abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

 شهردار تهران معتقد است که توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از بهترین خدماتی است که میتوان به مردم تهران داد تا فشارهای شان کمتر شود و کمک به این ناوگان در واقع کمک به مردم است.
به گزارش شهر، پیروز حناچی شهردار تهران صبح امروز-دوشنبه ٢٦ آبان-در حاشیه بازدید و بهره برداری آزمایشی از ایستگاه مترو برج میلاد در خط هفت متروی تهران در جمع خبرنگاران گفت: این ایستگاه در کنار برج میلاد و دانشکده علوم پزشکی و بیمارستان میلاد یکی از پر مراجعه ترین ایستگاه ها خواهد بود که در خط ۷ مترو قرار دارد و خوشبختانه با سرعت بالایی عملیات آن انجام شد و امروز به شکل آزمایشی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

او با بیان این که این ایستگاه یکی از عمیق ترین و پر مراجعه ترین ایستگاه هایی است که در تهران ساخته شده است ادامه داد: شهروندانی که قصد دارند به برج میلاد یا بیمارستان میلاد بیایند با افتتاح این ایستگاه می توانند بدون استفاده از خودروهای شخصی به این جا سفر کند. این نقطه از شهر با وجود اینکه مراجعان زیادی دارد از نظر دسترسی های ناوگان حمل و نقل عمومی در شرایط خوبی نبود و امیدوارم با افتتاح این ایستگاه این مشکل برطرف شود.

شهردار تهران درباره مشکلات مالی ناوگان حمل و نقل شهری گفت: یکی از مشکلات حوزه حمل و نقل نبود منابع مالی است که باید به شکل حاکمیتی حل شود اوراق مشارکتی که برای سیستم حمل و نقل عمومی تصویب شده است با وجود کمک بانک مرکزی هنوز نتوانسته به نتیجه برسد و به اعتبار تبدیل شود تا بتوانیم از آنها برای توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کنیم. توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از بهترین خدماتی است که میتوان به مردم تهران داد تا فشارهای شان کمتر شود و کمک به این ناوگان در واقع کمک به مردم است.

به گفته شهردار تهران ساخت هر ایستگاه مترو حدود ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه بر است، در حالیکه این رقم در ده سال گذشته ۱۹ برابر کمتر بوده است .

شهردار تهران ادامه داد: در شرایط غیر کرونایی روزانه ۴ میلیون سفر در ناوگان حمل و نقل عمومی انجام می شود و این تعداد اهمیت توسعه آن در شهر را نشان می دهد و انتظار این است که حاکمیت کمک های لازم را در این زمینه انجام دهد.

شهردار تهران درباره مناسب سازی معابر این ایستگاه برای افرادی که دارای معلولیت حرکتی هستند، گفت: یکی از نکات برجسته این ایستگاه این است که همه ضوابط مناسب سازی برای افراد کم توان در آن اجرا شده است و تمامی آسانسورها و پله برقی های ایستگاه فعال هستند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 14:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

(پانا) - مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت ظرفیت‌های فراوانی در این شرکت موجود است که می تواند برای رفع نیاز ها مورد استفاده قرار بگیرد. مدیریت حیوانات شهری، مشاغل مزاحم، کنترل آلودگی محیط زیستی اعم از آب، خاک و صدا، ون کافه ها، کیوسک ها و دستفروشان تمام مواردی است که با ایده های خلاقانه به شکل بهتری مدیریت خواهد شد.

به گزارش شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، سید علی مفاخریان در وبینار ایده های فناورانه با تشریح ظرفیت های موجود در شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: ظرفیت های فراوانی در این شرکت موجود است که می تواند برای رفع نیاز های ما مورد استفاده قرار بگیرد. مدیریت حیوانات شهری، مشاغل مزاحم، کنترل آلودگی محیط زیستی اعم از آب، خاک و صدا، ون کافه ها، کیوسک ها و دستفروشان تمام مواردی است که با ایده های خلاقانه به شکل بهتری مدیریت خواهد شد. ما امیدواریم با طرح ایده های نو بتوانیم شهر زیست پذیر تر و آباد تری داشته باشیم.

