abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

روز گذشته نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک با اعلام آمادگی معاونین امور اجتماعی و فرهنگی و فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص مناسب‌سازی شهر برای کودکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این نشست تخصصی با حضور مهندس صفا صبوری دیلمی‌ معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران، مجتبی دانشور مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، غلام محمدی رییس مرکز ارتباطات شهرداری تهران وجمعی از مدیران شهری و نمایندگان دستگاه‌های متولی در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام آمادگی برای مناسب‌سازی شهر در راستای رفاه بیشتر کودکان گفت: باید در این زمینه برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه عمرانی داشته باشیم.

صفا صبوری دیلمی با اعلام اینکه ما سالیانه در شهر تهران چند میلیارد تومان هزینه پروژه‌های عمرانی می‌کنیم، اما تا حدودی مناسب‌ برای کودکان را فراموش کرده‌ایم، بیان کرد: می‌توانیم برنامه‌های دقیق‌تری در حوزه‌های عمرانی داشته باشیم  تا تهران را تبدیل به شهری مناسب برای کودکان کنیم.

وی با یادآوری اینکه ما در زمینه کودک نسبت به کشور‌های پیشرفته دنیا از نظر استاندار‌های مناسب‌سازی عقب‌تر هستیم، به اهمیت استانداردسازی شهر تهران اشاره و خاطر نشان کرد: کشورهای پیشرفته دنیا بین ۲۸۰ هزار تا ۳۰۰ هزار استاندارد دارند که حدود 15 هزار  استاندارد در حوزه شهری است اما در ایران تعداد این استاندارد‌بیش از۲۵ هزار استانداردنیست.

به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران استاندارد‌های حوزه شهری در ایران کمتر از ۱۰۰ عدد است و به طور دقیق به آنها عمل نمی‌شود. در حالیکه شهر تهران باید حداقل استاندارد‌های حوزه کودک را داشته باشد.

صبوری دیلمی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت استانداردسازی شهر تهران برای کودکان تاکید کرد و گفت: باید در تهران خیابان‌ها و کوچه‌ها استانداردسازی شود که این امر نیازمند کمیته‌ای است تا این موضوع را پیگیری کند.

وی با اعلام آمادگی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای مناسب‌‌سازی شهر برای کودکان خاطر نشان کرد که معاونت متبوع خود این آمادگی را دارد تا در حوزه عمرانی فعالیت‌هایی داشته باشد که تهران شهر دوستدار کودک باشد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درخاتمه یادآور شد: شرایط جامعه به سمتی حرکت می کند که نیازمند اپلیکیشنی با نام شهر دوستدار کودک هستیم که با لوکیشن محل زندگی شهروندان و کودکان آنها مشکلات را به ما گزارش دهند که می‌تواند جایگزین سامانه ۱۳۷ باشد.

در ادامه این نشست معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن تاکید بر لزوم تحقق شهر دوستدار کودک و اجرای مصوبه شورای شهر در این زمینه گفت: هیچ کودکی در شهر تهران نباید دچار آسیب شود و در این زمینه می توان از تجربه شورایاری‌ها نیز به عنوان نماینده مردم در سطح خرد جامعه استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی‌ معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، محمدرضا جوادی یگانه در خصوص شکل گیری و عملکرد کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تصریح کرد: خوشحالم کمیته اجرایی شهر دوستدار کودک تشکیل شد زیرا کودکان شهروندان بسیار مهمی ‌در تهران هستند.

وی افزود: تحقق شهر دوستدار کودک مستلزم یک رابطه دوطرفه است که در اینراستا شهر و کودک و عکس می توانند باهم در راستای ایجاد و تقویت نشاط جامعه گام بردارند.

جوادی یگانه با اشاره به اهمیت برگزاری مسابقات نقاشی برای کودکان گفت: در مسابقه نقاشی نشان داده شد شهر دوستدار کودکان چه ویژگی‌هایی دارد که این مسابقات به ما کمک می‌کند بتوانیم شهر دوستدار کودک را ایجاد کنیم.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با بیان اینکه باید برای کودک در شهر تهران خاطره و رویا را ایجاد کنیم و طبیعتا اگر بخواهیم تعلقی به شهر ایجاد شود باید بستر مناسب نیز ایجاد شود، خاطر نشان کرد: لازم است مناسب‌سازی شهر در تهران برای کودکان صورت بگیرد و همچنین در نظر داشته باشیم که هیچ کودکی در شهر تهران آسیب نبیند؛ برای مثال ایجاد حفاظ مناسب در پارک‌ها برای کمتر آسیب دیدن کودکان یکی از این طرح‌ها است که در شهر تهران می‌توان اجرا کرد.

