانداران سه استان خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، فرماندهان نظامی و انتظامی مناطق و ادارات کل بنیادحفظ و نشر آثارارزش های دفاع مقدس سه استان یزد و خراسان رضوی و جنوبی به عنوان استان های معین مشخص شدند.
وی با بیان اینکه قرار است خروجی برگزاری اینگونه جلسات به توسعه و احداث موزه بین المللی طبس منجر شود و فاز اول موزه بین المللی استکبار ستیزی صحرای طبس در سال 1399 به بهره برداری برسد، تصریح کرد: امیدوارهستیم بتوانیم موزه بین المللی طبس را به عنوان یک موزه طبیعی که معجزه ای عظیم در آن رخ داده است به گردشگران داخلی و خارجی معرفی کنیم و این موزه را توسعه دهیم.
وی در ادامه گفت: علاوه برآن باید ظرفیت سازی کنیم و مصادیق متعددی از جنایات آمریکا را درموزه استکبار ستیزی طبس به مردم نشان دهیم.
مدیر عامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با بیان اینکه قراراست فاز اول راه اندازی موزه استکبارستیزی طبس برای سال 1399 در صحرای طبس اتفاق بیفتد، خاطرنشان کرد: دراین جلسات مقررشده است، برخی ازمشکلات پیش روی و مطالعات ساخت موزه طبس شامل: تامین بودجه مورد نیاز، بررسی طرح اولیه راه اندازی فازاول موزه، استقراراورژانس، تامین آب شرب و بهداشتی مسجد شکر، برای گردشگران، ایجاد پاسگاه برای برقراری امنیت محیطی، کاشت درخت و ایجاد جنگل برای بیابان زدایی با همکاری سازمان مراتع و جنگل داری، زیبا سازی منطقه طبس جهت طبیعت گردی برای گردشگران، نصب دوربین های حفاظتی و امنیتی و دوربین های تردد شمارجهت رصد آماری روزانه بازدیدکنندگان، ایجاد تهمیدات رفاهی برای گردشگران، معرفی فعالیت های انجام شده حول محورموزه طبس با استفاده ازظرفیت های تبلیغاتی و خبری رسانه ها، طراحی کاروان های راهیان نور به عنوان هدف گردشگری از موزه طبس، ایجاد زمینه احداث هتل برای جذب گردشگران خارجی (کویرگردی)، تا پایان سال 1398 مرتفع شود درهمین راستا نیزستاد برگزاری 5 اردیبهشت ماه سال 1399 نیز امروز مشخص شد تا کار را برای برگذاری مراسم با شکوهی در صحرای طبس پیگیری کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با ابلاغ بخشنامه پایش حریم، از برخورد جدی با متخلفان ساخت وسازهای غیر مجاز و افزایش نظارت به منظور صیانت از حریم شهر تهران خبر داد و گفت: بر اساس قانون، شهرداری مکلف است ضمن جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز با ابنیه و تأسیساتی که بدون پروانه ساخت شده اند برخورد قانونی انجام دهد.
به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت : در راستای نیل به فرامین و منویات مقام معظم رهبری و كاهش دغدغه های معظم له در خصوص تصرفات غیرقانونی توسط آن دسته از فرصت طلبان كه با استفاده از خلاءهای قانونی و غفلت مسئولان اجرایی، اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز در حریم شهر تهران کرده اند و همچنین با عنایت به ماده 12 قانون تعاریف، هرگونه تخلف از احكام موضوع این قانون، به عنوان تجاوز به حقوق عمومی و جرم محسوب شده و مرتكبین علاوه بر اعاده وضع و رفع اثر از تخلفات، به مجازات مربوط برابر قانون مجازات اسلامی محكوم خواهند شد.
وی افزود: در این راستا مطابق تبصره ذیل ماده 2 قانون نظارت بر گسترش شهر تهران، شهرداری مكلف است از ساخت ابنیه و تأسیساتی كه بدون پروانه ساختمان و رعایت مفاد این ماده در خارج از محدوده خدمات شهری فعلی تهران احداث می شود، جلوگیری و در صورت ساخت تخریب کند.
معاون شهردار تهران تأکید کرد : با توجه به اهمیت حفظ و صیانت از اراضی حریم شهر و پایش مستمر آن، دستورالعمل اجرائی كمیته بررسی ساخت و ساز های غیر مجاز حریم شهر تهران تهیه و به منظور اجرا و كاهش تخلفات ساختمانی به مناطق دارای حریم ابلاغ شده است.
وی افزود: افزایش نظارت دقیق بر فعالیت ها در حریم با افزایش گشت زنی ها، دقت و سرعت عمل در ارائه گزارش تخلفات، پیگیری و به نتیجه رساندن گزارش ها و مستند سازی فعالیت های صورت گرفته از جمله اقداماتی است که با تشکیل کمیته تخلفات، اجرایی خواهد شد.
گلپایگانی یاد آور شد جلسات کمیته بررسی تخلفات ساخت وساز حریم با حضور مدیرکل حریم و سایر اعضا به صورت منظم برگزار می شود و كلیه معاونان شهرسازی و معماری مناطق و شهرداران نواحی دارای حریم، مدیران مناطق 11 گانه دارای حریم و عوامل اجرایی شركت شهربان و حریم بان موظف به ارائه گزارش و اجرای مصوبات این کمیته هستند.
وی با اشاره به ارزیابی عملکردان شهرداران مناطق دارای حریم گفت: اقدامات شهرداران در صیانت از حریم و رعایت ضوابط و قوانین به صورت مستمر پیگیری و پایش شده و با هرگونه تسامح در مناطق دارای حریم برخورد جدی خواهد شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