وی با تأکید بر لزوم برقراری ارتباط مؤثر با مراکز علمی برای مدیریت بهتر شهر اظهار کرد: فعالیت‌هایی که امروز در شرکت ساماندهی در حال انجام است نتیجه ارتباط مؤثر با مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان است. به طور مثال هوشمندسازی زنده گیری سگ‌ها اقدامی خلاقانه با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان بود که برای اولین در سطح کشور و در تجربه‌ای کم‌سابقه جهانی، انجام شد. همچنین ایجاد سامانه سامان بازار و بهره‌مندی از ظرفیت دست‌فروشان برای ایجاد یک مرکز گردشگری مصداق دیگری از ایده‌های نوآورانه بود که اجرای آن مورد استقبال نهادهای بین‌المللی قرار گرفته و کاندیدای یک جایزه بین‌المللی در همین زمینه شده است.

این وبینار به همت پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با هدف برقراری ارتباط بین علم و خدمات در شهر برگزار شده بود.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:56
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


برای اولین بار در شهر تهران و همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی ، پویش" کتاب در حرکت بخوان و به دیگری بسپار " در منطقه ۱۳ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، مرتضی رحمان زاده، شهردار منطقه گفت: شهرداری منطقه با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران ، ۲۵۰۰ جلد کتاب در چهار ایستگاه مترو به صورت رایگان به شهروندان اهدا می کند .
وی افزود: در این پویش ، شهروندان بعد از مطالعه کتاب ، این کتاب ها را به کتابخانه ملی بازگردانده یا در اختیار سایر شهروندان قرار می دهند .
رحمان زاده اظهار داشت: همچنین اداره فرهنگی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه نسبت به تهیه و توزیع ۲۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی ، ادبی ، هنری بین گروه های سنی مختلف به ویژه کودکان با همکاری نواحی چهارگانه اقدام کرد
وی ادامه داد : در هفته کتاب ، شهروندان با مراجعه به انتشارات قدیمی و بین الملی حافظ از ۲۰ درصد یارانه خرید کتاب در طرح پاییزه برخوردار می شوند.
گفتنی است، بازدید از طرح کتابخانه همسایه و رفع نواقص آن و برنامه های متنوع فرهنگی با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی از دیگر برنامه های منطقه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:43
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


شهردار منطقه 15 از تصویب 123 پروژه توسعه محلی در نواحی هفتگانه منطقه 15 با رویکرد «مردم محوری» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 15، وحیدرضا محمدی با اعلام خبر فوق افزود: 37پروژه در فاز نخست و و 86 پروژه درفاز دوم با مجموع اعتباری بالغ بر 57 میلیارد تومان با هدف جلب مشارکت و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به تایید و تصویب نهایی رسید.

او با اشاره به اینکه پروژه های ابلاغی مرحله نخست مربوط به محلات دارای بافت فرسوده در محدوده نواحی 1 و 2 است که توسط مدیران دفاتر توسعه محله ای شناسایی و احصا شده است افزود: در این راستا 15 پروژه در حوزه فنی و عمران، 8 پروزه در حوزه شهرسازی و معماری، 3 پروژه در حوزه اجتماعی و فرهنگی و 11 پروژه در حوزه خدمات شهری در حال اجراست.

محمدی ادامه داد: در مرحله دوم نیز 227 پروژه پیشنهاد شد که در نهایت 86 پروژه به تایید رسید که سهم حوزه خدمات شهری و محیط زیست: 39 پروژه، حوزه حمل و نقل و ترافیک 9 پروژه، حوزه اجتماعی و فرهنگی 23 پروژه، حوزه معاونت فنی و عمرانی 10 پروژه و سهم حوزه شهرسازی و معماری5 پروژه است.

او افزود: نگاه ما این است که با تمرکز بر روی پروژه های کوچک مقیاس در محله ها بتوانیم ضمن تامین رضایت شهروندان، از مشارکت حداکثری آنان و نیز شورایاران برای توسعه محلی بهره گرفته و شعار مدیریت شهری مبنی بر " تهران شهری برای همه" را محقق کنیم.