جوادی یگانه با تاکید بر اینکه با اجرای طرح‌های مناسب می‌توانیم بفهمیم که کودکان از چه چیز‌هایی می ترسند و والدین به چه مواردی حساسیت دارند، در خاتمه یادآور شد: محافظت از کودکان موضوع مهمی است که ما می‌توانیم به طور دقیق به آن بپردازیم. ضمن آنکه باید مسئله کودکان کار را برای دیگر کودکان نیز باز کنیم که در این زمینه‌ها می‌توان از بهزیستی و پلیس کمک و مشارکت گرفت؛ همچنین  از تجربه شورایاری‌ها به عنوان نمایندگان مردم در سطح خرد جامعه طبق استانداردها استفاده کنیم.

در بخش دیگری از این جلسه، مجتبی دانشور مدیر کل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران نیز در خصوص پیشینه شهر دوستدار کودک گفت: شهر دوستدار کودک در تهران سابقه 10 ساله دارد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده، اما نیازمند بررسی‌های دقیق تر و فعالیت بیشتری در این زمینه هستیم.

وی با ارائه گزارش برنامه‌های اجرا شده در هفته ملی کودک بیان کرد: روز 13 مهر نشست تخصصی محله دوست دار کودک با حضور افراد با تجربه در زمینه کودک برگزار شد و به این نتیجه رسیدیم که مناسب سازی کل تهران برای شهر دوستدار کودک باید نظام بندی دقیق تری داشته باشد و تجربیات خوبی در این نشست تبادل شد که بسیار مفید بود.

وی با بیان اینکه روز ۱۷ مهر ماه نیز در جلسه ای که با حضور مناطق ۲ و ۸ و ۱۸ تهران، وزارت کشور و نمایندگان یونیسف برگزار شد این مناطق و کارشناسان آمادگی خود را برای پیوستن به  شهرهای دوست دار کودک اعلام کردند، خاطر نشان کرد: اداره کل آموزش های شهروندی حمایت سایر سازمان‌ها برای پیشرفت و تحقق شهر دوستدار کودک را خواستار است.

در ادامه نشست کمیته اجرایی مصوبه شهر دوستدار کودک، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری نیز گفت: ایده شهر دوستدار کودک از سوی یونیسف مطرح شد و به وزارت کشور رسید و امروز شاهد هستیم که هشت شهر در این زمینه درگیر شده اند.

وی با اشاره به اینکه ارزش‌های خوبی در چهار چوب آیین نامه در طرح شهر دوستدار کودک اندیشیده شده است که شهرداری تهران با پشتوانه عظیم علمی به این موضوع ‌ورود کرده است، افزود: این اقدام شهرداری قابل تقدیر است.

عباسی با یادآوری اینکه تهران باید شهری باشد که از مشارکت کودکان در بسیاری از طرح‌ها استفاده کند، عنوان کرد: شهر دوست دار کودک شهری است که از آسیب رسیدن به کودکان در آن خبری نیست. در این خصوص نیز امیدوارم شهرداری تهران بتواند شهر را برای کودکان مناسب سازی کند.

بر اساس این گزارش مقرر شد جلسات این کمیته ادامه داشته باشد و در جلسات آینده گزارش عملکردها ارائه شود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:59
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

حفظ محیط زیست پایانه مرزی مهران با پاکسازی شبانه روزی از زباله و بازیافت آن ها، به وسیله ماشین آلات مجهز و 80 نیروی پسماند منطقه 5 در 3 شیفت کاری در مرز مهران انجام می شود. 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 5، مانی جعفریان دبیر ستاد اربعین 98 در شهر مرزی مهران درباره خدمات رسانی نیروها به زائران ضمن تاکید بر کیفیت این خدمات گفت : جمع آوری و انتقال زباله از 127 هکتار اراضی پایانه مرزی با رویکرد حفظ محیط زیست شهر مهران انجام شده و به همین منظور از ابتدای استقرار نیروها، معاونت خدمات شهری این منطقه با احداث سایت تفکیک زباله در محلی خارج از شهر و نصب دستگاه پرس زباله توانسته تاکنون بیش از 25 تن زباله خشک را بسته بندی و روزانه حدود 15 تن زباله تر را جمع آوری می کند. 