 

یکی از بخش‌هایی که هوآوی با معرفی گوشی Huawei Mate 30 Pro باعث تحولی اساسی در آنها شد، دوربین‌های SuperSensing Cine  بود که می‌تواند با قابلیت‌های ممتاز خود شرایطی ایجاد کند که هر فردی با هر سطح از دانش عکاسی، بتواند عکس‌هایی عالی با افکت‌ها و قابلیت‌های بسیار جذاب را ثبت کند.

 

دوربین یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک گوشی هوشمند امروزی است که با توجه به نیاز کاربران و تمایل بالای شرکت‌ها برای ارائه بهترین قابلیت‌ها، به طور پیوسته شاهد پیشرفت آن هستیم.

 

هوآوی در مراسم معرفی گوشی هوشمند Huawei Mate 30 Pro برای اولین بار عبارت ‌« SuperSensing Cine Camera» را به ادبیات حوزه دوربین و عکاسی گوشی موبایل اضافه کرد که بیان‌گر نوع سنسورهای دوربین مورد استفاده در گوشی است.

همکاری با برند معتبر حوزه عکاسی یعنی Leica، کمک کرده تا هوآوی تمام ایده‌های خود در زمینه عکاسی را به بهترین شکل پیاده‌سازی‌کند.

ماژول دوربین چهارگانه با ویژگی‌های جدید

ویژگی‌های فنی چهار سنسور این دوربین به این شرح هستند:

سنسور اول ماژول یک حسگر فوق‌عریض یا اولترا واید با رزولوشن 40 مگاپیکسل از نوع Cine Camera است که در آن از آرایه رنگ RGGB CFA استفاده شده است. این سنسور پشت دیافراگمی به گشودگی f/1.8 قرار گرفته و زاویه کانونی لنز جلوی آن نیز 18 میلی‌متر است.

 

سنسور دوم از نوع عریض یا واید با رزولوشن 40 مگاپیکسل و از نوع SuperSensing Camera است که در جلوی آن از آرایه رنگ RYYB CFA استفاده شده و گشودگی دیافراگم آن f/1.6 است. همچنین این لنز مجهز به لرزشگیر اپتیکال بوده و فاصله کانونی 27 میلی‌متری دارد.

سنسور سوم از نوع تله‌فوتو با رزولوشن 8 مگاپیکسل است که فاصله کانونی 80 میلی‌متری لنز آن، اجازه زوم اپتیکال سه برابری را به دستگاه می‌دهد و در ضمن با لرزشگیر اپتیکال نیز می‌تواند لرزش‌های ناشی از حرکت‌های کوچک دست کاربر را کنترل کند. دیافراگم جلوی این سنسور نیز دریچه‌ای با  گشودگی f/2.4 است.