شهردارمنطقه گفت: استفاده از ظرفیتهای موجود در محله و منطقه، عدم نیاز به کد پروژه مالی، مشارکت و استقبال شهروندان و شورایان محله از این پروژه ها و اجرایی کوتاه مدت از این پروژه از نقاط قوت پروژه های توسعه محلی است.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:36
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )شهردار منطقه سه نسبت به ایجاد گذر ایمن برای تردد معلولین جسمی و حرکتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه، دکتر احمد تواهن گفت: معلولین همانند مابقی اقشار جامعه باید بدون هیچ گونه مشکلی در شهر تردد داشته باشند که این امر نیازمند ایجاد "گذر ایمن" در محل های عبور آن ها است به طوری که پس از مدتی با "شهری ایمن مواجهه خواهیم شد.

شهردار منطقه سه تاکید کرد که باتوجه به اهمیت مناسب سازی شهر جهت تردد شهروندان معلول، پایان کار ساختمان در صورتی به مالکان ارائه شود که متغیرهای مناسب سازی در ملک شان به طور کامل اجرا شده باشد.

او با اشاره به لزوم مناسب سازی محل های تردد معلولین تصریح کرد: درخواست معلولین ویلچرنشین نسبت به نصب تابلوی اطلاع رسانی در مقابل درهای منازل مسکونی شان انجام خواهد شد تا حداقل این قشر از جامعه در محله سکونت شان به آسانی تردد داشته باشند.

دکتر تواهن خاطرنشان کرد: در نهضت مناسب سازی معابر شهری برای رفت و آمد معلولین باید به شاخص های لازم دست یابیم تا این افراد نیز همانند ما از شرایط محلات بهره مند شوند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:25
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )استفاده از خودرو، اگر چه آسایش و راحتی خاصی به دنبال دارد و توسعه مناسب حمل ونقل در یکصد سال اخیر، نیازهای امروز جامعه را تامین می‌کند، اما مردم خسارت‌های جامعه ماشینی را هم متحمل می‌شوند.

متاسفانه در کشورهای در حال توسعه که دوران گذار را طی می‌کنند، بحث قربانیان حوادث رانندگی، از آسیب‌های بسیار جدی است. در کشور ما نیز هرچند در 10سال اخیر متولیان امر تلاش کرده‌اند فرهنگسازی مناسبی انجام دهند تا کاهش حوادث رانندگی را در کشور شاهد باشیم؛ با این حال، هنوز هم جزو کشورهایی هستیم که بیشترین حوادث رانندگی، کشته‌ها و زخمی‌ها را داریم.
طبق آمار در ایران سالانه بطور متوسط بیش از 15هزار نفر در حوادث رانندگی کشته می‌شوند؛ بطوری که در سال 98، در کلانشهر تهران 600نفر جان خود را از دست دادند. این موضوع البته دلایل زیادی می‌تواند داشته باشد که شاید اصلی‌ترین آن عدم رعایت قوانین رانندگی توسط رانندگان است که با جدی نگرفتن قانون، مشکلاتی برای خود، خانواده‌ها، عابران پیاده و شهروندان دیگر ایجاد می‌کنند. بحث فرسودگی و نداشتن ایمنی فنی خودروها هم تشدیدکننده این موضوع است. نکته سوم، بحث جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز است که معمولا وزارت راه و شهرسازی هر سال تلاش می‌کند با کارشناسی و مطالعات مشترک با پلیس راه، اعتبارات مناسبی برای رفع نقاط حادثه‌خیز اختصاص دهد تا سال به سال این موارد کاهش پیدا کند.