این عملیات تا اول آبان ماه حتی پس از برگشت زائران حسینی از پیاده روی اربعین ادامه داشته  تا پاکیزگی محیط زیست مرز مهران حفظ شود. 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:55
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )آموزش مهارت‌های زندگی، فردی و اجتماعی، راه‌های شاد زیستن، خودباوری و عزت نفس از اولویت های نیاز آموزشی مدارس و جامعه امروز است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، مجتبی توسلی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در جلسه کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش شهرستان شمیرانات که با حضور سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات، صادق صادق پور رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه یک و برخی مدیران مدارس برگزار شد با بیان مطلب فوق اظهار داشت: دروس تئوری و عملی نباید تنها محور آموزش به دانش‌آموزان باشد بلکه آموزش مهارت های زندگی نیز باید در اولویت های آموزشی قرار گیرد.
وی حضور مشاوران در مدارس را مورد تاکید قرار داد وگفت: حضور مشاوران در مدارس و همکاری با مشاورانی که از دانشگاه علوم بهزیستی برای کمک های اجتماعی به مدارس اعزام می‌شوند می‌تواند به شناسایی و حل مسائل و آسیب‌های دانش‌آموزان کمک کند و همچنین اطلاعات جامعی را تدوین و به مراجع مرتبط گزارش کنند تا مجمع‌های سیاستگذاری بتوانند برنامه‌ریزی صحیح و جامعی در خصوص مقوله های آموزشی داشته باشند .
توسلی با اشاره به پیشنهاد برخی مدیران مدارس در خصوص حضور دانش‌آموزان در جلسات تصمیم گیری برای آنها، افزود: حضور دانش آموزان در جلسات تصمیم‌ گیری مدارس می تواند حس مشارکت آنها را در امور مدرسه ارتقاء و به تبع در آینده نیز در مدیریت خانه، شهر و... موفق عمل کنند.
فرماندار شهرستان شمیرانات نیز در این جلسه با تاکید بر نقش معلمان در کاهش آسیب‌های جامعه خاطر نشان کرد : اگر ارزش‌ها و هنجارها باور قلبی معلمان باشد به ‌راحتی می‌توانند این مفاهیم را به دانش‌آموزان منتقل و از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنند.
سیاوش شهریور تصریح کرد:‌ گفتمان و عملکرد ما باید اخلاقی و آموزشی باشد چرا که کودکان و جوانان نیز از ما الگو می‌گیرند

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی با سفر به خوزستان از پایانه مرزی شلمچه و روند تردد زائران اربعین حسینی از این مرز بازدید کرد.
وزیر اطلاعات در بازدید از سایت سردار شهید حسین همدانی شهرداری تهران که در حاشیه بازدید از مرز شلمچه انجام شد، ضمن گفتگو با مسئولین تیم خدماتی شهرداری منطقه شش وعرض خداقوت از نحوه خدمت رسانی شهرداری تهران و بقیه دستگاههای خدمات رسان در این مرز قدردانی و تشکر کرد.
موکب شهید همدانی در مرز شلمچه شش سال است که خدمت رسان زائرین اربعین اباعبدالله در مرز شلمچه است.
در این موکب امکانات بهداشتی و رفاهی برای اسکان شبانه روزی زائرین در نظر گرفته شده است و نظافت موکب به صورت شبانه روز صورت می گیرد.
بسیج خدمات بانکی و درمانی نیز به رفاه هرچه بیشتر زائرین کمک کرده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:49
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

 

"سه شنبه های بدون خودرو"؛ بهانه ای شده تا کارکنان شاغل در معاونت حمل ونقل و ترافیک منطقه21، ماموریت های اداری درون منطقه ای خود را با استفاده از دوچرخه انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه21، محمدرضا سالمی معاون حمل ونقل و ترافیک این منطقه با بیان خبر فوق گفت: راه اندازی کمپین "سه شنبه های بدون خودرو" و تاکید ویژه و حضور پررنگ شهردار کلانشهر تهران در برنامه های دوچرخه سواری این روز؛ کارکنان معاونت حمل ونقل و ترافیک منطقه21 را بر این داشت تا با استفاده از دوچرخه ماموریت های اداری درون منطقه ای خود را انجام دهند.