سنسور چهارم که دوربینی از نوع عمق میدان سه بعدی یا سنسور زمان پرواز سه بعدی (3D ToF Camera) است نیز به بهبود کیفیت تصاویر که اطلاعات عمق میدان را مطالبه می‌کنند، کمک می‌کند و می‌تواند در ثبت افکت‌های حرفه‌ای بسیار موثر باشد.

 

از دید طراحی هم باید گفت ساختار دایره‌ای دوربین یکی از عوامل جلب توجه کاربران به آن است که می‌تواند به فرد این حس را القا کند که یک دوربین حرفه‌ای را در دست گرفته است.

سنسور SuperSensing چیست؟

هوآوی با معرفی Huawei P30 Pro در ابتدای سال جاری میلادی برای اولین بار در پرچم‌داران خود از آرایه رنگ RYYB استفاده کرد. این آرایه را می‌توان در مقابل آرایه رنگ RGB یا RGGB سنتی قرار داد که به صورت طبیعی توانایی جذب نور 40 درصد بیشتر نسبت به آنها را دارد.

 

با کسب تجربه استفاده از این آرایه در سنسورهای Huawei P30 Pro، این شرکت تصمیم گرفت که این سنسورها را برای بار دوم در پرچم‌دار خود به کار ببرد و در عین حال با همراه کردن آن با یک دوربین دیگر 40 مگاپیکسلی، اندک ایراداتی که بر مجموعه ماژول وارد می‌شد را برطرف کند.

سنسور Cine Camera چه کار می‌کند؟

سنسور دوم ماژول این دوربین را که از نوع Cine Camera است، باید تکمیل‌کننده سنسور اول نامید که این بار به جای آرایه رنگ RYYB در آن از آرایه سنتی RGGB استفاده شده است.

 

در واقع این سنسور، عضو جدید دوربین هوآوی است که بیشتر عملیات مانند ضبط ویدئو فوق آهسته 7680 فریم بر ثانیه، تصویربرداری4K HDR+  با نرخ 60 فریم بر ثانیه، افزودن افکت بوکه  بی‌درنگ و همچنین عکاسی در نور روز، با اطلاعاتی دریافتی آن انجام می‌شود.

عکاسی در شب

هوآوی با معرفی گوشی Huawei P30 Pro و تجهیز آن به قابلیت‌‎های ویژه عکاسی در شب نشان داد که تأثیر همراه کردن آرایه رنگ RYYB با نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی تا چه حد می‌تواند در افزایش کیفیت دستگاه در عکاسی نور شب به کار بیاید.

 

در Huawei Mate 30 Pro این قابلیت ارتقای قابل توجهی به خود دیده است و سنسور SuperSensing Camera می‌تواند میزان حساسیت به تابش و دریافت نور محیط را تا سطح ISO 51200 افزایش داده و حتی در نور بسیار کم محیط نیز عملکردی فوق‌العاده از خود نشان دهد.

تصاویر فوق صحنه آهسته 7680 فریم بر ثانیه

هوآوی در این گوشی قابلیتی با عنوان Ultra Slow-motion Video را ارائه کرده که می‌تواند تا 8 برابر بیشتر از بالاترین نرخ در دیگر گوشی‌های هوشمند روز، تصاویر را آهسته کرده و به عدد باورنکردنی 7680 فریم بر ثانیه برساند.

 

با این حالت فیلمبرداری گوشی که حالا توانایی ضبط تصاویر روشن‌تر و با فوکوس دقیق‌تر را نیز دارد، می‌تواند تصاویری «واقعاً آهسته» را ضبط کرده و نمایش دهد؛ این در حالی است که شاید کمتر کسی تصورش را می‌کرد که در دنیای موبایل چنین قابلیتی ارائه شود.

Time Laps همه فن حریف

در بسیاری از گوشی‌های هوشمند امروزی هنگامی که ویدئویی را در حالت Time Laps ضبط کنیم، تقریباً همه قابلیت‌های تنظیمی از دست کاربر خارج شده و هیچ کاری جز فشردن دکمه ضبط و پایان نمی‌تواند انجام دهد.