در حوزه شهری اما هدفی که برای تهران در نظر گرفتیم این است که سالانه بتوانیم 20درصد از آمار تلفات ناشی از تصادفات را کاهش دهیم و اگر بخواهیم برای سال 99 آمار را به زیر 500نفر برسانیم باید روی هر سه موضوع فرهنگ‌سازی، خودرو و نقاط حادثه‌خیز کار بکنیم. نکته قابل توجه این است که حدود 45درصد از قربانیان در تهران، مربوط به تصادفات موتورسیکلت است و متاسفانه شرایط کرونا موجب شده مردم از خودرو شخصی بیشتر استفاده کنند. ما روزانه شاهد عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، عبور از خط ویژه و پیاده رو، عدم استفاده از کلاه ایمنی، حمل بار و مسافر بیش از ظرفیت و حرکت در خلاف جهت و... هستیم که موجب افزایش رقم خوردن رخدادهای تلخ می‌شود.
پلیس راهور و شهرداری تهران هر از چند گاه برنامه‌هایی را در این زمینه اجرا می‌کنند، اما هنوز میزان تلفات بالاست و یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که هم در زمان حال و هم در آینده باید بیشتر توجه کنیم، ارتقای فرهنگ ترافیکی است که مدیریت صحیح آن، موجب کاهش درصد بالایی از تصادفات خواهد شد.

نکته بعدی، میزان خسارتی است که به خانواده‌ها این عزیزان وارد می‌شود. بر اساس آمار، مرگ هر نفر در حوادث رانندگی، افزون بر آسیب‌های مهم اجتماعی، بالغ بر 5میلیارد تومان خسارت به خانواده‌ها و بیت‌المال تحمیل می‌کند. ما در تهران با وجود شرایط کرونایی، به همه مناطق 22 گانه ابلاغ کردیم رفع نقاط حادثه‌خیز و فرهنگ‌سازی را از مدارس آغاز کنند، اما تعطیلی مدارس، موجب شد آموزش بصورت مجازی ادامه یابد. از طرفی، پارک‌های ترافیک خودمان را فعال‌تر می‌کنیم؛ چراکه ما باید برای ارتقای فرهنگ ترافیک، از ظرفیت خانواده ها، فرزندان و بویژه بانوان که اتفاقا به دلیل رعایت جدی قوانین راهنمایی و رانندگی، در تصادفات نقش کمتری دارند، بعنوان فرصت استفاده کنیم تا خودمان را به کشورهای پیشرفته نزدیک‌تر کنیم. مرور آمار تصادفات کشورهای توسعه‌یافته مثل سوئد نشان می‌دهد که میزان حوادث رانندگی در سال شاید کمتر از انگشتان دو دست باشد؛ اما در تهران سالانه حدود 600نفر کشته داریم که بسیار دردآور و برای همه مردم مشکل‌ساز است.
امیدواریم دولت و شهرداری با در نظر گرفتن اعتبارات ویژه، کمک دانشگاه‌های معتبر که در زمینه ایمنی ترافیک فعالیت دارند، بهره‌گیری از تجربیات کشورهای پیشرفته، برگزاری همایش‌های ملی و محلی و ...، تلاش شایانی انجام دهند تا شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم و به اقدامات خودمان افتخار کنیم؛ چراکه اگر بتوانیم جان حتی یک انسان و خانواده را نجات بدهیم، غیر از بهره معنوی، از لحاظ مادی هم کمک بزرگی به کشور کردیم.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:21
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