وی در ادامه افزود: در مقابل ساختمان های ستادی شماره یک و دو منطقه21 تعدادی دوچرخه توسط دوچرخه بند تعبیه شده تا کارکنان با استفاده از آنها به انجام ماموریت های اداری درون منطقه ای خود بپردازند و در کاهش ترافیک و آلودگی هوای شهر سهیم باشند.

سالمی در خاتمه ابراز امیدواری کرد که تمامی کارکنان منطقه21 تشویق به استفاده از دوچرخه در انجام ماموریت های اداری درون منطقه ای خود شوند تا بدین وسیله، به تحقق هوای سالم شهر و رفع ترافیک معابر کمک شود.

 

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:45
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه چهار تهران گفت: در آستانه چهلمین روز شهادت سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) محورهای اصلی و بیش از 20 معبر منطقه با  نصب ریسه های پارچه ای، پرچم های مشکی و کتیبه سیاه پوش شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 4، "سیدرضا خاتمی" با اعلام این خبر افزود: با عنایت به نزدیک شدن مراسم چهلمین روز عزاداری امام حسین(ع) و همگام با شهروندان ، معابر و میادین منطقه یکپارچه عزادار شد؛ دراین خصوص  محور رسالت ، هنگام ، طاهرخانی و بیش از 20 معبر درسطح منطقه با ریسه ها و 790 پایه پرچم ایران و مشکی و 2000 پایه پرچم کوتاه سیاه پوش شد.

وی در ادامه گفت: درراستای هویت بخشی به شهر، فضاهای تبلیغاتی موجود، مزین به نام امام حسین(ع) و پیام تسلیت این ایام به شهروندان می شود.

رییس اداره زیباسازی شهرداری منطقه با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری منطقه 4 در  پایانه مرزی چزابه گفت: همزمان با راهپیمایی همه ساله اربعین حسینی شهرداری منطقه چهار امسال نیز مانند سال های گذشته با نصب 300 مترمربع بنر شامل تمثال شهدا و بنرهای اطلاع رسانی محل اسکان زوار و مواکب و یکصد پرچم در مرز چذابه حضور به رسانده است.

خاتمی در پایان گفت : ازآنجایی که اربعین یکی از مهم ترین مراسم معنوی در میان شیعیان است، سعی شده با تجهیز خدمات مسیر چذابه و بستان  را برای زائران حسینی هموارتر سازیم.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:40
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )

 

معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 20 گفت:  از تمامی ظرفیت های مدیریت شهری این منطقه برای ارائه بهترین خدمات به راهپیمایان مراسم خودجوش و مردمی پیاده روی اربعین حسینی استفاده می کنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20؛ حجت الاسلام شاهین معبودی با اشاره به اینکه ایستگاه های فرهنگی و صلواتی با همکاری ادارات شهر و ظرفیت های بومی و محلی منطقه 20 در مسیر پیاده روی پیش بینی شده است، گفت: 165 غرفه شامل ایستگاه های صلواتی و فرهنگی، مادر و کودک، خدمات رسانی، امدادرسانی، درمانی، استراحت بانوان و آقایان و ستاد خبری برای خدمات رسانی به راهپیمایان در نظر گرفته شده است.

معبودی تصویرگری شهدا، تجلیل از دختران محجبه خردسال، ایستگاه نقاشی و دلنوشته های حسینی ویژه کودکان، توزیع کتب مخصوص عاشورا و اربعین و محصولات فرهنگی را از دیگر اقدامات این روز عنوان کرد.