 

هوآوی قابلیتی را در پرچم‌دار جدید خود قرار داده که هنگام ضبط ویدئوی Time Laps می‌توان پارامترهای مربوط به سرعت، بازه عملکردی و حتی ISO را نیز تغییر داد. هوآوی به صورت رسمی اعلام کرده که این گوشی توانایی ضبط ویدئوی تایم لپس تا 12 ساعت با رزولوشن 4K را دارد.

فیلمبرداری زنده بوکه

استفاده از سنسور عمق میدان به صورت زمان واقعی یا همان سنسور ToF 3D به کاربر کمک می‌کند که بتواند اطلاعات سریعی از اجسام متحرک در کادر داشته باشد.

به لطف استفاده از پردازنده سیگنال تصویر پیشرفته در Huawei Mate 30 Pro این قابلیت به صورت بی‌درنگ درآمده و کمک می‌کند تا بتوان حتی در حین فیلمبرداری از سوژه متحرک نیز افکت بوکه زنده را اعمال کرد و تصاویری جذاب با حالت سینمایی را ثبت کرد.

تصویر فوق عریض در شب

استفاده از سنسور دوربین SuperSensing با آرایه رنگ RYYB می‌تواند منجر به مزایای بسیار گسترده‌ای در Huawei Mate 30 Pro شود که یکی از آنها حالت فوق عریض عکاسی در شب است.

 

در بسیاری از گوشی‌های هوشمند موجود در بازار برای استفاده از حالت فوق عریض باید حتماً از نور مناسب محیط مطمئن باشیم؛ چرا که سنسور عادی با رزولوشن نه چندان بالا این امکان را خواهد گرفت که در شب و نور کم، بتوان عکاسی با عرض تصویر گسترده را انجام داد.

زوم دیجیتال 30 برابری

یکی دیگر از مزایای استفاده از سنسورهای بسیار بزرگ، قابلیت ترکیب زوم هیبریدی و زوم اپتیکال است. در این گوشی استفاده از سنسور تله‌فوتو 8 مگاپیکسلی توانایی زوم 3 برابری اپتیکال را به گوشی می‌دهد.

 

در عین حال زوم 5 برابری هیبریدی نیز به کمک استفاده از تصاویر نمونه‌ای که توسط سنسور SuperSensing به دست آمده قابل دستیابی است و در نهایت این امکان فراهم می‌شود تا امکان زوم 30 برابری دیجیتال را که ترکیبی از دو زوم بالاست، ایجاد شود.

افکت جذاب AI HDR+

هوآوی در پرچم‌دار جدید خود امکانی را مهیا کرده است که بتوان حتی در صحنه‌هایی که منبع نوری به صورت مستقیم به تصویر می‌تابد، تعادل در نور سوژه را ایجاد کرد.

در این حالت نرم‌افزار هوشمند دوربین با تنظیم داینامیک در نقاطی از عکس که تاریک شده‌اند، پارامترهای مورد نیاز را به نحوی تغییر می‌دهد که نقطه تاریک باعث افت کیفیت تصویر نشود و نور تابیده شده به سوژه در همه نقاط، روشن و یک دست جلوه کند.

 

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:34
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

160 شهروند مشارکت جو در طرح نمونه برداری و آنالیز پسماندهای خشک از سوی اداره مدیریت پسماند معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 19 تقدیر شدند.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 19، در راستای تهیه و تدوین طرح جامع مدیریت پسماند شهر تهران و به منظور شناخت وضعیت موجود تولید پسماند، برنامه ریزی برای طراحی سیستم حمل و نقل و دفع پسماندها، نمونه برداری و آنالیز پسماندهای خشک، پسماندهای شهروندان طی دو هفته جمع آوری شد.

بر پایه این گزارش ، پسماندهای جمع آوری شده از واحدهای مسکونی و غیر مسکونی منتخب پس از کدگذاری و برچسب زنی به ایستگاه پسماند منتقل و وضعیت موجود آنها به لحاظ تعیین مشخصات فیزیکی و شیمیایی (درصد، رطوبت، چگالی، دانه بندی و ...) تعیین اجزای ارزشمند و قابل بازیافت و ارزش حرارتی، توسط کارشناسان بررسی شد.