بانک ملت و سازمان حج و زیارت با هدف افزایش سطح تعاملات، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملت، موضوع این تفاهمنامه که به امضای دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت رسیده، همکاری در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی با هدف گسترش کمی و کیفی خدمات رسانی به زائران اعلام شده است.
دکتر محمد بیگدلی، مدیرعامل بانک ملت در مراسم امضای این تفاهمنامه با قدردانی از دست اندرکاران انعقاد این تفاهمنامه اظهار داشت: سازمان حج و زیارت یک سازمان فرهنگی و معنوی است و ما خوشحالیم و خدا را شاکریم که به ما توفیق داده است که همچون گذشته بتوانیم به سازمان حج و زائران این سازمان خدمات ارائه کنیم.
وی با بیان این نکته که خدمات رسانی به زائران و یک سازمان معنوی، دینی و فرهنگی، یک توفیق الهی است که نصیب کارکنان بانک ملت شده است، اضافه کرد: بانک ملت به هیچ وجه در پی کسب منافع مادی در این تفاهمنامه نیست و تفاهنامه یادشده برای بانک عایدی مادی ندارد و خیر و برکت این همکاری مشترک، فراتر از هرگونه نفع مالی و مادی است.
مدیرعامل بانک ملت با اشاره به این که از سال های گذشته، خیر و برکت خدمات رسانی به زائران عمره و عتبات عالیات، نصیب این بانک شده است، افزود: برکت کارهای نیکوکارانه و خیر همیشه بانک ملت را پیشرو نگه داشته است.
وی با تاکید بر این نکته که بانک ملت با آغوش باز و علاقمندی تمام، تفاهمنامه همکاری با سازمان حج و زیارت را امضا می کند، اظهار امیدواری کرد که تفاهمنامه یادشده منشاء خیر و برکت برای دو مجموعه، مردم و به ویژه زائران باشد.
علیرضا رشیدیان، رییس سازمان حج و زیارت هم در سخنانی با قدردانی از همکاری دست اندرکاران بانک ملت با این سازمان در طول سال های گذشته، اظهار داشت: سازمان حج و زیارت یک سازمان غیرانتفاعی است که با اهداف فرهنگی تاسیس شده و در سال های گذشته، خدمات خوبی را به مردم ارائه و همواره سطح خدمات خود را ارتقا داده است.
وی با بیان این نکته که تعاملات بانک ملت و سازمان حج و زیارت همیشه به نفع زائران رقم خورده است، گفت: انعقاد این تفاهمنامه نیز یک گام بلند برای ارائه خدمات بهتر  و با کمترین هزینه به زائران است.
رییس سازمان حج و زیارت با تاکید بر این نکته که انعقاد این تفاهمنامه به دلیل مشارکت در امور فرهنگی، برکات زیادی برای بانک ملت در پی خواهد داشت، اظهار امیدواری کرد که سازمان حچ و زیارت در سال های آینده که شرایط زیارت فراهم می شود بیش از پیش از خدمات و پشتیبانی بانک ملت بهره مند شود.
عباس جعفرلو معاون مدیرعامل در امور بانکداری شرکتی و تجاری نیز گزارش مختصری از همکاری های این بانک و سازمان حج و زیارت و تلاش های صورت گرفته برای انعقاد تفاهمنامه همکاری ارائه کرد.
در این مراسم مرتضی نجف عضو هیات مدیره، علی اکبر صابریان مدیر امور اداره کل دفتر مدیریت و روابط عمومی، مجتبی توکلی و اکبر یارمحمدی رییس و معاون اداره کل بانکداری شرکتی نیز حضور داشتند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:16
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه۵، محمود کلهری در اولین جلسه کمیته فنی بررسی طرح‌های شهرداری منطقه ۵ افزود: موضوع‌های فنی و مطالعات اولیه درباره پروژه‌های عمرانی به‌طور کامل انجام و‌ طرح‌های مناسب‌سازی با دقت اجرا شوند. برای این مهم نباید دقت و کیفیت، فدای سرعت شود. هیچ توجیهی در این باره قابل پذیرش نیست.

او تاکید کرد: نقاط آبگیر سطح منطقه شناسایی و برطرف شود تا در زمان بارش نزولات جوی، شاهد آب‌ماندگی و آب‌گرفتگی نباشیم. ضایعات و زباله‌های یوستان‌ها، مخازن و معابر به‌‌طورجدی و مستمر جمع‌آوری شود تا باعث گرفتگی کانال‌ها و نهرها نشود.

در این جلسه،سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه۵ نیز گفت:مناسب‌سازی مسیرهای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در منطقه در اولویت قرار دارد و به‌شدت پیگیری می‌شود.مناسب‌سازی ۱۰ محور در دست اقدام است.
سعید جودکی افزود: محور دوچرخه سواری و پیاده راه کانون در محله شهرزیبا آماده افتتاح است. رنگ آمیزی ترافیکی مسیر دوچرخه سواری بوستان جوانمردان نیز به زودی انجام می‌شود.