رئیس کمیته تبلیغات فرهنگی و مشارکت های مردمی منطقه 20به ارائه خدمات درمانی، غربالگری قند و فشار خون و استقرار اتوبوس سیار اهدای خون در این روز اشاره کرد و افزود: استقرار ایستگاه های صلواتی و فرهنگی برای ارائه خدمات فرهنگی، ارزشی و  پذیرائی در طول مسیر به گونه ای انجام خواهد شد تا ضمن سهولت تردد شهروندان، با تدابیر اندیشه شده نظارت بر فعالیت ایستگاه های پذیرائی انجام شود.

معبودی با اشاره به استفاده از پتانسیل هیئت های مذهبی شهرری افزود: موسسات، سمن ها و تشکل های غیردولتی، ادارات شهرری، حوزه بسیج منطقه و پایگاه های بسیج نواحی و ادارات شهرداری منطقه ۲۰ نیز با تشکیل غرفه های مجزا به زائران و راهپیمایان خدمات رسانی خواهند کرد.

وی به فضاسازی و تبلیغات محیطی با موضوعات فرهنگ عاشورایی اشاره کرد و افزود: هویت بخشی سیمای بصری شهر با  فرهنگ و بصیرت حسینی و احادیث مذهبی در مسیر راهپیمایی ، نصب پرچم و ریسه های مشکی، بنرهای اطلاع رسانی و پوشش تلویزیونهای شهری در نقاط پرتردد با پیامهای اربعین در این منطقه پیش بینی شده است

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 14:36
azemandias ( تعداد مطالب : 248 ) ( تعداد نظرات : 2 )

صندوق امانات شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی و جمعی از مدیران و مشتریان شعبه ولنجک بانک ایران زمین افتتاح شد.

به گزارش تبیان و به نقل از روابط عمومی، هادی قدیمی معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین در آیین افتتاحیه این صندوق‌ها با بیان این نکته که نگهداری و محافظت از اشیاء گران قیمت یکی از دغدغه‌های مشتریان است، اظهار داشت: براساس برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته و به منظور دسترسی مشتریان به مکان‌های امن جهت نگهداری اشیاء قیمتی افتتاح این صندوق‌ها در دستور کار قرار گرفته است و بزودی در برخی شعب دیگر نیز این اقدام صورت خواهد گرفت.

قدیمی پاسخ مناسبت به نیاز مشتریان را از اولویت‌های بانک ایران زمین عنوان کرد و گفت: ارتباط نزدیک بین مشتری و بانک می‌تواند موجبات رضایت‌مندی مشتری از دریافت خدمت و در حقیقت بهبود تجربه مشتری را همراه داشته باشد.

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین بعد از افتتاح این صندوق‌ها با تعدادی از مشتریان دیدار و نظرات آنها در خصوص مسائل مختلف را جویا شد.

مصطفی یزدانجو مدیر امور شعب استان تهران در این مراسم با اشاره به تلاش های انجام گرفته در خصوص تکمیل سبد محصولات بانک جهت ارائه به مشتریان بیان کرد: در استان تهران تمامی اهداف برای جلب رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات نوین به آنها برنامه ریزی شده و امیدواریم با اجرای آن مشتریان بانک ایران زمین از خدمات کامل بانک رضایت کامل داشته باشند.