شایان ذکر است پس از اتمام طرح و ارائه گزارش، از 160 شهروند مشارکت کننده در این طرح، با ارائه بسته های تشویقی با محتوای کیسه پارچه ای خرید،کارت تخفیف برنامه های مربوط به امور نظافت، ظروف فریزر و لوح، تقدیر شد.  

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:30
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

پل تازه تاسیس شهید خلبان نوروزی(تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران) با بررسی های انجام شده ، به طور دائم برای تردد شهروندان باز خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، سید حمید موسوی شهردار این منطقه در بازدید میدانی که با حضور محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ، سردار محمدرضا مهماندار فرمانده پلیس راهور تهران بزرگ و کارشناسان ترافیکی و پلیس راهور از پل تقاطع غیر همسطح چمران و بلوار رشید الدین فضل اله انجام شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: تمهیدات ترافیکی به منظور بازگشایی دائمی پل تقاطع غیر همسطح بزرگراه شهید چمران- شهید خلبان نوروزی - مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم این پل با لحاظ کمترین تغییرات در مسیر خیابان های پیرامونی به زودی بازگشایی دائم شود..
وی با تاکید براینکه برای بازگشایی دائم این پل مدیریت شهری با همکاری پلیس راهور برای رفاه حال شهروندان و کاهش زمان ترافیک تلاش خواهد کرد ، از شهروندان خواست در این خصوص همکاری لازم را بعمل آورند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:28
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند از نقش زنان در بازگشت سرمایه های ملی به چرخه مصرف از طریق مدیریت مطلوب پسماندخبر داد و افزود: زنان می توانند در مدیریت پسماند و تفکیک زباله درمبدأ نقش  موثری را ایفا کنند و حلقه اصلی اتصال شهروندان به مدیریت شهری باشند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند؛ صدر الدین علی پور،  مدیر عامل سازمان، با اشاره به اهمیت ترویج و ارتقاء فرهنگ کاهش تولید زباله و تفکیک پسماند در مبدا خاطر نشان کرد:  از آنجاییکه اموری مانند آشپزی، شستشوی ظروف و پوشاك، نظافت منزل، خرید کالا و لوازم مورد نیاز یکی از منابع تولید کننده پسماند بوده و غالبا" زنان مدیریت این امور را بر عهده دارند، نقش بسیار پررنگی در مدیریت و کنترل پسماند در خانه دارند که میتوانند با خرید به اندازه، کم حجم سازی، آبگیری پسماند های تر،  تفکیک زباله های تولیدی، در وهله اول موجبات کاهش تولید پسماند در منزل را مهیا کنند و در وهله دوم سبب صرفه جویی در مصرف مواد شده و از این طریق در کنار کمک به حفظ منابع محیط زیست موجب بازگشت منابع به چرخه مصرف شوند.

دکتر علی پور با تاکید بر نقش زنان در جلب مشارکت و تعامل شهروندان با مدیریت شهری افزود: خانم های خانه دار همچنین می توانند مشارکت سایر زنان و دیگر اعضای اجتماع را جلب کرده و علاوه برآموزش و فرهنگ سازی عملی به اعضای خانواده خصوصا" فرزندان عامل موثر و مفیدی در مدیریت بهینه پسماند شهر باشند .

او بر لزوم افزایش  آگاهی های زیست محیطی زنان در جامعه تاکید کرده و گفت: در همین راستا این سازمان ضمن برقراری هماهنگی های لازم جهت آموزش و فرهنگ سازی خانم های خانه دار، تمهیدات لازم را جهت بازدید این قشر از مجتمع پردازش و دفع آرادکوه ، پروژه های زیست محیطی و  مراکز آموزشی سازمان فراهم آورده است.

 مدیر عامل سازمان مدیریت پسماندضمن بیان فعالیت های این مجموعه در زمینه ایجاد  شرایط لازم و موثر برای حضور زنان و مشارکت آنان با مدیریت شهری گفت: دعوت از زنان خانه دار برای ارائه آثار بازیافتی در نمایشگاه های برگزار شده از آثار بهترین از دور ریختنی ها، معرفی بانوانی که نقش موثری در تفکیک پسماند در منزل را بر عهده دارند، برگزاری کلاس های آموزشی ویژه بانوان در فرهنگسراها، مساجد و... از جمله اقدامات سازمان در زمینه جلب همکاری زنان در مدیریت بهینه پسماندشهر است.