در این جلسه شرح وظایف معاونت‌های فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست و امور اجتماعی و فرهنگی درباره اقدام‌های لازم برای تسریع در انجام مناسب‌سازی معابر در منطقه مشخص شد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:10
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از راه اندازی مرکز نوع آوری مدیریت بحران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، حیدر کلهری گفت: این مرکز ، پایگاهی برای جمع آوری ، حمایت و پرورش طرح های نوآورانه در حوزه مدیریت بحران است که امکان و راه خلق اندیشه ها و ایده های خلاق را برای صاحبان طرح های نوآورانه هموار می کند.
کلهری افزود: ضرورت استفاده از فناوری های نوین و خلاقانه در قالب کسب و کارهای نو پا به وضوح در موضوع پیشگیری و مدیریت بحران که یکی از موضوعات زیر ساختی و حیاتی کشور است، احساس می شود چرا که استفاده از این فناوری ها در زمان بحران، امنیت روانی و فیزیکی را برای شهروندان به ارمغان خواهد آورد.
معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری تهران در حوزه مدیریت بحران همواره پیشرو بوده و تاکنون اقدامات بسیاری انجام داده است افزود: در حوزه مدیریت بحران نیازمند خلاقیت و نوع آوری هستیم زیرا موجب کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در حوزه های پیشگیری، امداد و نجات و آموزش و اطلاع رسانی خواهد شد.
او با اشاره به اینکه اعتماد به جوانان و ایجاد زیرساخت های حمایتی برای توسعه ایده ی خلاقانه ی آنها علاوه بر توسعه خدمات پیشگیرانه در زمینه مدیریت بحران می تواند به عنوان بازوی اصلی دستگاه های عملیاتی وارد عمل شود، افزود: بنابراین ایجاد زیرساخت آموزشی و حمایتی در قالب مرکز نوآوری شهر آماده تصمیمی به روز است که سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اتخاذ کرده تا با اتکا به دانش و توان دانشجویان و جوانان کشور بتواند راهکارهای به روز و نوآورانه پیشگیری و مدیریت بحران را در قالب کسب و کارهای نوپا به اجرا در آورد.
کلهری گفت: با توجه به گسترش سهم شرکت ‌های دانش ‌بنیان و استارت ‌آپ‌ ها در بهبود عملکرد حوزه های مختلف متناسب با پیشرفت فناوری ، حمایت از استارتاپ‌ های و شرکت ‌های دانش بنیان فعال در حوزه مدیریت بحران لازم و ضروری است.
او گفت: در این مرکز ایده های جدید در حوزه مدیریت بحران جمع آوری می شود و حمایت مالی، فضای کاری، و سایر موارد مورد نیاز در اختیار طرح های خلاق قرار می گیرد.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:9
abbaszadegan ( تعداد مطالب : 14441 ) ( تعداد نظرات : 49 )


معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 گفت: همزمان با اجرای طرح مناسب سازی معابر و بوستان ها ،نصب مبلمان ویژه افراد توان یاب در بوستان ها اجرا می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه2،علی اکبر کریمی پور، معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 2 با اشاره به اینکه تسهیل دردسترسی به خدمات عمومی و فضاهای شهری از حقوق شهروندی است گفت: درراستای تحقق سیاست های مدیریت شهری در ایجاد " تهران شهری برای همه"و منظور تسهیل دردسترسی همه اقشار جامعه به امکانات شهری، طرح مناسب سازی بوستان ها در دستور کار قرار گرفت.
کریمی پور افزود: درحال حاضر بوستان های شهرآرا،جانبازان، شاهین، عزیزی، کودک، نیما، صدف و پرند جهت استفاده بهینه معلولین و افراد کم توان مناسب سازی شدند، گفت: دراین طرح نصب مبلمان ویژه افراد توان یاب نیز پیش بینی شده است که در حال حاضر بوستان های شاهین و پرند به این مجموعه مبلمان تجهیز شدند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 ، احداث سرویس بهداشتی مناسب، رمپ ورودی مناسب ، نصب لوازم ویژه بدنسازی، نظرگرفتن جای پارک در حاشیه بوستان و بازسازی معابر و نصب نرده را ازدیگر اقدامات انجام شده برشمرد.
وی گفت: جانبازان و معلولین سهم بسزایی در جامعه ما دارند و باید بتوانند طبق ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی از امکانات تفریحی و خدماتی شهر به خوبی استفاده کنند.

زمان آخرین مطلب این کاربر: 7ساعت و 24دقيقه قبل
دوشنبه 26/8/1399 - 13:7
  • تعداد رکورد ها : 658249