آیین افتتاحیه صندوق امانت شعبه ولنجک بانک ایران زمین با حضور معاون عملیات بانکی، مدیر بازرسی، مدیران شعب استان تهران، حوزه مدیرعامل ، روابط عمومی، و جمعی از مشتریان برگزار شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 2روز قبل
سه شنبه 23/7/1398 - 11:52
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )جلسه ممیزی نهایی مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران صبح امروز در محل این سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران؛ مدیر سامانه HSE شهرداری تهران در این جلسه با اشاره به گستردگی خدمات میادین میوه و تره بار و انبوه مراجعه‌کنندگان به این مراکز، گفت: این سازمان در سه حوزه پدافند غیر عامل، حفظ محیط زیست و موضوع HSE از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
غزاله دانش به توسعه کمی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در ساخت بازارهای جدید میوه و تره بار و توسعه کیفی این سازمان از جمله تنوع بخشی به خدمات آن، اشاره و اظهار کرد: اهداف متنوع و عملکرد گسترده، این سازمان را به یکی از بزرگترین و مهم‌ترین سازمان‌های خدمات رسان کشور تبدیل کرده است.
وی با تاکید بر نقش بی بدیل سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در ارائه خدمات به شهروندان، تصریح کرد: این سازمان با در اختیار داشتن آزمایشگاه‌های کنترل کیفی و نظارت دقیق بر کیفیت و سلامت محصولاتی که در میادین میوه و تره بار عرضه می‌شوند، نقش مهمی در تامین سلامت شهروندان ایفاء می‌کند.
در این جلسه، معاون بهداشت و بهره برداری سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به حضور بیش از 20 دامپزشک در این سازمان گفت: حضور این تعداد دامپزشک در سازمان مدیریت میادین به منظور کنترل کیفی محصولات غذایی، نشان دهنده اهتمام این سازمان به موضوع سلامت شهروندان است.
علی عفتی به پیشگام بودن سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در استانداردسازی تأسیسات و خدمات این سازمان اشاره کرد و افزود: تاکنون 120 میدان و بازار این سازمان گواهی استاندارد تشویقی دریافت کرده‌اند، ضمن اینکه 15 استاندارد داخلی در قالب 38 دستورالعمل تعریف کرده‌ایم که این استانداردها در حال تبدیل شدن به استانداردهای ملی هستند.
وی به موضوع کنترل کیفی بیش از 21 هزار نمونه طی 5 سال از سوی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران اشاره و خاطرنشان کرد: انجام چنین کار پژوهشی‌ای در حوزه کنترل کیفی در کشور بی سابقه بوده و نتایج حاصل از این پژوهش به وزارتخانه‌های مربوطه ارائه شده است.
در ادامه این جلسه، معاون اداری و مالی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران با اشاره به خدمات این سازمان به شهروندان و نقش آن در کنترل قیمت میوه و تره بار در سطح شهر تهران، گفت: امروز، میادین میوه وتره بار دیگر صرفاً مکانی برای عرضه مایحتاج روزانه مردم نیستند، بلکه به یک پاتوق اجتماعی تبدیل شده‌اند.
جعفر بلوک‌آذری با تاکید بر پیشتازی سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران در الکترونیکی کردن برنامه‌های این مجموعه، افزود: بخش زیادی از فعالیت‌های این سازمان به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود که در این میان، می‌توان به سیستم نرخ‌گذاری و اعمال آن در ترازوهای دیجیتال غرفه‌های میادین میوه و تره بار اشاره کرد.
گفتنی است، فرآیند ممیزی نهایی مدیریت ایمنی، بهداشتی و محیط زیست (HSE) سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار توسط سامانه HSE شهرداری تهران و با همکاری یک شرکت معتبر ایتالیایی در 246 میدان و بازار میوه و تره بار زیرمجموعه این سازمان در طول یک سال و نیم انجام شده است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 18:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 10376 ) ( تعداد نظرات : 46 )معاون خدمات شهری شهرداری تهران از پیش‌بینی و اتخاذ تمهیدات ویژه شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا مجتبی یزدانی در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران که با حضور برخی مسوولان شهری برگزار شد، گفت: با برنامه‌ریزی های صورت گرفته، تمهیدات و تدابیر لازم برای برگزاری پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران اندیشیده شده است.

در این جلسه یزدانی پس از ارائه گزارشات مبسوط معاونت حمل و نقل و ترافیک،شهرداران مناطق۷،۱۳،۱۵،۱۶ و ۲۰، معاونت امور فرهنگی و اجتماعی، سازمان فرهنگی وهنری شهرداری تهران،سازمان مدیریت پسماند، سازمان بوستان‌ها، سازمان زیباسازی، سازمان بسیج، سازمان بازرسی و... در خصوص اقدامات صورت گرفته برای برگزاری پیاده روی اربعین حسینی، گفت: پیاده روی اربعین حسینی امسال نیز همچون سنوات گذشته از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و در مسیرهای سه گانه، مسیر شماره یک : میدان امام حسین (ع) ، خیابان هفده شهریور ، میدان شوش ، خیابان فدائیان اسلام ، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره دو : حرم مطهر امام زاده حسن (ع) خیابان امین الملک ، خیابان قزوین ، میدان حق‌شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، مسیر شماره سه : مسجد جامع جمهوری ، بزرگراه نواب ، میدان حق شناس ، میدان بهمن ، خیابان شهید رجایی ، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار خواهد شد.