او در انتها توانمندی تربیتی و آموزشی زنان در خانواده و جامعه همچنین نقش آنها درفرهنگسازی نسل آینده را فرصتی مغتنم برای پیونددهنده کودکـان به خانه و جامعه و انتشار فرهنگ تفکیک پسماند در مبدا از این طریق اعلام کرده و گفت: بر همین اساس این سازمان تمرکز ویژه ای بر استفاده از این  ظرفیت بالقوه جامعه داشته و شرایط لازم و موثر برای مشارکت آنان در اداره شهر فراهم می کند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

ستاد اربعین حسینی شهیدان هلیسایی در مسیر مواکب محدوده مرزی چذابه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار،  به منظور زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای والامقام و آشنایی جوانان و نوجوانان عاشورایی با سجایای اخلاقی و منش آنان، در مسیر 20 کیلومتری حدفاصل شهر بستان تا پایانه مرزی چذابه، ضمن نصب تمثال های شهیدان والامقام هلیسایی، ستاد اربعین این شهیدان برپا شد.

در این ستاد با حضور چند روحانی که برای پاسخگویی به سوالات شرعی، مسیر یابی زایران، مسایل تبلیغاتی و راهنمایی های احتمالی در زمینه های مختلف آماده کمک رسانی به زوار هستند، خدمت رسانی صورت می گیرد.

همچنین در این ستاد مسولان نیروهای خدمات شهری به صورت 24 ساعته مستقر و در حال انجام وظیفه هستند.

شهرداری منطقه چهار در این راستا اقدام به نصب 300 مترمربع بنر شامل تمثال شهدا و اطلاع رسانی محل اسکان زوار و مواکب و یکصد پرچم کرده است.

گفتنی است، سرلشگر پاسدار رضا و کورش هلیسایی در منطقه عملیاتی کربلای 5 شلمچه دریاچه نمک در تاریخ 7/12/65 به شهادت و مدافع حرم شهید روزبه هلیسائی که در عملیات كربلای 5 مجروح شده بود، در سال 92 به عنوان فرمانده مدافع حرم به سوریه اعزام و در تاریخ 15/2/94 توسط دشمن به شهادت رسید.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:24
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 از اجرای عملیات "باندینگ درختان نارون، بید و صنوبر سطح ورودی غربی پایتخت" به همت مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه با هدف "کنترل و پیشگیری آفات بیماری زای مهمی همچون برگخوار نارون، سوسک های پوست خوار و چوبخوار بید و صنوبر" خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، سیاوش زابلی معاون خدمات شهری و محیط زیست این منطقه با اشاره به اینکه اهمیت وجود فضاها و پهنه های سبز شهری در تلطیف هوا و تصفیه آلاینده های جوی کلانشهری چون تهران امری ضروری به حساب می آید، گفت: با عنایت به اهمیت نگهداری فضای سبز شهری و حفظ درختان موجود و مدیریت تلفیقی آفات فضای سبز شهری، کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه21 طی هماهنگی با پیمانکاران نگهداری فضای سبز، اقدام به انجام عملیات "باندینگ تنه درختان نارون، بید و صنوبر" معابر عبوری اصلی نواحی سه گانه این منطقه کردند.

وی در همین راستا افزود: هدف از اجرای این عملیات علاوه بر حفاظت درختان نارون، بید و صنوبر در برابر خسارت انواع آفات برگخوار و چوب خوار و پوست خوار؛ کنترل و پیشگیری از شیوع و ازدیاد این آفات بیماری زا در سال آینده می باشد.

زابلی در خاتمه یادآور شد: عملیات "باندینگ درختان نارون، بید و صنوبر" طی چندسال متوالی در سطح منطقه21 با نظارت کارشناسان مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز ورودی غربی پایتخت اجرا می شود که تاثیر خوبی در کاهش آفات نباتی این درختان داشته است.

 

 

 

 

 

 

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 16:51
  • تعداد رکورد ها : 649276