وی افزود: مناطق درگیر در برگزاری مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران مناطق ۷،۱۲،۱۳،۱۴،۱۵،۱۶ و۲۰ هستند و معاونت حمل و نقل و ترافیک (مترو،اتوبوسرانی و تاکسیرانی) نقش محوری را در جابجایی راهپیمایان مراسم اربعین حسینی بر عهده دارد.

یزدانی با بیان این که سازمان آتش‌نشانی با استقرار خودروهای سبک و سنگین و... در این مراسم در آماده باش کامل خواهند بود، گفت: نیروهای سازمان آتش‌نشانی در نقاط تعیین شده مستقر می‌شوند و کلیه ایستگاه‌های آتش‌نشانی در طول مسیر پیاده‌روی در آماده باش کامل خواهند بود و در صورت نیاز خدمات‌رسانی خواهند کرد همچنین شناسایی نقاط ناایمن و رفع سریع این موضوعات در کمترین زمان ممکن و بازدید از شیرهای هیدرانت در مسیر راه‌پیمایی از جمله اقدامات این سازمان است.

وی افزود: فضاسازی متناسب با این ایام و اکران طرح‌ها و تبلیغات فرهنگی روی بیلبوردها و پل‌های عابرپیاده در سطح شهر تهران و مسیرهای پیاده‌روی توسط سازمان زیباسازی انجام خواهد شد.

یزدانی با بیان اینکه در مسیرهای پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران موکب‌هایی توسط گروه‌های مردمی برپا می‌شود و به ارائه خدمات به راهپیمایان خواهند پرداخت همچنین در بحث پذیرایی از راهپیمایان در این مراسم نیز از ظرفیت‌های خیرین استفاده خواهد شد.

معاون شهردار تهران به تمهیدات مترو و سازمان اتوبوسرانی برای جابجایی راهپیمایان اشاره کرد و گفت: برای تسهیل در تردد و جابجایی راهپیمایان، مترو با کاهش سرفاصله حرکت قطارها به‌ویژه در خط ۱ و ۲ به شکل رایگان به راهپیمایان خدمات‌رسانی خواهد کرد. سازمان اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز در مسیرهای پیش بینی شده و با آمادگی کامل در خدمت راهپیمایان خواهند بود.

وی در ادامه به استقرار نیروهای شهربان در طول مسیر پیاده روی اربعین اشاره و اظهارکرد: طبق سنوات گذشته این نیروها در راستای نظم‌بخشی در مسیرها و نقاط و محورهای تعیین شده مستقر خواهند شد همچنین ساماندهی دستفروشان و بساط گستران در مسیرهای پیاده‌روی نیز توسط شرکت شهربان و یگان حفاظت شهرداری تهران صورت خواهد گرفت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که سازمان مدیریت پسماند شهر تهران نیز در این مراسم به پاکسازی، رفت و روب و نظافت قبل، حین و پس از مراسم اربعین حسینی در نقاط تعیین شده خواهد پرداخت، گفت: در حین مراسم ضمن پاکسازی مسیرهای تعیین شده، اکیپ‌هایی نیز جهت جمع‌آوری پسماند خشک و تر پیش‌بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، به گفته یزدانی انجام اقدامات لازم جهت آماده‌سازی مسیر پیاده روی روز اربعین با همکاری مناطق ۷، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۶و ۲۰ و سازمان‌های زیباسازی ، مدیریت پسماند و بوستان‌ها، فضاسازی محیطی طول مسیر، برپایی ایستگاه صلواتی توسط حوزه بسیج مناطق، حذف زوائد فیزیکی و رفع ناایمنی‌ها،رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی در طول مسیر،نظافت و پاکسازی طول مسیر،شناسایی نقاط ناایمن و ابلاغ به مناطق مربوطه جهت رفع مشکلات اعلام شده،تامین اتوبوس‌های مورد نیاز همچنین آمادگی صد درصدی شرکت مترو و.... از جمله اقدامات صورت گرفته در راستای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده‌روی اربعین حسینی در تهران هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 23ساعت و 30دقيقه قبل
دوشنبه 22/7/1398 - 17:59
  • تعداد رکورد ها : 649274